Новини ЦК

    Завершення навчального року 2023-2024!

    #11 групаБПФК


    Останній дзвоник 2023-2024 н.р. у рідному коледжі.

#31групаБПФК

   Частина студентів нашої групи на практиці й ми передаємо їм великий привіт!

    У рамках реалізації заходів Другого Десятиліття дій з безпеки дорожнього руху 2021-2030 у світи, в період з 13 по 19 травня 2024 року в КЗ «Балтський педагогічний фаховий коледж» проведено ряд заходів, присвячених першому етапу щорічного Тижня безпеки дорожнього руху. Так, куратор 11 групи Марина Разводова та працівники бібліотеки провели урок «Безпека на дорогах в умовах воєнного стану» в рамках єдиного національного уроку «Безпечна дорога додому». Тримаймо освітянський фронт! Слава Україні! Героям Слава! 

Участь у заході до Міжнародного Дня танцю    

   Танцюючи, ми перевершуємо самі себе, стаємо більш сильними і могутніми, розкриваючи свої нові грані й можливості.

   Танець підбадьорює український дух, вселяє гордість за українську багатогранну культуру, формує національне почуття гідності та любові до України.

   До Міжнародного Дня танцю відбувся  захід, який об’єднав хореографічні колективи Балтської громади та гостей з Подільська. Учасником даного дійства був хореографічний колектив "Річенька", керівник Разводова Марина Валеріївна, КЗ "Балтський педагогічний фаховий коледж".

   Хореографічні колективи демонстрували артистизм і високий рівень виконавської майстерності.

   Творимо прекрасне та наближаємо Перемогу!

   Віримо в ЗСУ!

  ВИСТАВКА КРЕАТИВНИХ ТРИЗУБІВ

  6 травня у виставковій галереї нашого коледжу з метою національного та естетичного виховання відбулася презентація сотні креативних тризубів, які власноруч виготовили студенти 2-го та 3-го курсів і викладач технологій та методики навчання технологічної ОГ Меленишин Наталія Борисівна.

  Креативність – це здатність особистості нестандартно виконувати завдання. Вона є однією з важливих компетентностей сучасного педагога.

  Тризуб – відомий державний символ України, але кожен автор зумів його інтерпретувати по-своєму, оригінально і креативно, використовуючи різні технології, а саме:

- аплікацію з фоамірану, воску, мушель, моху, вати, стрічок, тканини, тасьми, мережива, помпонів, фетру, штучних квітів, олівців, корків, CD-дисків, ґудзиків, блискіток, леліток, страз, намистин;

- флоромозаїку з пшона, гороху;

- техніку стринг-арт (натягування ниток на цвяхи);

- техніки роботи з папером: витинанку, модульне оригамі, квілінг, торцювання, мозаїку з м'ятого паперу, колаж з фото;

- вишивання нитками;

- випилювання з фанери, пінопласту;

- розпис фарбами;

- ліплення з гіпсу, солоного тіста, повітряного пластиліну;

- обплітання мотузкою, нитками, мідним дротом та ін.

   Отже, виставку можна назвати унікальним креативним проєктом, натхненним любов'ю до Батьківщини та вірою в Перемогу!

  Більшість виробів прикрашені квітковими мотивами, а це ознака того, що українська молодь є справжнім цвітом нації і заслуговує на світле майбутнє під мирним небом!

   Дякуємо Збройним Силам України за можливість навчати, навчатися і творити!

  Дякуємо адміністрації коледжу за сприяння розвитку студентських талантів!

                                                                                                                                                            Наталія Меленишин

   З метою розвитку дитячого та юнацького мистецтва, виявлення обдарованих, талановитих дітей та молоді, підсилення впливу професійного мистецтва у естетичному вихованні підростаючого покоління 27-28 квітня у м.Канів Черкаської області відбувся Міжнародний конкурс мистецтв «ШТУРМ».

