BYLI WYCHOWANKOWIE SALEZJAŃSCY

STRONA  ABSOLWENTÓW SALEZJAŃSKICH SZKÓŁ W LEGIONOWIE

Drodzy absolwenci,


zachęcamy WAS do  dołączenia do GRUPY BYŁYCH WYCHOWANKÓW SALEZJAŃSKICH szkoły w Legionowie, która znajduje się na FB. Grupa liczy już ponad 100 osób i systematycznie się powiększa. 


Św. Jan Bosko, patron naszej szkoły uważał, że Byli Wychowankowie należą do Rodziny Salezjańskiej z tytułu otrzymanego wychowania


Cieszymy się, że jesteście inicjatorami wielu działań, które przynoszą korzyść szkole jak i WAM samym. Do inicjatyw Byłych Wychowanków Salezjańskich należą: założenie grupy na FB, wykłady, warsztaty, projekty, staże, praktyki, ankiety  prowadzone dla uczniów ZSS. W grudniu 2019, 2023 oprócz spotkań absolwentów z uczniami ZSS, udało się z WAMI zorganizować spotkanie opłatkowe z dyrekcją i nauczycielami szkoły, atmosfera była cudowna, a relacje z tych wydarzeń (i nie tylko) znajdują się w FOTOGALERII.


Aktualnie Byli Wychowankowie organizują grupę osób, która od stycznia 2021 r. będzie prowadzić zajęcia z naszymi uczniami. Absolwenci będą opowiadali o tym, co robić po ukończeniu liceum salezjańskiego, ponadto będą prowadzić określone tematy i lekcje w języku angielskim, pojawią się absolwenci, którzy poprowadzą tematy z zakresu pierwszej pomocy, łowiectwa i myślistwa, historii sztuki, języka polskiego, chemii. Chętnych przybywa. Zajęcia będą prowadzone tradycyjnie i on-line z Polski i z zagranicy :) 


I TY możesz współuczestniczyć w wychowaniu młodzieży salezjańskiej, dać przykład młodemu pokoleniu, współpracować ze szkołą dla jej i swojego dobra, inicjować nowe pomysły i wydarzenia, prowadzić warsztaty, wykłądy, prelekcje, odbywać praktyki i staże. ZAPRASZAMY!


Zachęcamy  również do dołączenia do grupy na FB pod nazwą:


Absolwenci SG i SLO 


Administratorem strony jest Bartek Chojna, zapraszamy do kontaktu z Bartkiem.


Salezjanie 

SPOTKANIE OPŁATKOWE 21 grudnia 2023 r


SPOTKANIE OPŁATKOWE 21.12.2023

SPOTKANIE OPŁATKOWE 13 grudnia 2019 r