Щиро дякуємо від імені кафедри загальної педагогіки та андрагогіки за достойну відзнаку наших наукових досягнень!

Вдячні за повсякчасну і всебічну підтримку!

Пишаємося, що належимо до потужної Короленківської родини!





Шановні колеги, щиро вітаємо вас з ДНЕМ НАУКИ В УКРАЇНІ!

Розвиток науки, ефективне використання результатів наукової діяльності, впровадження інноваційних технологій – це основа всебічного зростання інтелектуального потенціалу нації та запорука її майбутнього.






В рамках участі в пілотному проєкті з утворення та функціонування центрів підтримки студентів, Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г. Короленка продовжує вдосконалювати власну матеріально-технічну базу. 






ДЕНЬ НАУКИ У ПНПУ ІМЕНІ В. Г. КОРОЛЕНКА!!! 



Запрошуємо на VІІІ Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Становлення особистості в умовах сучасного розвитку суспільства: психолого-педагогічний, корекційно-реабілітаційний, соціальний і медичний аспекти», яка відбудеться 24 травня 2024 року. 




11.05.2024 року Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г. Короленка радо відкрив двері для абітурієнтів. Гості кафедри спеціальної та інклюзивної освіти були зацікавлені умовами вступу до магістратури за освітніми програмами «Спеціальна та інклюзивна освіта» , «Корекційна психопедагогіка. Фізична реабілітація». 





Триває співпраця університету з ОТГ Полтавщини






Квітень 2024 року




Студенти спеціальності 016.01 Спеціальна освіта. Логопедія. взяли участь у благодійному ярмарку. Зібрані кошти будуть передані на ремонт та обслуговування авто з передової для 116 окремої бригади СИЛ ТРО ЗСУ на східному напрямку.

Дякуємо нашим захисникам!

Разом до Перемоги!




20 квітня 2024 року викладачі кафедри спеціальної та інклюзивної освіти докторка педагогічних наук, професорка, завідувачка Наталія Пахомова та кандидатка педагогічних наук, доцентка Ольга Губарь долучилися до регіональної міні-(не)конференції EdCamp Reshetylivka-2024 «Мистецтво створення інклюзивного середовища – білим по білому». 



Згідно розпорядження  проректора з інфраструктурного розвитку та ресурсного забезпечення Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка 22 квітня 2024 року викладачі кафедри спеціальної та інклюзивної освіти разом із студентами кураторських груп 1-4 курсів спеціальності 016 Спеціальна освіта взяли участь у проведенні весняних польових робіт у Ботанічному саду ПНПУ імені В.Г. Короленка. 



Згідно розпорядження  проректора з інфраструктурного розвитку та ресурсного забезпечення Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка 22 квітня 2024 року викладачі кафедри спеціальної та інклюзивної освіти разом із студентами кураторських груп 1-4 курсів спеціальності 016 Спеціальна освіта взяли участь у проведенні весняних польових робіт у Ботанічному саду ПНПУ імені В.Г. Короленка. 




18-19 квітня 2024 р. на факультеті педагогічної і мистецької освіти Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка відбувся КРОСМИСТЕЦЬКИЙ КОНГРЕС «ПОЛІКУЛЬТУРНА БАГАТОВИМІРНІСТЬ – ШЛЯХ ДО ДІАЛОГУ ТА РОЗВИТКУ». 

document_5197677071232419191.mp4


Студенти спеціальності 016 «Спеціальна освіта» успішно завершили першу навчальну корекційно-педагогічну практику на базі Полтавського навчально-реабілітаційного центру Полтавської обласної ради. 



У квітні 2024 року на кафедрі спеціальної та інклюзивної освіти задля забезпечення якісної підготовки здобувачів вищої освіти відбулося обговорення проєктів освітніх програм першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти спеціальності 016 Спеціальна освіта, що розміщені на сайті кафедри й знаходяться у публічному доступі. 



12 квітня 2024 року з нагоди відзначення 110-річчя Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка відбулося урочисте підписання меморандумів про співпрацю між Університетом та інклюзивно-ресурсними центрами й спеціальними школами м.Полтави та Полтавської області. 



Завідувачка кафедри спеціальної та інклюзивної освіти, докторка педагогічних наук, професорка Пахомова Наталія Георгіївна та доцентка кафедри спеціальної та інклюзивної освіти, кандидатка педагогічних наук Губарь Ольга Григорівна долучились до зустрічі зініційованої Міністерством освіти і науки України з метою  розробки та впровадження пілотного проекту з утворення та функціонування центрів підтримки студентів.




5 квітня 2024 року на кафедрі спеціальної та інклюзивної освіти відбулась презентація сертифікатної освітньої програми для студентів 1-го курсу спеціальності 016 Спеціальна освіта. 


З нагоди відзначення Всесвітнього дня поширення інформації про аутизм 2 квітня 2024 року викладачами кафедри під керівництвом завідувачки кафедри спеціальної та інклюзивної освіти, професорки Пахомової Н.Г. на платформі ZOOM було проведено інтерактивну виховну лекцію-бесіду з мультимедійним супроводом «Аутизм – не вирок!», доцентом кафедри Петрушовим А.В. акцентовано увагу на історичних аспектах розвитку вчення про аутизм, проблематиці високої поширеності та складності.

Березень 2024 року




27 березня 2024 року у Полтавському театрі імені М.Гоголя відбулася виставка «Життя як театр» відомого на весь світ художника-графіка, плакатиста, живописця, фотографа, скульптора, сценографа, дизайнера та письменника Стасіса Ейдрігевічюса. На урочистий захід завітала ректорка Університету, докторка педагогічних наук, професорка Марина Гриньова. 




22 березня 2024 року у дружній атмосфері, на високому науковому рівні, відбулося Секційне засідання з напряму «КОРЕКЦІЙНА ТА РЕАБІЛІТАЦІЙНА РОБОТА: РЕАЛІЇ І ПЕРСПЕКТИВИ» XIX Міжнародної студентської науково-практичної конференції «ФОРМУВАННЯ СУЧАСНОГО ОСВІТНЬОГО СЕРЕДОВИЩА: ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА». 



20.03.2024 з нагоди 110-річчя Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка та відкриття Навчально-наукового інституту спеціальної та інклюзивної освіти у рамках тижня факультету педагогічної і мистецької освіти відбувся благодійний ярмарок "Ми молодь України, за нами майбутнє". 



На факультеті педагогічної і мистецької освіти розпочався тиждень факультету з нагоди 110 річниці Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка. Кафедра спеціальної та інклюзивної освіти долучилась до свята й 19.03.2024 кандидат медичних наук, доцент Андрій Васильович Петрушов провів інтерактивну лекцію «Сучасні принципи здоровʼя збереження та надання невідкладної допомоги в реаліях військового часу». 




15 березня 2024 року у Полтавському національному педагогічному університеті імені В.Г.Короленка відбулося урочисте відкриття Навчально-наукового інституту спеціальної та інклюзивної освіти.

Цей день став символом єднання та співпраці академічної науки та практичних здобутків спеціальної освіти.





Викладачі кафедри щиро вітають  колегу Баранець Інну Володимирівну з тим, що вона отримала сертифікат про участь у навчанні за програмою "Діти та війна. Навчання технік зцілення", проведеного в рамках проєкту "Рука допомоги Україні" у співпраці з Українським інститутом когнітивно-поведінкової терапії, Благодійного фонду "Надія по всьому світові". 

Лютий 2024 року





Урочиста церемонія вручення магістрам дипломів з відзнакою. З колегами, 29 лютого 2024 р.




29 лютого 2024 року на факультеті педагогічної і мистецької освіти ПНПУ імені В.Г. Короленка відбулася урочиста академія з нагоди випуску магістрів. 137 випускників отримали дипломи магістрів за освітньо-професійною програмою «Спеціальна та інклюзивна  освіта».

Урочисту подію відкрила

ректорка  університету Марина Гриньова, декан факультету Наталія Сулаєва та завідувачка кафедри спеціальної та інклюзивної освіти Наталія Пахомова привітали випускників з успішним завершенням




Впродовж січня та лютого 2024 року на кафедрі спеціальної та інклюзивної освіти задля забезпечення якісної підготовки здобувачів вищої освіти відбулося обговорення проєктів освітніх програм першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти спеціальності 016.01 Спеціальна освіта. Логопедія, що розміщені на сайті кафедри й знаходяться у публічному доступі. 



12 лютого 2024 року, в межах реалізації програми академічної мобільності та угоди про співпрацю між Полтавським національним педагогічним університетом імені В.Г. Короленка та Харківським національним педагогічним університетом імені Г.С. Сковороди, відбулася ознайомлююча зустріч здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за спеціальністю 016.01 Спеціальна освіта (Логопедія) з викладачами кафедри спеціальної та інклюзивної освіти. 

Викладачі кафедри спеціальної та інклюзивної освіти (зав. кафедри проф. Пахомова Н.Г., відповідальний за виховну роботу доц.. Петрушов А.В.), студенти спеціальності 016.01 Спеціальна освіта (Логопедія) за участі викладачів кафедри дошкільної освіти (відповідальна за виховну роботу доц.. Вашак О.О, доц. Манжелій Н.М., ст.викл. Фазан Т.П.)  та студентів спеціальності 012 Дошкільна освіта 31 січня 2023 року взяли участь у спільній кураторській виховній годині «Дискусійний онлайн-лекторій «Україна – Соборна, Єдина, Неподільна!», проведеній з нагоди відзначення Дня Гідності та Свободи та Дню Пам’яті Героїв Крут. 

Січень 2024 року


Студенти ІІ курсу, ОП «Спеціальна освіта (Логопедія. Спеціальна психологія)» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка розпочали навчання за програмою внутрішньої академічної мобільності на базі Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди.

Щиро вдячні колегам кафедри спеціальної педагогіки та кафедри здоров’я людини, реабілітології і спеціальної психології Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди за співпрацю у напрямах формування та удосконалення професійних умінь і навичок в рамках програми Академічної мобільності!






На кафедрі спеціальної та інклюзивної освіти у студентів денної та заочної форми навчання другого (магістерського) рівня вищої освіти розпочалися атестаційні іспити та захист кваліфікаційних робіт.

Бажаємо успіхів, наснаги та терпіння!





Кафедра спеціальної та інклюзивної освіти Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка отримала подяку за вагомий внесок у розбудову Нової української школи, плідну діяльність з упровадженням інновацій в освітній процес та з нагоди 30-річчя від заснування Інституту!

Дякуємо інституту спеціальної педагогіки і психології імені Миколи Ярмаченка НАПН України за подяку та співпрацю!


Грудень 2023 року

Згідно навчального плану 2023-2024 року підготовки магістрантів спеціальності 016.01 Спеціальна освіта (Логопедія) студенти успішно пройшли виробничу логопедичну практику за місцем проживання та майбутнього працевлаштування.

Логопедична практика є важливою складовою підготовки магістрів до майбутньої професії. Метою даної практики було оволодіння системою професійних педагогічних знань, умінь і навичок як основних складових змісту практичної діяльності корекційного педагога (дефектолога), логопеда, практичного психолога.

Під час проходження практики студенти закріпили теоретичні знання та вдосконалити практичні уміння і навички з діагностики та проведення корекційної роботи з дітьми з порушеннями психофізичного розвитку.

Студенти під керівництвом досвідчених корекційних педагогів і логопедів набули досвід управлінської та науково-дослідної діяльності, удосконалили професійні якості, навички творчого ставлення до психокорекційної і логопедичної роботи.

Липень 2023 року




На кого зараз навчають у полтавському педуніверситеті, як студентів планують долучити до управління навчальним закладом та про педагогів, які допомагають ВПО та військовим: : у ПНПУ розповіли про плани на наступний навчальний рік. 



Якщо ти мрієш отримати престижну та актуальну професію тоді тобі до нас! Запрошуємо на навчання до Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка на спеціальність 016.01 Спеціальна освіта (Логопедія). У нас ти отримаєш грунтовні знання в області спеціальної освіти, логопедії, спеціальної психології, що в подальшому допоможуть стати тобі висококваліфікованим фахівцем! 


Вітаємо студентів другого (магістерського) рівня вищої освіти І курсу спеціальності 016 Спеціальна освіта Захарченко Богдану, Трофименко Анну, Цюпу Ірину з успішним завершенням програми внутрішньої академічної мобільності та опануванням курсу «Логопедичний практикум», що проходив на базі кафедри логопедії, Сумського державного педагогічного університету імені А.С.Макаренка під керівництвом Катерини Зелінської-Любченко, кандидатки педагогічних наук, доцентки. 

Червень 2023 року



Професорсько-викладацький склад кафедри спеціальної та інклюзивної освіти щиро вітають студентів денної форми навчання спеціальності 016.01 Спеціальна освіта (Логопедія) із успішним завершенням Атестаційних іспитів. Бажаємо вам подальшого професійного зростання і творчих досягнень. Чекаємо на вас в магістратурі! 





20 червня 2023 року розпочалась державна підсумкова атестація студентів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 016.01 Спеціальна освіта (Логопедія). 


12.06.2023 року для студентів спеціальності 016.01 Спеціальна освіта (Логопедія) першого (бакалаврського) і другого (магістерського) рівнів вищої освіти був проведений «Інструктаж про заходи з цивільного захисту». Студентів ознайомили з алгоритмом дій при: сигналі «Повітряна тривога», у разі захоплення будівлі, у разі антитерористичної операції, перестрілки, захоплення транспорту, у разі виникнення хімічної небезпеки, радіаційної аварії. Також, з видами надзвичайних ситуацій, з правилами безпечного харчування при їх виникненні та з діями які можуть врятувати життя. 


Згідно навчального плану 2022-2023 року магістранти спеціальності 016.01 Спеціальна освіта (Логопедія) денної та заочної форм навчання успішно пройшли виробничу корекційно-педагогічну практику за місцем проживання.

