Новини

Відвідуємо Аграрний університет

       З метою профорієнтації студенти КУЕП спеціальності 081 Право відвідали Полтавський державний аграрний університет.

Здобувачі дізналися  про умови вступу у 2024 році та про різноманітні спеціальності та напрями за якими проводиться навчання, отримали додаткову інформацію щодо освітньо-професійних програм, факультетів і спеціалізацій, що допоможе їм у подальшому визначенні своїх інтересів та кар'єрних цілей.

 Також студенти відвідували кафедру «Підприємництва і права» Університету, яка гостинно приймала відвідувачів КУЕП.

  Такий візит допоможе здобувачам  визначитись та  зробити більш обдумане рішення щодо своєї подальшої освіти та кар'єрного шляху.

Дякуємо за гостинність науково-педагогічним працівника Університету Валерії Осташовій, Олександру Кальяну, Лесі Дубович та Миколі Вовку.


Академічна доброчесність в наукових дослідженнях

03.04.2024 року здобувачі фахової передвищої освіти спеціальності 081 Право та педагогічні працівники нашого Коледжу долучилися до вебінару «Академічна доброчесність в наукових дослідженнях», організованого на базі Полтавського державного аграрного університету. Більше шестисот учасників з усієї України обговорили різні аспекти дотримання принципів академічної доброчесності при написанні курсових та наукових робіт, тез доповідей на науково-практичні конференції, інших наукових досліджень.

Питання академічної доброчесності турбують не лише під час підготовки здобувачами текстів документів, а й при здійсненні вибору навчальної та наукової літератури, що є запорукою успішного навчання 

Школа виживання для підлітків 

Регіональна координаторка взаємодії з громадськістю Уповноваженого ВРУ з прав людини Віра Яковенко провела правоосвітні заходи  для студентів ВСП «Фаховий коледж управління, економіки і права ПДАУ.

Під час заходу студентам показаний мультиплікаційний серіал «Школа виживання для підлітків», завдяки якому привернута увага присутніх до проблеми недостатньої обізнаності молоді щодо можливих юридичних наслідків вчинення протиправних дій.

Завдяки перегляду мультиплікаційного серіалу «Школа виживання для підлітків» студентів ів було поінформовано учасників заходу щодо можливих юридичних наслідків вчинення протиправних дій, та надано дієві алгоритми дій вирішення кризових ситуацій без застосування насильства або його мінімізації у випадку самооборони.

"Проект здійснено за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Погляди учасників заходу не обов'язково збігаються з офіційною позицією уряду США."

U.S. Embassy Kyiv Ukraine 

Майстер-клас із виготовлення моделей многогранників 

Студенти груп 11 юп-1, 11 юп-2 та 11 ід взяли участь у майстер-класі із виготовлення моделей многогранників під керівництвом викладачки математики Надії Шеріпбаєвої.

Студенти повторили відомості про планіметричні фігури та познайомились із поняттям многогранника, розвивали просторове мислення та креативність.

 Впевнені, що математика стає зрозумілішою, якщо до неї можна доторкнутись. А створеними моделями студенти можуть скористатись на заняттях. 

Продовжуємо відкривати світ юриспруденції! 

Продовжуючи відкривати для себе новий світ юриспруденції, студенти КУЕП, вчергове, відвідали Октябрський районний суд м. Полтави.

         Стати свідком судового процесу, відчути на собі атмосферу серйозності та відповідальності, яка панує у  стінах судової установи, надихнула здобувачів на подальше вивчення права. Під час свого візиту до суду студенти змогли спостерігати за різними аспектами судового процесу, такими як: допит свідків, аргументація сторін, прийняття рішення судді. Здобувачі освіти були вражені складністю і деталями процесу, а також тим, як важливо дотримуватися процедур та законодавства.

Після відвідування суду майбутні правники поділилися своїми враженнями та спостереженнями, визнаючи, що це був цінний досвід, який допоможе їм краще розуміти справедливість та правову систему в майбутньому.


Святкуємо День закоханих! 

 У коледжі відбулося чарівне свято Закоханих, що розцвіло яскравими враженнями та неймовірним настроєм. Студенти створили неповторну атмосферу кохання та тепла.

 У цей особливий день відбулася шлюбна церемонія, яка об'єднала серця молодих пар. Зал вибухав аплодисментами, коли молодята обмінювалися обіймами під звуки ніжної музики.

 Атмосферу свята доповнило вітання Купідона, який розсипав невидимі стріли любові, наповнюючи серця всіх присутніх незабутніми відчуттями 

День музейного селфі

17 січня студенти групи 11 юп-2 доєдналися до святкування Дня музейного селфі в Полтавському художньому музеї імені Миколи Ярошенка. Хлопці та дівчата  робити  фото серед виробів гончарного мистецтва за мотивами творчості Марії Примаченко, ляльок-мотанок Наталії Свиридюк, художніх полотен Миколи Грибана та його учнів. Студенти «приміряли» на себе образи театральних персонажів, створювали власні малюнки, насолоджувалися атмосферою свята. Враження в одній фразі: «Ми не думали, що буде так цікаво!» 

Дякуємо ЗСУ за можливість пізнавати мистецький світ, традиції українського народу. 

Співпраця з органами поліції

Важливість практичної складової навчання майбутніх правників не викликає сумніву, саме тому студенти КУЕП спеціальності «Право» упродовж навчання відвідують різні правничі установи міста.

 Сьогодні студенти  разом з викладачкою Світланою Скорик завітали до  Полтавського районного управління поліції.

Функціонування системи «Custody Records», фіксація усіх процесуальних дій у підрозділі, специфіка криміналістичної роботи, загальна методика створення слідчої бази та багато іншої інформації у діяльності управління, стало неоціненним досвідом для студенів.

Для кращого розуміння, начальниця сектору з дотримання прав людини Полтавського районного управління Олена Білокінь та інспектор Тетяна Шевлякова навели конкретні приклади, які трапляються під час виконання своїх повноважень та довели, що фіксація усіх процесуальних дій у підрозділі важлива не лише для затриманих, а й для правоохоронців, які з ними працюють. Цікаві приклади із своєю професійної діяльності розповіла також, і Регіональний координатор Уповноваженого з прав людини в Полтавській області Віра Яковенко, якій навчальний заклад завдячує тісній співпраці у правоосвітній роботі.