  Серед учасників якого були представники з різних куточків України, Польщі, Китаю. Одещину представляли здобувачі освіти Комунальний заклад «Балтський педагогічний фаховий коледж» –  студенти 31 групи Гажій Дар’я (номінація «Вокальне мистецтво»), Кравченко Дарина (номінація «Інструментальний жанр»), Паляруш Клавдія, студентка 45 групи Олійник Анастасія (номінація «Образотворче мистецтво») та викладачі КЗ "БПФК" Циклова комісія викладачів мистецтва Буяновська В.В. і Кравченко В.В.

  Конкурсанти мали можливість не тільки виступити, а й отримати кваліфікаційну консультацію від провідних діячів мистецтв України, а й корисні поради, знання і навички, обмін досвідом та розширення уявлення про сучасне мистецтво від професійних членів журі, які потрібні кожному артисту-початківцю для подальшого розвитку творчої кар’єри.

   Надзвичайно приємним стало знайомство з художницею Любов’ю Міненко, яка провела майстер-клас народного розпису, зустріч зі Заслуженою артисткою України Русланою Лоцман Руслана Лоцман, спілкування з Олексієм Бєглєцовим, блогером і музичним продюсером «Outside Records».

   У рамках конкурсу відбувся благодійний аукціон, всі зібрані кошти були передані воїнам ЗСУ. Яскравою подією стало нагородження переможців і концерт зірок українського шоу-бізнесу та гостей заходу.

    За результатами конкурсу були відзначені:

Гажій Дар’я –лауреат І ступеня (кер. Кравченко Віктор Валентинович)

Кравченко Дарина – лауреат І ступеня (кер. Кравченко Інна Тимофіївна)

Олійник Анастасія – лауреат І ступеня (кер. Буяновська Віра Вікторівна)

Паляруш Клавдія – лауреат ІІ ступеня (кер. Буяновська Віра Вікторівна)

Вітаємо конкурсантів і їх керівників!

  Щиро дякуємо організаторам Міжнародного конкурсу мистецтв «ШТУРМ» та адміністрації КЗ «Балтський педагогічний фаховий коледж» у сприянні участі наших здобувачів! 

     Наш маленький внесок у Велику Перемогу!

     Слава Україні!

   29 квітня — день особливий для всіх, хто живе у ритмі танцю. Адже у всьому світі він відзначається як Міжнародний день танцю!

   Тому, щиро вітаємо всіх, хто не уявляє свого життя без танцю, хто йде по життю, танцюючи, хто не може втриматися, коли чує музичний ритм, і, не маючи змоги протистояти покликові душі, робить невимушені па.

   Танцюйте, виражайте себе, показуйте в танці всю свою сутність, живіть в ритм танцю!

21 група на вахті чистоти і порядку!🍀🍁🌺

Дякуємо ЗСУ за можливість навчатися та працювати!!💛💙

   Як відчиняти двері справжнім друзям? Секрети дружби і не- дружби. Завжди є вихід. Відкрий силу твоїх думок. Як досягти поставленої мети? Як вберегти себе від не- друзів? Як відстоювати власні кордони? Як протистояти психологічному агресору, що принижує. Як мотивувати себе? Як розуміти свої стосунки? І останній ключ для особливого користування.

  Ці питання за книгою сучасної психологині Анни Просвєтової " Тринадцять ключів" розглядали студенти 21 групи сьогодні, 16 квітня, на виховній годині.

  12 квітня  2024 року викладачі та лаборанти циклової комісії мистецтва КЗ «Балтський педагогічний фаховий коледж», в рамках місячника, оголошеного Балтською ОТГ,  прибирали квітники та територію навколо фонтану освітнього закладу.

  Тримаємо освітянський фронт!

    29 березня 2024 року в академічному середовищі Педагогічного факультету Українського державного університету імені Михайла Драгоманова відбулася XІ Всеукраїнська науково-практична студентська інтернет-конференція «Науковий простір студента: пошуки і знахідки».

Конференція передбачала обмін досвідом між майбутніми вчителями, вихователями, практичними психологами та митцями, що навчаються у педагогічних коледжах та університетах.

