Новини ЦК

   Конкурс студентських проєктів з напрямку правознавства - «Я – громадянин!». Історичний батл «Доба козаччини в історії України»


  Згідно плану роботи методичної комісії викладачів історії, суспільних наук та правознавства ЗФПО Одеської області, студенти КЗ «Балтський педагогічний фаховий коледж» були задіяні в низці заходів. Так, 19 квітня 2024 р. студенти Жуматій Ілля (21 гр.) та Грабован Микола (22 гр.) брали онлайн-участь в «Історичному батлі “Доба козаччини в історії України”», а 26 квітня студенти 14 групи Остроухов Павло та Ярова Наталія - в онлайн-конкурсі студентських проєктів з напрямку правознавства - «Я – громадянин!», де представляли дослідження «Я – громадянин! Я – майбутній вчитель! (Або деякі аспекти юридичної відповідальності освітян в умовах воєнного стану)». Здобувачі освіти - в обох активностях - виявили високий рівень сформованості історичної, правової та громадянської компетентностей, гідно представили навчальний заклад на обласному науково-методичному майданчику. Здобуті компетентності дозволять студентам в подальшому ефективно вирішувати задачі громадянської та історичної освітньої галузі в професійній освітній діяльності, виховувати майбутніх національно свідомих громадян – Захисників та Захисниць України!

   12 березня 2024 р. на базі ВСП «Одеський технічний фаховий коледж» за допомогою засобів дистанційного навчання відбулася обласна олімпіада з дисципліни «Основи філософських знань» серед студентів закладів фахової передвищої освіти Одеської області. Учасники олімпіади виконували завдання на платформі «VSEOSVITA». Від нашого коледжу у даній олімпіаді взяли участь студентки 45 групи Стафійчук Анастасія та Олійник Анастасія. Студентки зайняли І командне місце.

   Вітаю та пишаюся нашими студентками.

   Дякую їм за відповідальне, добросовісне ставлення до підготовки олімпіади з основ філософських знань.

  Бажаю їм подальших успіхів. Тримаємо освітянський фронт! Разом до Перемоги! Слава Україні! Героям Слава!

Посилання на пост про результати обласної олімпіади з основ філософських знань:https://www.facebook.com/share/maTQ226S1GntA9i1/  

    Весна 2024 року – Переможна! В цьому глибоко переконані здобувачі освіти та викладачі й працівники КЗ «Балтський педагогічний фаховий коледж». Своїм навчанням та працею, наближаючи омріяну Перемогу! Так, студенти, лаборанти та викладачі циклової комісії соціально-економічних і природничих дисциплін та фізико-математичних дисциплін КЗ «Балтський педагогічний фаховий коледж» в рамках місячника, оголошеного Балтською ОТГ, 10 квітня 2024р. упорядкували розарій на подвір’ї педагогічного коледжу. Тримаємо освітянський фронт! Разом до Перемоги! Слава Україні! Героям Слава!               

                                   

  

                                                       Популяризація української поезії

     #45_група___Ліна_Костенко

                                      

  

                                                              #ВеснаЩоНадихаєДоПеремоги

     5 березня 2024р. здобувачі освіти під керівництвом викладача природничих дисциплін Наталії Нікітюк і лаборантів Раїси Сорокіної та Ольги Драганюк активно займалися упорядкуванням  квітника на території КЗ «Балтський педагогічний фаховий коледж»: підрізали троянди, прибирали територію від опалого листя, поламаних гілок дерев, перекопували грунт.

    Дякуємо Збройним Силам України за можливість навчатися і працювати в режимі офлайн! Разом до Перемоги!

    04.03.2024 року в Комунальному закладі "Балтський педагогічний фаховий коледж" відбулася виховна година, присвячена феномену Володимира Івасюка "У долі своя весна".

    Молодий хлопець... Його пісні так резонують і допомагають тому, що в них окрім геніальності, музики, тексту, високих мотивів прославляти українську пісню, також його слабкості, радощі й печалі, витівки й жарти. В цих піснях викинута в кущі гітара, бажання бути стильним. В  цих піснях недоспані ночі за роботою і недоспані ночі від кохання, мандри Карпатами, поразки, страх, психічні розлади, а також перемога над ними. В них сумніви і помилки, щастя і свобода, а це все і є життя!