Дякуємо всім учасникам зустрічі і сподіваємось на подальшу плідну співпрацю!


ВІДКРИТЕ ПРАКТИЧНЕ ЗАНЯТТЯ З ДИСЦИПЛІНИ «ПРАВО СОЦІАЛЬНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ» З ВИКОРИСТАННЯМ КОМПАРАТИВІСТСЬКОГО ПІДХОДУ

23 листопада 2023 року викладач робочої групи ОПП "Право" Носальська Олена провела відкрите практичне заняття у групі 31-1юп з дисципліни "Право соціального забезпечення ". Назва практичного заняття : Реалізація компаративістського підходу під час вивчення дисципліни "Право соціального забезпечення". Під час практичного заняття  здобувачі освіти проводили порівняльні характеристики видів соціального забезпечення України з соціальним захистом  громадян інших країн. В процесі висвітлення   різних видів соціального забезпечення здобувачі освіти використовували додатковий матеріал: таблиці, схеми, презентації.На заняття  були запрошені директор коледжу Василь Карманенко, заступник директора з навчальної роботи Вікторія Балюк, голова циклової комісії Олена Шайхаєва, завідувачка відділення менеджменту і права Наталія Овчаренко, завідувачка  аграрно-економічного відділення к.пед.н. Наталія Кононец  та викладачі коледжу.Наприкінці заняття, здобувачі освіти разом із запрошеними колегами підвели підсумки проведення заняття  і зробили відповідні висновки.  Слава Україні!

Екскурсія до музею

На запрошення Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського здобувачі групи 11 юп-1 разом із викладачем Наталією Мороз побували на зустрічі з учасником Революції Гідності та російсько-української війни Сергієм Бульбахою. Він поділився з присутніми власними цінними спогадами про революційні події на Майдані 2013-2014 року, а також про бойовий шлях у російсько-українській війні. Жива розповідь про складні, часом драматичні та болісні сторінки життя воїна, партіота зворушила представників як молодшого, так і старшого покоління, спонукаючи до роздумів та запитань.

"Майдан Гідності"

21 листопада 2023 року здобувачі груп 11 юп-1, 11 ан, 11 мю та 11 фк-1, разом із викладачами історії переглянули та обговорили документальний фільм «Майдан Гідності». Це історія про визначальні для України події: Революцію на граніті 1990 року, Помаранчеву революцію 2004 року та Революцію Гідності 2013 року.

З Україною в серці!

8 листопада 2023 року викладачем коледжу Наталією Мороз було проведено в рамках національно-патріотичного виховання брейн-ринг на тему «З Україною в серці». Здобувачі освіти груп 11 юп-2, 21 од, 21 бо отримали можливість інтелектуально позмагатися у грі. Захід був побудований на різноманітних конкурсах, які спонукали до розуміння та поваги традицій, звичаїв українського народу, прищеплення інтересу до вітчизняної історії.

Участь у дебатному турнірі

07.11.2023 здобувачі освіти спеціальності 081 "Право" приймали участь у дебатному турнірі м. Полтава, де змагалися з навчальними закладами Полтави. 

Учасниками дебатного турніру були:

1. Тоцька Катерина 

2. Жиденова Вікторія 

3. Гурба Поліна

4. Ростовський Владислав 

5. Тугай Денис 

6. Середа Анастасія 

7. Гаркава Тетяна 

8. Орехова Кристина 

Студенти дебатували на такі теми:

• Ця палата має сприяти відкритості Парламенту під час війни.

• Ця палата має запровадити суд присяжних, в якому присяжні вирішуватимуть питання про винуватість особи у вчиненні злочину. 

• Ця палата має повернути партійну звітність перед НАЗК.

Дебати складалися з декількох частин, всі наші учасники пройшли у фінал та лише двоє студентів отримало перемогу. 

Для учасників це був неймовірний досвід в публічних виступах.

Поєднуємо теорію з практикою

Студенти  третього курсу спеціальності "Право" відвідали Ленінський районний суд м.Полтава. Здобувачі освіти мали можливість,бути присутніми на справжньому судовому розгляді цивільної справи.

Це стало гарним досвідом для майбутніх юристів. Було дуже цікаво та захоплююче. Дякуємо за змогу здобувати нові знання в найрізноманітніших формах.

Відвідуємо музеї Полтавщини

Першого листопадового дня для студентів групи 11 юп-1 (куратор - викладач української мови та літератури Дорогобід О.С. ) гостинно відчинив свої двері  літературний музей І П. Котляревського. Студенти дізналися про зародження театрального життя в Полтаві, життя "батька українського театру" І.П. Котляревського, історію літературного народження героїв безсмертної "Енеїди" та "Наталки Полтавки". Неймовірне  враження справила колекція нещодавно віднайденого посуду епохи Котляревського та перше видання всесвітньовідомої "Енеїди". Перша сторінка у книзі літературної Полтави перегорнута. Попереду - зустрічі з письменниками та цікаві музейні історії.

Форум "Молодь у майбутньому України"

30.10.2023 року студентами юристами, які входять  до складу Правничого хабу випала можливість взяти участь у Молодіжному аналітичному форумі "Молодь у майбутньому України". Захід організував Центр політико-правових реформ за участі експертів Громадської мережі публічного права та адміністрації UPLAN.

Спікерами були підняті цікаві теми, такі як:

▪️ Консолідація зусиль заради майбутнього залучення молоді в процеси розвитку України.

▪️ Парламент України під час війни: досягнення, виклики та перспективи.

▪️ Молодь у владі — модний тренд чи вимога часу?

Форум мав інформаційну насиченість. Для студентів даний захід спонукає до певних змін та розвитку.

Уміння аналізувати та застосовувати нормативно-правові акти – важливий компонент здобувачів фахової передвищої освіти за спеціальністю «Право»

КУЕП- освітній заклад, який зберігає добрі традиції, піклується про якісне сьогодення та відкриває нові горизонти. У стінах коледжу постійно відбувається оновлення не тільки матеріально-технічної бази, але й навчальної літератури. 

Нещодавно навчальний заклад придбав оновлену літературу для вивчення дисципліни «Цивільне право», адже успішність процесу навчання здобувачів фахової передвищої освіти зі спеціальності «Право»  залежить від уміння працювати та орієнтуватися в законодавстві України. 

