Новини

30 травня 2024 року з метою популяризації академічної доброчесності у коледжі було проведено тренінг «Академічна доброчесність: проблеми реалізації та відповідальність». Для участі у тренінгу були запрошені здобувачі освіти, що навчаються  за ОПП «Бухгалтерський облік», «Оціночна діяльність», «Фінанси і кредит», «Інформаційна діяльність підприємства»,  «Агрономія». Модератором заходу був Микола ВОВК, доктор філософії з менеджменту старший викладач кафедри менеджменту ім. І.А. Маркіної ПДАУ. Всі команди креативно підійшли до виконання складних завдань!  У підсумку боротьби всі команди отримали дипломи переможців.

23 травня  2024 р. відбувся захист курсових робіт здобувачів освіти за ОПП «Бухгалтерський облік» з дисципліни «Економіка підприємства». Студенти показали високий рівень підготовки, творчий підхід, вміння аналізувати джерела та формувати власну думку з актуальних проблем тематики курсових робіт. Викладач-рецензент Оксана КОНОШЕНКО відзначила ряд студентів, які показали високу якість виконання робіт. 

 Освітній процес в коледжі має на меті надати студентам  якісну освіту, орієнтовану на формування фахових компетентностей, які забезпечать отримання відповідних результатів навчання та дозволять майбутнім фахівцям здійснювати професійну діяльність.  22.05.2024 року для здобувачів 1 курсу за ОПП «Бухгалтерський облік» відбулася презентація вибіркових освітніх компонентів. Завідувачка аграрно-економічного відділення Наталія КОНОНЕЦ ознайомила присутніх з «Положенням про вибіркові навчальні дисципліни», «Положенням  про індивідуальний навчальний план здобувача фахової передвищої освіти". Світлана КІЯШКО розповіла здобувачам освіти про дисципліни вільного вибору, право здобувачів освіти на формування індивідуальної освітньої траєкторії, покроковість обрання освітніх компонентів на сайті ОПП. Під час зустрічі викладачі ознайомили здобувачів освіти з метою, завданнями вибіркових освітніх компонентів, акцентуючи увагу на практичних навичках, які зможуть отримати студенти після вивчення вибіркових дисциплін. 

Онлайн-консультація для студентів перед проходженням практики 

Виробнича практика здобувачів освіти є обов’язковим компонентом освітньо-професійної програми підготовки фахівців. Керівники практики Світлана КІЯШКО, Марія КОБИЛИНСЬКА, Наталія КОЦЕГУБ 15.05.2024 року провели онлайн-зустріч зі студентами, які навчаються на третьому курсі за освітньо-професійною програмою «Бухгалтерський облік». Під час консультації викладачами розглянуто вступні та організаційні складові щодо проходження виробничої практики, роз’яснено, які документи й матеріали потрібно зібрати під час практики, надано ґрунтовні відповіді на актуальні запитання здобувачів освіти. Окремо було приділено увагу техніці безпеки під час проходження практики, особливостям роботи підприємств та установ в умовах воєнного стану.  

Вдалого проходження практики студентству та мирного неба нам всім! Разом до перемоги!

2 травня 2024 року студенти групи 12 бо, 21 бо  відвідали "Агро-фест", який проводився на території ПДАУ. Здобувачі освіти ознайомилися із дорожньою картою створення крафтового бізнесу: як знайти ідею, як знайти свій сегмент ринку, підготувати бізнес-план, як знайти фінансування, організувати виробництво,  організувати рекламу крафтових товарів. Під час зустрічі з виробниками студенти дослідили асортимент продукцію крафтових виробників та прийняли участь у дегустації. Відвідувачі заходу отримали безліч позитивних емоцій.

ПРОВЕДЕННЯ АКРЕДИТАЦІЙНОЇ ЕКСПЕРТИЗИ ОПП "БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК"

Відповідно до наказу Державної служби якості освіти України від 11.04.2024 № 01-10/128 у Відокремленому структурному підрозділі «Фаховий коледж управління, економіки і права Полтавського державного аграрного університету» буде проведено акредитаційну експертизу освітньо-професійної програми «Бухгалтерський облік» зі спеціальності 071 «Облік і оподаткування». 

Строк роботи експертної групи безпосередньо в закладі освіти з 30.04. по 02.05.2024. 

26 квітня 2024 року викладачем коледжу Наталією Мороз для здобувачів освіти 1 та 2 курсів ОПП "Бухгалтерський облік" було проведено виховний захід на тему «Чорнобиль – біль та скорбота України». Студенти переглянули та обговорили тематичну презентацію та фільм «Чорнобильська трагедія- біль України». У пам’яті українського народу це день чорнобильського лиха, болю, суму. Це тяжкий урок, який ні забути, ні викреслити із нашої пам’яті  неможливо. Тяжкі  дзвони Чорнобиля відгукуються в душах кожного з нас співчуттям і милосердям.

Підвищення кваліфікації/стажування викладачів

Бінарне заняття для студентів ОПП "Бухгалтерський облік" та "Інформаційна діяльність підприємства" 

22 квітня 2024 року голова робочої групи ОПП "Інформаційна діяльність підприємства" д.пед.н. Наталія Кононец та викладач Віталій Колєснік провели для студентів групи 21 ід та 31 бо відкрите бінарне заняття з дисциплін "Управління інформаційними ресурсами" та "Навчальна практика з інформаційних систем і технологій у галузі". За тему обрано "Інформаційний консалтинг". Формат бінарного заняття - ділова гра як форма набуття практичного досвіду застосування знань. Перед початком гри пані Наталія розповіла студентам про реальну ситуацію дієвого й прибуткового інфоконсалтингу з власного досвіду, потім провела міні-лекцію, на якій висвітлила суть інформаційного консультування як професійної діяльності, його основні завдання, сферу  інформаційного консалтингу та професійні вимоги до інформаційних консультантів. Суть ділових ігор як другої частини заняття складала групова робота. Кожна група студентів (3-4 особи) представляла працівників консалтингової агенції, котра надає інформаційні послуги, та мала одного клієнта. Кожна група виконала низку завдань: скласти опитувальний лист для клієнта, який бажає отримати консультацію щодо придбання товару/отримання послуги/інформації; сформувати лист пропозицій для клієнта (запропонувати 3-5 варіантів, звернути увагу на цінову політику, переваги, характеристики тощо); провести переговори з клієнтом за сформованим листом пропозицій. Пані Наталія під час гри виступила в ролі клієнта для однієї з груп, пан Віталій – керівник консалтингової агенції. На занятті були присутні голова робочої групи ОПП "Бухгалтерський облік" Світлана Кіяшко, методистка коледжу Світлана Сорока, які також були у якості клієнтів. Рефлексійний етап заняття засвідчив, що усі клієнти задоволені послугами, які їм надали в консалтинговій агенції. А викладачі відмітили професійний підхід студентів до розробки опитувальних листів та листів пропозицій. Присутні на занятті колеги відмітили професіоналізм педагогів під час реалізації такого формату заняття, який інтенсифікує процес навчання, віддзеркалює міждисциплінарний підхід, надає здобувачам освіти можливість отримати попередній досвід майбутньої професії, стати активним учасником у процесі вирішення тих чи інших професійних ситуацій. Для студентів БО заняття прияло формуванню ЗК 8. Здатність використовувати інформаційні та комунікаційні технології. СК 6. Здатність здійснювати обліково-аналітичні процедури із застосуванням спеціалізованих програмних засобів і комп’ютерних технологій; для студентів ІДП - формування СК 2. Здатність обирати та використовувати відповідні інноваційні методи та інформаційно-комунікаційні технології для обробки статистичної та аналітичної інформації для обґрунтування та прийняття рішень щодо діяльності підприємства. СК 3. Здатність застосовувати інноваційні підходи на засадах впровадження інформаційних технологій в діяльності підприємницьких, торговельних та біржових структур. 

Екскурсії до фінансових установ-шлях професійного зростання!

Значну роль у підготовці майбутніх фахівців з обліку і оподаткування відіграють професійні екскурсії, під час яких студенти мають змогу ознайомитись зі структурою підприємств та  умовами і специфікою їх роботи. Для студентів випускних груп, що навчаються за освітньо-професійною програмою «Бухгалтерський облік», "Оціночна діяльність" спеціальності 071 Облік і оподаткування організувано екскурсію на до АТ КБ «ПриватБанк». Майбутні фахівці ознайомились із специфікою роботи банківської установи, особливостями працевлаштування. Висококваліфіковані фахівці банку поділились практичним досвідом діяльності.

08.04.2024 року цікаве практичне заняття з навчальної дисципліни "Екологія" провела викладач Тетяна СТЕГНІЙ для здобувачів Коледжу. Тема заняття: Охорона літосфери. Охорона рослинного і тваринного світу. Метою заняття було поставлено визначення видів рослин, які зустрічаються на досліджуваній території та приналежність рослин до Червоної книги України. 

Для обстеження було обрано прилеглу до Коледжу територію та Петровський парк. Викладач разом із здобувачами  взяли необхідне обладнання, а саме: смартфон, фотоапарат, блокнот, ручка, визначник рослин (електронний), червона книга України (електронна).

Заняття дуже сподобалось здобувачам. Проведення практичної роботи з екології дало можливість дослідити рослинність обстежуваної території та дізнатися про рідкісні та зникаючі види рослин та ознайомитися зі статусом їх охорони. Здобувачі усвідомили  важливість збереження біологічного різноманіття та те, що кожен з нас може зробити свій внесок у цю справу.

Навчальна екскурсія до Головного управління Державної казначейської служби України у Полтавській області 

З дисципліни «Казначейська справа» 04.04.2024 року здобувачі освіти відвідали Головне управління Державної казначейської служби України у Полтавській області та ознайомилися з організаційною структурою, основними завданнями ДКСУ, можливістю працевлаштування, вимогами щодо професійних навичок та рівня кваліфікації претендентів на посади. Провідні фахівці на конкретних прикладах розповіли про особливості казначейського обслуговування бюджетних коштів, зокрема розрахунково-касове обслуговування розпорядників і одержувачів бюджетних коштів; контроль за здійсненням бюджетних повноважень при зарахуванні надходжень бюджету, взятті бюджетних зобов’язань та здійсненні платежів; міжбюджетні взаємовідносини. Студенти коледжу і викладачі циклової комісії висловлюють щиру подяку начальнику ГУ ДКСУ у Полтавській області Чепурному Олегу Вікторовичу за надану можливість знайомства  із специфікою роботи  державної фінансової установи.

Вебінар «Академічна доброчесність в наукових дослідженнях» 

Члени робочої групи ОПП "Бухгалтерський облік" долучилися до вебінару «Академічна доброчесність в наукових дослідженнях», що відбувся 03 квітня 2024 року на базі Полтавського державного аграрного університету. 

Посилюємо культуру академічної доброчесності  

З метою забезпечення дотримання принципів академічної доброчесності в освітньому процесі Коледжу, урізноманітнення практичних інструментів, які допомагають посилити культуру академічної доброчесності голова робочої групи ОПП "Бухгалтерський облік" Світлана КІЯШКО 30.03.2024 року пройшла підвищення кваліфікації  на тему «Академічна доброчесність: онлайн-курс для викладачів». За результатами отримано сертифікат 60 годин (2 кредити ЄКТС). 