Під час проходження практики студенти оволоділи системою професійних педагогічних знань, умінь і навичок як основних складових змісту практичної діяльності корекційного педагога (дефектолога), логопеда, практичного психолога. Закріпили теоретичні знання та вдосконалити практичні уміння і навички з діагностики та проведення психокорекційної та логопедичної роботи з дітьми з порушеннями психофізичного розвитку.


Травень 2023 року


30 травня 2023 року кандидатом психологічних наук, доцентом кафедри технологій спеціальної та інклюзивної освіти ДВНЗ «Донбаського державного педагогічного університету», членкинею Української асоціації поведінкових аналітиків, сертифікованим фахівцем з АВА-терапії Аліною Іваненко була проведена гостьова лекція «Основні принципи прикладного аналізу поведінки (АВА) у роботі з дітьми з РАС. Міфи та реальність» для магістрантів спеціальності 016.01 Спеціальна освіта (Логопедія) освітньо-професійної програми "Спеціальна та інклюзивна освіта". 


Викладачі кафедри спеціальної та інклюзивної освіти докторка педагогічних наук, професорка Наталія Пахомова, доцентка Ольга Губарь, старша викладачка Лариса Дрозд, асистентка Валентина Падун взяли участь у програмі підвищення кваліфікації Тартуського університету (Естонія) Sharing EU multilingual education policymaking practices in Ukraine», який відбувся в рамках реалізації проєкту Erasmus + KA2 «MultiEd». Вебінар був присвячений багатомовній освіті, що передбачає ефективну комунікацію та відкритість до нових культур у сучасному глобалізованому слові. 


26.05.2023 р.

Впевнений старт роботи Всеукраїнської науково-практичної конференції «Становлення особистості в умовах сучасного розвитку суспільства: соціально-педагогічний, психологічний, корекційний і медичний аспекти» на базі Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка. Кафедра спеціальної та інклюзивної освіти факультету педагогічної і мистецької освіти сумісно з кафедрою соціальної роботи, реабілітації та повоєнної адаптації факультету психології і соціальної роботи дякує співорганізаторам та доповідачам за плідну співпрацю. Робота конференції триває. Рухаємося далі…

Вітаємо студентку ІV курсу першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 016.01 «Спеціальна освіта (Логопедія)» Наталію Демідову та її наукового керівника канд.пед.наук, доцента кафедри спеціальної та інклюзивної освіти Ольгу Олефір з отриманням І місця в номінації «Найкращий методичний доробок у спеціальній та інклюзивній освіті» на Всеукраїнському конкурсі методичних робіт ВГО «Українська асоціація корекційних педагогів», який був проведений в рамках VІ Всеукраїнської науково-практичної конференції «Інноваційні підходи в освіті та реабілітації дітей з особливими освітніми потребами» 19 травня 2023року на базі Українського державного університету імені Михайла Драгоманова. 



18 травня 2023 року студентки 4 курсу спеціальності 016.01 Спеціальна освіта (Логопедія) Наталія Демідова та Анастасія Маханько взяли участь у роботі X Міжнародної науково-практичної конференції студентів та молодих учених «КОРЕКЦІЙНА ТА ІНКЛЮЗИВНА ОСВІТА ОЧИМА МОЛОДИХ НАУКОВЦІВ» на базі Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка. 



3 травня 2023 р. заступником директора з навчальної роботи Полтавського навчально-реабілітаційного центру Полтавської обласний ради, методисткою, педагогом-дефектологом Юлією Кондратенко було проведено гостьову лекцію "Сенсорний розвиток дітей з особливими освітніми потребами за методикою М.Монтессорі" для магістрантів спеціальності 016.01 Спеціальна освіта (Логопедія) освітньої програми "Спеціальна та інклюзивна освіта". 



2 травня 2023 р. заступником директора комунальної установи "Обласний молодіжний центр" Полтавської обласної ради, психологинею програми "СпівДія: психологічна підтримка" та проєкту "Татохаб. Полтава" Наталією Панченко було проведено гостьову лекцію «Професійне вигорання: шляхи подолання наслідків та протидія явищу» для магістрантів спеціальності 016.01 Спеціальна освіта (Логопедія) освітньо-професійної програми «Спеціальна та інклюзивна освіта». 


1 травня 2023 р. професором кафедри спеціальної психології та медицини факультету спеціальної та інклюзивної освіти Українського державного університету імені Михайла Драгоманова, доктором педагогічних наук Дарією Супрун було проведено гостьову лекцію «Професійна ідентичність: синергія інклюзивної освіти та соціальних цінностей» для студентів і магістрантів спеціальності 016.01 Спеціальна освіта (Логопедія) освітніх програм «Спеціальна освіта (Логопедія. Спеціальна психологія)» та «Спеціальна та інклюзивна освіта». 

Квітень 2023 року




Запрошуємо Вас взяти участь у роботі Всеукраїнської науково-практичної дистанційної конференції

«Становлення особистості в умовах сучасного розвитку суспільства: соціально-педагогічний, психологічний, корекційний і медичний аспекти», яка відбудеться 26 травня 2023 р.


У межах профорієнтаційної роботи студентами другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 016 Спеціальна освіта було організовано екскурсію для учнів опорного закладу "Решетилівський ліцей імені І.Л.Олійника Решетилівської міської ради" до Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка. В межах ознайомлення учнів зі спеціальностями, які пропонує до опанування психолого-педагогічний факультет, викладачами кафедри спеціальної освіти і соціальної роботи було ґрунтовно презентовано переваги та актуальність професій логопеда, корекційного педагога, асистента вчителя, соціального педагога і соціального працівника. 



13 квітня 2023 року на кафедрі спеціальної освіти і соціальної роботи відбулося засідання робочих груп освітніх програм підготовки здобувачів першого (бакалаврського) і другого (магістерського) рівнів вищої освіти. Зустріч проходила на базі Навчально-практичного центру з соціальної педагогіки і соціальної роботи «Соціальне становлення особистості» у змішаному режимі у форматі фасилітації. 

В рамках неформальної освіти магістранти спеціальності 016.01 Спеціальна освіта (Логопедія) Богдана Захарченко, Тетяна Шепітько, Анна Трофименко взяли участь у Всеукраїнській онлайн-конференції «Сучасні підходи до ефективного навчання». Анна Трофименко прослухала тренінг "Нейробіка та практики ефективного запам'ятовування" на освітній платформі "Atomshub".

Також магістрантки Богдана Захарченко й Анна Трофименко разом з викладачами кафедри спеціальної освіти і соціальної роботи прослухали онлайн-лекцію доктора філософії, старшого наукового співробітника Академії вищої освіти США Jonathan Cisco «An Introduction to Qualitative Methods in Research in the United States» («Введення в якісні методи досліджень в США»), що відбулась на освітній платформі Ukrainе Global.


В рамках угоди між Полтавським національним педагогічним університетом імені В.Г.Короленка та Сумським державним педагогічним університетом імені А.С.Макаренка, продовжується активна співпраця і підготовка студентів другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 016 Спеціальна освіта. Студенти активно зреалізовують власне право на освіту у формі внутрішньої академічної мобільності, підвищуючи рівень професійної підготовки опановуючи навчальну дисципліну "Логопедичний практикум", під керівництвом пані Катерини Зелінської-Любченко, кандидата педагогічних наук, доцента кафедри логопедії Сумського державного педагогічного університету імені А.С.Макаренка. 

Березень 2023 року



У рамках "Фестивалю професій" на кафедрі спеціальної освіти і соціальної роботи з метою ознайомлення абітурієнтів зі спеціальностями 016.01 Спеціальна освіта. Логопедія та 231 Соціальна робота було проведено майстер-клас "Підготовчий етап формування правильного мовлення з елементами нейрофізіологічної стимуляції" та інтерактив "Соціальна ігротека". Майбутні вступники мали змогу сповна зануритися у специфіку логопедичної та соціальної професії. 


21 березня 2023 року до Міжнародного дня людини з синдромом Дауна для студентів спеціальності 016.01 Спеціальна освіта (Логопедія) освітніх рівнів бакалавр та магістр доцентом кафедри спеціальної освіти і соціальної роботи Петрушовим А.В. було проведено інтерактивну лекцію-бесіду з мультимедійним супроводом «Сонячні Діти України». У ході лекції та перегляду відеороликів з даної проблематики було розглянуто основні питання виникнення, симптоматики, патогенезу даного синдрому, а також основні напрямки та принципи корекційної роботи із дітьми з синдромом Дауна. 




Колектив кафедри спеціальної освіти і соціальної роботи вітає викладачів кафедри Ольгу Губарь та Інну Баранець з присвоєнням вченого звання доцент! Бажаємо подальших професійних успіхів, плідної роботи, реалізації нових задумів, масштабних цілей, нових наукових звершень і творчого натхнення! 


Кафедра спеціальної освіти і соціальної роботи завжди радо вітає гостей та майбутніх абітурієнтів!

3 березня 2023 року в рамках університетського Фестивалю професій, викладачі випускової кафедри ознайомили молодь із особливостями роботи майбутніх вчителів-дефектологів, логопедів та соціальних педагогів.

Майбутні вступники відвідали профорієнтаційний захід «Знайомство зі спеціальністю «Спеціальна освіта» та професією вчителя-логопеда й взяли учать у майстер-класі «Вдосконалення мовлення» у спеціалізованій аудиторії кафедри спеціальної освіти і соціальної роботи.


Лютий 2023 року



З нагоди відзначення Дня вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні 28 лютого 2023 року на платформі ZOOM відбулась загальна кураторська виховна година. До обговорення страшних минулих подій, що знаходять своє відлуння у сьогоденні, долучилися викладачі кафедри спеціальної освіти і соціальної роботи та студенти кураторських груп спеціальностей 016.01 Спеціальна освіта (Логопедія) та 231 Соціальна робота бакалаврського та магістерського рівнів вищої освіти. 



Викладачами кафедри спеціальної освіти і соціальної роботи були проведені кураторські години для студентів та магістрантів спеціальностей 016.01 Спеціальна освіта (Логопедія) та 231 Соціальна робота.

У ході зустрічей було розглянуто широке коло питань щодо дотримання санітарно-гігієнічних норм проживання в гуртожитку, дотримання основних правил безпеки та збереження життя і здоров'я, відвідування занять. Також було обговорено основні рекомендації щодо організації навчальної діяльності здобувачів відповідно до умов сьогодення.




Студентка ІІІ курсу спеціальності 231 Соціальна робота освітньо-професійної програми "Соціальна робота (Соціальна педагогіка)" Катерина ГОРБИК нагороджена грамотою "Студент року - 2022" у номінації "За активну участь у громадській діяльності". Пишаємося нашими студентами, поціновуємо їхню вмотивованість, завзяття, небайдужість, стійку громадянську позицію, чемність і шляхетність у всіх своїх проявах. 



Професорсько-викладацький колектив кафедри спеціальної освіти і соціальної роботи вітає студентку ІІІ курсу спеціальності 016.01 Спеціальна освіта (Логопедія) Йовенко Владиславу з нагородженням грамотою "Студент року 2022" в номінації "За особливі успіхи в науковій діяльності".

Щиро бажаємо невичерпної жаги до знань, завжди бути на хвилі позитиву, постійно прагнути до нового успіху та ніколи не втрачати своїх можливостей.


Січень 2023 року


Якісна фахова освіта нині неможлива без різностороннього неформального навчання. Майбутні фахівці соціальної сфери зацікавлені в набутті hard і soft skills на різноманітних освітніх платформах й докладають зусиль для пошуку й реалізації індивідуальних освітніх запитів. Так, здобувачі 2 курсу ОП «Соціальна робота (Соціальна педагогіка)» Синепол Світлана та Шпак Анастасія успішно пройшли програму онлайн тренінгового навчання на базі Всеукраїнської громадської організації «Ла Страда- Україна» й здобули професійні компетентності молодіжного тренера/рки. 


20 січня 2023 р. викладачі кафедри спеціальної освіти і соціальної роботи та магістранти спеціальності 016.01 Спеціальна освіта (Логопедія) взяли участь у тренінгу на тему «Мобілізація зусиль громади щодо ідентифікації та реагування на випадки ґендерно зумовленого насильства, з особливою увагою до домашнього насильства під час війни». Тренінг провела фахівчиня соціальної роботи, завідувачка відділення соціального супроводу сімей/осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах Центру надання соціальних послуг Щербанівської сільської ради, тренерка Національної тренерської мережі ГО «Ла Страда-Україна» Ірина Буренко. 



В рамках підвищення професійної кваліфікації, як відгук на вимоги воєнного часу, викладачі кафедри спеціальної освіти і соціальної роботи (проф. Наталія Пахомова, доц. Ольга Губарь, ас. Інна Баранець) пройшли курс «Physical and occupational therapy for children, injured by hostilities and other emergency situations» («Фізична терапія та ерготерапія дітей, які постраждали в наслідок бойових дій та інших надзвичайних ситуацій»), розроблений Чеськими центрами в рамках програми «Дім Європи» за підтримки Європейського Союзу. 


У ході виробничої практики здобувачі 4 курсу освітньої програми «Соціальна робота (Соціальна педагогіка)» Пилипенко Дар’я та Петрушка Єлизавета провели профорієнтаційну роботу зі старшокласниками у Ліцеї №6 «Лідер» та Полтавській спеціальній школі №40 Полтавської міської ради. У невимушеній, дружній атмосфері студентська молодь поділилася зі школярами значущістю та перевагами спеціальності «Соціальна робота», окреслила особливості вступу до Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка у 2023 році. 

Грудень 2022 року


26 грудня 2022 року відбулося засідання робочої групи з обговорення проєктів освітніх програм спеціальності 016 Спеціальна освіта підготовки фахівців освітніх рівнів бакалавр та магістр зі стейкхолдерами.

