МІСЯЧНИК з охорони праці в КЗП(ПТ)О "КПЕК" 

01-30.04.2024

Загальна інформація

Міжнародна організація праці (далі — МОП) заснована у 1919 році. Це одна із найстаріших міжнародних міжурядових організацій — у 2022 році їй виповниться 103 роки. Своїми першочерговими завданнями МОП визначає: підтримку демократії і соціального діалогу, боротьбу з бідністю і безробіттям, заборону дитячої праці.

За рішенням організації 28 квітня відзначають Всесвітній день охорони праці, щоб привернути увагу до цих та інших проблем сьогодення. Вперше під такою назвою його відзначали у 2003 році.

У міжнародний день охорони праці в Україні також відзначають День охорони праці (указ Президента України № 685/2006, виданий 18.08.2006). День охорони праці в Україні запроваджено з метою привернення уваги суспільства, органів  державної влади, суб’єктів господарювання до питань охорони праці, запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням в Україні.

Всесвітній день охорони праці 2022

Новий девіз 

Всесвітній день безпеки та здоров’я на роботі — 2022: «Формуємо разом позитивну культуру безпеки та здоров’я» (World Day for Safety and Health at Work 2022 — Act together to build a positive safety and health culture).

У МОП підкреслили, що наявність надійної системи охорони праці, що включає конструктивну участь урядів, роботодавців, працівників, суб’єктів охорони здоров’я та всіх відповідних сторін на національному рівні та рівні підприємств, має вирішальне значення для захисту умов праці та забезпечення безпеки і здоров’я працівників.

Завдяки ефективному соціальному діалогу уряд та соціальні партнери можуть брати активну участь на всіх етапах процесів прийняття рішень з охорони праці. Це важливо як під час розробки та перегляду політики і нормативно-правової бази з питань охорони праці для вирішення постійних та нових проблем у галузі охорони праці, так і під час їх практичного застосування на робочому місці. Соціальний діалог не тільки сприяє вдосконаленню політик та стратегій у галузі охорони праці, а й допомагає швидше та з більшою ефективністю їх реалізовувати.

На робочому місці сильна культура охорони праці — це культура, в якій право на безпечні та здорові умови праці цінуються та заохочуються як керівництвом, так і працівниками. Позитивна культура охорони праці будується на залученості, яка проявляється в постійній участі всіх сторін у підвищенні безпеки та гігієни праці. На робочому місці з сильною культурою охорони праці працівники почуваються комфортно, повідомляють про можливі ризики або небезпеки в галузі охорони праці на робочому місці, а керівництво активно співпрацює з працівниками для пошуку відповідних, ефективних та стабільних рішень. Це вимагає відкритого спілкування та діалогу, побудованого на довірі та взаємній повазі.

Як наголосили у МОП, оскільки ми продовжуємо жити в умовах глобальної кризи в галузі охорони здоров’я і наражатися на постійні ризики у сфері охорони праці, потрібно продовжувати рухатися до створення сильної культури безпеки та здоров’я на всіх рівнях. 

ЯК ВІДЗНАЧАТИМЕТЬСЯ ДЕНЬ ОХОРОНИ ПРАЦІ 2022 В КПЕЛ

Щоб День охорони праці став ефективним інструментом, до участі у заходах залучатимуться якнайбільше працівників. Протягом тижня з 25.04.2022 по 30.04.2022 в КПЕЛ обговорюватимуться проблемні питання не лише з керівниками структурних підрозділів, а й із працівниками — так працівники бачитимуть, що службу охорони праці насправді турбує безпека працівників КПЕЛ. Крім того, зворотний зв’язок від працівників допоможе визначити причини наявних проблем.

Для того, щоб належним чином організувати День охорони праці, підготовлений наказ про проведення заходів. У наказі вказано цілі, підготовчі заходи, тематика, строки та відповідальні особи. План-заходів необхідний для того, щоб усі працівники легко та швидко зорієнтувалися, де й коли проводитимуться заходи.