Віртуальна екскурсія до Музею грошей Національного банку України

27.03.2024 р. здобувачі освіти ОПП “Оціночна діяльність” та “Бухгалтерський облік” у рамках лекції з дисципліни Гроші і кредит під керівництвом Марія Кобилинської долучилися до віртуальної екскурсії з гідом у Музей грошей від Національного банку України. Експозиція музею розповідає про грошовий обіг на українських землях із давніх часів до сьогодення. Колекцію музею складають домонетні форми грошей, античні, середньовічні монети, гроші Російської імперії, банкноти Української Народної Республіки, а також гроші радянського періоду і сучасної незалежної України. Під час екскурсії у Музеї грошей, студенти дізнались які функції виконує Національний банк України, зануритись у світ фінансів та грошового обігу, отримати прості навички управління власними фінансами, дізнатись усе про захист грошей та побачити повну колекцію нумізматичної продукції, випущеної Національним банком України.

Ключові орієнтири працевлаштування для випускників

25 березня 2024 року для майбутніх випускників Коледжу проведено семінар-тренінг «Ключові орієнтири працевлаштування для випускників».

Завідувачка виробничою практикою Світлана ТОПЧИЛО розпочала семінар з того, що після закінчення навчання у Коледжі для випускників настає час реалізувати себе професійно. Тема працевлаштування молоді завжди була актуальна та проблематична, особливо в умовах сьогодення, коли існує дисбаланс між попитом на робочу силу та кваліфікаційним складом безробітних. Крім того, невміння презентувати себе роботодавцю, акцентувати його увагу на своїх знаннях та переконувати, що саме вони гідні зайняти відповідну вакансію, не дозволяє молоді знайти роботу та працевлаштуватися після закінчення навчального закладу. У цьому випадку на допомогу молодим людям може прийти служба зайнятості або платформи для пошуку роботи Оnline.

Заступник директора з навчальної роботи  Вікторія БАЛЮК ознайомила учасників тренінгу з ризиками працевлаштування молоді. Крім того, студенти дізналися про один з найтяжчих злочинів у світі – торгівлю людьми для промислової експлуатації. Завідувачка аграрно-економічного відділення  Наталія КОНОНЕЦ надала слухачам практичні поради із запобігання потраплянню в рабство та убезпечення себе від недобросовісних роботодавців. Світлана КІЯШКО ознайомила присутніх з можливостями ступеневої освіти в Україні.

Результати проведення Всесвітнього тижня грошей

Цього року Всесвітній тиждень грошей відзначається одночасно у світі та в Україні з 18 до 24 березня 2024 року.

Офіційна тема Global Money Week у 2024 році – "Захистіть свої гроші, убезпечте своє майбутнє". Вона фокусується на безпечному управлінні грошима та підкреслює важливість відповідального та інформованого ставлення до особистих фінансів, усвідомлення потенційних фінансових ризиків та вміння захищати свої гроші.  

Цьогоріч студенти 2 курсу освітньо-професійних програм “Бухгалтерський облік” та “Оціночна діяльність”, разом із викладачем дисципліни “Гроші і кредит” Марією КОБИЛИНСЬКОЮ, доєдналися до заходів, які влаштовували організатори, а саме:

Граючи та весело проводячи час, студенти дізналися багато цікавої інформації, а саме: правила безпечних фінансових операцій онлайн, ризики можливого платіжного шахрайства та способи захисту свої персональних даних в Інтернеті. Тим самим підвищили рівень власної фінансової грамотності.

На особливу увагу заслуговує творчий конкурс "Мистецтво надійних паролів", завданням якого було створити постер для соціальної реклами на тему використання та зберігання складних та унікальних паролів та розмістити роботу на інтерактивній дошці Padlet. Від коледжу у ньому взяли участь студенти: Марина ЛИМАР та Артем ДРОБЕНКО.

На запрошення факультету обліку та фінансів ПДАУ 19 березня 2024 р. здобувачі  освіти ОПП «Бухгалтерський облік» та ОПП «Оціночна діяльність» змагалися із  студентами ВСП «Аграрно-економічний фаховий коледж» ПДАУ за  ОПП «Бухгалтерський облік» у вікторині «Захоплива статистика». Вікторину було проведено викладачами кафедри фінансів, банківської справи та страхування Олександр Безкровний, Олена Єгорова, Ольга Дорошенко. Змагання проходило у два етапи. Спочатку під час ділової гри студенти спробували себе у ролі інвесторів – оцінювали динаміку вартості акцій провідних компаній світу та намагалися якомога більше «заробити» на прогнозуванні їх змін. Другий конкурс був вікториною, в якому змагалися команди на знання теорії статистики. Переможцем стала наша команда «Крута група», яка дала найбільше правильних відповідей про статистику. Проте переможених у цій грі не було, адже кожен з учасників прокачав свої «soft skills» та отримав винагороду – позитивні емоції та нові знання!

У рамках проведення Тижня факультету обліку та фінансів ПДАУ 20 березня 2024 року на кафедрі обліку і оподаткування  під час засідання круглого столу «Бухгалтерський облік: сучасний погляд на господарські процеси» було

проведено гостьову лекцію бухгалтера-практика Олени Нездойминоги на тему «Гуманітарна допомога-2024: особливості реєстрації, отримання та розподілу» і  розглянуто такі аспекти:

1) нормативно-правове забезпечення;

2) оновлений порядок реєстрації гуманітарної допомоги;

3) порядок отримання та розподілу гуманітарної допомоги.

На лекції були присутні здобувачі вищої освіти першого та другого освітніх рівнів за спеціальністю Облік і оподаткування, що дало їм змогу розширити компетентності з окремих освітніх компонент, таких як «Облік і оподаткування неприбуткових організацій», «Аудит», «Організація бухгалтерського обліку».

Захід було проведено у змішаному форматі, завдяки цьому в ньому змогло взяти участь широке коло викладачів і здобувачів освіти закладів-партнерів, як-от:

Миколаївського національного аграрного університету;

Львівського національного університету природокористування;

Дніпровського державного аграрно-економічного університету;

ВСП «Аграрно-економічний фаховий коледж ПДАУ»;

ВСП «Фаховий коледж управління, економіки і права ПДАУ»;

ВСП «Лубенський фінансово-економічний коледж ПДАУ».

Усі охочі отримали на заявлені електронні скриньки бонус – матеріали «Алгоритм ввезення гуманітарної допомоги у вигляді авто для ЗСУ».

https://www.pdau.edu.ua/news/gostova-lekciya-buhgaltera-praktyka-oleny-nezdoymynogy?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTEAAR0HyV1Id9f6MFgnU7gyX1Zfq-MbjoZ9_NEvUCgDl9WP-nH1NMZDVwlg9o8_aem_AemGjA4zulAovvaaU4yFh7339bVdv0WdrDnNIR-vF8GyoeIebJdMrWAPY0jFEH5K-1HvXLo4ju7jeB1F7kKZ8l1M

На запрошення факультету обліку та фінансів ПДАУ здобувачі освіти за освітньо-професійною програмою "Бухгалтерський облік" долучилися до  заходів, присвячених 25-річчю успішної діяльності в освітньому просторі.

З 18 по 22 березня 2024 року в Полтавському державному аграрному університеті - заплановано проведення круглих столів, конференцій, спортивних змагань, розважальні/інтелектуальні ігри та інші заходи в рамках тижня факультету обліку та фінансів.

З метою  профілактики шкідливих звичок у молодіжному середовищі, пропаганди здорового способу життя, надання молоді інформації про те, що собою представляють наркотики та алкоголь, практичним психологом коледжу Іриною Плаксієнко 14 березня 2024 року було проведено виховну годину. 

Під час зустрічі обговорено негативний вплив шкідливих звичок   на органи та системи організму та про наслідки систематичного вживання таких речовин.

Присутні на зустрічі викладачі  наголосисли студентам на ролі спорту та здорового способу життя у позбавленні від шкідливих звичок. Закликали всіх бути уважними до свого здоров'я та відмовитися від шкідливих звичок, адже здоров'я кожного – це найцінніший скарб, який, на жаль, багато людей починають цінувати та берегти вже втративши.

14 березня 2024 року студенти коледжу взяли участь у математичному квесті до дня числа Пі. Першокурсники мали можливість впевнитись, що, виконуючи математичні завдання, можливо провести час цікаво та весело. А ще - це чудова можливість застосувати знання на практиці! 

 Команди, серед яких і команда 11 бо, розгадали всі математичні загадки, заховані в стінах коледжу, та прийшли до фінішу. А викладачі математики пересвідчились, що мають чудових і талановитих студентів!  

ЗНАЙОМСТВО ПЕРШОКУРСНИЦЬ З ПРАКТИЧНИМ ПСИХОЛОГОМ

13 березня 2024 року до кімнати відпочинку 103А нашого гуртожитку для знайомства з практичним психологом Іриною Плаксієнко завітали першокурсниці ОПП Бухгалтерський облік.  

Пані Ірина розповіла студенткам про напрями діяльності та заплановані заходи психологічної служби задля забезпечення фізичного і ментального здоров’я здобувачів освіти коледжу.

Дівчата за допомогою проєктивної графічної методики «Людина під дощем». спробували оцінити рівень своєї адаптації до критичних життєвих ситуацій та основні копінг-стратегії, якими вони користуються для подолання стресу. Такі арт-терапевтичні методики дозволяють через творче самовираження ближче познайомитися зі своїм «Я», оцінити свій психологічний стан та поведінкові реакції на стресові ситуації.

Дівчата мали змогу індивідуально поспілкуватися з практичним психологом і отримати відповіді на деякі свої запитання.

Засідання секції наукового гуртка "Студія професійного бухгалтера"

13.03.2024 року, здобувачі освіти ОПП Бухгалтерський облік, у рамках засідання наукового гуртка "Студія професійного бухгалтера", разом із профільними викладачами, обговорили участь у заходах, присвячених Всесвітньому тижні грошей. Світлана Кіяшко, Марія Кобилинська та Михайло Мось презентували основну програму заходів, яку приготував Національний банк України разом із партнерами. Потім здобувачі освіти обрали для себе найцікавіші конкурси та визначилися із матеріалами, які будуть готувати під керівництвом викладачів. Більшість студентів буде брати участь у конкурсі постерів із соціальної реклами "Мистецтво надійних паролів", Грі “Правда чи брехня” та “Фінансове піксі”, Фінансовій kahoot-вечірці на уроках, челенджі “Захисти свої гроші, забезпеч своє майбутнє”. Усі активності заплановано з 18.03.2024 по 22.03.2024 р.

12.03.2024 у перерві між численними  повітряними тривогами на парі з культурології для студентів груп 12бо,12фк, 12юп, 12ов, 12од було проведено навчально-виховний захід присвячений 220 річчю з дня народження Великого Кобзаря -  "Тарас Шевченко -  душа і символ української нації". Під час заняття студенти ознайомилися та обговорили з викладачем маловідомі факти з життя та творчості генія українського народу."

