Новини

Астрономія — це дивовижний світ, який розкриває таємниці Всесвіту, надихає на дослідження і захоплює своєю безмежністю. Ця наука вивчає небесні тіла, їх рухи, походження та взаємодії. Вона співпрацює з іншими науками, такими як фізика, хімія та математика, розширюючи наше розуміння Всесвіту.

Астрономія — це не лише наука, а й джерело великої вдячності за те, що ми можемо дізнаватися більше про те, що перебуває за межами нашого неба, і захоплюючий шлях по відкриттю та розумінню найбільших таємниць Всесвіту.

Полтавська обласна МАН провела щорічний обласний конкурс „Перлини зоряного неба” на базі нашого Коледжу. Цього року до участі в інтелектуальних змаганнях було допущено 26 учасників. Конкурс відбувся у форматі офлайн. Відповідно до вимог реалій безпеки, збереження життя і здоров'я учасників було належним чином підготовлене бомбосховище, обладнане усім необхідним для можливості якісного представлення конкурсних робіт в умовах повітряної тривоги. Всі учасники порадували гарною підготовкою, змістовними проєктами, цікавими презентаціями. 

Головою журі конкурсу був наш викладач Худолій Іван Іванович.

Дякуємо адміністрації Полтавської обласної МАН за довіру Коледжу у організації такого цікавого і змістовного конкурсу.

Саме за допомогою ділових паперів, документів, листів встановлюються офіційні, службові, ділові, партнерські контакти між органами управління, підприємствами, установами, реалізується розпорядча функція керівників, а також налагоджуються приватні стосунки між людьми тощо.

Тому мета навчальної практики «Діловодство» - навчити студентів  сучасному діловодству як системі важливих дій організації, підприємства, установи, закладу, пов’язаних, у першу чергу, з діловою документацією, яка необхідна для функціонування сучасних установ різних форм власності, спілкування, що мають документальне відображення.

Під час навчальної практики 05-09 червня 2023 року здобувачі освіти зі спеціальності 073 Менеджмент, групи 21 ов визначили класифікацію, функції та призначення різних груп документів, проявили здатність застосовувати правила оформлення управлінських документів та склали проєкти власних документів.

Результати проходження практики були подані у формі звіту. Здобуті практичні навички студенти успішно підтвердили на захисті звітів. 

Навчальна практика з рганізації виробництва" – закріплення теоретичних знань і набуття практичних вмінь


В період 10 – 19 травня 2023 року в групах 22,31 ов тривала навчальна практика з організації виробництва. Заняття проходили під керівництвом викладача Валентини МІЩЕНКО в змішаному форматі – онлайн та офлайн.

Метою практики було закріплення і поглиблення теоретичних знань та практичних навичок, необхідних під час вирішення виробничих ситуацій, проведення економічних розрахунків діяльності підприємств.

В результаті проходження навчальної практики здобувачі освіти зі спеціальності 073 Менеджмент дослідили діяльність ПП «імені Калашника». Захист звітів показав, що студенти навчилися знаходити оптимальні, обґрунтовані, творчі рішення для розв'язування професійних завдань, пропонувати ефективні методи мотивування персоналу для підвищення продуктивності праці, розробляти шляхи підвищення ефективності діяльності підприємства.

Закріплення теоретичних знань на практиці – умова успішного формування компетентностей. 


Практико-орієнтовані заняття на базі Офісу підтримки «Аврора» 


16.05.2023 року для студентів груп 22, 31ов членкині проєктної групи ОПП «Організація виробництва» Валентина Міщенко та Тетяна Олійник провели бінарні лекції з навчальних дисциплін: «Організація виробництва», «Маркетинг».

Ці заняття були проведені на базі Офісу підтримки «Аврора», тому лектори мали можливість організувати зустріч студентів з корпоративними тренерами Навчального центру «Аврора» Ігорем Гришко та Вікторією Сластьоненко.

Під час занять була застосована методика проведення ще одного різновиду лекцій – «лекції – візуалізації», а саме: візуальна форма подання лекційного матеріалу за допомогою демонстрації тренерами, в адміністративних приміщеннях та на складах Офісу підтримки «Аврора», асортименту товарів та його маркування; упаковки товарів та дотримання вимог товарного сусідства; умов організації праці робітників складів та організації праці адміністративного персоналу; умов зберігання товарів на складах; дотримання правил техніки безпеки і охорони праці; методики комплектації товарів для доставки їх до мережі магазинів мультимаркету «Аврора» тощо.

Позитивна атмосфера була основою при проведенні практико-орієнтованих занять на базі Офісу підтримки «Аврора».