На засіданні були присутні: стейкхолдери - директор загальноосвітньої школи №20 імені Бориса Серги Сорочан В.С., директор початкової школи №45 Полтавської міської ради Шаповал А.О., викладачі кафедри спеціальної освіти і соціальної роботи: доктор педагогічних наук, професор Пахомова Н.Г., кандидат педагогічних наук, доцент Олефір О.І., док.філософії, асистент Баранець І.В., ст. викладач Дрозд Л.В. та студенти.




На кафедрі спеціальної освіти і соціальної роботи здобувачі другого освітнього рівня спеціальності 231 Соціальна робота денної і заочної форм навчання успішно склали атестаційні іспити та захистили магістерські кваліфікаційні роботи. Професорсько-викладацький склад кафедри щиро вітає випускників-магістрів - соціальних працівників і соціальних педагогів. Гідного вам професійного становлення й зростання! 


19.12.22, 20.12.22 та 26.12.22, 27.12.22 відбувся Атестаційний екзамен та захист магістерських робіт здобувачів денної та заочної форми навчання.

Комісія у складі професора, завідувачки кафедрою спеціальної освіти і соціальної роботи, д.пед,н. Пахомової Н.Г., кандидата педагогічних наук, доцента Олефір О.І., док.філософії, асистента Баранець І.В., стейкголдерів директорки Початкової школи №45 Полтавської міської ради Шаповал А.О. та директорки Полтавської ЗОШ №20 імені Бориса Серги Сорочан В.С. констатувала достатній рівень сформованості загальних та фахових компетентностей другого (магістерського) рівнів вищої освіти зі спеціальності 016 Спеціальна освіта.




Студенти червертого курсу першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 016.01 Спеціальна освіта (Логопедія) денної та заочної форм навчання успішно пройшли виробничу дефектологічну практику за місцем проживання.

Під час проходження практики студенти закріпили теоретичні знання та вдосконалити практичні уміння і навички з діагностики та проведення психокорекційної та логопедичної роботи з дітьми з порушеннями психофізичного розвитку.




Висловлюємо подяку видавничій групі "Кенгуру", що є структурним підрозділом корпорації "Ранок" за поповнення бібліотечного фонду кафедри спеціальної освіти і соціальної роботи інклюзивною та розвивальною літературою, допоміжними навчальними матеріалами для дошкільного сектора та початкової школи; методичними рекомендаціями для батьків дітей з особливими потребами в навчанні, педагогів і вихователів! 


З нагоди Міжнародного дня волонтера грамотами Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка нагороджені здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 231 Соціальна робота Катерина Горбик та Марія Семигинівська. Катерина є головою волонтерського сектору Університету, з 2020 року – член команди волонтерів Полтавського обласного благодійного фонду «Громадське здоров’я», координаторка гуманітарного проєкту «Пліч-о-пліч: Інтегрована гуманітарна відповідь в умовах війни та післявоєнного відновлення» в громадах Полтавщини. 


Викладачі кафедри спеціальної освіти і соціальної роботи разом зі студентами спеціальностей 016 Спеціальна освіта та 231 Соціальна робота бакалаврського та магістерського рівнів освіти відвідали гостьову лекцію, проведену до Всеукраїнської акції "16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства". Попри тривогу, аварійні відключення електроенергії, проблеми з інтернет-зв’язком, 1 грудня 2022 року було проведено в онлайн-форматі гостьову лекцію «Коло насильства: коли ми є його учасниками, і як з нього вийти». 

Листопад 2022 року



29 листопада 2022 року викладачі кафедри спеціальної освіти і соціальної роботи та здобувачі першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти спеціальності 016.01 Спеціальна освіта (Логопедія) та 231 Соціальна робота приєдналися до онлайн-лекції «Writing for Children & Working on Emotions» Професорки Мірейї Каналс-Ботінес, викладачки англійської літератури, Університету Вік – Центрального Університету Каталонії (Іспанія). 




14 листопада 2022 року відбувся Всеукраїнський логопедичний марафон присвячений Міжнародному дню логопеда «Корекційна робота з дітьми з особливими освітніми потребами в умовах воєнного стану: реалії та перспективи».

Всеукраїнський логопедичний марафон присвячено актуальним проблемам корекційної роботи з дітьми з особливими освітніми потребами в сучасних умовах.






Запрошуємо Вас взяти участь у роботі Всеукраїнського логопедичного марафону 




9 листопада відбувся радіодиктант національної єдності у 2022 році

«Цьогорічний радіодиктант – це перш за все українська акція єднання, де б ми не були. Кожен може долучитися, незалежно від того, у якій точці земної кулі перебуває у цей непростий для нас усіх час.




Володіти базовими знаннями з безпеки, житттєво важливими навичками – нагальна потреба кожного, надто в умовах війни. Викладачами кафедри спеціальної освіти і соціальної роботи доц. Галиною Котломанітовою та асист. Валентиною Падун для першокурсників спеціальностей 231 Соціальна робота і 016.01 Спеціальна освіта (Логопедія) проведено кураторську годину «Домедична допомога». 




Проєктуємо майбутнє в умовах воєнного часу

4 листопада 2022 р. на кафедрі спеціальної освіти і соціальної роботи відбувся перший тур студентської олімпіади зі спеціальності 231 Соціальна робота.Тематика й зміст заходу присвячено соціальним проблемам і викликам часу воєнної України.





Кафедра спеціальної освіти і соціальної роботи вітає колег з Днем працівників соціальної сфери! Нехай кожен, хто шукає вашої допомоги, отримує її в повній мірі, а ваша праця дарує людям надію і впевненість в тому, що завтра стане краще. Бажаємо завжди триматись впевнено та бадьоро, у будь-якій справі досягати бажаних результатів, а з кожною людиною знаходити спільну мову! Успіхів, терпіння та наснаги! 




На кафедрі спеціальної освіти і соціальної роботи відбувся 1-й тур олімпіади серед студентів спеціальності 016 Спеціальна освіта за спеціалізацією. Зміст завдань олімпіади охоплював матеріал фахових предметів та містив три рівні, що дозволяли визначити рівень теоретичної, методичної та практичної готовності студентів. 


Кафедра спеціальної освіти і соціальної роботи завжди радо вітає гостей та майбутніх абітурієнтів! У гості до психолого-педагогічного факультету та кафедри завітали старшокласники Полтавської загальноосвітньої школи №23. Викладачі кафедри ознайомили молодь із особливостями роботи майбутніх вчителів-дефектологів, логопедів, соціальних педагогів, змістовно поінформували гостей про практичну спрямованість навчання за спеціальностями 016.01 Спеціальна освіта (Логопедія) та 231 Соціальна робота в Полтавському національному педагогічному університеті імені В.Г. Короленка. 



Відбулося знайомство студентів І курсу спеціальностей 231 Соціальна робота та 016 Спеціальна освіта з бібліотекою ПНПУ імені В.Г. Короленка. На лекцію з курсу «Університетська освіта та академічне письмо» (доц. Котломанітова Г.О.) була запрошена директорка бібліотеки імені М.А. Жовтобрюха Орєхова В.В. Валентина Володимирівна в ході онлайн-екскурсії ознайомила студентів зі структурою бібліотеки, веб-сайтом, ресурсами. 

Жовтень 2022 року



14.10.2022 р. з нагоди відзначення Дня українського козацтва та Дня Захисника України на базі кафедри спеціальної освіти і соціальної роботи кураторами академічних груп СО-20, СО-21, СО-10 доцентом Петрушовим А.В. та асистентом Падун В. С. на платформі ZOOM було проведено інформаційно-просвітницькі заходи. У ході заходів зі студентами спеціальності 016.01 Спеціальна освіта (Логопедія) було розглянуто історичні аспекти розвитку і становлення українського козацтва. 

Вересень 2022 року




Почесною грамотою Полтавської державної адміністрації за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, плідну педагогічну діяльність та з нагоди Дня працівників освіти нагороджено доктора педагогічних наук, доцента кафедри спеціальної освіти і соціальної роботи Валентину Ігорівну Березан! Щиро вітаємо 




28.09.2022 року відбувся конкурс талантів психолого-педагогічного факультету "Зорепад". Колектив кафедри спеціальної освіти і соціальної роботи щиро вітає своїх талановитих студентів спеціальностей 016.01 Спеціальна освіта (Логопедія) і 231 Соціальна робота із отриманням дипломів І і ІІ ступенів!

Пишиємося вами. І дякуємо ЗСУ за кожен спокійний день





Кафедра спеціальної освіти і соціальної роботи щиро вітає доктора педагогічних наук, доцента Валентину Березан з отриманням почесної грамоти від Національної академії педагогічних наук України. Бажаємо Вам подальших успіхів, плідної роботи, виконання задуманого, якнайшвидшої реалізації масштабних цілей та нових наукових звершень! 




Сьогодні для нашої кафедри особливий день.

В нас поповнення!!!

Вітаємо першокурсників спеціальностей 016.01 Спеціальна освіта (Логопедія) і 231 Соціальна робота. Щиро бажаємо мирного, цікавого і сповненого позитивними враженнями, студентського життя!!!

Дякуємо ЗСУ за можливість навчати і навчатися


Липень 2022 року




Здобувачка освітньої програми "Соціальна робота (Соціальна педагогіка)" групи СР-22 Катерина Горбик запрошує абітурієнтів доєднатися до корпоративної студентської спільноти. 

Червень 2022 року




Не зважаючи на війну з росією університет залишається провідним закладом підготовки педагогічних працівників. Підтвердженням цьому є активне бажання студентів інших закладів вищої освіти реалізувати своє право на внутрішню академічну мобільність саме тут. 



Кафедра спеціальної освіти і соціальної роботи запрошує на навчання за спеціальностями

016 Спеціальна освіта та 231 Соціальна робота.

Ми чекаємо саме на тебе!!!

Пропонуємо підготовку за освітньо-професійними програмами освітнього рівня бакалавр «Спеціальна освіта (Логопедія. Спеціальна психологія)», «Соціальна робота», «Соціальна робота (Соціальна педагогіка)» та освітнього рівня магістр «Спеціальна та інклюзивна освіта», «Соціальна робота (Соціальна педагогіка)», «Соціальна педагогіка. Інклюзивна освіта».





Відбувся захист бакалаврських робіт здобувачів заочної форми навчання спеціальності 231 Соціальна робота.

20 червня 2022 р. на кафедрі спеціальної освіти і соціальної роботи у формі захисту кваліфікаційних робіт завершилася атестація студентів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти освітньої програми «Соціальна робота».


Сьогодні розпочала свою роботу Державна атестаційна комісія зі спеціальності 016.01 Спеціальна освіта (Логопедія) за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти. До складу комісії увійшли: Наталія Пахомова-докторка педагогічних наук, професорка, завідувачка кафедри спеціальної освіти і соціальної роботи, Ольга Олефір-кандидат педагогічних наук, доцентка кафедри спеціальної освіти і соціальної роботи, Андрій Петрушов-кандидат медичних наук, доцент кафедри спеціальної освіти і соціальної роботи, Ольга Губарь-кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри спеціальної освіти і соціальної роботи, Валентина Сорочан-директорка Загальноосвітньої школи 20 імені Бориса Серги, Лариса Дрозд-старший викладач кафедри спеціальної освіти і соціальної роботи. 



Кафедра спеціальної освіти і соціальної роботи рада привітати студентку спеціальності 016 Спеціальна освіта, другого (магістерського) рівня вищої освіти І курсу Сидоренко Олену з успішним опануванням курсу "Логопеличний масаж при тяжких порушеннях мовлення" в межах реалізації програми академічної мобільності на кафедрі логопедії Сумського державного педагогічного університету імені А.С.Макаренка. 

Травень 2022 року



Сьогодні українці у всьому світі відзначають день свого національного оберега – вишиванки! Мільйони українців одягають вишиванки та демонструють приналежність до єдиної нації, яка воліє жити у мирній, незалежній та процвітаючій країні.

19 травня 2022 року кафедра спеціальної освіти і соціальної роботи долучилася до університетського заходу, присвяченому Дню української вишиванки.



Сьогодні 18.05.22 р. відбулася загальна кураторська година присвячена Дню Вишиванки. До онлайн-заходу на тему «З вишиваною Україною в серці» долучилися викладачі кафедри спеціальної освіти і соціальної роботи (старший викладач, кандидат педагогічних наук Ольга Губарь; асистент, доктор філософії(PhD) Інна Баранець) на чолі із доктором педагогічних наук, професоркою, завідувачкою кафедри Наталією Пахомовою та студенти спеціальності 016 Спеціальна освіта.

Куратор групи СО(лсп)-21 Інна Баранець провела короткий екскурс сторінками історії виникнення вишиванки та традицій навколо неї. 


Викладачі та здобувачі освіти кафедри спеціальної освіти і соціальної роботи 14 травня 2022 року взяли учать у проведенні Дня відкритих дверей на психолого-педагогічному факультеті ПНПУ імені В.Г. Короленка.

Студенти та магістранти спеціальностей 016 Спеціальна освіта та 231 Соціальна робота поділилися з майбутніми абітурієнтами досвідом власного професійного становлення, ознайомили майбутніх вступників із потужним освітнім потенціалом кафедри спеціальної освіти і соціальної роботи, специфікою підготовки майбутніх бакалаврів і магістрів.




На початку роботи конференції відбулося пленарне засідання, у якому взяли участь знані в Україні й за кордном науковці: докторка педагогічних наук, професорка, почесний академік НАПН України, очільниця факультету спеціальної та інклюзивної освіти НПУ імені М. П. Драгоманова, віце-президентка ВГО «УАКП», Заслужена працівниця освіти України Марія Шеремет; докторка педагогічних наук, професорка, проректорка з наукової роботи КПНУ імені Івана Огієнка Світлана Миронова 



На кафедрі спеціальної освіти і соціальної роботи відбувся передзахист бакалаврських кваліфікаційних робіт здобувачів першого освітнього рівня вищої освіти спеціальності «Соціальна робота». Захід відбувся дистанційно, на платформі Zoom. Виконання здобувачами бакалаврської кваліфікаційної роботи відбувається вперше на цій освітній програмі, відповідно до Стандарту першого рівня вищої освіти галузі знань 23 Соціальна робота спеціальності 231 Соціальна робота (2019 р.). 

