Яскраві сторінки педагогічної практики

                          Педагогічна конференція по підведенню підсумків безперервної педагогічної практики


   24 квітня 2024 року в Комунальному закладі «Балтський педагогічний фаховий коледж» було проведено педагогічну конференцію студентів ІV-го курсу освітньо-професійного ступеня «Фаховий молодший бакалавр».

     Безперервна переддипломна практика – це підсумковий вид практичної підготовки здобувачів освіти, один із найважливіших засобів формування ключових компетентностей, необхідних вчителю Нової української школи.

     Конференція проводилася за участю дирекції коледжу, методистів педагогічної практики, студентів ІV-го та ІІІ-го курсів.

Директор коледжу Сергій Іванніков зазначив, що педагогічна практика студентів проходила в умовах воєнного стану, відмітив, що базові освітні заклади створили необхідні безпечні умови для проходження студентами практики з основної та додаткових спеціальностей. Це і є важливою запорукою для позитивного психологічного стану під час проведення уроків та виховних заходів. Під час спілкування із студентами Сергій Іванович залучив їх до розмови, давав їм можливість поділитися своїми враженнями від спілкування з дітьми, висловити свою думку щодо оцінювання власних педагогічних дій, охарактеризувати взаємодіяльність методиста та практиканта, співпрацю вчителя та практиканта.

   Студенти охоче ділилися враженнями про свої успіхи, розповідали про труднощі, які виникали при проходженні практики, жоден студент не розчарувався в обраній професії. Практиканти зробили висновок, що навіть в умовах воєнного стану практика є необхідною і цікавою складовою їх практичної підготовки.

 Студенти ІV-го курсу виступили із звітами про особливості формування під час педагогічної практики ключових компетентностей учнів початкових класів.

  Так, Кравченко Катерина поділилася враженнями про проведення уроків рідної мови та літературного читання. Відзначила, що, на її думку, основним питанням на цих уроках є формування орфографічних та пунктуаційних навичок учнів та розвиток творчих здібностей, формування творчої особистості.

  Бурлик Юлія розкрила питання «Застосування інноваційних технологій навчання на уроках математики», про важливість використання ротаційної моделі «Щоденні три».

  Стафійчук Анастасія поділилася враженнями про проведення уроків «Я досліджую світ». Саме такий навчальний предмет формує компетентності в галузі природничих наук, формування основ наукового світогляду та критичного мислення.

   Мішкой Катерина розкрила питання «Реалізація ідей концепції Нової української школи на уроках образотворчого мистецтва та трудового навчання». Відзначила, що на уроках мистецтва закладаються основи культурної компетентності, цінності у процесі пізнання мистецтва та художньо-творчого самовираження, повага до національної та світової мистецької спадщини. Також Катерина зачитала свій вірш, який написала під час проходження переддипломної практики.

    Цікавими були звіти студентів про проходження практики з додаткових спеціалізацій.

   Олійник Анастасія розповіла про враження від проходження практики соціального педагога. Під час практики студенти змогли детально ознайомитись з системою роботи соціального педагога в школі, складанням необхідної документації, які мають місце у роботі соціального педагога.

   Танасійчук Богдан поділився думками щодо проходження практики з додаткової спеціалізації «Вчитель фізичної культури». Студент ше раз переконався, що освітні заклади через систему оздоровчих заходів створюють всі умови для виховання здорового способу життя. За час практики удосконалив уміння проводити фізкультурно-оздоровчу роботу, закріпив одержані на базі коледжу теоретичні знання з методики фізичної культури.

 Практиканти подали третьокурсникам ряд настанов, суть яких полягає в тому, що лише творчий, успішний, конкурентноспроможний учитель може правильно повести за собою сучасних дітей.

   Конференція завершилася виступом Віри Петрівни, яка сказала:

«Організація переддипломної  педагогічної практики спрямована на виконання державних вимог підготовки відповідно до спеціальності та додаткової спеціалізації, метою якої є безперервність, послідовність оволодіння студентами професійною діяльністю відповідно до програми практики, логічний взаємозв’язок і поєднання теоретичного і практичного навчання, наступність усіх етапів практик.