 Студенти 3 курсу спеціальності «Право» не лише вміють працювати з онлайн-сервісами, але й з друкованими юридичними виданнями, що дозволить майбутнім правникам застосовувати юридичну термінологію та інструментарій у практичній діяльності, орієнтуватись у реаліях сучасного політико-правового устрою нашої держави.

Відкрите заняття "Куля і сфера"

Відкрите заняття з математики на тему "Куля і сфера".

13 жовтня 2023 року відбулось відкрите заняття Надії Шеріпбаєвої з дисципліни "Математика" у групі 21 юп-1. 

Тема заняття "Куля і сфера" була близькою студентам, оскільки викладач дотримувалась принципів наочності та зв'язку навчання з життям. 

Студентам було запропоновано інтерактивні вправи та веб-квест на платформі "Всеосвіта". Присутні на занятті колеги (заступник директора з навчальної роботи Вікторія Балюк, завідувач відділення управління й права Наталія Овчаренко, методист Світлана Сорока, викладач Оксана Вовчик) відмітили якісну підготовку до заняття та високу зацікавленість студентів у застосуванні знань. 

Робота у малих групах під час квесту сприяла розвитку самостійності студентів та міцнішому формуванню умінь і навичок. Надаючи можливість кожному студенту спробувати свої сили, викладач надавала індивідуальну підтримку всім учасникам навчального процесу.

Обговорення історичних реалій фільму "Поводир"

9.10.2023 в актовій залі коледжу здобувачі освіти перших та других курсів переглянули український історичний драматичний фільм «Поводир». Присутні поринули в атмосферу подій, які відбувалися в Україні напередодні та під час Голодомору. Після перегляду стрічки викладачі історії коледжу Н. Мороз, С.Верезомська, Д.Стаценко обговорили зі студентами сюжет фільму, звернули увагу на відображені в ньому історичні реалії та елементи художнього вимислу.

Вивчаємо роботу поліцейського

  В рамках вивчення дисципліни "Юридична деонтологія" студенти спеціальності «Право» мали можливість відвідати Управління патрульної поліції в Полтавській області.

 Під час зустрічі працівниками поліції, для студентів було продемонстровано декілька видів спеціальної техніки та спеціальних засобів, що є на їх озброєнні, надано інформацію щодо правових основ її застосування у діяльності патрульної поліції.

Крім того, студентам було наглядно показано особливості документального оформлення фактів використання спеціальних технічних засобів.

Студентів надзвичайно зацікавила робота патрульних. Вони уважно слухали розповіді та спілкувалися з охоронцями порядку.


Брейн-ринг "Смертна кара"

З нагоди відзначення Дня юриста  студенти Правничого Хабу КУЕП організували і провели цікавий "Брейн-ринг" на правову тематику .

В ньому містилось 3 раунди, 2 із них відтворювались у форматі пізнавальної вікторини. Третім раундом було дискусійне завдання, на тему: "Смертна кара". В якому одна з команд наводили аргументи "за", а інша "проти". Цей раунд оцінювався глядачами, які голосували за команду, яка на їхню думку була переконливіша. Учасники і гості «Брейн-рингу» мали змогу перевірити свої знання, проявити командний дух та отримали позитивні емоції та гарний настрій.

Life skills

29.09 та 6,09. 2023 в групах 21юп-1 та 21юп-2 представниками БО "Слов'янське серце"  на заняттях з "Основ філософських знань" (викладач Верезомська С.Ж.)  було проведено серію тренінгових занять на тему "Life skills". Підчас тренінгів студенти дізналися багато про комунікацію, співпрацю, вирішення конфліктів, креативне мислення та відпрацювали у практичних вправах багато інших навичок, які будуть корисні у їхньому  майбутньому житті.

Ярмарок волонтерських ініціатив

26.09.2023 року студенти Правничого Хабу КУЕП відвідали захід «Ярмарок волонтерських ініціатив» за підтримки ВІ «Активна Громада», який був організований його учасницею Шеховцовою Ольгою Ігорівною. 

Так як волонтерство стрімко розвивається впродовж останніх 10 років, а особливо останні два роки у зв’язку з початком війни. Багато волонтерів приєдналися до допомоги українським військовим, надаючи важливу підтримку у вигляді зброї, спеціального спорядження, транспорту, засобів зв’язку, навчання тощо. Волонтери як всередині країни, так і за кордоном також беруть участь у зборі коштів і пожертв для підтримки як військового захисту, так і гуманітарних організацій, які надають допомогу постраждалим від конфлікту, зокрема, внутрішньо переміщеним особам.

Це розвиває у громадян почуття спільноти та солідарності, формує громадянське суспільство.  

Саме це стало канвою зустрічі між студентською молоддю та громадськими організація, волонтерами, які розповідали про свій шлях створення, діяльності, про свої успіхи, обмінювалися досвідом та знайомилися з іншими ініціативами та організаціями. Обговорювали правові основи діяльності громадських об’єднань.

Мета заходу було: донести інформацію про можливості волонтерських ініціатив, щоб створити місце для спілкування між волонтерами та громадськими організаціями, обмін досвідом та ідеями.

Участь у ярмарку волонтерства стала містком для обміну досвідом, учасники отримали нагоду залучити нових волонтерів до своїх проєктів, популяризувати свою діяльність.

26.09.2023 року студенти Правничого Хабу КУЕП відвідали захід «Ярмарок волонтерських ініціатив» за підтримки ВІ «Активна Громада», який був організований його учасницею Шеховцовою Ольгою Ігорівною. 

Так як волонтерство стрімко розвивається впродовж останніх 10 років, а особливо останні два роки у зв’язку з початком війни. Багато волонтерів приєдналися до допомоги українським військовим, надаючи важливу підтримку у вигляді зброї, спеціального спорядження, транспорту, засобів зв’язку, навчання тощо. Волонтери як всередині країни, так і за кордоном також беруть участь у зборі коштів і пожертв для підтримки як військового захисту, так і гуманітарних організацій, які надають допомогу постраждалим від конфлікту, зокрема, внутрішньо переміщеним особам.

Це розвиває у громадян почуття спільноти та солідарності, формує громадянське суспільство.  

Саме це стало канвою зустрічі між студентською молоддю та громадськими організація, волонтерами, які розповідали про свій шлях створення, діяльності, про свої успіхи, обмінювалися досвідом та знайомилися з іншими ініціативами та організаціями. Обговорювали правові основи діяльності громадських об’єднань.