09.05_Програма_конф_травень_2022_виправл.pdf

ПРОГРАМА

Всеукраїнської науково-практичної конференції «Становлення особистості в умовах сучасного розвитку суспільства: соціально-педагогічний, психологічний, корекційний і медичний аспекти». Полтава, 12-13 травня 2022 року




12 травня 2022 року у Полтавському національному педагогічному університеті імені В. Г. Короленка з використанням платформи ZOOM розпочала роботу Всеукраїнська науково-практична конференція «Становлення особистості дитини в умовах сучасного розвитку суспільства: соціально-педагогічний, психологічний, корекційний і медичний аспекти».  


У наш нелегкий час спротиву України російській агресії, коли багато вимушених переселенців потребують підтримки та гуманітарної допомоги, є чимало людей, які сприймають чужі проблеми як свої.

Дякуємо групі Олександра Кругліковського та волонтерській групі «Тамерлан» за надану гуманітарну допомогу дітям переселенців, які проживають в Полтавському навчально-реабілітаційному центрі ПОР.


18






6 травня 2022 року з використанням платформи відеозв’зку Zoom відбулася онлайн-зустріч учасників робочої групи з обговорення проєктів освітніх програм «Спеціальна освіта (Логопедія спеціальна психологія)» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти та «Спеціальна та інклюзивна освіта» другого (магістерського) рівня вищої освіти. 


Кафедра спеціальної освіти і соціальної роботи запрошує на навчання за спеціальностями

016 Спеціальна освіта та 231 Соціальна робота.

Ми чекаємо саме на тебе!!!

Пропонуємо підготовку за освітньо-професійними програмами освітнього рівня бакалавр «Спеціальна освіта (Логопедія. Спеціальна психологія)», «Соціальна робота», «Соціальна робота (Соціальна педагогіка)» та освітнього рівня магістр «Спеціальна та інклюзивна освіта», «Соціальна робота (Соціальна педагогіка)», «Соціальна педагогіка. Інклюзивна освіта».





Ми продовжуємо підтримувати та допомагати сім'ям переселенців, які були вимушені покинути свої домівки. Сьогодні день для дітей, які проживають у гуртожитках нашого університету пройшов позитивно. Викладач кафедри спеціальної освіти і соціальної роботи Інна Баранець організувала розвивальні заняття для малят.  

Квітень 2022 року

Сила України - в її людях. У цьому переконувалися уже не раз і нині, коли Україна відстоює свою незалежність, ми вкотре впевнюємося, що завдяки щирості та відданості нашого народу – ми обов’язково переможемо.

Сьогодні наполеглива робота в тилу є одним із головних чинників наближення до перемоги України у війні з країною-агресором. Саме тому викладачі кафедри спеціальної освіти і соціальної роботи не стоять осторонь у боротьбі проти окупантів, активно долучившись до волонтерської діяльності, яка розгорнута в нашому місті.

Ми глибоко переконані, що спільними діями та зусиллями з кожним днем стаємо ближчими до перемоги!

Віримо в ЗСУ! Дякуємо нашим захисникам!!!




Цікаве, педагогічно організоване дозвілля для дітей з тимчасово переселених сімей – один із засобів їхньої соціальної адаптації та реабілітації в непростих українських реаліях. Викладачі кафедри спеціальної освіти і соціальної роботи доценти Галина Котломанітова та Андрій Петрушов 27 квітня разом із студентами спеціальностей «016 Спеціальна освіта» та «231 Соціальна робота» вдалися до використання здоров’язбережувальних технологій, дозвіллєвих заходів соціально-педагогічного спрямування. 




З початком військових дій викладачі кафедри спеціальної освіти і соціальної роботи Губарь Ольга та Панченко Наталія разом зі студентами спеціальностей 016.01 «Спеціальна освіта» та 231 «Соціальна робота» з метою наближення миру та перемоги України стали активними учасниками волонтерського руху та приєдналися до Громадського руху «Оборона Полтави» 


Разом до перемоги:

Кафедра спеціальної освіти і соціальної роботи продовжує співпрацю з профільними організаціями та установами Полтавського регіону

В умовах воєнного стану університет продовжує співпрацю з фахівцями спеціальної освіти і соціальної роботи міста та областей України. У такий спосіб короленківці, як і всі освітяни, зміцнюють академічний фронт на шляху до перемоги.


Березень 2022 року




Студенти спеціальностей 016 Спеціальна освіта та 231 Соціальна робота долучилися до флешмобу психолого-педагогічного факультету Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка «Віримо у перемогу! 

Лютий 2022 року




21 лютого 2022 р. у Полтавському національному педагогічному університеті імені В. Г. Короленка розпочала роботу з використанням технічних засобів відеозв’язку експертна група Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти з акредитації освітньо-професійної програми «Спеціальна освіта (Логопедія. Спеціальна психологія)» підготовки здобувачів першого (бакалаврського) освітнього рівняу галузі знань 01 Освіта/Педагогіка.





В Полтавському національному педагогічному університет імені В.Г. Короленка вчергове пройшов день відкритих дверей для абітурієнтів. З вітальним словом до абітурієнтів звернулася Марина Гриньова, ректорка університету, докторка педагогічних наук, професорка, членкиня-кореспондентка НАПН України, яка презентувала науково-технічні освітні технології закладу. Свої здобутки продемонстрували творчі колективи факультету, майбутніх здобувачів освіти ознайомили з особливостями вступної кампанії 2022 року.



Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г.Короленка 

Психолого-педагогічний факультет 

Кафедра спеціальної освіти і соціальної роботи

 ЗАПРОШУЄ НА НАВЧАННЯ За спеціальністю 016.01 Спеціальна освіта ( Логопедія) 

Освітньо професійна програма: Спеціальна освіта ( Логопедія. Спеціальна психологія) 




Професорсько-викладацький колектив кафедри спеціальної освіти і соціальної роботи вітає випускників із отриманням диплому магістра!

Бажаємо, щоб кожен з вас ніколи не зупинявся на досягнутому, уявляв перед собою нові, цікаві й плідні перспективи і мав можливість та сили для їх підкорення!

Творчих успіхів на вашому професійному й життєвому шляху, особистого благополуччя й щастя!




На базі психолого-педагогічного факультету Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка викладачі кафедри спеціальної освіти і соціальної роботи 2 лютого 2022 року об 11.00 у форматі спілкування наживо в аудиторії 311 та дистанційно на платформі ZOOM у рамках діяльності благодійної організації «Familiehjelpen Ukraina» долучилися до мотиваційної зустрічі з волонтером, гостем з Норвегії Олаф Саксегор (Olaf Saxegaard) на тему «Менеджмент: організаційна культура».



Cічень 2022 року


Колектив кафедри спеціальної освіти і соціальної роботи 

Щиро вітає асистента кафедри БАРАНЕЦЬ ІННУ ВОЛОДИМИРІВНУ та її наукового керівника доктора педагогічних наук, професора ПАХОМОВУ НАТАЛЮ ГЕОРГІЇВНУ з успішним захистом дисертації на тему: «Формування комунікативної компетентності у дітей старшого дошкільного віку із моторною алалією» на здобуття наукового ступеня доктора філософії у галузі знань 01 - Освіта/Пелагогіка зі спеціальності 016 Спепіальна освіта та бажає подальших творчих успіхів 

Грудень 2021 року

Атестаційні екзамени з професійної підготовки та захист кваліфікаційних робіт в групах СО(лсп)-61, СО(лсп)-62, СО(лсп)-63, СО(лсп)-64  

У період з 20.12.2021 по 28.12.2021 відбулися Атестаційні екзамени з професійної підготовки та захист кваліфікаційних робіт в групах СО(лсп)-61, СО(лсп)-62, СО(лсп)-63, СО(лсп)-64 заочної форми навчання з використанням платформи ZOOM.

Комісія у складі професора, завідувача кафедрою спеціальної освіти і соціальної роботи, д.пед,н. Пахомової Н.Г., кандидата педагогічних наук, доцента Олефір О.І., кандидата медичних наук, доцента Петрушова А.В., кандидата медичних наук, доцента Березана О.І., констатувала високий рівень сформованості загальних та фахових компетентностей здобувачів  другого (магістерського) рівня вищої освіти зі спеціальності 016.01 Спеціальна освіта (Логопедія). Члени атестаційної комісії відмітили правильні, чіткі відповіді на теоретичні питання, побудовані в логічній послідовності, що підкріплювались прикладами з практичного досвіду.

Під час захисту кваліфікаційних робіт комісією було відмічено наявність елементів наукової новизни, практичне спрямування магістерських досліджень, що свідчить про переважно високий науковий та методичний рівні їх виконання. Студенти продемонстрували вільне володіння матеріалом, вміло добирали аргументи під час відповідей на запитання членів екзаменаційної комісії.

Вітаємо випускників та бажаємо успіхів у професійній діяльності!


Вітаємо педагогічних працівників Комунального закладу «Жовтневий навчально-реабілітаційний центр з поглибленим професійно-трудовим навчанням» 

Вітаємо педагогічних працівників Комунального закладу «Жовтневий навчально-реабілітаційний центр з поглибленим професійно-трудовим навчанням» Дніпропетровської обласної ради із успішним закінченням курсів підвищення кваліфікації у галузі знань 01 Освіта/Педагогіка за спеціальністю 016 Спеціальна освіта за акредитованою освітньою програмою «Спеціальна освіта (Логопедія. Спеціальна психологія)».

Під час проходження курсів слухачі прослухали лекції з таких навчальних дисциплін –«Актуальні проблеми спеціальної та інклюзивної освіти», «Методика корекційно-педагогічної та логопедичної роботи», «Інноваційні технології в спеціальній освіті», «Організація корекційно-реабілітаційної діяльності», «Навчання і виховання дітей з інтелектуальними порушеннями з основами здоров’язбереження», що були проведені професорсько-викладацьким складом кафедри спеціальної освіти і соціальної роботи.

Під час  підвищення кваліфікаціїопановано вітчизняні та зарубіжні психолого-педагогічні концепції і теорії для розв’язання конкретних корекційних навчально-виховних завдань в умовах спеціальних та інклюзивних закладів; сформовано професійні компетентності у розв’язанні актуальних проблем спеціальної освіти з урахуванням принципів дитиноцентризму, здоров’язбереження, етіопатогенетичного, інклюзії, онтогенетичного, розвивального навчання, особистісно орієнтованого підходу, суб’єкт-суб’єктної взаємодії; засвоєно теоретико-методичні засади навчання і виховання дітей з інтелектуальними порушеннями; опановано традиційні та інноваційні методики, технології корекційно-розвиткової роботи з особами з особливими освітніми потребами та їх батьками; розвинуто комунікативні вміння, критичне мислення, педагогічна творчість; набуто досвіду аналізу й порівняння результатів корекційно-педагогічного впливу на індивідуальний розвиток дитини з порушеннями психофізичного розвитку в різних видах діяльності.

Бажаємо колегам нових творчих здобутків!


Викладачі кафедри спеціальної освіти і соціальної роботи разом з випускниками і студентами Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка опановують нові технології корекційної роботи. 

Викладачі кафедри спеціальної освіти і соціальної роботи разом з випускниками і студентами Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка опановують нові технології корекційної роботи. Іпотерапія – нова опція в системі реалізації інклюзивної освіти в Полтавщині. Вона спрямована забезпечити успішну реабілітацію та соціалізацію людини з особливими потребами. Іпотерапія є  ефективним методом корекції психічних і фізичних порушень, зокрема  при дитячому церебральньому паралічі, розсіяному склерозі, запальних і дегенеративних захворюваннях нервової системи, травмах головного мозку, ураженнях органів чуття, розладах аутистичного спектру, синдромх Дауна, неврозах тощо.

Завідувачка кафедри спеціальної освіти і соціальної роботи, докторка педагогічних наук, професорка Наталія Пахомова долучилася до комплексних занять з іпотерапії, що проходили на кінній базі поблизу села Лабурівка Котелевського району випускницею ПНПУ імені В.Г. Короленка, головою ГО «Центр оздоровчої верхової їзди та екотуризму «Еколайф», інструктором з іпотерапії, педагогом, магістром спеціальної освіти Тетяною Гековою та здобувачем другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальністю Фізична культура і спорт ПНПУ імені В.Г.Короленка), інструктором з іпотерапії Любомиром Рудич.

Дякуємо за організацію та проведення корисного заходу, професіоналізм та творчістьГоловченко Анатолію  – заступник голови ГО «Центр оздоровчої верхової їзди та екотуризму «Еколайф», інструктору з іпотерапії, педагогу, ветерану АТО, випускнику ПНПУ імені В.Г. Короленка, Хазієву Роману – інструктору з іпотерапії, Кириченко Олені, нструктору з іпотерапії, випускниці ПНПУ імені В.Г. Короленка.  Сподіваємося на подальшу співпрацю.

Бажаємо нашим викладачам, колегам, нашим випускникам та студентам продовжувати добру традицію пошуку корекційних новацій та розбудови освітніх стратегій при роботі з дітьми з особливими освітніми потребами.


Професійно орієнтована інтерактивна дискусія «Особа з інвалідністю: права і можливості» 

До Міжнародного дня осіб з інвалідністю 2 грудня 2021 року для студентів спеціальності «016 Спеціальна освіта» кафедрою спеціальної освіти і соціальної роботи було проведено професійно орієнтовану інтерактивну дискусію «Особа з інвалідністю: права і можливості» з переглядом тематичного навчального відеофільму та його подальшим обговоренням. Під час дискусії було розглянуто питання толерантності та чуйного ставлення до осіб з інвалідністю у сучасному суспільстві, їх соціальної інклюзії, а також значущості корекційно-реабілітаційної та професійної соціальної допомоги. 

