Новини кафедри 

Засідання кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна за участі студентів

1 квітня 2024 р. на кафедрі педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна відбулось засідання кафедри за участі здобувачів освіти першого (бакалаврського) рівня спеціальності 073 Менеджмент.

Зустріч була організована з метою обговорення загальних питань  організації освітньої діяльності, яка забезпечує здобуття особами вищої освіти відповідного ступеня за обраною ними спеціальністю.  Під час зустрічі обговорювалися такі питання, як  дотримання порядку організації освітнього процесу, аналіз результатів зимової сесії та  поточний стан успішності в межах виконання навчального плану, здійснення наукової діяльності, участь у виховних заходах університету, залучення до загальноуніверситетських та факультетських заходів, перспективи та можливості академічної мобільності, дотримання академічної доброчесності тощо.

Під час зустрічі кандидатка економічних наук Інна Іщенко  звернула увагу студентів на особливостях освітнього процесу в умовах воєнного стану. Вона наголосила, що  освітній процес продовжується, тому варто дотримуватися правил внутрішнього розпорядку та графіку навчального процесу.   Контрольні заходи включають поточний та підсумковий контроль, тому студенти повинні систематично приймати участь у цих видах контролю та докладати зусиль, щоб запобігти академічній заборгованості.

Доцентка кафедри Ніна Пивовар акцентувала увагу присутніх на важливості практичної складової освітніх програм. Вона зазначила, що практична підготовка студентів є обов’язковим компонентом освітніх (освітньо-наукових) програм, яка спрямована на закріплення теоретичних знань, отриманих студентами за час навчання, набуття й удосконалення ними практичних навичок і вмінь за відповідною спеціальністю.  Підсумки практик обговорюються на засіданнях кафедр, вчених радах факультетів, ученої ради Університету не менше одного разу протягом навчального року.

Докторка педагогічних наук Олена Жданова-Неділько  акцентувала увагу студентів на необхідності акредитації освітніх програм. Вона повідомила студентів, що функціонування освітніх програм в Університеті діє згідно «Положенням про освітню програму Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка».  Освітня програма використовується під час реалізації освітньої діяльності за ліцензованими спеціальностями, а саме для розроблення навчального плану, робочих програм навчальних дисциплін, засобів діагностики якості вищої освіти, складання індивідуальних планів здобувачів вищої освіти, формування змісту робочих програм навчальних дисциплін, практик, індивідуальних завдань тощо. Тому студенти мають повне право приєднатися до розробки освітньої програми та брати участь у робочих групах.

Приємно відзначити, що студенти висловили свої пропозиції щодо удосконалення освітнього процесу, а це свідчить про їх зацікавленість навчанням та заходами які організовує кафедра.

Кафедра педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна продовжує співпрацю з Сумським державним педагогічним університетом імені А.С. Макаренка

26 березня 2024 р. відбулася комунікаційна зустріч  викладачів кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна з викладачами кафедри менеджменту освіти та педагогіки вищої школи Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка. Модераторами зустрічі виступили доктор педагогічних наук, професор кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна Андрій Ткаченко та кандидатка педагогічних наук, професорка кафедри менеджменту освіти та педагогіки вищої школи Олена Козлова.

Фокус  уваги під час зустрічі був на питаннях освітніх викликів в умовах воєнного стану та шляхів удосконалення освітніх програм в умовах сьогодення.  

Викладачі кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна висловили свої думки стосовно удосконалення освітніх програм зі спеціальності 073 Менеджмент та поділилися досвідом науково-педагогічної діяльності в умовах освітніх викликів під час воєнного стану, закцентували увагу на необхідності посилення наукового компоненту під час реалізації освітніх програм.

Слушними були думки наших колег із Сумського педуніверситету. Кандидатка педагогічних наук, професорка, професорка кафедри менеджменту освіти та педагогіки вищої школи Олена Козлова ознайомила присутніх із освітніми програмами, які функціонують на кафедрі, специфікою навчально-наукової роботи та зі шляхами адаптації освітнього процесу в умовах війни. Начальник відділу міжнародних зв’язків, кандидат філософських наук, доцент Сергій Дєнєжніков зосередив увагу на організаційних аспектах здійснення освітнього процесу для іноземних студентів.

Комунікативна зустріч із колегами мала важливе значення, оскільки дозволила обмінятися думками та поглядами на регіональні аспекти провадження освітнього процесу.

Дякуємо за продуктивну зустріч, яка свідчить про єдність освітян у науковому просторі та сподіваємось на продовження співпраці!

Захист результатів практики здобувачів другого (магістерського) рівня освіти спеціальності 073 Менеджмент заочної форми навчання

З 12 лютого по 08 березня 2024 р. згідно з навчальними планами і графіком навчального процесу на 2023-2024 навчальний рік, студенти другого (магістерського) рівня освіти спеціальності 073 Менеджмент освітніх програм «Менеджмент (Управління інноваційною діяльністю)», «Менеджмент (Управління проєктами)», «Менеджмент (Управління навчальним закладом)» пройшли виробничу управлінсько-дослідницьку практику у змішаному режимі. За результатами проходження практики відбулася зустріч здобувачів освіти із викладачами кафедрами з метою презентації результатів практики, захисту звітів та підведення підсумків.

Метою практики є закріплення теоретичних знань, отриманих студентами під час навчання, набуття й удосконалення практичних навичок і вмінь за певним фахом для прийняття самостійних рішень в умовах конкретної роботи, оволодіння сучасними методами, формами організації та знаряддями праці в галузі їх майбутньої професії у сфері менеджменту.

В ході зустрічі здобувачі освіти висвітлили основні досягнення виконання завдань практики, які чітко визначені програмовим змістом практики.

Прослухавши доповіді здобувачів освіта та проаналізувавши необхідну звітну документацію,  викладачі кафедри, в тому числі і методисти практики відмітили позитивну динаміку у професійному становленні здобувачів освіти.  На це вказують такі вміння студентів як: критично осмислювати, вибирати та використовувати необхідний науковий, методичний і аналітичний інструментарій для управління в непередбачуваних умовах; ідентифікувати проблеми в організації та обґрунтовувати методи їх вирішення; навички прийняття, обґрунтування та забезпечення реалізації управлінських рішень в непередбачуваних умовах, враховуючи вимоги чинного законодавства, етичні міркування та соціальну відповідальність.

Факультетський керівник практики доцентка Ніна Пивовар відзначила, що результатом виробничої управлінсько-дослідницької практики стало застосування знань інноваційного характеру для вирішення проблемних економічних завдань у певній галузі. Це яскраво відображає синергію теоретичного та практичного складників освітніх програм спеціальності 073 Менеджмент, які реалізуються на кафедрі.

Захист результатів практики здобувачів освіти другого (магістерського) рівня денної форми навчання спеціальності 073 Менеджмент

З 12 лютого по 08 березня 2024 р. згідно з навчальними планами і графіком навчального процесу на 2023-2024 навчальний рік, студенти другого (магістерського) рівня освіти спеціальності 073 Менеджмент освітніх програм «Менеджмент (Управління інноваційною діяльністю)», «Менеджмент (Управління проєктами)», «Менеджмент (Управління навчальним закладом)» пройшли виробничу управлінсько-дослідницьку практику у змішаному режимі.

Фінальним акордом у виробничій управлінсько–дослідницькій практиці є представлення результатів її проходження під час захисту звітів, який відбувся в онлайн режимі 15 березня 2024 р. 

У заході взяли участь стейкголдери, а саме: докторка філософії, начальниця відділу стратегічного планування, моніторингу та промоцій Управління стратегічного розвитку Департаменту економіки і інвестицій Полтавської міської ради Ганна Люлька, заступниця директора КЗ «Розсошенська гімназія Щербанівської сільскої ради» Лариса Ворона та докторка педагогічних наук, доцентка, завідувачка аграрно-економічного відділення ВСП «Фаховий коледж управління, економіки і права Полтавського державного аграрного університету» Наталія Кононец.

Особливої уваги заслуговують звіти здобувачів освіти освітньої програми (Менеджмент «Управління інноваційною діяльністю»): Олени Ігнатенко, Оксани Ясногор, Людмили Найдун, освітньої програми (Менеджмент «Управління проєктами»): Олександра Гуляєва, освітньої програми (Менеджмент «Управління навчальним закладом») Лілії Пятигори.

Виробнича практика здобувачів освіти є складовою частиною навчального процесу і здійснюється з метою закріплення теоретичних знань, ознайомлення з майбутньою професією, набуття досвіду самостійної роботи та виробничих навиків і вміння приймати самостійно рішення в реальних виробничих умовах.

Базами практик для майбутніх менеджерів стали підприємства, установи й організації, де існує потреба в застосуванні знань з питань управління навчальним закладом, управління проєктами та управління інноваційною діяльністю. Під час практики студенти мали змогу ознайомитися з виробничою діяльністю підприємства; здійснити дослідження основних напрямків діяльності досліджуваного підприємства; проаналізувати основні техніко-економічні показники; дослідити коло питань у відповідності до індивідуального завдання; підготувати практичні пропозиції щодо вдосконалення окремих напрямків управлінської діяльності на досліджуваному підприємстві, а також відобразити вагомі результати у магістерському дослідженні.

Здобувачі освіти у повному обсязі та на належному рівні виконали програму практики та успішно захистили звіти, показавши достатній рівень знань теоретичного матеріалу та практичні навички за фахом. Досвід отриманий під час проходження практики на підприємстві є хорошим стартом для подальшого розвитку  навичок сучасного управлінця.

Вітаємо студентів із успішним захистом та бажаємо успіху на шляху до самовдосконалення та професійного зростання!

ХХІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Інноваційні аспекти освітнього та проєктного менеджменту: досвід А. Макаренка в діалозі із сучасністю»

14–15 березня 2024 р. на факультеті природничих наук та менеджменту Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка відбулася традиційна ХХІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Інноваційні аспекти освітнього та проєктного менеджменту: досвід А. Макаренка в діалозі із сучасністю» та Всеукраїнські науково-практичні семінари «Управлінська майстерність керівника закладу освіти»,  «Управління проєктами у сфері науки, освіти, інновацій та інформатизації», «Управління інноваційною діяльністю в освіті та у виробництві».

Співорганізаторами конференції виступили Національна академія педагогічних наук України, Міжнародна макаренківська асоціація, Українська асоціація Антона Макаренка, Італійська макаренківська асоціація, Аріельський Університет (Ізраїль), Краківський педагогічний університет імені Комісії національної освіти (Польща), Полтавський ліцей імені А. С. Макаренка Полтавської обласної ради, Національний коледж шкільних керівників (Великобританія).

Конференція та наукові семінари об’єднали науковців, освітян, здобувачів освіти з метою визначення актуальних проблем сучасної освіти, науки та інновацій та їхнє сучасне вирішення в контексті ідей педагогіки А. С. Макаренка.

14 березня 2024 р. конференція розпочала роботу із відвідування меморіального пам’ятного знаку на місці розташування першої садиби Полтавської трудової колонії імені М. Горького в урочищі Триби Полтавського району. Вшанування пам’яті видатного українського педагога А. С. Макаренка відбулося біля його пам’ятника на території музею-заповідника в Ковалівці.

Пленарне засідання Мжнародної науково-практичної конференції відбулося в змішаному форматі на базі Полтавського ліцею імені А. С. Макаренка Полтавської обласної ради.

До учасників конференції з вітальним словом звернулася докторка педагогічних наук, професорка, членкиня-кореспондентка НАПН України, ректорка Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, Президентка Української асоціації Антона Макаренка Марина Гриньова. Вона зазначила, що провідна ідея педагогічної діяльності Антона Макаренка – органічне поєднання навчання з продуктивною працею. Думки Антона Семеновича про головні напрями організації колективу містять у собі різноманітні аспекти діяльності та багатосторонній вплив на особистість вихованця. Саме тому його ідеї є актуальними і зараз. У час, коли Україна переживає труднощі, необхідно спонукати молодь регулювати товариські взаємини, навчати дітей розв’язувати конфлікти без сварок і бійок, рішуче боротися з агресією. Ідеї Антона Макаренка спрямовують сучасну молодь до єднання та досягнення результатів у співпраці. Актуальність вивчення його педагогіки підтверджується тим, що до участі у конференції науковці з різних країн світу подали понад 160 наукових доповідей одноосібних або у співавторстві.

З вітальним словом до учасників звернулися члени наглядової ради ПНПУ імені В. Г. Короленка: доктор економічних наук, заступник Голови Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Сергій Захарін і доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України, віцепрезидент Національної академії педагогічних наук України, директор Інституту педагогіки НАПН України Олег Топузов.

Проректор із наукової роботи ПНПУ імені В. Г. Короленка професор Василь Фазан у вітальній промові зазначив, що Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка – освітньо-науковий центр із вагомими здобутками та традиціями, який не зупиняється у своєму розвитку. Тому робота конференції, присвячена впровадженню ідей Антона Макаренка у сучасний освітньо-науковий простір, є складовою  національної системи освіти.

Важливу і ґрунтовну доповідь на тему «Українська асоціація Антона Макаренка: хроніка війни» представили докторка педагогічних наук, професорка, членкиня-кореспондентка НАПН України, ректорка Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, Президентка Української асоціації Антона Макаренка Марина Гриньова та Президент Української асоціації Антона Макаренка, доктор педагогічних наук, професор кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І. А. Зязюна ПНПУ імені В. Г. Короленка, віцепрезидент Міжнародної макаренківської асоціації Андрій Ткаченко.

Відзначимо, що увагу до наукового зібрання засвідчили науковці із Німеччини, Чехії, Греції, Ізраїлю, Австралії та інших країн. У режимі онлайн вони приєдналися до пленарного засідання та представили учасникам конференції цікаві доповіді, підкріплені маловідомими фактами із життя Антона Семеновича та рідкісними ілюстративними матеріалами. Синхронний переклад доповідей, представлених англійською мовою, забезпечувала доцентка кафедри англійської та німецької філології Руслана Шрамко.

Про історію переслідування та наполегливості, про цікаві факти із сім’ї заступника Антона Макаренка Володимира Весіча ознайомили присутніх онуки заступника в Полтавській/Харківській трудовій колонії імені М. Горького В. О. Весіча Агнес Нільсен-Конноллі та Ольга Конноллі (м. Сідней, Австралія), правнук заступника А. Макаренка в Полтавській/Харківській трудовій колонії імені М. Горького В. О. Весіча Байрон Конноллі (м. Сідней, Австралія). Продовжив висвітлення біографічних даних Володимира Весіча доктор педагогічних наук, професор кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І. А. Зязюна ПНПУ імені В. Г. Короленка, віцепрезидент Міжнародної макаренківської асоціації Андрій Ткаченко.

Докторка, викладачка та наукова співробітниця Університету Кайзерслаутерн-Ландау (м. Карзерслаутерн, Німеччина) Амі Кобаяші представила присутнім доповідь «Інноваційні аспекти Макаренківського колективного виховання – методи контролю чи техніки навчання самоврядуванню?»

Кандидат політичної науки Димитріс М. Мосхос (м. Афіни, Греція) запропонував присутнім до уваги доповідь «Makarenko among the classics: architecture, education, and utopia in industrial educational camps».

 15 березня 2024 р. конференція продовжила роботу у форматі Всеукраїнських науково-практичних семінарів за такими секціями: «Управлінська майстерність керівника закладу освіти», «Аспекти освітнього і проєктного менеджменту в практиці і творах А. Макаренка», «Управління проєктами у сфері науки, освіти, інновацій та інформатизації», «Управління інноваційною діяльністю в освіті та у виробництві», «Юні педагоги-дослідники». Учасники конференції зосереджували увагу на актуальних проблемах освітнього процесу, розвитку науки та інновацій, змісті впровадження інновацій на виробництві тощо.

За результатами заходу видано збірник матеріалів Міжнародної науково-практичної конференції.

Дякуємо учасникам конференції за небайдужість до розвитку сучасної освіти та наукової думки, а  також за участь у наукових заходах Університету!

Консультаційна зустріч із керівником психологічної служби університету Наталією Степаненко  на кафедрі педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна

15 березня 2024 р. на кафедрі педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна відбулася консультаційна зустріч із керівником психологічної служби університету, практичним психологом Наталією Степаненко. До зустрічі приєдналися викладачі кафедри та здобувачі освіти першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів освіти спеціальності 073 Менеджмент.

Питання про те, як подолати стрес під час війни, сьогодні турбує кожного українця. Крім того, стрес може проявлятися під дією впливу інших факторів. Саме для ознайомлення із техніками саморегуляції та попередження стресових станів була організована така зустріч.

Наталія Степаненко ознайомила присутніх із теоретичними основами стресу та його видами.  Надала практичні поради відносно того, як нормалізувати свій стан та уникнути негативних наслідків впливу стресових факторів.

З метою психологічного розвантаження психологиня запропонувала дієві психологічні методики, до виконання яких залучилися усі присутні.

Крім цього, Наталія Степаненко ознайомила присутніх про діяльність психологічної служби у Полтавському національному педагогічному університеті імені В. Г. Короленка, яка забезпечується практичним психологом та соціальним педагогом. Основною метою діяльності психологічної служби університету є психологічний супровід педагогічного процесу, захист психічного здоров'я і соціального благополуччя всіх його учасників (студентів, педагогічних і науково-педагогічних працівників), пошук найбільш ефективних форм і методів роботи зі студентською молоддю, які б відповідали як потребам суспільства, так і потребам особистості сучасного студента; створення умов для повноцінного особистісного розвитку, соціалізації, професійного становлення і життєвого самовизначення студентів.

На завершення психологиня закцентувала, що одним з ключових компонентів є створення психологічно комфортного середовища в університеті, на факультетах, в академічних групах, надання психологічних консультацій студентам, допомога психолога у складних ситуаціях. У Полтавському педуніверситеті цьому питанню приділяється належна увага. У ЗВО ефективно функціонує психологічна служба, що працює на постійній основі.

Відбувся методичний семінар «Доброчесна наука» для студентів педуніверситету

13 березня 2024 р. у форматі відеоконференції відбувся методичний семінар з академічної доброчесності, який провела голова комісії з академічної доброчесності вченої ради Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка професорка Світлана Ленська.

Огранізатором заходу виступила кафедра педагогічної майстерності та менеджменту імені І. А Зязюна. Учасниками заходу стали здобувачі освіти спеціальності 073 Менеджмент, 014 Середня освіта, 101 Екологія, 102 Хімія, 091 Біологія та біохімія, 014.05 Середня освіта (Біологія та здоров’я людини), 011 Освітні, педагогічні науки (Позашкільна освіта),  024 Хореографія факультету природничих наук та менеджменту та спеціальності 051 Економіка факультету комп’ютерних наук, математики, фізики та економіки. До заходу також долучився професорсько-викладацький склад обох факультетів.

Світлана Василівна ознайомила учасників семінару з основними принципами академічної доброчесності та детально охарактеризувала ключові принципи етичної поведінки в освітньому та науковому середовищах. Розповіла слухачам семінару про види академічного плагіату та їхні наслідки, унаочнюючи їх конкретними прикладами. Окремо зупинилась на законодавчій базі та локальних нормативних актах у цій галузі, пояснила особливості різних видів порушень академічної доброчесності (зокрема, плагіату та самоплагіату).

Учасники заходу ознайомилися з процедурою об’єктивного оцінювання та дотримання етичних принципів академічної роботи. Слухачі отримали не лише теоретичні знання, але й практичні поради щодо того, як уникати порушень академічної доброчесності під час практичних занять, виконання самостійної роботи, написання наукових робіт та досліджень. 

Професорка Світлана Ленська розповіла про інформаційно-просвітницькі заходи, які відбуваються для здобувачів освіти всіх рівнів, моніторингові заходи, здійснені відділом забезпечення якості освіти та акредитації, семінари, проведені співробітниками бібліотеки імені М. Жовтобрюха. Студенти отримали покрокову інструкцію реагування на порушення академічної доброчесності.

Висловлюємо щиру вдячність Світлані Василівні за цікаву інформацію!

Слід зазначити, що подібні заходи відбуваються в університеті регулярно і є важливими елементами комунікацій із студентською спільнотою.

Докторка педагогічних наук Наталія Кононец прочитала гостьову лекцію студентам педуніверситету

12 березня 2024 р. докторка педагогічних наук, доцентка, завідувачка аграрно-економічного відділення ВСП «Фаховий коледж управління, економіки і права Полтавського державного аграрного університету» Наталія Кононец прочитала гостьову лекцію «Інтерактивні цифрові технології та ефективна комунікація у менеджменті» для студентів спеціальності 073 Менеджмент першого (бакалаврського) і другого (магістерського) рівнів вищої освіти.

Гостьову лекцію спікерки також прослухали викладачі кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І. А. Зязюна: докторка педагогічних наук, доцентка Олена Жданова-Неділько, професор Андрій Ткаченко, кандидатка економічних наук Інна Іщенко, доценти Оксана Большая, Сергій Школяр, Ніна Пивовар, Василь Шпильовий, Алла Барбінова, старша викладачка Ірина Бабенко. 

Слухачами лекції також стали студенти спеціальності 051 Економіка першого (бакалаврського) і другого (магістерського) рівнів вищої освіти та професорсько-викладацький склад кафедри політекономії факультету комп’ютерних наук, математики, фізики та економіки, а саме: доцентка Тетяна Непокупна, професорка Лариса Яковенко, доценти Сергій Степаненко, Борис Шевченко та Олександр Сакало.

Наталія Василівна поділилася корисними інсайтами з питань впровадження інтерактивних цифрових технологій, закцентувала увагу слухачів на важливості отримання необхідних знань під час навчання в університеті, а також постійному саморозвитку, що сприятиме в подальшому успішному розвитку кар’єри майбутнього спеціаліста.

Лекція відбулася в творчій та дружній атмосфері, а  представлена інформація зацікавила студентів, які відчули важливість і перспективність пропонованої тематики. Педагогічна майстерність та компетентність лектора залишили позитивні враження, а актуальний матеріал викликав жваву дискусію. 

Висловлюємо щиру вдячність Наталії Василівні за плідну співпрацю та сподіваємося на її продовження!

Гостьова лекція керівниці гуртків Кобеляцької філії Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Полтавської обласної ради Катерини Сердюк для студентів факультету природничих наук та менеджменту

6 березня 2024 р. відбулася гостьова лекція випускниці ПНПУ імені В.Г. Короленка, керівниці гуртків Кобеляцької філії Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Полтавської обласної ради Катерини Сердюк. Тема лекції: «Психологія управлінського спілкування у діяльності менеджера».

До участі у лекції були запрошені професорсько-викладацький склад  кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І. А. Зязюна та здобувачі освіти першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів освіти спеціальності 073 Менеджмент, а також викладачі кафедри мистецтвознавства та позашкільної освіти і здобувачі освіти спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки (Позашкільна освіта).  

Тема лекції була досить актуальною для професійного становлення майбутніх управлінців, оскільки спілкування є важливим інструментом управлінської діяльності, необхідним для ефективного здійснення управлінських функцій шляхом встановлення відносин та налагодження зворотного зв’язку.

Під час зустрічі лекторка визначила основні функції комунікації, зазначила різні підходи науковців до цього феномену. Також було зазначено особливості впливу психофізіологічних, індивідуально-психологічних та соціально-психологічних чинників на ефективність комунікації керівника в контексті його професійної діяльності. Зокрема, розглядалися особливості управлінського спілкування в контексті закладів позашкільної освіти, вимоги до керівника гурткової роботи як комуніканта.

Висловлюємо вдячність пані Катерині і сподіваємося на продовження співпраці!

Водночас зазначимо, що кафедра педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна впродовж поточного семестру продовжить організацію циклу гостьових лекцій, зорієнтованих на ознайомлення з сучасними особливостями управлінської діяльності в закладах та установах різного типу.

Відбулася урочиста академія з нагоди вручення дипломів випускникам магістратури спеціальності 073 Менеджмент

29 лютого 2024 р. на кафедрі педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна відбулася важлива подія – урочиста Академія з нагоди вручення дипломів магістрів здобувачам освіти другого (магістерського) рівня денної та заочної форм навчання.

Зі щирими привітаннями до випускників звернулася ректорка університету, докторка педагогічних наук, професорка, заслужений працівник освіти України, член-кореспондент Національної академії педагогічних наук України Марина Гриньова, декан факультету природничих наук та менеджменту, кандидат педагогічних наук, доцент Сергій Новописьменний та  професорсько-викладацький склад кафедри.

Ректорка університету Марина Гриньова зазначила, що здобувачі освіти, навчаючись в університеті, сформували комплекс необхідних знань, умінь та навичок, необхідних не лише у сфері менеджменту, а й для громадянського суспільства. Сьогоднішні випускники – це повноцінні фахівці своєї справи, здатні до аналітичного мислення та вирішення складних завдань та подолання труднощів. 

Зі словами вдячності звернулися до присутніх і магістри. Вони подякували викладачам кафедри за їхній професіоналізм, постійну мотивацію до самоудосконалення та передачу цінних знань, настанов та порад для їхнього професійного розвитку. Вони зауважили, що навчання на кафедрі педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А.Зязюна здійснюється з урахуванням актуальних освітніх тенденцій та орієнтується на прогресивні наукові підходи.

Отримання диплома магістра – важливий момент в житті молодої людини, підсумок наполегливої роботи протягом навчання в університеті й усвідомлення відповідальності за своє майбутнє. Приємно, що цю радісну подію розділили разом з магістрами їхні рідні та друзі, завітавши в наш університет.

Тож побажаємо нашим випускникам впевнено реалізувати власний професійний потенціал під мирним небом України! 

Онлайн-нарада для студентів другого (магістерського) рівня освіти спеціальності 073 Менеджмент щодо підготовки звітної документації з виробничої управлінсько-дослідницької практики

6 березня 2024 р. на кафедрі педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна відбулася конференція, присвячена підготовці звітної документації з виробничої управлінсько- дослідницької практики.  На зустрічі були присутні викладачі кафедри, здобувачі освіти освітніх програм «Менеджмент (Управління навчальним закладом)», «Менеджмент (Управління інноваційною діяльністю)», «Менеджмент (Управління проєктами)» денної та заочної форм навчання. 

Факультетський керівник практики доцентка Ніна Пивовар повторно наголосила, що практика відбувається згідно з Положенням про організацію та проведення практик студентів Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка. Під час зустрічі вона ознайомила присутніх із особливостями підготовки необхідної звітної документації та вимогами до її оформлення.

Викладачі кафедри – методисти практики провели проміжний моніторинг з основних питань проходження практики своїх студентських груп.

Наприкінці зустрічі студентів зосередили на підготовці до представлення результатів проходження практики під час захисту звітів, який відбудеться відповідно до програми практики.

Викладачі кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна та студенти спеціальності 073 Менеджмент взяли участь у ІV Міжнародній науково-практичній інтернет-конференції «Ресурсно-орієнтоване навчання в «3D»: доступність, діалог, динаміка»

22-23 лютого 2024 р. відбулася ІV Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «Ресурсно-орієнтоване навчання в «3D»: доступність, діалог, динаміка». Ініціатором проведення конференції виступив ВСП «Фаховий коледж управління, економіки і права Полтавського державного аграрного університету».  Викладачі кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І. А.Зязюна та студенти спеціальності 073 Менеджмент традиційно беруть участь у цій конференції, оскільки постійно співпрацюють із цим закладом освіти.

Конференція була присвячена обговоренню проблем та розробки пропозицій щодо розв’язання теоретичних і практичних завдань у галузі освіти, педагогічних наук, інноваційних педагогічних технологій, технологій створення електронних засобів навчання; визначення перспектив розвитку наукових досліджень, підготовки фахівців і наукових кадрів.

Під час конференції учасники представили доповіді на актуальні теми у сфері освіти, науки, інновацій та менеджменту.  Під час наукових панелей було поширено досвід власних педагогічних технологій, сучасні методики викладання та перспективи подальшого удосконалення викладацької діяльності.

Дякуємо організаційному комітету за запрошення та особисто докторці педагогічних наук Кононец Наталії Василівні за тісну співпрацю та проведення конференції на високому рівні!

Засідання робочих груп з розробки та оновлення освітньо-професійних програм «Менеджмент (Управління проєктами)» підготовки здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів зі спеціальності 073 Менеджмент 

20 лютого 2024 р. на кафедрі педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна відбулися засідання робочих груп з розробки та оновлення освітньо-професійних програм «Менеджмент (Управління проєктами)» підготовки здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів зі спеціальності 073 Менеджмент.

Ініціаторами зустрічі виступили гаранти освітніх програм: підготовки здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня – доктор педагогічних наук, професор Андрій Ткаченко; другого (магістерського) рівня – кандидат технічних наук, доцент Сергій Школяр.

Для участі в засіданні були запрошені члени робочої групи: викладачі кафедри, а саме професорка Олена Жданова-Неділько, доцент Василь Шпильовий, доцентка Оксана Большая, кандидатка економічних наук Інна Іщенко, старша викладачка Ірина Бабенко, доцентка Алла Барбінова та  стейкголдери: директорка Агенції регіонального розвитку Полтавської області «Офіс євроінтеграції» Віта Рекотова, директор Комунального закладу «Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №38 Полтавської міської ради Полтавської області» Тетяна Веркалець та здобувачі освіти  Гуляєв Олександр, Земляний Віталій, Тетяна Гафіна Тетяна, Ірина Калініченко.

Також в засіданні взяли участь рецензенти освітніх програм: кандидат педагогічних наук директор Полтавського обласного наукового ліцею-інтернату ІІ-ІІІ ступенів імені А.С. Макаренка Полтавської обласної ради Валерій Шульга, кандидат архітектури фізична особа-підприємець Тарас Руденко.

Гаранти Сергій Школяр та Андрій Ткаченко ознайомили учасників засідання з тенденціями змін освітніх компонентів та практичною підготовкою здобувачів освіти у 2023-2024 навчальному році.

Згідно Методичних рекомендацій щодо перегляду та оновлення освітніх програм у Полтавському національному педагогічному університеті імені В. Г. Короленка на даному етапі члени робочої групи обговорили національні стратегії розвитку вищої освіти, детально переглянули перелік освітніх компонентів освітніх програм та врахували рекомендації щодо майбутнього проекту освітньої програми, обговорили обґрунтованість динаміки змін в програмі.