Участь члена робочої групи ОПП Бухгалтерський облік у настановчій конференції Global Money Week 2024 

01.03.2024 року член робочої групи ОПП Бухгалтерський облік та викладач освітнього компоненту "Гроші і кредит" Марія Кобилинська взяла участь у настановчій конференції для викладачів стосовно проведення всесвітнього тижня грошей Global Money Week 2024, який відзначатиметься одночасно у світі та в Україні з 18 до 24 березня 2024 року.  

Всесвітній тиждень грошей – це щорічна всесвітня кампанія з підвищення фінансової обізнаності, спрямована на те, щоб акцентувати увагу на важливості опанування молоддю з раннього віку фінансових навичок, на здобуття знань, формування менталітету й поведінкової моделі, потрібних для прийняття зважених фінансових рішень, щоб у результаті досягти фінансового процвітання і фінансової стійкості. Щороку в заходах з нагоди Global Money Week беруть участь більше 100 країн світу.

«Захистіть свої гроші, убезпечте свої майбутнє» – це офіційна тема Global Money Week у 2024 році. Вона фокусується на безпечному управлінні грошима та підкреслює важливість відповідального та інформованого ставлення до особистих фінансів, усвідомлення потенційних фінансових ризиків та вміння захищати свої гроші.  

Участь у настановчій конференції дала змогу спланувати можливість долучити студентів коледжу у заходах, що будуть проводитися партнерами у межах Global Money Week 2024.

Формуємо мовний портрет фахівця 

  Важливою складовою професіограми є рівень сформованості  усного та писемного мовлення, що є показником і умовою становлення комунікативно мобільної особистості, а також досягнення успіху в майбутній професійній діяльності. Тому з метою формування мовного портрету фахівця з ОПП «Бухгалтерський облік»  29.02.2024 року на занятті з дисципліни «Українська мова за професійним спрямуванням» у групі 12бо, 21бо викладач Тетяна Марюхніч використала професійно зорієнтовані завдання, які не тільки відповідають навчальній меті практичного заняття, а й  сприяють закріпленню теоретичних знань і формуванню мовленнєвих навичок.  Так при вивченні теми «Термінологія в професійному мовленні» викладач застосувала інтерактивні технології – метод «Мозковий штурм-карусель» перехресне опитування, робота в ротаційних трійках. Студенти обирали лексичні одиниці з ряду можливих, виконували ситуаційні завдання, мотивували свій вибір. На занятті реалізовані комунікативно діяльнісний, українознавчий та функціонально-стилістичний аспекти вивчення мови.

Чергове засідання циклової комісії торговельно-облікових дисциплін та підприємництва   

27 лютого 2024 року відбулося чергове засідання циклової комісії торговельно-облікових дисциплін та підприємництва. На засіданні були присутні Кобилинська Марія Михайлівна – голова циклової комісії, Балюк Вікторія Олександрівна, Кіяшко Світлана Григорівна, Колєснік Віталій Володимирович, Кононец Наталія Василівна, Худолій  Іван Іванович. Робота здійснювалася згідно плану:

1. Підготовка до акредитації ОПП.

2. Атестація викладачів у 2024 році.

3. Навчальна мотивація студентів. Шляхи покращення самостійної та індивідуальної роботи в умовах змішаного навчання.

4. Педагогіка партнерства: формула якісного освітнього процесу в КУЕП.

5. Педагогічний коучинг: застосування стейкґолдерського підходу до траєкторії реалізації ОПП в коледжі.

6. Різне.

23 лютого 2024 року у рамках тижня циклової комісії торговельно-облікових дисциплін та підприємництва голова робочої групи ОПП «Бухгалтерський облік» Світлана КІЯШКО провела фасилітативну зустріч з колегами, головою циклової комісії Марією КОБИЛИНСЬКОЮ, викладачем Оксаною КОНОШЕНКО та завідувачкою виробничої практики Світланою ТОПЧИЛО. На зустрічі колеги мали можливість проаналізувати та систематизувати основні ідеї студентоцентрованого навчання як підходу до організації освітнього процесу відповідно до його складових, визначених Законом України «Про фахову передвищу освіту». З’ясовано необхідність створення освітнього середовища, орієнтованого на задоволення потреб та інтересів здобувачів фахової передвищої освіти. Проаналізовано особливості ціннісної сфери здобувачів освіти за ОПП "Бухгалтерський облік" із різним рівнем професійної спрямованості та виділено особливості практичної реалізації студентоцентрованого навчання, досліджено основні інструменти студентоцентрованого навчання, які використовують в Коледжі. 

ПЕДАГОГІКА ПАРТНЕРСТВА: ФОРМУЛА ЯКІСНОГО ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В КУЕП

22 лютого 2024 року студенти разом із викладачами були учасниками круглого столу «Педагогіка партнерства: формула якісного освітнього процесу в КУЕП», на якому розглядалися основні принципи педагогіки партнерства в КУЕП, перспективи спільного конструювання комфортного освітнього середовища, залучення стейкґолдерів до навчального процесу тощо. Учасники круглого столу обговорили напрями реалізації педагогіки партнерства в КУЕП: 1) Партнерство в освітньому середовищі КУЕП; 2) Партнерство тандему «студент-викладач»; 3) Партнерство КУЕП зі стейкґолдерами.

 21 лютого 2024 року  для здобувачів освіти за освітньо-професійною програмою "Бухгалтерський облік" проведено інтелектуальну гру "Що, де, коли?". Команда студентів "Ерудити" даючи відповіді на запитання ведучої Світлани КІЯШКО мали можливість продемонструвати знання з теорії бухгалтерського обліку, вміння логічно мислити та навички працювати в команді.  Змагання пройшли на хвилі позитиву та гумору. Інтелектуальна гра  пройшла успішно! Кожен студент отримав досвід та  незабутні емоції. 

Мова - це скарб!

Ми пишаємося рідною мовою! Читаємо книги українською, спілкуємось українською, пишемо історію українською, декламуємо українською.                                                                                            Наша мова - це наш хребет, надійний рубіж, душа, повітря, генетичний код. Саме ці рядки стали рефреном заходів, проведених у коледжі 21 лютого 2024 року до Міжнародного дня рідної мови: конкурс есе "О слово рідне, що без тебе я!", конкурс рекламних проєктів "Обирай українську", книжковий вернісаж та дефіле рядків про мову.

19 лютого 2024 року у рамках тижня циклової комісії торговельно-облікових дисциплін та підприємництва. Наталія Кононец провела фасилітативну зустріч з колегами, головою циклової комісії Марією Кобилинською, методистом Світланою Сорокою, викладачами Світланою Верезомською та Іванною Щербань. На зустрічі колеги мали можливість обговорити методичні питання для покращення якості освітнього процесу, а також будували авторські дидактичні моделі підготовки майбутніх фахівців: модель формування громадянина-патріота, модель ресурсно-орієнтованого навчання в умовах здоров'язбережувального навчального середовища, модель інтерактивного навчання студентів з фахових дисциплін. Розглянули дидактичні умови реалізації ресурсно-орієнтованого навчання студентів у коледжі в умовах здоров’язбережувального навчального середовища: застосування комплексу форм, методів та засобів ресурсно-орієнтованого навчання; організацію процесу навчання професійно орієнтованих дисциплін в тріаді "студент-викладач-бібліотекар" з використанням педагогічних технологій ресурсно-орієнтованого навчання; орієнтацію на розвиток інформаційно-освітнього середовища коледжу шляхом активізації розробки електронних ресурсів; активізацію інформаційно-технологічного компоненту при викладанні професійно орієнтованих дисциплін; здоров’язбережувальну спрямованість процесу навчання та консолідацію здоров’язбережувальних технологій.

Робоча зустріч зі стейкґолдером Анастасією Єрмаковою

19 лютого 2024 року до здобувачів освіти  2 курсу ОПП «Бухгалтерський облік» завітала стейкґолдерка Анастасія Єрмакова, провідний бухгалтер КП «ПОЛТАВСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР ЕКСТРЕНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ТА МЕДИЦИНИ КАТАСТРОФ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ». Анастасія розповіла студентам про свій шлях до омріяної професії; про теоретичні та практичні навички, які потрібні сучасному бухгалтеру; переваги роботи у бюджетній сфері; перспективи професії; секрети успішного фахівця та наголосила на важливості вивчення теоретичної бази, яку отримують здобувачі освіти у коледжі. Також студенти мали можливість задати питання, які їх цікавили, стосовно майбутньої професії. У межах зустрічі з потенційним роботодавем обговорено зміст ОПП,  цілі і завдання, зміст практичної підготовки студентів. У такий спосіб відбувається співпраця з роботодавцями у формулюванні цілей і завдань практичної підготовки, визначенні її змісту під час реалізації ОПП «Бухгалтерський облік».

Анонс тижня  циклової комісії торговельно-облікових дисциплін та підприємництва

19-23 лютого 2024 року буде проведено тиждень  циклової комісії торговельно-облікових дисциплін та підприємництва. Серед запланових заходів: відкриті заняття, зустріч зі стейкґолдерами, засідання секцій наукового гуртка  "КУЕП науковий", засідання гуртка "TikTok команда КУЕП", дидактичні ігри, круглий стіл «Педагогіка партнерства: формула якісного освітнього процесу в КУЕП», ІV Міжнародна науково-практична інтернет-конференція "Ресурсно-орієнтоване навчання в 3Д: доступність, діалог, динаміка", а також фасилітативні зустрічі з колегами у педагогічних майстернях: 

Інтерактивна лекція «День єднання: історія та значення свята»   

16 лютого 2024 року для здобувачів освіти коледжу втретє відбулися заходи з нагоди Дня єднання. У рамках його відзначення для студентів ОПП Бухгалтерський облік було проведено інтерактивну лекцію «День єднання: історія та значення свята», покликану нагадати, що в єднанні - наша сила та міць. Це молоде свято об’єднує українців навколо національної ідеї, а консолідація нашого суспільства - запорука перемоги України. Зміст інтерактивної лекції спрямовано на формування у студентів ЗК 1 (здатність реалізувати свої права і обов’язки як члена суспільства, усвідомлювати цінності громадянського (вільного демократичного) суспільства та необхідність його сталого розвитку, верховенства права, прав і свобод людини і громадянина в Україні) та РН 1 (знати свої права, як члена суспільства, цінності громадянського суспільства, верховенства права, прав і свобод людини і громадянина України).