Мета заходу було: донести інформацію про можливості волонтерських ініціатив, щоб створити місце для спілкування між волонтерами та громадськими організаціями, обмін досвідом та ідеями.

Участь у ярмарку волонтерства стала містком для обміну досвідом, учасники отримали нагоду залучити нових волонтерів до своїх проєктів, популяризувати свою діяльність.


Здобуваємо практичні навички!

15 червня 2023 року здобувачі ОПП «Правознавство» під час проходження навчальної практики з адміністративного права з метою формування професійних компетентностей та посилення практичної спрямованості освітнього процесу, на чолі з викладачем адміністративного права Тетяною Кострубяк, відвідали Регіональний сервісний центр ГСЦ МВС в Полтавській області. Екскурсія розпочалася з ознайомлення із загальною інформацією про діяльність сервісного центру. Серед основних функцій та послуг центру - видача та обмін посвідчення водія, реєстрація та перереєстрація транспортних засобів, видача та зберігання номерних знаків, оформлення дозволу на перевезення небезпечних вантажів. Під час екскурсії студенти ознайомилися з такими онлайн послугами центру МВС, як електронна черга, електронні послуги, електронний кабінет водія.

Захист проєктів

12 червня 2023р. у групі 11 юп/1 на географії відбувся захист проєктів на тему:  " Основні етапи розвитку географічної оболонки".

Студенти сформували поняття " географічне та навколишнє середовище", "антропосфера", "природокористування"; повторили та поглибили знання про природні умови та ресурси; проаналізували ступені впливу людини на природу у різні періоди розвитку людства.

Практичні знання з адміністративного права

6 червня 2023 р. здобувачі фахової передвищої освіти відділення управління й права, у рамках отримання практичного досвіду та навичок під час проходження навчальної практики з Адміністративного права, відвідали Полтавський окружний адміністративний суд. 

Керівник апарату суду Євгеній Зіненко провів захопливу екскурсію приміщеннями суду, ознайомив з історією становлення адміністративної юстиції та утворення суду. 

Студенти мали змогу відвідати робочі кабінети працівників, зали судових засідань, побували в одному із відкритих судових засідань та поспілкувалися з головою суду Іваном Ясиновським, який поділився своїм досвідом, дав практичні поради та настанови. 

Студенти та їх наставник-викладач адміністративного права Тетяна Кострубяк подякували працівникам суду за організацію та проведення надзвичайно цікавої та корисної зустрічі і висловили побажання про подальшу співпрацю.

Моделювання судового засідання

Сьогодні 27 квітня 2023 року здобувачі освіти групи 21-юп-1 коледжу змоделювали судове засідання. 

На заході були присутні студенти перших та других курсів відділення управління й права за участі запрошених гостей, викладачів та адміністрації коледжу. Його метою було познайомити присутніх зі специфікою роботи судової гілки влади в Україні на прикладі розгляду конкретної судової справи в суді першої інстанції. 

Уявними сторонами процесу були витримані усі передбачені Кримінальним процесуальним кодексом України процедури. 

Присутня на судовому засіданні тренерка Національної школи суддів України Олена Волошко високо оцінила старання студентів, а також поділилася власним досвідом з організації та проведення реальних судових засідань. 

Для студентів проведений захід став не лише цікавим дійством, а й закарбував у свідомості позитивне ставлення до справедливості у судочинстві.

ПОЗБАВЛЯЄМОСЯ КОМУНІСТИЧНОГО МИНУЛОГО 

Новітня історія України сповнена як героїчними, так і трагічними сторінками. Після здобуття незалежності понад 70-літній «совєтський» комуністичний період зазнав за доби незалежності засудження на національному рівні. У рамках закону «Про засудження комуністичного та націонал-комуністичного (нацистського) тоталітарних режимів та заборону пропаганди їхньої символіки» (2015 р.) на теренах нашої держави проводиться декомунізація. Вона передбачає, серед іншого, демонтаж пам’ятних знаків, пов’язаних із утвердженням комуністичного режиму. Про походження однієї з таких пам’яток, яка все ще знаходиться в центрі міста Полтава, телеканалу «ІРТ» розповів кандидат історичних наук, викладач історії КУЕП Дмитро Стаценко. У коментарі науковець зауважив, що цей об’єкт є похованням 27 червоноармійців та 2-х чекістів, які відстоювали ідею встановлення радянської влади в 1919 році. Відтак, на думку історика, це поховання має бути перенесене. 

"Україна - серце Європи"

Цей вислів знає кожен, але не кожен замислюється, що він означає. Для того, щоб краще зрозуміти історію рідної держави, необхідно знати минуле європейських країн. Саме тому з метою поглиблення знань було проведено брейн-ринг на тему "У рідному краї і серце співає - одна Україна - і двох не буває". Цей захід відбувся 28 березня для здробувачів освіти перших курсів. Учасники виявили свої знання з історії, культури та географії Європи. Завдяки теплій дружній атмосфері, що панувала в аудиторії, хвилювання гравців звелося до мінімуму. Вивчення європейської культури у такий спосіб - необхідність, адже виховувати молодь як європейців є запорукою євроатлантичного розвитку України.

КВЕСТ "ШЕРЛОК ХОЛМС ТА ЙОГО ІТ-КОМАНДА"

23 березня 2023 року студенти груп 21-1юп, 21-2юп ОПП "Правознавство" провели для студентів-юристів груп 11-1 юп, 11-2 юп та групи 11 ід ОПП "Інформаційна діяльність підприємства" захоплюючий освітній квест загальної тематики, присвяченої правам, свободам, обов'язкам людини і громадянина України (викладачі-консультанти Олена Носальська та Наталія Кононец). Ключова ідея квесту належала студенткам-юристкам другого курсу Вікторії Волошиній та Кристині Ореховій, які виступили неперевершеними сценаристками й модераторками івенту.  Студенти першокурсники розділилися на дві команди, у кожній з яких були свої Шерлоки Холмси та  фахівці з інформаційних технологій. Команди мали можливість поміркувати над різними задачами з логіки, а також над завданнями, які відносяться безпосередньо до Конституційного права України. "Конституція — це головний закон нашої держави, тому кожен з нас має володіти її базовими нормами, а також розумітися на своїх правах та обов'язках перед державою", - зазначили модераторки квесту. Завдання були різного ступеня складності, деякі потребували пошуку певної інформації та застосування інформаційних технологій.  Родзинкою квесту була його друга частина - пограбування. Тож команди повинні були розкрити злочин, вирахувати та піймати злочинця.  Для того, щоб дізнатися, хто справжній злочинець, командам потрібно знати, в якому напрямку рухатися. Тож модераторки квесту давали учасникам зачіпки, вказівки на локації, пошук завдань, виконання яких уможливили знайти злочинця. Результати виявилися неочікуваними! Здивувалися не лише студенти, але й наші викладачі, які спостерігали за процесом розкриття злочину: завідувачі відділень д.пед.н. Наталія Кононец та к.і.н. Дмитро Стаценко, заступник директора з виховної роботи Оксана Вовчик, викладачі Олена Носальська, Тетяна Олійник, Іванна Щербань, Віталій Колєснік. Після того, як злочинця було передано до рук поліції, відбулася церемонія нагородження учасників квесту.

