Co je to Retro GameZ

Kdy jste naposledy s kamarády hráli kuličky, skákali přes gumu nebo třeba čáru? Vzpomínáte? Retro GameZ je okruh osmi retroherních stanovišť s QR kódy.

Tento projekt vymysleli a uskutečnili žáci Prvního českého gymnázia v Karlových Varech v rámci mezinárodní soutěže First Lego League 2021, aby rozhýbali mladé i starší, zvedli náladu sobě i všem okolo a pomocí skoro zapomenutých her propojili generace.


KDE SI MŮŽETE RETROHRY VYZKOUŠET

Jednotlivá stanoviště najdete na území Drahovic - snadno je poznáte podle dřevěných sloupků. Na každém je umístěn QR kód, přes který se pomocí mobilní aplikace Retro GameZ dostanete k některé z her.

V aplikaci se dozvíte něco o historii, pravidlech, zhlédnete video, posbíráte body a můžete se dokonce zapojit do soutěží o ceny. Na některých stanovištích jsou potřeba jednoduché pomůcky, které si můžete vyzvednout v karlovarském infocentru, nebo jsou k dispozici v krabičkách v okruhu pěti metrů od sloupku.


CO POTŘEBUJETE?

Potřebujete mobilní telefon a v něm nainstalovanou aplikaci Retro GameZ, která je ke stažení v internetovém obchodě Google Play. Pouze přes tuto aplikaci se po naskenování kódu dostanete ke hře.Kliknutím na logo Google Play si můžete stáhnout aplikaci