Складське приміщення Офісу підтримки "Аврора"

Асертивна поведінка – спілкування на рівних

В умовах модернізації освітньої галузі, а також військової агресії російської федерації актуалізується проблема формування життєздатної особистості, готової до свідомого життєвого вибору й самореалізації, стійкої до агресивних і маніпулятивних впливів, здатної впевнено та з гiднiстю відстоювати свою позицію, інтереси і права, поважати себе та інших, бути відповідальною й асертивною. Асертивнiсть є необхідною умовою функціонування особистості як суб’єкта діяльності й активності.

26.04.2023 року здобувачі освіти 22, 31 ов груп ОПП «Організація виробництва» взяли участь у тренінгу на тему: «Асертивна поведінка – спілкування на рівних».

Тренінг провела Наталія Чернікова, кандидат економічних наук, доцент кафедри менеджменту ім. І. А. Маркіної Полтавського державного аграрного університету.

Учасники тренінгу виконували вправи як самостійно, так і в групі. Зміст завдань, процес їх виконання та взаємозв’язок між вправами дали можливість студентам удосконалити уміння й навички, такі як: розмовляти один з одним; вислуховувати інших; ввічливого спілкування; висловлюватись від свого імені; формувати адекватну самооцінку; висловлювати свої потреби конкретно та чітко; що вона має право говорити «Ні»; говорити чесно і відверто; дотримуватись власних принципів та захищати їх.

Здатність до асертивності передбачає здатність до рефлексії, емоційної стійкості, самостійності в прийнятті рішень і вчинків тощо. Завдяки розвитку навичок асертивної поведінки накопичується позитивний досвід долати життєві проблеми, приймати відповідальні рішення та здійснювати вмотивовані вчинки в реальних життєвих ситуаціях. Завдання викладача полягає в тому, щоб сприяти виявленню асертивного потенціалу студента, стимулювати і розвивати його асертивність. Це питання є надзвичайно актуальним в умовах інклюзивного освітнього середовища.

22-23 квітня 2023 року членкіня проєктної групи  ОПП "Організація виробництва" Тетяна Олійник взяла участь в онлайн-вебінарі "Як написати тези  на конференцію?", що проходив в два етапи: теоретична частина та практична частина.

Опис досягнутих результатів після проходження теоретичної частини онлайн-вебінару:

Відпрацьовано базові навички у результаті проходження практичної частини онлайн-вебінару:

Успішна командна робота - запорука ефективного менеджменту


5 квітня 2023 року директор коледжу й викладач менеджменту, к.пед.н. Василь Карманенко провів відкрите тренінгове заняття з менеджменту на тему "Командна робота" для усіх груп студентів, які вивчають цю дисципліну. Серед них - студенти груп 22, 31 ов ОПП "Організація виробництва", а також викладачі, котрі виявили бажання стати разом зі студентами  активними учасники тренінгу на паритетних засадах. 

Уся атмосфера тренінгу (цікаві вправи, активності, емоції, спілкування, дидактичні ігри з глибоким змістом, реалізація принципу усвідомленої перспективи) спрямована на підготовку учасників до подолання ілюзій самодостатності окремого індивіда та сприяє формуванню відчуття органічного зв’язку кожної особистості з соціумом, колективом та групами. 

Ключова ідея заняття у тому, що кожен учасник тренінгу повинен навчитися сприймати та оцінювати себе не як незалежну частину цілого, а як незамінну частину взаємозалежного цілого, яким і є згуртований, успішний колектив. 

 Брейн-ринг  - нестандартна форма проведення занять 


"Україна - серце Європи". Цей вислів знає кожен, але не кожен замислюється, що він означає. Для того, щоб краще зрозуміти історію рідної держави, необхідно знати минуле європейських країн. 

Саме тому з метою поглиблення знань було проведено брейн-ринг на тему "У рідному краї і серце співає - одна Україна - і двох не буває". 

Цей захід відбувся 28 березня для здробувачів освіти перших курсів. Учасники виявили свої знання з історії, культури та географії Європи. Завдяки теплій дружній атмосфері, що панувала в аудиторії, хвилювання гравців звелося до мінімуму. Вивчення європейської культури у такий спосіб - необхідність, адже виховувати молодь як європейців є запорукою євроатлантичного розвитку України.

Нестандартні заняття дозволяють урізноманітнювати форми й методи роботи, позбавлятися шаблонів, створюють умови для виховання творчих здібностей здобувача освіти, розширюють функції викладача, дають змогу враховувати специфіку певного матеріалу та індивідуальні особливості кожного студента. Використання нестандартних форм занять сприяє формуванню пізнавальних інтересів здобувачів освіти, студенти безпосередньо беруть участь у процесі навчання. 

