Kriisiolukorrad

Läbi ajaloo on maailma tabanud väga erinevad kriisid. Ka tänasel päeval on nii Eestis kui ka terves maailmas valitsemas väga mitmed suured kriisid. Näiteks covid, elektrienergia hind ja julgeolekukriis on hetkel kindlasti kõige aktuaalsemad. Mis saab aga siis kui sind ja sinu pere või näiteks tervet Eestit tabab olukord, kus meil ei ole seitse päeva elektrit? 

Mõtle ja pane kirja, mis eluks vajalikud teenused elektri katkemisega automaatselt kaoksid, kuidas neid asendada, et elus püsida, mis peaks olema kodus olemas, et vastu pidada ja kohaneda eluks ilma elektrita? Aruta teemat kindlasti ka oma vanematega ja vaata milliste avastusteni te üheskoos välja jõuate. 

Vali see projekt kui soovid teada saada mida sa tegelikult vajad elus püsimiseks ja hakkama saamiseks kui sul puudub elekter, millised meie jaoks nii enesest mõistetavad asjad hetkega kaovad kui kaob elekter.

Kohti: 10

Vanuserühm: 4.-9. klass

Seotud ained: eesti keel, inimeseõpetus

Projektijuht: Tarmo Härma

Aitäh Sulle, et valisid enda digiõppepäeva projektiks kriisiolukorrad!

Õpijuhis:

👉 Kujuta ette olukorda, et  tervet Eestit tabab kriis, kus meil ei ole seitse päeva elektrit? Mõtle ja pane kirja:

👉 Internetist otsides aitavad sind kindlasti leheküljed kriis.ee ja olevalmis.ee

👉 Enda projekt esita palun referaadi vormis. Referaadi pikkus on minimaalselt üks A4 lehekülg. Kui saad mõtte jooksma ja tuleb rohkem, siis seda uhkem on. Võid lisada ka huvitavaid pilte, kuid siis pead arvestama sellega, et tekstiosa ei väheneks.

👉 Referaadile tuleb kindlasti lisada tiitelleht (vormistust võid vaadata allolevast videojuhendist), tuleta meelde meie koolis kokku lepitud referaadi vormistusnõuded (kirja suurus 12 pt, kirja stiil Times New Roman, reavahe 1,5, teksti joondus servast servani).

👉 Valmis projekt saada mulle palun meilile tarmo@hagudi.ee hiljemalt 25.02.2022 kell 15:00. Kui sul on küsimusi või abi vaja, siis võid mulle igal ajal helistada 5655782.


NB! Kirja saates jälgi ka netiketi reegleid (lisa kirja teema kohale oma projektinimi; alusta kirja viisaka pöördumisega; lisa kirja sisu, lõputervitus; ära unusta kirja lõppu lisada ka oma nime).

Kirjelda kirja sisus:

Tiitellehe vormistamise videojuhend

Referaadi tiitellehe vormistamine.mp4

Jõudu, jaksu ja kasulikke teadmisi!