ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ / DONETSK NATIONAL MEDICAL UNIVERSITY

МЕДИЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ № 1 /
MEDICAL FACULTY No. 1

МЕНЮ САЙТА / MENU OF THE SITE

ІСТОРІЯ ФАКУЛЬТЕТУ

У 2014 р. сталися зміни, що пов’язані з проведенням антитерористичної операції у Донецькій та Луганській областях. Відповідно до статті 36 Закону України «Про вищу освіту» від 01.07.2014 року № 1556-VII, Статуту Донецького національного медичного університету, згідно Постанови КМУ № 595 від 07.11.2014 року, наказу МОЗ України № 876 від 21.11.2014 року Донецький національний медичний університет ім. М.Горького з 1 грудня 2014 р. тимчасово проводив діяльність за новою юридичною адресою: м. Красний Лиман, Донецька область, вул. Кірова, 27. З цієї події, змінилися структура закладу, кількість працюючих в університеті, матеріально-технічне забезпечення. В цей самий час і розпочинає свою роботу медичний факультет № 1 Донецького національного медичного університету. Починається формування всіх клінічних та теоретичних кафедр фактично з чистого аркушу. Оскільки вся документальна, навчально-методична та матеріально-технічна бази залишились у м. Донецьку, була проведена колосальна робота по відновленню діловодства факультету та університету взагалі. Заняття на всіх кафедрах університету почалися 2 лютого 2015 р.

Медичний факультет № 1 Донецького національного медичного університету з 2014 р. по 2022 р. розміщувався у м. Краматорськ, за адресою: 84331, м. Краматорськ, бульвар Машинобудівників, 39, 2-й корпус Донбаської державної машинобудівної академії. Першим деканом факультету у складі переміщеного вузу був призначений доктор медичних наук, професор Олександр Іванович Герасименко, який обіймав цю посаду на протязі останніх 30 років. З червня 2019 р. по теперішній час обов’язки декана було покладено на к.мед.н., доцента кафедри хірургічних дисциплін № 1 Кліманського Руслана Петровича.

У зв’язку з Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про ведення воєнного стану в Україні» та відповідно до Наказу Міністерства охорони здоров’я України № 599 від 09 квітня 2022 р. «Про організацію діяльності Донецького національного медичного університету та Лиманського медичного фахового коледжу», Наказу № 121 від 11 квітня 2022 року по ДНМУ «Про роботу Донецького національного медичного університету в м. Кропивницькому», Донецький національний медичний університет вимушений тимчасово проводити свою діяльність м. Кропивницький, вул. В. Перспективна, 1 до завершення дії воєнного стану. З метою забезпечення безпеки учасників освітнього процесу ДНМУ, військовою адміністрацією Кіровоградської області навчальний корпус було переведено з вул. В. Перспективна, 1 до будівлі по вул. Ю. Коваленка, 4 а. На сьогоднішній день деканат медичного факультету № 1 Донецького національного медичного університету розміщений у місті Кропивницький, за адресою: вулиця Ю. Коваленка, 4 а, 2-й поверх кабінет № 210.

На медичному факультеті № 1 навчається близько 500 вітчизняних студентів. Навчання студентів проводиться за двома спеціальностями: «222 Медицина» та «228 Педіатрія». Щороку більше сотні його випускників вступають в ряди медичних працівників України. Випускники факультету направляються на роботу в практичну ланку охорони здоров’я різних областей нашої держави: Кіровоградську, Київську, Луганську, Сумську, Харківську, Запорізьку, Черкаську та інші. Кращі випускники першого медичного факультету долучаються до співробітників клінічних та теоретичних кафедр ДНМУ, після вступу до аспірантури та захисту кандидатських дисертацій обіймають посади асистентів або доцентів (Булига О.С., Волошин Я.В., Генбач І.О., Долинський В.В., Савицький М.М., Сєверина К.О., Суярко В.І., Фролов Є.А., Юрченко Д.О.).