В ході обговорення усі присутні дійшли спільної думки, що освітні програми «Управління проєктами», які функціонують на кафедрі педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна посилюють акцент на здобутті навичок та знань у сфері інноваційного управління проєктами, що передбачає визначену зайнятість та можливість подальшої освіти й кар’єрного зростання.

Рецензенти освітніх програм зазначили, що випускники даних освітніх програм позиціонують себе як висококваліфіковані фахівці у сфері управління проектами і є затребуваними у багатьох установах та організаціях. Це свідчить про те, що освітні програми «Управління проєктами» є актуальними та мають практичне спрямування. 

Засідання робочих груп з обговорення освітніхпрограм «Менеджмент (Управління навчальним закладом)» підготовки здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів зі спеціальності 073 Менеджмент

21 лютого 2024 р. на кафедрі педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна відбулися засідання робочих груп зі створення та оновлення освітніх програм «Управління навчальним закладом» першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів спеціальності 073 Менеджмент.

Для ефективного вирішення даного питання до процесу обговорення та оновлення освітніх програм залучаються зовнішні та внутрішні стейкхолдери, академічна спільнота і учасникинавчального процесу.

У заході взяли участь члени робочої групи зі створення та оновлення освітніх програм: гарант освітніх програм – професорка Олена Жданова-Неділько, професор Андрій Ткаченко, доцентка Оксана Большая, доцентка Алла Барбінова, старша викладачка Ірина Бабенко, стейкхолдери —  директори Полтавської ЗОШ №15 Юлія Штрикуль та Сем'янівської ЗОШ Полтавського району Олена Промська, заступник директора ПТУ №31 Дмитро Білай, здобувачі освіти та запрошені: доцент Сергій Школяр, кандидатка економічних наук Інна Іщенко.

Під час зустрічі академічної спільноти відбулося обговорення діючих освітніх програм для здобувачів освіти першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів освіти, а також наведено пропозиції щодо їх удосконалення. Були зроблені акценти на конкретизації освітніх компонентів, таких, щоб враховували усі актуальні потреби в сфері освітнього менеджменту. У конструктивному спілкуванні озвучили актуальні аспекти формування управлінських компетентностей майбутніх менеджерів освіти та запропонували шляхи їх удосконалення.

Зокрема, доктор педагогічних наук професор Андрій Ткаченко запропонував способи комунікації членів робочих груп шляхом надсилання пропозицій з подальшим індивідуальним обговоренням з гарантом програми, за необхідності - поточні наради в змішаному режимі тощо.

Старша викладачка Ірина Бабенко запропонувала подякувати випускниці бакалаврату 2023 року Анастасії Часовій за активну участь у роботі з оновлення ОП, та рекомендувала ввести до складу робочої групи студентку групи УНЗ-1 Наталію Самокиш.

Олена Жданова-Неділько також схвально відгукнулася про діяльність у робочій групі студентів магістратури, які незабаром отримають дипломи, і, зокрема, старост груп денного і заочного відділення Марії Мережко та Вікторії Сазонової, членів робочої групи Марини Лихошвай та Юлії Штрикуль.

Випускниця магістратури поточного року Вікторія Сазонова зі свого боку подякувала викладачам кафедри за увагу до пропозицій студентів і обговорення з ними навчальних проблем та зауважила, що на магістерському рівні слід переглянути співвідношення між обсягом годин, відведених на лекційні та практичні заняття, на користь останніх. Її думку було внесено до протоколу як одну з пропозицій для подальшого обговорення.

Варто відмітити, що рецензенти освітніх програм надали схвальні відгуки про функціонування освітніх програм «Менеджмент (Управління навчальним закладом)» першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів спеціальності 073 Менеджмент. Вони зазначили, що на кафедрі працюють кваліфіковані викладачі, які проявляють високий рівень професіоналізму, постійно дбають про власний професійний і особистісний розвиток, забезпечуються ефективні умови для професійного становлення здобувачів освіти.

Також відмітили високий рівень сформованості фахових компетентностей випускників кафедри. Це переконує у актуальності освітніх програм спеціальності 073 Менеджмент та затребуваності їх випускників на ринку праці.

Щиро дякуємо нашим стейкхолдерам, академічній спільноті та студентству за цінні поради, ефективну комунікацію й співпрацю!

Кафедра педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна провела профорієнтаційний інтерактив «Несподіваний світ менеджменту»

16 лютого 2024 р. кафедра педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна гостинно відчинила двері для учнів старших  класів.  Традиційно на зустріч з кафедрою приєдналися учні старших класів територіальних громад Полтавської області. Зустріч була організована з метою здійснення профорієнтаційної роботи та ознайомлення присутніх із освітніми програмами кафедри, а також сучасними умовами, які забезпечує університет для здобувачів освіти.

Розуміючи, що сучасні учні потребують нестандартних форматів зустрічей, викладачі кафедри проявили креативність та застосували інноваційні підходи до зустрічі. Зважаючи, що зустріч відбулася у День єднання в Україні, комунікація зі студентами відбулася в форматі жвавої дискусії. Було проведено інтерактив «Несподіваний світ менеджменту». Учні проявили високий рівень толерантності у спілкуванні, єдність у думках. Формат спілкування охопив основні аспекти управлінської діяльності, які було проаналізовано в контексті історичних відомостей до сучасних методів управління. Під час зустрічі присутні мали змогу поспілкуватися із викладачами кафедри та поцікавитись про ключові моменти вступу до університету. Гаранти освітніх програм ознайомили  учнів із функціонуванням освітніх програм на кафедрі, зазначивши широкий спектр посад, які можна займати, здобувши освіту за освітніми програмами спеціальності 073 Менеджмент.

Дякуємо гостям за увагу, бажаємо успішного закінчення навчання у школі та сподіваємося побачити  їх серед наших студентів!

Викладачка кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна взяла участь у Всеукраїнській онлайн-конференції «Якісна освіта – успішний старт на шляху до майбутнього»

Кандидатка педагогічних наук, доцентка кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна Алла Барбінова взяла участь у Всеукраїнській онлайн-конференції «Якісна освіта – успішний старт на шляху до майбутнього», яка відбувалася 17-18 лютого 2024 року. 

Організатор конференції – ГО «Фонд підтримки інформаційного забезпечення студентів».

В ході конференції науковиця долучилася до підвищення кваліфікації за темою: « Психолого-педагогічні аспекти навчання основ здоров’я: підходи до формування позитивних навичок». Актуальність обрання даної теми зумовлена наявністю обов’язкового освітнього компоненту «Валеологічні основи професійної діяльності менеджера» здобувачів освіти спеціальності 073 Менеджмент, викладання якого забезпечує Алла Володимирівна. Вивчення цієї дисципліни студентами спрямоване на підвищення рівня грамотності та освіченості щодо зміцнення індивідуального та суспільного здоров’я майбутніх менеджерів освіти.


В ході конференції було акцентовано увагу на проблемах формування здорового способу життя у структурі професійно-прикладної підготовки, реалізація якої сприяє накопиченню фахових знань, умінь, навичок, інтересів, мотивів; проаналізовано сучасні технології та методики популяризації здорового способу життя; формування у студентів практичних умінь та навичок фізичного вдосконалення і контролю динаміки свого фізичного та психо-емоційного стану.

Засідання робочих груп з обговорення освітніх програм «Менеджмент (Управління інноваційною діяльністю)» підготовки здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів зі спеціальності 073 Менеджмент

15 лютого 2024 р. на кафедрі педагогічної майстерності та менеджменту  імені І.А. Зязюна відбулися засідання робочих груп зі створення та оновлення освітніх програм «Менеджмент (Управління інноваційною діяльністю)» першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів спеціальності 073 Менеджмент.

Для ефективного вирішення даного питання до процесу обговорення та оновлення освітніх програм залучаються зовнішні та внутрішні стейкхолдери, академічна спільнота і учасники навчального процесу.

У заході взяли участь члени робочої групи зі створення та оновлення освітніх програм: гарант освітніх програм – доцентка Оксана Большая, доцентка кафедри Алла Барбінова, кандидатка економічних наук Інна Іщенко, професорка Олена Жданова-Неділько, голова Дмитрівського старостату Станіслав Козка, начальниця відділу стратегічного планування, моніторингу та промоцій Департаменту економіки і  інвестицій Полтавської міської ради Ганна Люлька, завідувачка гуманітарного відділу виконавчого комітету Мачухівської територіальної громади Ольга Кішенець, заступниця директора Приватної початкової школи міста Полтава «Дитяча Корпорація Успіху» Ольга Гурська, студентка групи УІД-4 Поліна Троян, студентка групи УІД-2 Ірина Зобенько, студентка групи УІД-5 Юлія Копелець, та запрошені: доцент Сергій Школяр та доцент Василь Шпильовий.

Гарант освітньої програми Оксана Большая ознайомила як змінились освітні компоненти та практична підготовка здобувачів освіти  у 2023-2024 навчальному році. Відповідно до Методичних рекомендацій щодо перегляду та оновлення освітніх програм у Полтавському національному педагогічному університеті імені В. Г. Короленка на даному етапі члени робочої групи обговорили національні стратегії розвитку вищої освіти, детально переглянули перелік освітніх компонентів освітніх програм та врахували всі рекомендації щодо майбутнього проекту освітньої програми.

Членкиня робочої групи Ганна Люлька зазначила, що нині у Полтавській громаді потрібні сучасні висококваліфіковані фахівці, які володіють ґрунтовними знаннями та проявляють високий  рівень володіння управлінськими навичками. Тому вона запропонувала посилити увагу на таких компонентах робочих програм, як грантова діяльність, співпраця з міжнародними урядовими та неурядовими організаціями, взаємодії між муніципалітетом та бізнесом.

Завідувачка гуманітарного відділу виконавчого комітету Мачухівської  територіальної громади Полтавської області Ольга Кішінець висловила думку, що необхідно посилити увагу на практичні аспекти функціонування освітніх програм. Адже управлінець повинен мати сформовані навички здійснювати професійну діяльність.

Голова Дмитрівського старостату, рецензент освітніх програм Станіслав Козка зауважив на престижності управлінців інноваційної діяльності, а саме акцентував увагу на тому, що на кафедрі в сучасному освітньому середовищі ведеться потужна підготовка управлінців  до діяльності в сучасних умовах.

Кандидат педагогічних наук, заступниця директора з навчально-виховної роботи ТО «Приватна початкова школа м. Полтава «ДКУ», рецензент Ольга Гурська запропонувала посилити освітню програму компонентами психологічного спрямування. Вона додала, що в сучасних умовах дуже важливо дбати про ментальне здоров’я та  формувати навички саморегуляції.

Варто відмітити, що  рецензенти освітніх програм надали схвальні відгуки про функціонування освітніх програм «Менеджмент (Управління інноваційною діяльністю)» першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів спеціальності 073 Менеджмент.  Вони зазначили, що  на кафедрі працюють кваліфіковані викладачі, які проявляють високий рівень професіоналізму, постійно дбають про власний професійний і особистісний розвиток,  забезпечуються ефективні умови для професійного становлення здобувачів освіти.  Також відмітили високий рівень сформованості фахових компетентностей випускників кафедри. Це переконує у актуальності освітніх програм спеціальності 073 Менеджмент та затребуваності їх випускників на ринку праці.

Не менш важливо, що в обговоренні взяли  участь здобувачі освіти, які надали слушні пропозиції до поліпшення освітніх програм.

Щиро дякуємо нашим стейкхолдерам, академічній спільноті та студентству за цінні поради, ефективну комунікацію й співпрацю!

Викладачка кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна Алла Барбінова взяла участь у онлайн-семінарі «Дорожня карта використання науки, технологій, інновацій для досягнення Цілей сталого розвитку»

Кандидатка педагогічних наук, доцентка, доцентка кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна Алла Барбінова взяла участь в онлайн-семінарі з підвищення кваліфікації на тему: «Дорожня карта використання науки, технологій, інновацій для досягнення Цілей сталого розвитку». Семінар був організований 23 січня 2024 р. ДНУ «Український інститут науково-технічної експертизи та інформації». 

В Україні цілісна політика у сфері науки, технологій та інновацій має виконувати роль потужного драйвера на шляху до сталого розвитку, враховуючи національні завдання із досягнення багатоаспектних Цілей сталого розвитку до 2030 року.

Основна мета дорожньої карти – збільшення внеску системи науки, технологій та інновацій у досягнення національних Цілей сталого розвитку,шляхом вирішення закріплених за ними завдань.

Саме тому у ході семінару наведено aналіз поточної ситуації та тенденцій у відповідному секторі, зазначено оцінкудосягнутого прогресу у виконанні завдань національних ЦСР України, запропоновано заходи науки, технологій та інновацій для досягнення цілей сталого розвитку.

Вивчення формування дорожньої карти досягнення Цілей сталого розвитку є досить актуальним для науково-педагогічних працівників, оскільки існує велика потреба у координації дій політики у сфері науки, технологій та інновацій, що ведуть до досягнення Цілей сталого розвиткунайбільш раціональним шляхом, на основі партнерства держави з бізнесом і громадськістю. 

Випускники спеціальності 073 Менеджмент освітньої програми «Менеджмент (Управління інноваційною діяльністю)» заочної форми навчанняуспішно захистили магістерську кваліфікаційну роботу

25 січня 2024 р. на кафедрі педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна відбувся захист кваліфікаційних робіт здобувачів другого (магістерського) рівня освіти спеціальності 073 Менеджмент освітньої програми «Менеджмент (Управління інноваційною діяльністю)» заочної форми навчання. 

Члени атестаційної комісії членкиня-кореспондентка Національної Академії Педагогічних Наук України, докторка педагогічних наук, професорка, заслужений працівник освіти України Марина Гриньова (голова комісії), доцент Сергій Школяр, кандидатка економічних наук Інна Іщенко відзначили такі наукові дослідження:

· «Формування екосистеми інноваційного спеціалізованого кампусу»

(магістрантка – Оксана Кононова, науковий керівник – доцент Василь Шпильовий);

· «Управління розвитком інформаційної культури педагогів закладу мистецької освіти» (магістрантка – Юлія Мазур, наукова керівниця – кандидатка економічних наук Інна Іщенко);

· «Розвиток інноваційного потенціалу підприємства» (магістрантка – Наталія Лимар, наукова керівниця – кандидатка економічних наук Інна Іщенко);

· «Формування інноваційної корпоративної культури в контексті управління організацією» (магістрантка – Юлія Мордвинова, наукова керівниця – докторка педагогічних наук Олена Жданова-Неділько).

До участі в роботі комісії була запрошена стейкголдер даної освітньої програми докторка філософії, начальниця відділу стратегічного планування, моніторингу та промоцій Управління стратегічного розвитку Департаменту економіки і інвестицій Полтавської міської ради Ганна Люлька, яка зазначила, що згідно правил формування відкритої інноваційної системи, управління інноваційною діяльністю будується на принципах системності, динамічності, наукової обґрунтованості, єдності цілей, гнучкості та ефективності.

Саме про ці та інші принципи наголошується у дослідженнях здобувачів освіти. Це свідчить про практикоорієнтованість зазначених досліджень, а відтак, прослідковується готовність здобувачів освіти до професійної діяльності. Тому дана освітня програма, яка реалізується на кафедрі, формує у здобувачів освіти здатність використовувати професійно-профільовані знання й практичні навички з фундаментальних дисциплін в практичній інноваційній діяльності.

Члени комісії відзначили, що актуальність обраних тем дослідження здобувачів освіти визначено шляхом критичного аналізу актуальних потреб суспільства у сфері інноваційної діяльності, порівняння з відомими підходами до розв’язання певної проблеми, обґрунтування значення роботи для розвитку певної галузі. У своїх дослідженнях студенти пропонують комплексне бачення означених об’єктів дослідження та виокремлюють перспективи подальших досліджень.

Позитивним є те, що основні аспекти досліджень пройшли апробацію під час Міжнародних науково-практичних конференцій, які були організовані факультетом природничих наук та менеджменту. Кваліфікаційні роботи усіх здобувачів освіти отримали схвальні відгуки від рецензентів.

Вітаємо наших випускників з успішним захистом і бажаємо їм плідної професійної діяльності та успіхів на професійній ниві!

Випускники спеціальності 073 Менеджмент освітньої програми «Менеджмент (Управління проєктами)» заочної форми навчанняуспішно захистили магістерську кваліфікаційну роботу 

24 січня 2024 р. на кафедрі педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна відбувся захист кваліфікаційних робіт здобувачів освіти спеціальності 073 Менеджмент освітньої програми «Менеджмент (Управління проєктами)» заочної форми навчання на здобуття другого (магістерського) рівня освіти. 

Члени атестаційної комісії членкиня-кореспондентка Національної Академії Педагогічних Наук України, докторка педагогічних наук, професорка, заслужений працівник освіти України Марина Гриньова (голова комісії), доцент Сергій Школяр, кандидатка економічних наук Інна Іщенко відмітили такі наукові дослідження:

- «Проєктування інтерактивних етнографічних театралізованих заходів як засобу розширення музейного простору та виховання патріотизму школярів» (магістрантка – Любов Андрух, науковий керівник – доктор педагогічних наук Андрій Ткаченко);

- «Процеси управління проєктами в бібліотечній сфері» (магістрантка – Марія Гура, науковий керівник – доцент Сергій Школяр);

- «Організаційні засади поліпшення системи управління персоналом у галузі професійного навчання та оцінювання кадрового потенціалу установи ( на прикладі Полтавської обласної бібліотеки для дітей імені Панаса Мирного)» (магістрант –Микола Лоза, наукова керівниця – доцентка Ніна Пивовар);

- «Роль об’єктів права інтелектуальної власності у прийнятті та реалізації проєктних рішень» (магістрант – Сергій Срібний, науковий керівник - доцент Сергій Школяр);

- «Нормативне забезпечення проєктної діяльності в управлінні організації» (магістрант –Сергій Чорнобай, науковий керівник – доцент Василь Шпильовий);

- «Управління становленням конструктивної взаємодії учасників проєктної команди» (магістрант –Володимир Мироненко, науковий керівник – доцент Сергій Школяр);

- «Управління інклюзивними проєктами в закладі вищої освіти» (магістранка –Валентина Падун, наукова керівниця – докторка педагогічних наук Олена Жданова-Неділько);

- «Технології управління конфліктами у спортивній організації» (магістрантка - Юлія Зайцева, наукова керівниця - докторка педагогічних наук Олена Жданова-Неділько).

До участі в роботі комісії була запрошена стейкголдер даної освітньої програми директорка Полтавської міської школи мистецтв «Мала академія мистецтв» імені Раїси Кириченко Тетяна Магомедова, яка під час наукової зустрічі зазначила, що в умовах постійних змін та викликів, які існують у суспільстві, важливо формувати команду фахівців, здатних реалізувати свій професійний та особистісний потенціал.

Під час навчання за освітньою програмою «Менеджмент (Управління проєктами)» студенти вчаться вибудовувати ефективну комунікацію між усіма сторонами проєкту, набувають навичок як швидко обговорювати та впроваджувати зміни, у них формується розуміння того, як оперативно розв'язувати конфлікти та інші важливі аспекти проектної діяльності.

Члени комісії відзначили, що усі студенти представили до захисту власні самостійні кваліфікаційні роботи, які є підсумком теоретичної та практичної підготовки магістрів відповідно до нормативної та варіативної складових освітньо-професійної програми. Магістерська робота є формою контролю набутих магістрантом у процесі навчання інтегрованих умінь, знань, навичок, які необхідні для виконання випускниками магістратури професійних обов’язків.

У своїх дослідженням студенти здійснили поглиблене вивчення досліджуваних теоретичних моделей, пошук шляхів їх адаптації до умов розвитку науково- технічного прогресу, опанування методології, методики і сучасного інструментарію наукових досліджень. Ці аспекти свідчать про їх готовність до здійснення управлінської діяльності у проектній сфері.

Бажаємо магістрам творчих успіхів та подальших наукових досягнень!

Випускники спеціальності 073 Менеджмент освітньої програми «Менеджмент (Управління навчальним закладом)» заочної форми навчання успішно захистили магістерську кваліфікаційну роботу

Протягом 22-23 січня 2024 р. на кафедрі педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна відбувся захист кваліфікаційних робіт здобувачів освіти спеціальності 073 Менеджмент освітньої програми «Менеджмент (Управління навчальним закладом» заочної форми навчання на здобуття другого (магістерського) рівня освіти. 

Члени комісії докторка педагогічних наук, професорка Олена Жданова-Неділько (голова комісії), доцентка Ніна Пивовар, кандидат педагогічних наук старша викладачка Ірина Бабенко відмітили такі наукові дослідження:

- «Розбудова внутрішньої системи забезпечення якості освіти у закладі дошкільної освіти» ( магістрантка – Інна Тритяк, наукова керівниця – доцентка Оксана Большая);

- «Управління розвитком культурно-освітнього простору у закладі загальної середньої освіти» (магістрантка – Яна Гармаш, наукова керівниця – кандидатка педагогічних наук Ірина Бабенко);

- «Управління розвитком кадрового потенціалу закладу дошкільної освіти» (магістрантка Альона Гришко, наукова керівниця – докторка педагогічних наук Олена Жданова-Неділько);

- «Управління розвитком творчої активності педагогічного колективу закладу загальної середньої освіти» (магістрантка – Світалана Зайко, наукова керівниця докторка педагогічних наук Олена Жданова-Неділько);

- «Впровадження компетентнісного підходу в освітній процес як управлінське завдання керівника ліцею» (магістрантка – Алла Каменцева, науковий керівник – доктор педагогічних наук Андрій Ткаченко);

- «Фактори впливу на процес прийняття управлінських рішень» ( магістрантка – Оксана Кононова, наукова керівниця – доцентка Ніна Пивовар);

- «Управління якістю освітнього середовища у закладі вищої освіти» (магістрантка – Віталіна Коршак, наукова керівниця – кандидатка педагогічних наук Ірина Бабенко);

- «Інноваційні технології формування іншомовної компетентності учнів на уроках англійської мови» (магістрантка – Марія Кульга, наукова керівниця – кандидатка педагогічних наук Алла Барбінова);

- «Управлінська культура керівника закладу загальної середньої освіти» (магістрантка – Юлія Лісоколенко, наукова керівниця – кандидатка педагогічних наук Ірина Бабенко);

- «Управління формуванням інноваційної компетентності педагога закладу освіти» (магістрантка – Юлія Мазур, наукова керівниця – кандидатка економічних наук Оксана Большая);

- «Управління освітнім процесом закладу загальної середньої освіти засобами проєктних технологій» ( магістрантка Вікторія Максимчук, наукова керівниця доцентка Алла Барбінова);

- «Дослідження валеологічної культури як однієї з ознак професіоналізму менеджера» (магістрантка – Юлія Медведєва, наукова керівниця – доцентка Ніна Пивовар);

- «Менеджмент забезпечення якості виробничого навчання у системі професійної (професійно-технічної) освіти» (магістрантка – Вікторія Сазонова, наукова керівниця – доцентка Алла Барбінова);

- «Педагогічні умови морального виховання учнів молодшого шкільного віку» (магістрантка – Альбіна Свириденко, наукова керівниця – доцентка Алла Барбінова);

- «Управління розвитком творчої діяльності педагогічного колективу у закладах загальної середньої освіти» (магістрантка – Інна Семенцова, наукова керівниця – кандидатка педагогічних наук Ірина Бабенко);

- «Формування екологічної культури та безпечного способу життя у дошкільному закладі (на прикладі КЗ Галущеногреблянського ЗДО "Ромашка"Драбинівської с.р.)» (магістрантка – Тетяна Середа, наукова керівниця – доцентка Ніна Пивовар);

- «Управління процесом формування корпоративної культури в закладі освіти» (магістрантка – Катерина Скрипник, наукова керівниця – доцентка Алла Барбінова);

- «Управління розвитком професійної майстерності вчителя початкової школи» (магістранка – Катерина Філоненко, наукова керівниця – докторка педагогічних наук Олена Жданова-Неділько);

- «Стан та розвиток проектних та освітніх програм системи охорони правопорядку» (магістрант – Роман Хитушко, наукови керівник – кандидат технічних наук Сергій Школяр);

- «Управління діяльністю педагогічного колективу щодо формування системи якості знань» (магістрантка - Марина Хома, наукова керівниця - докторка педагогічних наук Олена Жданова-Неділько);

- «Використання прогресивного вітчизняного історико-педагогічного досвіду корекції поведінки важких підлітків як управлінське завдання керівника ПП(ПТ)О» (магістрантка – Валентина Човнова, науковий керівник – доктор педагогічних наук Андрій Ткаченко);

- «Формування інноваційної професійної діяльності менеджерів закладів загальної середньої освіти» (магістрантка – Каріна Шило, наукова керівниця – кандидатка економічних наук Оксана Большая);

- «Управління закладом загальної середньої освіти на засадах акмеологічного підходу» (магістрантка – Юлія Штрикуль, наукова керівниця - докторка педагогічних наук Олена Жданова-Неділько);

- «Управлінські аспекти вдосконалення професійних компетентностей учителів закладу загальної середньої освіти в контексті концепції педагогічної майстерності А. С. Макаренка» ( магістрант – Станіслав Яловий, науковий керівник – доктор педагогічних наук Андрій Ткаченко);

- «Розвиток системи мотивації педагогічного колективу як управлінська проблема у закладах загальної середньої освіти» (магістрантка – Єлизавета Єфанова, наукова керівниця – кандидатка педагогічних наук Ірина Бабенко);

- «Управління системою художньо-естетичного виховання в закладі позашкільної освіти» (магістрантка- Ольга Черненко, наукова керівниця – кандидатка педагогічних наук Ірина Бабенко);

- «Управління взаємодією освіти і громади» ( магістрантка – Олена Лагай, наукова керівниця – доцентка Ніна Пивовар).

До цього зібрання приєдналася кандидатка педагогічних наук, стейкхолдер освітньої програми, заступниця директора з навчально-виховної роботи КЗ «Розсошенська гімназія Щербанівської сільської ради Полтавського району Полтавської області» Лариса Ворона. Вона відзначила, що освітня програма «Управління навчальним закладом», яка функціонує на кафедрі спрямована на набуття сучасних, актуальних, науково-прикладних, системних знань, на підготовку висококваліфікованих фахівців з освітнього менеджменту в контексті забезпечення сталого розвитку з врахуванням регіональних особливостей, які будуть зорієнтовані на підвищення власного рівня професійного розвитку. Про це свідчать сформовані компетентності здобувачів освіти.

Члени комісії відзначили, що усі роботи виконані належним чином та відповідають вимогам до написання робіт такого рівня. Усі здобувачі освіти у своїх дослідженнях сформулювали чіткі та аргументовані висновки та зазначили практичне значення для галузі освіти.

Також було закцентовано увагу на тому, що у своїх дослідженнях здобувачі освіти дотримуються принципів академічної доброчесності, про що свідчать довідки про проходження перевірки досліджень на виявлення плагіату із допустимими нормами запозичень.

Бажаємо магістрам творчих успіхів та подальших наукових досягнень! 

Випускники спеціальності 073 Менеджмент освітньої програми «Менеджмент (Управління навчальним закладом)» денної форми навчання успішно захистили магістерську кваліфікаційну роботу 

16 січня 2024 р. на кафедрі педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна розпочалися захисти кваліфікаційних робіт на здобуття другого (магістерського) рівнів освіти.

Відповідно до розкладу 16 січня 2024 р. відбувся захист кваліфікаційних робіт здобувачів освіти освітньої програми «Менеджмент (Управління навчальним закладом)» денної форми навчання.

До цього зібрання приєдналася кандидатка педагогічних наук, стейкхолдер освітньої програми, заступниця директора з навчально-виховної роботи КЗ «Розсошенська гімназія Щербанівської сільської ради Полтавського району Полтавської області» Лариса Ворона. Вона відзначила, що функціонування даної освітньої програми є актуальною, оскільки під час навчання студенти здобувають професію, яка орієнтується на тенденції розвитку освіти в Україні, сучасні наукові дослідження у галузях педагогіки, психології, менеджменту, економіки, фінансів та інших, які складають основу компетентнісної бази фахівців з менеджменту освіти. 

Про високий рівень зацікавленості студентів в актуальних питаннях менеджменту освіти свідчать теми їх магістерських досліджень. Зокрема,  студенти акцентували увагу на таких важливих темах:

«Перспективне планування розвитку навчального закладу як управлінське завдання керівника ЗЗСО» ( магістрант – Бабич В.Г., науковий керівник – професор Андрій Ткаченко); «Розвиток управлінської компетентності керівників закладів освіти» (магістрант – Бут Д.В., наукова керівниця – доцентка Алла Барбінова); «Управління волонтерським рухом в закладах освіти і культури ОТГ в умовах воєнного стану» (магістрант – Ільчук О.В., науковий керівник – професор Андрій Ткаченко); «Педагогічні комунікації та їх значення у освітньому менеджменті» (магістрантка – Лихошвай М.О., наукова керівниця – доцентка Оксана Большая); «Прийняття рішень як основи управлінської діяльності» (магістрантка – Мережко М.О., наукова керівниця – доцентка Ніна Пивовар); «Управління освітнім закладом на основі людиноцентричного підходу» (магістрантка Міщенко Н.В., наукова керівниця – доцентка Ніна Пивовар) та ін.

Члени комісії відзначили, що усі роботи виконані належним чином та відповідають вимогам до написання робіт такого рівня. Усі здобувачі освіти у своїх дослідженнях сформулювали чіткі та аргументовані висновки та зазначили практичне значення для галузі освіти. 

Випускники спеціальності 073 Менеджмент освітньої програми «Менеджмент (Управління інноваційною діяльністю)» денної форми навчання успішно захистили магістерську кваліфікаційну роботу

18 січня 2024 р.  на кафедрі педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна відбувся атестаційний екзамен з професійної підготовки та захист магістерських кваліфікаційних робіт здобувачів другого (магістерського) рівня освіти спеціальності 073 Менеджмент освітньої програми «Менеджмент (Управління інноваційною діяльністю)» денної форми навчання другого (магістерського) рівня освіти.

До складу атестаційної комісії ввійшли: доцентка Оксана Большая, доцент Сергій Школяр, кандидат економічних наук Інна Іщенко. До участі в роботі комісії була запрошена стейкголдер даної освітньої програми докторка філософії, начальниця відділу стратегічного планування, моніторингу та промоцій Управління стратегічного розвитку Департаменту економіки і інвестицій Полтавської міської ради Ганна Люлька.