    З цими піснями ми сумуємо за коханою людино, стоїмо на майдані, ховаємося від ракетних обстрілів, ці пісні дають надію, з цими піснями ми переживаємо втрати, признаємося в коханні, з цими піснями наші воїни йдуть в бій, і саме з цими піснями ми зустрінемо мир, бо в цих піснях життя, а життя точно переможе смерть. Його пісні поза часом. Вони вічні, вони - сила наших поколінь!

    21 лютого 2024 року відбувся другий тур олімпіади з біології. Олімпіада проводилася офлайн у два етапи: перший  – теоретичний та  другий – практичний.  Учасники олімпіади показали високий рівень теоретичної та практичної підготовки.

Дякуємо Збройним Силам України на можливість навчатися та працювати в режимі офлайм!

  22 лютого 2024 року для здобувачів ІІІ курсу фахової передвищої освіти та здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти викладач соціально-економічних дисциплін Тетяна Кифоренко провела виховний захід «Небесна Сотня – в пам’яті назавжди».

Залишаємося гідними своїх Героїв! Слава Україні! Героям Слава!

  Відповідно до плану роботи Приймальної комісії КЗ «Балтський педагогічний фаховий коледж» заступник директора з гуманітарної освіти і виховання Тетяна Притуляк, завідувач бібліотеки Тетяна Зубарева, викладач природничих дисциплін Наталія Нікітюк, голова циклової комісії соціально-економічних дисциплін Анатолій Лекар 21 лютого 2024 року проводили профорієнтаційну роботу з випускникам 9 – 11 класів в таких закладах освіти: Зеленогірський ліцей, Гвоздавський ліцей, Познанський ліцей, Ясенівський ліцей.

    Адміністрація педагогічного коледжу щиро вдячна директорам та педагогічним колективам закладів освіти за організацію зустрічі з учнями.

    Дякуємо Збройним Силам України за можливість працювати та навчатися в режимі офлайн!

    29 січня 2024 року в актовій залі КЗ «Балтського педагогічного фахового коледжу»  для здобувачів освіти І-ІІ курсів викладачами циклової комісії соціально-економічних та природничих дисциплін було проведено відкриту лекцію «Подвиг Героїв Крут: подвиг через століття». Максим Чорба та Оксана Ядвіга детально ознайомили слухачів з історичними подіями боротьби за державотворення. Лектори провели аналогію, що за 106 років не змінився ні ворог, ні його методи. Наголосили на тому, що потрібно відкинути сентиментальність, ставлячи на противагу героїзм українських військових, навчитися шанувати подвиги захисників України, і не дозволяти ворожій пропаганді перетворювати їх з героїв на жертви, а перемогу на трагедію. Розуміючи суть російського імперіалізму, рашизму, шовінізму ми зможемо перемогти ворога сьогодні.

    Слава Україні! Героям Слава!

  22.01.24р. в актовій залі закладу освіти для здобувачів освіти І-ІІ курсів головою предметно-циклової комісії соціально-економічних дисциплін Лекарем А.М.  проведено лекцію «Ідея Соборності України через призму російсько-української війни». Лектор детально ознайомив слухачів із історичними етапами формування українського державотворення. Лекар А.М. зауважив, що сьогодні Соборність для України – це деокупація всіх територій України, захоплених ворогом, відновлення єдності із Донеччиною, Луганщиною та Кримом. Соборність передбачає не лише пам’ять про спільне минуле, а й потребує згуртованої співпраці заради майбутнього. Коли ми, з різних регіонів, разом працюємо, створюємо знакове і важливе, боремося із окупантами, відстоюємо свою соборність і волю заради власної держави.

   Присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять всіх воїнів, які загинули за часи здобуття Україною незалежності.

   Ми сильні! Ми вільні! Ми Україна! Слава Україні! Героям Слава!