Листопад 2021 року

Кандидат педагогічних наук, ст. викл. кафедри спеціальної освіти і соціальної роботи Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка Губарь Ольга Григорівна пройшла підвищення кваліфікації  

Кандидат педагогічних наук, ст. викл. кафедри спеціальної освіти і соціальної роботи Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка Губарь Ольга Григорівна пройшла підвищення кваліфікації разом з командою директорів закладів освіти (Київської, Полтавської, Донецької областей) за програмою «Забезпечення якості інклюзивного навчання для дітей з особливими освітніми потребами», розроблений Державною службою якості освіти України разом із проєктом супроводу урядових реформ «SURGE» (в обсязі 1 кредиту ECTS). Результатами підвищення кваліфікації є опанування здатності забезпечувати організацію інклюзивного навчання та психолого-педагогічного супроводу учнів з особливими потребами в закладі освіти відповідно до вступаючого в дію з 2022 року Порядку організації інклюзивного навчання (від 15.09.2021 р. №957).

В межахпрактико-орієнтованої програми розглянуто порядок організації та забезпечення впровадження інклюзивного навчання на рівні закладу освіти, організацію роботи команди супроводу, особливості створення та забезпечення інклюзивного освітнього середовища в закладі освіти, ресурси для організації якісної інклюзивної освіти.

@Державна служба якості освіти України


День відкритих дверей на спеціальностях 016 Спеціальна освіта та 231 Соціальна робота.

Популярність спеціальностей 016 Спеціальна освіта та 231 Соціальна робота нині все більше набирає обертів. Викладачі кафедри спеціальної освіти і соціальної роботи надають не лише весь спектр теоретичних знань та навичок, але і можливість практикуватися, щоб розвивати професійні навички майбутніх вчителів-дефектологів та соціальних працівників.

За словами завідувачки кафедри спеціальної освіти і соціальної роботи, доктора педагогічних наук, професора Наталії Георгіївни Пахомової під час проведення Дня відкритих дверей викладачі були приємно вражені кількістю гостей та абітурієнтів, щиро зацікавлених у навчанні, які із дотриманням вимог карантину відвідали цей цікавий захід.

Серед гостей Дня відкритих дверей були старшокласники, випускники закладів загальної середньої освіти міста Полтави та їх батьки, які мали можливість поспілкуватися з викладачами й студентами, відчути атмосферу, яка панує на кафедрі і факультеті.

Гостей Дня відкритих дверей ознайомили з історією ЗВО, навчально-педагогічним складом кафедри спеціальної освіти і соціальної роботи, специфікою підготовки майбутніх бакалаврів і магістрів, особливостями та тонкощами цьогорічного вступної кампанії.

Представники студентської громади емоційно, захоплено, щиро і змістовно поінформували про різнобарв'я студентського життя: ділилися своїми враженнями від навчання, розповідали про заходи, які проводяться  на кафедрі та факультеті.


Всеукраїнський онлайн-семінар «Міжнародний День логопеда: святкуємо РАЗОМ!» 

До Міжнародного Дня логопеда 12 листопада 2021 року викладачі кафедри спеціальної освіти і соціальної роботи та студенти спеціальності 016.01 Спеціальна освіта (Логопедія) взяли участь Всеукраїнському онлайн-семінарі «Міжнародний День логопеда: святкуємо РАЗОМ!», який було проведено на платформі webex Прикарпатським національним університетом імені Василя Стефаника. У семінарі взяли учать провідні українські вчені у галузі спеціальної освіти і логопедії з Києва, Івано-Франківська, Полтави та інших міст України. З вітальним словом до учасників конференції звернулися професор, Почесний академік Національної академії педагогічних наук України, Заслужений працівник освіти України, декан факультету спеціальної та інклюзивної освіти Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, віце-президент «Української асоціації корекційних педагогів» Марія Купріянівна Шеремет; професор, завідувач кафедри логопедії та логопсихології НПУ імені М. П. Драгоманова Світлана Володимирівна Федоренко; професор, завідувач кафедри спеціальної освіти і соціальної роботи ПНПУ імені В.Г. Короленка Наталія Георгіївна Пахомова. Під час роботи конференції понад 150 учасників - науковців, практиків, майбутніх логопедів розглянули актуальні питання сучасної спеціальної освіти та логопедичної роботи. Доцентом кафедри логопедії та логопсихології НПУ імені М. П. Драгоманова було представлено надзвичайно цікавий та  практично орієнтований майстер-клас «Культура мовлення логопеда». Доцентом кафедри спеціальної освіти і соціальної роботи ПНПУ імені В.Г Короленка Лілією Володимирівною Кононенко було проведено майстер-клас «Голосовий практикум педагога», у межах якого передбачалося формування позитивних уявлень щодо профілактики порушень голосу і формування умінь реалізації зазначених установок у педагогічній та логопедичній практиці. Студенти спеціальності 016.01 Спеціальна освіта (Логопедія) ПНПУ імені В.Г. Короленка привітали учасників конференції зі святом своїм креативним віршованим відеопривітанням. Дякуємо організаторам та учасникам онлайн-семінару за творчо, яскраво, натхненно проведений захід! 

Студенти спеціальності 016 "Спеціальна освіта" першого рівня вищої освіти ІV курсу успішно опановують курс "Спеціальна методика розвитку мовлення і початкового навчання української мови " 

Зреалізовуючи право учасників освітнього процесу в межах академічної мобільності, відповідно до "Положення про академічну мобільність учасників освітнього процесу Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка" та діючої угоди між Полтавським національним педагогічним університетом імені В.Г. Короленка та Миколаївським національним університетом імені В.О. Сухомлинського студенти спеціальності 016 "Спеціальна освіта" першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, ІV курсу ( Чиньонова Л., Шепітько Т., Іванюта С.) успішно опановують курс "Спеціальна методика розвитку мовлення і початкового навчання української мови " під керівництвом кандидата педагогічних наук, старшого викладача кафедри спеціальної освіти  Миколаївського національного університету імені В.О.Сухомлинського - Білюк Олени Геннадіївни, в межах реалізації програми внутрішньої академічної мобільності в дистанційній формі у зв'язку з епідеміологічної ситуації в Україні. 

В рамках діючої угоди між ПНПУ імені В.Г.Короленка та Полтавським навчально-реабілітаційним центром Полтавської обласної ради свої двері відчинила "Школа молодого фахівця" 

В рамках діючої угоди між ПНПУ імені В.Г.Короленка та Полтавським навчально-реабілітаційним центром Полтавської обласної ради свої двері відчинила "Школа молодого фахівця", яка діє на базі навчально-реабілітаційного центру.   Основною метою даної форми роботи є  надати можливость студентам спеціальності 016 "Спеціальна освіта" апробувати набуті в процесі навчання знання та навички, перевести їх у професійні вміння, самоствердитись та перевірити себе.

28 жовтня відбувся семінар-практикум "Фізичний розвиток, як основа корекційно-реабілітаційної роботи". Тренери : Губарь Ольга,  Кулінич Тетяна та Малохліб Олена.


29.10.2021 року на базі Полтавського навчально-реабілітаційного центру Полтавської обласної ради  відбулася зустріч зі стейкхолдерами та роботодавцями 

29.10.2021 року на базі Полтавського навчально-реабілітаційного центру Полтавської обласної ради  відбулася зустріч зі стейкхолдерами та роботодавцями щодо обговорення проєктів освітніх програм першого (бакалаврського) і другого (магістерського) рівнів вищої освіти за спеціальністю 016 Спеціальна освіта.

Під час зустрічі завідувачка кафедри спеціальної освіти і соціальної роботи проф. Наталія Пахомова звернула увагу на  цілі навчання, основний фокус та особливості освітніх програм, програмні результати навчання, перелік обов’язкових і вибіркових освітніх компонентів та їх логічну послідовність.  Директорка Полтавського навчально-реабілітаційного центру Полтавської обласної ради стейкхолдер Любов Січкар наголосила на необхідності встановлення чіткої відповідності змісту програм навчальних та виробничих практик тим обов’язковим освітнім компонентам, що забезпечують теоретичну та методичну підготовку здобувачів до роботи в умовах загальноосвітнього спеціального та інклюзивного простору. В.о.директора Комунального закладу «Жовтневий навчально-реабілітаційний центр з поглибленим професійно-трудовим навчанням» Дніпропетровської обласної ради роботодавець Михайло Кушпа висловив рекомендації щодо формування практичних умінь у здобувачів та формування у них відповідних професійних компетентностей.


Жовтень 2021 року

Реалізація проєкту «Музейна квест-майстерня для молоді з інвалідністю» у рамках програми «Активні громадяни» Британської Ради (British Council) в Україні. 

Викладачі кафедри спеціальної освіти і соціальної роботи та кафедри політекономії Полтавського національного університету імені В.Г. Короленка разом зі студентами спеціальностей 016 Спеціальна освіта та 051 Економіка з 7 по 10 жовтня 2021 року взяли участь у реалізації проєкту «Музейна квест-майстерня для молоді з інвалідністю» у рамках програми «Активні громадяни» Британської Ради (British Council) в Україні.

Організаторами проєкту є ГО «Клуб економістів» в особі Ніни Кузьменко, яка є зовнішнім стейкголдером освітньо-професійних програм «Економіка» для підготовки бакалаврів та магістрів у нашому університеті. Організаційну, науково-консультаційну та методичну підтримку проєкту До слова, Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка надавав Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка, також організаційну підтримку проєкту також забезпечували: ГО «Спілка жінок Полтавщини», ГО «Рівновага-плюс», Полтавська загальноосвітня школа-інтернат для глухих дітей.

У рамках проєкту 07 та 08 жовтня 2021 р. на базі Центральної міської бібліотеки були проведені майстер-класи «Мистецтво комунікації: правила жестової мови» та «Майстерня: творимо квест разом!». Учасники: глухі діти та молоді люди, які чують, зокрема студенти  спеціальностей 016 Спеціальна освіта та 051 Економіка разом із сурдопедагогом навчались взаємодіяти мовою жестів, організовувати спільну діяльність.

Музейний квест для глухих дітей та молоді, яка чує відбувся 10 жовтня 2021 р. у Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського. Участь у музейному квесті – це гра, пошук, дослідження, а ще – робота в команді й неодмінне переживання кожною молодою людиною ситуацій успіху! У ході виконання завдань квесту команди, які включали представників обох груп молоді, демонстрували креативність, самостійність, уміння налагоджувати комунікацію, бажання включатись у різноманітну спільну діяльність.


Вересень 2021 року

Викладачі кафедри спеціальної освіти і соціальної роботи та студенти спеціальностей 016 «Спеціальна освіта» і 231 «Соціальна робота»18 вересня 2021  долучилися до проведення Обласного фестивалю професій «Профіленд» 

Викладачі кафедри спеціальної освіти і соціальної роботи та студенти спеціальностей 016 «Спеціальна освіта» і 231 «Соціальна робота»18 вересня 2021  долучилися до проведення Обласного фестивалю професій «Профіленд» який, попри примхи погоди, відбувся у Корпусному парку м. Полтави. Студентами  разом із викладачами випускової кафедри було підготовано та продемонстровано рекламну продукцію профіоріентаційного спрямування, ігрові форми взаємодії з відвідувачами заходу з метою презентації своїх спеціальностей, розвитку комунікативних умінь, навичок соціалізації і також отримано досвід з технології проведення масових заходів. 

Координаційна зустріч партнерів проекту «Музейна квест-майстерня для молоді з інвалідністю». 

6 вересня 2021 року викладачі Полтавського національного університету імені В.Г. Короленка: завідувач кафедри політекономії, доцент Степаненко С.В. та доцент кафедри спеціальної освіти і соціальної роботи Петрушов А.В. в якості співорганізаторів взяли участь у координаційній зустрічі партнерів проекту «Музейна квест-майстерня для молоді з інвалідністю», що відбулася на базі Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського у рамках програми «Активні громадяни» Британської Ради (BRITISH COUNCIL) в Україні.

Під час зустрічі було розглянуто широке коло питань щодо планування квест-майстерні для молоді з інвалідністю, проблем соціалізації, соціальної адаптації дітей із особливими освітніми потребами у сучасному суспільстві, а також перспективи їх вирішення  засобами арт-терапії та музейної діяльності.


Студентку спеціальності 016 Спеціальна освіта Тищенко Дарину нагороджено почесною ректорською відзнакою «Студент року»

Студентку спеціальності 016 Спеціальна освіта Тищенко Дарину нагороджено почесною ректорською відзнакою в щорічному університетському конкурсі «Студент року» у номінації за успіхи в науковій роботі.

Бажаємо подальших успіхів та наполегливості у навчанні!


Червень 2021 року

Кафедра спеціальної освіти і соціальної роботи висловлює щиру вдячність Полтавському обласному благодійному фонду «Громадське здоров’я» 

Кафедра спеціальної освіти і соціальної роботи висловлює щиру вдячність Полтавському обласному благодійному фонду «Громадське здоров’я» за надану можливість викладачам кафедри і студентам спеціальності «Спеціальна освіта (Логопедія. Спеціальна психологія)» долучитись до проєкту «Крок на зустріч: інтеграція та захист прав осіб з інтелектуальними та психосоціальними обмеженнями» Проєкт здійснювався за фінансової підтримки Європейського Союзу, згідно програм малих грантів в рамках проекту «Українські ОГС за зміни: сприяння правам людини, деіндустріалізація та соціальна інтеграція людей, які  мають інтелектуальні або психосоціальні розлади»EIDHR\2018\395-005.