Сучасна система управління інноваційною діяльністю підприємства являє собою сукупність елементів, що знаходяться у взаємозв'язку і впливають на процес інноваційної діяльності та спрямована на досягнення поставлених цілей, в рамках певних принципів і методів управління даним процесом. Саме з метою вирішення нагальних проблем в управлінні інноваційною діяльністю студенти обрали актуальні теми дослідження.

Атестаційна комісія відзначила найкращі доповіді й такі магістерські дослідження:

«Управління розвитком навичок командної роботи в інноваційному менеджменті» (магістрант Гапєєв А. А., науковий керівник – доцент Сергій Школяр); «Бренд-менеджмент сучасного підприємства» ( магістрант – Кучер А.О., наукова керівниця – старший викладач Ірина Бабенко), «Система управління інноваційною діяльністю підприємства» (магістрант – Бойко О.В., наукова керівниця – доцентка Оксана Большая); «Вплив інноваційної діяльності на функціонування підприємства» ( магістрант – Пилипчук Р.В., наукова керівниця – доцентка Оксана Большая); «Сучасні тенденції розвитку інноваційної діяльності підприємств видобувної галузі» ( магістрант – Карпишин М.Ю., наукова керівниця – кандидат економічних наук Інна Іщенко); «Застосування інновацій у підприємницькій діяльності» ( магістрант – Мальований П.А., наукова керівниця – кандидат економічних наук Інна Іщенко); «Інформаційні технології в інноваційній діяльності підприємств і організацій» (магістрант – Стрельник С.В., наукова керівниця – кандидат економічних наук Інна Іщенко).

Ганна Люлька зазначила, що згідно з правилами формування відкритої інноваційної системи, управління інноваційною діяльністю будується на принципах системності, динамічності, наукової обґрунтованості, єдності цілей, гнучкості та ефективності. Саме про ці та інші принципи наголошується у дослідженнях здобувачів освіти.

Це свідчить про  практикоорієнтованість зазначених досліджень, а відтак, прослідковується готовність здобувачів освіти до професійної діяльності. Тому освітня програма «Менеджмент (Управління інноваційною діяльністю)», яка реалізується на кафедрі формує у здобувачів освіти здатність використовувати професійно-профільовані знання й практичні навички з фундаментальних дисциплін в практичній інноваційній діяльності.

Члени комісії одностайні у тому, що запропоновані магістерські дослідження відповідають встановленим вимогам, є самостійними дослідженнями студентів, а також мають цінне науково-практичне значення. 

Вітаємо наших випускників з успішним захистом і бажаємо їм плідної професійної діяльності та успіхів на професійній ниві! 

Випускники спеціальності 073 Менеджмент освітньої програми «Менеджмент (Управління проєктами)» денної форми навчання успішно захистили магістерську кваліфікаційну роботу 

17 січня 2024 р. на кафедрі педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна відбувся захист кваліфікаційних робіт здобувачів освіти спеціальності 073 Менеджмент освітньої програми «Менеджмент (Управління проєктами)» денної форми навчання другого (магістерського) рівня освіти.

До складу атестаційної комісії ввійшли: доцентка Оксана Большая, доцент Сергій Школяр, кандидат економічних наук Інна Іщенко. До участі в роботі комісії була запрошена стейкголдер даної освітньої програми директорка Полтавської міської школи мистецтв «Мала академія мистецтв» імені Раїси Кириченко Тетяна Магомедова.

Під час зустрічі студенти продемонстрували значний рівень сформованості науково-дослідницьких компетентностей. Про це свідчить якість написання магістерського дослідження, визначення категоріального апарату дослідження, обґрунтованість висновків та практичне значення досліджень.

Тетяна Магомедова під час наукової зустрічі зазначила, що в умовах постійних змін та викликів, які існують у суспільстві важливо формувати команду фахівців, здатних реалізувати свій професійний та особистісний потенціал.

Атестаційна комісія відзначила найкращі доповіді й такі магістерські дослідження:

«Удосконалення системи підготовки проектних менеджерів» (магістрант  ˗Кашуба С.В., науковий керівник – доцент Сергій Школяр); «Технологічне забезпечення проєктів у галузі шоу-бізнесу» (магістрант – Кононенко Д.А., науковий керівник – доцент Сергій Школяр); «Проєктні підходи в активізації інноваційної діяльності організації» (магістрант – Лисенко А.В., науковий керівник – доцент Василь Шпильовий); «Особливості управління інноваційними проєктами на великих підприємствах» (магістрант – Радько А.М., науковий керівник – доцент Василь Шпильовий); «Управління проєктом професійного розвитку персоналу медичного закладу» (магістрант – Тесленко Ю.В., науковий керівник – доцент Василь Шпильовий); «Проєктні процеси в розвитку територіальної громади» (магістрантка – Томчевська В.В., науковий керівник – доцент Сергій Школяр).

Члени атестаційної комісії відмітили, що усі здобувачі освіти у процесі підготовки і захисту магістерської роботи продемонстрували належний рівень оволодіння теоретичними знаннями з професійно орієнтованих дисциплін; уміння узагальнювати, аналізувати наукові джерела та статистичні дані, формулювати наукові висновки і обґрунтовувати конкретні пропозиції; уміння оцінити можливості використання отриманих результатів у науковій та практичній діяльності.

Вітаємо наших випускників з успішним захистом і бажаємо їм плідної професійної діяльності 

та успіхів на професійній ниві!

Студентка спеціальності 073 Менеджмент Тетяна Гафіна наполегливо працює над удосконаленням власних професійних компетенцій

  Студентка першого (бакалаврського) рівня освіти спеціальності 073 Менеджмент освітньої програми «Менеджмент (Управління проектами)» Тетяна Гафіна під час освітнього процесу постійно розширює власні наукові горизонти.

Лише за період з жовтня по грудень 2023 р. Тетяна Павлівна успішно пройшла міжнародне стажування, опанувала додаткові професійні навички під час навчання на  неформальних освітніх платформах. Шляхом неформальної освіти студентка отримала додаткові професійні компетенції пройшовши 18 навчальних курсів.

Результатом успішного завершення навчання стало отримання відповідних сертифікатів.

Пишаємось досягненнями Тетяни Павлівни та бажаємо успіху на шляху до самовдосконалення та подальшого професійного зростання!

Попередній захист магістерських робіт здобувачів освіти спеціальності 073 Менеджмент денної форми навчання

Протягом 13-18 грудня 2023 р. на кафедрі педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна відбулися попередні захисти результатів магістерських кваліфікаційних робіт здобувачів освіти другого (магістерського) рівнів освіти денної форми навчання спеціальності 073 Менеджмент освітніх програм «Менеджмент (Управління проєктами)» (13 грудня 2023 р.), «Менеджмент (Управління навчальним закладом)» (14 грудня 2023 р.), «Менеджмент (Управління інноваційною діяльністю)» (18 грудня 2023р.). 

Магістранти кафедри представили основні напрацювання своїх наукових досліджень. Під час зустрічей здобувачі освіти продемонстрували високий рівень виконання магістерських робіт, тематика яких зумовлена актуальними управлінськими проблемами на сучасному ринку праці. Кожна з цих робіт має важливе практичне значення та містить значні напрацювання відповідно до мети та завдань досліджень.  Під час зустрічі члени кафедри переконалися в тому, що магістерські дослідження студентів відповідають вимогам написання кваліфікаційних робіт такого рівня.

Окрім того, наявність у студентів звіту про проходження перевірки магістерських робіт на плагіат із допустимими показниками свідчить про дотримання студентами принципів академічної доброчесності.

Результатом зустрічі стало одноголосне рішення професорсько-викладацького складу кафедри допустити здобувачів освіти спеціальності 073 Менеджмент денної форми навчання до захисту магістерських робіт.

Попередні захисти магістерських робіт здобувачів освіти спеціальності 073 Менеджмент заочної форми навчання

Здобувачі освіти другого (магістерського) рівня спеціальності 073 Менеджмент заочної форми навчання  представили викладачам кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна  структуру магістерських досліджень та доповіли про стан готовності магістерської роботи.

Так, здобувачі освіти другого (магістерського)  рівня протягом 13-18 грудня 2023 р. проявили достатній рівень готовності виконання магістерського дослідження.  

Магістранти освітньої програми «Менеджмент (Управління проєктами)» 13 грудня 2023 р. висвітлили концептуальні положення магістерських робіт, у яких  досліджуються управлінські тенденції в проектній діяльності.  

Студенти освітньої програми «Менеджмент (Управління  навчальним закладом)» 15 грудня 2023 р. представили  повноцінні дослідження, присвячені актуальним управлінським процесам в галузі освіти. 

18 грудня 2023 р. здобувачі освіти освітньої програми «Менеджмент (Управління інноваційною діяльністю»  презентували власні магістерські дослідження, спрямовані на управлінські аспекти інноваційної діяльності. Під час доповідей студентів члени кафедри відзначили, що всі студенти проявили високий рівень зацікавленості та здійснення наукових досліджень. Роботи усіх магістрантів чітко структуровані, прослідковується логіка у виконанні завдань та представлені об’єктивні висновки. Виконання експериментально-практичних частин дослідження логічно пов’язані з базами виробничих управлінських практик студентів.

Викладачі кафедри під час зустрічі надали слушні пропозиції та рекомендації, які необхідно врахувати перед представленням магістерських робіт до захисту. Окрім того, наявність у студентів звіту про проходження перевірки магістерських робіт на плагіат із допустимими показниками свідчить про дотримання студентами принципів академічної доброчесності.

  Доцентка кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна 

Ніна  Пивовар – членкиня журі МАН

8 грудня 2023 р. доцентка кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна Ніна Пивовар  на запрошення Департаменту освіти Полтавської міської ради стала членом журі  І етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН.

Робота відділення відбувалася на базі Полтавського державного аграрного університету.   Ніна Михайлівна оцінювала наукові дослідження учнів  у відділенні екології та аграрних наук та у секціях біології людини, загальної біології, ботаніки, зоології. Захист передбачав три складові: заочне оцінювання робіт, постерний захист та наукову конференцію. Всі  учні представили до захисту цікаві та актуальні дослідження наукового спрямування.

Департамент освіти Полтавської міської ради постійно запрошує Ніну Пивовар  до участі у таких наукових заходах, оскільки високо цінує її досвід та професіоналізм.

Захист результатів курсових робіт здобувачів освіти спеціальності 073 Менеджмент

8 грудня 2023 р. на кафедрі педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна відбувся захист курсових робіт студентів 4 курсу денної форми навчання спеціальності 073 Менеджмент освітніх програм «Менеджмент (Управління інноваційною діяльністю)», «Менеджмент (Управління проектами)», «Менеджмент (Управління навчальним закладом)». В цій зустрічі навчально-наукового спрямування прийняли участь студенти, викладачі кафедри, стейкголдери та рецензенти освітніх програм.

Курсова робота є однією із форм самостійного навчально-наукового дослідження, яке виконують із певної або декількох навчальних дисциплін. Студенти виконували свої перші наукові дослідження під керівництвом викладачів кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна. 


В ході зустрічі студенти ознайомили присутніх із  теоретичними і практичними підсумками власних  досліджень, які логічно випливають зі змісту викладеного матеріалу та відповідають поставленим у роботі завданням. Варто зауважити, що студенти обрали досить цікаві та актуальні теми для досліджень.  Студенти сфокусували свою увагу на мотиваційних аспектах інноваційної діяльності, особливостях сучасного державного управління інноваційною діяльністю,  необхідності маркетингу в управлінні проектами та ін.


 Про важливість актуальності досліджуваних тем наголосив рецензент освітньої програми «Управління інноваційною діяльністю», голова Дмитрівського старостату Станіслав Козка. Він наголосив, що  студенти проявляють високий рівень зацікавленості у інноваціях у менеджменті, прагнуть розширювати свій науковий світогляд у цій сфері.


Написання курсових робіт допомагає здобувачам освіти узагальнити і закріпити компетентності, визначені освітньою програмою, навчитися здійснювати пошук та аналіз навчальної та наукової літератури, робити висновки та презентувати результати своє наукової роботи.

Захист результатів практики здобувачів освіти другого (магістерського) рівня денної форми навчання спеціальності 073 Менеджмент

З 24 листопада по 01 грудня 2023 р. згідно з навчальними планами і графіком навчального процесу на 2023-2024 навчальний рік, студенти другого (магістерського) рівня освіти спеціальності 073 Менеджмент освітніх програм «Менеджмент (Управління інноваційною діяльністю)», «Менеджмент (Управління проектами)», «Менеджмент (Управління навчальним закладом)» пройшли виробничу управлінсько-дослідницьку практику у змішаному режимі.

Фінальним акордом у виробничій управлінсько–дослідницькій практиці є представлення результатів її проходження під час захисту звітів, який відбувся в онлайн режимі 8 грудня 2023 р. 

У заході взяли участь стейкголдери, а саме: докторка філософії, начальниця відділу стратегічного планування, моніторингу та промоцій Управління стратегічного розвитку Департаменту економіки і інвестицій Полтавської міської ради Ганна Люлька, заступниця директора КЗ «Розсошенська гімназія Щербанівської сільскої ради» Лариса Ворона.

Виробнича практика здобувачів освіти є складовою частиною навчального процесу і здійснюється з метою закріплення теоретичних знань, ознайомлення з майбутньою професією, набуття досвіду самостійної роботи та виробничих навиків і вміння приймати самостійно рішення в реальних виробничих умовах.

Базами практик для майбутніх менеджерів стали підприємства, установи й організації, де існує потреба в застосуванні знань з питань управління навчальним закладом, управління проєктами та управління інноваційною діяльністю. Під час практики студенти мали змогу ознайомитися з виробничою діяльністю підприємства; здійснити дослідження основних напрямків діяльності досліджуваного підприємства; проаналізувати основні техніко-економічні показники; дослідити коло питань у відповідності до індивідуального завдання; підготувати практичні пропозиції щодо вдосконалення окремих напрямків управлінської діяльності на досліджуваному підприємстві, а також відобразити вагомі результати у магістерському дослідженні.

Здобувачі освіти у повному обсязі та на належному рівні виконали програму практики та успішно захистили звіти, показавши достатній рівень знань теоретичного матеріалу та практичні навички за фахом. Досвід отриманий під час проходження практики на підприємстві є хорошим стартом для подальшого розвитку  навичок сучасного управлінця.

Вітаємо студентів із успішним захистом та бажаємо успіху на шляху до самовдосконалення та професійного зростання!

Заключна гостьова лекція заступника директора Департаменту – начальника управління планування регіонального розвитку Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної військової адміністрації Сергія Даниленка

7 грудня 2023 р. заступник директора Департаменту – начальник управління планування регіонального розвитку Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної військової адміністрації Сергій Даниленко прочитав заключну шосту гостьову лекцію «Основні інструменти для успішного початку кар'єри» в рамках курсу лекцій «Основи особистої та професійної ефективності». 

Слухачами гостьової лекції традиційно стали студенти спеціальності 073 Менеджмент першого (бакалаврського) і другого (магістерського) рівнів вищої освіти та викладачі кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І. А. Зязюна, а саме: докторка педагогічних наук доцентка Олена Жданова-Неділько, доктор педагогічних наук доцент Андрій Ткаченко, доцентка Оксана Большая, доцент Сергій Школяр, доцентка Ніна Пивовар, доцент Василь Шпильовий, старша викладачка Ірина Бабенко та кандидатка економічних наук Інна Іщенко.

Слухачами лекції також стали студенти спеціальності 051 Економіка першого (бакалаврського) і другого (магістерського) рівнів вищої освіти та професорсько-викладацький склад кафедри політекономії факультету комп’ютерних наук, математики, фізики та економіки, а саме: доцентка Тетяна Непокупна, професорка Лариса Яковенко, доценти Сергій Степаненко, Борис Шевченко та Олександр Сакало.

До лекції також долучилася завідувачка кафедри хімії та методики викладання хімії, професорка докторка педагогічних наук Надія Шиян та здобувачі вищої освіти спеціальності 014.06 Середня освіта (хімія) та спеціальності 102 Хімія.

Доцентка кафедри мистецтвознавства та позашкільної освіти Леся Лебедик та здобувачі освіти другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 011 Освітні та педагогічні науки (позашкільна освіта) взяли участь у жвавій дискусії з обговорення тематики лекції.

Під час лекції здобувачі вищої освіти отримали надзвичайно цікаву, вичерпну та корисну інформацію про те, як скласти перше враження при працевлаштуванні, як фахово скласти резюме, і т.д. За весь період циклу гостьових лекцій, навчальний матеріал доповнено цікавими та змістовними мультимедійними презентаціями, які сприяють формуванню професійних компетентностей, необхідних для майбутньої професійної діяльності за обраною професією здобувачів вищої освіти.

По закінченню лекції науково-педагогічні працівники та здобувачі вищої освіти подякували Сергію Миколайовичу за курс лекцій, який став мотиваційним та надихаючим.

Фінальним акордом завешення курсу лекцій стало вручення сертифікатів.

         Дякуємо Сергію Миколайовичу та з нетерпінням чекаємо нових зустрічей!

Викладачки кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І. А. Зязюна взяли участь в міжнародній конференції

З 4 по 6 грудня 2023 р. викладачки кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна Інна Іщенко та Оксана Большая взяли участь у XII Міжнародній науково-практичній конференції «Youth, education and science through today’s challenges» Bordeaux, France.

За підсумками наукового заходу виданий збірник матеріалів конференції та сертифікати учасників, що враховується під час ліцензування та акредитації освітніх послуг ЗВО.

Захист  результатів практики здобувачів освіти другого (магістерського) рівня освіти заочної форми навчання спеціальності 073 Менеджмент

1 грудня 2023 року відбувся захист результатів виробничої управлінської практики здобувачів освіти другого (магістерського) рівня вищої освіти заочної форми навчання спеціальності 073 Менеджмент освітніх програм «Менеджмент (Управління навчальним закладом)», «Менеджмент (Управління проектами)», «Менеджмент (Управління інноваційною діяльністю)».

Під час зустрічі студенти представили звіти та окреслили основні результати, яких вони досягли під час перебування на базах практики. За результатами зустрічі визначено, що студенти досягли мети практики через виконання завдань  і реалізації змісту практики, які сформульовані у освітніх програмах підготовки фахівців за відповідними спеціальностями, а також  програмами та практики.

Перебуваючи у різних закладах та установах, студенти мали змогу ознайомитися із змістом і специфікою роботи на підприємстві, визначити особливості управлінської діяльності, проаналізувати зв’язок теорії із практикою. 

В ході обговорення студенти висловили думку про те, що можливість бути залученим на підприємство дозволяє розвивати їхні фахові компетентності, оскільки практиканти мають можливість вивчити реальні ситуації та пов’язати отримані під час навчання теоретичні знання із практикою. Вони спостерігали за технологіями управління на рівні підприємств,  ознайомилися із обґрунтуванням управлінських процесів на підприємствах. Також в ході цієї практики студенти здійснили експериментальні дослідження, визначені темами магістерських досліджень та отримали важливі результати.

Викладачі кафедри відмітили високий рівень  досягнення мети практики студентами та наголосили на важливості інтеграції отриманих результатів експерименту до оформлення магістерського дослідження.

Захист  результатів виробничої управлінської практики студентів 4 курсу 

спеціальності 073 Менеджмент

З 16 жовтня по 24 листопада 2023 р. згідно з навчальними планами і графіком навчального процесу на 2023-2024 навчальний рік, студенти першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 073 Менеджмент пройшли виробничу управлінську практику у змішаному режимі. 1 грудня 2023 р. на кафедрі педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна відбувся захист результатів виробничої управлінської практики, під час якої студенти представили результати, яких вони досягли в процесі проходження практики.

Мета, завдання і зміст практики здобувачів освіти визначені освітніми програмами підготовки фахівців за відповідними спеціальностями, а також  програмами та базами практики.

Здобувачі освіти представили методистам практики звіти про її проходження. Також було заслухано пропозиції від студентів щодо удосконалення та перспектив розвитку проходження практики для майбутніх здобувачів освіти.

Як висновок, у результаті зустрічі було проведено обговорення переваг практики для професійного розвитку майбутніх управлінців, значення такого виду діяльності в межах освітньої програми. Адже проходження студентами виробничої управлінської практики дозволяє їм вивчити досвід роботи підприємства, організації, установи; ознайомитися з методами та формами організації виробництва на підприємстві (в установі, в організації);  проаналізувати умови праці тощо.

Програма практики виконана, студенти виявили достатній рівень теоретичної та практичної підготовки, продемонстрували фахові навички.

Вітаємо студентів із успішним захистом та бажаємо успіху на шляху до самовдосконалення та професійного зростання! 

Лекція Вільяма Мерсера «Збір коштів»

30 листопада 2023 р. в рамках проєкту «Ukraine Global Faculty» викладачі кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І. А. Зязюна Ірина Бабенко, Оксана Большая, Інна Іщенко та Василь Шпильовий прослухали лекцію венчурного партнера у Zag, директора із інвесторів та наставників у eō Business Incubators Вільяма Мерсера «Збір коштів».

Під час лекції слухачі набули розуміння принципів, стратегій і методів залучення капіталу для підприємств і організацій. Збір коштів є важливим аспектом будь-якого бізнесу, оскільки він дозволяє компаніям отримати доступ до необхідних ресурсів для розширення своєї діяльності, розробки нових продуктів і збільшення частки ринку.

Кожен викладач отримав для себе корисні знання та ідеї,  з якими вони можуть поділитися зі студентами в межах викладання освітніх компонентів за освітніми програмами «Менеджмент (Управління навчальним закладом)», «Менеджмент (Управління проєктами)», «Менеджмент (Управління інноваційною діяльністю)» для здобувачів освіти першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти.

Педагогічний університет підписав меморандум про співпрацю із компанією 

YELLOW HOUSE EDUCATION S.A.

27 листопада 2023 р. відбулося урочисте підписання Меморандуму про співпрацю між Полтавським національним педагогічним університетом імені В. Г. Короленка та Польською компанією YELLOW HOUSE EDUCATION S.A. в особі повноважного представника Юрія Федоренка. Це черговий крок реалізації стратегії університету, спрямованої на інтернаціоналізацію й взаємодію з роботодавцями.

Метою Меморандуму є запровадження двомовного навчання у рамках міжнародних програм соціальної освіти, навчання англійської мови здобувачів освіти, а також створення сприятливих умов для організації та проведення спільних науково-практичних, навчальних, методичних, інформаційних та комунікативних заходів, обміну досвідом.

Професорка Марина Гриньова наголосила, що така співпраця буде корисною для обох сторін: «Завдяки професіоналізму науково-педагогічних працівників, послуговуючись потужною матеріально-технічною базою університету, ми підтвердимо задекларовані наміри реальними справами».

Ректорка Марина Гриньова і Юрій Федоренко скріпили Меморандум підписами.

Адміністрація університету та декани факультетів запропонували цікаві варіанти співпраці, які враховують інтереси обох сторін.

Очікується, що окреслена взаємодія сторін знайде реалізацію у низці спільних заходів, реалізації взаємно цікавих ініціатив та проєктів.

Викладачі кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна учасники віртуальної конференції: «Стан штучного інтелекту в управлінні ризиками»

21-22 листопада 2023 р. викладачки кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І. А. Зязюна, а саме: доцентка Оксана Большая, старша викладачка Ірина Бабенко та кандидат економічних наук Інна Іщенко стали учасниками віртуальної конференції: «Стан штучного інтелекту в управлінні ризиками».

Конференція досліджувала останні тенденції та розробки в управлінні ризиками на основі штучного інтелекту, розглядаючи як можливості, так і проблеми в глобальних загрозливих середовищах і стратегії прийняття рішень для компаній.

Спікерами конференції стали експерти, які поділились своїми ідеями щодо управління штучним інтелектом та еволюцією мегапроектів у 21 столітті: старший консультант з правоохоронних питань в UNICRI (Міжрегіональний науково-дослідний інститут ООН у сфері злочинності та правосуддя) Мік О’Коннелл , старший юридичний спеціаліст із кіберзлочинності та міжнародного права USAID Доктор Нурхан Мусса, головний виконавчий директор Future Point of View Харт Браун, засновник і генеральний директор Мадс Паеррегор  Human Risks, співзасновник SIRV Ендрю Толлінтон, засновник Anekanta AI Полін Норстром, професор і дослідник штучного інтелекту з Варшавського університету Петер Сенкус .

Викладачка кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна пройшла міжнародне підвищення кваліфікації

З 23 по 30 жовтня 2023 р. викладачка кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна Інна Іщенко пройшла міжнародне підвищення кваліфікації на тему: «Академічна доброчесність та тайм-менеджмент при підготовці наукових робіт: зарубіжний та вітчизняний досвід».

Організатором міжнародного підвищення кваліфікації (Вебінару) був Інститут Науково-дослідний Люблінського науково-технологічного парку та IESF Міжнародна фундація науковців та освітян.

В рамках підвищення кваліфікації Інна Сергіївна ознайомилась із питанням тайм менеджменту, як ефективної техніки управління часом. Крім того, дуже детально опрацьовано питання світових стандартів академічного письма: від теорії до практики (з урахуванням вимог провідних світових видавництв та університетів), які є цінними для подальшого впровадження та використання матеріалів в рамках наукових дисциплін зі студентами спеціальності 073 Менеджмент.  

По завершенню заходу учасниця отримала Сертифікат про проходження міжнародного підвищення кваліфікації (Вебінару), що є документом який підтверджує міжнародний досвід учасника та враховується під час ліцензування та акредитації освітніх послуг ЗВО.

Викладачі кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна підвищують рівень власних  професійних компетентностей

Для студентів, аспірантів та викладачів українських закладів вищої освіти триває проєкт «Ukraine Global Faculty», в межах якого закордонні професори з провідних університетів, топексперти та підприємці читатимуть онлайн-лекції для української аудиторії.

22 листопада 2023 р. в рамках даного проєкту «Ukraine Global Faculty» викладачки кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І. А. Зязюна Інна Іщенко та Ірина Бабенко прослухали лекцію Дениса Бондаря «Квантові явища на всіх просторових і часових масштабах».

Кожен викладач отримав для себе корисні знання та ідеї,  з якими вони можуть поділитися зі студентами в межах викладання освітніх компонентів за освітніми програмами «Менеджмент (Управління навчальним закладом)», «Менеджмент (Управління проєктами)», «Менеджмент (Управління інноваційною діяльністю)» для здобувачів освіти першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти. 

Гостьова лекція заступника директора Департаменту – начальника управління планування регіонального розвитку Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної військової адміністрації Сергія Даниленка

 22 листопада 2023 р. заступник директора Департаменту – начальник управління планування регіонального розвитку Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної військової адміністрації Сергій Даниленко прочитав третю гостьову лекцію «Управління проєктами як важлива складова професійної та особистої ефективності».

Слухачами гостьової лекції стали студенти спеціальності 073 Менеджмент першого (бакалаврського) і другого (магістерського) рівнів вищої освіти та викладачі кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І. А. Зязюна, а саме: докторка педагогічних наук доцентка Олена Жданова-Неділько, доктор педагогічних наук доцент Андрій Ткаченко, доцентка Оксана Большая, доцент Сергій Школяр, доцентка Ніна Пивовар, доцент Василь Шпильовий, доцентка Алла Барбінова, старша викладачка Ірина Бабенко та кандидатка економічних наук Інна Іщенко.

Слухачами лекції також стали студенти спеціальності 051 Економіка першого (бакалаврського) і другого (магістерського) рівнів вищої освіти та професорсько-викладацький склад кафедри політекономії факультету комп’ютерних наук, математики, фізики та економіки, а саме: доцентка Тетяна Непокупна, професорка Лариса Яковенко, доценти Сергій Степаненко, Борис Шевченко та Олександр Сакало.

До лекції також долучилася докторка педагогічних наук доцентка кафедри мистецтвознавства та позашкільної освіти Леся Лебедик та здобувачі освіти другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 011 Освітні та педагогічні науки (позашкільна освіта).

«Проєкт – це не лише інновації та великі інвестиції. Це ще ризики та невизначеності. Вміло враховувати ці фактори дозволяє сучасне знання – управління проєктами (Project Management). З його допомогою можна ефективно змінювати не тільки організації, компанії, а й цілі соціально-економічні системи. управління проєктами – це потужний інструмент створення нових продуктів та послуг, універсальний ключ до успіху творення», – зазначив Сергій Миколайович.

Лекція надала важливий інсайт щодо ролі проєктної діяльності та викликів, які стоять перед здобувачами освіти на порозі сьогодення.

Дякуємо Сергію Миколайовичу за інформативні кейси  та практичний досвід!

Доцентка кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна взяла участь у ІV Міжнародній науково-практичній конференції «Школа синергії освіти і духовності:  нові виклики, тренди і можливості»

17 листопада 2023 р. відбулася ІV Міжнародна науково-практична конференція «Школа синергії освіти і духовності:  нові виклики, тренди і можливості». Організатором конференції виступив навчально-науковий інститут менеджменту та психології ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України.  Кандидат педагогічних наук доцентка кафедри  педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна Алла Барбінова взяла участь у конференції, представивши доповідь на тему: «Маніпулятивний вплив як прихована форма взаємодії у міжособистісному спілкуванні». Нині ця тема є актуальною для підготовки майбутніх менеджерів підприємств та, зокрема, менеджерів освіти. В процесі їх фахової підготовки важливо формувати комунікативні компетенції та спонукати здобувачів освіти  володіти сучасними техніками взаємодії у різних типах комунікацій.

В ході конференції  було зосереджено увагу на різних аспектах синергії освіти і духовності.  Усі учасники представили цікаві та актуальні наукові дослідження. Це дало змогу усім учасникам конференції удосконалити уміння і навички використання сучасних освітніх  технологій у процесі розвитку освіти і духовності. 

Викладачка кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І. А. Зязюна отримала грамоту кращого викладача факультету природничих наук та менеджменту

З 16 по 20 жовтня відбувся ІІ етап голосування «Кращий викладач факультету природничих наук та менеджменту 2023».


За результатами голосування серед студентів перемогу здобула кандидатка економічних наук, асистентка кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І. А. Зязюна  Інна Сергіївна Іщенко!


17 листопада, на урочистостях з нагоди Дня студента, Інні Іщенко було вручено Почесну грамоту.


Шановна Інно Сергіївно, вітаємо Вас із заслуженим визнанням!