  Серед учасників пленарного засідання були здобувачі освіти КЗ «Балтський педагогічний фаховий коледж». Наговіцина Вікторія, студентка 4 курсу бакалаврату, виступила з темою «Арт-терапевтичні можливості різних художніх технік у роботі з дітьми, які перебували на території бойових дій» та Сенчак Аліна, студентка 31 групи, яка презентувала мистецьке дослідження «Трафаретний розпис в оздобленні житлових будинків Південного Поділля».

   Дякуємо організаторам конференції за можливість виступити перед спільнотою та обмінятися безцінним досвідом!

     27 березня 2024 р. відбувся захист курсових робіт здобувачами освіти 4-го курсу (45 групи).

  Працювали над роботами з мистецьких дисциплін творчі, старанні, допитливі Анастасія Олійник (керівник Буяновська В.В.) і Вікторія Джуринська (керівник Меленишин Н.Б.).

  Олійник А. досліджувала тему "Портретний жанр в образотворчому мистецтві. Ефективні методи навчання молодших школярів зображення портретів". Студентка давно займається малюванням портретів, навіть провела виставку своїх творів у стінах коледжу. В майбутньому планує удосконалити свою майстерність і навчати дітей у власній студії. Анастасія вивчила історію портретного жанру, типи портретів, місце теми в сучасних підручниках мистецтва, на педагогічній практиці виявила найефективніші методи і прийоми навчання молодших школярів зображення портретів.

  Вікторія працювала над проблемою навчання техніці пап'є-маше на уроках технологічної освітньої галузі. Мистецтво пап'є-маше цікаве, захоплююче та екологічне, адже вчить повторно використовувати непотрібний папір (макулатуру). Студентка провела серію уроків з даної теми і виявила педагогічні умови ефективного навчання пап'є-маше, сформулювала власні методичні рекомендації.

  Під час захисту керівники побачили впевнених, небайдужих юних колег, які демонструють високий рівень підготовки до роботі в початковій школі. Це тішить і дає надію на те, що українська освіта, попри усі труднощі, має гарне майбутнє.  

                                                                                                                          Наука - це організовані знання,

                                                                                                                          Мудрість – це організоване життя.

                                                                                                                                                                                      І.Кант

                                                             Шановна Марино Валеріївно!

   Прийміть щирі вітання і побажання від викладачів циклової комісії мистецтва з нагоди присвоєння Вам наукового ступеня доктора філософії!

    Досягаючи певних висот у науці, людина стає більш освіченішою, більш сильнішою, більш мудрішою!

  Завдяки Вашій великій, кропіткій праці, професіоналізму, відповідальності, ентузіазму Ви досягли поставленої мети. А ми неодмінно пишаємося Вами, Вашими досягненнями в галузі освіти і науки України, Вашими професійними успіхами.

   Нехай доля буде прихильною до Вас! Хай Ваші здобутки проростають у всьому  - в праці на нашій щедрій землі, в любові – небесній і сущій, у всьому прекрасному, що є у світі.

  Бажаємо Вам міцного здоров’я, невтомності у новаторському пошуку, втілення інноваційних проєктів задля прогресу та розвитку України!

   Щиро дякуємо за безмежну працьовитість, щиру людяність, підтримку нашої країни на усіх фронтах!

   04.03.2024 року в Комунальному закладі "Балтський педагогічний фаховий коледж" відбулася виховна година, присвячена феномену Володимира Івасюка "У долі своя весна".

   Молодий хлопець... Його пісні так резонують і допомагають тому, що в них окрім геніальності, музики, тексту, високих мотивів прославляти українську пісню, також його слабкості, радощі й печалі, витівки й жарти. В цих піснях викинута в кущі гітара, бажання бути стильним. В  цих піснях недоспані ночі за роботою і недоспані ночі від кохання, мандри Карпатами, поразки, страх, психічні розлади, а також перемога над ними. В них сумніви і помилки, щастя і свобода, а це все і є життя!

   З цими піснями ми сумуємо за коханою людино, стоїмо на майдані, ховаємося від ракетних обстрілів, ці пісні дають надію, з цими піснями ми переживаємо втрати, признаємося в коханні, з цими піснями наші воїни йдуть в бій, і саме з цими піснями ми зустрінемо мир, бо в цих піснях життя, а життя точно переможе смерть. Його пісні поза часом. Вони вічні, вони - сила наших поколінь!


