Відомості про випускників кафедри олімпійського і професійного спорту, спортивних ігор та туризму

Козіна Жаннета Леонідівна (4 лютого 1965, м. Богодухів Харківської області) — український вчений галузі фізичного виховання, спорту, фізичної терапії і реабілітації, розробник концепції індивідуалізації у фізичному вихованні і спорті, доктор наук з фізичного виховання та спорту (2011), професор (2012), завідувач  кафедри олімпійського і професійного спорту, спортивних ігор та туризму Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди (з 2011 р. по теперішній час), член Міжнародної академії педагогічних наук (2013) та Міжнародної академії дитячого та юнацького туризму (2014)[7], головний редактор журналу «Health, sport, rehabilitation» «Здоров'я, спорт, реабілітація», «Здоровье, спорт, реабилитация»).  Гравець жіночої баскетбольної команди вищої ліги СРСР ЦСКА (1980—1983) та жіночої баскетбольної команди першої ліги СРСР «Буревісник» (1983—1987). Переможець чемпіонату Збройних сил СРСР (1980, 1981).

Козіна Ж.Л. є автором (співавтором) понад 550 наукових і науково-методичних праць в галузі педагогіки, фізичної культури і спорту та фізичної терапії, серед яких 9 монографіїй, 14 навчальних посібників і підручників, 19 авторських свідоцтв, 20 патентів, понад 150 статей в журналах, що входять в наукометричні бази Skopus та Web of Science; за Індексами Хірша в базі  Skopus, Weeb of Science, базі  Google scholar має вагомі рейтинги в Україні, Європі та світі. Підготувала 16 докторів філософії (PhD) з фізичного виховання і спорту та з педагогіки, серед яких 2 заслужених майстрів спорту (Олена Чебану та Олена Рєпко. П'ять раз нагороджена Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України за підготовку переможців Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природних, технічних і гуманітарних наук (2006 р., 2007 р., 2009 р., 2010 р., 2011 р.). З 2013 року — керівник 5-ти державних науково-дослідних тем за кошти держбюджету. Член спеціалізованих вчених рад по захисту дисертацій. З 2006 р. по 2010 р. керувала двома науковими темами «Зведеного плану науково-дослідної роботи в сфері фізичного виховання і спорту» МОН та МОНмолодьспорту України. У 2013—2014 рр., 2015—2016,  2017—2018, 2019—2020 рр  - керівник наукових тем, що виконувалися за кошти держбюджету.

Засновник Міжнародної наукової конференції «Health-saving technologies, rehabilitation and physical therapy» (2018), приисвячену пам'яті професора В.П. Зайцева, з відповідним журналом, який включено до 10 провідних накометричних баз світу. Щорічно в конференції беруть участь понад 200 представників різних університетів та організацій світу (країни: Німеччина, Польща, США, Литва, Латвія, Боснія-та-Герцеговина, Чорногорія, Сербія, Чехія, Словаччина, Індія, Індонезія, Ефіопія, Єгипет та інші).

Основні напрямки наукових досліджень

·        створення теоретичних основ індивідуалізації у фізичному вихованні, спорті і фізичній терапії;

·        розробка технологій підготовки вагітних до природних здорових пологів[3][4];

·        розробка технологій технології для гармонійного інтегрального розвитку дитини на початку життя;

·        розробка технологій інтегрального психомоторного розвитку у фізичному вихованні людей різних вікових груп;

·        розробка технологій для визначення властивостей нервової системи і психофізіологічних можливостей людини;

·        розробка технологій для активізації процесів відновлення працездатності[3][4];

·        розробка технологій для підвищення якості освоєння техніки і тактики окремих видів спорту;

·        розробка технологій для збереження здорової екологічної середовища[3][4];

·        методика викладання дисциплін с фізичного виховання та спорту у вищих навчальних закладах

 

 

Наукові праці (основні):

11. Чудо природы. Динамическая гимнастика и плавание для самых маленьких. Приложение — видеофильм / Ж. Л. Козина, В. Ю. Козин // Харьков. — 2005. — 32 с.

12. Маленькие волшебники. Веселая детская гимнастика в стихах. / Ж. Л. Козина, В. Ю.  Козин // Харьков. — 2000. — 78 с.

Посилання:

2.Козіна Ж.Л. До 65-річного ювілею кафедри історія кафедри спортивних ігор Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди // Проблеми та перспективи розвитку спортивних ігор та єдиноборств у вищих навчальних закладах // Збірник статей ІХ міжнародної конференції.

3. Сайт «Здоровые роды» http://rodydoma.com.ua/)

4.    Сайт журналу «Health, sport, rehabilitation» http://sportsscience.org/index.php/health/index

5.   Сайт: https://scholar.google.com.ua/citations?user=ybCYNKIAAAAJ&hl=ru

6.       Рейтинг вченого в світі, Європі і Україні і в університеті за даними AD Scientific Index.

7.      Google Academy.

8.      ORCID.

9.      ScopusAuthorID.

10.   ResearcherID.

11.   Researchgate.

12.   Науковці України (за даними бази Національної біблітеки України імені Вернадського).

13.   Health-saving technologies, rehabilitation and physical therapy. www.htj1.com. Процитовано 20 січня 2024. 

Автор: Собко Ірина Миколаївна