Бажаємо Вам залишатись такою ж цілеспрямованою, творчою, невтомною та мудрою!

Не зупиняйтесь на досягнутому, нехай Ваша компетентність, енергійність, доброзичливість допомагають Вам у подальших професійних звершеннях!

Викладачка кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна взяла участь в VІ Міжнародній науково-практичній конференції «Управління якістю в освіті та промисловості: досвід, проблеми та перспективи»

16–17 листопада 2023 р. відбулась VІ Міжнародна науково-практична конференція «Управління якістю в освіті та промисловості: досвід, проблеми та перспективи» в межах виконання проєкту Erasmus+ Jean Monnet Module European Experience in Implementing QMS for Products and Services (101085516 – QMSEEI – ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH). Організаторами конференції виступили Національний університет «Львівська політехніка», Жешувський політехнічний університет імені Ігнатія Лукасевича (Польща), Люблінська політехніка (Польща).

Викладачка кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна Інна Іщенко взяла участь в конференції, яка  проходила у змішаному форматі (офлайн та онлайн з використанням Microsoft Teams) за такими тематичними напрямами:

1. Практика ЄС із впровадження інтегрованих систем управління;

2. Законодавство ЄС, правовий аналіз та адаптація законодавства ЄС в Україні;

3. Імплементація стандартів ЄС;

4. Міжнародний та Європейський досвід аудиту якості;

5. Модернізація системи управління ЗВО та забезпечення якості освітніх послуг: досвід й інновації;

6. Взаємодія у системі «вища освіта – ринок праці»;

7. Ступенева система підготовки фахівців та проблеми інтеграції національних систем у світовий простір.

Професор кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І. А. Зязюна Андрій Ткаченко прочитав гостьову лекцію

Кафедра педагогічної майстерності та менеджменту імені І. А. Зязюна традиційно забезпечує реалізацію декількох важливих освітніх компонентів в структурі освітньо-наукових програм підготовки докторів філософії університету. Однією із таких дисциплін є курс «Моніторинг якості вищої освіти: вітчизняна та зарубіжна практика», що покликаний сформувати в майбутніх викладачів комплекс знань і вмінь щодо концептуальних засад, технологічних аспектів та інструментального забезпечення моніторингу якості освіти у вищій школі. Актуальність даної тематики спонукала відповідну методичну співпрацю між полтавськими вишами.

Цими днями на запрошення Полтавського державного медичного університету професор Андрій Ткаченко виступив перед його науково-педагогічними працівниками з лекцією «Види та функції моніторингу вищої освіти, засоби його здійснення». 

«Антон Макаренко: відомий і невідомий»

Міжнародний і всеукраїнський макаренкознавчий центр, що діє при кафедрі педагогічної майстерності та менеджменту імені І. А. Зязюна, як одне із своїх головних завдань розглядає широке просвітництво щодо життя і творчого педагогічного спадку великого українського педагога Антона Макаренка. Популяризаторські програми реалізуються максимально поліформатно: у виступах у закладах освіти різних типів, на телебаченні, радіо, в статтях на шпальтах регіональних і центральних друкованих органів, на просторах всесвітньої мережі тощо.

9 листопада 2023 р. керівник центру професор Андрій Ткаченко презентував тему «Антон Макаренко: відомий і невідомий» на засіданні методичного об’єднання вчителів початкових класів Ліцею №6 «Лідер» Полтавської міської ради. Педагоги вельми зацікавлено зустріли розповідь про несподівані факти біографії А. Макаренка, поневіряння його «безпритульної педагогіки» в більшовицьку добу, були здивовані феноменальним резонансом педагогічних ідей Антона Семеновича по всій планеті. Щире обурення слухачів викликало повідомлення про намагання деяких політичних сил прибрати вулицю, названу ім’ям нашого всесвітньо визнаного земляка, з мапи Полтави. 

Викладачі кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна та студентка спеціальності 073 Менеджмент стали учасниками лекції з грантрайтингу в рамках грантової програми ГО «Міжнародний інститут розвитку громад»

07 листопада 2023 р. в освітньому хабі Міжнародного інституту розвитку громад відбулась вступна лекція з грантрайтингу на тему «Як створити успішну грантову заявку», в якій взяли участь викладачі кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна доцентка Оксана Большая та кандидат економічних наук Інна Іщенко, а також  студентка спеціальності 073 Менеджмент першого (бакалаврського) рівня вищої освіти Наталя Самокиш.

Проєкт «Міжнародний інститут розвитку громад» реалізується за ініціативи Польського центру міжнародної допомоги PCPM та уряду Тайваню, в консолідованій співпраці з Управлінням стратегічного розвитку Полтавської міської ради та ГО «Міжнародний інститут розвитку громад». Спікерами заходу були: начальниця управління стратегічного планування Влада Співак, та начальниця відділу стратегічного планування, моніторингу та промоції, доктор філософії, експертка з грантрайтингу Ганна Люлька.

Планується проведення курсу лекцій за  такими напрямками: психологічна підтримка, штучний інтелект, специфіка різних видів бізнес-діяльності, ораторське мистецтво та ін. В результаті має вийти сформована, готова до нової діяльності бізнес-леді, яка зможе підготувати свій власний бізнес-план, подати грантову заявку і отримати фінансування на власний проєкт.

Олімпіада з менеджменту на кафедрі педагогічної майстерності та менеджменту 

імені І. А. Зязюна

7 листопада 2023 р. на кафедрі педагогічної майстерності та менеджменту імені І. А. Зязюна відбулась олімпіада з менеджменту з-поміж студентів першого (бакалаврського) і другого (магістерського) рівнів вищої освіти.

Привітати студентів з олімпіадою та надати важливі настанови завітала стейкголдер освітньої програми «Менеджмент (Управління інноваційною діяльністю)» директорка крафтової майстерні шоколаду ТОВ «Afrodiziak» Вікторія Подольська. «Сьогодні успішному менеджеру порібне розуміння бізнес-процесів, гарні аналітичні здібності, вміння ефективно комунікувати та швидко приймати правильні рішення. Крім того розвивати такі якості, як адаптивність, стресостійкість та емоційний інтелект.  Крім того, важливо мати бажання і найголовніше — вірити у те, що ви робите та не зраджувати власним внутрішнім цінностям» — порадила Вікторія Андріївна.

Активними учасниками інтелектуального змагання стали 23 здобувача освіти, Викладачі кафедри підготували для учасників олімпіади цікаві завдання, які передбачали знання студентами теоретичного матеріалу фахової дисципліни, вміння втілювати набуті знання на практиці (практичні завдання) та навички ухвалення оптимальних управлінських рішень (творчі завдання).

До складу предметної комісії ввійшли: докторка педагогічних наук доцентка Олена Жданова-Неділько, доктор педагогічних наук доцент Андрій Ткаченко, доцентка Оксана Большая, доцент Сергій Школяр, доцентка Ніна Пивовар, доцентка Алла Барбінова, старша викладачка Ірина Бабенко та кандидат економічних наук Інна Іщенко.

За сумою показників олімпіади предметна комісія визначила переможців, яких нагороджено сертифікатом переможця:

серед бакалаврів

серед магістрів

Всіх інших учасників олімпіади нагороджено сертифікатом учасника:

Бажаємо натхнення та успіхів всім учасникам олімпіади, наполегливості та високих здобутків в обраній професії! Пишаємось нашими найкращими студентами, які продемонстрували високий рівень знань та розкрили свій потенціал!

Чергова гостьова лекція заступника директора Департаменту – начальника управління планування регіонального розвитку Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної військової адміністрації Сергія Даниленка

08 листопада 2023 р. заступник директора Департаменту – начальник управління планування регіонального розвитку Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної військової адміністрації Сергій Даниленко  прочитав гостьову лекцію «Основи тайм-менеджменту» для студентів спеціальності 073 Менеджмент першого (бакалаврського) і другого (магістерського) рівнів вищої освіти.

Викладачі кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І. А. Зязюна також мали нагоду стати слухачами гостьової лекції спікера, а саме: докторка педагогічних наук, доцентка Олена Жданова-Неділько, доктор педагогічних наук, доцент Андрій Ткаченко, доцентка Оксана Большая, доцент Сергій Школяр, доцентка Ніна Пивовар, доцент Василь Шпильовий, доцентка Алла Барбінова, старша викладачка Ірина Бабенко та кандидат економічних наук Інна Іщенко.

До лекції долучилася докторка педагогічних наук доцентка кафедри мистецтвознавства та позашкільної освіти Леся Лебедик та здобувачі освіти другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 011 освітні та педагогічні науки (позашкільна освіта).

Слухачами лекції також стали студенти спеціальності 051 Економіка першого (бакалаврського) і другого (магістерського) рівнів вищої освіти та професорсько-викладацький склад кафедри політекономії факультету комп’ютерних наук, математики, фізики та економіки, а саме: доцентка Тетяна Непокупна, доценти Сергій Степаненко, Борис Шевченко та Олександр Сакало.

Сергій Миколайович під час лекції поділився цікавинками щодо управління часом та планування в тайм-менеджменті. Особливу увагу зосередив на трьох важливих напрямках застосування (вивчення) тайм-менеджменту, а також розказав про  10 принципів ефективного тайм-менеджменту.

Дякуємо Сергію Миколайовичу та з нетерпінням чекаємо наступну лекцію!!!

Участь науково-педагогічних працівників університету в ІІІ Міжнародній науковій конференції “Теоретичні та практичні аспекти формування освітнього простору: світовий і вітчизняний вимірˮ

Ректорка університету професорка Марина Гриньова, декан факультету природничих наук та менеджменту доцент Сергій Новописьменний, Голова Ради з організації виховної діяльності доцентка Людмила Гомля, викладачі та студенти кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна  взяли участь у ІІІ Міжнародній науковій конференції «Теоретичні та практичні аспекти формування освітнього простору: світовий і вітчизняний вимір», яка відбулась 27 жовтня 2023 р. Організатор конференції − Львівський національний університет імені Івана Франка у партнерстві з Жешувським університетом (Польща), Університетом Яна Длугоша в Ченстохові (Польща), Вроцлавським університетом (Польща), Університетом Лафборо (Великобританія), Західно-Мічиганським університетом (США), Київським університетом імені Бориса Грінченка, Уманським державним педагогічним університетом імені Павла Тичини,  Дрогобицьким державним педагогічним університетом імені Івана Франка, Хмельницькою гуманітарно-педагогічною академією. Приємно відзначити, що серед співорганізаторів є Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г. Короленка. 

Інтерес до наукової події проявили всі науково-педагогічні працівники кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна, що свідчить про зацікавленість викладачів у сучасних тенденціях розвитку освітнього простору. Крім того, з метою формування наукових навичок у студентів, наукові керівники наукових досліджень студентів залучили студентів до участі у конференції, де мали змогу представити результати наукових напрацювань у співавторстві.

Під час конференції було висвітлено теоретичні та практичні проблеми формування сучасного освітнього простору. Доповіді учасників конференції, серед яких є студенти та викладачі кафедри, розкривають особливості організації освітнього простору в умовах воєнного стану, функції і динаміку вітчизняної освітньої політики, особливості застосування інноваційних підходів, інформаційно-комунікаційних технологій та шляхів розвитку освітнього простору.

Дякуємо організаційному комітету за запрошення, а всім учасникам заходу за високий рівень інтенсивності наукових дискусій упродовж конференційного дня!

Викладачці кафедри педагогічної майстерності та менеджментуімені І. А. Зязюна присвоєно учене звання доцента

Згідно з рішенням Атестаційної колегії Міністерства освіти і науки України учене звання доцента присвоєно 

Барбіновій Аллі Володимирівні 

Щиро вітаємо, Алла Володимирівно!

Бажаємо Вам нових професійних та життєвих звершень на благо кафедри та нашого університету!

Науковці університету пройшли програму наукового стажування в університеті Aston (Birmingham)

Ректорка Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка професорка Марина Гриньова, доцентка кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І. А. Зязюна Алла Барбінова та старша викладачка кафедри мистецтвознавства та позашкільної освіти Олена Харченко успішно завершили програму наукового стажування у британській консалтинговій компанії Master Goal LTD (директор – Руслан Васютін). Стажування відбулося у межах Меморандуму, укладеного між ПНПУ імені В. Г. Короленка та Master Goal LTD –  офіційним бізнес-партнером Aston Centre for Growth (Aston Universiry, Birmingham).

Учасники стажування ознайомилися із сучасними технологіями розробки соціокультурних проєктів, вивчили досвід Aston Cenre for Growth щодо провадження проєктної діяльності. Також у межах стажування робоча група окреслила напрямки діяльності, шляхи реалізації та перспективи розвитку соціокультурного центру з питань координації та розвитку міжкультурної комунікації між українцями, громадянами Великої Британії та громадянами інших національностей, які проживають у Великій Британії. Програма стажування передбачала вивчення багатьох актуальних аспектів проєктної діяльності, серед яких  зміцнення контактів з міжнародними фондами та проєктами, виконання міжнародних грантів, побудова дієвих моделей управління та способів фінансування міжнародних проєктів.

Така міжнародна взаємодія двох потужних університетів покликана на координацію, організацію та здійснення спільних заходів з питань освіти і науки як для науково-педагогічних працівників, так і для здобувачів освіти різних рівнів.

Полтавський педагогічний щиро вдячний Master Goal LTD, Aston Cenre for Growth (Aston Universiry, Birmingham) за запрошення та можливість удосконалювати професійні компетентності науково-педагогічних працівників та набуття важливого практичного досвіду.

Обговорення питань проведення конкурсу студентських наукових робіт та олімпіади з менеджменту

Кафедра педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна постійно дбає про професійний розвиток студентів. Саме тому, підтримуючи ініціативу адміністрації університету, викладачі кафедри 25 жовтня 2023 р. обговорили організаційні питання та особливості проведення першого етапу конкурсу студентських наукових робіт для здобувачів першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти спеціальності 073 Менеджмент, який буде проведено до 7 грудня 2023 р., та студентської олімпіади з менеджменту, яка відбудеться 2 листопада 2023 року.

Як відзначили викладачі кафедри, ці заходи спрямовані на підготовку фахівців нової генерації європейського рівня, формування у них знань і умінь дослідницької діяльності, для яких установлення на професійну майстерність є пріоритетною стратегією їх життєдіяльності. Це є своєрідною мотивацією для студентів до формування професійних навичок, в тому числі прагнення до саморозвитку.

Гостьова лекція заступника директора Департаменту – начальника управління планування регіонального розвитку Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної військової адміністрації Сергія Даниленка

24 жовтня 2023 р. заступник директора Департаменту – начальник управління планування регіонального розвитку Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної військової адміністрації Сергій Даниленко розпочав курс лекцій «Основи особистої та професійної ефективності», який складається з таких тем:

1. Особиста ефективність. Ключові навички та стратегії.

2. Основи тайм- менеджменту.

3. Управління проєктами як важлива складова професійної та особистої ефективності.

4. Сутність, значення та вплив сучасних девайсів на особисту та професійну ефективність.

5. Місце та значення книги для професійного становлення. Як прочитати 100 книг за рік.

6. Основні інструменти для успішного початку кар’єри.

Слухачами першої гостьової лекції стали студенти спеціальності 073 Менеджмент першого (бакалаврського) і другого (магістерського) рівнів вищої освіти та викладачі кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І. А. Зязюна, а саме: докторка педагогічних наук доцентка Олена Жданова-Неділько, доктор педагогічних наук доцент Андрій Ткаченко, доцентка Оксана Большая, доцент Сергій Школяр, доцентка Ніна Пивовар, доцент Василь Шпильовий, доцентка Алла Барбінова, старша викладачка Ірина Бабенко та кандидат економічних наук Інна Іщенко.

Декан факультету природничих наук та менеджменту Сергій Новописьменний звернувся з вітальним словом до слухачів та окреслив важливість такої співпраці задля обміну досвідом і отримання студентами нових знань від професіонала-практика, окремо відмітивши, що проведення подібних заходів є особливо актуальним, оскільки потрібно максимально наблизити підготовку фахівців до вимог ринку праці та запропонувати роботодавцям кваліфікованих та перспективних працівників. Окрім цього, здобувачі освіти та професорсько-викладацький склад кафедр різних спеціальностей факультету природничих наук та менеджменту проявили зацікавленість у лекції, долучилися до обговорення та жвавої дискусії представленого матеріалу.

Слухачами лекції також стали студенти спеціальності 051 Економіка першого (бакалаврського) і другого (магістерського) рівнів вищої освіти та професорсько-викладацький склад кафедри політекономії факультету комп’ютерних наук, математики, фізики та економіки, а саме: доцентка Тетяна Непокупна, доценти Сергій Степаненко, Борис Шевченко та Олександр Сакало.

Впродовж виступу спікера студенти зосередили особливу увагу на практичних аспектах, які були представлені у «Формулі успішного працівника». Сергій Миколайович під час лекції звернув увагу студентів на топ навичок, на які звертають увагу працедавці при найманні працівників, розповів про особливості просування по кар’єрних сходах з власного досвіду.

Зазначимо, що лекція відбулася у творчій та дружній атмосфері, а  представлена інформація зацікавила студентів, які відчули важливість і перспективність обраної професії. Спікер зумів чітко та доступно розповісти про різні аспекти розвитку особистої ефективності. Він поділився цінними порадами і прикладами, які можна застосовувати в роботі, в навчанні та в особистому житті.

Дякуємо Сергію Миколайовичу та з нетерпінням чекаємо наступної зустрічі!

Тренінг-практикум для студентів педуніверситету «Як підготувати резюме за європейським стандартом?»

19 жовтня 2023 р. студенти факультету природничих наук та менеджменту спеціальності 073 «Менеджмент» та факультету комп’ютерних наук, математики, фізики та економіки спеціальності 051 «Економіка» взяли участь у тренінгу «Як підготувати резюме за європейським стандартом?». Захід провели директорка Агенції регіонального розвитку Полтавської області «Офіс євроінтеграції», кандидатка економічних наук доцентка Віта Рекотова та заступниця директорки, кандидатка економічних наук доцентка Світлана Туль за участі декана факультету природничих наук та менеджменту Сергія Новописьменного, доцентки кафедри політекономії Тетяни Непокупної та викладачки кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І. А. Зязюна Інни Іщенко.

Під час заходу Віта Іванівна поділилась практичними кейсами в роботі з конструктором резюме Europass, адже резюме для майбутніх менеджерів та економістів – це важливий документ, який покликаний продемонструвати роботодавцю, що здобувач є релевантним кандидатом на посаду.

Світлана Іванівна поділилась дієвими лайфхаками як зробити резюме  креативним та сучасним.

Під час тренінгу студенти навчалися складати резюме в Europass. Цей документ необхідний для участі у Програмі ЄС Еразмус+ (надає можливості брати участь у короткострокових програмах обміну) та при майбутньому працевлаштуванні.

Учасники тренінгу подякували експерткам за плідне професійне спілкування та насичену програму заходу!

Викладачі кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна дбають про розвиток власних  професійних компетентностей

Нові соціально-економічні пріоритети розвитку світової спільноти зумовили суттєві зміни в цілях, змісті та результатах функціонування вищої освіти у сфері менеджменту. В таких умовах сучасні студенти потребують спілкування із сучасними викладачами, які мають глибокі знання і широку ерудицію в науково-предметній галузі, нестандартне творче мислення, володіння інноваційною стратегією і тактикою, методами вирішення творчих завдань та ін. Саме тому, щоб відповідати запитам студентів, викладачі кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А.Зязюна постійно розвиваються як професіонали та удосконалюють свої професійні навички. Вони є активними учасниками різних навчальних модулів, сертифікатних програм, освітніх конференцій, лекцій, семінарів, тощо.

Одним із заходів, які викладачі кафедри постійно участь, є професійні лекції, організовані Ukraine Global Faculty.

Так, нещодавно викладачі прослухали дві важливі у їхній сфері діяльності лекції. Вони стали учасниками лекції  на тему «Directing Inclusive and Sustainable Growth: A Mission-Oriented Approach (A Discussion on Opportunities for Ukraine)» (спікер -  Mariana Mazzucato).  В ході лекції викладачі кафедри звернули увагу на особливостях співпраці між бізнесом, урядом і суспільством. В ході лекції були описані механізми, як така взаємодія може стимулювати економічне зростання, яке принесе користь усім, не руйнуючи планету.

 Також з  метою вивчення соціально-економічних і технологічних процесів розвитку цивілізації і функціонування сучасного суспільства викладачі прослухали лекцію "Advanced Supervised Learning: Deep Neural Networks", яку провів доцент Інституту Джейкобса Техніона-Корнелла та факультету комп'ютерних наук Корнельського університету (США)  Володимир Кулешов.

Кожен викладач отримав для себе корисні знання та ідеї,  з якими вони можуть поділитися зі студентами в межах викладання освітніх компонентів за освітніми програмами «Менеджмент (Управління навчальним закладом)», «Менеджмент (Управління проєктами)», «Менеджмент (Управління інноваційною діяльністю)» для здобувачів освіти першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти.

Настановча онлайн-нарада щодо організації та проведення виробничої управлінської практики студентами ІV курсу спеціальності 073 «Менеджмент»

16 жовтня 2023 р. на кафедрі педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна відбулася настановча конференція щодо проходження виробничої управлінської практики для здобувачів освіти першого (бакалаврського) рівня освіти спеціальності 073 «Менеджмент» денної та заочної форм навчання.

Факультетський керівник практики доцентка Ніна Пивовар ознайомила присутніх із особливостями проходження практики, основними її завданнями та принципами, переліком необхідної звітної документації та вимогами до її оформлення.

Викладачі кафедри – методисти практики звернулися до своїх студентських груп з вітальним словом та наголосили на важливості проходження практики у професійному становленні.

Онлайн-нарада для студентів другого (магістерського) рівня освіти спеціальності 

073 «Менеджмент» щодо проходження виробничої управлінсько-дослідницької практики

16 жовтня 2023 р. на кафедрі педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна відбулася настановча конференція присвячена проходженню виробничої управлінсько-дослідницької практики здобувачами освіти другого (магістерського) рівня спеціальності 073 «Менеджмент» денної та заочної форм навчання. 

Факультетський керівник практики доцентка Ніна Пивовар ознайомила здобувачів освіти з Положенням про організацію та проведення практик студентів Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка, надала необхідні рекомендації і настанови щодо проходження виробничої управлінсько-дослідницької практики, закцентувала на правилах поведінки, техніці безпеки й охорони праці, вичерпно поінформувала про порядок звітності студентів.

Викладачі кафедри – методисти практики звернулися до своїх студентських груп з вітальним  словом та наголосили на важливості проходження практики у професійному становленні.

Проведення виробничої практики має забезпечити студентам подальше поглиблення та закріплення теоретичних знань, що отримані в університеті для всебічного застосування їх у процесі практичної, наукової, дослідницької, педагогічної діяльності в закладах освіти та на підприємствах різної форми власності, де необхідні фахівці зі спеціальності 073 «Менеджмент».

Студенти зі свого боку проявили зацікавленість у зустрічі, ставили актуальні питання та мали змогу отримати ґрунтовні відповіді.

Викладачі кафедри побажали студентам-практикантам натхнення та плідної роботи для успішного проходження практики!

Онлайн лекція PhD, MBA, MA старшого викладача стратегії та інновацій бізнес-школи університету Оксфорд Брукс (Великобританія) Surja Datta «Unlocking Strategic Innovation»

27 вересня 2023 р. науково-педагогічні працівники кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна та здобувачі вищої освіти спеціальності 073 «Менеджмент» взяли участь в лекції PhD, старшого викладача стратегії та інновацій бізнес-школи університету Оксфорд Брукс (Великобританія) Surja Datta «Unlocking Strategic Innovation», яка проходила на міжнародній освітній онлайн-платформі UKRAINE GLOBAL FACULTY.

Surja Datta є старшим викладачем і керівником напрямку глобальної стратегії та інновацій – глобальної програми MBA Brookes. Здобув докторський ступінь у Брістольській школі бізнесу Університету Західної Англії. Він також має ступінь магістра ділового адміністрування Стратклайдського університету та ступінь магістра прикладних соціальних досліджень Університету Західної Англії. Науковець та автор наукових видань. Еклектична дослідницька програма Surja Datta включає історію бізнесу, інновації та стратегію. Остання його книга “Strategic Optionality: Pathways Through Disruptive Uncertainty” пропонує свіжий підхід до стратегії, використовуючи ідею стратегічних варіантів. Він має велику кількість публікацій у міжнародних виданнях. Входив до робочої групи Європейської комісії з питань розробки бізнес та інноваційних моделей для моніторингу навколишнього середовища в Європі.

Лекція є дуже цікавою та корисною для здобувачів освіти спеціальності 073 «Менеджмент» першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів освіти. Під час лекції було зосереджено увагу на характерних рисах інновацій, проаналізовано відмінності понять «інноваційний продукт» та «інноваційна продукція», проаналізовано основні підходи до розуміння терміну «інноваційний розвиток», охарактеризовано основні напрями інноваційного розвитку підприємства в сучасній економіці. На прикладі успішного досвіду діяльності  провідних світових компаній, таких як Uber, Amazon, Lidl, iPhone та ін. було визначено технології росту цих компаній та ефективні шляхи їх розвитку.

Лекція стала чудовим методом удосконалення фахових компетентностей та формування системи професійних навичок, по завершенню якої учасники отримали сертифікати.

Освітньо-профорієнтаційний захід: «Менеджмент- це наука та мистецтво досягати успіху. Open Space»

22 вересня 2023 р. на базі Ботанічного саду Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка відбувся освітньо-профорієнтаційний захід: «Менеджмент – це наука та мистецтво досягати успіху. Open Space», ініціатором якого виступила кафедра педагогічної майстерності та менеджменту імені І. А. Зязюна.

У заході узяли участь представники учнівської молоді закладів вищої, загальної середньої освіти і закладів позашкільної освіти, батьки, педагогічні колективи полтавських загальноосвітніх шкіл, закладів позашкільної освіти, викладачі ПНПУ імені В. Г. Короленка.

Під час заходу викладачі кафедри насамперед познайомили учасників з можливостями, які відкриваються для здобувачів освіти за спеціальністю 073 «Менеджмент», освітніми програмами, умовами та матеріально-технічним забезпеченням і додатковими можливостями для студентів та дозвілля.

Крім того, учасники заходу мали можливість особисто поспілкуватися із викладачами кафедри та поставити найбільш хвилюючі питання.

На кафедрі педагогічної майстерності та менеджменту імені І. А. Зязюна відбувся міжкафедральний науковий семінар

7 вересня 2023 р. на кафедрі педагогічної майстерності та менеджменту імені І. А. Зязюна відбувся міжкафедральний науковий семінар, організований з метою попереднього захисту дисертаційного дослідження на здобуття наукового ступеня доктора філософії Марії Ткаченко на тему «Формування готовності майбутніх хореографів до застосування проєктних технологій у професійній діяльності» (наукова керівниця − докторка педагогічних наук, професорка, членкиня-кореспондентка НАПН України Марина Гриньова). 

У роботі семінару взяли участь ректорка ПНПУ імені В. Г.  Короленка Марина Гриньова, професорсько-викладацький склад кафедри, здобувачі освіти і рецензенти дослідження: кандидатка педагогічних наук, доцентка кафедри мистецтвознавства та позашкільної освіти Олена Таранцева, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри хореографії Олександр Жиров.

Дисертаційна робота є теоретико-експериментальним дослідженням проблеми формування готовності майбутніх хореографів до застосування проєктних технологій у професійній діяльності.

Нині на етапі реформування української освіти професійна підготовка фахівців-хореографів у закладах вищої й фахової передвищої освіти вимагає наукового дослідження і переосмислення підходів з урахуванням досвіду реалізації проєктних технологій у хореографічній освіті. Саме тому актуальними є сучасні підходи підготовки майбутніх хореографів до застосування проєктних технологій у професійній діяльності.

Марина Вікторівна зазначила, що наукове розуміння суті та змісту процесу реалізації моделі формування готовності майбутніх хореографів до застосування проєктних технологій у професійній діяльності повинно відповідати сучасним запитам суспільства, а сам процес формування такої готовності повинен бути сучасним та дієвим. Саме у цьому полягає наукова новизна та практичне знання дослідження Марії Ткаченко.

Як зауважила кандидатка педагогічних наук, доцентка кафедри мистецтвознавства та позашкільної освіти Олена Таранцева, дослідження є актуальним та зумовлене суперечностями між необхідністю інтеграції системи вітчизняної хореографічної освіти у світовий освітній простір та невідповідністю якості дидактико-методичної підготовки майбутніх хореографів викликам сучасності.

Кандидат педагогічних наук, доцент кафедри хореографії Олександр Жиров відзначив, що у дослідженні представлена дієва модель формування готовності майбутніх хореографів до застосування проєктних технологій у професійній діяльності та визначених педагогічних умов (актуалізація підготовки науково-педагогічних кадрів до викладання фахових дисциплін засобами проєктних технологій; удосконалення змістового забезпечення професійної підготовки майбутніх хореографів шляхом упровадження спецкурсу «Проєктні технології у професійній діяльності хореографа»; реалізація під час професійної підготовки майбутніх хореографів технології проєктно-орієнтованого навчання). Завдяки впровадженню такої моделі  можна досягти позитивної динаміки у формуванні досліджуваної готовності.

Зустріч відбулася у форматі продуктивної наукової дискусії. Усі присутні підтримали наукове дослідження Ткаченко Марії та за умови доопрацювання пропозицій рекомендують представити дослідження до захисту на спеціалізованій вченій раді.

Віцепрезидентка Полтавської торгово-промислової палати Тетяна Юрченко прочитала гостьову лекцію для студентів спеціальності 073 «Менеджмент»

7 вересня 2023 р. кафедра педагогічної майстерності та менеджменту імені І. А. Зязюна для студентів спеціальності 073 «Менеджмент» першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти організовала гостьову лекцію на тему: «Сучасні виклики до менеджменту підприємств та організацій в Україні», яку прочитала в режимі відеоконференції на платформі «Zoom» депутатка Полтавської обласної ради,  віцепрезидентка Полтавської торгово-промислової палати Тетяна Юрченко.

Під час лекції Тетяна Олегівна поділилась зі студентами успішними кейсами  управління підприємством, розповіла про особливості управлінської взаємодії в компанії та просування кар’єрнихми сходами.