Унаочнення - найкращий метод засвоєння лекційного матеріалу

22.03.2023 року викладачем Тетяною Стегній було проведено лекційне заняття на тему: "Технологічні процеси галузі "Вівчарство""

Під час вивчення технологічних процесів галузі "Вівчарство" студенти групи  21 ов спеціальності 073 Менеджмент, вивчали її специфіку. 

Під час заняття  студенти розглянули біологічно- господарські особливості та породи овець. Викладач Тетяна СТЕГНІЙ розповіла здобувачам про особливості продукції та продуктивності галузі "Вівчарство" та продемонструвала зразки вовнової і шерстяної продукції галузі.  Студенти мали змогу власноруч дослідити продукцію.

Унаочнення - найкращий метод засвоєння лекційного матеріалу.

Робота в команді - запорука успіху

Командний менеджмент дає можливість задовольнити потреби не лише особистісного зростання працівників, але й за рахунок цього підвищити ефективність діяльності підрозділу, організації в цілому. 

15.03.2023 року студенти 22, 31 ов та 21 ов груп мали можливість досягти поставленої мети працюючи в команді. Мету, цілі та завдання, перед здобувачами освіти, поставив асистент кафедри менеджменту Полтавського державного аграрного університету Микола Вовк.

В ході заняття студенти пройшли всі складові процесу командотворення:

1. Формування й розвиток навичок командної роботи (team skills):

·   гармонізація спільної мети з особистими цілями;

·   прийняття відповідальності за результат команди;

·   ситуаційне лідерство (лідерство під завдання) й гнучка зміна стилю відповідно до особливостей завдання;

·   конструктивна взаємодія та самоврядування;

·   прийняття єдиного командного рішення й узгодження його з членами команди.

2. Формування командного духу — це комплекс заходів, спрямованих на:

·   посилення почуття згуртованості, формування стійкого відчуття «ми»;

·   розвиток довіри між студентами, розуміння та прийняття індивідуальних особливостей одне одного;

·   створення мотивації на спільну діяльність;

·   створення досвіду високоефективних спільних дій;

·   підвищення неформального авторитету керівників;

·   розвиток лояльності учасників програми у ставленні до організації.

3. Формування команди — механічні дії з підбору, оптимізації структури команди й функціонально-рольового розподілу:

·  ефективне використання сильних сторін складу команди;

·  розподіл ролей в команді для оптимального досягнення результатів;

· створення робочої обстановки під час формування проектних команд;

· налагодження горизонтальних зв'язків усередині студентського колективу.

Спільні дії студентів в команді  доводять, що особиста мотивація, ефективна координація та підтримка, з використанням в основному соціальних методів впливу, призводить до ефекту синергії відносно результативності діяльності, досягнення поставленої мети здобувачами освіти ОПП "Організація виробництва".  

Участь у конференції членів проєктної групи

 ОПП "Організація виробництва"

22 - 23 лютого 2023 року члени проєктної групи ОПП «Організація виробництва»  Василь Карманенко, Тетяна Олійник, Валентина Міщенко  брали участь у III Міжнародній науково-практичній інтернет-конференції "Ресурсно-орієнтоване навчання в "3D": доступність, діалог, динаміка".

Метою конференції є обговорення проблем та розробка пропозицій щодо розв'язання теоретичних і практичних завдань у галузі освіти, педагогічних наук, інноваційних педагогічних технологій, технологій створення електронних засобів навчання; визначення перспектив розвитку наукових досліджень, підготовки фахівців і наукових кадрів.

Лекція-бесіда

з дисципліни «Організація виробництва» 


Створення будь-якої  виробничої діяльності, серед іншого, потребує знань про види підприємств та об’єднань, їх організаційно-економічні основи.

 Метою лекції з дисципліни «Організація виробництва» 21 лютого 2023 року, було оволодіння знаннями про види підприємств та засвоєння особливостей їх функціонування.

Заняття проведено у формі леції-бесіди. Майбутні фахівці – організатори виробництва 22,31 ов групи підтримали зворотній зв'язок, активно долучалися до діалогу, аналізували переваги та недоліки кожної з форм господарювання. 

Таким чином, застосування лекції-бесіди, як методу інтерактивного навчання, сприяло не лише кращому засвоєнню студентами нових знань, але й формуванню аналітичного мислення з можливістю розвитку науково-дослідницької компетентності здобувачів освіти. 

Методичний тренінг з дисциплін

 «Менеджмент» та «Маркетинг»

для здобувачів освіти 22,31 ов груп 

на базі ПДАУ


15.02.2023 року для студентів 22, 31 ов груп був проведений тренінг з дисциплін «Менеджмент» та «Маркетинг», який проходив на кафедрі менеджменту імені І. А. Маркіної Полтавського державного аграрного університету.