Опановуємо компетентності!

У рамках вивчення дисципліни «Державне будівництво та місцеве самоврядування»  відбулася тематична  зустріч студентів 2 курсу спеціальності «Право» з  представниками Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Полтавській області Владиславом Носенком та  Вірою Яковенко.

Тематикою заходу стало обговорення діяльності представників Уповноваженого з прав людини у Полтавському  регіоні. Також у ході розмови були розглянуті питання, які стосуються реалізації основоположних прав та свобод людини і громадянина та  зроблений акцент на порушеннях прав людини в умовах воєнного стану.

 Під час зустрічі здобувачі фахової передвищої освіти зі спеціальності «Право»  опанували компетентності, які формують знання і розуміння професійної діяльності Уповноваженого Верховної ради України з прав людини та його регіональних представників та здатність виявляти проблеми правового регулювання і пропонувати способи їх вирішення.

Дякуємо всім учасникам зустрічі і сподіваємось на подальшу плідну співпрацю!

Зустріч з тренером-викладачем Національної школи суддів

У рамках вивчення практичного досвіду фахівців юридичної галузі відбулася зустріч здобувачів освіти спеціальності 081 Право (освітньо-професійна програма Правознавство) з Оленою Волошко. До заходу долучилися завідувач відділення управління й права Дмитро Стаценко, викладачі коледжу Олена Носальська, Оксана Знайко, Світлана Верезомська. Досвідчений тренер-викладач Національної школи суддів розповіла про особливості функціонування судової гілки влади в Україні, а також поділилася враженнями про власний досвід роботи в сфері судочинства. У ході розповіді Олена Волошко вдало поєднала сучасність з минулим, навівши яскраві та повчальні приклади з української історії. Захід виявився надзвичайно цікавим і пізнавальним. Чекаємо пані Олену для продовження проведення цікавих дискусій та практико орієнтованих занять!

Громадянська освіта у групі 11-юп-2 закріплюємо теоретичні знання

21 березня у групі 11-юп-2 було проведено практичне заняття на тему: "Медіа і демократія". 

Студенти розкрили сутність поняття демократія, висловлювали власні думки на ставлення до ключових понять: демократія, плюралізм. Проаналізували рівень свободи особистості при демократичному режимі. Проявили творчі здібності та критичне мислення.

Зустріч з мистецтвом!!!

Студенти КУЕП  добре знають, що навчання – це  кропітка праця, яка вимагає постійного всебічного розвитку, у тому числі і культурного. Саме з такою метою студенти-першокурсники спеціальності «Право» відвідали Полтавський  театр імені М. Гоголя та переглянули драму-феєрію «Лісова пісня».

       Класичний текст Лесі Українки це драматична історія кохання лісової Мавки і людського хлопця Лукаша. В режисерській інтерпретації режисера-постановника – заслуженого діяча мистецтв України Владислава Шевченка  «Лісова пісня» стає історією не однієї жінки, а цілої нації. Осучаснена, видовищна, динамічна вистава, що насичена дивовижною енергетикою музики та хореографії  прикувала погляди глядачів з першої і до останньої хвилини дійства. Цей вечір подарував масу незабутніх вражень та не залишив байдужими студентів.

 Нетерпляче чекаємо на наступну зустріч з мистецтвом!!

Сузір'я слів

21 лютого студенти групи 11ЮП-2  відділення управління й права долучилися до святкування Міжнародного дня рідної мови, ставши учасниками мовно-літературного змагання «Сузір’я слів». Об’єднані девізом «Слово – то мудрості промінь, слово – то думка людська»  команди «Наталка Полтавка» та «Нащадки Енея» виконували завдання, підготовлені викладачем української мови та літератури Дорогобід О.С. Майбутні юристи обирали літери та створювали слова, відповідали на питання бліц-конкурсу, складали пазли-ілюстрації до «Енеїди» І. Котляревського та «Кайдашевої сім’ї» І. Нечуя-Левицького,  будували слова-піраміди.  Уболівальники ж відгадували закодовані слова, даруючи отримані бали улюбленій команді.

Перемогу  в  мовно-літературному змаганні вибороли «Нащадки Енея».

Гарний настрій, усміхнені обличчя, задоволення від командної роботи, радість за кожен отриманий бал супроводжували цього дня кожного  учасника свята.


Вивчення іноземної мови за професійним спрямуванням

16.02.23 для студентів 2 курсу, які вивчають німецьку мову за професійним спрямуванням було проведено заняття з опрацювання лексичного матеріалу з теми "Justizsystem der Ukraine". Студенти зацікавлено складали схему Судової системи в Україні та працювали з картками, щоб опанувати лексичний матеріал з нової теми. У навчальному кейсі студенти набули таких професійних навичок: розподіляти завдання, налагоджувати спілкування (співпрацювати), приймати рішення та нести спільну відповідальність за кінцевий результат. Вдало застосований кейс-метод сприяв формуванню комунікативних та творчих здібностей студентів, що є рушійним фактором у процесі опанування іноземної мови.

Співпрацюємо з Полтавським державним аграрним університетом

З метою удосконалення освітньо-професійної програми «Правознавство»   відбулася зустріч керівника проєктної групи ОПП Світлани Скорик  зі стейкхолдером, доктором економічних наук, професором, завідувачем кафедри підприємництва і права Полтавського державного аграрного університету Ханларом Махмудовим.