Особливу зацікавленість студентів викликало питання антикризового менеджменту підприємства  в сучасних умовах. Спікерка під час лекції розповіла про топ навички, на які звертають увагу працедавці при найманні працівників. Позитивним моментом лекції було саме дискусійне обговорення проблематики, студенти задавали питання й отримували вичерпні відповіді. Студенти відчули важливість і перспективність обраної професії.

Активність здобувачів вищої освіти, їхня зацікавленість у таких зустрічах мотивує до проведення подібних заходів, які є особливо актуальними, оскільки потрібно максимально наблизити підготовку фахівців до вимог ринку праці та запропонувати роботодавцям кваліфікованих та перспективних менеджерів.

Студенти спеціальності 073 «Менеджмент» розпочали 2023-2024 навчальний рік із зустрічі з роботодавцями та стейкхолдерами

1 вересня 2023 р. кафедра педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна розпочала початок нового навчального року спільним засіданням викладачів кафедри, стейкхолдерів та роботодавців із здобувачами освіти першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів освітніх програм «Менеджмент (Управління навчальним закладом)», «Менеджмент (Управління інноваційною діяльністю)», «Менеджмент (Управління проєктами)».

Приємно відзначити зацікавленість діяльністю нашої кафедри роботодавців та стейкхолдерів, серед яких є випускники освітніх програм 073 «Менеджмент» –  а нині успішні управлінці різних галузей.

Директор агенції регіонального розвитку Полтавської області «Офіс євроінтеграції» Віта Клименко відзначила, що освітні програми, які реалізуються на кафедрі є досить актуальними у економічному просторі Полтавщини.  На  сучасному  історичному  етапі  України  важливого значення набувають індустріальні парки, які є базою для прискореного відновлення  виробництва  релокованих  підприємств, фундаментом стійкого економічного відновлення країни, завдяки впровадженню інноваційних технологій  виробництва  та  залучення  іноземних  інвестицій. Для цього ринок праці потребує висококваліфікованих менеджерів, здатних діяти в умовах змін.

Випускник кафедри, а нині голова Дмитрівського старостату Станіслав Козка відмітив, що кафедра має потужний науково-педагогічний потенціал і спрямовує всі зусилля на формування управлінців нової генерації.

Начальник відділу стратегічного планування, моніторингу та промоцій Департаменту економіки і інвестицій Полтавської міської ради Ганна Люлька закцентувала, що здобувачі освіти та викладачі кафедри є постійними партнерами Полтавської міської ради в контексті розробки муніципальних проектів. Така співпраця завжди є результативною та дозволяє досягати високих результатів. Полтавська міська рада завжди з приємністю запрошує студентів на практику з подальшою можливістю працевлаштування. Виконуючи завдання практики студенти проявляють творчий, системний підхід до організації роботи у відповідних умовах, підприємствах, набувають практичних навичок за обраним фахом, адаптуються до виробничого середовища. 

Наталія Кардаш  – директор будинку дитячої та юнацької творчості, комунального закладу позашкільної освіти Опішнянської селищної ради, випускниця кафедри акцентувала увагу на тому, що вміння і навички, які формуються під час навчання на кафедрі, є практикоорієнтованими і слугують підгрунтям для професійної діяльності. Залучення роботодавців до освітнього процесу позитивно впливає на рівень оволодіння знаннями в контексті практичного їх використання.

Завідувачка гуманітарним відділом Мачухівської територіальної громади, випускниця кафедри Ольга Кішинець звернулася до присутніх із актуальними питаннями працевлаштування майбутніх випускників кафедри. Вона повідомила, що нині громада потребує висококваліфікованих менеджерів, здатних здійснювати ефективне управління та реалізацію власних знань на практиці.

Кандидат педагогічних наук, заступник директора з навчально-виховної роботи ТО «Приватна початкова школа м. Полтава «ДКУ» Ольга Гурська позитивно відмітила освітній процес під час реалізації освітніх програм кафедри. Із приємністю зазначила, що на кафедрі забезпечуються всі умови для того, щоб сформувати конкурентноздатного управлінця. Унікальність освітніх програм полягає у тому, що вони є актуальними та практикоорієнтованими. Вона побажала студентам впевнено досягати цілей і не зупинятися на досягнутому.

Усі роботодавці погоджуються у тому, що постійне оновлення та удосконалення освітніх програм свідчить про їх відповідність сучасним запитам суспільства, а випускники є затребуваними на ринку праці.

З вітальними словами до студентів звернулися викладачі кафедри. Вони наголосили на тому, що кафедра завжди підтримує усі ініціативи студентів та є партнерами в освітньому процесі.

Під час зустрічі було узгоджено всі організаційні питання нового навчального року, окреслено перспективи і поточні завдання.  Першокурсники приєдналися до дружнього колективу кафедри та мали змогу познайомится із членами кафедри та стейкхолдерами.

Незважаючи на непереборні обставини сьогодення, спричинені війною, кафедра продовжує тримати освітній фронт. Наближаємо перемогу разом!

Викладачі кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І. А. Зязюна провели засідання фокус-групи «Студентоцентрований навчальний процес як запорука якості вищої освіти»

28 серпня 2023 р. у рамках підготовки до нового навчального року ректорка Полтавського національного педагогічного університеті імені В. Г. Короленка професорка Марина Гриньова, начальник навчально-методичного відділу Дмитро Лободо та голово комісії з питань якості освіти Вченої ради університету Ірина Карапузова зустрілися з професорсько-викладацьким складом кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І. А. Зязюна, щоб обговорили наукові напрацювання кафедри, які мають стати фундаментом для підготовки майбутніх фахівців-менеджерів.

Професорка Марина Гриньова закцентувала увагу науковців на створенні необхідних умов для здобувачів освіти з метою формування творчої компетентної особистості, яка буде здатна реалізувати свій потенціал у суспільстві. Учасники зібрання розглянули можливості впровадження нових ефективних педагогічних технологій та інтерактивних методів навчання.

Науковці обговорили питання організації навчального процесу на кафедрі, а також поточний стан готовності освітніх програм спеціальності 073 «Менеджмент» першого та другого рівнів вищої освіти до акредитації. Присутні проаналізували відповідність ОП стандартам вищої освіти, а також дотримання ліцензійних умов.

Окремо кафедра зосередила увагу на перспективах міжнародної співпраці: можливостях участі викладачів, аспірантів і студентів у грантах, проєктах, стипендіальних програмах, мобільності і стажуваннях у країнах ЄС.

Професорсько-викладацький склад кафедри подякував ректорці Марині Гриньовій та керівництву університету за увагу та піклування про якість освіти за спеціальністю 073 «Менеджмент», відпрацьовану спільну стратегію розвитку освітніх програм та студентоцентрований підхід до навчального процесу.

«Поспішайте творити добро, бо короткий вік, можна не встигнути»

Так жив Іван Андрійович, так вчив….

З ЛЮБОВʼЮ ДО ЛЮДЕЙ І УКРАЇНИ

21 серпня 2023 року з ініціативи відділів теорії і практики педагогічної освіти (зав. відділу – професор Лариса Петренко) та змісту і технологій педагогічної освіти (зав. відділу – професор Мирослава Вовк) Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН Україн у межах проведення циклу вебінарів «Цвіт української педагогіки: сучасне і минуле» відбулася гостьова лекція «З любовʼю до людей і України: із шаною видатному Вчителю Івану Зязюну».

У вебінарі взяли участь викладачі та студенти кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязяна ПНПУ імені В.Г. Короленка.

Лектори – доктор педагогічних наук, професор, головний науковий співробітник відділу теорії і практики педагогічної освіти Олександр Лавріненко та доктор педагогічних наук, професор, директор ВП «Миколаївська філія Київського національного університету культури і мистецтв» Віктор Мозговий

Надзвичайно цікаво розповіли лектори про науковий шлях Івана Андрійовича, становлення його особистості, згадали про коріння, дитинство, батьків, шкільні і університетські роки навчання, непрості життєві дороги великого вченого.

Після лекції розпочалася цікава дискусія, під час якої учасники вебінару мали можливість поділитися спогадами, рефлексивними оцінками. Слухали професора Марію Іванчук( Чернівці), професора Лідію Лимаренко( Херсон), професора Тетяну Смирнову (Харків), професора Лідію Хомич( Київ).А також, на запитання від пані Людмили Салагуб «Яка людська якість найбільше імпонує в Івана Зязюна? Чому саме вона?» викладачка Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Надія Стеценко відповіла: «Найкраща якість – доброта і намагання зрозуміти іншого».

Нині, коли Україна переживає складні часи, важливо акцентувати увагу на гуманістичних цінностях. Адже вони мають бути орієнтирами при здійсненні викладацької діяльності.

Ніна Пивовар  - учасник конкурсу мистецтв «Велич таланту»

«Велич таланту», організатором якого виступили ГО «Динаміка успіху» та БО «БФ «Українська формула добра».  В якості наукового керівника у конкурсі приймала участь доцент кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна Ніна Пивовар. Вона разом із учасницею конкурсу, керівником  будинку дитячої та юнацької творчості,  комунального закладу позашкільної освіти Опішнянської селищної ради Наталією Кардаш представила до участі у конкурсі дослідження  «Акцент на людино-центристській парадигмі при прийнятті управлінських рішень в умовах жорсткої невизначеності». Матеріали дослідження відзначилися надважливою актуальністю, новизною отриманих результатів та практичною значущістю, що стало безумовним здобуттям гран-прі у зазначеному конкурсі.  За бездоганну підготовку учасників до конкурсу, плідну творчу співпрацю, збереження та розвиток культури України Ніна Пивовар нагороджена подякою від організаторів конкурсу.

Бажаємо Ніні Пивовар та Наталії Кардаш подальших успіхів та натхнення у реалізації нових задумів та ідей!

Викладачі кафедри педагогічної майстерності та менеджменту – учасники семінару-тренінгу для керівників місцевих органів управління у сфері освіти

17 серпня 2023 року  Управлінням Державної служби якості освіти у Полтавській області спільно з шведсько-українським проєктом «Підтримка децентралізації в Україні» (SALAR International.org.ua) та Полтавським регіональним центром підвищення кваліфікації  серпня 2023 року  було організовано семінар-тренінг для керівників місцевих органів управління у сфері освіти.

Діяльність органів місцевого самоврядування з формування мережі закладів освіти має бути спрямована на забезпечення права дитини на якісну та доступну освіту — ключовий меседж семінару-тренінгу для керівників місцевих органів управління у сфері освіти.

У заході взяти участь та виступили: Олексій Нестуля, ректор Полтавського університету економіки і торгівлі, Євген Кончаковський, директор Департаменту освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації, Юрій Кращенко, начальник управління Державної служби якості освіти у Полтавській області, Осипенко Наталія, директорка Полтавський РЦПК, науково-педагогічні працівники Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка.

Під час зустрічі спікерами було зосереджено увагу учасників на алгоритмі дій щодо формування спроможної освітньої мережі, розумінні сутності реформування старшої профільної школи, пошуку ефективної моделі організації профільного навчання. Олег Фасоля розповів як проводити роз’яснювальні інформаційні кампанії, що допоможуть уникнути конфліктних ситуацій або знизити рівень громадського спротиву під час модернізації мережі закладів освіти.

Для викладачів кафедри педагогічної майстерності та менеджменту такі заходи мають науково-практичну цінність для успішного здійснення наукової та викладацької діяльності.

На кафедрі педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна успішно відбувся захист кваліфікаційних робіт бакалаврів-менеджерів

Останній тиждень червня для здобувачів освіти першого бакалаврського рівня освіти спеціальності 073 «Менеджмент» був насичений на наукові події. Адже в період з 26 по 29 червня 2023 р.  здобувачі освіти освітніх програм «Менеджмент  (Управління навчальним закладом)», «Менеджмент (Управління інноваційною діяльністю)», «Менеджмент (Управління проєктами)» представляли викладачам кафедри та стейкхолдерам свої наукові дослідження.

Під час захисту бакалаврських кваліфікаційних робіт студенти представили цікаві та змістовні дослідження інноваційного спрямування.  Кожен студент разом із науковим керівником дуже виважено підійшли до вибору теми дослідження, оскільки вона повинна бути актуальною для майбутніх управлінців, здатних бути конкурентноспроможними в умовах постійних змін.  Зокрема, об’єктами досліджень стали інноваційні технології  в сфері будівництва та екоменеджменту, проєктні технології в освіті, розвиток лідерських якостей, корпоративна культура, формування комунікативної культури тощо.

Усі роботи відзначаються відповідністю вимогам до робіт такого рівня, оригінальністю та мають практичне значення. Варто відзначити, що студенти апробували свої наукові здобутки на щорічних міжнародних науково-практичних конференціях, які традиційно проводить кафедра педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна.  Крім того, виконуючи наукові дослідження студенти дотримувались правил академічної доброчесності, про що свідчать сертифікати про перевірку робіт на плагіат.

 Тож вітаємо здобувачів освіти із першими  науковими досягненням та бажаємо продовжувати розвивати сучасну українську науку і досягати вагомих результатів!

На кафедрі педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна відбулося обговорення основних положень Закону України «Про запобігання корупції»

20 червня 2023 р.  уповноважена особа з питань запобігання та виявлення корупції в Полтавському національному педагогічному університеті імені В.Г. Короленка Інна Важеніна провела обговорення з колективом кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна основних положень Закону України «Про запобігання корупції».

Під час зустрічі акцентувалася увага на всіх дієвих механізмах мінімізації корупційних ризиків під час екзаменаційної сесії, організації внутрішніх каналів для повідомлення про порушення прав здобувачів освіти та працівників кафедри. Як зазначила Інна Леонідівна, заходи запобігання корупційним правопорушенням потрібно спрямувати у таких напрямках:  під час вступної кампанії, під час навчального процесу та на його завершальному етапі.

В результаті зустрічі члени кафедри вирішили у своїй діяльності керуватися принципом «нульової толерантності» до будь-яких проявів корупції і вживатимуть всі передбачені чинним законодавством заходи щодо запобігання, виявлення та протидії  корупції та пов’язаних з нею дій.

Викладачка кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна та студенти  спеціальності 073 «Менеджмент» взяли участь у воркшопі «Як почати бізнес з нуля. Від ідеї до реалізації»

20 червня 2023 р. в рамках проєкту «Ukraine Global Faculty» студенти та викладачка кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна Інна Іщенко стали учасниками воркшопу «Як почати бізнес з нуля. Від ідеї до реалізації», який провів лідер і наставник спільноти підприємців Win Win Club Віталій Лубінець.

Під час заходу спікер ознайомив учасників з найсучаснішими можливостями щодо організації та ведення бізнесу, навичками підприємництва та поділився власним досвідом з питань найперспективніших сегментів із започаткування власної справи.

Такі заходи стають гарним підґрунтям для студентів та викладачів, які попри війну в країні продовжують працювати, розвиватись та готувати наступне покоління високоосвічених, інтелектуальних, конкурентоспроможних фахівців-патріотів своєї держави, основна місія яких полягатиме в успішній повоєнній відбудові економіки країни та її успішній інтеграції у світовий економічний простір. 

Академічна мобільність здобувачів освіти спеціальності 073 «Менеджмент»

Інтеграція України в Європейський простір вищої освіти та Європейський дослідницький простір відкриває нові можливості для студентів Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка. Угода про співпрацю між Полтавським національним педагогічним університетом імені В. Г. Короленка та Полтавським аграрним державним університетом сприяє реалізації внутрішньої академічної мобільності.

Одним із основних завдань академічної мобільності в ПНПУ імені В. Г. Короленка є підвищення рівня теоретичної та практичної підготовки учасників програм академічної мобільності, проведення досліджень з використанням сучасних методик, обладнання та технологій, опанування новітніми методами дослідження, набуття досвіду проведення науково-дослідної роботи та впровадження її результатів.

Впродовж 2 семестру 2022-2023 н.р. здобувачі освіти першого бакалаврського рівня освіти Євгенія Маслей, Вікторія Товстенко, Віталій Пустовий вивчали освітній компонент «Офісний менеджмент». Здобувачі освіти другого магістерського рівня Валентин Пилипчук, Олег Бойко, Марина Лихошвай та Даниїл Бут опанували дисципліну «Стратегічний менеджмент».

Метою академічної мобільності учасників освітнього процесу є поглиблення інтеграції в український та міжнародний освітньо-науковий простір, підвищення якості освіти та ефективності наукових досліджень.

Успішно опанувавши дисципліни, всі учасники програми отримали сертифікати, на підставі яких відбувається перезарахування вивчених навчальних дисциплін.

Спільне засідання робочих груп з оновлення освітньо-професійних програм першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти освітньої програми «Менеджмент (Управління інноваційною діяльністю)»

22 червня 2023 р. на кафедрі педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна відбулося спільне засідання робочих груп з розроблення та оновлення освітньо-професійних програм «Менеджмент (Управління інноваційною діяльністю)» першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти.

У ході робочого засідання учасники зустрічі врахували зауваження, отримані під час акредитації, а також пропозиції та рекомендації за результатами громадських обговорень. 

Гарантка освітніх програм ОПП «Менеджмент (Управління інноваційною діяльністю)» першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів, кандидатка економічних наук, доцентка Оксана Большая висловилася щодо оновлення структури та змісту діючих освітньо-професійних програм відповідно до вимог нормативних документів та зауважень, отриманих в ході акредитації. Оксана Вікторівна зазначила, що згідно із Законом України «Про пріоритетні напрямки інноваційної діяльності в Україні», інноваційний потенціал розглядається як сукупність науково-технологічних, фінансово-економічних, виробничих, соціальних та культурно-освітніх можливостей країни, необхідних для забезпечення інноваційного розвитку. При цьому окремо виділяється такий складник потенціалу, як інноваційна культура, яка характеризує рівень освітньої, загальнокультурної і соціально-психологічної підготовки особистості та суспільства загалом до сприйняття і творчого втілення в життя ідеї розвитку економіки країни на інноваційних засадах. Саме тому запропоновані зміни мають стати вектором організації освітнього процесу для здобувачів освіти спеціальності 073 Менеджмент освітньої програми «Менеджмент (Управління інноваційною діяльністю)».

Слушними під час зустрічі стали думки стейкхолдерів – ФОП Подольської В.А. (ТОВ «Афродізіак») Вікторії Подольської, кандидатки педагогічних наук, заступниці  директора з навчально-виховної роботи ТО «Приватна початкова школа м. Полтава «ДКУ» Ольги Гурської, голови Дмитрівського старостату Козки Станіслава, директора «School of English Полтава» Віталія Коленського. Вони одностайні в тому, що для здійснення інноваційної діяльності важливим є високий рівень освіти та інтелектуальної активності, виражене почуття власної гідності, ініціативності, самостійності і незалежності у поглядах, які будуть відповідати запитам сучасного суспільства.   

Члени робочої групи та стейкхолдери затвердили пропозиції до структури навчальних планів відповідних ОПП, запропонували освітні компоненти, кількість кредитів до них, обговорили актуальність запровадження тих чи тих освітніх курсів та їх змістове наповнення.

Робочі засідання проєктних ОПП «Менеджмент (Управління інноваційною діяльністю)» першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів пройшли в діловій атмосфері та сприятимуть належній підготовці фахівців кафедрою педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна.

Захист результатів навчальної управлінської практики студентів другого курсу першого бакалаврського рівня освіти зі спеціальності    073 «Менеджмент»

16 червня 2023 р. на кафедрі педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна відбувся семінар присвячений обговоренню результатів навчальної управлінської практики та захисту звітів здобувачів освіти першого бакалаврського рівня освіти зі спеціальності 073 «Менеджмент».  Здобувачі освіти протягом двох тижнів вивчали досвід управлінської діяльності на базі Управління державної служби якості освіти у Полтавській області.

Під час зустрічі начальник Управління державної служби якості освіти у Полтавській області, стейкхолдер освітньо-професійної програми «Менеджмент (Управління навчальним закладом)»  Юрій Кращенко зазначив, що сучасний розвиток управлінських структур обумовлює вимоги до функціональної результативної діяльності апарату державного управління. Це викликає необхідність формування готовності майбутніх менеджерів до управлінської діяльності.  Вивчення практичного досвіду діяльності Управління державної служби якості освіти у Полтавській області є важливим етапом у професійному становленні здобувачів освіти, оскільки під час навчальної практики у них формується уявлення про управлінські засади та ефективні способи комунікації.  

Під час практики здобувачі освіти  ОПП «Менеджмент (Управління навчальним закладом)», «Менеджмент (Управління інноваційною діяльністю)», «Менеджмент (Управління проєктами)» стали учасниками онлайн-форуму «Право на якісну освіту: що потрібно знати батькам?». Участь у такому заході сприяла формуванню організаційних навичок та удосконаленню механізмів  міжособистісної комунікації між представниками різних сфер, серед яких управлінці, освітяни, правознавці та громадськість.

Факультетський керівник практики доцентка Ніна Пивовар зазначила, що така практика посилює практикоорієнтований підхід у навчанні і дозволяє закріпити знання і вміння отримані студентами під час навчання, формування професійної компетентності майбутнього менеджера.

Здобувачі освіти під час зустрічі представили звітну документацію та висловили свої враження про проходження практики.  Результатом зустрічі стало затвердження звітів та визначення подальших навчальних та наукових перспектив.

Профорієнтаційний воркшоп на кафедрі педагогічної майстерності та менеджменту імені І. А. Зязюна

Вибір професії для кожної молодої людини ­– це вибір свого місця в житті, подальшого шляху навчання і праці.  Саме тому 16 червня 2023 р. кафедра педагогічної майстерності та менеджменту імені І. А. Зязюна у межах «Місяця позашкілля» запросила на профорієнтаційну зустріч учнів старших класів Полтавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 37 Полтавської міської ради.  Колектив кафедри провів для гостей воркшоп  «Моя майбутня кар’єра».

Такі заходи є дуже важливими для випускників шкіл, оскільки вони мають зробити правильний життєвий вибір. Під час зустрічі учасники мали можливість поспілкуватися з представниками університету щодо умов вступу у ПНПУ імені В. Г. Короленка та навчання на кафедрі педагогічної майстерності та менеджменту імені І. А. Зязюна.

Під час заходу учні ознайомилися із освітньо-професійними програмами кафедри. У форматі тренінгових вправ студенти визначили правила вибору професії, а також обговорили фактори, через які приваблює та чи та професія.

Для більшого розуміння особливостей освітньо-професійних програм спеціальності 073 Менеджмент викладачі представили детальну інформацію, а також зазначили переваги навчання у ПНПУ імені В. Г. Короленка.

Майбутніх студентів зацікавили пропозиції навчання в університеті. Під час зустрічі старшокласники дізналися, що, обравши навчання саме за цим фахом, вони будуть вивчати актуальні дисципліни, матимуть можливість сформувати  сучасні професійні компетентності у інноваційному освітньому середовищі університету. 

Бажаємо абітурієнтам успішно пройти всі етапи вступної кампанії та чекаємо їх серед студентів нашої кафедри! 

Візит науковців Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна

15 червня 2023 р. гостями Міжнародного і всеукраїнського макаренкознавчого центру університету стала представницька делегація відділу теорії і практики педагогічної освіти Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України в складі докторів педагогічних наук, професорів Лариси Петренко (завідувачка відділу), Олександра Лавріненка та Олександра Кучерявого.

Київські вчені не змогли залишитися осторонь тої боротьби, яку веде Полтавський педуніверситет за збереження спадку нашого великого земляка Антона Макаренка. Вони привезли звернення від своєї наукової установи до Полтавської міської ради з проханням підтримати пам’ять про видатного полтавця, педагога і вченого зі світовим ім’ям та не дозволити знищувати його славетне ім’я на мапі міста Полтави. Як зазначили автори листа, особистість видатного українського педагога, який зумів могутністю своєї волі й таланту, світлом розуму і гуманістичною цілеспрямованістю дій вистояти проти сил тиску совєцької ідеології і політики, не має залишитися без захисту, бо зранені російською агресією, нелюдськими звірствами і знущаннями, відвертим геноцидом рашистів душі маленьких українців сьогодні потребують учителів, наставників, вихователів, зданих демонструвати високий рівень педагогічної майстерності.

Програма перебування київських науковців включала відвідування низки меморіальних місць. Вони оглянули територію першої керованої Макаренком виховної установи для неповнолітніх правопорушників в урочищі Триби та поклали квіти до пам’ятного знаку, встановленого тут у березні цього року за допомоги полтавського мецената Віктора Бажана.

Надзвичайно змістовним був візит до Державного музею-заповідника А. С. Макаренка в Ковалівці та Полтавського ліцею імені А. С. Макаренка Полтавської обласної ради. Професори Андрій Ткаченко та Володимир Моргун познайомили гостей із архівними свідченнями істинного політичного обличчя Макаренка, розповіли про підтримку та благодійну допомогу в умовах російської агресії шанувальників Макаренка з Австралії, Греції, Італії, Німеччини, Польщі, Чехії, Японії та інших країн. За ініціативою киян було укладено меморандум про співпрацю між їхнім інститутом та ліцеєм, під час підписання якого директор закладу Валерій Шульга окреслив перспективи майбутнього співробітництва та подякував ученим за їхнє прагнення не дати російським агресорам привласнити всесвітню славу українського педагога.

Завершальною подією в насиченій програмі візиту київських колег стала екскурсія до Полтавського приватного художнього музею Віктора Бажана, де гості не лише долучилися до унікальних мистецьких скарбів, але й мали змогу познайомитися із невідомими рукописами Антона Макаренка з колекції фундатора музею.

Учасники делегації передали від імені директорки Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна, членкині-кореспондентки НАПН України, докторки педагогічних наук, професорки Лариси Лук’янової щиросердну подяку ректорці університету професорці Марині Вікторівні Гриньовій за виявлений талант і цілеспрямованість в організації заходів міжнародного й усеукраїнського рівня, присвячених збереженню пам’яті і популяризації ідей видатного українського педагога-гуманіста А. С. Макаренка.

На кафедрі педагогічної майстерності та менеджменту імені І. А. Зязюна відбувся науковий семінар

12 червня 2023 р. на кафедрі педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна відбувся науковий семінар, організований з метою попереднього захисту дисертаційного дослідження на здобуття наукового ступеня доктора філософії Юлії Стрижак на тему «Педагогічні засади формування саморегуляційної компетентності майбутніх учителів іноземних мов у процесі професійної підготовки» (наукова керівниця − докторка педагогічних наук, професорка, членкиня-кореспондентка НАПН України Марина Гриньова). 

У роботі семінару взяли участь ректорка ПНПУ імені В. Г.  Короленка Марина Гриньова, професорсько-викладацький склад кафедри, здобувачі освіти і рецензенти дослідження: кандидатка педагогічних наук, доцентка кафедри англійської та німецької філології Євгенія Вєнєвцева, кандидатка педагогічних наук, доцентка кафедри англійської та німецької філології Оксана Рудич. У зв’язку з перебудовою системи освіти України, підвищенням рівня психолого-педагогічного забезпечення професійної підготовки фахівців актуальність дослідження проблеми формування саморегуляційної компетентності майбутніх фахівців суттєво зростає. Саме тому наукова школа Марини Вікторівни, яку представляє Юлія Стрижак, продовжує досліджувати цю проблему і знаходити ефективні шляхи її вирішення.

Марина Вікторівна зазначила, що тематика дослідження є важливою і необхідною, оскільки зараз спільнота освітян повинна реагувати на виклики суспільства, зумовлені воєнним станом, а це може спричинити їхнє емоційне виснаження та професійне вигорання, не кажучи вжепро погіршення фізичного здоров’я та негативний вплив на стосунки з іншими людьми. Саме тому в запропонованій дисертації обґрунтувано сутність моделі реалізації педагогічних умов формування саморегуляційної компетентності майбутніх учителів іноземних мов у процесі професійної підготовки та підтверджено її ефективність.

Спікерка семінару, завідувачка кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна професорка Олена Жданова-Неділько  звернула увагу учасників зібрання на важливість вмінь здійснювати саморегуляцію в процесі професійної діяльності. Вона відзначила, що педагогічно керована навчальна діяльність, яка утворюється з навчальних потреб, задач і проблем, створення навчальної ситуації, співвіднесення утруднень в дії і рефлексії вимагає проходження кожним майбутнім учителем компонентів саморегуляції, що зі свого боку надає можливість переходу до самостійного управління емоціями та психо-емоційними станами.

Асистентка кафедри, кандидатка економічних наук Інна Іщенко висловила думку, що в нинішніх умовах дуже важливо здійснювати ефективне управління освітнім процесом. Тому саморегуляційні компетентності майбутніх вчителів повинні детально досліджуватися, оскільки від рівня самоорганізації вчителя залежить увесь освітній процес загалом.

Доктор педагогічних наук, професор Андрій Ткаченко зазначив, що важливу цінність для означеного дослідження проблеми становить вивчення саморегуляції у кількох аспектах, а саме соціальному, психологічному та педагогічному. Це дозволить реалізувати принцип комплексності дослідження.

Кандидатка педагогічних наук, доцентка кафедри англійської та німецької філології Євгенія Вєнєвцева відзначила основні причини відсутності мотивації майбутніх вчителів до розвитку саморегуляційної компетентності, серед яких зазначила низький рівень усвідомленого ставлення до необхідності здійснювати саморегуляцію, відсутність комплексних методик здійснення саморегуляції в процесі фахової підготовки та ін.

Кандидатка педагогічних наук, доцентка кафедри англійської та німецької філології Оксана Рудич наголосила, що сучасний освітній процес має орієнтуватися на інноваційні принципи, тому важливо для забезпечення моделі формування саморегуляційної компетентності майбутніх учителів іноземних мов у процесі професійної підготовки додати такі принципи, як варіативність, багаторівневість, логічний і дидактичний взаємозв’язки зі всіма видами професійно-теоретичної і практичної підготовки.

Учасники міжкафедрального наукового семінару  висловили свої думки із  означеної теми та обговорили перспективи подальших наукових розвідок, які становитимуть наукову цінність в сучасному науковому просторі.   

Обговорення проєктів освітньо-професійних програм підготовки бакалаврів і магістрів за спеціальністю 073 «Менеджмент»

30 травня 2023 р. на кафедрі педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна відбулося онлайн-засідання робочих груп зі створення та оновлення освітньо-професійних програм «Менеджмент (Управління навчальним закладом)», «Менеджмент (Управління проєктами)», «Менеджмент (Управління інноваційною діяльністю)» першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти.  У зустрічі взяли участь  гаранти освітніх  програм, викладачі кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна, здобувачі освіти першого та другого освітнього рівнів та стейкхолдери зазначених освітніх програм.  Метою зустрічі став детальний аналіз діючих освітніх програм, визначення шляхів модернізації проєктів освітніх програм та врахування пропозицій і зауважень, які були надані під час акредитації.