Тренером тренінгу був асистент кафедри менеджменту Полтавського державного аграрного університету Микола Вовк.

Здобувачі освіти отримали теоретичні знання з питань: склад ціни на товар, тайм-менеджмент, трикутник торгівельної зали, особливість  розміщення товарів, маркетинг та мерчендайзинг в менеджменті та мали можливість практично перевірили запропоновані уміння та навички у безпечному середовищі, виконуючи завдання: процес проведення підбору персоналу супермаркету; розробка графіку роботи працівників; застосування функцій та методів управління супермаркетом; планування торговельної зали; розробка схеми торговельної зали та зони входу – виходу; розробка схеми розміщення товарів та відображення способів укладання й демонстрації товарів у торговельному залі.

 Поширення педагогічного досвіду викладача Світлани Верезомської


2_5411368139638188651(1).pptx

08.02.2023 р. Світлана Верезомська  виступила на методичній раді коледжу із темою:  «Використання інтерактивних методів навчання при викладанні гуманітарних дисциплін». Викладачка дала коротку характеристику основним інтерактивним методам навчання, які використовує під час викладання "Соціології", "Культорології", "Основ філософських знань", а саме: проблемна лекція, криголам, мікрофон, дебати, рольові ігри, сторітеллінг, акваріум. Причому, були виділені як переваги, так і недоліки застосування певого інтернативного методу навчання з урахуванням специфіки дисципліни.

Присутнім членам методичної ради було цікаво почути про дані методи та можливості їх застосування у роботі зі студентами. 

01.02.2023 року ВИПУСК

груп 32, 41 ов 

відділення права й управління

Другий етап атестації здобувачів освіти груп 32, 41 ов 

27.01.2023 року був проведений другий етап (розв'язання розрахунково-аналітичних задач) атестації, до якої були допущені всі здобувачі фахової передвищої освіти груп 32, 41 ов, які виконали усі вимоги навчального плану та освітньо-професійної програми «Організація виробництва» за спеціальністю 073 Менеджмент.

Атестацію здобувачів фахової передвищої освіти здійснювала екзаменаційна комісія у складі:

Тетяна Воронько – Невіднича, к.е.н., доцент, завідувачка кафедри менеджменту ім. Маркіної Полтавського державного аграрного університету – голова комісії;

Василь Карманенко, к.пед.н., директор коледжу – заступник голови комісії;

Світлана Кіяшко, викладач коледжу – член комісії;

Валентина Міщенко, викладач коледжу – член комісії.

Атестація проводиться відповідно до навчального плану з дисциплін «Організація виробництва». «Менеджмент», «Економіка підприємства», «Економічний аналіз», «Трудове право», «Комерційне право», «Маркетинг», «Основи охорони праці» та проводиться за змішаною формою (поєднує очний та дистанційний режим).

Всі здобувачі освіти груп 32, 41 ов виконали завдання та отримали позитивні оцінки.

ВІТАЄМО випускників 2023 року відділення управління й права КУЕП, спеціальності 073 Менеджмент, ОПП "Організація виробництва"!!! Ніколи не втрачайте ентузіазму та наполегливості, завзято будуйте власну кар'єру, завжди і всюди бережіть честь КУЕП.

Удосконалюємо професійні компетентності

Під час канікул наші викладачі активно навчаються, розвивають професійну компетентність та проєктують авторські методики проведення інтерактивних занять. Так, 23 січня 2023 року розпочався цикл тренінгів загальної тематики "Інтерактивні заняття: методики організації та проведення" від директора коледжу к.пед.н. Василя Карманенка. Робоча група та група забезпечення ОПП «Організація виробництва» зареєструвалися на цикл тренінгів та відвідали перший тренінг на тему "Вчити і вичитися як професійна ідентифікація". До початку першого заняття викладачі уже встигли виконати перші два завдання: "Візуальна ідентифікація" та "Рефлексія з приводу власної ролі у навчанні студентів". Вдале поєднання паном Василем класичних та суто авторських тренінгових вправ в аудиторії ("Асоціації", "Мій шлях", "Портрети КУЕП" тощо) забезпечило створення психологічно комфортного та креативного освітнього середовища, де педагоги краще розкрили себе, розвивали власні скіли та проєктували індивідуальну траєкторію розвитку методичної й інтерактивної компетентностей. Особливим цей тренінг робила відкритість учасників, їх щире бажання професійного росту й удосконалення, синергія продуктивної співпраці, а домашні практичні завдання стимулювали процес переосмислення свого потенційного професійного "фіксованого простору". 