  Володимир Івасюк - геніальний композитор, поет і співак, який зробив українську естрадну пісню народною і відомою на весь світ. Його композиції стали символом незламності і Незалежності, любові до Батьківщини, рідної мови та культури.

  За своє коротке життя В.Івасюк став легендою. Він є автором 107 пісень, 53 інструментальних творів, музики до кількох вистав.

   4 березня видатному композитору і поету виповнилося би 75 років із дня народження.

  9 лютого 2024 року викладачі та здобувачі КЗ "Балтський педагогічний фаховий коледж" провели профорієнтаційні зустрічі з учнями випускних класів ліцеїв м. Кодима.

   Здобувачам шкільної освіти детально розповіли про умови вступу, навчання  та проживання; показали відео презентацію коледжу, а також виступи студентів та викладачів.

   Приємно було поспілкуватися з випускниками нашого коледжу, які є членами адміністрації та вчителями ліцеїв. Хочемо подякувати колективам закладів за теплі зустрічі!

   Відчути вайб студентського життя можна 25 березня, коли наш освітній заклад гостинно зустрічатиме всіх випускників у День відкритих дверей, де буде ще більше можливостей для ознайомлення з коледжем!

   До зустрічі, в нашій Альма-матер!

    7 лютого для творчих здобувачів освіти першого бакалаврського рівня та фахової передвищої освіти був проведений педагогічний майстер-клас Таран Тетяною Миколаївною, вчителем початкових класів Сінненської гімназії Балтської міської ради Одеської області.

   Тема заходу - "Важливість технологічних умінь для вчителя початкових класів. Особливості навчання технологічної освітньої галузі в сільській школі".

   На початку зустрічі учасники налаштувалися на натхненну працю за допомогою "сонячних промінчиків", потім викладач Меленишин Наталія Борисівна представила гостю як свою приятельку, одногрупницю, випускницю Балтського педучилища, розповіла про захоплення Тетяни Миколаївни вишивкою гладдю, створенням квіткових композицій із цукерок.

   Основною частиною заходу був виступ учительки, яка емоційно, з нотками гумору поділилася власним педагогічним досвідом. Ключовими тезами були важливість естетичного виховання учнів і ролі в цьому процесі дисциплін "Мистецтво" та "Дизайн і технології", ефективність впливу краси на особистість дітей, особливо учнів інтернату та сільської школи, які потребують більшої уваги та підтримки.

   На фотопрезентації студенти розглянули, як творчо Тетяна Миколаївна облаштувала освітнє середовище для свого класу, які цікаві наочні посібники вона виготовляє для учнів.

   Особливе значення вчителька надає тематичному оформленню класної кімнати, створюючи фотозони. Одним з атрибутів для фотосесії є саморобні рамки з пінополістиролу, прикрашені паперовими елементами. Саме таку рамку в кольоровій гамі НУШ колективно виготовили учасники майстер-класу.

    На згадку залишилися яскраві фото і добрі враження.

   Кожен з присутніх поділився тим, що для нього було найбільш цікавим, корисним та приємним. Усі дружно подякували оплесками.

    Таран Тетяна Миколаївна нагороджена подякою від адміністрації КЗ "Балтський педагогічний фаховий коледж".

   Мало хто знає, що грецьке слово "τεχνη" [техно] означає "мистецтво, майстерність, вміння", тобто все прекрасне, на що здатні людські руки та розум. На жаль, технологічна освітня галузь у нашій країні досі недооцінена, недофінансована, але завдяки небайдужості вчителів, їхньому бажанню розвивати учнів, вчити їх самовиражатися, змінюючи свій вигляд та навколишній світ засобами технологій, молодь залюбки цікавиться мистецтвом, творить і передасть цю іскру наступним поколінням.


Меленишин Наталія, викладач технологій, 

методики навчання технологічної освітньої галузі

  Викладачі циклової комісії мистецтва КЗ"Балтський педагогічний фаховий коледж" привітали трудовий колектив з Новорічними та Різдвяними святами! Дякуємо Збройним Силам України за прожитий 2023 рік під УКРАЇНСЬКИМ небом! 