   Сьогодні у такий важкий час для нашої країни, час війни,  всі 24 студенти успішно пройшли даний вид практики. То ж ми не перестаємо дякувати ЗСУ, всім, хто віддає свої сили, розум та найдорожче – життя  за нашу країну, за наших людей, за можливість жити, навчатися, здобувати освіту та оволодівати професією».

   Віра Петрівна зачитала наказ про підсумки переддипломної практики.

   То ж разом наближаймо Перемогу! Слава Збройним Силам України! Слава Україні! Героям Слава!

 

                                                                                                             Завідуюча навчально-виробничою практикою Печарська Віра Петрівна

                                                            Педагогічна практика студентів ІV-го курсу


   Переддипломна практика – одна із основних складових професійної підготовки майбутніх педагогів. Саме під час проходження цього виду практики студенти можуть максимально спробувати свої сили в обраній професії, творчо використовувати знання, отримані на навчальних заняттях та методик викладання в початкових класах.

   Відвідані методистами уроки, відгуки вчителів початквоих класів є підтвердженням того, що студенти старанно готуються до своїх уроків, активно набувають педагогічного досвіду, вдало впроваджують сучасні технології навчання. Майбутні фахівці вміють створити в класі творчу, доброзичливу атмосферу, проводять цікаві виховні заходи, свята, дитячі розваги.

  Практиканти піклуються про життя та здоров’я дітей під чпс повітряних тривог, стараються підтримати тих, у кого батьки сьогодні захищають від ворога нашу країну, проявляють турботу про дітей, які змушені були залишити свої рідні домівки, своїх друзів. Для таких категорій студенти проводять психолого-педагогічні тренінги, залучають їх до активного дозвілля.

   Безперервна практика сприяє активній підготовці до подальшої роботи на посаді вчителя основної та додаткової спеціальності.

 

                                                                                                                                  Завідувач  навчально-виробничої практики В.П.Печарська

                                                                 Педагогічна практика студентів ІІІ-го курсу

   «Пробні уроки» є однією з важливих видів роботи на шляху підготовки майбутнього вчителя. Адже саме тут здобувачі освіти практично знайомляться з Державним стандартом початкової освіти, Типовими  освітніми програмами, закріплюють знання програм початкової школи і змісту навчального матеріалу в 1-4 класах. Під час проведення Пробних уроків практиканти організовують  учнів на творчу роботу, вчаться оволодівати  увагою дітей і активізувати їх розумову діяльність, викликаючи інтерес до матеріалу, який вивчається на уроці.

    Методисти педагогічної практики та вчителі шкіл налаштовують студентів на активне впровадження інноваційних технологій навчання, використання цікавих видів роботи, ігрових ситуацій. У студентів формується вміння працювати в інклюзивних класах. Педагогічна практика «Пробні уроки» для третьокурсників є важливим підґрунтям для проходження переддипломної практики. В умовах воєнного стану практиканти дотримуються правил з техніки безпеки, піклуються про збереження життя та здоров’я своїх вихованців.

  

                                                                                                                                    Завідувач  навчально-виробничої практики В.П.Печарська


                                                                    Настановчий інструктаж до переддипломної практики

студентів ІV-го курсу

   За навчальним планом студенти ІV-го курсу Комунального закладу «Балтський педагогічний фаховий коледж» проходять переддипломну практику з основної та додаткової спеціальностей. Завідуюча навчально-виробничою практикою Печарська В.П. провела інструктаж з питань організації та проведення переддипломної практики в умовах воєнного стану, бесіду з метою збереження життя та здоров’я студентів та учнів початкової школи, застосування здоров’язбережуючих технологій під час проходження практики.

   Віра Петрівна детально ознайомила студентів з основними завданнями даного виду практики, з вимогами до оформлення звітної документації, побажала майбутнім вчителям творчих успіхів, креативних ідей та приємних вражень від роботи з дітьми.

