Kdo jsme?

Jsme studenti Gymnázia BMA ve Frýdlantu nad Ostravicí, kteří se nechali inspirovat prací mezinárodně uznávané umělkyně Angéliky Dass k vytvoření projektu primární prevence pro ZŠ. Využíváme přirozenou kreativitu k podnícení myšlenek o lidské rovnosti a jedinečnosti. Snažíme se o změnu ve společnosti oklamané předsudky.

Kamarádství

Kdo je můj kamarád? Ten, kdo se obléká stejně, má stejné oči a mluví stejně jako já? Ne, je to ten, kdo si se mnou zahraje odpoledne fotbal, s kým si rozumím a mám ho rád.

Lidská hodnota

Určuje moji hodnotu můj původ a povolání mých rodičů, nebo to, kým jsem doopravdy já? Každý člověk má hodnotu.

Barva kůže

Jak souvisí barva mé pleti s tím, jaký jsem člověk? Nikdy nevíš, co je pod obalem. Ani v barevném katalogu nejsou barvy odstupňovány podle krásy.

Pořádáme kreativní workshopy...

...během kterých hledáme odpovědi na všechny tyto otázky. Kdo chce s námi najít svou jedinečnou barvu pleti? "Tělová barva" je tak široký pojem, že je škoda snažit se jej vměstnat do dvou slov. Pojďme spolu objevit krásu různosti lidských tváří a barev, dívejme se na sebe srdcem, ne očima.

PREVENTIVNÍ PROGRAM 2019/2020

Projekt "Srdcem, ne očima" patří do programu primární prevence Gymnázia BMA ve školním roce 2019/2020. V rámci tohoto projektu musí dobrovolníci spolu s ostatními studenty gymnázia projít dílčími programy na prevenci rasismu, xenofobie a šikany, poté své nově nabyté poznatky prakticky upevňují v interakci s dětmi na základních školách během výtvarných preventivních workshopů. To vše jsme schopní realizovat díky finanční dotaci z Moravskoslezského kraje.