Працюємо над собою, не зупиняємося на досягнутому. Все буде Україна! 

Перший етап атестації здобувачів освіти груп 32, 41 ов 

Метою атестації здобувачів освіти є вимірювання та оцінювання результатів навчання, досягнутих здобувачем фахової передвищої освіти за підсумками опанування освітньо-професійної програми «Організація виробництва» за спеціальністю 073 Менеджмент.

Організація і проведення атестації здобувачів освіти в КУЕП базуються на таких принципах:

− академічна доброчесність;

 − об’єктивність;

− прозорість і публічність;

− нетерпимість до корупційних та пов’язаних з корупцією діянь.

20.01.2023 року був проведений перший етап (тестова перевірка знань) атестації, до якої були допущені всі здобувачі фахової передвищої освіти груп 32, 41 ов, які виконали усі вимоги навчального плану та освітньо-професійної програми «Організація виробництва» за спеціальністю 073 Менеджмент.

Атестацію здобувачів фахової передвищої освіти здійснює екзаменаційна комісія у складі:

Тетяна Воронько – Невіднича, к.е.н., доцент, завідувачка кафедри менеджменту ім. Маркіної Полтавського державного аграрного університету – голова комісії;

Василь Карманенко, к.пед.н., директор коледжу – заступник голови комісії;

Світлана Кіяшко, викладач коледжу – член комісії;

Валентина Міщенко, викладач коледжу – член комісії.

Атестація проводиться відповідно до навчального плану з дисциплін «Організація виробництва». «Менеджмент», «Економіка підприємства», «Економічний аналіз», «Трудове право», «Комерційне право», «Маркетинг», «Основи охорони праці» та проводиться за змішаною формою (поєднує очний та дистанційний режим).

Всі здобувачі освіти груп 32, 41 ов вдало склали тести, отримали позитивні оцінки та привітання членів атестаційної комісії. 

До привітань долучилися також: Вікторія Балюк - заступник директора з навчальної роботи коледжу, Дмитро Стаценко - завідувач відділення управління й права КУЕП, Оксана Вовчик - куратор груп .

Так тримати!!!     Все буде УКРАЇНА!!!


ВИРОБНИЧИЙ ДОСВІД МАЙБУТНІХ ОРГАНІЗАТОРІВ ВИРОБНИЦТВА 


Логічним завершенням навчального процесу є закріплення теоретичних знань проходженням виробничої практики студентами 32,41 ов груп в період з 26.12.2022р по 13.01.2023р.

Мета практики – узагальнення і поглиблення знань, закріплення практичних умінь і навичок, одержаних студентами в процесі навчання. На базах практики здобувачі освіти мали можливість ознайомитися із діяльністю підприємства, проаналізувати менеджмент, управління виробничо-технічним сектором, дослідити соціально-психологічне середовище підприємства. В результаті дослідження сформувати висновки і пропозиції щодо покращення діяльності підприємства – бази практики.

Студенти успішно виконали програму практики, підготували звіти. Захист звітів виробничої практики здобувачів спеціальності 073 Менеджмент проведено 19.01.2023 р. Не дивлячись на виклики, які кидає нам сьогодення захід відбувся навіть в укритті коледжу.

Комісія із захисту звітів з виробничої практики уважно проаналізувала кожен звіт і доповідь, яка супроводжувалась комп’ютерною презентацію, та відмітила високий рівень практичної підготовки майбутніх фахівців.

Конкурс до Дня української писемності та мови «Кобищанські замальовки»

Шостого січня літературно-меморіальний музей Панаса Мирного відкрив свої гостинні двері для студентів КУЕПу. У цей день вони не відвідувачі, а переможці конкурсу до Дня української писемності та мови «Кобищанські замальовки». Творчі роботи, подані на конкурс студентами Таценком Тимофієм, Теличко Анною (11 ов група) та Дробенком Артемом (11 од група) (керівник – викладачка української мови й літератури Дорогобід О.С.), серед тих, що здобули перемогу.

Містична історія Артема Дробенка  «Сновидіння безодні страху» посіла друге місце. Нагорода переможцю – сертифікат на захід "НадзвиЧАЙні історії на садибі Панаса Мирного" (до 10 осіб).  Роботи  Тимофія Таценка «Мої роздуми над сьогоденням» та Теличко Анни «Зимова казка» вибороли третю сходинку конкурсу й нагороду – сертифікат  на фольклорно-етнографічного свято (на 2 особи).

У цей по-справжньому незабутній день переможці та гості нагородження разом із екскурсоводом Наталією Скорик занурилися в художні світи митців Полтавщини:  Євгенія Пілюгіна, Марини Рожнятовської, студентів Колегіуму мистецтв у Опішні, роботи яких представлені в експозиції музею.