Члени робочих груп висловили свої пропозиції щодо запропонованих проєктів освітніх програм. Вони одностайні в тому, що при визначенні освітніх компонентів необхідно враховувати запити суспільства  в сучасних умовах.  Як слушно зазначила  директорка Комунального закладу «Полтавська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів №38 Полтавської міської ради Полтавської області стейкхолдер Тетяна Веркалець,  підготовка фахівців у сфері менеджменту має бути практикоорієнтована, оскільки зараз суспільство потребує  висококваліфікованих фахівців, здатних діяти в умовах змін і проявляти практичні навички на високому рівні.

У форматі дискусії зі студентами обговорено їхнє бачення й розуміння професійних компетентностей сучасного менеджера.

 В результаті спільного засідання робочих груп  всі учасники  висловили аргументовані положення  щодо удосконалення проєктів освітніх програм, які  сприятимуть належній підготовці фахівців в сфері менеджменту.

Щиро дякуємо учасникам заходу за цінні поради, ефективну комунікацію й співпрацю!

Попередній захист кваліфікаційних бакалаврських робіт на кафедрі педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна

30 травня 2023 р. кафедра педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна об’єднала студентів та викладачів з метою попереднього захисту випускних кваліфікаційних робіт здобувачів першого (бакалаврського) рівня освіти.   Відповідно до методичних рекомендацій щодо організації, виконання та захисту кваліфікаційних (бакалаврських / магістерських) робіт у Полтавському національному педагогічному університеті імені В. Г. Короленка  попередній захист дипломних робіт студентів є прикінцевим етапом  виконання кваліфікаційної роботи, під час якого  визначається встановлення відповідності досліджень вимогам до оформлення, змісту та структури роботи, визначення ключових положень дослідження.

Здобувачі освіти під час заходу представили кваліфікаційні роботи, і як відмітили їх наукові керівники — виконані на належному рівні.  З метою  визначення дотримання правил академічної доброчесності студенти до кваліфікаційних робіт додали довідки про виявлення академічного плагіату, у яких зазначено про допустимий відсоток запозичень.  

В ході  наукового обговорення викладачі кафедри та наукові керівники бакалаврів висловили рекомендації здобувачам освіти для усунення деяких недоліків та надали поради для підготовки до наукового виступу для подальшого захисту кваліфікаційних робіт. 

Обговорення  освітньо-професійних програм підготовки бакалаврів за спеціальністю 073 «Менеджмент»

26 травня 2023 р. кафедрою педагогічної майстерності та менеджменту імені І. А. Зязюна проведено аналіз  освітньо-професійних програм підготовки здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня зі спеціальності 073 «Менеджмент (Управління навчальним закладом)», «Менеджмент (Управління інноваційною діяльністю)», «Менеджмент (Управління проєктами)».

У ході наради науково-педагогічним складом кафедри  проаналізовано зауваження, отримані під час акредитації зазначених  освітніх програм,   визначено шляхи усунення недоліків та перспективи удосконалення освітніх програм.  

Колектив кафедри одностайний у тому, що рівень фахових компетенцій науково-педагогічних працівників значно впливає на взаємодію зі здобувачами освіти, а отже потребує постійного удосконалення.

Обговорення результатів діяльності кафедри педагогічної майстерності та менеджменту       імені І.А. Зязюна у поточному семестрі

23 травня 2023 р. на кафедрі педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна відбулася робоча нарада за участі першого проректора Олексія Гури та начальника навчально-методичного відділу Дмитра Лободи з метою обговорення актуальних питань діяльності кафедри.

Олексій Анатолійович обговорив з професорсько-викладацьким складом кафедри науковий потенціал кафедри та існуючі напрацювання щодо майбутніх наукових публікацій у виданнях категорії «В» та фахових виданнях, включених до міжнародних наукометричних баз Scopus та/або Web of Science Core Collection, зосередивши головну увагу на формуванні в свідомості кожного викладача необхідності виконання наукових досліджень як необхідної умови реалізації індивідуального плану роботи.

Дмитро Олександрович надав суттєві рекомендації щодо перегляду навчальних планів та наголосив на системній роботі кафедри з оновлення змісту навчальних дисциплін.

Крім того, під час наради проаналізували науково-методичний супровід безперервного професійного розвитку педагогів в умовах неформальної та інформальної освіти, визначили плани на майбутнє.

Настановча онлайн-нарада щодо організації та проведення навчальної практики студентами IІ курсу спеціальності «Менеджмент»

22 травня 2023 р. кафедра педагогічної майстерності та менеджменту імені І. А. Зязюна спільно з Управлінням Державної служби якості освіти у Полтавській області провели онлайн-нараду для студентів другого курсуденної та заочної форми навчання спеціальності «Менеджмент» з питання ознайомлення з організаційними аспектами проходження навчальної практики. Цьогоріч студенти будуть проходити практику на базі Управління Держаної служби якості освіти у Полтавській області.

Зі вступним словом виступив начальник управління Державної служби якості освіти у Полтавській області Юрій Кращенко, котрий ознайомив студентів із документами і матеріалами, які варто опрацювати протягом першого тижня практики. Крім того, Юрій Петрович висловив сподівання, що студенти з цікавістю проведуть навчальну практику, будуть відвідувати заплановані онлайн-заходи та зустрічі та закцентував: «Ваше добре навчання сьогодні — це вклад у зміцнення українського суспільства».

Доцентка Ніна Пивовар ознайомила здобувачів освіти з Положенням про організацію та проведення практик студентів Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка, надала необхідні рекомендації і настанови щодо проходження навчальної практики, закцентувала на правилах поведінки, техніці безпеки й охорони праці, вичерпно поінформувала про порядок звітності студентів.

 Для студентів це перша практика, тому бажаємо їм отримати максимум практичних знань та вмінь, а також зробити ще один крок до здобуття своєї майбутньої професії.

Захист результатів виробничої управлінсько–дослідницької практики студентів спеціальності 073 «Менеджмент»

З 10 по 21 квітня 2023 р. згідно з навчальними планами і графіком навчального процесу на 2022-2023 н.р. студенти І курсу другого освітнього рівня денної та заочної форми навчання факультету природничих наук та менеджменту спеціальності 073 «Менеджмент» пройшли виробничу управлінсько–дослідницьку практику у змішаному режимі.

Виробнича практика здобувачів освіти – складова частина навчального процесу і здійснюється з метою закріплення теоретичних знань, ознайомлення з майбутньою професією, набуття досвіду самостійної роботи та виробничих навиків і вміння приймати самостійно рішення в реальних виробничих умовах.

Базами практик для майбутніх менеджерів стали підприємства, установи й організації, де існує потреба в застосуванні знань з питань управління навчальним закладом, управління проєктами та управління інноваційною діяльністю.

Фінальним акордом у виробничій  управлінсько–дослідницькій практиці є представлення результатів її проходження під час захисту звітів, який відбувся в онлайн-режимі 2 травня 2023 р. 

Здобувачі освіти у повному обсязі та на належному рівні виконали програму практики та успішно захистили звіти, показали достатній рівень знань теоретичного матеріалу та практичні навички за фахом. Досвід отриманий під час проходження практики на підприємстві є хорошим стартом для подальшого розвитку навичок сучасного управлінця.

Вітаємо ректорку Марину Гриньову з присвоєнням звання Почесного професора Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка.

Шановна Марино Вікторівно!

Професорсько-викладацький склад кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна щиро вітає Вас і зичить нових плідних здобутків на благо української освіти під непереможним, мирним небом України!

Від усього серця бажаємо Вам міцного здоров’я, незгасимого оптимізму, творчої наснаги та успіхів у всьому задуманому! Ми безмежно цінуємо Ваш професіоналізм та людяність! Нехай Ваш шлях буде наповненим новими злетами й досягненнями, а людська шана буде подякою Вам за плідну працю!

На факультеті природничих наук та менеджменту триває робота експертної акредитаційної комісії для проведення експертизи освітньо-професійних програм за спеціальністю 073 «Менеджмент» за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти

17 квітня 2023 р. у Полтавському національному педагогічному університеті імені В. Г. Короленка розпочала роботу у віддаленому (дистанційному) режимі експертна група Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти для проведення акредитаційної експертизи за спеціальністю 073 «Менеджмент» освітньо-професійних програм «Менеджмент (Управління проєктами)», «Менеджмент (Управління навчальним закладом)», «Менеджмент (Управління інноваційною діяльністю)»  за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти з використанням технічних засобів відеозв’язку.

Відповідно до наказу № 661-1 від 30 березня 2023 р. до складу експертної групи ввійшли:

СУПРУНЕНКО Світлана Анатоліївна, кандидат економічних наук (Державний податковий університет) керівник експертної групи;

МИХАЛЬЧЕНКО Ганна Григорівна, доктор економічних наук, кандидат наук з державного управління (Українська інженерно-педагогічна академія);

БРІНЬ Павло Володимирович, кандидат економічних наук (Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»);

ЛЕБІДЬ Ольга Валеріївна, доктор педагогічних наук (Вищий навчальний заклад «Університет імені Альфреда Нобеля»);

СІМЕНИК Євгеній Станіславович (Національний університет біоресурсів і природокористування України, здобувай вищої освіти).

З програмою роботи експертної групи можна ознайомитися за покликанням: http://pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2023/04/programa-vizytu-menedzhment.pdf 

Перша офіційна зустріч членів експертної групи відбулася з гарантами освітніх програм: докторкою педагогічних наук, доценткою Оленою Ждановою-Неділько – «Менеджмент (Управління навчальним закладом)», професором Андрієм Ткаченко – «Менеджмент (Управління проєктами)» та доценткою Оксаною Большою – «Менеджмент (Управління інноваційною діяльністю)», які надали вичерпну характеристику унікальності та особливостей впровадження освітньо-професійних програм.

Наступна зустріч членів експертної групи відбулася з адміністрацією університету: ректоркою Мариною Гриньовою, першим проректором Олексієм Гурою, проректором із наукової роботи Василем Фазаном, проректором з інфраструктурного розвитку та ресурсного забезпечення Віктором Дудником, деканом факультету природничих наук та менеджменту Сергієм Новописьменним, гарантами освітніх програм.

Також експерти мали зустріч з науково-педагогічними працівниками, які безпосередньо відповідають за зміст освітніх програм, а також викладають дисципліни на них.

Експерти також зустрілися з представниками студентського самоврядування: головою студентської ради ПНПУ імені В. Г. Короленка Віталіною Сагайдак, головою наукового сектору студентської ради університету Владиславом Долговим, першим заступником голови студентської ради університету Анною Ковальчук, головою студентської ради факультету природничих наук та менеджменту Яною Дудко, головою наукового сектору студентської ради факультету природничих наук та менеджменту Альбіною Пронченко, голова культурно-масового сектору студентської ради факультету природничих наук та менеджменту Марією Мильченко.

Ознайомлення експертів з основними напрямками співпраці викладачів та студентів факультету природничих наук та менеджменту із стейкголдерами відбулося під час зустрічі з директором Полтавського ліцею імені А.С. Макаренка Полтавської обласної ради Валерієм Шульгою, директоркою Полтавської міської школи мистецтв «Мала академія мистецтв імені Раїси Кириченко» Тетяною Магомедовою, начальником Навчального пункту аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Полтавській області Леонідом Головачем, ФОП Тарасом Руденко, заступницею директора КЗ «Розсошенська гімназія Щербанівської сільскої ради» Ларисою Вороною,  начальником управління Державної служби якості освіти у Полтавській області Юрієм Кращенком, директоркою комунального закладу «Полтавська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів №38 Тетяною Веркалець, заступником начальника управління – начальником відділу інституційного аудиту управління Державної служби якості освіти у Полтавської області Леонідом Мироненком, директоркою гімназії №15 Полтавської міської ради Юлією Штрикуль, директоркою Сем’янівського НВК Полтавської міської ради Оленою Промською, заступником  директора ПТУ №31 м. Полтави Дмитром Білаєм, завідувачкою гуманітарного відділу виконавчого комітету Мачухівської ТГ Полтавської області Ольгою Кішенець,  начальницею відділу стратегічного планування, моніторингу та промоцій Департаменту економіки і інвестицій Ганною Люлькою,  головою Дмитрівського старостату Полтавської області Станіславом Козкою, заступницею міського голови Кобеляцької міської ради Полтавської області Оленою Стадніковою, кандидаткою педагогічних наук, ТВО директора ТОВ «Приватна початкова школа м. Полтави «ДКУ» Ольгою Гурською.

Другий день візиту розпочався з огляду в режимі відеоконференції матеріально-технічної бази, що використовується під час реалізації освітньої програми. Онлайн-марафон передбачав демонстрацію лекційних аудиторій, комп’ютерних лабораторій з інтерактивним обладнанням, а також низки спеціалізованих аудиторій, як-от:  Науково-освітня лабораторія «Мультилінгвістичний центр», аудиторія музейного типу імені Раїси Кириченко, Лінгвістичний центр, Лабораторія методики навчання хімії, Меморіальна аудиторія імені І.А. Зязюна, Центр координації діяльності педагогічних спільнот, Центр історії кафедри педагогічної майстерності, Міжнародний і всеукраїнський макаренкознавчий центр.

Наступною була зустріч зі здобувачами вищої освіти, які навчаються за освітньо-професійними  програмами «Менеджмент (Управління проєктами)», «Менеджмент (Управління навчальним закладом)», «Менеджмент (Управління інноваційною діяльністю)».

Інформативною була відкрита зустріч, до якої могли долучилися усі охочі розповісти про особливості реалізації цих освітніх програм у ПНПУ імені В. Г. Короленка.

Члени експертної групи зустрілися з адміністративним персоналом: начальником навчально-методичного відділу Дмитром Лободою, керівницею відділу інноваційної діяльності та міжнародних зв’язків Іриною Когут, завідувачкою виробничої та навчальної практик навчально-методичного відділу Наталією Пантюховою, помічницею керівника з кадрової та організаційної роботи Інною Важеніною, головою ради з організації виховної діяльності Людмилою Гомлею, начальницею юридичної служби Валерією Захаровою, відповідальною секретаркою приймальної комісії Мариною Тесленко, начальницею інформаційно-обчислювального центру Любов’ю  Хоменко.

Під час фінальної зустрічі експертна група відзначила сильні сторони освітньо-професійних програм за спеціальністю 073 «Менеджмент» і висловила побажання й пропозиції щодо їх удосконалення.

Публічна лекція «Політичне обличчя Антона Макаренка: міфи та факти»

У бібліотеці університету відбулася публічна лекція «Політичне обличчя Антона Макаренка: міфи та факти», яку прочитав Андрій Володимирович Ткаченко, доктор педагогічних наук, професор кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І. А. Зязюна, віцепрезидент Міжнародної макаренківської асоціації, керівник Всеукраїнського макаренкознавчого центру. Цей захід став продовженням відзначання 135-річчя від дня народження Антона Семеновича Макаренка – видатного випускника Полтавського учительського інституту, всесвітньо відомого педагога, ученого зі світовим ім’ям, письменника. 

Макаренко А. С. – це видатний український педагог, талановитий самобутній письменник, яскравий публіцист та надзвичайно ефективний освітній менеджер. Він посідає особливе місце серед плеяди просвітителів ХХ століття, чий творчий доробок у теорії й практиці виховання визнаний світовою науковою спільнотою.

Педагогічна спадщина А. Макаренка перекладена багатьма мовами, вивчається та досліджується науковцями Польщі, Ізраїлю, Німеччини, Італії, Великобританії, Греції, Японії та інших країн, у тому числі у досить віддалених регіонах планети.

Лектор представив доробок відомих закордонних макаренкознаців і пошановувачів справ та ідей одного з найвидатніших педагогів світу Антона Макаренка, а саме: Гюнтера Едгара Шельхаймера, Гьотца Хілліга, Анке Драйєр-Хорнінга (ФРГ); Маріана Библюка (Польща); Лібора Пєхі, Станіслава Бендла (Чехія); Харольда Расмуссена (Данія); Карі Мурто (Фінландія), Ніколи Січіліано де Куміса, Серени Веджетті, Франческо Тамбурріно (Італія) та інших.

З великою зацікавленістю та інтересом було почути уривки з листів Макаренка та спогадів його брата Віталія, які засвідчують, що насправді Антон Семенович аж ніяк не був прихильником радянської влади, комуністичної ідеології , тим паче більшовизму та сталінізму. Лектор навів безліч переконливих свідчень щодо цього – уривків з особистих листів та записників педагога, які лише зараз стали відомі дослідникам. Весь представлений матеріал за радянських часів був прихований у закритих фондах архівів, оскільки докорінно суперечив радянському міфу про, начебто, комуністичну сутність педагогіки Антона Семеновича.

Отже, Андрій Володимирович закцентував увагу на важливості розглядати постать Макаренка як явище не стільки освіти, скільки гуманістичної культури людства в цілому.

До заходу долучилося понад 80 слухачів як на базі бібліотеки так і дистанційно на платформі ZOOM, серед яких студенти, викладачі закладів освіти, науковці, працівники бібліотек та установ.

Слухачі подякували професору Андрію Ткаченку за творче натхнення та цікаву, змістовну й особливо актуальну лекцію в умовах, коли деякі політичні сили занадто широко й суб’єктивно трактують зміст процесу декомунізації.

Триває обговорення проєктів освітніх програм зі спеціальності 073 «Менеджмент» на 2023 рік

13 квітня 2023 р. під керівництвом ректорки Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка Марини Гриньової, за участі начальника навчально-методичного відділу Дмитра Лободи, координаторки з питань ліцензування та акредитації Ірини Карапузової, декана факультету природничих наук та менеджменту Сергія Новописьменного та професорсько-викладацького складу кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І. А. Зязюна відбулася розширена нарада з обговорення проєктів освітньо-професійних програм підготовки здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів зі спеціальності 073 «Менеджмент (Управління навчальним закладом)», «Менеджмент (Управління проєктами)» та «Менеджмент (Управління інноваційною діяльністю)» на 2023 рік.

Професорка Марина Гриньова наголосила, що в сучасних умовах інтенсифікації соціально-економічного розвитку управління стало однією з найважливіших професій, а навчання менеджменту – основою підготовки керівників-професіоналів. Вища школа має готувати висококваліфікованих менеджерів, які в умовах глобального насиченого ринку мають забезпечувати досконалість, конкурентоспроможність і сталий розвиток своїх організацій і України загалом.

Завідувачка кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І. А. Зязюна професорка Олена Жданова-Неділько зазначила, що спеціальність 073 «Менеджмент» досить перспективна, вона має враховувати актуальні тенденції ринку праці, а також – специфіку реалізації в умовах військового часу, наприклад,  застосування інноваційних мультимедійних технологій у контексті змішаного навчання.

Під час зустрічі гаранти освітніх програм презентували результати засідань робочих груп, які базуються на пропозиціях внутрішніх і зовнішніх стейкголдерів, академічної спільноти та здобувачів освіти. Учасники зібрання сформували змістовний перелік освітніх компонентів, які забезпечать досягнення цілей та програмних результатів ОП «Менеджмент». 

Учасники заходу зійшлися на думці, що під час фахової підготовки бакалаврів з менеджменту необхідно, насамперед, зосереджувати зусилля на формуванні нового управлінського світогляду випускників у контексті розуміння важливості трансформацій, що викликані війною в Україні та перспективою її вступу до ЄС.

Постійна співпраця із усіма зацікавленими учасниками освітнього процесу сприятиме набуттю здобувачами вищої освіти компетентностей, передбачених Стандартом вищої освіти за спеціальністю 073 «Менеджмент».

Викладачка кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна та студенти факультету природничих наук та менеджменту вдосконалили свої soft skills

Про критичне мислення зараз хто тільки не говорить — «навичка ХХІ століття», «вимога просунутих роботодавців» яка дозволяє студентам усвідомлено і самостійно вирішувати будь-які питання на своєму шляху.

Саме тому з метою розвитку «м’яких навичок» викладачка кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна Інна Іщенко, в рамках вивчення дисципліни «Soft skills», ініціювала спільно з студентами другого курсу факультету природничих наук та менеджменту проходження онлайн-курсів за програмами: «Критичне мислення в українському контексті», «Критичне мислення для освітян», «Думай інакше: Зламай перешкоди на шляху до навчання та відкрий свій прихований потенціал». Зазначені курси проходять на найбільшій платформі онлайн-освіти в Україні – Prometheus.

Під час навчання здобувачі освіти разом з викладачем поступово  дізнавались про свої приховані можливості, отримали важливі поради про те, як впоратися з прокрастинацією, отримали досвід як тримати себе в режимі «розумової зміни» та критично мислити.

По завершенню навчання учасники набули знань і навичок критичного та системного мислення, здатність логічно обґрунтовувати позицію, творчість, ініціативність, вміння конструктивно керувати емоціями, оцінювати ризики, приймати рішення, розв’язувати проблеми, здатність співпрацювати з іншими людьми, про що свідчать отримані сертифікати учасників.

Онлайн-нарада для студентів спеціальності «Менеджмент» щодо проходження виробничо-управлінської практики

10 квітня 2023 р. на кафедрі педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна відбулась настановна онлайн-нарада з питання ознайомлення студентів денної та заочної форми навчання спеціальності «Менеджмент» з організаційними аспектами щодо проходження виробничої управлінсько-дослідницької практики.

Доцентка Ніна Пивовар ознайомила здобувачів освіти з Положенням про організацію та проведення практик студентів Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка, надала необхідні рекомендації і настанови щодо проходження виробничої управлінсько-дослідницької практики, закцентувала на правилах поведінки, техніці безпеки й охорони праці, вичерпно поінформувала про порядок звітності студентів.

Проведення виробничої практики має забезпечити студентам подальше поглиблення та закріплення теоретичних знань, що отримані в університеті для всебічного застосування їх у процесі практичної, наукової, дослідницької, педагогічної діяльності в закладах освіти та на підприємствах різної форми власності, де необхідні фахівці зі спеціальності 073 «Менеджмент».

Професійні можливості і перспективи для студентів бакалаврату спеціальності 073 «Менеджмент»

3 квітня 2023 р. на кафедрі педагогічної майстерності та менеджменту імені І. А. Зязюна відбулось обговорення професійних можливостей і перспектив для студентів першого бакалаврського рівня вищої освіти спеціальності 073 «Менеджмент». 

Завідувачка кафедри Олена Жданова-Неділько закцентувала, що менеджер – унікальна професія, а попит на фахівців нового покоління з цієї спеціальності залишається традиційно високим, оскільки їх професіоналізм, відповідальність, ініціативність, наполегливість і володіння новими методами та технологіями управління виступають запорукою конкурентоспроможності та розвитку сучасного підприємства. Сучасний бакалавр менеджменту здатний вирішувати практичні проблеми та складні спеціалізовані задачі у сфері управління організаціями та їх підрозділами. Зважаючи на це,  важливим завданням викладачів кафедри являється інформування студентів щодо професійних можливостей і перспектив навчання на ОС Магістр у 2023 р.

Професорсько-викладацький склад кафедри детально обговорив умови вступу, зокрема окреслили ключові моменти щодо алгоритму реєстрації на ЄВІ та ЄФВВ. Доцентка Ніна Пивовар наголосила, що завчасна підготовка є ключовим фактором для успішної здачі вступних іспитів та поінформувала про курси які можна запропонувати студентам для якісної підготовки до вступу.

Викладачка кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І. А. Зязюна Інна Іщенко передала університетській бібліотеці монографію

Бібліотека імені Михайла Андрійовича Жовтобрюха Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка отримала монографію: «Краус К.М., Краус Н.М., Іщенко І.С. Освіта та суспільство: цифрова ідентифікація людини: монографія. – Київ: Аграр Медіа Груп, 2023. – 208 с. ISBN 978-617-646-521-8»

Над монографією працювали кандидат економічних наук, Інна Іщенко спільно з доктором економічних наук, професором Наталією Краус та кандидатом економічних наук, доцентом Катериною Краус. У монографії досліджено теоретико-методологічні засади цифрової ідентифікації людини використовуючи інструменти інституту освіти. Представлено цифрові орієнтири та інноваційні вектори змін інституту освіти і науки в Україні. Розкрито особливості економічної професійної освіти покоління цифрових людей та вказано професії майбутнього у віртуальній реальності інноваційно-цифрового простору. Проаналізовано виклики та можливості сучасного ринку праці в умовах автоматизації виробництва і цифровізації економіки. 

Електронна версія монографії розміщена у відкритому цифровому архіві Інституційний репозитарій ПНПУ імені В. Г. Короленка, у базі даних «Електронна освітня бібліотека» та електронному каталозі.

З паперовим варіантом можна попрацювати в Читальному залі Бібліотеки імені Михайла Андрійовича Жовтобрюха а також Читальному залі Національної бібліотеки України імені В.І.  Вернадського.

Видання рекомендовано для науковців, викладачів і студентів закладів освіти, практиків у сфері цифровізації освіти та науки.

Продовжується обговорення та удосконалення освітніх програм зі спеціальності 073 «Менеджмент» першого бакалаврського рівня освіти на 2023 рік

30 березня 2023 р. кафедрою педагогічної майстерності та менеджменту імені І. А. Зязюна в онлайн-форматі проведено чергове обговорення освітніх програм підготовки здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня зі спеціальності 073 «Менеджмент» з метою врахування попередніх пропозицій та напрацювань щодо удосконалення освітніх програм на 2023 рік.

У заході брали участь: гарант освітньої програми «Менеджмент (Управління навчальним закладом)» – докторка педагогічних наук, професорка, завідувачка кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І. А. Зязюна Олена Жданова-Неділько, гарант освітньої програми «Менеджмент (Управління проєктами)» – доктор педагогічних наук, професор Андрій Ткаченко, та гарант освітньої програми «Менеджмент (Управління інноваційною діяльністю)» – кандидат економічних наук, доцентка Оксана Большая та викладачі кафедри: кандидат економічних наук Інна Іщенко, доцентка Алла Барбінова, старша викладачка Ірина Бабенко та доцент Василь Шпильовий.

Гарант освітньої програми «Менеджмент (Управління навчальним закладом)» Олена Жданова-Неділько розповіла про напрацювання членів робочої групи під час попередніх засідань (http://nature.pnpu.edu.ua/index.php/6942/). Наголосила на необхідності дотримуватися під час оновлення освітніх програм  вимог сучасного ринку праці та інтеграції до європейського освітнього простору, як одного із шляхів оновлення змісту освітніх програм підготовки фахівців з менеджменту на основі сучасних освітніх підходів, в першу чергу, компетентнісного.

Гарант освітньої програми «Менеджмент (Управління проєктами)» Андрій Ткаченко за результатами багатоаспектної співпраці зі стейхолдерами поділився напрацюваннями щодо проведеного критичного аналізу наявних компонентів освітніх програм та надав рекомендації стосовно необхідності їх оновлення і вдосконалення.

Гарант освітньої програми «Менеджмент (Управління інноваційною діяльністю)» Оксана Большая поінформувала, що відповідно до актуальних потреб періоду воєнного стану, потреб відновлення України та сучасного стану сфери науки та інновацій оновлено перелік середньострокових пріоритетних напрямів інноваційної діяльності загальнодержавного рівня, а також подовжено їхнє виконання на 2023 рік. Таке рішення прийнято на черговому засіданні Кабінету Міністрів України 30 березня 2023 року (http://surl.li/fyefv).

Учасники активно і плідно попрацювали, обговорили всі напрацювання, зміни та уточнення, а зібрана інформація буде слугували основою для удосконалення змісту та якості підготовки здобувачів вищої освіти за освітньо-професійними програмами 073 «Менеджмент».

Доцентка кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна Ніна Пивовар отримала сертифікат про успішне завершення навчання за програмою  «Пріоритети в освіті: гнучкість, ідеї, мотивація»

В рамках Всеукраїнської онлайн конференції з підвищення кваліфікації «Пріоритети в освіті: гнучкість, ідеї, мотивація» доцентка кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна Ніна Пивовар пройшла курс з підвищення кваліфікації за темою: «Викладання у Воєнний час: адаптивні стратегії та програми підтримки для дистанційного навчання та подолання викликів». Даний курс допоміг отримати нові знання для їх ефективного впровадження в рамках викладання дисципліни «Стратегії вирішення конфліктів  та стресостійкість».

Під час навчання Ніна Михайлівна мала змогу дізнатись, що таке травма і як розпізнати її наслідки; як створити безпечний освітній простір для здобувачів освіти під час війни.

Результатом навчання стало набуття знань і практичних навичок як мати справу з поведінкою, яка ставить виклики перед учасниками освітнього процесу; зрозуміти зв’язок між поведінкою та травматичним досвідом; як імплементувати ці знання з метою ефективної підтримки студентів, про що свідчить отриманий сертифікат учасника.

Профорієнтаційний захід «Командотворення» на кафедрі педагогічної майстерності та менеджменту імені І. А. Зязюна

27 березня 2023 р. у рамках профорієнтаційного заходу «Фестиваль професій» у Полтавському національному педагогічному університеті імені В. Г. Короленка кафедра педагогічної майстерності та менеджменту імені І. А. Зязюна  провела тренінг-практикум «Командотворення».

Під час тренінгу викладачі кафедри насамперед познайомили учасників з можливостями, які відкриваються для здобувачів освіти за спеціальністю 073 «Менеджмент», освітніми програмами, умовами та матеріально-технічним забезпеченням і додатковими можливостями для студентів та дозвілля.

В результаті інтерактиву учасники мали змогу детально познайомитися із системою заходів для можливого формування та розвитку груп до рівня команд з високою продуктивністю праці та конструктивністю взаємин.
Крім того, абітурієнти мали можливість особисто поспілкуватися із викладачами кафедри та поставити найбільш хвилюючі питання.

Обговорення освітньої програми зі спеціальності

073 «Менеджмент (Управління проектами)»

24 березня 2023 р. кафедрою педагогічної майстерності та менеджменту імені І. А. Зязюна проведено онлайн-засідання робочої групи з обговорення освітньої програми підготовки здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня зі спеціальності 073 «Менеджмент (Управління проєктами)» на 2023 рік.