          У ході зустрічі обговорили питання, які стосуються змісту та структури  діючої програми.  Пан Ханлар зазначив, що освітні компоненти ОПП «Правознавство» збалансовані   та дозволяють студентам сформувати необхідні навички та компетентності. Також він наголосив, що перелік освітніх компонентів уможливлює реалізацію унікальності ОПП, а результативність освітнього процесу забезпечують проблемно-орієнтований, компетентнісний та студентоцентрований підходи. Під час зустрічі обговорено питання забезпечення відповідності програмних результатів навчання запитам потенційних роботодавців правничих установ.

За результатами обговорень вироблено спільні пропозиції щодо підвищення якості підготовки фахівців зі спеціальністю 081 «Право».

Удосконалюємо професійні компетентності 

Під час канікул наші викладачі активно навчаються, розвивають професійну компетентність та проєктують авторські методики проведення інтерактивних занять. Так, 23 січня 2023 року розпочався цикл тренінгів загальної тематики "Інтерактивні заняття: методики організації та проведення"  від директора коледжу к.пед.н. Василя Карманенка. Робоча група та група забезпечення ОПП «Правознавство» зареєструвалися на цикл тренінгів та відвідали перший тренінг на тему "Вчити і вичитися як професійна ідентифікація".  До початку першого заняття викладачі уже встигли виконати перші два завдання: "Візуальна ідентифікація" та "Рефлексія з приводу власної ролі у навчанні студентів". Вдале поєднання паном Василем класичних та суто авторських тренінгових вправ в аудиторії ("Асоціації", "Мій шлях",  "Портрети КУЕП" тощо) забезпечило створення психологічно комфортного та креативного освітнього середовища, де педагоги краще розкрили себе, розвивали власні скіли та проєктували індивідуальну траєкторію розвитку методичної й інтерактивної компетентностей. Особливим цей тренінг робила відкритість учасників, їх щире бажання професійного росту й удосконалення, синергія продуктивної співпраці, а домашні практичні завдання стимулювали процес переосмислення свого потенційного професійного "фіксованого простору". Працюємо над собою, не зупиняємося на досягнутому. Все буде Україна! 

Участь у засіданні круглого столу

Голова циклової комісії менеджменту і права Тетяна Кострубяк прийняла участь у проведенні круглого столу на тему «Питання вдосконалення підготовки фахівців зі спеціальності 081 Право», організованого кафедрою підприємництва і права Полтавського державного аграрного університету в якості стейкхолдера освітніх програм «Правознавство» першого (бакалаврського) рівня та «Право» другого (магістерського) рівня. Під час заходу обговорювалися актуальні напрями покращення освітніх програм.

Тематичний квест як форма узагальнення знань у процесі вивчення юридичних дисциплін. 

Здобувачі освіти груп 11,21 ЮП-1 та 21 ЮП-2 провели тематичний детективний квест «Слідами Шерлока Холмса», яким завершили вивчення юридичних дисциплін у першому семестрі. У ході квесту здобувачі пройшли випробування на знання основних положень права, логіки та психології і здобули такі компетентності як здатність до системного мислення, креативності, комунікабельності, толерантності, а також навички реалізації та застосування норм матеріального права і здатність застосовувати знання про закономірності злочинної діяльності, здатність визначати належні та прийнятні для юридичного аналізу факти. 

Координаторами заходу виступили голова циклової комісії менеджменту і права, викладач юридичних дисциплін Тетяна Кострубяк та студентка 36 ЮП групи Владислава Бондарєва. 

До виконання завдань квесту долучився також і запрошений на захід завідувач відділення управління й права Дмитро Стаценко. 

Усі учасники отримали позитивні враження та солодкі призи.

Підводимо підсумки І півріччя

23.12.22р. на відділенні управління і права КУЕП ПДАУ підведений підсумок вивчення навчальної дисципліни «Трудове право» . Здобувачі освіти груп 41,32 ОВ успішно склали екзамен з предмету, показавши набуті компетентності щодо застосування теоретичних правових знань, норм трудового законодавства у практичних управлінських ситуаціях, при роботі з кадровими ресурсами, профспілками, партнерами, державними органами. 
На екзамені були присутні завідувачі відділеннь Дмитро Стаценко, Наталія Кононец, куратор групп Оксана Вовчик та викладач предмету Олена Носальська. Вітаємо здобувачів освіти, бажаємо успіхів у подальшому навчанні! Так тримати!

Захід на правову тематику для учнів Полтавської ЗОШ 26

18 грудня в світі відзначається Міжнародний день мігранта. 4 грудня 1990 року Генасамблея ООН ухвалила Міжнародну конвенцію із захисту прав мігрантів та членів їхніх сімей. А 10 років потому 18 грудня стало днем визнання ролі та внеску мігрантів у розвиток суспільства. По цим актуальним питанням трудової міграції, що цікавлять молодь, підготувала виступ студентка третього курсу відділення управління і права КУЕП ПДАУ Владислава Бондарєва, який відбувся 22 грудня для учнів 9-Б класу КЗ "Полтавська загальноосвітня школа №26". Це була не просто бесіда, а пізнавальне спілкування, під час якого учні дізналися багато важливого і цікавого про трудову міграцію та сучасне законодавство, що регулює права та обов'язки трудових мігрантів. На заході були присутні класний керівник Тамара Шарпило та викладач коледжу Олена Носальська. До нових зустрічей!

Складаємо іспити!

23 грудня 2022 року студенти 21 юп-2 групи успішно склали іспит з навчальної дисципліни «Організація судових та правоохоронних органів».

 У ході проведення контролю знань здобувачі освіти підтвердили свої знання щодо набутих компетенцій, а саме здатність оперувати знаннями про організацію та діяльність судових та правоохоронних органів України.

 Результатами вивчення даної дисципліни є те, що студенти набули навичок визначати та аналізувати структуру та повноваження правничих установ, а саме: суду, адвокатури, прокуратури, органів внутрішніх справ та інших правоохоронних органів.

 Наступний етап, це застосування своїх набутих навичок на практиці.

Закріплюємо здобуті компетентності!

Завершується навчальний семестр, а з ним і вивчення дисциплін «Юридична деонтологія» та «Українська мова за професійним спрямуванням».

З метою визначення рівня здобутих компетентностей щодо уміння реалізувати професійну культуру юриста, уміння спілкуватися державною мовою та добре володіти правничою термінологією викладачі коледжу Світлана Скорик та Тетяна Марюхніч провели бінарне заняття у групі 12,21 юп-1 на тему: «Професійно-правова культура юриста та культура мовлення».