Дякуємо організаторам конкурсу за можливість  доторкнутися до глибин рідної мови!

Поширення педагогічного досвіду викладача Марії Кобилинської 

29.12.2022 р. Марія Кобилинська виступила на методичній раді коледжу із темою:«Поширення педагогічного досвіду: «Використання онлайн ресурсу «Online Test Pad» для проведення підсумкового контролю знань у студентів». У виступі поділилася досвідом використання онлайн конструктора у своїй викладацькій діяльності, зокрема у створенні тестових завдань, кросвордів та запитань. Також охарактеризувала його можливості, переваги та недоліки. Кожен із присутніх, зміг почерпнути ідеї для впровадження конструктору у власну практику викладання.

Поширення педагогічного досвіду викладача Оксани Коношенко 


29.12.2022 р. Оксана Коношенко  виступила на методичній раді коледжу із темою:  «Використання інтерактивних методів навчання при викладанні економічних дисциплін». 

Оксана Яківна дала коротку характеристику основним інтерактивним методам навчання, а далі розповіла про ті методи, які вона використовує під час викладання дисципліни «Політична економія» та "Економіка підприємства", а саме: презентації, мозкового штурму, візуалізації, асоціативний кущ, модерації, сенкан. 

Присутнім членам методичної ради було цікаво почути про дані методи та можливості їх застосування у роботі зі студентами.

Підсумок вивчення навчальної дисципліни 

«Трудове право» 

23.12.22р. на відділенні управління й права #КУЕП ПДАУ підведений підсумок вивчення навчальної дисципліни «Трудове право» . Здобувачі освіти груп 41ов та 32 ов успішно склали екзамен, показавши набуті компетентності, щодо застосування теоретичних правових знань, норм трудового законодавства у практичних управлінських ситуаціях, при роботі з кадровими ресурсами, профспілками, партнерами, державними органами. 

На екзамені були присутні завідувачі відділеннь Дмитро Стаценко, Наталія Кононец, куратор групи Оксана Вовчик та викладач Олена Носальська. Вітаємо здобувачів освіти, бажаємо успіхів у подальшому навчанні! Так тримати!

Виробнича практика студентів є одним із важливих видів навчальної роботи

Виробнича практика студентів є одним із важливих видів навчальної роботи і здійснюється з метою набуття виробничих навиків приймати самостійно рішення в реальних виробничих умовах. Вона покликана підготувати майбутніх спеціалістів до реальної практичної роботи, забезпечити належний рівень їхньої професійної підготовки. 

20.12.2022 р здобувачі освіти 32 ов та 41 ов випускних груп ОПП «Організація виробництва» перед проходженням виробничої практики одержали від викладачів - керівників практики Василя Карманенко, Світлани Кіяшко, Валентини Міщенко консультації щодо оформлення всіх необхідних документів та вказівки виконання завдань, що передбачені програмою практики.

З метою вивчити і суворо дотримуватись правил охорони праці, техніки безпеки і виробничої санітарії здобувачам був проведений попередній інструктаж Яною Сугейко – інженером з охорони праці КУЕП.

Виробнича практика готує майбутніх спеціалістів до самостійного виконання обов’язків на першій посаді, де вони працюватимуть. Внесок молодих спеціалістів у практичну діяльність підприємств, установ, організацій відповідної галузі прямо залежить від їхньої підготовленості до роботи, теоретичного кругозору й практичних навичок.

Велике мистецтво - вміти користуватися словом

"Як парость виноградної лози, плекайте слово..." - такими словами відомого українського поета Максима Рильського розпочала підсумкове заняття з дисципліни "Українська мова за професійним спрямуванням" у групі 21 ов ОПП "Організація виробництва" викладач коледжу Тетяна Марюхніч. 

Реалізована структура заняття відповідала його типу, а тема "Точність і доречність мовлення майбутнього фахівця" - вирішенню основних завдань: систематизація знань про характер семантичних процесів у мові, формування вмінь добирати необхідні лексеми у професійному мовленні, удосконалення комунікативних здібностей здобувачів освіти. Заняття проведене у формі лінгвістичного дослідження над мовним матеріалом. Упродовж семестру студенти збирали та надсилали на електронну пошту викладача свої мовленнєві розвідки, а під час заняття аналізували накопичений ними матеріал, виправляли помилки та самостійно планували мовленнєву поведінку залежно від ситуації мовлення. Позитивним критерієм оцінки співпраці викладача та студентів було активне розв'язання серії взаємопов'язаних проблемних ситуацій, швидкий зворотній зв'язок, емоційне піднесення учасників освітнього процесу.

