Alapképzési szakok (BSc)

Német nyelvű képzési program 

Mesterképzési szakok (MSc)

Tájékoztató anyagok a 2023. szeptemberben kezdődő BSc képzéshez

A BSc 2023 szeptembertől oldalon

Általános információk

Szótár

Hallgatóink mondják rólunk

Mit kaptál a BME Gépészmérnöki Karától?

„Átfogó mérnöki szemléletet és precizitást, problémamegoldó gondolkodást, és a munkára való magasfokú igényességet.” (Molnár Jakab)

„Elsősorban a szemléletmódot emelném ki, hogy megtanítottak mérnökként gondolkodni, mérnöki gondolkodással hozzáállni a problémákhoz. Fontosnak tartom továbbá, hogy lehetőség van az egyetemi versenycsapatokban tevékenykedni, ezáltal elmélyíteni az órákon megszerzett tudást, és gyakorlatot szerezni. Végül mindenképp megemlíteném, hogy megmutatják számos tervező szoftver használatát.” (Piller Rudolf)

Mit tanácsol a felvételizőknek?

„Egyetemi éveik alatt olyan tudás birtokába kerülnek és olyan átfogó mérnöki szemléletet sajátítanak el, aminek köszönhetően bármilyen mérnöki problémát sikerrel fognak megoldani.” (Molnár Jakab)

„Azt, hogy ne érjék be az egyetemi órákra való készüléssel. A BME-n számos öntevékeny kör és versenycsapat biztosít lehetőséget az órákon megszerzett tudás kamatoztatására. Szerintem mindenki megtalálhatja a számára megfelelőt, hiszen a versenyautó-építéstől kezdve a kovácsoláson át, az orvosieszköz-fejlesztésig minden megtalálható az egyetemen belül.” (Piller Rudolf)

Miért jelentkeztél a BME Gépészmérnöki Karára?

„Sugárhajtóművekkel és gázturbinákkal akartam foglalkozni, így kerültem végül a Gépészmérnöki Karra.” (Józsa Viktor)

„Az egyetemválasztáskor is az volt a meghatározó, hogy a tanulmányaim kapcsolódjanak sporthajózáshoz. Úgy akartam orientálódni, hogy üvegszálas és szénszálas kompozitokkal – lehetőleg hajókkal – foglalkozhassak.” (Mezey Zoltán)

„Természetesen a Gépészmérnöki Kar a legjobb kar, nemcsak szerintünk! Ha valaki matematikából és fizikából jól teljesít, és nem ijed meg a fogaskeréktől, akkor itt a helye.” (Wéber Richárd)

„A legjobb helyre szerettem volna bekerülni, hogy valóra válthassam az álmomat. A felvételi során nem volt kérdés számomra, hogy a BME Gépészmérnöki Karát válasszam.” (Molnár Jakab)

„Tudtam, hogy a jó elméleti alap mindenképpen szükséges ahhoz, hogy jó mérnökké válhassak. A gyakorlati tudás elsajátítására pedig kiváló lehetőséget biztosítanak az egyetemi versenycsapatok, mint például a BME Motorsport, vagy a BME Formula Racing Team.” (Piller Rudolf)

Kiknek érdemes a BME Gépészmérnöki Karának képzéseit választani?

„Ha valaki gépészmérnöki alapszakon kezd, és van egy minimális műszaki érdeklődése, biztosan talál olyan területet, ami érdekli – a gépészettudomány széles spektrumából adódóan. Nincs még egy olyan szakma, ahol ugyanúgy foglalkozhatunk alkalmazott matematikával, ivóvíz-hálózatokkal, a gépgyártás-technológia különlegességeivel, vagy akár bazaltszál erősítésű kompozit hajókkal is. (Huzsvár Tamás)

Német nyelvű képzési program: megvalósult szakmai karrier

„Rendkívül erős közösségkovácsoló ereje van a képzésnek.  Azok jelentkeznek a képzésre, akik magas szintű nyelvtudással bírnak, és tényleg komolyan gondolják a tanulást és a szakmai fejlődést.” (Renkó József