    У КЗ «Балтський педагогічний фаховий коледж» триває декада національно-патріотичного виховання.

  Чергова 31 група (куратор Буяновська В.В), студенти 11 та 21 груп, викладачі мистецтва підготували виховну годину «Хустка – берегиня жіночої вроди».

  Ведучі заходу студентки 31 групи  Стукалюк Каріна та Шендерук Лариса познайомили гостей з народмими традиціями та обрядами. Дослідниці живопису Гошва Крістіна та Скоклєва Олександра повідомили цікаву інформацію про українських художників, які зображували хустку – прикрасу українок.

    Концертна програма заходу включала творчі номери: хоровод з хустками від хореографічного колективу «Річенька» (кер. Разводова Марина Валеріївна), вокально-інструментальну композицію «Вийди, Грицю» у виконанні гурта «Чисті джерела» (кер. Димовський Ростислав Федорович), вірші від учнів 1 класу Структурного підрозділу початкової освіти КЗ «Балтський педагогічний фаховий коледж», пісню «Мамина хустка» від Горячевої  Ольги Іванівни, ансамбль народних інструментів «Дударик» з композицією «Український марш», (кер.Віхренко Тетяна Сергіївна), інсценізацію сватання (Сенчак А. , Селецька Д., Паладій А., Томіна В., Шевельова Х., Паляруш О.), пісню «Рани заживають» від Дарини Кравченко, пісню «Враже» у виконанні вокально-інструментального ансамблю «Phonic» Гажій Д., Селецька Д. (31 група), Жуматій І.(21 група), Віхренко Василь Харитонович та керівник ансамблю Якобчук Сергій Олександрович , дефіле дівчат 31 групи з хустками, пісню «Вірте, люди, у дива» квартету «Eversong» (кер.Кравченко Віктор Валентинович).

    Тримаємо освітній і культурний фронт.

    Разом до Перемоги!

     З метою відродження національної ідентичності та популяризації українського етностилю 12 грудня було проведено неймовірну виховну годину "Хустка - берегиня жіночої вроди". Її підготував дружній, творчий колектив студенток 31 групи на чолі з креативним куратором Вірою Вікторівною Буяновською.

  Організатори заходу збагатили гостей цінними знаннями. Показали роль хустки в народних обрядах, розігравши сцену сватання. Дослідили місце хустки в образотворчому мистецтві: виявляється, український художник О.Мурашко отримав золоту медаль на виставці у Мюнхені за картину "Карусель" (1906 р.), де зобразив двох дівчат у хустках, а сучасна художниця Н.Резніченко створила незвичайну картину "Берегиня", зобразивши жінку-матір у хустині з крилами-хусткою.

   Вразило, що авторів відомої пісні про сорочку "Два кольори" на її створення надихнула саме хустка: чорна з червоними квітами. За короткий час ведучі заходу повідомили багато цікавих фактів про хустку.

 Проте, окрім пізнавальної інформації, глядачі отримали ще й естетичну насолоду від ліричних українських пісень, танців, гри на народних та сучасних інструментах, споглядання різнобарвних хусток під час дефіле дівчат-красунь. Також на сцені виступали щирі та безпосередні першокласниці, вбрані в хустки.

  Захід був логічним продовженням фотопроєкту "Хустка-берегиня", у якому взяли участь, окрім студентів та працівників коледжу, ще й Жінки-Захисниці із Балти: Олена Борейко та Ольга Нюнько. Дякуючи їм та усім нашим Збройним Силам, ми маємо змогу тримати освітній та культурний фронт, використовувати час, сили і таланти для виховання в собі національної гідності та гордості.

  Велика подяка і повага Вірі Вікторівні та невтомним викладачам мистецтва, які залучають дітей та молодь до виховання в собі справжніх українців: вільних, світлих, з прекрасним внутрішнім та зовнішнім світом!

                                                                                                                                                                      Наталія Меленишин

      До Дня Збройних Сил України та напередодні Дня хустки цикловою комісією викладачів мистецтва Комунального закладу "Балтський педагогічний фаховий коледж" презентовано виставку світлин «Хустка-берегиня».