 22 листопада 2023 року відбулася онлайн  IV студентська науково-практична конференція з хімії та біології серед закладів освіти Одеської області  «Застосування фізико-хімічних та біологічних процесів для безпеки харчових продуктів». Ярова  Наталія Олексіївна, студентка 14 групи та Нікітюк Наталія Федорівна, викладач біологічних дисциплін виступили з доповідю на тему "Дива кулінарії або молекулярна кухня в нашому харчуванні".

 21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи. Цей день встановлено «з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об'єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року — лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору…»

  Тому в цей день викладачі циклової комісії соціально-економічних дисциплін провели для здобувачів освіти І – ІІ курсів лекцію «Заряджені гідністю та жагою свободи».

                                                      Ми – Сильні! Ми – Вільні! Ми – Україна!

                                                Слава Збройним Силам України! Героям Слава!

 Викладачі природничих дисциплін Наталія Нікітюк, Тетяна Притуляк 17 листопада 2023 року взяли участь у роботі регіонального методичного об’єднання викладачів природничих дисциплін у форматі online. На семінарі було обговорено актуальні питання вищої передфахової освіти на чолі з Головою регіонального методичного об'єднання Віктором Косенко у місті Запоріжжя. Визначені головні напрямки роботи на поточний навчальний рік .

  14 листопада 2023 р., на базі КЗ «Балтський педагогічний фаховий коледж», відбулось онлайн-засідання регіонального методичного об’єднання викладачів соціально-економічних дисциплін педагогічних фахових коледжів Південного регіону України. В роботі РМО взяли участь 26 викладачів, що представляли 12 навчальних закладів: КЗ «Балтський педагогічний фаховий коледж» (Лекар А.М., Чорба М.Д., Ядвіга О.В.), КЗ «Білгород-Дністровський педагогічний фаховий коледж» (Боровікова-Абажер О.В.), КЗ «Жовтоводський фаховий педагогічний коледж» Дніпропетровської облради (Миргородська Л.Г., Сулима М.Г.), Кременчуцький педагогічний фаховий коледж ім. А.С. Макаренка (Брусенко М.М., Пилипенко В.О., Ступак Ю.І.), КЗ «Одеський педагогічний фаховий коледж» (Зиновєєва І.Л., Битка В.В.), Олександрійський педагогічний фаховий коледж ім. В.О. Сухомлинського (Бикова О.О., Мендіковська Л.І., Гармаш О.М.), КЗ «Уманський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж ім. Т.Г. Шевченка Черкаської облради» (Смілянець В.В., Мартинюк Л.О., Пахольчук І.С.), Педагогічний фаховий коледж КЗВО «Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія» Запорізької облради (Магдій Г.О., Зінченко Р.В., Орловська Л.О.), КВНЗ «Нікопольський педагогічний фаховий коледж» Дніпропетровської облради (Ходак В.Л., Качура К.М., Калашник М.В.), Дніпровський фаховий педагогічний коледж КЗВО «Дніпровська академія неперервної освіти» Дніпропетровської облради (Луценко В.В.), КЗФПО «Новобузький фаховий педагогічний коледж» Миколаївської області (Горб Т.Й.), КВНЗ "Бериславський фаховий педагогічний коледж" Херсонського держуніверситету (Лис А.А.).

   Відповідно до плану засідання, учасники заслухали та обговорили актуальні для професійного загалу доповіді: «Імплементація в освітній простір фахової передвищої освіти України європейського досвіду громадянської освіти» (Качура К. М.), «Становлення громадянської компетентності засобами соціально-економічних дисциплін» (Мендіковська Л.І.), «Позанавчальна пізнавальна діяльність студентів як чинник особистісного зростання» (Боровікова-Абажер О.В.), «З досвіду впровадження навчальної дисципліни «Історія: український спротив»» (Лекар А.М.).

  Було проаналізовано виконання рішень попереднього РМО та визначено напрями співпраці на 2023-2024 н.р., зокрема: активізація національно-патріотичного виховання, розвиток критичного мислення здобувачів освіти в контексті протидії рашистській пропаганді, формування громадянської компетентності студентів, вивчення історії українського національного спротиву та ін.