КРУГЛИЙ СТІЛ «АКАДЕМІЧНА ДОБРОЧЕСНІСТЬ У СИСТЕМІ ФАХОВОЇ ПЕРЕДВИЩОЇ ОСВІТИ»

Для здобувачів фахової передвищої освіти коледжу освітньо-професійних програм Бухгалтерський облік, Оціночна діяльність, Інформаційна діяльність підприємства, Фінанси і кредит 30 січня 2024 року проведено круглий стіл з питань академічної доброчесності. Спікерами заходу були директор коледжу Василь Карманенко, голови робочих груп ОПП Бухгалтерський облік Світлана Кіяшко, ОПП Оціночна діяльність Марія Кобилинська та ОПП Інформаційна діяльність підприємства д.пед.н. Наталія Кононец. Василь Карманенко під час обговорення акцентував увагу присутніх  на етичних принципах та визначених законом правилах, якими мають керуватися всі учасники освітнього процесу. А також необхідності дотримання п’яти фундаментальних цінностей: чесності, довіри, справедливості, поваги, відповідальності та відваги до дій. Світлана Кіяшко та Марія Кобилинська звернули увагу присутніх на основні види порушень академічної доброчесності та відповідальності здобувачів освіти. Наталія Кононец поінформувала студентів про випадки, які вважаються плагіатом та програмне забезпечення, що використовується в коледжі для перевірки студентських робіт.

Перша психологічна допомога для учасників освітнього процесу сьогодні є дуже важливою. Вона може допомогти людям у важкій ситуації впоратися зі стресом, кризою або травматичним досвідом, а також запобігти розвитку психологічних проблем. Наші викладачі, для підтримки студентів, проходять навчання першій психологічній допомозі. Так, член робочої групи ОПП “Бухгалтерський облік”  Марія Кобилинська 26.01.2024 р. пройшла курс підвищення кваліфікації для освітян «Перша психологічна допомога учасникам освітнього процесу під час та після завершення воєнних дій», який створило Міністерство освіти і науки України, спільно з Інститутом модернізації змісту освіти та Асоціацією інноваційної та цифрової освіти за участю провідних міжнародних експертів з психології.

Наша сила - у єднанні!

22 січня 2024 року український народ відзначає важливе для держави свято - День Соборності України. Студенти коледжу, зокрема, студенти ОПП "Інформаційна діяльність підприємства",  долучилися до заходів, приурочених до пам’ятної події далекого та драматичного 1919 року: відвідали виставку та прослухали лекцію знаних полтавських істориків-науковців, а також переглянули та обговорили фільм «Акт злуки: відтворення історичної правди». Вивчаймо власну історію! Не повторюємо помилок минулого! Тримаємо стрій! Все буде Україна!


Студенти опановують методи статистичних досліджень

Студенти 3 курсу ОПП Бухгалтерський облік розпочали вивчення дисципліни «Статистика». На першому практичному занятті 18. 01. 2024 року майбутні бухгалтери під керівництвом к.е.н., доцента Олени Єгорової складали робочі документи статистичного спостереження, зокрема анкети для проведення онлайн опитування у Google Forms. Набуття досвіду пошуку, оброблення та аналізу інформації є одним із програмних результатів навчання фахових молодших бакалаврів. Вже за кілька місяців студенти отримують знання, вміння й практичні навички проведення статистичних досліджень, які сформують компетентності для подальшої професійної діяльності у сфері фінансів, банківської справи та страхування.

Чергове засідання циклової комісії торговельно-облікових дисциплін та підприємництва

16 січня 2024 року відбулося чергове засідання циклової комісії торговельно-облікових дисциплін та підприємництва. На засіданні були присутні Кобилинська Марія Михайлівна – голова циклової комісії, Балюк Вікторія Олександрівна, Кіяшко Світлана Григорівна, Колєснік Віталій Володимирович, Кононец Наталія Василівна, Худолій  Іван Іванович. 

Робота здійснювалася згідно плану:

1.  Підсумки екзаменаційної сесії з предметів циклової комісії.

2. Актуальні питання організації позааудиторної освіти в умовах дистанційного та змішаного навчання.

3.  Розвиток творчих здібностей майбутніх спеціалістів.

4.  Аналіз використання Internet у навчально-виховній роботі викладачами коледжу.

5. Аналіз результатів анкетування здобувачів освіти та стейкхолдерів щодо моніторингу якості освіти за І семестр 2023-2024 н.р.

6.  Планування заходів із академічної доброчесності на ІІ семестр 2023-2024 н.р.

7. Планування заходів із моніторингу якості освіти для здобувачів та стейкхолдерів на ІІ семестр 2023-2024 н.р.

8.  Різне.

Знайомимося з новими трендами в онлайн-освіті 

З метою забезпечення модернізації освіти, та змістового наповнення освітнього простору зі спеціальності 071 Облік і оподаткування 9 січня 2024 року голова робочої групи ОПП "Бухгалтерський облік", Світлана КІЯШКО пройшла підвищення кваліфікації  на тему «Електронні освітні ресурси у професійній діяльності педагога: створення та впровадження». За результатами отримано сертифікат 2 години (0,06 кредити ЄКТС) .

Коношенко ОКСАНА членкиня робочої групи ОПП «Бухгалтерський облік» пройшла підвищення кваліфікації  7 січня 2024р для оновлення та допомоги студентам під час війни на тему: «Розумію: курс з психолого-емоційної підтримки» від  ГС «Освіторія». За результатами отримала сертифікат (30годин/1 кредит ЄКТС)

Студенти успішно склали зимову сесію-2023

Завершився перший семестр 2023-2024 навчального року. Студенти першого курсу 11 бо групи отримали семестрові оцінки з дисциплін загальноосвітньої школи. Студенти 12 бо, 21 бо та 31 бо груп упродовж грудня складали екзамени. Так, студенти 12бо та 21 бо групи успішно склали екзамени з дисциплін «Інформатика та комп’ютерна техніка » (викладач Віталій Колєснік), «Фінанси» (викладач Михайло Мось), «Політична економія» (викладач Оксана Коношенко); студенти групи 31 бо – екзамени з дисципліни «Фінансовий облік» (викладач Михайло Мось), «Податкова система» (викладач Олександр Безкровний). Присутні на екзаменах члени адміністрації та колеги відмітили належний рівень підготовленості студентів до екзаменів, адже студенти продемонстрували не лише  теоретичні знання, але й практичні вміння вирішувати спеціалізовані задачі з використанням інформаційно-комунікаційних технологій та відповідного програмного забезпечення. Констатовано сформованість у студентів визначених програмами компетентностей та програмних результатів навчання. Вітаємо студентів та їх викладачів з успішним завершенням першого семестру. До нових зустрічей! Все буде Україна! 

Психологічно-емоційна підтримка студентів під час освітнього процесу в умовах воєнного стану 


Щоб допомогти студентам протистояти викликам війни та мати стабільний психологічний стан, без якого життя та навчання в кризових умовах не можуть бути успішними 14 грудня 2023 року голова робочої групи ОПП "Бухгалтерський облік", Світлана КІЯШКО пройшла підвищення кваліфікації  на тему «Розумію: курс з психологічно-емоційної підтримки» від ГО «Освіторія». За результатами ним отримано сертифікат (30 годин/1 кредит ЄКТС).

Підсумкове заняття з навчальної практики з інформатики та комп'ютерної техніки  

12 грудня 2023 року студенти групи 12, 21 бо,од презентували звіти з навчальної практики з дисципліни "Інформатика та комп'ютерна техніка". Викладач освітнього компонента Віталій КОЛЄСНІК разом із головою робочої групи ОПП "Бухгалтерський облік" Світланою КІЯШКО, перевірили виконані завдання з таких тем:

1.   Текстовий редактор Microsoft Word

1.1. Форматування тексту

1.2. Робота з таблицями

1.3. Вставка об’єктів Smart Art до документу

1.4. Створення стилів. Застосування стилів до фрагментів тексту

1.5. Автоматична нумерація розділів

1.6. Автоматизований зміст

1.7. Створення захищеної форми для введення даних

2. Табличний процесор MS Excel

2.1. Консолідація даних в Microsoft Excel

2.2 Розрахунок біоритмів людини засобами Microsoft Excel

2.3 Матриці та визначники. Системи лінійних алгебраїчних рівнянь в Microsoft Excel

3. Презентації в середовищі MS PowerPoint

3.1. Розроблення фільму-презентації з використанням анімації та переходів

4. Системне і службове програмне забезпечення

4.1. Розробка ментальних карт. Архівація файлів

4.2. Картка інформаційних ресурсів практики

5. Засоби створення рекламної продукції MS Publisher

5.1. Розробка рекламної продукції фірми.

Захист підсумкових лабораторних робіт з механіки 

8 грудня  2023 року викладачем випускової циклової комісії ОПП "Бухгалтерський облік" Іваном Худолієм у групі 11 бо проведено захист підсумкових лабораторних робіт з механіки (модуль "Фізика"). Присутня на занятті голова робочої групи ОПП "Бухгалтерський облік" Світлана КІЯШКО переконалася, що наші студенти-першокурсники під час виконання лабораторних робіт з фізики опанували прилади та обладнання, які використовуються для вимірювання різних фізичних величин, методи вимірювання із врахуванням похибок експерименту, експериментальні техніки, що дозволяють проводити фізичні дослідження, обробку даних, застосовуючи методи статистики та аналізу. 

Чергове засідання циклової комісії торговельно-облікових дисциплін та підприємництва 

29 листопада 2023 року відбулося чергове засідання циклової комісії торговельно-облікових дисциплін та підприємництва. На засіданні були присутні Кобилинська Марія Михайлівна – голова циклової комісії, Балюк Вікторія Олександрівна, Кіяшко Світлана Григорівна, Колєснік Віталій Володимирович, Кононец Наталія Василівна, Худолій  Іван Іванович. Робота здійснювалася згідно плану: 

2. Про виховні заходи для студентів на заняттях.

4. Обговорення результатів проміжної атестації.

5. Моніторинг якості організації освітнього процесу викладачами ЦК на базі Google Workspace for Education.

6. Обговорення проєктів ОПП.

7. Підготовка ЦК загальноколеджівських заходів до Різдва та Нового року .

8. Різне. 

Перегляд та обговорення фільму «Майдан Гідності» на занятті з історії

21 листопада 2023 року здобувачі груп 11 юп-1, 11 ан, 11 мю та 11 од, бо разом із викладачами історії переглянули та обговорили документальний фільм «Майдан Гідності». Це історія про визначальні для України події: Революцію на граніті 1990 року, Помаранчеву революцію 2004 року та Революцію Гідності 2013 року.

Тренінг на тему: «Тайм-менеджмент у навчальній діяльності студента» при вивчанні дисципліни «Вступ до спеціальності»

13.11.2023 року членом проектної групи ОПП «Бухгалтерський облік» для студентів груп 12, 21 бо, од у рамках вивчення дисципліни «Вступ до спеціальності» був проведений тренінг з теми: «Тайм-менеджмент у навчальній діяльності студента». Під час тренінгу студенти ознайомилися із визначенням та основними положеннями тайм менеджменту, можливостями його застосування у начальній діяльності студентів. Також кожен учасник висловив свою думку на тему «Для мене час - це…».

Далі викладач коротко розповіла про зміст тренінгу та запитала у студентів про їх очікування від нього. Після цього, відбувся перегляд мотиваційного відеоролика під назвою: «Яка Цінність Часу? Прийшов Час Діяти!», який надихнув використовувати ефективно свій вільний час.

