Vše začalo tím, že nás Angélica navštívila až na našem gymnáziu ve Frýdlantu. Přímo nás nadchla svým elánem a myšlenkami, které šíří světem. Ve svém unikátním projektu Humanae vytvořila širokou mozaiku fotoportrétů lidí ze všech končin světa a jejich barvy kůže klasifikovala v katalogu Pantone. Tam má totiž každý odstín právě takovou hodnotu a důležitost, jako kterýkoli jiný...

My jsme se vydali za žáky základních škol. Na našich workshopech nefotíme, ale malujeme. Každý má možnost najít tu svou, originální barvu pleti. Od března do června 2018 navštívil náš 45 členný tým 19 základních škol, v nich 85 tříd a celkem oslovil 2000 žáků i s jejich učiteli.

Srdcem, ne očima.mp4

V květnu nás překvapila milá událost, a sice to, že jsme byli nominováni na Cenu Gratias Tibi, kterou jsme posléze získali, a k tomu jsme se stali laureáty Ceny České televize. Jsme rádi, že náš projekt nezůstal nepovšimnut, a jsme vděční za podporu, která nám byla vyjádřena. Byl to jeden z momentů, které nás přivedly k rozhodnutí, že v projektu chceme pokračovat.