У ході реалізації проєктної діяльності студенти мали можливість актуалізувати теоретичні знання та вдосконалити  навички практичної взаємодії з педагогічним колективом закладів спеціальної освіти та дітьми розвиток яких обтяжений інтелектуальними та/або психосоціальними розладами, що сприяло становленню молодих фахівців їх професійних вмінь та навичок.

Сподіваємося на подальшу плідну співпрацю в рамках розширення даного проєкту.


Відбулися Атестаційні екзамени з психолого-педагогічної та спеціально-педагогічної підготовки

Відбулися Атестаційні екзамени з психолого-педагогічної та спеціально-педагогічної  підготовки в групах СО(лсп)-60 денної форми та СО(лсп)-61, 62,63,64 з професійної підготовки та за додатковою спеціальністю в групі СО-41, зі спеціально-педагогічної підготовки і психолого-педагогічної підготовки в групах СО-221, 331 заочної форми навчання на платформі ZOOM.

Комісія у складі професора, завідувача кафедрою спеціальної освіти і соціальної роботи, д.пед,н. Пахомової Н.Г., кандидата медичних наук, доцента Петрушова А.В., д.пед.н, доцента Супрун Д.М. констатувала достатній рівень сформованості загальних та фахових компетентностей здобувачів  першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти зі спеціальності 016 Спеціальна освіта. Члени атестаційної комісії відмітили правильні, чіткі відповіді на теоретичні питання, побудовані в логічній послідовності, що підкріплювались прикладами з практичного досвіду.

Щиро вітаємо наших випускників. Пишаємося їхніми здобутками. Бажаємо успіхів у подальшій професійній діяльності.


Травень 2021 року

24.05.2021 року з викориcтанням платформи ZOOM відбулося чергове засідання робочої групи з обговорення освітніх програм.

24.05.2021 року з викориcтанням платформи ZOOM відбулося чергове засідання робочої групи з обговорення освітніх програм «Спеціальна освіта (Логопедія. Спеціальна психологія)», «Спеціальна освіта (Логопедія. Фізична реабілітація)», «Спеціальна освіта (Логопедія)» зі спеціальності 016 Спеціальна освіта підготовки фахівців освітніх рівнів бакалавр та магістр зі стейкхолдерами. 

В обговоренні взяли участь: стейкхолдери - директор загальноосвітньої школи №20 імені Бориса Серги Сорочан В.С., директор навчально-реабілітаційного центру Полтавської обласної ради Січкар Л.І., директор початкової школи №45 Полтавської міської ради Шаповал А.О.; викладачі кафедри спеціальної освіти і соціальної роботи доктор педагогічних наук, професор Пахомова Н.Г., кандидат медичних наук, доцент Березан О.І., кандидат педагогічних наук, старший викладач Олефір О.І.

Під час зустрічі було розглянуто та обговорено широке щодо переліку та змісту освітніх компонентів та фахових компетентностей, необхідних для підготовки фахівців зі спеціальної освіти.


На кафедрі спеціальної освіти і соціальної роботи відбулося обговорення освітніх програм.

На кафедрі спеціальної освіти і соціальної роботи відбулося обговорення освітніх програм «Спеціальна освіта (Логопедія. Спеціальна психологія)», «Спеціальна освіта (Логопедія. Фізична реабілітація)», «Спеціальна освіта (Логопедія)» зі спеціальності 016 Спеціальна освіта підготовки фахівців освітніх рівнів бакалавр та магістр зі стейкхолдерами. 

На засіданні були присутні: стейкхолдери - директор загальноосвітньої школи №20 імені Бориса Серги Сорочан В.С., директор початкової школи №45 Полтавської міської ради Шаповал А.О.; директор навчально-реабілітаційного центру Полтавської обласної ради Січкар Л.І., викладачі кафедри спеціальної освіти і соціальної роботи доктор педагогічних наук, професор Пахомова Н.Г., кандидат медичних наук, доцент Березан О.І.., кандидат педагогічних наук, старший викладач Олефір О.І.; студентка Тищенко Д.В.

Дякуємо представникам спеціальних закладів освіти за внесені пропозиції щодо розробки навчальних планів та освітніх програм у межах спеціальності 016 Спеціальна освіта.


Квітень 2021 року

27 квітня 2021 року з використанням засобів відеозв’зку відбулося засідання робочої групи з обговорення проєктів освітніх програм.

27 квітня 2021 року з використанням засобів відеозв’зку відбулося засідання робочої групи з обговорення проєктів освітніх програм «Спеціальна освіта (Логопедія. Спеціальна психологія)», «Спеціальна освіта (Логопедія. Фізична реабілітація)», «Спеціальна освіта (Логопедія)» зі спеціальності 016 Спеціальна освіта підготовки фахівців освітніх рівнів бакалавр та магістр зі стейкхолдерами.

На засіданні були присутні: стейкхолдери – директор загальноосвітньої школи №20 імені Бориса Серги Сорочан В.С., директор початкової школи №45 Полтавської міської ради Шаповал А.О., директор Полтавського навчально-реабілітаційного центру ПОР Січкар Л. І. та методист Кондратенко Ю.В.; завідувач кафедри спеціальної освіти і соціальної роботи доктор педагогічних наук, професор Пахомова Н.Г., кандидат медичних наук, доцент Березан О.І., кандидат педагогічних наук, старший викладач Олефір О.І..

Було обговорено широке коло питань щодо змісту та структури освітніх програм підготовки бакалаврів та магістрів зі спеціальності 016 Спеціальна освіта, переліку навчальних дисциплін, професійних компетентностей та результатів навчання для реалізації освітнього процесу в умовах спеціального та інклюзивного простору.

Учасники засідання підтримали доцільність збільшення практичної підготовки фахівців освітніх рівнів бакалавр та магістр зі спеціальності 016 Спеціальна освіта.

Стейкголдери Січкар Л.І., Сорочан В.С., Шаповал.А.О. висловили рекомендації щодо удосконалення змісту освітніх програм для підготовки затребуваних фахівців у сучасних умовах. Було внесено пропозицію щодо розширення змістової наповненості освітніх компонентів, спрямованих на оволодіння методиками корекційної роботи з дітьми із ОПФР за рахунок введення  модулів «Складання індивідуальної програми розвитку», «Освітній маршрут», «Сенсорна інтеграція дітей із ОПФР», «Робота з немовленнєвими дітьми».

Представники спеціальних закладів освіти висловили підтримку напрямку кафедри з ключових позицій підготовки фахівців спеціальної освіти та готовність до подальшої співпраці.

Щиро дякуємо учасникам робочої групи та стейкголдерам за професійні зауваження та конструктивні пропозиції, покликані поліпшити підготовку студентів 016 Спеціальна освіта у Полтавському національному педагогічному університеті.


23 квітня 2021 року продовжила роботу Всеукраїнська науково-практична конференція «Становлення особистості дитини в умовах сучасного розвитку суспільства: соціально-педагогічний, психологічний, корекційний і медичний аспекти». 

23 квітня 2021 року продовжила роботу Всеукраїнська науково-практична конференція «Становлення особистості дитини в умовах сучасного розвитку суспільства: соціально-педагогічний, психологічний, корекційний і медичний аспекти».

Робота конференції продовжилась на секційних засіданнях. У виступах другого дня розглянули актуальні проблеми спеціальної освіти, соціальної роботи та соціальної педагогіки у вітчизняному й зарубіжному досвіді; обговорили сучасні технології та методики роботи з дітьми з обмеженими психофізичними можливостями в умовах інклюзивного навчання;актуалізували комплексний психолого-медико-педагогічний підхід до навчання і вихованні дітей з порушеннями психофізичного розвитку;обґрунтували соціально-педагогічний супровід уразливих категорій населення; проаналізували проблеми підготовки майбутніх соціальних і корекційних педагогів, соціальних працівників в системі вищої освіти.

Тетяна Жадан – вчителька-логопединя КЗ «Музиківський ліцей» Музиківської сільської ради Білозерського району Херсонської області – розкрила готовність педагогів закладу загальної середньої освіти до роботи в інклюзивному просторі.

Асистентка кафедри спеціальної освіти і соціальної роботи Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка Інна Баранець схарактеризувала міждисциплінарний підхід у корекційній роботі з дітьми із моторною алалією.

Особливості використання інноваційних педагогічних технологій у корекційній роботі з дітьми з порушеннями слуху розкрила Оксана Дорогобід – магістрантка Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка.

Історичний аспект та сучасний стан проблеми розладу аутистичного спектру у дітей ґрунтовно представив Петрушов Андрій Васильович – кандидат медичних наук, доцент кафедри спеціальної освіти і соціальної роботи Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка.

Діяльність Навчально-практичного центру з соціальної педагогіки і соціальної роботи «Соціальне становлення особистості» у системі фахової підготовки здобувачів спеціальності 231 Соціальна робота у ПНПУ імені В.Г. Короленка продемонструвала Котломанітова Галина Олександрівна – кандидатка педагогічних наук, доцентка кафедри спеціальної освіти і соціальної роботи Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка.

У руслі Всеукраїнської науково-практичної конференції провідними фахівцями зреалізовано майстер класи:

1. Соціально-педагогічний аспект збереження репродуктивного здоров’я молоді: актуальність, технології, інструменти (тренерка: Наталія Златопольська – фахівчиня з соціальної роботи Полтавського обласного благодійного фонду «Громадське здоров’я»);

2. Нейрокорекція у роботі з дітьми з розладами аутистичного спектра (тренерка: Олена Якименко– нейропсихологиня, корекційна педагогиня, голова ГО «Рівновага», що опікується дітьми з аутизмом);

3. Використання собак в реабілітації дітей з аутизмом: з досвіду роботи Навчально-реабілітаційного центру «Соняшник» (тренерка: Ельвіра Попова – голова ГО «Навчально-реабілітаційний центр «Соняшник», м. Полтава);

4. Голосовий практикум викладача вищої школи (тренерка: Лілія Кононенко – кандидатка педагогічних наук, доцентка кафедри спеціальної освіти і соціальної роботи ПНПУ імені В.Г. Короленка, докторантка університету);

5. Особливості обладнання інклюзивно-ресурсного класу (тренерки: Вікторія Бойчук та Аліна Северин – асистентки вчителя, корекційні педагогині ГО «Зернятко»);

6.  Корекційно-реабілітаційна вітальня «Полтавського навчально-реабілітаційного центру Полтавської обласної ради». Демонстрація корекційно-розвиткових занять (тренерка: Ольга Губарь – старша викладачка кафедри спеціальної освіти і соціальної роботи ПНПУ імені В.Г.Короленка).

Дякуємо усім учасникам конференції за плідну співпрацю!


22 квітня 2021 року у Полтавському національному педагогічному університеті імені В.Г. Короленка розпочала роботу Всеукраїнська науково-практична конференція «Становлення особистості дитини в умовах сучасного розвитку суспільства: соціально-педагогічний, психологічний, корекційний і медичний аспекти».

22 квітня 2021 року у Полтавському національному педагогічному університеті імені В.Г. Короленка з використанням засобів відеозв’зку розпочала роботу Всеукраїнська науково-практична конференція «Становлення особистості дитини в умовах сучасного розвитку суспільства: соціально-педагогічний, психологічний, корекційний і медичний аспекти». До оргкомітету конференції увійшли: кафедра спеціальної освіти і соціальної роботи ПНПУ імені В.Г. Короленка (ініціатор заходу); Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова, Миколаївський національний університет імені В.О. Сухомлинського, Полтавський обласний благодійний фонд «Громадське здоров’я», ГО Навчально-реабілітаційний центр «Соняшник» (м. Полтава), КУ «Обласний молодіжний центр» Полтавської обласної ради, Полтавський навчально-реабілітаційний центр Полтавської обласної ради, ГО «Зернятко» (м. Полтава) – співорганізатори.

Метою Всеукраїнської науково-практичної конференції є залучення науковців і фахівців-практиків соціально-педагогічної, спеціальної освіти і медичної галузі до вивчення й обговорення комплексних проблем навчання, виховання та всебічного розвитку особистості дитини в сучасних умовах.

Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Становлення особистості дитини в умовах сучасного розвитку суспільства: соціально-педагогічний, психологічний, корекційний і медичний аспекти»відкрив в.о. ректора Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка Сергій Шевчук. Учасників конференції привітала деканеса психолого-педагогічного факультету, докторка педагогічних наук, професорка Наталія Сулаєва. З вітальним словом виступила завідувачка кафедри спеціальної освіти і соціальної роботи, докторка педагогічних наук, професорка Наталія Пахомова.

На пленарному засіданні науковці й практики порушували нагальні питання в галузі спеціальної освіти і соціальної роботи, актуалізували значущість високоякісної інтегративної підготовки фахівців до роботи з дітьми з особливими освітніми потребами, приділили увагу проблемі співпраці фахівців різного профілю в інклюзивному й соціальному середовищі задля гармонійного розвитку дитини.

Наталія Савінова–докторка педагогічних наук, професорка, завідувачка кафедри спеціальної освіти Миколаївського національного університету імені В.О. Сухомлинського – розкрила компетентнісні виміри професійної підготовки майбутніх вчителів-логопедів.

До питання розвитку мовлення дітей з ООП в умовах інклюзивних класів звернулася докторка педагогічних наук, доцентка Сумського  державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка Оксана Боряк.

Докторка педагогічних наук, доцентка кафедри спеціальної освіти і соціальної роботи ПНПУ імені В.Г. Короленка Леся Лебедик розкрила особливості електронного навчання (e-learning) майбутніх соціальних працівників.

Ірина Мартиненко (докторка психологічних наук, професорка кафедри логопедії та логопсихології Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова) поділилася досвідом організації та проведення комунікативного тренінгу в системі подолання порушень спілкування дітей із мовленнєвим дизонтогенезом.

Нормативно-правовий аспект розвитку інклюзивного навчання в Україні було розкрито докторкою наук з державного управління, професоркою Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» Ларисою Грень.