Наступним кроком тренінга був розгляд основних етапів тайм менеджменту, де було визначено, що одним із найважливіших етапів є планування. Тому далі студенти пройшли тестування щодо ефективності планування свого часу у повсякденному житті. У ході роботи, було виявлено, що більшість студентів не ефективно розпоряджається власним часом, тому їм було запропоновано ознайомитися із основними стратегіями планування, такими як «З’їж жабу», «Розріжте слона на біфштекси», Метод  Парето, «Помідорний» метод, «Метод швейцарського сиру».

Далі учасники тренінгу спробували на власному прикладі використати один із методів планування власного часу під назвою «Матриця Ейзенхауера», де розділили власні обов’язки і завдання та справи на найближчу перспективу по групах важливо/не важливо/ терміново/ не терміново. Після даного завдання студенти дізналися, що їх справи, які потрапили у групу «не важливо і не терміново» - це хронографи, які пожирають їх вільний час. Тому було доречно розглянути ці хронографи та знайти ефективні методи боротьби із ними.

У підсумку тренінгу студенти поділилися своїми враженнями від нього та відмітили позитивні моменти від його проходження.

Стажування Івана Худолія у компанії ТОВ "Плагіат"   

Викладач випускової циклової комісії ОПП "Бухгалтерський облік" Іван Худолій взяв участь у стажуванні в компанії ТОВ "Плагіат" (Plagiat.pl), що дозволяє управляти акаунтом адміністратора, створювати користувачів, забезпечувати технічну підтримку та інтерпретувати звіт подібності StrikePlagiarism.com. У коледжі освітній процес організовано з дотриманням принципів академічної доброчесності, студенти та викладачі використовують систему StrikePlagiarism.com, яка була визнана ENAI (Європейською мережею академічної чесності) однією з найкращих систем боротьби з плагіатом, оскільки вона є найбільш зручною для використання освітніми установами та видавцями. Перевагою користування сервісом Strike Plagiarism є зручний та зрозумілий онлайн-звіт про наявність текстових збігів. Програма розбиває текст на окремі фрагменти і шукає збіги у режимі реального часу.

Дослідження стресових станів українського студентства в умовах війни

15 листопада 2023 року члени робочої групи ОПП "Бухгалтерський облік " Світлана КІЯШКО, Марія КОБИЛИНСЬКА та Оксана КОНОШЕНКО  у рамках Міжнародної науково-практичної конференції "Європейський вектор розвитку вищої освіти України" (ПНПУ імені В.Г.Короленка) відвідали гостьову лекцію на тему: «Дослідження стресових станів українського студентства в умовах війни: теоретичні засади, емпіричні результати та копінг стратегії». Лектор-модератор: Елліна Анатоліївна Панасенко, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри практичної психології ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет». Дякуємо пані Елліні за змістовну та актуальну лекцію, а також за методики подолання стресу та мотивацію до позитивного мислення!

13 листопада 2023 року у групах  11фк-1, 11бо викладачем коледжу Мороз Н.В. було проведено заняття на тему: "Яким чином толерантність та інклюзія торують шлях до суспільства різних мождивостей". На занятті використали метод "Рольової гри", та вправу "Асоціація". Здобувачі освіти проаналізували та обговорили ті позиції, які здо­були найбільше голосів, та ті, які отримали найменшу підтримку. Аргументували свій вибір, підкріплюючи його прикладами.

10 листопада 2023 року голова робочої групи ОПП "Бухгалтерський облік" Світлана КІЯШКО взяла участь у круглому столі"Цифрова трансформація освіти: стан, проблеми, перспективи". За результатами роботи круглого столу нею  отримано сертифікат про підвищення кваліфікації: 4 години (0,1 кредита ECTS).   

10 листопада 2023 року членами проєктної групи ОПП «Бухгалтерський облік» організовано та проведено профорієнтаційний захід, присвячений Міжнародному дню бухгалтера, інтерактив «Розвінчуємо міфи про професію бухгалтера». 

Програма свята складалася з двох частин: інтерактивної та профорієнтаційної. У заході пвзяли участь студенти груп 12 бо, 21 бо, 21 од, 21 фк.  Спочатку була креативна гра,  під час якої здобувачі освіти сформували у вигляді малюнку образ бухгалтера та основні атрибути бухгалтерської професії, адже розуміння своєї майбутньої професії, усвідомлення вимог професійної етики, набуття надійного та зрозумілого підґрунтя у формуванні іміджу професіонала-бухгалтера у студентські роки – один із найвідповідальніших і найскладніших кроків у житті молодої людини. Далі студенти підготували виступи про зародження бухгалтерського обліку та розвінчували міфи,  пов'язанні з  професією бухгалтера. Усі  виступи  супроводжувалися яскравими презентаціями, цікавими фактами та реальними історичними даними. Профорієнтаційна складова включала професійну  бесіду за круглим столом, де викладачі ознайомили присутніх із особливостями, перевагами та реаліями професії бухгалтера, відзначили роль різних чинників у професійному самовизначенні. Бесіда була жива, активна, з цікавими життєвими прикладами. Такі профорієнтаційні заходи забезпечують ефективний рівень саморозвитку здобувачів освіти та соціально-економічну  ініціативність, адже реалізувати завдання виховання особистості можливо лише за умови єдності трьох складових освіти – навчання, розвитку і виховання.

9 листопада 2023 року  напередодні Міжнародного дня бухгалтера між групами 31 фк та 31 бо,од керівником проєктної групи ОПП "Бухгалтерський облік" проведено брейн-ринг «Знавців теорії бухгалтерського обліку». Метою цього заходу було показати важливість бухгалтерського обліку у підприємницькій діяльності у формі інтелектуальної гри, закріплення знань з бухгалтерського обліку, розвиток логічного мислення, пам’яті, кмітливості, точності, виховання ділової і професійної активності, здатність працювати в колективі і самостійно, застосовувати теоретичні знання, розвивати практичні вміння і навички, приймати професійні рішення.  У проведенні брейн-рингу взяло участь журі, до складу якого ввійшли викладачі випускової циклової комісії. За результатами проведення брейн-рингу визначено переможців.


8 листопада 2023 року викладачем коледжу Наталією Мороз було проведено в рамках національно-патріотичного виховання брейн-ринг на тему «З Україною в серці». Здобувачі освіти груп 21 од, 21 бо отримали можливість інтелектуально позмагатися у грі. Захід був побудований на різноманітних конкурсах, які спонукали до розуміння та поваги традицій, звичаїв українського народу, прищеплення інтересу до вітчизняної історії.

Розвиток компетенцій і вдосконалення професійних навичок здобувачів освіти аграрно-економічного відділення

8 листопада 2023 року Михайло Мось викладач коледжу та здобувачі освіти аграрно-економічного відділення, студентських груп: 31 бо, 31 од,  31 фк КУЕП прийняли запрошення викладачів факультету обліку та фінансів і відвідали Полтавський державний аграрний університет. Цікавий інвент організували доцент кафедри, кандидат економічних наук Роман Ліпський та доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування, кандидат економічних наук Яна Добротя. На здобувачів освіти спочатку чекала цікава ознайомча екскурсія територією ПДАУ, потім участь у грі «Брейн – ринг». Здобувачі освіти розбилися на команди по п'ять осіб та придумати назву своєї команди. Всі учасники змагання показали глибокі знання з дисциплін: «Податкова система», «Фінанси», «Фінансовий облік», «Гроші та кредит», але переміг той хто мав більшу винахідливість та швидшу реакцію. На завершення зустрічі декан факультету Олександр Безкровний зазначив, що основою успіху у будь-якій сфері діяльності є невтомна праця, вдосконалення своїх навичок та розвиток природніх здібностей, та запросив потенційних абітурієнтів на навчання до ПДАУ.                                                                                                                            Дякуємо учасникам та організаторам за плідну співпрацю та теплу атмосферу!

День української писемності та мови 

Українське слово! 27 жовтня, в День української писемності та мови воно летить над світом, щоб об'єднати на ХХІІІ Національний диктант єдності українців. Долучилися до написання диктанту "Дороги України" й студенти груп  11 БО, 21 БО.

25 жовтня в Україні відзначають День маркетолога. Важливість маркетингу неможливо переоцінити. Оскільки саме завдяки маркетингу підприємства можуть ефективно функціонувати, задовольняючи потреби споживачів та отримуючи при цьому прибуток. Наші студенти також вивчають основи маркетингу. І саме сьогодні, в День маркетолога, на занятті з дисципліни "Маркетинг" студенти спеціальності Бухгалтерський облік разом з викладачем, кандидатом економічних наук Решетніковою О. В. обговорили новітні тенденції у маркетингу та виклики, з якими стикаються маркетологи у сучасному світі. Тож, вітаємо усіх маркетологів з їх професійним святом! Бажаємо креативних та успішних проектів!

24 жовтня 2023 року здобувачі освіти за ОПП "Бухгалтерський облік" долучилися до  заняття з інформаційної культури, на якому дізналися про важливість книги у житті студентів, про різноманітність бібліотечного фонду, про формати сучасних підручників та про різні бібліотечні сервіси. Заняття відбулося на базі Полтавського державного аграрного університету. Новинкою цьогорічних занять було запровадження онлайн-анкети, де студенти вказують свою електронну адресу, відділення і спеціальність, і вже впродовж наступних двох днів отримують на власну електрону скриньку необхідні навчальні видання в електронному вигляді. Директор бібліотеки Кузьміна Наталія Миколаївна ознайомила присутніх з фондом бібліотеки: новими підручниками та навчальними посібниками, з новинками художньої, науково-популярної та мотивуючої літератури.  Також студенти дізнаються про електронні ресурси наукової бібліотеки (Цифрова бібліотека, Електронна бібліотека) та про інші сервіси онлайн. Особливу увагу було приділено розповіді про академічну доброчесність та плагіат. Адже, дотримуючись академічної доброчесності, кожен стає компетентним фахівцем, обізнаним та перспективним у своїй галузі. 

Співпраця зі стейкхолдерами: обговорення змісту і перспектив розвитку ОПП Бухгалтерський облік

Налагодження тісної співпраці зі стейкхолдерами, роботодавцями та професіоналами-практиками в сфері бухгалтерського обліку – один із пріоритетів діяльності циклової комісії торговельно-облікових дисциплін та підприємництва, що проявляється у системному і виваженому вивченні, активізації, а, головне, впровадженні в освітній процес розширеної участі сейкґолдерів у підготовку затребуваних на ринку праці фахівців з бухгалтерського обліку.

18 жовтня 2023 року  відбулася чергова зустріч голови групи забезпечення освітньо-професійної програми «Бухгалтерський облік» Світлани КІЯШКО  з викладачкою Полтавського державного аграрного університету к. е. н., доцентом кафедри Облік і оподаткування Тетяною МОКІЄНКО.

Метою зустрічі було обговорення найбільш важливих питань, що стосуються підготовки здобувачів освіти за спеціальністю 071 Облік і оподаткування, а саме:

1. Особливості підготовки майбутніх фахових молодших бакалаврів за ОПП «Бухгалтерський облік».

2. Проблема формування професійних компетентностей у здобувачів фахової передвищої освіти.

3. Оновлення освітньо-професійної програми «Бухгалтерський облік» з урахуванням потреб ринку та запитів роботодавців.