   У фотопроєкті взяли участь Притуляк Тетяна Семенівна, Штурба Антоніна Олегівна, Подуфалова   

Катерина Юріївна, Разводова Марина Валеріївна, Меленишин Наталія Борисівна, Буяновська Віра Вікторівна, Горячева Ольга Іванівна, Ядвіга Оксана Вікторівна, Присяжнюк Інна Василівна з донькою Валерією, Маковський Павло Павлович з мамою Мариною Анатоліївною, Карабіненко Ірина Олександрівна, Заборська Ксенія, а також наші військові Борейко Олена Миколаївна та Нюнько Ольга Володимирівна.

  Світлини створили випускники КЗ «Балтський педагогічний фаховий коледж» Древіцька Юлія, Шендерук Дмитро та студентка 31 групи Синячова Тетяна.

     Образи в хустках виконала Горячева Ольга Іванівна, костюмер закладу освіти.

  Висловлюємо подяку за надані хустки та старовинні предмети Перепилюк Олені, директору Гольмянського сільського будинку культури, Борбелі Ірині, директору Борсуківського сільського етнографічного музею, Ткачу Петру Астафійовичу, директору Балтського історичного музею.

Щиро дякуємо адміністрації освітнього закладу за сприяння реалізації фотопроєкту.

#день_української_хустки_БПФК

    Напередодні Дня Збройних Сил України, Дня української хустки та в рамках чергування циклової комісії викладачів мистецтва КЗ "Балтський педагогічний фаховий коледж" відбулося відкриття виставки світлин "Хустка-берегиня".

  Цей фотопроєкт присвячено нашим військовим, завдяки яким ми маємо змогу жити, навчатися, працювати.

     На світлинах можна побачити балтянок- жінок, які стали на захист Батьківщини, а саме: Олену Борейко - солдат-зв'язківець 124 окремої бригади територіальної оборони та Ольгу Нюнько - лейтенант, начальник групи персоналу.

    У минулому окрасою жінок була хустка, яка не тільки прикрашала, будучи елементом вбрання, а й була родинним оберегом. Хустка супроводжувала дівчину під час заручин, весілля, протягом усього життя. Мати дарувала козаку хустку, проводжаючи на війну.

   Працівники та здобувачі освіти нашого закладу підтримали ініціативу Віри Вікторівни Буяновської у створенні фотовиставки й стали моделями різних образів на світлинах.

     Втілила різні способи зав'язування хустки костюмер коледжу Горячева Ольга Іванівна.

    Світлини створено фотографами - випускниками коледжу Юлією Древіцькою, Дмитром Шендеруком, а також студенткою 31 групи Синячовою Тетяною.

     Вітаємо наших захисників і захисниць з Днем Збройних Сил України!

     Дякуємо за мирне небо, за можливість працювати та навчатися в режимі офлайн!

    4 грудня відбувся захист курсових робіт із методики навчання технологічної освітньої галузі студентами першого бакалаврського рівня.

  Горячкун Тетяна успішно захистила роботу на актуальну тему "Проблема використання технології бісероплетіння для національного самовираження". Дослідження показало, що сучасні учні, студенти, вчителі не достатньо компетентні у традиційних бісерних прикрасах українців, а бісерні вироби, пропоновані сучасними підручниками, не мають національного змісту. Тетяна ознайомилася з видами народних бісерних прикрас: силянкою, ґерданом, кризою, котильоном, з сучасним широким асортиментом прикрас в національному стилі. І на захист одягнула красивий ґердан. З учнями 4 класу студентка провела роботу з формування здатності до національного самовираження через бісероплетіння: діти виготовили патріотичні браслетики. Також Горячкун Т. взяла участь у міжнародній науково-практичній конференції з тезами доповіді, що пов'язані з її темою курсової роботи.