З вітальним словом до учасників звернулась докторка педагогічних наук, професорка, завідувачка кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І. А. Зязюна Олена Жданова-Неділько.  Вона зазначила, що реалізувати завдання інтеграції вищої освіти в європейський освітній простір неможливо без розуміння сучасної практики забезпечення якості вищої освіти. Зважаючи на це, кафедра постійно сприяє підвищенню якості освіти відповідно до рекомендацій та критеріїв європейського освітнього простору.  Вкрай важливо бути готовим до сучасних викликів та вимог суспільства, при цьому використовувати всі необхідні механізми та інструменти для покращення якості освітнього процесу а також закріплення досягнутих результатів.

Гарант освітньої програми доктор педагогічних наук, професор Андрій Ткаченко  наголосив, що для ефективного вирішення даного питання до процесу обговорення та оновлення освітньої програми залучаються зовнішні та внутрішні стейкхолдери, академічна спільнота і учасники навчального процесу.

У заході брали участь члени робочої групи зі створення та оновлення освітніх програм для здобувачів вищої освіти зі спеціальності 073 «Менеджмент (Управління проєктами)» 2023 року набору: доцент Сергій Школяр, доцент Василь Шпильович, старша викладачка Ірина Бабенко, студентка групи УП-2 Ірина Калініченко; студентка групи УП-3 Тетяна Гафіна та запрошені: доцентка Оксана Большая, кандидат економічних наук Інна Іщенко.

Гарант освітньої програми  Андрій Ткаченко ознайомив присутніх зі змістом освітньої програми, зупинившись на основних її складових (загальна інформація, мета, особливості, програмні компетентності та результати навчання, ресурсне забезпечення реалізації програми, тощо), відмітив відповідність освітньої програми Стандарту вищої освіти України, затвердженого Наказом Міністерства освіти і науки України 10.07.2019 р. № 959.  

У форматі дискусії зі студентами обговорено їхнє бачення й розуміння професійних компетентностей сучасного менеджера.

Загалом, інші виступаючі позитивно охарактеризували актуальність та правильність вибору переліку дисциплін, які є обов’язковими компонентами циклу загальної та спеціальної (фахової) підготовки. Обговорюючи вибіркові компоненти освітньої програми, студентами похвально відмічено вільний альтернативний вибір навчальних дисциплін.

Щиро дякуємо учасникам заходу за цінні поради, ефективну комунікацію й співпрацю!

«Золоті віки: чого ми можемо навчитися з їхнього злету та падіння» – Йохан Норберг

Для студентів, аспірантів та викладачів українських закладів вищої освіти триває проєкт «Ukraine Global Faculty», в межах якого закордонні професори з провідних університетів, топексперти та підприємці читатимуть онлайн-лекції для української аудиторії.

23 березня 2023 р. в рамках даного проєкту «Ukraine Global Faculty» студенти та викладачка кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна Інна Іщенко прослухали онлайн-лекцію «Золоті віки: чого ми можемо навчитися з їхнього злету та падіння», яку прочитав письменник, викладач і режисер, шведський історик ідей, старший науковий співробітник Інституту Катона Йохан Норберг.  Він – досвідчений і відомий оратор від Стокгольма до Сіднея, від Буенос-Айреса до Пекіна та від Каїра до Капітолійського пагорба, що спеціалізується на питаннях широкого спектру: від свободи та прогресу до підприємництва, глобалізації та прихованих дихотомій, що формують світ.

Лекція була присвячена питанням епохи економічного та наукового прогресу в історії абсолютно різних країн світу. Також разом з лектором учасники ознайомились з причинами початку і кінця цих періодів та користь цих історичних подій для сьогодення.

Засідання робочої групи з обговорення освітньої програми підготовки здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня зі спеціальності 073 «Менеджмент (Управління інноваційною діяльністю)».

23 березня 2023 р. кафедрою педагогічної майстерності та менеджменту імені І. А. Зязюна було ініційовано засідання робочої групи з обговорення освітньої програми підготовки здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня зі спеціальності 073 «Менеджмент (Управління інноваційною діяльністю)» на 2023 рік.

У заході взяли участь члени робочої групи: гарант освітньої програми – доцентка Оксана Большая, доцентка кафедри Алла Барбінова, кандидатка економічних наук Інна Іщенко, завідувачка гуманітарного відділу виконавчого комітету Мачухівської територіальної громади Ольга Кішенець, директор Poltava School of English Віталій Коленський, заступниця директора Приватної початкової школи міста Полтава «Дитяча Корпорація Успіху» Ольга Гурська, студентка групи УІД-3 ПНПУ імені В. Г. Короленка Поліна Троян; студент групи УІД-2 ПНПУ імені В. Г. Короленка Владислав Пащенко.

Гарант освітньої програми Оксана Большая ознайомила присутніх зі змінами до стандартів вищої освіти згідно з наказом № 26 Міністерства освіти і науки України від 13.01.2022 р. Також розповіла про те, як зміняться освітні компоненти та практична підготовка здобувачів освіти  у 2023 р.

Відповідно до Методичних рекомендацій щодо перегляду та оновлення освітніх програм у Полтавському національному педагогічному університеті імені В. Г. Короленка на даному етапі члени робочої групи обговорили  національні стратегії розвитку вищої освіти, детально переглянули перелік освітніх компонентів освітніх програм та врахували всі рекомендації щодо майбутнього проекту освітньої програми.

У рамках підготовки до акредитації викладачі кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І. А. Зязюна провели засідання фокус-групи «Впровадження інноваційних педагогічних технологій у навчальний процес»

22 березня 2023 р. у Полтавському національному педагогічному університеті імені В. Г. Короленка у рамках підготовки до акредитації освітніх програм спеціальності 073 Менеджмент відбулося засідання фокус-групи «Впровадження інноваційних педагогічних технологій у навчальний процес».

Ректорка університету професорка Марина Гриньова, гаранти і члени робочих груп освітніх програм «Менеджмент (Управління навчальним закладом)», «Менеджмент (Управління проєктами)» та «Менеджмент (Управління інноваційною діяльністю)» і начальник навчально-методичного відділу Дмитро Лобода детально обговорили стан готовності акредитаційних справ, які мають відповідати актуальним сучасним тенденціям розвитку освіти і запитам ринку праці. Професорка Марина Гриньова закцентувала увагу науковців на створенні необхідних умов для здобувачів освіти з метою формування творчої компетентної особистості, яка буде здатна реалізувати свій потенціал у суспільстві. Однак, не менш важливим є упровадження нових більш ефективних педагогічних технологій та інтерактивних методів навчання.

Учасники зібрання провели брейнстормінг, який сприяв генерації ідей, всі проопозиції обговорили та прийняли до практичного впровадження в освітній процес.

Головним меседжем заходу стало питання реалізації освітніх програм відповідно до парадигм навчання орієнтованих як на викладача, так і на студента.

Обговорення освітніх програм зі спеціальності

073 «Менеджмент (Управління навчальним закладом)»

21 березня 2023 р. кафедрою педагогічної майстерності та менеджменту імені І. А. Зязюна проведено засідання робочої групи з обговорення освітніх програм підготовки здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів зі спеціальності 073 «Менеджмент (Управління навчальним закладом)» на 2023 рік.

Згідно зі стратегією розвитку вищої освіти в сучасних умовах, кафедра забезпечує постійне підвищення якості освіти, яка відповідає рекомендаціям та критеріям європейського освітнього простору та викликам і вимогам суспільства, кращим світовим практикам та науковим досягненням.

Для ефективного вирішення даного питання до процесу обговорення та оновлення освітніх програм залучаються зовнішні та внутрішні стейкхолдери, академічна спільнота і учасники навчального процесу.

У заході брали участь члени робочої групи зі створення та оновлення освітніх програм для здобувачів вищої освіти зі спеціальності 073 «Менеджмент (Управління навчальним закладом)» 2023 року набору: гарант освітньої програми – докторка педагогічних наук, професорка, завідувачка кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І. А. Зязюна Олена Жданова-Неділько, доцентка кафедри Ніна Пивовар, старша викладачка Ірина Бабенко, заступниця директора КЗ «Розсошенська гімназія Щербанівської сільскої ради» Лариса Ворона, студентка групи УНЗ-4 Анастасія Часова; студентка групи УНЗ-2 Евгенія Маслєй, студентка групи УНЗ-5 Юлія Штрикуль та запрошені: кандидат економічних наук Інна Іщенко, доцент Сергій Школяр та старший лаборант кафедри Дарія Масовець.

Гарант освітньої програми Олена Жданова-Неділько ознайомила присутніх зі змістом освітніх програми в контексті їх місії, загальних та спеціальних компетентностей, програмних результатів навчання, окремо звернула увагу студентів на механізм обрання вибіркових дисциплін. Зважаючи на це, проведено предметну дискусію зі студентами щодо їхнього бачення й розуміння професійних компетентностей сучасного менеджера. Крім того, гарант розповіла про те, як зміняться освітні компоненти та практична підготовка здобувачів освіти  у 2023 р.

Лариса Ворона у своєму виступі наголосила, що незважаючи на воєнний стан установи області потребують висококваліфікованих управлінців. Фахівці даної магістерської програми, яких готує кафедра, здатні ідентифікувати та розв’язувати складні задачі і проблеми у сфері менеджменту та у процесі навчання.

Інші виступаючі позитивно охарактеризували перелік освітніх компонентів освітніх програм та відзначили їх актуальність особливо в умовах відбудови соціально-економічного потенціалу держави.

Щиро дякуємо нашим стейкхолдерам, академічній спільноті та студентству за цінні поради, ефективну комунікацію й співпрацю!

Викладачі кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна взяли участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Створення безпечного і комфортного середовища в умовах Нової української школи»

18-19 березня 2023 р. відбулася Всеукраїнська онлайн-конференція «Створення безпечного і комфортного середовища в умовах Нової української школи».  У заході взяли участь близько 100 учасників, серед яких професорсько-викладацький склад кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І. А. Зязюна. Перед учасниками конференції виступили 12 спікерів з різних куточків країни.  

Слухачів зацікавили виступи Тріль Галини з темою: «Освітні інструменти надихаючого Педагога. Внутрішня та зовнішня мотивації до навчання»; Доскочинської Ольги «Використання додатків Google для якісної організації освітнього процесу в дистанційному форматі»; Левковець Ольги «Застосування інтерактивних методів у роботі з учнями. Платформи та сайти для урізноманітнення уроків»; Маланчук Наталії «Критичне мислення учнів в умовах впливу Воєнних дій. Розвиток ініціативності, багатоваріантності та асоціативності»; Курилас Оксани «Методи ефективного запам’ятовування та концентрація учнів в умовах воєнного стану».

Учасники наукового зібрання по завершенню заходу отримали сертифікати.

ХХІI Міжнародна науково-практична конференція «Слово і справа Антона Макаренка: український та європейський контексти»

16-17 березня 2023 р. на факультеті природничих наук та менеджменту Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка відбулася традиційна ХХІI Міжнародна науково-практична конференція «Слово і справа Антона Макаренка: український та європейський контексти», присвячена 135-річчю з дня народження А. С. Макаренка – видатного випускника Полтавського учительського інституту, всесвітньо відомого педагога, автора оригінальної соціально-особистісної педагогічної концепції, ученого зі світовим ім’ям, письменника. Ініціатор події – кафедра педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна. Співорганізаторами конференції виступили Міністерство освіти і науки України, Національна академія педагогічних наук України, Міжнародна макаренківська асоціація, Українська асоціація Антона Макаренка, Італійська макаренківська асоціація, Аріельський Університет (Ізраїль), Краківський педагогічний університет імені Комісії національної освіти (Польща), Національний коледж шкільних керівників (Великобританія), Полтавський ліцей імені А. С. Макаренка Полтавської обласної ради. 

Конференція розпочала свою роботу з відкриття меморіального пам’ятного знаку на місці розташування першої садиби Полтавської трудової колонії імені М. Горького в урочищі Триби Полтавського району. Цій події передувала невеличка «пошукова експедиція». Завдяки зібраним картографічним матеріалам, аналізу архівних джерел і рукописів Антона Макаренка, а також допомозі місцевих мешканців села Верхоли, вдалося точно встановити місце розташування Першої колонії імені Горького та описаного в «Педагогічній поемі» озера Ракитного. Також вдалося знайти залишки криниці колонії, побудованої із цегли з клеймом  «Еміль Трепке».  Цю непросту і вельми недешеву справу з облаштування меморіального місця взяв на свої плечі відомий полтавський меценат і громадський діяч, засновник приватного художнього музею, великий шанувальник генія Антона Макаренка Віктор Васильович Бажан. 

Урочистості продовжилися біля пам’ятника А. С. Макаренку на території музею-заповідника в с. Ковалівці.

Міжнародна науково-практична конференція розпочала свою роботу в змішаному форматі на базі Полтавського ліцею імені А.С. Макаренка Полтавської обласної ради.

До учасників конференції з вітальним словом звернулася докторка педагогічних наук, професорка, членкиня-кореспондентка НАПН України, ректорка Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка, Президентка Української асоціації Антона Макаренка Марина Гриньова.

Цьогоріч у науковому заході взяли участь понад 200 учасників. Вагомий статус конференції як міжнародного заходу підтвердила участь низки відомих закордонних макаренкознавців з Польщі, Ізраїлю, Німеччини, Італії, Великобританії та Греції. Зауважимо, що Греція долучилась цьогоріч до заходу вперше.

У роботі конференції  та пленарному засіданні взяли участь поважні та знані науковці України та макаренкознавці з-за кордону: доктор економічних наук, Державний секретар Міністерства освіти і науки УкраїниСергій Захарін, доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України, віце-президент Національної академії педагогічних наук України, директор Інституту педагогіки НАПН УкраїниОлег Топузов,доктор філософських наук, професор, академік-секретар Відділення вищої освіти Національної академії педагогічних наук України, дійсний член Національної академії педагогічних наук України, віцепрезидент Української академії акмеології Петро Саух,доктор філософії, професор епістемології психології факультету соціальних наук Критського університетуДафермос Маноліс(м. Ретімно, Греція), професорка педагогіки Протестантської вищої школи Берліна, керівниця Німецького інституту досліджень у галузі домашньої освіти (м. Потсдам, Німеччина)проф. Др. Анке Драйєр-Хорнінг, магістр педагогіки Римського університету «La Sapienza», член правління Італійської макаренківської асоціації, керівник Клубу А. Макаренко Тамбурріно Франческо (м. Оппідо Лукано, Італія), керівниця центральних завдань та контактно-консультаційного центру з питань визнання та допомоги, консультант з політичної та історичної освіти молоді Бранденбурзького земельного представництва з боротьби з наслідками комуністичної диктатури д-р Сільвана Хіллігер (м. Потсдам, Німеччина), наукова співробітниця Інституту сучасної Японії філософського факультету Університету Генріха Гейне, магістерка Амі Кобаяші (м. Дюссельдорф, Німеччина), доктор педагогічних наук, професор, віцепрезидент Міжнародної макаренківської асоціації Андрій Ткаченко, кандидат фізико-математичних наук, факультет фізики Арієльського університету Роман Гриньов (м. Аріель, Ізраїль), директор Полтавського ліцею імені А. С. Макаренка Полтавської обласної ради Валерій Шульга та багато інших науковців, аспірантів, магістрантів, студентів та поціновувачів спадку Антона Макаренка.

Переклад виступів іноземних гостей забезпечував кандидат педагогічних наук, начальник навчального відділу Юрій Дзекун.

Особливу увагу присутніх привернули невідомі вірші Антона Макаренка у виконанні мецената Віктора Бажана.

17 березня 2023 р. конференція продовжила роботу у форматі Всеукраїнських науково-практичних семінарів «Управлінська майстерність керівника навчального закладу», «Управління проєктами у сфері науки, освіти, інновацій та інформатизації», «Управління інноваційною діяльністю в освіті та у виробництві». За результатами заходувидано збірник матеріалів Міжнародної науково-практичної конференції.

Студенти кафедри педагогічної майстерності та менеджменту пройшли курс 

"Життєстійкість  молоді в умовах криз"

Сьогодення в Україні кардинально змінює повсякденне життя українців. Кожен з нас відчуває порушення звичного мирного щоденного життя. Тому виникає потреба у формуванні  здатності справлятися з невизначеністю, змінами та неоднозначністю.

Саме тому з метою розвитку навичок самопідтримки під час кризи кандидаткою педагогічних наук , доцентом кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна Барбіновою Аллою Володимирівною було зініційовано долучити магістрантів освітніх програм «Менеджмент (Управління навчальним закладом), «Менеджмент (Управління інноваційною діяльністю), «Менеджмент (Управління проектами) денної та заочної форм навчання до проходження онлайн курсу «Життєстійкість молоді в умовах криз». Цей курс  реалізується Радою жінок Донеччини спільно з UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення, за участі Українського католицького університету та Маріупольського державного університету та доступний на платформі Prometheus. В  процесі проходження курсу майбутні управлінці разом з викладачем поступово  розвивали навички саморегуляції під час кризових станів. Логіка викладу курсу передбачала вивчення криз як зовнішнього фактору впливу, дослідження стресу як реакції на цей вплив до  внутрішніх сил і можливостей слухачів не просто вижити в кризових умовах, а й розвиватися, набувати нових навичок і знань. Кожен модуль курсу передбачав виконання практичних завдань, які дозволили слухачам звернутися до власних переживань та допомогли визначити власні механізми подолання стресових ситуацій в умовах життєвих криз. В результаті проходження курсу всі учасники набули знань і навичок про техніки, які дозволяють зібрати власні внутрішні ресурси і спрямувати їх на подолання кризових ситуацій та їх наслідків, про що свідчать отримані сертифікати учасників.

Викладачі кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна – учасники Всеукраїнської онлайн-конференції «Оптимізація освітнього процесу. Інноваційні педагогічні технології»

11-12 березня 2023 р. відбулася Всеукраїнська онлайн-конференція «Оптимізація освітнього процесу. Інноваційні педагогічні технології».  У заході взяли участь понад 150 учасників, серед яких професорсько-викладацький склад кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І. А. Зязюна. Перед учасниками конференції виступили 11 спікерів з різних куточків країни.  

З високою зацікавленістю учасники конференції прослухали виступ докторки педагогічних наук, професорки, старшого наукового співробітника відділу дослідження проблем КВП НДІ ВПЗ ім. акад. В.В.Сташиса НАПрНУ Ворожбіт-Горбатюк Вікторії з доповіддю: «Булінг у воєнний час. Нормативно-правовий базис освітнього процесу», та доповідь тренерки Microsoft MCT, заступниці директора з НВР ЗЗСО №58 м. Києва Марини Лютинської з темою: «Open AI. Методика застосування штучного інтелекту в освітньому процесі».

Активні учасники наукового зібрання по завершенню заходу отримали дипломи учасників.

Партнерство та співпраця — запорука успішного формування високого рівня професійних компетенцій

У рамках Договору про співпрацю між Полтавським національним педагогічним університетом імені В. Г. Короленка та Відокремленим структурним підрозділом «Полтавський політехнічний фаховий коледж» Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» на кафедрі педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна проходить підвищення кваліфікації заступник директора з навчально-виховної роботи ВСП «ППФК НТУ «ХПІ» Ігор Іванович Руденко.

Постійний зв’язок з різними закладами вищої освіти забезпечує спільну інтеграцію науковців у сучасний освітній простір задля побудови інноваційного освітнього середовища з новими можливостями, ресурсами, технологіями та ідеями.

Організаційні аспекти підготовки студентів спеціальності «Менеджмент» до проходження виробничої управлінсько-дослідницької практики

06 березня 2023 р. відбулось засідання кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна. Основним питанням до обговорення стало  поглиблення фундаментальної та спеціальної підготовки студентів денної та заочної форми навчання спеціальності «Менеджмент» до проходження виробничої управлінсько-дослідницької практики. Практична підготовка є цілісним процесом, який передбачає безперервність та послідовність отримання необхідного обсягу практичних знань та вмінь відповідно до різних освітньо-кваліфікаційних рівнів.

Докторка педагогічних наук, доцентка, завідувачка кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І. А. Зязюна Олена Жданова-Неділько закцентувала на важливості виробничої практики як надійного підґрунтя для роботи над майбутньою магістерською роботою та поглибленням навичок самостійної наукової роботи й розширенням світогляду студентів.

Доцентка Ніна Пивовар вичерпно поінформувала про хід підготовки та організаційні аспекти проходження виробничої управлінсько-дослідницької практики, і детально зупинилась на базах практики для студентів. Це мають бути провідні заклади освіти, підприємства та організації, де студент зможе поглибити та закріпити отримані теоретичні знання та навички в процесі навчання й отримати безцінний досвід ефективного управління і апробували кращі управлінські практики. Кафедра педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюнатісно співпрацює з керівниками від баз практики для організації якісної підготовки майбутніх фахівців зі спеціальності «Менеджмент».

Викладачам кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І. А. Зязюна присвоєно учені звання

Згідно з рішенням Атестаційної колегії Міністерства освіти і науки України від 20 лютого 2023 р. учені звання присвоєно Ткаченкові Андрію Володимировичу – професора кафедри педагогічної майстерності та менеджменту.

Большій Оксані Вікторівні – доцента кафедри педагогічної майстерності та менеджменту;

Вельмишановні колеги! Ваші досягнення вкотре засвідчили високий професіоналізм нашої кафедри, зміцнення її наукового потенціалу, невпинність фахового зростання професорсько-викладацького складу задля якісного надання освітніх послуг сучасному студентству.

 Бажаємо Вам нових професійних та життєвих звершень на благо нашого університету!

Моніторинг якості освіти в школі під час війни: освітяни Полтавської, Київської, Сумської, Одеської, Запорізької областей ознайомились із інструментарієм подоланням втрат результатів навчання

09 березня 2023 року Управлінням Державної служби якості у Полтавській області разом із ініціативою «Збереження доступу до шкільної освіти» (проект SURGe) проведено онлайн-семінар «Моніторинг якості освіти в школі під час війни».

«До початку повномасштабної війни головним інструментом, що давав можливість комплексно оцінити рівень якості освітньої діяльності був інституційний аудит. Нині інституційні аудити призупинено. Але ми маємо отримувати зворотний зв’язок від закладів освіти щодо реалізації освітньої політики. 

Тому Державна служба якості освіти України фокусується на проведенні моніторингових досліджень», — наголосив у вітальному слові до учасників заходу Іван ЮРІЙЧУК, заступник Голови Державної служби якості освіти України.

Про результати моніторингу якості освіти в школі під час війни розповіла Олена ЛІННІК, доктор педагогічних наук, експерт ініціативи «Збереження доступу до шкільної освіти» (проект SURGe). Вона закцентувала увагу учасників на актуальності оцінювання якості освіти, втрат у результатах навчання, інструментарії діагностики прогалин в навчанні, компенсаторних заходів для учнів.

У заході взяли участь понад 700 освітян: представники Державної служби якості освіти України та її територіальних органів у Полтавській, Сумській, Київській, Одеській, Запорізькій областях, директори та заступники директорів, завідуючі філій закладів загальної середньої освіти, директори та консультанти центрів професійного розвитку педагогічних працівників Полтавської, Сумської, Київської, Одеської, Запорізької областей, магістранти освітньої програми «Управління закладом освіти» Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка.

Кафедра педагогічної майстерності та менеджменту імені І. А. Зязюна гостинно зустрічає майбутніх студентів

3 березня 2023 р. у рамках фестивалю професій у Полтавському національному педагогічному університеті імені В. Г. Короленка кафедра педагогічної майстерності та менеджменту імені І. А. Зязюна  запропонувала потенційним абітурієнтам справжній калейдоскоп цікавинок, які максимально наблизили їх до унікальних можливостей студентського життя.

Майбутні студенти, їх друзі та батьки змогли дізнатися про особливості вступної кампанії, освітні програми, умови та матеріально-технічне забезпечення, де готують висококваліфікованих фахівців, додаткові можливості для студентів та дозвілля, яке допоможе розвивати світогляд і створювати найміцніші дружні зв’язки та ін.

Разом з цим, абітурієнти мали можливість особисто поспілкуватися із викладачами кафедри та поставити найбільш хвилюючі питання.

У ПНПУ імені В.Г. Короленка триває підготовка до ХХІI міжнародної науково-практичної конференції "Слово і справа Антона Макаренка: український та європейський контексти"

06 березня 2023 р. під керівництвом ректорки університету професорки Марини Гриньової за участі професорсько-викладацького складу кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна, декана факультету природничих наук та менеджменту Сергія Новописьменного та аспірантки Руслани Величко відбулась організаційна нарада з питань підготовки до ХХІI міжнародної науково-практичної конференції «Слово і справа Антона Макаренка: український та європейський контексти», присвяченій 135-річчю з дня народження А. С. Макаренка.

Марина Гриньова закцентувала увагу на важливості даного заходу з точки зору популяризації внеску Антона Семеновича у розвиток педагогічної думки України, праці якого заклали основу подальших наукових студій.

Докторка педагогічних наук, доцентка, завідувачка кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І. А. Зязюна Олена Жданова-Неділько детально поінформувала про етапи підготовки наукового заходу та повідомила про надзвичайну зацікавленість в панельних та секційних засіданнях конференції міжнародних науковців.

Керівник Міжнародного і всеукраїнського макаренкознавчого центру Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, віцепрезидент Міжнародної макаренківської асоціації, доктор педагогічних наук, професор Андрій Ткаченко доповів, що науковці та пошановувачі справ та ідей одного з найвидатніших педагогів світу Антона Макаренка, матимуть нагоду поділитися власними напрацюваннями на Всеукраїнських науково-практичних семінарах за наступними напрямами: «Управлінська майстерність керівника закладу освіти», «Управління проєктами у сфері науки, освіти, інновацій та інформатизації», «Управління інноваційною діяльністю в освіті та у виробництві».

Конференція та семінари відбудуться на базі Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка 16-17 березня 2023 р. Запрошуємо науковців, аспіратів, магістрантів до участі в роботі міжнародної конференції.

За більш детальною інформацію переходьте за посиланням http://pnpu.edu.ua/advertisement

85 років від Дня народження Івана Андрійовича Зязюна – фундатора Полтавської школи педагогічної майстерності

3 березня виповнюється 85 років від Дня народження колишнього ректора Полтавського педагогічного університету імені В.Г. Короленка, видатного освітнього менеджера, філософа – Івана Андрійовича Зязюна.

З нагоди цієї дати 1 березня 2023 р. відбулося засідання круглого столу «Розвиток педагогічних ідей І. Зязюна у теорії і практиці сучасної освіти», який організував Інститут вищої освіти спільно з Товариством «Знання» України.

Відкрив захід голова правління Товариства «Знання» України, член-кореспондент НАПН України Василь Кушерець. Він розповів про філософські ідеї Івана Зязюна, серед яких філософія освіти як окремий напрям, педагогічна майстерність як стрижневий складник педагогічної професії, духовність як основа формування людини.

Першим словом, що прозвучало на честь академіка Івана Зязюна, було відеопривітання президента НАПН України, академіка Василя Кременя. Поділившись спогадами про зустрічі з Іваном Андрійовичем, президент НАПН України зазначив про непересічність особистості ювіляра, його інноваційні ідеї, пов’язані із педагогічною освітою, підкреслив надчасову значущість спадку І. А. Зязюна. Творець «Педагогіки добра» був і залишається однією з найбільш яскравих постатей вітчизняної науки останньої чверті ХХ–початку ХХІ ст., про це переконливо свідчать слова його колег, учнів та послідовників, які вшанували пам’ять великого вченого.

Академік-секретар відділення вищої освіти НАПН України Петро Саух згадував майстерність педагогічних пошуків Івана Андрійовича, який завжди захищав науковий ресурс педагога і вченого. Він поєднував глибину філософської думки і теплоту серця.

У засіданні круглого столу взяли участь викладачі кафедри педагогічної майстерності та менеджменту, яка носить ім’я Івана Андрійовича Зязюна і розвиває й нині започатковану ним справу, а саме: докторка педагогічних наук, доцентка, завідувачка кафедри Олена Жданова-Неділько, доктор педагогічних наук, професор Андрій Ткаченко. Вони з глибокою повагою і захопленням згадували справи ювіляра, втілення його ідей, великий вплив на педагогічну освіту і студентство Полтавщини, не оминувши увагою й те, що Іван Андрійович завжди намагався дотримуватися духовного заповіту А. Макаренка: «У людини має бути єдина професія – вона повинна бути справжньою Людиною». Його ідеї лежать в основі підготовки сучасного творчого вчителя, оживають у освітніх і культурних традиціях педагогічного середовища нашого закладу, втілюються в змісті і методах підготовки управлінців. Саме Іван Андрійович відділив макаренка-педагога від політичних нашарувань. Саме Зязюн-ректор Полтавського педагогічного зробив усе, для того, аби об’єднати макаренкознавців світу, у яких на той час було дві течії. Відтоді макаренкознавство стало розвиватися як єдина наукова течія.

Під час зустрічі виступили відомі вчені: Григорій Васянович, Валентин Рибалка, Тамара Усатенко, Володимир Моргун, Едуард Помиткін, Микола Левченко, Микола Піддячий та інші науково-педагогічні працівники, які схиляючи голову перед пам’ятю Івана Андрійовича, з глибокою повагою розділяють його філософські концепції.

У Полтавському національному педагогічному університеті імені В. Г. Короленка шанують пам’ять про ректора, вченого, філософа, педагога, психолога, організатора освіти, провідника культури, ідей особистісно орієнтованої, гуманної педагогіки, автора теорії педагогічної майстерності та Педагогіки Добра. Його ім’я носить кафедра педагогічної майстерності та менеджменту.

Планування роботи кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І. А. Зязюна — запорука якісного освітнього процесу.

2 березня 2023 р. відбулась нарада з питань ефективності  освітнього процесу в сучасних умовах, під головуванням декана факультету природничих наук та менеджменту Сергія Новописьменного за участі  професорсько-викладацького складу кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І. А. Зязюна. 

Сергій Новописьменний акцентував на тому, що що саме кафедра є осердям освітнього процесу, вона і забезпечує якість підготовки студентів. Від її завідувача і викладачів залежить успішне виконання покладених державою завдань: якісної підготовки фахівців і проведення наукових досліджень, оскільки наша кафедра саме тим і відрізняється, що ми не просто транслюємо знання, а й створюємо нові.

Докторка педагогічних наук, професорка, завідувачка кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І. А. Зязюна Олена Жданова-Неділько  окреслила плани кафедри на найближчий місяць та розповіла про заплановані організаційні заходи.