Здобувачі освіти груп 32, 41 ОВ  доводять набуті в процесі навчання компетентності на практичних заняттях


Майже випускники – здобувачі освіти груп 32,41 ов доводять набуті в процесі навчання компетентності на підсумкових практичних заняттях з дисципліни "Організація виробництва", де проявляють здатність застосовувати знання в практичних ситуаціях, знаходять оптимальні, обґрунтовані, творчі рішення для розв'язування професійних завдань, розв’язують типові спеціалізовані задачі.

Як показують результати успішності, навчальної мети досягнуто.

Попереду іспити та державна атестація.

Грамотно складене резюме – перша умова успішного працевлаштування


12 грудня 2022 року наші менеджери за співпраці з Обласним молодіжний центром м. Полтави навчалися:

- правильно складати резюме, так щоб його помітили;

- правильно писати мотиваційний та супровідний лист, який зачепить;

- розбирати відеовізитку: що це та якою має бути.

Спікером для наших студентів стала Вікторія Бондаренко - кар'єрна консультантка та HR-спеціалістка.


Перевіряємо набуті компетентності

У листопаді в коледжі щорічно проходить 1 етап Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. Петра Яцика. Участь – це вже перемога! У цьому були переконані усі учасники, які виявили бажання позмагатися та перевірити набуті вміння. Знавці мови продемонстрували свої мовленнєві компетентності щодо знання та використання словникового розмаїття української мови, показали навички володіння художнім словом, редагування лексичних і граматичних конструкцій.

За результатами перевірки робіт перемогу здобули:

1 місце – Мехтієва Сюзанна (21 ов)

2 місце – Кепенач Мирослава (21 ов)

3 місце – Ніколаєв Данило (21 ід)

Вітаємо переможців і бажаємо не зупинятися на досягнутому, а лише примножувати свої здобутки. Пам’ятайте, що у мові – наша сила, натхнення і Перемога!

Формуємо предметні компетентності



18 листопада 2022 року на занятті з англійської мови (група 11 ов, викладач Наталія Овчаренко) відбулося затренування та закріплення лексичного матеріалу з теми «Особистісні стосунки в майбутній професійній діяльності».     Здобувачі візуалізували чотири позитивні риси свого характеру, якими вони пишаються, а також одну негативну рису, над якою варто попрацювати в процесі самовдосконалення для вирішення майбутніх професійних завдань.

Набуття здобувачами фахової передвищої освіти практичних навичок роботи в команді, у плануванні завдань з оптимальним розподілом часу

15 листопада 2022 року випускники відділення управління й права Відокремленого структурного підрозділу «Фаховий коледж управління, економіки і права Полтавського державного аграрного університету» взяли участь у Дні гостинності, який проходив на кафедрі менеджменту імені І. А. Маркіної Полтавського державного аграрного університету.

Програма заходу складалася з двох частин: інтелектуально-патріотичної гри «Україна від А до Я» та креативного тренінгу «Лідерство та управління організаційною культурою».

Під час гри досвідчені викладачі використали інтерактивні методи, які були спрямовані на засвоєння вивченого матеріалу з історії України та її культурних надбань. Команди надзвичайно спритно справилися із завданням першої частини заходу «Якою ви бачите Україну через 10 років». Учасники висловлювали власні думки щодо розбудови України в майбутньому та утвердження її державності.

У другій частині здобувачі долучилися до креативного тренінгу, тренером якого був асистент кафедри менеджменту Полтавського державного аграрного університету Микола Вовк. Під час тренінгу студенти здобули практичні навички роботи в команді, у плануванні завдань з оптимальним розподілом часу.

Кінцевою метою заходу було не лише здобути перемогу, але й навчитися працювати в одному напрямку та набути навичок справжнього лідера.

Членами журі були представники університету та коледжу:

Тетяна Воронько-Невіднича, кандидат економічних наук, доцент, завідувачка кафедри менеджменту ім. І. А. Маркіної ПДАУ;

Наталія Чернікова, кандидат економічних наук, доцент кафедри менеджменту ПДАУ;

Тетяна Сазонова, кандидат економічних наук, доцент  кафедри менеджменту ПДАУ;

Тетяна Олійник, викладач Відокремленого структурного підрозділу «Фаховий коледж управління, економіки і права Полтавського державного аграрного університету»;

Михайло Сидоренко, викладач Відокремленого структурного підрозділу «Фаховий коледж управління, економіки і права Полтавського державного аграрного університету»;

Максим Бобровський, здобувач СВО, бакалавр спеціальності 073 «Менеджмент».