4. Забезпечення послідовності у підготовці майбутніх фахівців для отримання професійних навиків.

Діалоги зі стейкхолдером вкотре доводять, що такий спосіб спілкування являється важливою частиною в підготовці майбутніх фахівців.

16 жовтня у групі 11-БО закріплено теоретичні знання з громадянської освіти практичним досвідом спільно з Патрульною поліцією Полтавської області. Поліцейський розповів студентам  про  їхні права та обов'язки, а також поділився  своїми враженнями від роботи та найцікавішими фактами своєї діяльності. Студенти, у свою чергу, мали змогу поставити питання стосовно того, як в рамках закону вирішувати конфліктні питання та діяти в тій чи іншій ситуації.

11 жовтня 2023 року в  актовій залі коледжі здобувачі освіти перших та других курсів переглянули український історичний драматичний фільм «Поводир, або Квіти мають очі». Присутні поринули в атмосферу подій, які відбувалися в Україні напередодні та під час Голодомору. Після перегляду стрічки викладачі історії коледжу Н. Мороз, С. Верезомська, Д. Стаценко обговорили зі студентами сюжет фільму, звернули увагу на відображені в ньому історичні реалії та елементи художнього вимислу.

10 жовтня 2023 року викладач Михайло Іванович Мось провів практичне заняття з дисципліни "Фінанси (Фінанси підприємства)" на тему "Податки та податкова система" для студентів 12,21бо групи освітньо-професійної програми "Бухгалтерський облік".  Під час заняття Михайло Іванович  комбінував різні інтерактивні та комп'ютерно-орієнтовані методи навчання. Завдяки їх ефективному поєднанню, майбутні фахівці набули базових компетенцій з основ оподаткування та  їх застосування в підприємницькій діяльності. Використовуючи сучасні технології обробки  професійно-спрямованої інформації студенти змогли оволодіти навичками підприємливості для досягнення професійної мети.

Залучення студентів до практики вивчення фінансових процесів у ході семінару- практикуму.

9 жовтня 2023 року на базі ПДАУ відбувся семінар-практикум на тему "Українська державність: виклики і перспективи (податковий аспект). Для обміну досвідом були залучені профільний викладач ВСП "Фаховий коледж управління, економіки і права ПДАУ" Михайло Мось та Кандидат економічних наук, доцент, професор кафедри фінансів, банківської справи та страхування ПДАУ Олександр Безкровний. Студенти випускних курсів освітньо-професійних програм Бухгалтерський облік, Фінанси і кредит, Оціночна діяльність, мали можливість оцінити важливість регулювання фінансового ринку, шляхом вдосконалення податкової системи. Вивчили можливості трансформації економічного клімату та його вплив на розвиток економіки України. 

До заходу доєдналася завідувачка факультету обліку і фінансів Людмила Дорогань-Писаренко, яка оцінила перспективи вивчення фінансового-економічних дисциплін та їх роль у формуванні особистості експертного  фахівця. Зокрема студенти продемонстрували високий рівень підготовки та зацікавленості у фаховому розвитку з метою підвищення власної освітньої кваліфікації.

Тренінгові заняття на тему "Life skills" у рамках вивчення дисципліни соціологія

29.09 та 19.10. 2023 в групах 21 бо, од представниками БО "Слов'янське серце"  на заняттях з "Соціології" (викладач Верезомська С.Ж.)  було проведено серію тренінгових занять на тему "Life skills". Підчас тренінгів студенти дізналися багато про комунікацію, співпрацю, вирішення конфліктів, креативне мислення та відпрацювали у практичних вправах багато інших навичок, які будуть корисні у їхньому  майбутньому житті.

14 вересня 2023 року відбулася зустріч зі здобувачами освіти за спеціальністю 071 Облік і оподаткування щодо можливості академічної мобільності у системі фахової передвищої освіти. Завідувачка аграрно-економічного відділення Наталія КОНОНЕЦЬ та керівник робочої групи ОПП "Бухгалтерський облік" Світлана КІЯШКО ознайомили присутніх з переліком закладів-партнерів та діяльність коледжу з питань академічної мобільності, регламентується Положенням про порядок реалізації права на академічну мобільність учасниками освітнього процесу Відокремленого структурного підрозділу «Фаховий коледж управління, економіки і права Полтавського державного аграрного університету». Присутні здобувачі освіти ознайомилися з  можливостями, які надає програма академічної мобільності під час навчання у іншому навчальному закладі, за аналогічною спеціальністю, із зарахуванням дисциплін та періодів навчання в партнерському коледжі. 

ВСТУП ДО СПЕЦІАЛЬНОСТІ

7 вересня 2023 року для здобувачів освіти за ОПП "Бухгалтерський облік" вступне заняття з навчальної дисципліни "Вступ до спеціальності" провела член робочої групи ОПП "Бухгалтерський облік" Марія Кобилинська. Під час заняття  здобувачі освіти ознайомились з особливостями майбутньої професії та особливостями системи фахової передвищої освіти в Україні. 

Розширюємо співпрацю зі стейкхолдерами

08.09.2023 р. відбулася зустріч, стосовно співпраці із ще одним стейкхолдером для ОПП «Бухгалтерський облік» - Анастасією Єрмаковою, провідним бухгалтером КП «ПОЛТАВСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР ЕКСТРЕНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ТА МЕДИЦИНИ КАТАСТРОФ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ». Під час зустрічі член ОПП Марія Кобилинська презентувала освітньо-професійну програму, розповіла про основні моменти навчання студентів за даною спеціальністю. Детально ознайомившись із інформацією, Анастасія Єрмакова, відмітила позитивні моменти у освітньо-професійній програмі та дала поради щодо її удосконалення. Ці моменти були відображені у рецензії, яку підписала стейкхолдер.

Засідання циклової комісії торговельно-облікових дисциплін та підприємництва   

1 вересня 2023 року згідно плану відбулося перше засідання циклової комісії торговельно-облікових дисциплін та підприємництва. На засіданні були присутні Кобилинська Марія Михайлівна – голова циклової комісії, Балюк Вікторія Олександрівна, Кіяшко Світлана Григорівна, Колєснік Віталій Володимирович, Кононец Наталія Василівна, Худолій  Іван Іванович. А також запрошені стейкхолдери: Світлана БЕЗРОДНА, Анастасія ЄРМАКОВА, Тетяна МОКІЄНКО.  Робота здійснювалася згідно плану:

1. Обрання секретаря ЦК

2. Обговорення та затвердження планів роботи:

3. Затвердження електронних НМКД навчальних дисциплін.

4. Планування заходів із академічної доброчесності на І семестр 2023-2024 н.р.

5. Планування заходів із моніторингу якості освіти здобувачів та стейкхолдерів на І семестр 2023-2024 н.р.

6. Проведення інструктажу з техніки безпеки.

7. Різне.

1 вересня розпочали навчання 14 студентів ОПП "Бухгалтерський облік"!  

У 2023 році студентська родина поповнилася новими здобувачами освіти за ОПП "Бухгалтерський облік"

Бажаємо майбутнім фахівцям з бухгалтерського обліку успіхів у навчанні, нових досягнень і перемог. Завжди вірити у себе, ставити перед собою амбітні цілі і ніколи не зупинятись на досягнутому! Викладачам – міцного здоров’я, миру, терпіння, натхнення, невичерпної енергії та наснаги!

Вітаємо групу 11 бо!

Вітаємо групу 12 бо!

Гостьова лекція від стейкхолдера Лесі Перепелиці

23 травня 2023 року до коледжу вкотре завітала наша випускниця та стейкхолдер Леся Перепелиця. Вона провела гостьову лекцію-бесіду для студентів 21 об групи щодо відкриття власної справи (а саме магазину дитячого одягу) та наголосила на важливості вивчення для студентів ОПП "Бухгалтерський облік" таких дисциплін, як Основи підприємницької діяльності , Бухгалтерський облік, Податкова система, Фінансовий облік, Гроші і кредит та Аналіз господарської діяльності. Леся розповіла про те, як незважаючи на економічну і воєнну ситуацію в країні, вона наважилася відкрити власну справу, про підготовчий етап, написання бізнес-плану, збір необхідних документів. Детально описала процес реєстрації власного ФОП, співпрацю з банками та податковими організаціями, ведення звітності, процес вибору постачальників та заключення з ними контрактів, вибір товару та місця розташування магазину, методи залучення клієнтів а також складні ситуації, з якими вона зіштовхнулася під час початку роботи магазину. Студенти активно цікавилися даною темою та задавали питання. Леся Перепелиця власним досвідом змотивувала студентів старанно вивчати дисципліни освітньо-професійної програми та вже зараз робити невеликі кроки для втілення в життя ідей щодо створення власної справи.

Ярмарок вибіркових дисциплін


Студенти, які навчаються за освітньо-професійною програмою "Бухгалтерський облік" дізнались багато нового та цікавого. А все завдяки присутності на Ярмарку вибіркових дисциплін, що проходив 17-18 травня 2023 року. Студенти мали змогу ознайомитися з каталогом вибіркових дисциплін, їх особливостями та поспілкуватися з провідними викладачами. Під час вибору вибіркових освітніх компонентів здобувачі освіти орієнтуються передусім на свої професійні вподобання. 

Участь членів проєктної групи у Дні відкритих дверей коледжу

13 травня 2023 року члени проектної групи ОПП "Бухгалтерський облік" презентували освітньо-професійну програму потенційним вступникам колежу у рамках Дня відкритих дверей. На ньому присутні гості мали можливість ближче ознайомитись із спеціальностями коледжу, умовами вступу на бюджет, організацією підготовчих курсів. Члени проектної групи детально описали освітньо-професійну програму, її переваги для майбутніх абітурієнтів, ознайомили із переліком посад на яких можуть працювати випускники, давали відповіді на питання, які хвилювали дітей, а також підігріли інтерес до спеціальності завдяки інтелектуальному лото.  Майбутні абітурієнти були приємно здивовані сучасним підходам до викладання дисциплін та організацією навчальної та виховної роботи у коледжі.  

Презентація ОПП "Бухгалтерський облік"

28.04.2023 року члени проектної групи ОПП "Бухгалтерський облік" презентували спеціальність для учнів 9 класу ЗОШ №25 міста Полтави, в рамках профорієнтаційного заходу «Моя майбутня професія». На ньому присутні гості мали можливість ближче ознайомитись із спеціальностями коледжу, умовами вступу на бюджет, організацією підготовчих курсів. Члени проектної групи детально описали освітньо-професійну програму, її переваги для майбутніх абітурієнтів, ознайомили із переліком посад на яких можуть працювати випускники, давали відповіді на питання, які хвилювали дітей, а також підігріли інтерес до спеціальності завдяки інтелектуальному лото.  На всіх гостей заходу колектив коледжу справив яскраві враження, окреслив можливі перспективи для майбутніх студентів.  

Гостьова лекція докторки економічних наук, професорки Південночеського університету в Чеських Будейовцах Кулик Вікторії

18 квітня 2023 року здобувачі фахової передвищої освіти спеціальності 071 «Облік і оподаткування» та члени проєктної  групи освітньо-професійної програми «Бухгалтерський облік» доєдналися до відкритої гостьової лекції на тему «Бухгалтерський облік для прийняття екологічних рішень». Тематика лекції відбувалася в межах вивчення освітнього компонента «Бухгалтерський облік».