  Шляхом «вільного мікрофону» відбувся обмін досвідом щодо особливостей організації навчально-виховного процесу в умовах воєнного стану.

  Доповіді учасників, протокол роботи, тези обговорення, методичні напрацювання учасників РМО найближчим часом будуть розміщені в «Інформаційно-методичному віснику методичного об’єднання викладачів соціально-економічних дисциплін педагогічних фахових коледжів Південного регіону України - 2024» для ознайомлення.

  Модерував співпрацю голова ЦК соціально-економічних та природничих дисциплін КЗ «Балтський педагогічний фаховий коледж» Лекар А.М., голова регіонального методичного об’єднання викладачів соціально-економічних дисциплін педагогічних фахових коледжів Південного регіону України.

  1 листопада 2023 р. відбулась обласна онлайн-конференція студентських проєктів на тему: «Видатні постаті Одещини: відома та невідома історія» серед здобувачів освіти закладів фахової передвищої освіти, організатором якої виступило обласне методичне об’єднання викладачів історії, соціальних дисциплін і правознавства ЗФПО Одеської області.

  В конкурсі взяло участь 16 здобувачів освіти від 12 навчальних закладів. КЗ «Балтський педагогічний фаховий коледж» представляли студент 22 групи Вознюк Володимир (науковий керівник - викладач соціально-економічних дисциплін Чорба М.Д.) та студентка 45 групи Кравченко Катерина (науковий керівник - викладачка соціально-економічних дисциплін Ядвіга О.В.). Студенти презентували науково-дослідницький проєкт «Юрій Тютюнник – героїзм та трагедія учасника визвольних змагань» та посіли І місце в номінації «Уродженці Одещини – творці української історії». Вітаємо студентів та їх керівників, разом до перемог!

   До Дня захисників та захисниць України викладачі соціально-економічних дисциплін Ядвіга О.Д., Чорба М.Д. та Лекар А.М. 2 жовтня 2023 р. провели відкриту виховну лекцію «Боролися! Боремося! Поборемо!» для здобувачів освіти КЗ «Балтський педагогічний фаховий коледж». Лектори розкрили історію виникнення свята, охопили історичний період боротьби українського народу з поневолювачами від Руси-України, козацької доби, УПА до війни 2014-2023 рр. держави-агресора рф проти України. Зворотний зв’язок зі студентами засвідчив їх небайдужість до мілітарної історії України та впевненість в перемозі над рашизмом.

   6-7 вересня 2023 р. голова ЦК соціально-економічних та природничих дисциплін Лекар А.М. брав участь в роботі Міжнародної наукової конференції «Історія, політологія, філософія та соціологія: напрями розвитку у ХХІ столітті», що в дистанційному режимі відбулась на базі Куявського університету у Влоцлавеку (Республіка Польща).

  Викладач презентував доповідь «Навчальна дисципліна «Історія: український спротив» як ресурс посилення національно-патріотичного виховання студентської молоді», в якій популяризував досвід КЗ «Балтський педагогічний фаховий коледж» по запровадженню в освітній простір нових навчальних дисциплін, що підвищують професійні компетентності здобувачів освіти та готують громадян України до національного спротиву проти держави-агресора рф. Ознайомитись з доробком можна у збірнику матеріалів конференції за адесою: DOI https://doi.org/10.30525/978-9934-26-343-9-3

  19-21 травня 2023 р. викладач соціально-економічних  дисциплін Лекар А.М. брав участь в роботі І Міжнародної науково-практичної конференції «Українська історія у публічному просторі», яка в онлайн-режимі відбулась на базі Волинського національного університету ім. Лесі Українки (м. Луцьк).