У напруженій боротьбі переможцями стали команди:

«Креативники» – диплом І ступеня; 

«Шалені менеджери» – диплом ІІ ступеня;

«Мрійники» – диплом ІІІ ступеня 

Громадянська освіта у групі 11 ов:  закріплюємо теоретичні знання


  

15 листопада 2022 року була проведена інтерактивна гра «Толерантність об'єднує» (група 11 ов, викладач Наталія Мороз). У ході заняття здобувачі виконували різні вправи на розвиток емпатії, толерантного ставлення до інших, співчуття, співпереживання та подолання стереотипів. Найбільш ефективними виявились вправи «Два яблука» і «Зроби крок назустріч».

За результатами проведення гри здобувачі усвідомили, як стереотипи впливають на прийняття рішення.

Розширене засідання циклових комісій за участю груп забезпечення ОПП

02 листопада 2022 року відбулося розширене засідання циклових комісій коледжу за участю груп забезпечення ОПП щодо змін, які пропонуються внести до змісту виробничих практик. 

Виробнича практика - логічне продовження навчальних курсів, які розглядають питання організації професійної діяльності. Вона є невід'ємним складником процесу підготовки фахових молодших бакалаврів. Ця практика дозволяє здобувачам освоїти додаткові знання та отримати базовий досвід роботи на підприємстві, який знадобиться на початку професійної діяльності.

Учасники засідання обговорили зміст виробничих практик, документацію щодо оформлення здобувачами результатів проходження практик (щоденник, звіт із виробничої практики), формат консультацій викладачів, критерії оцінювання, можливість реалізації індивідуальної освітньої траєкторії, а також формат захисту звітів під час змішаного навчання в коледжі.


Створення та формування проєктних груп ОПП у коледжі 


 

У вересні 2022 року в ВСП «Фаховий коледж управління, економіки і права ПДАУ» були створені та сформовані проєктні групи ОПП:

1.«Організація виробництва»: Василь Карманенко (керівник проєктної групи), Тетяна Олійник, Валентина Міщенко

2.«Правознавство»: Тетяна Кострубяк (керівник проєктної групи), Світлана Скорик, Олена Носальська

3.«Агрономія»: Оксана Гордієнко (керівник проєктної групи), Тетяна Стегній, Михайло Сидоренко

4.«Організація і технологія ведення фермерського господарства»: Оксана Гордієнко (керівник проєктної групи), Тетяна Стегній, Михайло Сидоренко

5.«Інформаційна діяльність підприємства»: Наталія Кононец (керівник проєктної групи), Вікторія Балюк, Іван Худолій

6.«Фінанси і кредит»: Михайло Мось (керівник проєктної групи), Наталія Коцегуб, Тетяна Олійник

7.«Оціночна діяльність»: Світлана Кіяшко (керівник проєктної групи), Марія Кобилинська, Оксана Коношенко

8.«Бухгалтерський облік»: Світлана Кіяшко (керівник проєктної групи), Марія Кобилинська, Оксана Коношенко

Засідання членів проєктних груп ОПП  проводяться у форматі круглого столу, де розглядаються питання академічної доброчесності, удосконалення навчально-методичного забезпечення, реалізації компетентнісного, ресурсно-орієнтованого, системного, студентоцентрованого підходів до навчання тощо.


Підвищення кваліфікації членів проєктної групи ОПП

Олійник (сертифікат).pdf

Члени проєктної групи ОПП «Організація виробництва»  Тетяна Олійник, Валентина Міщенко  пройшли навчання у дистанційному форматі за освітньою програмою підвищення кваліфікації педагогічних, науково-педагогічних працівників закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти “Цифрові інструменти Google для освіти” (ТОВ “Академія цифрового розвитку”). 

№GDTfE-03-Б-02330.pdf
№GDTfE-03-C-01622.pdf

Організація сучасного заняття вимагає використання методів, прийомів та засобів навчання спрямованих на здобуття студентами  знань і вмінь, індивідуальний підхід. Постійно розвиваємо та удосколюємо свої компетентності

сертифікат trening.pdf
Сертифыкат trening.pdf

Адміністрація та викладацький склад КУЕП вітає випускників 2023 року відділення управління й права спеціальності 073 Менеджмент освітньо-професійної програми Організація виробництва з отриманням дипломів.

Шановні випускники, позаду лишилися вдало складені іспити; заліки; захист навчальних, технологічних та виробничих практик у коледжі. Вітаємо Вас, Ваших батьків та родичів із цією знаменною подією, яка є своєрідним містком між юністю та дорослим життям, де переплилися радість, смуток, спогади, мрії. Нехай знання і вміння, які Ви отримали під час навчання в КУЕП, допоможуть Вам у подальшому навчанні, праці та служитимуть розвитку нашої незалежної УКРАЇНИ!!!