Медичному факультетові № 1 підпорядковані 5 кафедр (всі кафедри клінічного профілю: акушерства та гінекології; внутрішньої медицини № 2; педіатрії, неонатології та дитячих інфекцій; патоморфології, судової медицини та гістології; загальної та дитячої хірургії), на яких працюють близько 70 співробітників, з яких 12 професорів, докторів наук, 31 кандидат наук, з яких 20 доцентів.

За останні роки співробітниками факультету видано 7 підручників, 17 навчальних посібників і 2 – словники, 21 наукову монографію. У клініках і на лікувальних базах факультету розробляються і впроваджуються в практичну охорону здоров’я сучасні методи діагностики й лікування. Розширюються межі співпраці кафедральних колективів у галузі освіти з вузами інших держав (Литва, Німеччина, Англія, Італія, Польща), а також наукові зв’язки.

Гордістю та історичною спадщиною факультету є співробітник медичного факультету № 1 член-кореспондент Національної академії медичних наук України, доктор медичних наук, професор, академік АН вищої освіти України, дійсний член Нью-Йоркської Академії наук, Заслужений діяч науки та техніки України, Лауреата Державної премії України в галузі науки і техніки, завідувач кафедри внутрішньої медицини №1 Донецького національного медичного університету МОЗ України Синяченко Олег Володимирович, який являється автором україномовного тексту Гімну та Герба Донецького національного медичного університету.

Студентське самоврядування медичного факультету № 1 є невід’ємною частиною громадського самоврядування університету, важливим елементом вдосконалення навчально-виховної роботи. Його діяльність спрямована на інтенсифікацію процесів зростання соціальної активності у студентському середовищі, ініціативності та відповідальності за доручені справи, а також сприяння гармонійному розвитку особистості студентів, набуття ними навичок лідера, організатора та керівника.

До складу студентського самоврядування медичного факультету № 1 входять наступні сектори:

І. Студентське наукове товариство імені М.Д. Довгялло, яке функціонує з метою виявлення та об’єднання обдарованих студентів, які налаштовані на проведення самостійних наукових досліджень під час навчання в університеті, та створення сприятливих умов для підготовки висококваліфікованих фахівців, що здатні проводити незалежні наукові дослідження. До складу студентського наукового товариства імені М.Д. Довгялло входять 18 студентських наукових гуртків.

1)      СНГ з акушерства та гінекології;

2)     СНГ з англійської мови;

3)     СНГ з анестезіології та інтенсивної терапії;

4)     СНГ з біології;

5)     СНГ з мікробіології;

6)     СНГ з невідкладних станів;

7)      СНГ з педіатрії, неонатології та дитячих інфекцій;

8)      СНГ з психіатрії;

9)      СНГ з психології;

10)    СНГ з терапії та пропедевтики внутрішніх хвороб;

11)     СНГ з травматології та ортопедії;

12)     СНГ з фізіології та патофізіології;

13)     СНГ з хірургії та урології;

14)     CНГ з загальної та біологічної хімії;

15)     СНГ з патанатоміі, судової медицини та гістології;

16)     СНГ з фізичної культури та спорту;

17)     СНГ з онкології;

18)     СНГ анатомії людини.

ІІ. Інформаційний сектор - це структурний підрозділ Студентської ради, що відповідає за інформаційні оголошення, освітлення подій та заходів, стосовно студентського життя факультету та університету в цілому а також ведення офіційних сторінок в соціальних мереж: Fasebook, Instagram, YouTube.

ІІІ. Волонтерський сектор - це складова студентського самоврядування факультету, що відповідає за організацію навчально-розважальних заходів в університеті та м. Кропивницький для людей, які потребують допомоги та підтримки громадських ініціатив, співпраця з благодійними організаціями.

ІV. Сектор організації дозвілля та морально-етичного виховання - це складова студентського самоврядування факультету, одним з основних напрямків діяльності якого є організація тематичних вечорів, конкурсів, культурно-масових заходів.