Дисципліни

Предмет «Математика» є базовим предметом загальноосвітнього циклу, програма якого відповідає навчальній програмі з математики для 10-11 класів загальноосвітніх шкіл, затвердженої Наказом Міністерства освіти і науки № 1407 від 23 жовтня 2017 року. В основу побудови змісту та організації процесу навчання математики покладено компетентнісний підхід, відповідно до якого кінцевим результатом навчання предмета є сформовані певні компетентності, які сприятимуть здатності учня застосовувати свої знання в реальних життєвих ситуаціях, нести відповідальність за свої дії, брати повноцінну участь в житті суспільства. 

Навчальна дисципліна «Вища математика» присвячена вивченню основних розділів вищої математики, а саме: лінійної алгебри, векторної алгебри та аналітичної геометрії, диференціального числення функцій однієї та багатьох змінних, інтегрального числення, диференціальних рівнянь та їх систем, що в свою чергу спрямовано на формування у майбутніх спеціалістів базових математичних знань для розв’язування задач у професійній діяльності; вмінь аналітичного мислення та математичного моделювання прикладних задач; сприяє розвитку математичного мислення, якісному застосуванню математичного апарату в розв’язуванні задач професійної спрямованості.

Навчальна дисципліна «Лінійна алгебра та аналітична геометрія» присвячена вивченню основних розділів лінійної та векторної алгебри, аналітичної геометрії на площині та у просторі; формуванню у студентів умінь та навичок з ефективного застосування цих понять для розв’язання інженерних задач, задач економічного змісту, завдань професійної спрямованості; здатності до володіння математичним апаратом лінійної алгебри та аналітичної геометрії в обраній професії.

Навчальна дисципліна «Математичний аналіз» присвячена вивченню теорії границь, диференціального числення функцій однієї та багатьох змінних, числових та функціональних рядів, комплексних чисел та дій над ними, що в свою чергу спрямовано на формування у майбутніх спеціалістів базових математичних знань для розв’язування задач у професійній діяльності, вмінь аналітичного мислення та математичного моделювання прикладних задач, розвиток логічного мислення та підвищення загального рівня математичної культури; на прищеплення студентам уміння розв’язувати задачі професійного спрямування засобами математичного аналізу. 

Апарат «Математичної логіки» лежить в основі схемотехніки комп’ютерів, є теоретичним фундаментом програмування й інформатики. Суттю дисципліни є вивчення мислення за допомогою числень при використанні математичних методів та спеціальних символів. Процес осягнення логіки як науки підвищує загальну інтелектуальну культуру людини, сприяє формуванню логічно правильного мислення, основними рисами якого є чітка визначеність, послідовність, несуперечливість та доказовість 

Навчальна дисципліна «Математичні методи дослідження операцій» акумулює математичні методи, які використовують для прийняття керівних рішень у різних сферах людської діяльності. Теоретичні основи лінійного програмування, симплексний та двоїстий симплексний методи розв’язування задач лінійного програмування, метод штучного балансу знаходження опорного розв’язку задачі ЛП, теорія двоїстості та її економічний зміст, транспортна задача ЛП, а також задачі цілочисельного лінійного програмування допомагають у розв’язанні задач на знаходження екстремумів однієї чи декількох функцій за певних умов. Об’єктами дослідження є різні сфери людської діяльності, де необхідно здійснювати вибір найкращого з можливих варіантів планування цілеспрямованих дій та ухвалення рішень.

Дисципліна «Дискретна математика» присвячена вивченню основних понять теорії множин, відношень і відображень, теорії графів, булевої алгебри та комбінаторики. Математичні методи дискретного аналізу широко застосовні у прикладних науках і розв’язанні практичних задач. У результаті вивчення дискретної математики студенти отримують навички використання формальних методів, пов’язаних з розробкою та експлуатацією засобів обчислювальної техніки та програмного забезпечення.

Дисципліна «Диференційні рівняння» забезпечує підготовку студентів з однією з фундаментальних математичних дисциплін, яка є потужним інструментом при вивченні багатьох задач фізики, біології, техніки, економіки тощо. При вивченні дисципліни «Диференційні рівняння» використовуються поняття і методи математичного аналізу, аналітичної геометрії, вищої алгебри та елементи теорії функцій.

Метою вивчення дисципліни «Числові методи» є формування умінь і навичок роботи з базовими методами наближеного розв’язку математичних задач та сформувати вміння обчислення похибок. Завданнями дисципліни є освоєння понять про основні наближені методи розв’язування нелінійних рівнянь та їхніх систем, диференціальних рівнянь та їхніх систем, чисельного диференціювання та інтегрування, наближення функцій, а також отримання навичок реалізації цих методів в сучасних математичних пакетах.

У результаті вивчення дисципліни «Дискретні структури» передбачається оволодіння студентами методами теоретичних, методичних та алгоритмічних основ інформаційних технологій для їх використання під час розв’язання завдань в області інформаційних систем і технологій. Програма дисципліни включає в себе вивчення таких розділів, як теорія предикатів, теорія автоматів, основи теорії алгоритмів 

Навчальна дисципліна «Теорія ймовірностей та математична статистика» присвячена вивченню загальноймовірнісних властивостей та закономірностей. Оволодіння основами сучасного математично-ймовірнісного апарату дає можливість аналізувати та досліджувати певні процеси, сприяє формуванню у фахових молодших бакалаврів навичок застосування математично-ймовірнісних методів при розв’язуванні прикладних завдань програмування, економіки й управління, формує уміння виконувати ймовірнісний аналіз економічних систем в майбутній, професійній діяльності. Статистичні методи дослідження широко використовуються студентами під час підготовки курсових робіт та дипломних проектів; в науково-дослідній роботі, під час розв’язування конкретних завдань окремої галузі.