Підбиваючи підсумки, декан факультету подякував викладачам кафедри за системну роботу, завдяки потужному складу науково-педагогічних працівників кафедри, оскільки студенти йдуть за знаннями до конкретного професора, а не через відомий бренд чи популярну спеціальність.

На засіданні разової спеціалізованої вченої ради відбувся публічний захист дисертації на здобуття наукового ступеня доктора філософії Інни Кравченко

17 січня 2023 р. у Полтавському національному педагогічному університеті імені В. Г. Короленка відбулося засідання разової спецiалiзованої вченої ради 021, що створена відповідно до Наказу ректора про створення разової спецiалiзованої вченої ради № 46-А від 28.11.2022 р. 

На платформі  ZOOM відбувся публічний захист дисертації на здобуття ступеня доктора філософії випускниці аспірантури Інни Кравченко галузі знань 01 Освіта/Педагогіка за спеціальністю 011 Освітні, педагогічні науки. 

Здобувачка успішно захистила дисертацію на тему  «Формування готовності майбутніх фахівців з фізичної реабілітації до роботи зі спортсменами водних видів спорту у процесі фахової підготовки», виконану під керівництвом докторки педагогічних наук, професорки, членкині-кореспондентки Національної академії педагогічних наук України, ректорки Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка Марини Гриньової.

Голова спеціалізованої вченої ради – докторка педагогічних наук, професорка, професорка кафедри психології Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка Марина Кононова.

Офіційні опоненти – доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри педагогіки, психології і методики фізичного виховання Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка, радник ректора, дійсний член (академік) НАПН України Микола Носко; 

доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри управління фізичною культурою та спортом Національного університету «Запорізька політехніка» Василь Мазін. 

Рецензенти – докторка педагогічних наук, професорка, завідувачка кафедри теоретико-методичних основ викладання спортивних дисциплін Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка Олена Момот та докторка педагогічних наук, професорка, завідувачка кафедри теорії і методики фізичного виховання, адаптивної та масової фізичної культури Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка  Оксана Корносенко. 

Вітаємо здобувачку та наукового керівника з успішним захистом дисертації! Бажаємо нових наукових звершень та подальшого професійного зростання під мирним небом України! 

Випускники спеціальності 073 «Менеджмент» успішно склали атестаційні іспити й захистили кваліфікаційні дослідження

З 27 по 30 грудня 2022 р. на кафедрі педагогічної майстерності та менеджменту імені І. А. Зязюна магістранти спеціальності 073 Менеджмент денної та заочної форми навчання складали атестаційний екзамен з професійної підготовки та захищали магістерські кваліфікаційні роботи. 

До складу атестаційної комісії ввійшли: докторка педагогічних наук, професорка, заслужена працівниця освіти України, ректорка Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка Марина Гриньова, докторка педагогічних наук, доцентка, завідувачка кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І. А. Зязюна Олена Жданова-Неділько, доктор педагогічних наук, доцент Андрій Ткаченко, доцентка Оксана Большая, доцент Сергій Школяр, доцентка Ніна Пивовар, старша викладачка Ірина Бабенко. Додатково до участі в роботі комісії були запрошені стейкголдери,  а саме: докторка філософії, начальниця відділу стратегічного планування, моніторингу та промоцій Управління стратегічного розвитку Департаменту економіки і інвестицій Полтавської міської ради Ганна Люлька, директорка Полтавської міської школи мистецтв «Мала академія мистецтв» імені Раїси Кириченко Тетяна Магомедова, кандидатка педагогічних наук, заступниця директора КЗ «Розсошенська гімназія Щербанівської сільскої ради» Лариса Ворона.

Марина Гриньова та декан факультету природничих наук та менеджменту Сергій Новописьменний звернулися до магістрантів з вітальним словом та побажали успішного захисту й можливості втілити наукові напрацювання на практиці.

Атестаційна комісія відзначила найкращі доповіді й такі магістерські дослідження:

«Управління розвитком творчого потенціалу педагогічної спільноти Полтавщини в діяльності ГО EdCamp Ukraine» (магістрантка – Олена Промська, наукова керівниця – професорка Олена Жданова-Неділько);  «Мотивація педагогічних працівників щодо діяльності в інклюзивному освітньому середовищі як управлінська проблема керівника закладу загальної середньої освіти» (магістрант – Віталій Хімінець, науковий керівник – професор Андрій Ткаченко); «Управління профілактикою захворюваності учнів в умовах закладу загальної середньої освіти» (магістрантка – Марина Шаравар, науковий керівник – професор Андрій Ткаченко); «Проєктна діяльність в управлінні закладом освіти» (магістрантка – Олена Цимбалюк, наукова керівниця – доцентка Ніна Пивовар); «Організація умов розвитку управлінської культури менеджера» (магістрантка – Олена Авдєєва, наукова керівниця – доцентка Ніна Пивовар); «Розробка і прийняття управлінських рішень у педагогічному менеджменті» (магістрантка – Наталія Кардаш, наукова керівниця – доцентка Ніна Пивовар); «Професійна самоосвіта педагогів-початківців як об’єкт управлінської діяльності керівника навчального закладу» (магістрантка – Алла Соя, наукова керівниця – доцентка Ніна Пивовар); «Управління дидактичними інноваціями на уроках хімії та біології в закладах загальної середньої освіти» (магістрантка – Владислава Гусар, наукова керівниця – доцентка Оксана Большая); «Управління формуванням у школярів позитивного соціального мислення» (магістрантка – Вікторія Альберт, наукова керівниця – доцентка Оксана Большая); «Управління проєктуванням та впровадженням елементів конструкцій будівельних об’єктів» (магістрант – Євген Чумак, науковий керівник – доцент Сергій Школяр).

Під час захисту магістерських кваліфікаційних робіт з освітніх програм «Управління навчальним закладом», «Управління інноваційною діяльністю», «Управління проектами» магістранти продемонстрували глибоку обізнаність з тематикою своїх досліджень, уміння виділяти основні наукові завдання і презентувати результати досліджень, а також переконливо довели, що вони оволоділи основами управлінської діяльності. Також під час воєнного стану вони продемонстрували цілеспрямованість на шляху набуття знань, проявили раціональне та креативне мислення, удосконалення навичок проведення наукових досліджень у тісному взаємозв’язку із прикладними кейсами сучасного менеджера-управлінця.

Як відзначають члени комісії, теми магістерських робіт актуальні та досить різноманітні, всі вони мають дослідницький характер і базуються на реальних даних. Висновки і рекомендації, що містяться в магістерських роботах, мають як теоретичне, так і практичне значення. Усі роботи, представлені до захисту, апробовані на науково-практичних конференціях, результати опубліковані у фахових журналах. 

Результати роботи атестаційної комісії підтвердили, що професорсько-викладацький колектив кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І. А. Зязюна готує висококваліфікованих фахівців, які володіють глибокими теоретичними знаннями і практичними навичками у сфері менеджменту.

Вітаємо наших випускників з успішним захистом і бажаємо їм плідної професійної діяльності та успіхів на професійній ниві!

Викладачі кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна – учасники Всеукраїнської онлайн-конференції «Організація ефективного навчання: від викликів до можливостей»

17-18 грудня 2022 р. відбулася Всеукраїнська онлайн-конференція «Організація ефективного навчання: від викликів до можливостей».  У заході взяли участь понад 400 учасників, серед яких професорсько-викладацький склад кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І. А. Зязюна. Перед учасниками конференції виступили 11 спікерів з різних куточків країни.

З високою зацікавленістю учасники конференції прослухали виступ Сазонової Олени «Розвиток комунікативної компетентності педагога. Специфіка та правила мовленнєвого спілкування у дистанційному навчанні».

Учасники наукового зібрання отримали дипломи учасників.

Обговорення результатів наукової діяльності факультету природничих наук та менеджменту за 2022 рік

У Полтавському національному педагогічному університеті імені В. Г. Короленка триває робота з підготовки звітів про наукову діяльність кафедр у 2022 р. 

Ректорка університету професорка Марина Гриньова, завідувачі кафедр та викладачі факультету природничих наук та менеджменту обговорили стан підготовки звітів і детально розглянули напрацювання, здобутки, окреслили перспективи розвитку.

Марина Гриньова наголосила, що наукова діяльність – важлива складова освіти й науки, яка має стати вектором перетворень для відкриття нових можливостей як для педагога, так і для студента. Тим більше, що наукова діяльність студентів є невід’ємною складовою частиною навчання і підготовки кваліфікованих фахівців, здатних самостійно вирішувати професійні і наукові завдання.

 Після завершення зустрічі собливу увагу зосередили на аналізі наукового потенціалу кафедр,  проаналізували науково-методичний супровід безперервного професійного розвитку педагогів в умовах неформальної та інформальної освіти, визначили плани на майбутнє.

Неформальна освіта як шлях до професійного вдосконалення викладачів кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І. А. Зязюна

Одним зі складників зростання фахової майстерності, удосконалення професійних знань, умінь і навичок є підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників.

Саме з цією метою викладачі кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І. А. Зязюна доцентка Оксана Большая та асистентка Інна Іщенко використали можливості неформальної освіти на онлайн-платформах, щоб пройти підвищення кваліфікації. Формат такого навчання проходить відповідно до вимог Закону України «Про освіту» та передбачає такі тематичні блоки:

«Використання інноваційних педагогічних технологій в освітньому процесі сучасного закладу освіти».

«Розвиток цифрової компетентності педагога. Інструменти для створення дидактичних ресурсів, презентацій та ілюстрованих уроків. Дистанційна освіта».

«Розвиток цифрової компетентності педагога. Інструменти для створення дидактичних ресурсів, презентацій та ілюстрованих уроків. Дистанційна освіта».

Поглиблене вивчення означених питань сприятиме впровадженню інноваційних технологій управління закладом освіти в навчальний процес та вирішенню низки задач, які виникають у зв’язку з цим. Крім того, опрацювання програми розвитку цифрової компетентності педагогічних кадрів дозволить ще краще орієнтуватися в інформаційному просторі та використовувати цифрові технології в освітньому процесі.

«Нове та покращене: як виникають інновації»: лекція шведського науковця Йохана Норберга

Для студентів, аспірантів та викладачів українських закладів вищої освіти триває проєкт «Ukraine Global Faculty», у межах якого закордонні професори з провідних університетів, топексперти та підприємці читають онлайн-лекції для української аудиторії.

16 грудня 2022 р. у рамках проєкту «Ukraine Global Faculty» студенти, аспіранти та викладачі кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І. А. Зязюна прослухали онлайн-лекцію «Нове та покращене: як виникають інновації», яку прочитав письменник, викладач і режисер, шведський історик ідей, старший науковий співробітник Інституту Катона Йохан Норберг.  Він досвідчений і відомий оратор від Стокгольма до Сіднея, від Буенос-Айреса до Пекіна та від Каїра до Капітолійського пагорба, що спеціалізується на питаннях широкого спектру: від свободи та прогресу до підприємництва, глобалізації та прихованих дихотомій, що формують світ.

Лекція була присвячена питанням інновацій, з’ясуванню, чому вони є ключем до зростання та процвітання. Розглядаючи різні приклади інновацій, – від велосипеда до напівпровідника, – лектор переконливо показав, чому для інновацій потрібні свобода, креативність та співпраця.

Співпраця Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка і Полтавського державного аграрного університету

14 грудня 2022 р. у межах міжвузівської співпраці відбулася чергова зустріч доцентки кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І. А. Зязюна Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка Оксани Большої і завідувачки кафедри менеджменту імені І. А. Маркіної Полтавського державного аграрного університету доцентки Тетяни Воронько-Невідничої, професора Миколи Зось-Кіора, доцентки Тетяни Сазонової.

Під час зустрічі науковці обговорили можливості академічної мобільності здобувачів вищої освіти, проведення гостьових лекцій, а також визначили напрями подальшого розширення наукової і навчально-методичної співпраці.

Результатом зустрічі став узгоджений алгоритм проведення спільних заходів, що забезпечить підвищення якості надання освітніх послуг в обох ЗВО.

На кафедрі педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна відбувся захист звітів про проходження виробничої управлінсько-дослідницької практики

З 19 вересня по 28 жовтня 2022 року тривала виробнича управлінсько-дослідницька практика студентів ІІ курсу другого освітнього рівня спеціальності «Менеджмент». Базами практики стали провідні  заклади освіти, які увібрали в себе кращі елементи реальної освіти та стали прискорювачем перетворень сучасних принципів навчання.

Виробнича практика покликана сприяти формуванню фахівця-менеджера, який матиме глибоку наукову і належну практичну підготовку, буде вмілим організатором, здатним на практиці застосовувати теоретичні знання.

Під час перебування на практиці магістранти закріпили отримані теоретичні знання та вміння, вдосконалили свої практичні навички, набули безцінного досвіду ефективного управління і апробували кращі управлінські практики, оскільки більшість із них уже давно керує закладами освіти.

Як важлива складова навчального процесу виробнича практика стала надійним фундаментом під час роботи над дипломним проєктом.

Результати виконання програми виробничої практики студенти представили у формі звіту та доповіді. Відзначимо, що цьогорічний захист звітів відбувся на високому науково-методичнму рівні. Комісія отримала позитивні враження, адже кожен із студентів продемонстрував свою відповідальність, сумлінність та прагнення до вдосконалення. Під час обговорення майбутні фахівці продемонстрували високий рівень теоретичних знань та поділилися враженнями про здобутий практичний досвід.

Особливе зацікавлення викликали такі доповіді магістрантів:

 «Проєктна діяльність в управлінні закладом освіти» (магістрантка – Олена Цимбалюк, факультетська керівниця – доцентка Ніна Пивовар). Авторський проєкт на основі виробничої науково-дослідної роботи проведений у Полтавському міжшкільному ресурсному центрі Полтавської міської ради. Практична цінність роботи полягає у можливому використанні матеріалів дослідження при впровадженні проєктного менеджменту в діяльність центру системи освіти, адже передбачає крім теоретичної складової, розробку заходів на шляху підвищення ефективності цієї управлінської інновації.

«Розробка і прийняття управлінських рішень у педагогічному менеджменті» (магістрантка – Наталія Кардаш, факультетська керівниця – доцентка Ніна Пивовар). Авторський проєкт на основі виробничої науково-дослідної роботи проведений у Комунальному закладі позашкільної освіти „Будинок юнацької та дитячої творчості Опішнянської селищної ради Полтавської області). «Родзинкою» роботи є міні-проєкт „Модернізація куточка Природи” у цьому закладі позашкілля та впровадження авторського семінару освітніх менеджерів за темою „Фактори ефективності розробки і прийняття управлінських рішень в умовах невизначеності (пандемія, воєнний стан) й маломожливого програмування».

 «Організація умов розвитку управлінської культури менеджера» (магістрантка – Олена Авдєєва, факультетська керівниця – доцентка Ніна Пивовар). Авторський проєкт на основі виробничої науково-дослідної роботи, проведений у Комунальному закладі освіти «Навчально-виховний комплекс №122 «Загальноосвітній навчальний заклад – Дошкільний навчальний заклад» Дніпропетровської міської ради. У процесі проведеного експериментального дослідження роботи було встановлено, що розроблена система створює умови для реалізації особистісно-орієнтованого підходу в процесі навчання директорів шкіл та їх заступників з метою компенсації недоліків розвитку компонентів управлінської культури керівників навчального закладу.

Кафедра педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна висловлює щиру подяку магістрантам-стейкголдерам, керівникам від баз практики за високий професійний рівень у допомозі підготовки майбутніх фахівців зі спеціальності «Менеджмент».

Вітаємо наших студентів із успішним захистом! Дякуємо за цікаві, змістовні та насичені емоціями доповіді.

Кафедра педагогічної майстерності та менеджменту імені І. А. Зязюна долучилася до ІV Конкурсу інноваційних бізнес-ідей та проєктів «Бої стартапів: інновації та управління ними»

29 листопада 2022 р. у рамках триденної науково-дослідної сесії відбувся фінал ІV Конкурсу інноваційних бізнес-ідей та проєктів «Бої стартапів: інновації та управління ними», організатором якого виступив Київський університет імені Бориса Грінченка. Конкурс об’єднав креативних і цілеспрямованих студентів різних спеціальностей та різних університетів. Цьогоріч у конкурсі взяли участь 6 проєктів. Свою роботу представляла і студентка спеціальності «Менеджмент» (Управління навчальним закладом) Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка Євгенія Маслей «Приватний дитячий садочок “Академія розвитку”» (керівниця – кандидатка економічних наук Інна  Іщенко).

Такі мотиваційні конкурси спонукають студентів до постійного розвитку. Такі заходи дозволяють застосовувати практичні навички, сприяють успішному обміну здосвідом та втіленню нових креативних ідей! 

Кафедра педагогічної майстерності та менеджменту імені І. А. Зязюна консультує здобувачів освіти із Китайської Народної Республіки

У результаті якісної профорієнтаційної роботи та надійного освітнього підґрунтя Полтавський педагогічний університет імені В. Г. Короленка поповнився студентами-магістрантами, громадянами Китайської Народної Республіки, які опановують освітньо-професійні програми «Менеджмент (Управління проєктами)» та «Менеджмент (Управління навчальним закладом)».

28 листопада 2022 р. відбувся онлайн-нетворкінг на платформі Zoom для студентів-магістрантів під керівництвом завідувачки кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І. А. Зязюна доцентки Олени Жданової-Неділько за участі професорсько-викладацького складу кафедри, а також начальника навчального відділу кандидата педагогічних наук Юрія Дзекуна. Ця зустріч є логічним результатом тісної співпраці між університетом та фірмою-агентом з набору іноземних студенів «Ханчжоу  Дін’їн Закордонних Освітніх послуг Ко., Лтд.» і особисто її директором паном Чень Мінлеєм.

Під час зустрічі студентам детально презентували напрями наукового пошуку, що мають стати фундаментом майбутніх магістерських робіт. Особливу увагу закцентовали на структурованості освітнього процесу, покроковому супроводі самостійної роботи студента, наявності системного зворотного зв’язку.

Професорсько-викладацький склад запевнив майбутніх менеджерів, що окрім знань і практичних навичок, вони отримають всебічну підтримку і розуміння.

Науковці, магістранти та стейкголдери обговорили інструменти сучасних можливостей підвищення якості навчання із дистанційною складовою

17 листопада 2022 р. на кафедрі педагогічної майстерності та менеджменту імені І. А. Зязюна в режимі онлайн на платформі Zoom відбувся методичний семінар «Сучасні інструменти підвищення якості вищої освіти».

Начальник навчального пункту аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Полтавській області, аспірант кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І. А. Зязюна Леонід Головач представив доповідь, під час якої поділився досвідом здійснення навчання із дистанційною складовою при підготовці працівників місцевої (добровільної) пожежної охорони на базі вищезазначеного навчального пункту.

Учасники семінару детально обговорили, як ефективно організувати дистанційне навчання в сучасних умовах та методично правильно зорієнтувати студента на пошук нових грантових проєктів та можливостей.

Науковці, магістранти, фахівці-практики та стейкголдери проаналізували практичні інструменти підвищення якості вищої освіти, взаємозв’язок між освітніми та професійними кваліфікаціями та шляхи підвищення конкурентоспроможності випускників-менеджерів на сучасному ринку праці.

Проведення подібних семінарів з актуальної тематики мотивує викладачів та магістрантів до пошуку креативних ідей, активної праці у дослідницькій сфері та демонструє широкі можливості розвитку наукових амбіцій.

Учасники подякували Леоніду Головачу за корисні практичні поради та домовилися про подальші науково-освітні заходи з метою обміну практичним досвідом та проведення мотиваційних зустрічей майбутніх фахівців з потенційними роботодавцями.

Розпочався передзахист кваліфікаційних робіт магістрантів-менеджерів

Магістр – другий освітній рівень, який дає змогу сучасній молоді з загальним базисом знань, отриманих на бакалавраті, стати професіоналом в певному напрямку. Навчання на другому (магістерському) рівні спеціальності 073 «Менеджмент» свідчить про раціональне та креативне мислення студентів, тяжіння до наукових пізнань та удосконалення навичок проведення наукових досліджень у тісному взаємозв’язку із прикладними кейсами сучасного менеджера-управлінця.

Черговим підтвердженням цьому стали результати попереднього захисту кваліфікаційних магістерських робіт, який розпочався 16 листопада 2022 р. на кафедрі педагогічної майстерності та менеджменту імені І. А. Зязюна в режимі онлайн на платформі Zoom.

Магістранти самостійно вибравши тему, яка їх цікавила з позиції подальшої професійної діяльності, написали свої магістерські роботи та вийшли на передзахист, який відбувся з метою встановлення відповідності досліджень вимогам до оформлення, змісту та структури роботи, визначення ключових положень дослідження, а також дотримання принципів академічної доброчесності.

Наставницька команда у складі докторки педагогічних наук, доцентки, завідувачки кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І. А. Зязюна Олени Жданової-Неділько та керівників магістерських робіт детально розглянули широкий спектр досліджуваних питань.

Особливе зацікавлення викликали такі доповіді магістрантів:

«Управління розвитком творчого потенціалу педагогічної спільноти Полтавщини в діяльності ГО EdCamp Ukraine» (магістрантка – Олена Промська, наукова керівниця – професорка Олена Жданова-Неділько);

«Проєктна діяльність в управлінні закладом освіти» (магістрантка – Олена Цимбалюк, наукова керівниця – доцентка Ніна Пивовар);

 «Мотивація педагогічних працівників щодо діяльності в інклюзивному освітньому середовищі як управлінська проблема керівника закладу загальної середньої освіти» (магістрант – Віталій Хімінець, науковий керівник – професор Андрій Ткаченко);

 «Управління системою антибулінгових заходів у закладах загальної середньої освіти» (магістрантка – Сабріна Свічкар, наукова керівниця – кандидатка педагогічних наук, старша викладачка кафедри Ірина Бабенко);

«Організаційно-методичні засади створення інклюзивного середовища у закладі загальної середньої освіти» (автор – Дарина Мицик, наукова керівниця – доцентка Алла Барбінова);

«Технологія педагогічного тестування як засіб ефективного управління освітнім процесом закладу  загальної середньої освіти» (магтстрантка – Діана Μοзгοва, наукова керівниця – доцентка Алла Барбінова);

«Управління проєктуванням та впровадженням елементів конструкцій будівельних об’єктів» (магістрант – Євген Чумак, науковий керівник – доцент Сергій Школяр).

Під час передзахисту магістерських кваліфікаційних робіт з освітніх програм «Управління навчальним закладом», «Управління інноваційною діяльністю», «Управління проектами», магістри продемонстрували глибоку обізнаність у тематиці своїх досліджень, уміння виділяти основні наукові завдання і презентувати результати досліджень, а також переконливо довели, що вони оволоділи основами управлінської діяльності й готові до захисту магістерських кваліфікаційних робіт.

Подальша робота щодо заслуховування магістрантів буде продовжена наступного тижня.

Кафедра педагогічної майстерності та менеджменту імені І. А. Зязюна впроваджує сучасні практики проєктного менеджменту

Реалізовуючи концептуальні засади стратегічного розвитку Університету та з метою підвищення професійної компетенції, докторка педагогічних наук, доцентка, завідувачка кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І. А. Зязюна Олена Жданова-Неділько пройшла навчання за програмою «Основи проєктного менеджменту» на найбільшій платформі онлайн-освіти в Україні – Prometheus.

Програма навчання розкриває цілісний підхід до створення проєктів та дієві інструменти їхнього втілення, перевірені на практиці.

Завдяки насиченій програмі науковиця поглибила знання щодо використання інструментів проєктного менеджменту, створення комунікаційних стратегій для проєктів, оцінювання результатів проєкту для його покращення.

Відтепер студенти спеціальності «Менеджмент» отримають спектр додаткових освітніх компетенцій, що відповідають сучасним потребам здобувачів освіти. Адже актуалізація навчального контенту – це фундамент успішності та професійного зростання майбутнього випускника.


Викладачі кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І. А. Зязюна пройшли навчання за програмою «Освіта для всіх: різноманітність, інклюзія та фізичний розвиток»

Поступ в освіті прискорює розвиток всіх сфер нашого суспільства. А якісна освіта – це ключ до кращого майбутнього. Тож завдання сучасного педагога – гармонізувати прагнення та можливості кожного студента, навчити його ставити перед собою амбіційну мету й досягати її, а також створити комфортне освітнє середовище для кожної дитини. Адже дуже важливо, щоб демократичне суспільство й, відповідно, демократичний заклад освіти давав їм цю можливість. Саме з цією метою професорсько-викладацький склад кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І. А. Зязюна пройшов навчання за програмою «Освіта для всіх: різноманітність, інклюзія та фізичний розвиток» на найбільшій платформі онлайн-освіти в Україні – Prometheus. 

Програма спрямована на підвищення рівня таких професійних компетентностей, як реалізація компетентнісної парадигми навчання; критичне та системне мислення; знання і розуміння сучасних тенденцій розвитку освіти; здатність діяти відповідально та свідомо; здатність ефективно комунікувати та працювати в команді; здатність ефективно взаємодіяти з представниками інших професійних груп; здатність до усвідомлення, цінування й поваги багатоманітності в суспільстві.

Зміст спеціальної короткострокової 30-ти годинної програми навчання розкриває декілька важливих напрямків, актуальних для сьогодення, зокрема професійний розвиток педагогічних і науково-педагогічних працівників щодо удосконалення методичного та технологічного рівнів викладання, навичок ефективного планування освітнього процесу, створення освітнього середовища, доступного кожному, впровадження новітніх технологій у навчанні для подальшого розвитку української освіти.


У рамках підготовки до акредитації викладачі кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І. А. Зязюна провели воркшоп «Сучасні педагогічні технології»

      У Полтавському національному педагогічному університеті імені В. Г. Короленка продовжується активна робота з підготовки до акредитації освітніх програм спеціальності 073 Менеджмент. Ректорка університету професорка Марина Гриньова, гаранти і члени робочих груп освітніх програм «Менеджмент (Управління навчальним закладом)», «Менеджмент (Управління проєктами)» та «Менеджмент (Управління інноваційною діяльністю)» детально обговорили стан підготовки акредитаційних справ, які мають відповідати актуальним сучасним тенденціям розвитку освіти і запитам ринку праці. Професорка Марина Гриньова наголосила: «Від того, якими цінностями живе університет, залежить, яким буде наш майбутній випускник». 

      Учасники зібрання провели воркшоп, основною метою якого став обмін практичним досвідом щодо впровадження в освітній процес сучасних педагогічних технологій. Оскільки одним із основних індикаторів якості життя є освіта, то науковці демонстрували методики, які сприяють її позиціонуванню як інструмента соціальної та культурної злагоди й економічного зростання, як фундаменту зростання якості людського капіталу, генератора нових ідей, запоруку динамічного розвитку студентського осередку в цілому. «Ми маємо консолідувати зусилля для розширення можливостей практичної підготовки здобувачів вищої освіти за спеціальністю 073 Менеджмент», – наголосив декан природничого факультету Сергій Новописьменний.

    Під час зустрічі викладачі кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І. А. Зязюна переконливо аргументували унікальність представлених освітніх програм, їхню суголосність місії, стратегії і концептуальним засадам діяльності університету, а також обговорили стратегічні перспективи професійного зростання й вдосконалення підготовки успішних випускників-менеджерів.


Співпраця кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна з КЗ «Полтавський міжшкільний ресурсний центр Полтавської міської ради»

Колектив кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна  на запрошення КЗ «Полтавський міжшкільний ресурсний центр Полтавської міської ради» приєднався до підведення підсумків роботи закладу над методичною темою 2021-2022 н. р. «Забезпечення методичного супроводу ефективного застосування в освітньому процесі інноваційних ресурсів МРЦ». Під час зустрічі розглядалися питання підготовки фахівців нової генерації, здатних до розробки та втілення інноваційних освітніх технологій. Директорка закладу, член робочої групи освітньо-професійної програми «Менеджмент (Управління інноваційною діяльністю)» спеціальності 073 Менеджмент Олена Цимбалюк зазначила, що важливою складовою успішного розвитку професійних компетентностей фахівців є впровадження інноваційних практик міждисциплінарного навчання та методів викладання з акцентом на розвиток дослідницьких компетенцій.

За результатами зустрічі було визначено, що для здійснення бакалаврської та магістерської підготовки  в галузі менеджменту інноваційної діяльності важливим є високий рівень освіти та інтелектуальної активності, виражене почуття власної гідності, ініціативності, самостійності і незалежності у поглядах, притаманне творче натхнення, висока працездатність, зацікавленість в одержанні результатів.

Драйвові канікули – це натхнення і перспективи

Цього літа в нашому закладі вибуховою інноваційною ідеєю став проєкт «Драйвові канікули в ПНПУ імені В.Г. Короленка», що поєднував у собі низку актуальних задумів: профорієнтаційних, особистісно-розвивальних, інтерактивних, дозвіллєвих. Проєкт надав імпульс до пошуку нових форм взаємодії між освітніми закладами різного рівня, між випусковими кафедрами і їхніми майбутніми абітурієнтами, між зорієнтованими на розробку дослідницьких проблем школярами та кваліфікованими вченими, що допоможуть їм зробити перші кроки в науку. Все це простежувалося в заходах, проведених кафедрами природничого факультету, і зокрема – кафедрою педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна.

Викладачі кафедри презентували тематику наукових досліджень, що сприяють вирішенню освітніх завдань у ЗЗСО та ЗВО, актуалізуючи і творчо розвиваючи ідеї педагогічної майстерності – підґрунтя особистісно-професійного становлення сучасного педагога. Було представлено також освітні програми бакалаврського та магістерського рівня спеціальності 073 Менеджмент («Менеджмент (Управління навчальним закладом)», «Менеджмент (Управління проектами»), «Менеджмент (Управління інноваційною діяльністю») як шлях до побудови успішної кар’єри та особистісної самореалізації в управлінській сфері. Дозвіллєвий проєкт «Стежками полтавського лісу», що відобразив співпрацю кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна та Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського, чудово проілюстрував один із напрямів роботи менеджера з управління проєктами і водночас захопив учасників інноваціями в сфері екологічного та етнографічного просвітництва. (Дякуємо за креативність і артистизм Олені Штитьовій, науковому співробітнику відділу природи музею!).

Сподіваємося, що драйвові канікули стануть ще однією чудовою традицією в нашому ЗВО!