Лекція була присвячена проблемним питанням екологічного обліку та звітності для прийняття управлінських рішень в Україні. Лекторка поділилася результатами своїх досліджень щодо екологічного обліку та звітності для прийняття рішень у Чехії та країнах ЄС. Особливу зацікавленість викликала друга частина лекції, яка супроводжувалася обговоренням актуальних питань тематики лекції та власного досвіду Кулик В. щодо організації освітнього процесу в Чехії.   Присутні на лекції отримали задоволення від спілкування з професоркою Кулик Вікторією.

Успішна командна робота - запорука ефективного менеджменту

5 квітня 2023 року директор коледжу й викладач менеджменту, к.пед.н. Василь Карманенко провів відкрите тренінгове заняття з менеджменту на тему "Командна робота" для усіх груп студентів, які вивчають цю дисципліну. Серед них - студенти групи 21 БО ОПП "Бухгалтерський облік", а також викладачі, котрі виявили бажання стати разом зі студентами  активними учасники тренінгу на паритетних засадах. Уся атмосфера тренінгу (цікаві вправи, активності, емоції, спілкування, дидактичні ігри з глибоким змістом, реалізація принципу усвідомленої перспективи) спрямована на підготовку учасників до подолання ілюзій самодостатності окремого індивіда та сприяє формуванню відчуття органічного зв’язку кожної особистості з соціумом, колективом та групами. Ключова ідея заняття у тому, що кожен учасник тренінгу повинен навчитися сприймати та оцінювати себе не як незалежну частину цілого, а як незамінну частину взаємозалежного цілого, яким і є згуртований, успішний колектив. 

Досліджуємо інфляцію та грошові реформи в рамках практичного заняття з дисципліни "Гроші і кредит"

29 березня 2023 року на заняття із дисципліни "Гроші і кредит" у 21 бо та од групі завітали майбутні абітурієнтки коледжу та взяли участь у практичному занятті на тему: "Інфляція і грошові реформи", яке проводила голова ОПП "Бухгалтерський облік" Марія Кобилинська. Під час заняття студенти розділилися на 2 команди та проводили дослідження із застосуванням комп'ютерної техніки. Спочатку команди знаходили відповідне тлумачення термінів і понять з теми, далі досліджували рівень інфляції в Україні з 1991 по 2022 рік та будували на комп’ютері графіки зміни темпу інфляції за допомогою офіційної статистики із сайту Державної служби статистики України, після цього, провели дослідження, та зробили невелику презентацію та презентували результати для іншої команди на тему:

1-ша команда: «Види грошових реформ»;

2-га команда: «Грошові реформи в незалежній Україні».

Далі ознайомилися у відео, стосовно грошової реформи в Україні у 1996 році.

А на останок, студентів чекало творче завдання - вони розробляли макет власної  грошової одиниці! Це завдання їм неабияк припало до душі та дало змогу проявити не тільки інтелектуальні, а й творчі здібності.

Участь робочої групи в онлайн-семінарі "Акредитація в сфері фахової передвищої освіти: перші здобутки та виклики"

21 березня 2023 року робочі групи ОПП коледжу, зокрема, ОПП "Бухгалтерський облік " (Світлана Кіяшко, Марія Кобилинська, Оксана Коношенко) взяли участь в онлайн-семінарі «Акредитація в сфері фахової передвищої освіти: перші здобутки та виклики». Очільник  управління Державної служби якості освіти України у Полтавській області Юрій Кращенко зазначив, що допомога закладам освіти у визначенні сильних і слабких сторін освітньо-професійної програми, а також встановлення її відповідності державним вимогам і критеріям — мета акредитації в сфері фахової передвищої освіти, яку проводить Державна служба якості освіти України. «Державна служба якості освіти та її територіальні органи — відповідальні партнери для закладів фахової передвищої освіти. Ми створили належні умови, щоб кожен заклад освіти, враховуючи реалії воєнного часу, міг безперешкодно проходити адміністративні процеси, для надання якісних освітніх послуг», — зазначив у вітальному слові Олександр Якименко, перший заступник Голови Державної служби якості освіти України, звертаючись до учасників онлайн-семінару «Акредитація в сфері фахової передвищої освіти: перші здобутки та виклики». Наталія Вітранюк, директор департаменту контролю у сфері вищої, фахової передвищої освіти і освіти дорослих Державної служби якості освіти України, звернула особливу увагу на приведення документів закладів освіти у відповідність до норм чинного законодавства, зокрема статуту, ліцензії, сертифікатів про акредитацію та внутрішніх документів. Про перші здобутки та виклики, з якими довелося зіткнутися, розповів Віктор Мельник, директор Державної освітньої установи «Навчально-методичний центр з питань якості освіти». Особливу увагу присутніх промовець звернув на орієнтування в нормативних документах та критерії за якими здійснюється оцінювання. Дякуємо пану Юрію, пані Наталії, пану Олександру та пану Віктору за важливу інформацію, поради та досвід. Живемо і працюємо далі. Слава Україні!

Заняття з дисципліни Гроші і кредит

15.03.2023 року студенти 12, 21 бо і од груп на занятті з дисципліни "Гроші і кредит" під час опрацювання практичної роботи на тему “ГРОШОВІ СИСТЕМИ" досліджували різні види грошових систем. Після загального розгляду, студенти підготували та презентували власні дослідження у вигляді презентації на різні теми:

1. Суть грошової системи та її основні елементи.

2. Металеві грошові системи та їх еволюція.

3. Біметалеві грошові системи та їх трансформація в монометалеві.

4. Золотий стандарт, його роль у розвитку виробництва і причини краху.

5. Паперові грошові системи та їх основні елементи.

6. Створення грошової системи України.

7. Цікаві факти про розвиток грошей.

Міжнародний жіночий день 

Сьогодні 8 березня - Міжнародний жіночий день та Міжнародний день боротьби за права жінок

З цього приводу в КУЕП організували конкурс за мотивами відомого телевізійного шоу «Хто зверху?»! Участь у конкурсі брали студенти усіх курсів.

У рівній боротьбі перемогу отримали хлопці. Але це не стало приводом для смутку, адже дівчата отримали цікаві подарунки та вітання. Бажаємо їм щодня проживати такі ж яскраві емоції та залишатися такими прекрасними.

Навчаємося, обговорюємо, дискутуємо

22 лютого 2023 року відбулося засідання круглого столу на тему «Відбудова та перспективи розвитку України». У дискусії взяли участь здобувачі освіти спеціальності 071 Облік та оподаткування та члени проєктної групи ОПП "Бухгалтерський облік". На заході під головуванням викладача Оксани КОНОШЕНКО було  обговорено концепції повоєнної відбудови України, допомогу країн-донорів під час війни, зернові угоди, питання модернізації освіти в Україні та проблеми і перспективи бізнесу на Полтавщині. За результатами круглого столу напрацьовано пропозиції щодо відбудови України в повоєнний час.

Використання методу "Проєктів" при вивченні дисципліни "Гроші і кредит"

13.02.2023 р. студенти 21 БО та ОД груп у межах вивчення теми "Сутність і функції  грошей" з дисципліни "Гроші і кредит" закріплювали отримані знання за допомогою методу "Проєктів". Студентів було розподілено по групах за допомогою жеребкування. Кожній групі надано завдання щодо дослідження розвитку різних форм грошей. Група спочатку обговорювала формат виконання завдання, далі, за допомогою онлайн ресурсів, шукали і збирали необхідну інформацію та узагальнювали її у вигляді презентації з наданої теми. У кінці заняття кожна група презентувала свій проєкт та обмінялася своїми дослідженнями з іншими групами.

У результаті виконаного завдання, студенти здобули такі компетентності та програмні результати навчання , які забезпечує дана навчальна дисципліна:  

У результаті сумісної проектної діяльності діти дізнаються багато нового один про одного, дозволяє формувати ключові компетентності вихованців, створюва­ти умови для самореалізації та особистісного зростання дитини; на­дає науково-дослідницького характеру в навчально-виховному про­цесу; формує науковий світогляд, уміння критично мислити та ви­користовувати новітню інформацію з метою забезпечення взаємодії людини з суспільством. 

Засідання проєктної групи ОПП «Бухгалтерський облік» 

6 лютого 2023 року  відбулося засідання проєктної групи ОПП «Бухгалтерський облік». Під час засідання, було переглянуто минулорічну освітньо-професійну програму, обговорено нові методичні рекомендації розроблення освітньо-професійної програми та навчального плану підготовки здобувачів фахової передвищої освіти від ДУ “Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти”, внесено пропозиції щодо удосконалення програми та підготовлено основу для складання проєкту ОПП «Бухгалтерський облік» на 2023 рік. 

Інтерактивні заняття: методики організації та проведення

23 січня 2023 року розпочався цикл тренінгів загальної тематики "Інтерактивні заняття: методики організації та проведення"  від директора коледжу к.пед.н. Василя Карманенка. Робоча група та група забезпечення ОПП «Бухгалтерський облік» зареєструвалися на цикл тренінгів та відвідали перший тренінг на тему "Вчити і вичитися як професійна ідентифікація".  

Студенти успішно склали зимову сесію-2022

Завершився перший семестр 2022-2023 навчального року. Студенти першого курсу 11 бо групи отримали семестрові оцінки з дисциплін загальноосвітньої школи. Студенти групи 21 бо упродовж грудня складали екзамени. Так, студенти 21 бо групи успішно склали екзамени з дисциплін «Політична економія)» (екзаменатор – Оксана КОНОШЕНКО), «Фінанси (Фінанси підприємства)» (екзаменатор – Михайло МОСЬ),  «Інформатика і комп'ютера техніка» (екзаменатор – Віталій КОЛЄСНІК).  Присутні на екзаменах члени адміністрації та колеги відмітили належний рівень підготовленості студентів до екзаменів, адже студенти продемонстрували не лише  теоретичні знання, але й практичні вміння вирішувати спеціалізовані задачі. Констатовано сформованість у студентів визначених програмами компетентностей та програмних результатів навчання. Вітаємо студентів та їх викладачів з успішним завершенням першого семестру. 

До нових зустрічей! Все буде Україна! 

Поширення педагогічного досвіду

29.12.2022 р. членкиня робочої групи ОПП "Бухгалтерській облік" Марія Кобилинська виступила на методичній раді коледжу із темою: Поширення педагогічного досвіду: «Використання онлайн ресурсу «Online Test Pad» для проведення підсумкового контролю знань у студентів». У виступі поділилася досвідом використання онлайн конструктора у своїй викладацькій діяльності, зокрема у створенні тестових завдань, кросвордів та запитань. Також охарактеризувала  його можливості, переваги та недоліки. Кожен із присутніх, зміг почерпнути ідеї для впровадження конструктору у власну практику викладання.