Педагоги використали такий інтерактивний метод, як ситуаційний аналіз. Під час заняття здобувачі освіти, працюючи в групах, аналізували юридичну ситуацію, діагностували проблему й висловлювали власні ідеї та рішення в дискусії з учасниками групи.

Обговорення освітньої програми зі стейкхолдером

Співпраця зі стейкхолдерами є пріоритетним напрямком реалізації освітньо-професійної програми.  Саме з цією метою відбулася зустріч керівника проєктної групи освітньо-професійної програми «Правознавство» Світланою Скорик  з адвокатом Спілки адвокатів Полтавської області Аллою Пустяк.
Під час зустрічі обговорено зміст ОПП та шляхи її реалізації в сучасних умовах. Адвокат зазначила, що члени проєктної групи виважено підійшли до вибору освітніх компонентів, котрі дають змогу сформувати у студентів необхідні компетентності та програмні результати навчання.

БІНАРНЕ ЗАНЯТТЯ - ЕФЕКТИВНА ФОРМА НАВЧАННЯ НАШИХ СТУДЕНТІВ 

15 грудня 2022 року викладачі коледжу д.пед.н. Наталія Кононец та Олена Носальська провели бінарне відкрите практичне заняття з дисциплін «Правознавство» та «Інформатика» у групах 11фк та 11 ід, інтегруючи теми «Кримінальне право. Злочини проти життя та здоров'я" та "Створення відеокліпу".

Мета проведеного бінарного заняття : творчо співпрацюючи, інтегрувати знання з різних предметів; заохотити здобувачів освіти до самостійної дослідницької діяльності під час розв’язання практично-пошукових завдань; формувати ключові життєві компетентності; розвивати вміння застосовувати отримані знання в нестандартних умовах;  створити умови вмотивованого практичного застосування знань, навичок і умінь.

Під час заняття викладачі використали комплекс інтерактивних методів навчання та форматів проведення заняття: метод наративів, візуалізації знань, дидактичні ігри, групова робота, бліц-вікторина. Також гармонійно поєднувалися ролі педагогів та студентів, котрі теж спробували себе у ролі викладачів. Особливий формат бінарного заняття - "група для групи", адже на заняття студенти 11 фк запросили групу 11 ід. Спільні активності подарували нашим студентам не лише знання, здатність проявити себе, але й неймовірні позитивні емоції! Дякуємо усім студентам за роботу, присутнім колегам за підтримку Татьяна Кострубяк , Іван Худолій , Надія Шеріпбаєва, Тетяна Стегній, Вікторія Балюк , Дмитро Стаценко.

Бути успішним -  це значить бути сильною особистістю

  Уміння грамотно говорити - ціла технологія, а голос і мова  - основні інструментарії. Тому логічним підсумком вивчення дисципліни «Ораторське мистецтво» стало імпровізоване судове засідання та виголошення залікових судових промов.

  Студенти 21 юп 1 та 12 юп груп разом із викладачем Надією Сорокою продемонстрували, як творчо пристосовуватись до умов публічного виступу, утримувати увагу слухачів, презентувати себе, використовувати гумор, паузи та енергетику оратора.

  Судові промови студентів вирізнялись лаконічністю, аргументованістю, доступністю, насиченістю спеціальними термінами та зворотами. А виголошенню судової промови  передувало  відпрацювання навичок ораторського мистецтва і вивчення практики відомих судових процесів.


Просвітницький захід "Захист прав людини в Україні в умовах воєнного стану"

10 грудня міжнародна спільнота відзначає День прав людини.

З цієї нагоди у КУЕП проведено просвітницький захід "Захист прав людини в Україні в умовах воєнного стану".

Метою заходу є важливість дотримання прав людини в демократичному світі.

У ході проведення зустрічі студенти переглянули документальний фільм " Історія прав людини". Разом із викладачем Світланою Скорик та юристом Полтавського місцевого центру БВПД Юрієм Ночовним обговорили особливості конституційного регулювання

прав і свобод громадян під час воєнного стану в Україні.

Захід викликав у студентів велику зацікавленість  та жваву дискусію щодо питань захисту прав і свобод в Україні. 

Робота зі стейкхолдерами

Важливість практичної складової навчання майбутніх правників не викликає сумніву, саме тому 7 грудня в рамках вивчення дисципліни «Трудове право» відбулася зустріч студентів відділення менеджменту і права із стейкхолдером - провідним спеціалістом юридичної служби, головою первинної профспілкової організації співробітників та працівників територіального управління Служби судової охорони у Полтавській області Валерією Квітою.

Розмова зі стейкхолдером видалася дійсно цікавою і надзвичайно корисною.

Студенти прослухали змістовний виступ практикуючого юриста, яка поділилася власним досвідом щодо процедури та особливостей укладення колективного договору, а також ролі профспілок, їх прав та обов’язків та надала цінні поради майбутнім фахівцям з права.

У ході зустрічі студенти опанували компетентності, які формують знання і розуміння предмета та характеру професійної діяльності, навички щодо укладання юридичних документів та здатність виявляти проблеми правового регулювання і пропонувати способи їх вирішення.

Щиро дякуємо Валерії Квіті за цікаву розмову та безцінний досвід, а також викладачу цикловоі комісії Тетяні Кострубяк за організацію заходу. 

Психологічне насильство

30 листопада в рамках Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства" для студентів других курсів було проведене інтерактивне заняття на тему "Психологічне насильство, види форми, прояви і алгоритм дій потерпілих", яке складався з двох частин: 

-   Презентаціїї

-  Відеофільму

Усі бажаючі змогли поставити важливі та цікаві питання  студенткам 36 юп групи Криловій Дар'ї та Бондарєвій Владиславі, які вели інтерактив та отримали  на них вичерпну відповідь. Спілкувалися із студентами і викладачі відділення управління і права Олена Носальська і Тетяна Кострубяк.

Тож після заходу  присутні вийшли дуже натхненні та отримали багато корисної інформації. 

Обговорення антикорупційного законодавства

   Відповідальною особою з питань запобігання та виявлення корупції у коледжі Світланою Скорик спільно з викладачами коледжу обговорені питання, які стосуються правових і практичних аспектів формування доброчесності, нульової толерантності до корупції, а також поточне антикорупційне законодавство України, а саме Закон України "Про засади запобігання і протидії корупції" та Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реалізації державної антикорупційної політики".

