Історія кафедри

Кафедра розпочала свою діяльність 14 липня 1978 року з перших днів заснування факультету загальнотехнічних дисциплін і праці та мала назву – кафедра загальнотехнічних дисциплін і трудового навчання. Очолив її кандидат технічних наук, доцент Бондар М.І. У цей час викладачами кафедри читалися такі дисципліни: «Креслення», «Нарисна геометрія», «Теоретична механіка», «Теорія машин і механізмів», «Технології конструкційних матеріалів», «Опір матеріалів», «Деталі машин», «Гідравліка та теплотехніка».

У 1981 році існуюча кафедра була поділена на дві самостійні кафедри: кафедра загальнотехнічних дисциплін та кафедра трудового навчання. У 1983 –1985 рр. кафедру очолював кандидат технічних наук, доцент Горячкін Ю. Б., з 1985 по 1999 рр. – доцент Пітенько В.І.

Пітенько Володимир Іванович, доцент

З 1999 по 2005 рр. на цій посаді працював кандидат технічних наук, доцент Калязін Ю.В. У 1981 році він захистив кандидатську дисертацію на тему «Дослідження спрямованих режимів нагріву металу в промислових печах» зі спеціальності «Промислова теплотехніка», здобув учений ступінь кандидата технічних наук.

Калязін Юрій Володимирович -

кандидат технічних наук, доцент

Першими викладачами кафедри стали кандидати технічних наук, доценти Кашуба В.С., Гринюк А.С., кандидат педагогічних наук, доцент Черненко М.О., старші викладачі Фастовець К.П., Гладка Л.П., Корецька А.Т., Пловецький Л.В.

З перших днів заснування кафедри її викладачі головну увагу спрямовували на підготовку висококваліфікованих учителів трудового навчання. За час свого існування колектив викладачів і співробітників створив навчальну базу. Довгий час на кафедрі майстром виробничого навчання працювала Балабуха Т.А. (до 2014 року), а з 2014 року цю посаду обіймає Нечипоренко І.О. На посаді завідувача лабораторіями працював майже 10 років Пилипась М.С., а на даний час цю посаду обіймає Шпортюк С. М.

У 2005 році кафедру було перейменовано на кафедру виробничо-інформаційних технологій. У цьому ж році завідувачем кафедри був призначений старший викладач Кузьменко Павло Іванович, який обіймав цю посаду до 2010 року. У 2011 р. він захистив кандидатську дисертацію з теми «Методика інтегрованого навчання з нарисної геометрії і креслення майбутніх учителів технологій» на засіданні спеціалізованої вченої ради К 79.053.02 у Чернігівському державному педагогічному університеті імені Т.Г. Шевченка за спеціальністю: 13.00.02 – теорія та методика навчання технологій. Науковий керівник – доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент АПН України Сидоренко Віктор Костянтинович

Кузьменко Павло Іванович -

кандидат педагогічний наук, доцент

У 2007 році кафедру було перейменовано на кафедру технологій та інтелектуальної власності, а з 2010 року кафедра отримала назву кафедра виробничо-інформаційних технологій та безпеки життєдіяльності.

З 2011 до 2016 року кафедру очолював доктор педагогічних наук, професор Цина А.Ю. У 1988 році ним була захищена кандидатська дисертація за темою «Педагогічне обґрунтування системи загальнотрудових знань і вмінь учнів 5-7 класів» під науковим керівництвом доктора педагогічних наук, професора В.М. Мадзігона. У 2011 році захистив докторську дисертацію на тему «Теорія і методика особистісно орієнтованої професійної підготовки майбутніх учителів технологій» зі спеціальності 13.00.02 – теорія та методика технологічної освіти.

Цина Андрій Юрійович -

доктор педагогічний наук, професор

З 1 червня 2016 року до серпня 2021 року завідувачем кафедри працював кандидат фізико-математичних наук, доцент Хлопов А.М. 15 червня 2010 року захистив кандидатську дисертацію з теми «Реологічні та акустичні властивості фторзаміщених метоксибензолу» зі спеціальності 01.04.14 «Теплофізика та молекулярна фізика» у спеціалізованій раді Д 26.001.08 фізичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка. 25 січня 2013 року отримав звання доцента кафедри виробничо-інформаційних технологій та безпеки життєдіяльності.

Хлопов Андрій Михайлович -

кандидат фізико-математичних наук, доцент

У вересні 2021 року завідувачем кафедри обрано кандидатку педагогічних наук, доцентку Кудрю О.В. 13 березня 2003 року захистила дисертаційну роботу на тему «Наукове обґрунтування змісту і методики викладання основ технології обробки харчових продуктів у 5-7 класах» зі спеціальності 13.00.02 – теорія і методика трудового навчання в Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова. Науковий керівник акад. Д. О. Тхоржевський. Після закінчення аспірантури працювала на посаді асистента кафедри трудового навчання та креслення Полтавського державного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, у травні 2003 року була переведена на посаду старшого викладача цієї кафедри, а в квітні 2005 – на посаду доцента кафедри трудового навчання та креслення. 19 квітня 2007 року присвоєно вчене звання доцента кафедри теорії та методики трудового та професійного навчання. З 2016 року працює на посаді доцента кафедри виробничо-інформаційних технологій та безпеки життєдіяльності.

Кудря Оксана Володимирівна -

кандидат педагогічних наук, доцент

Головними пріоритетними завданнями професорсько-викладацького колективу кафедри є пропагування серед студентської молоді цінностей здоров’язбереження, ролі виробничо-інформаційних технологій у сучасному суспільстві та необхідності дотримання у своєму житті та майбутній професійній діяльності норм охорони праці, здійснення національно-патріотичного виховання та формування поваги до Конституції і законів України, проведення профорієнтаційної роботи серед учнів шкіл та професійно-технічних закладів освіти, постійне підвищення рівня кваліфікації викладацького складу кафедри.