  Тетяна Матвієнко теж працювала над важливим дослідженням: "Проблема розвитку учнів засобами техніки квілінгу". Студентка зазначила, що сучасне покоління молодших школярів має залежність від ґаджетів. Це шкодить розвитку дрібної моторики, яка пов'язана із розумовою діяльністю. Тому корисно залучати дітей до занять квілінгом. Тетяна дослідила історію квілінгу, технологію, приладдя для роботи, проаналізувала за підручниками методику навчання квілінгу. На практиці провела роботу з ефективної організації діяльності на уроці, що дозволило школярам захопитися квілінгом, швидко і якісно виготовити "Равликів".

   Студентки взяли багато цінного із процесу і результату написання курсових робіт. Обидві Тетяни уже працюють педагогами, тому набуті компетентності їм знадобляться.

    Пишаюся нашими здобувачами освіти!

                                                                                                                                                 Керівник Наталія Меленишин

         Свищики, війна та викладання у житті фермерки Віри Буяновської з Гольми

   Посилання на статтю  Новинар.City 


                                                                          Гідність обов'язково переможе

    З метою формування громадянської ідентичності, розвитку лідерських якостей особистості для студентів 31 групи Комунальний заклад «Балтський педагогічний фаховий коледж»  було проведено захід до Дня Гідності та Свободи.

  Учасники активно долучилися до роботи в командах, в яких візуалізували поняття "гідність", створили "Хмаринку гідності", опрацювали технологію "Метафоричні світлини", виконали вправу "4 хвилини", а також написали листи собі в майбутнє.

  Всі матеріали заходу із Путівника Усесвітнім Днем Гідності в Україні 2023, розробленого творчою командою ГО "ЕдКемп Україна".

#gdignity

#gdignityUkraine

#31_група_БПФК

  16 листопада 2023 року відбулося онлайн-засідання регіонального методоб’єднання викладачів дисциплін «Технології» і «Мистецтво» педагогічних фахових коледжів Південного регіону України.

  У заході взяли участь педагоги з 13-ти закладів фахової передвищої освіти, у тому числі викладачі Балтського педагогічного фахового коледжу: Меленишин Наталія Борисівна і Буяновська Віра Вікторівна.

  Наталія Борисівна виступила з доповіддю про значення сучасних технік і технологій у формуванні творчої особистості майбутніх учителів початкової освіти, поділилася досвідом креативної плідної співпраці зі студентами та власними творчими досягненнями і знахідками. Продемонструвала, як можна цікаво поєднувати різні техніки та різні матеріали в одному виробі, як можна створювати красиві аплікації з непотребу.

  Наголосила на тому, що в теперішній час надважливим є використання технологій для власного культурного і національного самовираження. Для цього варто більше уваги приділяти вивченню народного декоративно-ужиткового мистецтва, українських символів і традицій.

   Сяючі очі, щирі посмішки, відверте і невимушене спілкування – така атмосфера на святі в Балтському педагогічному фаховому коледжі. Викладачі та студенти вітають усіх з Днем студента та щиро радіють, адже у такий час не втрачають надію на перемогу, та дякують нашим Збройним Силам України за можливість жити, працювати та любити. 

Святковий концерт до Дня студента (посилання на відео) 

   З метою формування національної ідентичності студентської молоді, виховання інтересу до народних ремесел, поваги до культурних надбань українського народу 17 жовтня 2023 року дирекцією КЗ «Балтський педагогічний фаховий коледж» була організована екскурсійна поїздка здобувачів освіти до Борсуківського етнографічного музею.

  Автентична світлиця 1920 року в якій понад 400 експонатів – старовинних речей побуту, зібрані жителями села та працівниками музею. Унікальні ікони, вишивки, глиняний посуд, ткацький верстат й інші речі створюють уявлення про українську родину, яка жила століття тому. Студенти мали змогу відвідати майстер-клас з петриківського розпису від Тетяни Борбели, а сьогодні ще раз помилуватися творами талановитої майстрині.

   Щиро вдячні директору Борсуківського сільського етнографічного музею Ірині Борбелі та директору Балтського історичного музею Петру Ткачу за змістовну та цікаву екскурсію.

    Окреме спасибі за локацію для фото та смачну кашу, приготовлену привітними господинями з с.Борсуки за традиційним рецептом.

    Цінуємо та бережемо народні традиції!