У цей день ще одна членкиня робочої групи ОПП "Бухгалтерській облік" Оксана Коношенко також виступила на методичній раді коледжу із темою: Поширення педагогічного досвіду: «Використання інтерактивних методів навчання при вивченні «Політичної економії»». Оксана Яківна дала коротку характеристику основним інтерактивним методам навчання, а далі розповіла про ті методи, які вона використовує під час викладання дисципліни «Політична економія», а саме: презентації, мозкового штурму, візуалізації, асоціативний кущ, модерації, сенкан. Присутнім членам методичної ради було цікаво почути про дані методи та можливості їх застосування у роботі зі студентами.

"Захист України" для студентів-першокурсників

Завершився перший семестр навчання студентів групи 11 бо з дисципліни "Захист України". Цю дисципліну викладачі Олександр Яременко та Іванна Щербань викладали разом з інструкторами Полтавського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Зазначимо, що в КУЕП активно розвиваємо військово-патріотичне дидактично-виховувальне середовище в умовах воєнного стану разом з інструкторами ЗСУ. Таке середовище є  специфічним простором в закладі фахової передвищої освіти, який інтегрує в собі сукупність створених особливих дидактичних умов, умов виховання студента-патріота України, та забезпечує набуття усіма учасниками освітнього процесу важливих у війну військово-прикладних умінь та навичок. Дякуємо ЗСУ за можливість навчатися! Віримо ЗСУ! Живемо і працюємо далі. Все буде Україна! 

Академічна доброчесність у коледжі  

19 грудня 2022 року для студентів 21 бо, 21 од, 21 ід груп провела інтерактивний семінар з академічної доброчесності Наталія Мирна, аспірантка освітньо-наукової програми 011 освіта/педагогіка Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка, яка проходить у коледжі науково-педагогічну практику. На занятті вона розповіла студентам, що таке академічна доброчесність, види порушень академічної доброчесності, що таке плагіат та надала практичні рекомендації студентам, як уникнути плагіату під час написання курсових робіт. Студенти засвоїли, що дотримання академічної доброчесності здобувачами освіти передбачає: самостійне виконання навчальних завдань, завдань поточного та підсумкового контролю результатів навчання; посилання на джерела інформації у разі використання ідей, розробок, тверджень, відомостей; дотримання норм законодавства про авторське право і суміжні права; надання достовірної інформації про результати власної навчальної (наукової, творчої) діяльності, використані методики досліджень і джерела інформації. Також студенти усвідомили, що плагіат та культура «копіювати/вставити» — це не лише порушення правил академічної доброчесності, але й порушення закону. Після проведеного заняття відбулася дискусія з педагогами,  як викладачі коледжу можуть сприяти формуванню культури академічної доброчесності у студентів. 

Зустріч студентів ОПП «Бухгалтерський облік» з кар'єрною консультанткою та HR-спеціалісткою Вікторією Бондаренко 

12 грудня 2022 року студенти групи 21 бо ОПП «Бухгалтерський облік» разом з іншими студентами коледжу знайомилися з особливостями працевлаштування. Головна теза зустрічі: "Грамотно складене резюме – перша умова успішного працевлаштування". Тож наші студенти за співпраці з Обласним молодіжним центром (Полтава)  навчалися правильно складати резюме, так щоб його помітили, вчилися писати мотиваційний та супровідний лист, який зачепить потенційного роботодаця, а також розбирали відеовізитку: що це та якою вона має бути. Спікеркою для наших студентів стала Вікторія Бондаренко - кар'єрна консультантка та HR-спеціалістка.

Підвищуємо кваліфікацію для якісного та сучасного викладання дисциплін.

01.12.2022 року членкиня ОПП "Бухгалтерській облік" Марія КОБИЛИНСЬКА взяла участь у всеукраїнській онлайн конференції з підвищення кваліфікації на тему: "STEM-освіта: практичний кейс, цифрові ресурси для підвищення кваліфікації освітян. ЄАС." Під час конференції дізналася основні новинки з сучасних методів навчання, які можливо використати і в коледжі.

Громадянська освіта у групі 11- бо закріплюємо теоретичні знання

11 листопада у групі була проведена інтерактивна гра   " Толерантність об'єднує", під час якої студенти  виконували різні вправи на розвиток емпатії, толерантного ставлення до інших, співчуття, співпереживання та подолання стереотипів. Найбільш ефективними виявились вправи "Два яблука" і "Зроби крок назустріч". Студентам гра сподобалася, вони активно включилися у роботу, і кожен відстоював свою думку та з рештою всі усвідомили , як стереотипи впливають на прийняття рішення.

Практичні кейси від бухгалтерів

10 листопада у рамках святкування Міжнародного дня бухгалтера було проведено круглий стіл на тему «Історичні аспекти становлення і розвитку в суспільстві бухгалтерської науки». В роботі круглого столу взяли участь здобувачі освіти за спеціальністю 071 Облік та оподаткування, члени проєктної групи ОПП "Бухгалтерський облік" та практикуючі бухгалтери, які поділилися досвідом та власними знаннями, що перевірено на практиці. Бухгалтери-практики поділилися зі студентами кейсами, які у межах професійної діяльності вирішують фахівці.

Розширене засідання циклових комісій за участю груп забезпечення ОПП

02 листопада 2022 року відбулося розширене засідання циклових комісій за участю груп забезпечення ОПП щодо змін, які пропонуються до внесення в зміст виробничих практик. Виробнича практика є логічним продовженням навчальних курсів, що розглядають питання організації професійної діяльності та невід'ємним складником процесу підготовки майбутніх фахових молодших бакалаврів. Ця практика дозволяє студенту як майбутньому фахівцеві освоїти додаткові знання та отримати базовий досвід роботи на підприємстві, який знадобиться йому при старті професійної діяльності. Учасники засідання обговорили зміст виробничих практик, документацію щодо оформлення студентами результатів проходження виробничих практик (щоденник, звіт з виробничої практики), формат консультацій викладачів, критерії оцінювання, можливість реалізації індивідуальної освітньої траєкторії, а також формат захисту звітів під час змішаного навчання в коледжі.

Спілкування з працівниками Патрульної поліції Полтавської області

28 жовтня 2022 року здобувачі фахової передвищої освіти за спеціальністю 071 Облік і оподаткування мали можливість закріпити теоретичні знання з громадянської освіти практичним досвідом.  Представники  Патрульної поліції Полтавської області розповіли  студентам  про відповідальність неповнолітніх, їхні права та обов'язки, а також поділися  своїми враженнями від роботи та найцікавішими фактами своєї діяльності.  Слухачі,  у свою чергу цікавились питаннями стосовно того, як  в рамках закону вирішувати конфліктні питання та діяти в тій чи іншій ситуації.

Формуємо загальні та спеціальні компетентності

24 жовтня 2022 року на занятті у групі 21-БО з дисципліни "Політична економія"  здобувачі фахової передвищої освіти за спеціальністю 071 Облік і оподаткування отримали досвід складання сенкану до слова "гроші".  Заняття було не тільки корисним,  а й цікавим, бо студентам потрібно було проявити власний літературний хист. 

Лекція від стейкхолдера Євгена Палєнки

Євген Палєнка, радник директора "Полтаватеплоенерго", незалежний експерт з енергетики, 20 жовтня 2022 року провів для студентів ОПП "Бухгалтерський облік" лекцію на тему "Вступ у всесвіт економіки". Формат лекції був відкритим, тож до неї приєдналися представники бізнесу Полтавського регіону. Студенти мали можливість поставити питання про те, як організувати свою власну справу, врахувати всі витрати й ризики, аби не втратити бізнес, досягти максимальних прибутків. Було розглянуто особливості підприємницької діяльності у різних сферах, організації інформаційної діяльності, основи кризового менеджменту.

Підвищення кваліфікації членів проєктної групи ОПП "Бухгалтерський облік" від Академії цифрового розвитку

У період з 03 до 16 жовтня 2022 року члени проєктної групи ОПП «Бухгалтерський облік» Світлана КІЯШКО, Марія КОБИЛИНСЬКА, Оксана КОНОШЕНКО пройшли навчання у дистанційному форматі за освітньою програмою підвищення кваліфікації педагогічних, науково-педагогічних працівників закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти “Цифрові інструменти Google для освіти” (ТОВ “Академія цифрового розвитку”). За результатами навчання ними удосконалено професійну компетентність (цифровий компонент) в обсязі 30 академічних годин (1 кредит ECTS) . Ми працюємо. Все буде Україна!

Історично-патріотична бесіда "Віримо ЗСУ!"

14.10.2022 року. 234- й день війни росії проти України. Українці сьогодні відзначають чотири великих свята. Викладач коледжу, Наталія Мороз, провела історично-патріотичну бесіду "Віримо ЗСУ!" з нагоди Дня Українського козацтва та Дня захисника України, для студентів  групи 21 бо в онлайновому форматі. Переглянули підготовлені студентами тематичні відеоролики, пригадали захисників України, волонтерів, військових медиків, з якими знайомі особисто, та висловили своє ставлення до теми - чітку громадянську позицію патріотів України. Ми дякуємо ЗСУ, вітаємо зі святом, працюємо далі. Все буде Україна!

Вивчення дисципліни Політична економія

12 вересня 2023 р. викладачем Коношенко Оксаною була проведена лекція на тему:"Виробництво і його основні чинники" з дисципліни "Політична економія" здобувачам освіти 071 Облік і оподаткування. На занятті вони засвоїли теоретичні знання з категорії "виробництво","суть і структуру продуктивних сил", розглянули виробничі відносини та їх класифікацію.

Викладачка поєднувала різні інтерактивні і індивідуальні методи навчання,які формують професійні компетентності майбутніх фахівців з обліку і.оподаткування.

Практичний інтенсив “Вступ до спеціальності” для майбутніх бухгалтерів

7 вересня 2022 року з навчальної практики «Вступ до спеціальності» у групі 21 бо викладачем Валентиною ВОЙТАНІК проведено заняття з теми "Історія розвитку бухгалтерського обліку". Формою проведення заняття було обрано лекцію-конференцію.   У ході заняття студенти дізналися про:

- загальні методологічні підходи до вивчення бухгалтерського обліку;

-         як розвивалось мистецтво освоєння чисел і підрахунків;

-        про перші ознаки зародження обліку в країнах Стародавнього Сходу, зокрема: Стародавньому Єгипті, Вавилоні, Персії, Іудеї, Індії, Китаї;

-        про ознаки зародження бухгалтерського обліку та звітності в елліністичному світі, античних країнах, зокрема: Стародавній Греції, Понтійському Царстві, Стародавньому Римі.

Доповіді студентів одержали високу оцінку викладача та одногрупників.  

1 вересня - початок навчального року

Цього року студентська родина поповнилася новими здобувачами освіти зі спеціальності 071 Облік і оподаткування. Керівником групи призначено Світлану КІЯШКО. 

Бажаємо майбутнім фахівцям з бухгалтерського обліку успіхів у навчанні, нових досягнень і перемог. Завжди вірити у себе, ставити перед собою амбітні цілі і ніколи не зупинятись на досягнутому! Викладачам – міцного здоров’я, миру, терпіння, натхнення, невичерпної енергії та наснаги!

Зі святом!