Sinds wanneer ben je lid en waarom ben je toen lid geworden? Wat was het eerste dat je deed voor de club en waarom deed je dit?
Volgens mij ben ik in 1993 of 1992 lid geworden van de club. Eén aantal van mijn dorpsgenoten te weten Rene Wansink, Rene Hillebrink en Theo Ottens waren al lid van de club, zij waren ook lid van de plaatselijke motor club in Eerbeek. Zij hadden altijd mooie verhalen over de regio avonden van Oost en het familieweekend in Winterswijk. Ik had zelf geen Harley maar had wel een soort van virus wat steeds verder aangewakkerd werd door het bezoek aan dealers en de jaarlijkse Harley dag in Arnhem. Op een vrijdag avond ben in toen een keer meegegaan naar een Regio avond op camping de Jutberg in Dieren. Dit was erg gezellig. Tevens werd daar verteld dat als je geen Harley had je wel donateur kon worden. Daarom meteen toen maar als donateur lid geworden. Volgens mij was het eerste wat je standaard als nieuw lid doet het vrijwilliger zijn van de regio. Dit zal of de Harley Dag in Arnhem zijn geweest of het eerste was vrijwilliger op het Treffen Brummen 1200 in 1994. Dit was een treffen in, zoals de naam al zegt Brummen, die georganiseerd werd door Regio Oost in samenwerking met Regio Utrecht.
Wat heb je allemaal gedaan in de club? Hoe heb je het ervaren, wat vond je het leukste en waarom?
Uiteraard vrijwilliger binnen Regio Oost en diverse landelijke evenementen. Daarnaast diverse bestuursfuncties bekleed zoals: Penningmeester regio Oost (januari 1996 tot april 1998), Penningmeester Algemeen Bestuur (maart 1998 tot maart 2002), a.i. Ledenadministratie (halverwege 2002 tot maart 2003), a.i. Secretaris (januari 2006 tot maart 2006), Penningmeester Stichting Super Rally 2007 (van maart 2006 tot ergens in 2008). Het leukste is gewoon het lid zijn van de H-DCN en daardoor allerlei mensen leren kennen. Omdat je bestuurder bent leer je echter wel sneller andere mensen kennen.
Gaf het altijd de voldoening die je verwachtte of viel het ook wel eens tegen?
Of iets voldoening geeft is per persoon afhankelijk. In principe heb ik me altijd bedacht op het moment dat ik een bestuursfunctie beklede dat je het nooit voor iedereen goed doet. Als het merendeel van de leden het echter met je eens is en of je weet zelf dat je het goed hebt gedaan, dan geeft bijna alles voldoening. Wat wel altijd leuk was waren de vergaderingen die bij een van de bestuursleden plaatsvond. Dingen die me altijd zullen bijblijven zijn de ritten die ik samen met Ted van de Velde maakte richting zo’n vergadering ergens in Nederland (soms 150 km ver). Vaak was het dan dat we midden in de nacht, vaak door de weeks, terug reden en vaak als Ted nog wakker was ergens een balletje onderweg deden. Uiteraard vallen dingen ook wel eens tegen. Eén is er erg tegen gevallen en dat is de a.i. Secretaris periode in 2006. Wij werden toen gevraagd in te stappen op het tijdstip van een bestuurscrisis. De vergadering in maart 2006 zal me echter nog lang in het geheugen gegrift staan. Zo iets hoop ik dus nooit meer mee te maken. En uiteraard zou ik de organisatie van een Super Rally volgende keer totaal anders gaan doen. In ieder geval op een dusdanige manier dat ik zelf ook nog wat zou zien. Van die in 2007 ken ik alleen de wanden van de financiële bunker en de beelden die ik via de DVD’s heb gezien.
Wat is het verschil met de club van toen en nu?
Binnen de regio is er niet veel veranderd. Leden komen en gaan. Je hebt een groepje actieve leden en de rest van de leden. Wat volgens mij wel echt veranderd is betreft het bezoeken van andere regio’s. In het begin gingen er een paar leden naar bijvoorbeeld “de Iezeren Klap” van regio Groningen Drenthe of “Spaarnewoude” van Noord Holland. Nu zijn de aantallen die elkaar bezoeken volgens mij wel meer geworden.
Welke rally/treffen kun je nog goed herinneren en waarom?
Treffens die ik me nog kan herinneren zijn: De eerste Cool in the Pool van Oost, dit omdat ik daar zelf een stukje van de organisatie deed. Het 35 jarig jubileum in Tolbert. Dit onder andere omdat ik de heen reis in de stromende regen niet meer zal vergeten. Dit vooral omdat we achter Zwolle in de stromende regen een sigaretje gingen roken en dat Pepi solidair met ons was en vanuit de auto in zijn blouse in de stromende regen er bij kwam zitten. Zo zijn er nog en boel te noemen bijvoorbeeld elke Elfsteden Harley Barren waar ik geweest ben, maar ook de toenmalige nieuwe locatie van de Iezeren Klap wat toen nog grensde aan het hondencentrum van Martin Gaus.
Waarom heb jij (volgens jou) de Rob Stolker Ring gekregen? Wat betekent het ontvangen van deze ring voor je? Voel je het als een erkenning voor je inzet?
De ring heb ik volgens mij gekregen voor mijn inzet voor de club. In 2002 nam ik afscheid van het AB. Vervolgens kreeg Rob van Zeeland een aanbieding om in Amerika een job te gaan doen. Er ontstond toen een probleem bij de ledenadministratie. Ik heb dat toen a.i. voor ongeveer een half jaar gedaan. Daarna kreeg ik op de vergadering in 2003 de ring. Maar exact weet ik het niet meer. Op het moment dat de uitreiking plaatsvind luister je niet zo goed naar het verhaal en schrik je je rot als je hem dan ineens krijgt. De ontvangst op zichzelf was wel even slikken. Voor mij hadden een aantal zeer gewaardeerde leden hem ontvangen en het was dus een grote eer om die ring toen te krijgen. Erkenning voor iets wat je gedaan hebt is een groot woord. Ik ben nooit ergens aan begonnen met het idee dat je er erkenning voor moet krijgen. Je doet iets voor de club of niet. Erkenning voor dat gene dat je doet moet je, als je dat wilt, krijgen uit de voldoening die het jezelf geeft. Ga je iets doen om erkenning te krijgen begin er dan maar niet aan want dan valt het altijd tegen.
Ken je Rob Stolker, en zo ja, wat is jouw herinnering aan hem?
Persoonlijk kende ik Rob Stolker niet. Wel uiteraard vanuit de Bigtwin verhalen.