    Дякуємо ЗСУ за можливість навчатися та працювати під мирним небом!

    Слава Україні!

Куратор 31 групи

Віра Буяновська

 З Днем художника! 

    1 жовтня – Міжнародний день музики

   Музика одна з прекрасних естетичних цінностей людства. Вона виступає інструментом самовираження і натхнення, служить джерелом непередаваних відчуттів і емоцій. Музика скрашує життя людей, змушує їх радіти і співпереживати, відкриваючи двері в прекрасний світ звуків і коливань наших власних струн душі.

  Вітаємо з Міжнародним Днем музики всіх шанувальників цього прекрасного виду мистецтва: викладачів, музикантів, співаків, диригентів, усіх, хто просто любить музику.

  Всім бажаємо краси та гармонії, радості, творчості та великої насолоди від спілкування з багатогранних світом музики. Хай же повниться мистецька жага новими силами – у щасті, здоров’ї, радості на многії літа!

   Віри і впевненості, світла в душі та радості в серці!

    Сьогодні на занятті методики навчання технологічної ОГ ми зі студентами 31, 32 і 34 груп завітали на екскурсію до Балтського історичного музею. Директор Петро Ткач люб'язно нас зустрів і презентував чудову виставку солом'яних виробів покійної Галини Кушнір, народної майстрині. Він цікаво розповів про її життєвий і творчий шлях, звернувся до юнаків та дівчат з мудрими настановами і добрими побажаннями.

   Кожна робота, яку ми побачили на виставці - унікальна, просякнута любов'ю до України.

Хоч Галини Костянтинівни немає серед нас, але золоті витвори її золотих рук досі зігрівають душу теплотою краси.

    Зі студентами 31 групи, викладачами мистецьких дисциплін і працівниками КЗ "Балтський педагогічний фаховий коледж" відвідали майстер-клас петриківського розпису від мисткині Тетяна Борбела з с.Борсуки.

Художниця поділилася з присутніми власними секретами виконання традиційного народного малярства, яке популярне як в Україні, так і далеко за її межами.

   Щиро дякуємо пані Тетяні за творчість, любов до рідної землі, популяризацію народного мистецтва серед студентської молоді.

    Особлива вдячність Tatyana Pritulyak та Петро Ткач за організацію майстер-класу.


Петриківські диво-квіти

На картині і тарелі,

на сорочці й рушнику —

всюди квіти ці веселі,

ми між них — як в квітнику.

Петриківські диво-квіти —

кольорів дзвінкий розмай;

квіти кажуть всьому світу:

«Україна — справді рай».

У тих квітах — наша мова,

наші ріки і поля...

Петриківка світанкова

кожне серце звеселя.

І ясніше сонце світить,

й знов зозуля нам кує...

Світ по цих прекрасних квітах

Україну впізнає.

Автор вірша: Наталка Поклад, випускниця Балтського педагогічного училища.

  Воркшоп з написання есе від викладача коледжу, кандидата філологічних наук Димовської Анни Костянтинівни відвідали викладачі мистецьких дисциплін.

    Ми дізнались про походження, стилі есеїстики, етапи написання есе.

   Щиро дякуємо чарівній лекторці за натхненний настрій, нові знання та можливість хоч ненадовго стати студентами.

   Під керівництвом Марини Разводової, голови циклової комісії викладачів мистецтва, 7 вересня відбулось засідання циклової комісії.

    На порядку денному було обговорення основних напрямків роботи та завдання циклової комісії.

Засідання пройшло в невимушені атмосфері спілкування, бо лише спільними зусиллями ми отримаємо бажанні результати!

    Дякуємо ЗСУ за можливість навчатися та працювати!

   Студенти #31_групи КЗ "Балтський педагогічний фаховий коледж" долучаються до флешмобу та бажають усім учасникам освітнього процесу мирного й успішного навчального року. 

373305842_261633083482926_6571246953081010198_n (1).mp4

   Любов до своєї землі, держави, освітнього закладу починається з найменшого – бажання і прагнення жити в чистому середовищі!

  Сьогодні ПЦК викладачів мистецтва активно долучилася до прибирання території коледжу. Краса навколо нас!