 В ході розмови вирішено продовжувати практику проведення таких зібрань та заходів, покликаних підвищувати обізнаність працівників коледжу щодо відповідальності та недопущення конфлікту інтересів у ході здійснення професійної діяльності.


Знайомимося з актуальними та затребуваними професіями у сфері юстиції!

З цією метою відбулася зустріч студентів ІІІ курсу спеціальності "Право" КУЕП з представниками Шевченківського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Полтаві Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Суми).

Начальник відділу Наталія Колесник  провела для студентів екскурсію приміщенням ДРАЦС та  розповіла про роботу серверів, що дозволяють громадянам оперативно отримати весь спектр послуг, які надаються відділом, про особливості процедури реєстрації та розірвання шлюбу, про середній вік наречених та типові причини розлучень, а також проінформувала студентів про роботу установи у період воєнного стану.

Найцікавішими для здобувачів освіти стали відповіді на питання, які стосуються майбутньої професійної діяльності в органах юстиції та розставлені акценти у побудові якісної професійної кар'єри.

Дякуємо Шевченківський ДРАЦС у місті Полтаві за цікаву зустріч!


Правовий квест

22 листопада 2022 року студенти юридичного відділення взяли участь у правовому квесті, підготовленому для них викладачами кафедри підприємництва і права Полтавського державного аграрного університету. В ході квесту студентам довелося відшукувати скарб, вирішувати логічні завдання, застосовувати навички креативного мислення, що є невід’ємним атрибутом ефективної професійної юридичної діяльності. До заходу були долучені також і викладачі коледжу Тетяна Кострубяк та Олена Носальська, які із задоволенням та цікавістю взяли  участь у виконанні завдань квесту. Всі учасники отримали практичні навички професійної діяльності, а головне - незабутні враження, позитивні емоції та гарний настрій! 

Участь у засіданні круглого столу

25 листопада  2022 року  голова циклової комісії менеджменту і права, викладач юридичних дисциплін Тетяна Кострубяк взяла участь у засіданні круглого столу, організованого Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області на тему: «Особливості правопросвітницької роботи в умовах воєнного часу».

Захід мав на меті обговорити питання особливостей правопросвітницької роботи учасників навчально-виховного процесу, виробити єдині механізми проведення такої роботи, налагодити ефективну комунікацію між навчальними закладами області та системою БПД Полтавщини.

По завершенні заходу обговорили питання подальшої співпраці у напрямі підвищення правової обізнаності   учасників навчального процесу, а також  можливості залучення до роботи  координаційної ради з  правопросвітництва та правової допомоги в Полтавській області. 

16 днів проти насильства

Щороку з 25 листопада до 10 грудня відбувається Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». В рамках проведення акції зі студентами 2 курсу юридичного відділення було проведено тренінг на тему «Протидія домашнього насильства», в ході якого з’ясували причини виникнення насильства у сім’ї, причини, які заважають жертві припинити знущання над собою та звернутися до компетентних органів, а також алгоритм дій особи, постраждалої від домашнього насильства.

У проведенні тренінгу взяли участь викладач коледжу Тетяна Кострубяк та завідувач відділення управління й права к. іст. н. Дмитро Стаценко. 

Зустріч з поліцейськими

21 листопада 2022 року під час проведення бінарного лекційного заняття з дисципліни «Юридична деонтологія» на тему «Професіограма працівника поліції» студенти ІІ курсу спеціальності «Право» разом із викладачем Світланою Скорик зустрілися з старшим інспектором превентивної комунікації ВП Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області, майором поліції Тетяною Порохнею.

Головною метою зустрічі стало поглиблення та розширення теоретичних знань студентів щодо структури, основних завдань, повноважень та функцій органів поліції, а також соціальний аспект їх діяльності.

Під час проведення заняття здобувачі освіти дізналися про відносно новий в Україні підрозділ поліції діалогу та його основні задачі, а саме: зняття напруги під час масових акцій, перемовини з організаторами, дослідження ризиків, сприяння діалогу та мінімізація можливих сутичок.

Заняття  пройшло у форматі живого спілкування, де всі присутні мали можливість отримати відповіді на свої запитання.

Дякуємо за змістовну зустріч Тетяні Порохні та сподіваємось, що отримані знання допоможуть випускникам коледжу  у виборі їх майбутньої професії! 

Займаємось просвітницькою діяльність!

Студенти 1 курсу спеціальності «Право» ознайомились із системою роботи центрів надання безоплатної правової допомоги. Це дає можливість сформувати загальне уявлення про провідні правничі установи міста, їх місцезнаходження, відвідувачів, що знаходяться в полі зору центрів надання БВПД, про особливості і форми взаємодії зазначених установ один з одним, про специфіку управління та організаційної взаємодії в системі надання юридичних  послуг.


Обговорення змісту освітньої програми "Правознавство"

01.11.2022 року відбулася робоча зустріч керівника проєктної групи ОПП «Правознавство» Світлани Скорик  із представниками Полтавського місцевого центру з надання БВПД Світланою Черновою та Юрієм Ночовним. Під час зустрічі обговорено зміст освітньої програми, компетентності, котрі дозволять майбутнім фахівцям застосовувати свої знання на практиці, та можливості набуття навичок практичної роботи під час виробничої практики, зокрема у Центрі.

Залучення реальних роботодавців до обговорення освітньої програми допоможе більш ефективно сформувати програмні результати навчання, що реально відображатимуть потреби ринку праці фахівців юридичної сфери.


Зустріч зі стейкхолдерами

У рамках вивчення дисципліни "Юридична деонтологія" студенти другого курсу спеціальності "Право" КУЕП відвідали Полтавський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Зустріч пройшла в простій невимушеній атмосфері. Фахівці центру Юрій Ночовний та Світлана Чернова розповіли студентам про юриспруденцію, дали цінні поради, щодо працевлаштування, поділились власним професійним досвідом та відповіли на безліч запитань студентів.

У ході бесіди студенти опанували компетентності, які формують загальне уявлення про професію юриста, а також дізнались про професійно-особистісні якості, притаманні майбутнім фахівцям юридичної сфери.

Щиро дякуємо Полтавському місцевому центру з надання БВПД за цікаву зустріч, змістовну бесіду та з нетерпінням чекаємо наступної!!