Всеукраїнський навчально-науковий центр шевченкознавства
Всеукраїнський навчально-науковий центр шевченкознавства (далі – Центр) створений при кафедрі історії української літератури і шевченкознавства Інституту філології за ініціативи ректора Київського національного університету імені Тараса Шевченка для сприяння реалізації державної політики щодо навчальної та наукової роботи над розбудовою шевченкознавства в Україні, посилення та утвердження шевченкознавчого вектора в сучасній гуманітарній політиці України та для взаємодії з відповідними науково-дослідними та освітніми установами й закладами України та світу. Нині Центр перебуває при кафедрі історії української літератури, теорії літератури і літературної творчості. Також при Центрі працює лабораторія шевченкознавства та представлена бібліотека шевченкознавчих праць.
Мета Центру – сприяти реалізації стратегічного завдання Київського національного університету імені Тараса Шевченка щодо рівноправного входження до світового та європейського освітнього простору, популяризуючи творчість Т. Шевченка та українського шевченкознавства у світовому науковому, освітньому, культурному й літературному просторі. Щороку в Центрі проходить Міжнародна науково-практична конференція, присвячена Тарасу Шевченку, та публікується збірник наукових праць «Шевченківські студії».
За ініціативи Центру проходять зустрічі з лауреатами Національної премії імені Тараса Шевченка, готуються до перекладу цікаві біографічні факти митця, впроваджуються цікаві інтерактиви для студентів «Шевченко сьогодні».
Основні напрями діяльності Центру:
участь у формуванні гуманітарного простору сучасної Української держави, зокрема її шевченкознавчого вектору;
розробка і практична реалізація наукових, навчальних і культурних проектів і програм у галузі шевченкознавства;
участь в організації наукових конференцій, наукових семінарів, спрямованих на розбудову шевченкознавства;
написання і видання сучасної шевченкознавчої навчально-методичної літератури для наукових та освітніх установ України;
підготовка до друку із науковим коментарем і фаховими передмовами наукових збірників, монографій, посібників, матеріалів у галузі шевченкознавства, видання і перевидання фундаментальних праць у галузі;
наукове керівництво підготовкою курсових, бакалаврських, магістерських, кандидатських і докторських дисертацій у галузі.