Технології корекційно-виховної роботи в практичній діяльності спеціальних педагогів та технології підготовки корекційних педагогів до роботи в умовах інклюзії представили кандидатки педагогічних наук, викладачки кафедри спеціальної освіти Миколаївського національного університету імені В.О. Сухомлинського Марія Берегова таІрина Середа.

Діна Шульженко– доктор психологічних наук, професор кафедри психокорекційної педагогіки НПУ імені М.П. Драгоманова поділилась практичним досвідом щодо використання ресурсних можливостей аутичних дітей, звернула увагу на закономірності дизонтогенезу та психологічні механізми корекції аутистичних розладів.

Світланою Карскановою (доценткою кафедри спеціальної освіти Миколаївського національного університету імені В.О. Сухомлинського) розкрито стилі комунікації з батьками дітей з особливими освітніми потребами.

Особливості підготовки майбутніх педагогів спеціальної освіти до виконання функцій тьютора представив Віктор Стрельніков– доктор педагогічних наук, професор кафедри спеціальної освіти і соціальної роботи ПНПУ імені В.Г. Короленка

Олена Якименко– нейропсихологиня, корекційна педагогиня, голова ГО «Рівновага», що опікується дітьми з аутизмом, схарактеризувала РАС як мультифакторне захворювання, розкрила його перші прояви та наголосила на важливості раннього втручання.

Питання використання методів та прийомів освітньої кінезіології в роботі логопеда розкрила Юлія Коломієць– кандидатка педагогічних наук, доцентка кафедри логопедії та логопсихології Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова.

Методистка ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені М.В. Остроградського Неля Токаренко поділилася досвідом забезпечення системного кваліфікованого супроводу дітей з особливими освітніми потребами в закладах освіти з інклюзивним навчанням.

Ельвіра Попова – голова ГО «Навчально-реабілітаційного центру «Соняшник»  (м. Полтава) поділилась досвідом роботи Навчально-реабілітаційного центру «Соняшник» з впровадження програми раннього втручання в роботі з батьками дітей віком до 2-ох років, що мають затримку розвитку.

Вікторія Бойчук та Аліна Северин – асистентки вчителя, корекційні  педагогині  ГО «Зернятко» Олександрівна охарактеризували  Інклюзивно-ресурсний клас як простір навчання дітей з особливими освітніми потребами.

Начальник відділу «Гендерний ресурсний центр. Налагодження міжнародного співробітництва», Комунальна установа «Обласний молодіжний центр» Полтавської обласної ради  Наталія Панченко розкрила особливості подолання упередженості щодо причин потрапляння в сучасні форми рабства.

Бажаємо учасникам конференції плідної роботи, конструктивного діалогу, нових наукових звершень!


Тищенко Дарина отримала диплом ІІ ступеня у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт зі спеціальності 016 «Спеціальна освіта» 

Тищенко Дарина отримала диплом ІІ ступеня у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт зі спеціальності 016 «Спеціальна освіта»

Магістрантка психолого-педагогічного факультету групи СО-50 Тищенко Дарина взяла участь у конкурсі наукових робіт із галузей знань і спеціальностей у 2020-2021 навчальному році зі спеціальності 016 «Спеціальна освіта (за нозологіями)», що відбувся 6 квітня 2021 на базі Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського.

Рішенням галузевої конкурсної комісії, до складу якої увійшли фахівці з різних регіонів України, Тищенко Дарину  нагороджено дипломом ІІ ступеня за роботу на тему «Особливості використання карток ПЕКС у формуванні діалогічного мовлення у дітей із розладами аутистичного спектру». Науковий керівник – доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри спеціальної освіти і соціальної роботи Пахомова Наталія  Георгіївна.

Вітаємо наукового керівника та магістрантку і бажаємо подальших наукових перемог!


Інтерактивна лекція-бесіда з мультимедійним супроводом «Аутизм – не вирок!» з нагоди відзначення Всесвітнього дня поширення інформації про аутизм 1 квітня 2021 року 


З нагоди відзначення Всесвітнього дня поширення інформації про аутизм 1 квітня 2021 року завідувачем кафедри спеціальної освіти і соціальної роботи, доктором педагогічних наук, професором  Пахомовою Н.Г. та кандидатом медичних наук, доцентом кафедри спеціальної освіти і соціальної роботи Петрушовим А.В. на платформі ZOOM було проведено інтерактивну лекцію-бесіду з мультимедійним супроводом «Аутизм – не вирок!». У ході заходу зі  студентами і магістрантами спеціальності 016 Спеціальна освіта було розглянуто історичні аспекти розвитку вчення про аутизм, основні причини, симптоматику та патогенез розладів аутистичного спектру у дітей, а також основні напрямки корекційної роботи з такими дітьми. 

Березень 2021 року

Шановні колеги! Запрошуємо взяти участь у роботі Всеукраїнської науково-практичної конференції «Становлення особистості в умовах сучасного розвитку суспільства: соціально-педагогічний, психологічний, корекційний і медичний аспекти» 

Шановні колеги! Запрошуємо взяти участь у роботі Всеукраїнської науково-практичної конференції «Становлення особистості в умовах сучасного розвитку суспільства: соціально-педагогічний, психологічний, корекційний і медичний аспекти», яка відбудеться 22–23 квітня 2021 року на базі кафедри спеціальної освіти і соціальної роботи Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка.

З більш детальною інформацією Ви можете ознайомитися у прикріпленому інформаційному листі.


Інтерактивна лекція-бесіда з мультимедійним супроводом на тему «Сонячні діти – повноцінні члени суспільства» до Міжнародного дня людини з синдромом Дауна 

До Міжнародного дня людини з синдромом Дауна 19 березня 2021 року доцентом кафедри спеціальної освіти і соціальної роботи Петрушовим А.В. для студентів та магістрантів спеціальності 016 Спеціальна освіта було проведено інтерактивну лекцію-бесіду з мультимедійним супроводом на тему «Сонячні діти – повноцінні члени суспільства». У ході лекції  було розглянуто основні питання хромосомних порушень, симптоматику, патогенез даного синдрому, а також основні напрямки та принципи корекційної роботи із дітьми з  синдромом Дауна. Наприкінці лекції відбулося активне дискусійне обговорення питання соціалізації дітей даної категорії. 

Лютий 2021 року

Січень 2021 року

15.01.2021 року з викориcтанням платформи ZOOM відбулося засідання робочої групи з обговорення оновлення освітніх програм 

15.01.2021 року з викориcтанням платформи ZOOM відбулося засідання робочої групи з обговорення/оновлення освітніх програм спеціальності 016 Спеціальна освіта підготовки фахівців освітніх рівнів бакалавр та магістр зі стейкхолдерами.

На засіданні були присутні: стейкхолдери - директор загальноосвітньої школи №20 імені Бориса Серги Сорочан В.С., директор початкової школи №45 Полтавської міської ради Шаповал А.О.; викладачі кафедри спеціальної освіти і соціальної роботи доктор педагогічних наук, професор Пахомова Н.Г., кандидат медичних наук, доцент Петрушов А.В., кандидат педагогічних наук, старший викладач Олефір О.І.; студенти Блоха С.О., Бочкарьова О.В., Тищенко Д.В.

Було обговорено широке коло питань щодо змісту та структури освітніх програм підготовки бакалаврів та магістрів зі спеціальності 016 Спеціальна освіта, переліку навчальних дисциплін, професійних компетентностей та результатів навчання для реалізації освітнього процесу в умовах спеціального та інклюзивного простору. Стейкхолдери акцентували увагу на отриманні здобувачами системи знань, умінь та безпосередньо практичних навичок через набуття компетентностей відповідно до вимог сьогодення. Було внесено пропозиції щодо удосконалення змісту освітніх програм для підготовки затребуваних фахівців у сучасних ринкових умовах.

Представники спеціальних закладів освіти висловили підтримку напрямку кафедри з ключових позицій підготовки фахівців спеціальної освіти та готовність до подальшої співпраці.


Грудень 2020 року

Відбулися Атестаційні екзамени з психолого-педагогічної та спеціально-педагогічної  підготовки в групі СО(лсп)-61 заочної форми навчання на платформі ZOOM. 

25.11.2020 та 2.12.2020 відбулися Атестаційні екзамени з психолого-педагогічної та спеціально-педагогічної  підготовки в групі СО(лсп)-61 заочної форми навчання на платформі ZOOM.

Комісія у складі професора, завідувача кафедрою спеціальної освіти і соціальної роботи, д.пед,н. Пахомової Н.Г., кандидата медичних наук, доцента Петрушова А.В., д.пед.н, доцента Супрун Д.М. констатувала високий рівень сформованості загальних та фахових компетентностей здобувачів  другого (магістерського) рівня вищої освіти зі спеціальності 016 Спеціальна освіта. Члени атестаційної комісії відмітили правильні, чіткі відповіді на теоретичні питання, побудовані в логічній послідовності, що підкріплювались прикладами з практичного досвіду.


Листопад 2020 року

Жовтень 2020 року

Студенти  заочної форми навчання II курсу  другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 016 Спеціальна освіта закріплюють теоретичні знання та вдосконалюють практичні вміння отримані на заняттях із навчальних дисциплін.

У ході виробничої педагогічної практики у вищій школі студенти  заочної форми навчання II курсу  другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 016 Спеціальна освіта закріплюють теоретичні знання та вдосконалюють практичні вміння отримані на заняттях із навчальних дисциплін «Педагогіка вищої школи», «Психологія вищої школи», «Методика викладання логопедії», «Методика викладання корекційної педагогіки і спеціальної психології» тощо.

Магістранти активно долучаються до навчально-виховного процесу ЗВО в онлайн–режимі за допомогою використання платформи ZOOM і MOODL.

Упродовж практики студенти опановують вміння інтегрувати форми та методи викладання дисциплін професійної підготовки, проводять виховні заходи, відвідують лекційні і практичні заняття викладачів, проводять заняття, що посилюють їхню компетентність у напрямі підготовки до викладацької діяльності


Відбулась робота експертної групи з акредитації ОП «Соціальна робота (Соціальна педагогіка)» за другим (магістерським) рівнем вищої освіти.


Відбулась робота експертної групи

з акредитації ОП «Соціальна робота (Соціальна педагогіка)»

за другим (магістерським) рівнем вищої освіти.

З 19 по 21 жовтня 2020 року в Полтавському національному педагогічному університеті імені В. Г. Короленка працювала експертна група Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти з акредитації освітньо-професійної програми «Соціальна робота (Соціальна педагогіка)» спеціальності 231 Соціальна робота за другим (магістерським) рівнем вищої освіти. У зв’язку з епідеміологічними обставинами в країні робота комісії відбувалася в режимі онлайн-конференцій із використанням технічних засобів відеозв’язку.

Відповідно до наказу № 1487-Е від 8 жовтня 2020 року експертизу проводили: Сергата Інеса Олегівна – здобувачка вищої освіти (Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького,) – керівник експертної групи; Осетрова Оксана Олександрівна – завідувачка кафедри соціальної роботи Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара; Коношенко Наталія Анатоліївна – завідувачка кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет».

З програмою роботи експертної групи можна ознайомитися за покликанням: http://pnpu.edu.ua/.../programa_roboti_eg_za_specz_sr_19...

.

Згідно з програмою 20.10.2020 року відбулася відкрита зустріч на платформі Zoom, на яку завітали всі охочі учасники освітнього процесу. Під час зустрічі викладачі, студенти, які навчаються за ОП «Соціальна робота (Соціальна педагогіка)», ділилися враженнями від спільної роботи, натхненно та емоційно утверджуючи її сенс.

Дякуємо робочій групі з підготовки акредитованої програми, адміністрації університету, усім, хто був причетний до процедури акредитації, за організовану, злагоджену й продуктивну роботу.

Бажаємо колективу кафедри успіхів в акредитації освітньо-професійної програми «Соціальна робота (Соціальна педагогіка)» спеціальності 231 Соціальна робота за другим (магістерським) рівнем вищої освіти, а також широких професійних можливостей для її реалізації!


Вересень 2020 року

Червень 2020 року

У Полтавському національному педагогічному університеті імені В. Г. Короленка розпочала роботу Всеукраїнська науково-практична конференція «Становлення особистості дитини в умовах сучасного розвитку суспільства: соціально-педагогічний, психологічний, корекційний і медичний аспекти». 

18 червня 2020 року у Полтавському національному педагогічному університеті імені В. Г. Короленка за допомогою використання платформи "ZOOM" розпочала роботу Всеукраїнська науково-практична конференція «Становлення особистості дитини в умовах сучасного розвитку суспільства: соціально-педагогічний, психологічний, корекційний і медичний аспекти».

Організаторами заходу виступили професорсько-викладацький склад кафедри спеціальної освіти і соціальної роботи. Співорганізаторами заходу стали Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова,  Миколаївський національний університет імені В. О. Сухомлинського, Полтавський обласний благодійний фонд «Громадське здоров'я» і ГО Навчально-реабілітаційний центр «Соняшник» (м. Полтава).

Метою Всеукраїнської науково-практичної конференції є залучення науковців і фахівців-практиків соціально-педагогічної, спеціальної освіти і медичної галузі  до вивчення й обговорення комплексних проблем навчання, виховання та всебічного розвитку особистості дитини в сучасних умовах.

Бажаємо учасникам конференції плідної роботи, конструктивного діалогу, нових наукових звершень!


9 червня 2020 року відбувся Атестаційний екзамен з професійної підготовки у групі СО (лсп) - 41 денної форми навчання  на платформі ZOOM. 

9 червня 2020 року відбувся Атестаційний екзамен з професійної підготовки у групі СО (лсп) - 41 денної форми навчання  на платформі ZOOM.

Комісія у складі професора, завідувача кафедрою спеціальної освіти і соціальної роботи, д. пед. н., Пахомової Н.Г., заступника голови комісії доц. Петрушова А.В., членів комісії: доц. Супрун Д.М., ст. викл. Олефір О.І., секретаря комісії - ст. викл. Дрозд Л.В констатувала високий рівень володіння теоретичними знаннями та практичними навичками  здобувачами першого (бакалаврського) рівня вищої освіти зі спеціальності 016 Спеціальна освіта.