 На засіданні секції «Українська освіта в історичному вимірі» викладач презентував присутнім доповідь «Національно-патріотичне виховання студентської молоді на заняттях історії в умовах воєнного стану», в якій сфокусувався на формах, методах, прийомах, технологіях навчання та виховання здобувачів освіти, які уявляються найбільш продуктивними в контексті національно-патріотичного виховання. Ознайомитись з доробком можна у збірнику матеріалів конференції за адесою: DOI https://doi.org/10.36059/978-966-397-299-2-18

Тренінг " Стаємо сильнішими разом"

   2 лютого 2023 р., в межах реалізації швейцарсько-українського проєкту DECIDE, в КЗ "Балтський педагогічний фаховий коледж" Кифоренко Тетяною було проведено тренінг на актуальну тему "Стаємо сильнішими разом» (використання ресурсів ОДГ/ОПЛ задля сприяння інтеграції дітей, які опинилися в умовах війни) для студентів першого бакалаврського рівня. Під час тренінгу студенти були ознайомлені з методикою використання ресурсів освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини (ОДГ/ОПЛ) задля сприяння інтеграції дітей, які опинилися в умовах війни. Зокрема, зі студентами були проведення наступні активності: "Діти війни", "Серце", "Перші враження", "Якби я був(ла) чарівником(цею)", "Долонька".

   Маю надію, що продемонстровані навчальні ресурси дозволять майбутнім педагогам урізноманітнити майбутню професійну діяльності щодо використання ресурсів ОДГ/ОПЛ для розвитку демократичної взаємодії в дитячих спільнотах задля сприяння інтеграції дітей, які опинилися в умовах війни.

     Дякую всім студентам-учасникам тренінгу, гостям та помічницям з 11 групи. До нових зустрічей.

#DECIDE #ОДГ_ОПЛ #СтаємоСильнішимиРазом

   Лекція «Ідея Соборності України через призму російсько-української війни»


   23.01.23р. в актовій залі закладу освіти для студентів І курсу головою предметно-циклової комісії соціально-економічних дисциплін Лекарем А.М. проведено лекцію «Ідея Соборності України через призму російсько-української війни». Лектор детально ознайомив слухачів із історичними етапами формування українського державотворення. Лекар А.М. зауважив, що сьогодні Соборність для України – це деокупація всіх територій України, захоплених ворогом, відновлення єдності із Донеччиною, Луганщиною та Кримом. Соборність передбачає не лише пам’ять про спільне минуле, а й потребує згуртованої співпраці заради майбутнього. Коли ми, з різних регіонів, разом працюємо, створюємо знакове і важливе, боремося із окупантами, відстоюємо свою соборність і волю заради власної держави.

   Присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять всіх воїнів, які загинули за часи здобуття Україною незалежності.

   Організатори заходу вдячні квартету викладачів «Vіl’ni» за участь у заході та пропаганду традицій і культури українського народу засобами мистецтва.

                                                                       Ми сильні! Ми вільні! Ми Україна!

    Семінар-тренінг в межах Швейцарсько-українського проєкту DECIDE – «Демократизація для розвитку демократичної освіти»


    Впродовж 4-13 січня 2023 р. викладачка Кифоренко Т.Т. була активною учасницею семінар-тренінгу в межах Швейцарсько-українського проєкту DECIDE – «Демократизація для розвитку демократичної освіти» семінар-тренінг для науково-педагогічних працівників закладів післядипломної педагогічної освіти "Стратегія розвитку ЗЗСО: на шляху до школи дієвої демократії. Менторський супровід розроблення та реалізації стратегії розвитку ЗЗСО» в м. Київ.

    Зокрема, керуючись демократично-партисипативною основою розробки та реалізації стратегії розвитку ЗЗСО, опрацювала ключові кроки дорожньої карти розробки та реалізації стратегії розвитку ЗЗСО, зокрема щодо створення робочої групи, розроблення профілю ЗЗСО та проведення оцінювання задля визначення векторів розвитку, а також визначення цінностей, місії, візії, стратегічних напрямків та операційних цілей розвитку ЗЗСО, навчилася змодельовувати процес розробки стратегії, напрацьовувати план впровадження стратегії через реалізацію проєктів розвитку.

     Результатом участі Тетяни Тимофіївни у семінарі-тренінгу стало отримання сертифікату на 45 годин/1.5 кредиту ЄКТС, а також з лютого 2023 р. розпочне менторський супровід ЗЗСО однієї з пілотних шкіл Одеської області щодо розроблення та реалізації стратегії розвитку, який триватиме до грудня 2023 р.