план 2024.pdf
план заходів2024.pdf

Активну участь у створені куточків з охорони праці на тему Тижня охорони праці приймали групи Київського професійного енергетичного ліцею, а саме:

-- створена презентація здобувачами освіти групи № 31 разом з майстром в/н Інною ГНЕНЮК 

Охорона праці група 31.pptx

-- створена презентація здобувачами освіти групи № 11 разом з класним керівником Іриною ЗДИРКО

Охорона праці 11 гр..pptx

-- створена презентація здобувачами освіти групи № 13 разом з класним керівником Оленою ЛАЗАРЕНКО та майстром в/н Андрієм ДУХОМ

забезпечення охорони й безпеки праці на робочих місцях в КПЕЛ.pptx

-- створена презентація здобувачем освіти групи № 32 Владиславом ПАЛАМАРЧУКОМ

Забезпечення охорони й безпеки праці на робочих місцях.pptx

-- виконав малюнок здобувач освіти групи № 32 О. ЯЦЕНКО

-- виконав малюнок здобувач освіти групи № 22 Євген СИДОРЕНКО

-- виконав малюнок здобувач освіти групи № 22 Богдан КУБЕНКО

- виконав малюнок здобувач освіти групи № 22 Даніло НАСЛУДОВ

Звіт

про проведення Тижня з охорони праці

в Київському професійному енергетичному ліцеї

З 25 по 30 квітня 2022 року в Київському професійному енергетичному ліцеї проходив тиждень охорони праці та безпеки життєдіяльності під девізом: «Формуємо разом позитивну культуру безпеки та здоров’я».

1. На виконання наказу директора Київського професійного енергетичного ліцею «Про проведення тижня з охорони праці та безпеки життєдіяльності» від 22 квітня 2022 № 53 у ліцеї з 25 по 30 квітня 2022 року проведено тиждень з охорони праці та безпеки життєдіяльності.

Мета проведення тижня з охорони праці та безпеки життєдіяльності — комплексне розв'язання питань забезпечення безпечних умов навчання і праці всіма учасниками освітнього процесу та активізація діяльності навчального закладу з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності.

2. До участі у заходах тижня з охорони праці та безпеки життєдіяльності залучалося якнайбільше працівників. Проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо впровадження системи управління охороною праці на робочих місцях.

3. Розроблено план заходів тижня з охорони праці та безпеки життєдіяльності ліцею. У ході проведення тижня з охорони праці та безпеки життєдіяльності всі заплановані заходи виконано.

4. Протягом тижня перевірено дотримання вимог нормативно-правових актів з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності, відповідних інструкцій; ведення журналів реєстрації інструктажів з охорони праці, безпеки життєдіяльності зі здобувачами освіти, працівниками, журналу адміністративно-громадського контролю; виконання положень розділу з охорони праці колективного договору тощо.

5. У ході перевірки виявлено:

—стан приміщень навчального закладу та параметри мікроклімату задовільні, відповідають вимогам гігієни навчання та праці згідно з Санітарним регламентом Наказ Міністерства охорони здоров’я України від 25.09.2020 № 2205, зі змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я № 1984 від 20.09.2021;

—працівники ліцею своєчасно проходять медичні огляди;

—внесення записів та оформлення «Листків здоров'я» у журналі обліку навчальних занять здійснюється вчасно;

—електромережа у навчальному закладі встановлена відповідно до вимог Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів.

6. Частково організовано та проведено комплексне обстеження стану охорони й безпеки праці при виконанні робіт підвищеної небезпеки та при експлуатації машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

7. Перевірено наявність засобів індивідуального захисту.

8. Організовано та проведено огляд робочих місць.

9. У ліцеї під час тижня з охорони праці та безпеки життєдіяльності перевірено наявність посадових інструкцій для обслуговуючого персоналу.

10. Активну участь у створені куточків і стендів із пропаганди створення, впровадження та забезпечення охорони й безпеки праці на робочих місцях брали такі групи:

-створили презентації (група 31 за участю майстра в/н Інною ГНЕНЮК; група 11 за участю класного керівника Іриною ЗДИРКО; група 13 разом з класним керівником Оленою ЛАЗАРЕНКО та майстром в/н Андрієм ДУХОМ; створена презентація здобувачем освіти 32 групи Владиславом ПАЛАМАРЧУКОМ; та виконані малюнки здобувачами освіти 32 та 22 групи). На сайті КПЕЛ в розділі охорона праці висвітлено всі роботи учасників.

26 квітня 2022 року згідно з розпорядженням директора проведено роз’яснювальну роботу серед працівників ліцею та здобувачів освіти щодо правил поведінки у випадку виявлення вибухонебезпечних та підозрілих предметів.

11. Протягом тижня охорони праці на сайті КПЕЛ розміщувалася важлива та корисна інформація щодо безпеки життєдіяльності в період воєнного стану в Україні, з якою кожний працівників ліцею має змогу ознайомитись та провести роз’яснювальну роботу серед здобувачів освіти.

12. Підсумовуючи викладене, необхідно зазначити, що питання охорони праці в навчальному закладі є актуальним і відкритим сьогодні.

З урахуванням воєнного стану в Україні всім учасникам освітнього процесу Київського професійного енергетичного ліцею необхідно приділяти як можна більше уваги до питання забезпечення належних, здорових і безпечних умов праці.