Члени атестаційної комісії відмітили правильні, чіткі відповіді на теоретичні питання, побудовані в логічній послідовності, що підкріплювалися прикладами з практичного досвіду, набутого під час проходження виробничої дефектологічної практики.


Відбувся Атестаційний екзамен з професійної підготовки у групі СО (лсп) - 41 заочної форми навчання  на платформі ZOOM. 

2 червня 2020 року відбувся Атестаційний екзамен з професійної підготовки у групі СО (лсп) - 41 заочної форми навчання  на платформі ZOOM. Студенти продемонстрували міцні теоретичні знання і практичні уміння. Комісія у складі професора, завідувача кафедрою спеціальної освіти і соціальної роботи, д. пед. наук Пахомової Н.Г., заступника голови комісії доц. Петрушова А.В., членів комісії: доц. Супрун Д.М., ст. викл. Олефір О.І., секретаря комісії - ст. викл. Дрозд Л.В констатувала достатній рівень сформованості загальних та фахових компетентностей здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти зі спеціальності 016 Спеціальна освіта. 

Відбулися засідання робочих груп з обговорення освітньо-професійних програм «Соціальна робота (Соціальна педагогіка)»



28 травня 2020 р. у режимі онлайн на платформі Zoom відбулися засідання робочих груп з обговорення й затвердження освітньо-професійних програм зі спеціальності «Соціальна робота» першого (бакалаврського) і другого (магістерського) освітніх рівнів. До роботи долучилися викладачі кафедри спеціальної освіти і соціальної роботи, представниця роботодавців у сфері соціальної роботи, здобувачі вищої освіти – студенти 3-5 курсів.

До складу першої робочої групи, що працювала над освітньо-професійною програмою «Соціальна робота (Соціальна педагогіка)» першого (бакалаврського) освітнього рівня, увійшли: кандидатка педагогічних наук, доцентка кафедри спеціальної освіти і соціальної роботи Лілія Кононенко – гарант програми, докторка педагогічних наук, доцентка кафедри спеціальної освіти і соціальної роботи Наталія Сайко, кандидатка педагогічних наук, доцентка кафедри спеціальної освіти і соціальної роботи Галина Котломанітова, здобувачки вищої освіти першого (бакалаврського) освітнього рівня Ольга Олексюк і Вероніка Бурмінова.

Робоча група, у якій відбувалось обговорення освітньо-професійної програми «Соціальна робота (Соціальна педагогіка)» другого (магістерського) освітнього рівня, працювала у складі: докторка педагогічних наук, доцентка кафедри спеціальної освіти і соціальної роботи Наталія Сайко – гарант програми, кандидатки педагогічних наук, доцентки кафедри спеціальної освіти і соціальної роботи Валентина Березан, Галина Котломанітова, магістрантки спеціальності Тетяна Борсук і Владислава Лобанова.

Активну участь у роботі обох груп взяла начальниця відділу «Гендерний ресурсний центр. Налагодження міжнародного співробітництва» комунальної установи «Обласний молодіжний центр» Полтавської обласної ради, очільниця молодіжної громадської організації «UP: unique people», заступниця з питань молодіжної політики Голови громадської ради при Полтавській обласній державній адміністрації Наталія Панченко.

Учасники засідань розглянули актуальні питання підготовки бакалаврів та магістрів, обговорили зміст і структуру освітньо-професійних програм підготовки майбутніх соціальних працівників, окреслили перелік освітніх компонент, проаналізували професійні компетентності та результати навчання.

Доцентка Наталія Сайко наголосила на унікальності обговорюваних освітніх програм з огляду на збереження в них соціально-педагогічного напряму підготовки в межах спеціальності.

Валентина Березан озвучила пропозицію викладачів секції соціальної роботи доповнити кваліфікацію магістрів ґрадою «менеджер у соціальній сфері». Таке рішення бачеться кафедралам своєчасним і актуальним, оскільки може суттєво розширити межі працевлаштування випускників, наприклад, надасть їм можливість очолювати державні соціальні установи та недержавні організації, їхні підрозділи, а також без здобування додаткової неформальної освіти керувати соціальними проєктами.

Наталія Панченко підтримала пропозицію: «Випускники спеціальностей “Соціальна педагогіка” і “Соціальна робота” традиційно мають поширену географію працевлаштування не лише в установах, що надають соціальні послуги, а й у сфері молодіжної політики. Варто зважати й на те, що додаткова кваліфікація значно полегшить проходження потенційних співбесід майбутніми випускниками. Нині широко розвивається мережа молодіжних просторів та рад, і перелік дисциплін, що вивчаються майбутніми фахівцями соціальної сфери в магістратурі, є достатньою теоретичною базою для обіймання посад начальників відділів та керівників установ, спрямованих на розвиток молодіжної сфери. Сучасний фахівець соціальної сфери, насамперед, є організатором (це основний постулат соціальної роботи), медіатором, у широкому сенсі – зв’язуючою ланкою в поліфункціональному просторі профільних фахівців, яких залучають для роботи з кожним конкретним випадком». Насамкінець, стейкхолдерка зауважила, що таке доповнення до кваліфікації, як «менеджер у соціальній сфері» сприятиме подоланню в суспільстві непривабливого стереотипу щодо соціального працівника.

Усі стейкголдери висловили підтримку викладачам кафедри спеціальної освіти і соціальної роботи з основних напрямів професійної підготовки бакалаврів і магістрів зі спеціальності 231 Соціальна робота, окреслили шляхи подальшої співпраці.

Травень 2020 року

Відбувся методичний семінар "Силлабус: переваги і особливості розроблення" 

21.05.2020 року на кафедрі спеціальної освіти і соціальної роботи з використанням платформи Zoom  відбувся методичний семінар "Силлабус: переваги і особливості розроблення". В ході семінару кандидат педагогічних наук, доцент кафедри Савельєва Наталія Миколаївна поділилася своїм досвідом розроблення і апробації у навчальному процесі силлабусу з курсу "Соціальна профілактика девіантної поведінки" для студентів 2 курсу спеціальності 231 Соціальна робота. Наталія Миколаївна навела переваги силлабусу щодо забезпечення прав на академічну свободу викладача і студента, принципу студентоцентрованості освітнього процесу, а також опосередкований вплив на формування soft-skills у здобувачів вищої освіти. 

Відбулося чергове засідання кафедри спеціальної освіти і соціальної роботи з використанням платформи Zoom. 

20.05.2020 року відбулося чергове засідання кафедри спеціальної освіти і соціальної роботи з використанням платформи Zoom. На засіданні було розглянуто питання щодо дистанційного проведення захисту результатів виробничих практик студентів 2 курсу  спеціальностей 016 Спеціальна освіта та 231 Соціальна робота, а також дистанційного  захисту курсових робіт студентів 4 курсу. В ході засідання було обговорено  питання щодо організації атестаційних екзаменів бакалаврів денної та заочної форми. 

Продовжується робота щодо обговорення осітньо-професійної програми підготовки бакалаврів і магістрів спеціальності 016 Спеціальна освіта 

У період послаблення карантину продовжується робота щодо обговорення осітньо-професійної програми підготовки бакалаврів і магістрів спеціальності 016 Спеціальна освіта  за участю доктора педагогічних наук, професора, завідувача кафедри спеціальної освіти і соціальної роботи Пахомової Н. Г. та стейкходера директора початкової школи № 45 Полтавської міської ради Шаповал А. О.

       Під час зустрічі було розглянуто широке коло питань, щодо змісту, переліку навчальних дисциплін, професійних компетентностей важливих для зобувачів вищої освіти. 

       Шаповал А.О. висловила побажання, щодо вдосконалення освітньої програми.

       Викладачі кафедри щиро вдячні стейкхолдерам та Аллі Олексіївні за підримку та співпрацю.


Кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри спеціальної освіти і соціальної роботи ПНПУ імені В.Г.Короленка Олефір Ольга Іванівна взяла участь у ІV Міжнародній науково-практичній конференції "Сучасні тенденції розвитку науки". 

25-26 квітня 2020 року кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри спеціальної освіти і соціальної роботи ПНПУ імені В.Г.Короленка Олефір Ольга Іванівна взяла участь у ІV Міжнародній науково-практичній конференції "Сучасні тенденції розвитку науки".

В ході конференції було обговорено актуальні механізми та інструменти забезпечення перспектив наукових досліджень.


Відбулося чергове засідання кафедри спеціальної освіти і соціальної роботи з використанням платформи Zoom. 

4.05.2020 року відбулося чергове засідання кафедри спеціальної освіти і соціальної роботи з використанням платформи Zoom. На засіданні було розглянуто питання щодо дистанційного проходження виробничих практик студентів 2 курсу  спеціальностей 016 Спеціальна освіта та 231 Соціальна робота. В ході засідання було обговорено  питання щодо організації навчальної діяльності з використанням системи дистанційного навчання

Moodle ПНПУ (via Дистанційна освіта ПНПУ).


Квітень 2020 року

Відбулося чергове засідання кафедри спеціальної освіти і соціальної роботи з використанням платформи Zoom 

23.04 2020 року відбулося чергове засідання кафедри спеціальної освіти і соціальної роботи з використанням платформи Zoom. На засіданні було розглянуто питання щодо дистанційного навчання студентів 4 курсу  спеціальностей 016 Спеціальна освіта та 231 Соціальна робота заочної форми навчання. В ході засідання було обговорено важливі організаційні питання щодо проведення на базі кафедри щорічної Всеукраїнської  науково-практичної конференції  «Становлення особистості дитини в умовах сучасного розвитку суспільства: соціально-педагогічний, психологічний, корекційний і медичний аспекти». 

Відбулося чергове засідання кафедри спеціальної освіти і соціальної роботи з використанням платформи Zoom. 

14 квітня 2020 року відбулося чергове засідання кафедри спеціальної освіти і соціальної роботи з використанням платформи Zoom. Завідувач кафедри доктор педагогічних наук, професор Пахомова Наталія Георгіївна обговорила з викладачами специфіку організації навчально-виховного процесу зі студентами освітнього рівня бакалавр спеціальностей 016 Спеціальна освіта і 231 Соціальна робота заочної форми навчання за допомогою використання дистанційних технологій. Також на засіданні розглянуто нагальні питання щодо участі викладачів кафедри у онлайн-конференціях та  проведення підсумків виробничих практик в умовах карантину. 

Доцент кафедри спеціальної освіти і соціальної роботи Котломанітова Галина Олександрівна, взяла участь у вебінарі "Соціальні інновації - пошук рішень для комплексних викликів".

10 квітня 2020 року доцент кафедри спеціальної освіти і соціальної роботи Котломанітова Галина Олександрівна, взяла участь у вебінарі "Соціальні інновації - пошук рішень для комплексних викликів", проведеного OpenSchool in UA. 

Кафедра спеціальної освіти і соціальної роботи опановує нові форми дистанційної взаємодії. 

Кафедра спеціальної освіти і соціальної роботи опановує нові форми дистанційної взаємодії

8 квітня 2020 року відбулося планове онлайн-засідання кафедри спеціальної освіти і соціальної роботи. Уже вдруге для синхронного режиму спілкування на кафедрі використано сервіс для організації онлайн-конференцій та відеозв’язку – Zoom, що сприяло забезпеченню живої комунікації працівників та е-документообміну.

Першочергово було розглянуто питання про особливості роботи кафедри спеціальної освіти і соціальної роботи в період карантину, зокрема, про організацію і проведення Всеукраїнської науково-практичної конференції із проблем спеціальної освіти і соціальної роботи в режимі онлайн, про популяризацію спеціальностей «Спеціальна освіта» і «Соціальна робота» у соцмережах. Активізовано увагу на продовженні дистанційної взаємодії зі студентами: проведенні онлайн-лекцій, онлайн-семінарів та онлайн-практичних занять в синхронному та асинхронному режимах; застосуванні дистанційних форм тематичного та підсумкового контролю; організації науково-дослідницької роботи студентів та їх підготовці до участі у науково-практичних заходах онлайн.


Грудень 2019

Відбулося засідання групи забезпечення спеціальності 016 Спеціальна освіта

Відбулося засідання групи забезпечення спеціальності 016 Спеціальна освіта за участю професорсько-викладацького складу кафедри спеціальної освіти і соціальної роботи: доктора педагогічних наук, професора Пахомової Н.Г., кандидата медичних наук, доцента Березана О.І., кандидата педагогічних наук, старшого викладача Олефір О.І., стейкхолдерів: директора Полтавського навчально-реабілітаційного центру Полтавської обласної ради Січкар Л.І., директора загальноосвітньої школи №20 імені Бориса Серги Сорочан В.С., директора початкової школи №45 Полтавської міської ради Шаповал А.О., заступника директора з навчально-виховної роботи Полтавського навчально-реабілітаційного центру Полтавської обласної ради Кондратенко Ю.В., студентів і випускників спеціальності 016 Спеціальна освіта  Городецької Р.О., Масляк В. В., Панібратенко В. А. та ін.

Було розглянуто широке коло питань щодо змісту та структури освітньо-професійних програм підготовки бакалаврів та магістрів зі спеціальності 016 Спеціальна освіта, переліку навчальних дисциплін, професійних компетенцій та результатів навчання, що є важливими для реалізації освітнього процесу в умовах спеціального та інклюзивного простору. Представники спеціальних закладів освіти висловили підтримку напрямку кафедри з ключових позицій підготовки фахівців зі спеціальної та інклюзивної освіти і готовність до подальшої співпраці.


Атестаційні екзамени з професійної підготовки та захист кваліфікаційних робіт в групах СО(лсп)-61, СО(лсп)-62, СО(лсп)-63, СО(лсп)-64