                                                                       

                                                                        Фотозвіт "Літня практика"      

                                                                        Фотозвіт "Перші дні дитини в школі"      

                                                                        Фотозвіт "Показові уроки" та "Пробні уроки"      

                                                                                                    І знову приємна зустріч

       Дирекція КЗ «Балтський педагогічний фаховий коледж» здійснила робочу поїздку до МДЦ «Артек-UA» (с.Пуща Водиця), де ознайомилися з умовами проходження педагогічної практики студентами фахової передвищої, першого (бакалаврського) рівня вищої освіти та пролонгувати договір про співпрацю між нашим коледжем і оздоровчим центром. «Студенти Вашого педагогічного коледжу відмінно справляються з обов'язками вихователя, вчителя початкових класів, керівника гуртка», – так адміністрація оздоровчого центру оцінила роботу наших нинішніх студентів та випускників минулих років, які сьогодні працевлаштовані в дитячому центрі. Нам випала нагода бути присутніми на виховному заході «Дитячі таланти», де учні під вмілим керівництвом вихователів демонстрували свої здібності, таланти, акторські можливості. То ж ми ще раз переконалися, що педагогічна практика у поєднанні з теоретичними знаннями є запорукою для формування педагогічних компетентностей майбутніх фахівців початкової освіти.

                                                                    Тримаємо освітянський фронт! Разом до Перемоги!

                                                                                                                                                                                               Завідувач НВП Віра Печарська

Практична підготовка студентів фахового молодшого бакалавру та бакалаврату

     Педагогічна практика є обов’язковим компонентом професійної підготовки майбутніх фахівців.

    Навчальний рік студентів 45 групи розпочався одним із важливих видів педагогічної практики «Перші дні дитини в школі». Даний вид практики студенти проходять у  Балтському ліцеї № 1 ім. Олеся Гончара. Досвідчені вчителі 1-х класів Качкалова В.В. та Струтинська І.В. охоче діляться із студентами своїми професійними компетентностями, передають майбутнім фахівцям мудрі поради, настанови, рекомендації.

    Практиканти проявляють інтерес до роботи з першокласниками, спостерігають за проведенням ранкової зустрічі, перших уроків, за кропіткою роботою вчителя з дітьми як на уроці, так і в позаурочний час, за спілкуванням вчителя з батьками. Студенти мають можливість ознайомитись з навчальною програмою, посібниками, зошитами з календарним плануванням уроків, планами виховної роботи, з планами-конспектами уроків. Творчі, креативні вчителі початкових класів змістовно проводять уроки, цікаво організовують дозвілля дітей, вміло згуртовують дитячий колектив.

   Практиканти також активні у проведенні ранкового кола, фізкультхвилинок та дозвілля дітей під час перерви. Сумлінно збирають матеріал для написання звіту, психолого-педагогічного дослідження та підготовки портфоліо практиканта.

Студенти під час педагогічної практики ще раз переконуються, що вчитель початкових класів – це професіонал, який закоханий в свою роботу, який сумлінно навчає дітей і сам постійно самовдосконалюється та саме головне – любить дітей, поважає батьків.

    Для студентів ІІ-го та ІІІ-го курсів проводиться позанавчальна педагогічна практика, яка є добрим підґрунтям для підготовки до проведення «Пробних уроків». Практиканти оволодівають вміннями організовувати позаурочну діяльність у Новій українській школі, вміння керувати собою в ситуації педагогічного спілкування з дітьми та вчителями початкових класів.

  Здобувачі освіти ІІІ-го курсу бакалаврату успішно проходять практику «Пробні уроки», метою якої є вміння творчо використовувати науково-теоретичні знання й практичні вміння, набуті в процесі вивчення педагогіки, психології, методик викладання дисциплін початкової школи, застосування їх на практиці, а також формування інтересу до педагогічної діяльності, впровадження практичних педагогічних навичок, вмінь використовувати інноваційні технології навчання.

   Студенти ІV-го курсу бакалаврату проходять практику «На робочому місці вчителя». Саме під час цього виду педагогічної практики формується у майбутнього спеціаліста цілісне уявлення про роботу вчителя початкових класів, про всю повноту педагогічної професії, про вміння вчителя виконувати як освітньо-виховні, так і психолого-педагогічні функції.

     Саме педагогічна практика формує світогляд майбутнього вчителя, вдало поєднує теоретичні, методичні та практичні аспекти підготовки майбутніх фахівців початкової освіти.

 

                                                                                                                                       Завідувач навчально-виробничої практики  Печарська В.П.

Літня практика студентів

    Під надійним захистом Збройних сил України навіть в умовах війни держава піклується про наших дітей та створює всі умови для їх активного відпочинку. Адже літо – найулюбленіша пора року для дітей. Вони завжди з нетерпінням чекають літніх канікул,що принесуть їм різноманітні розваги,нових друзів,нові емоції. Для дітей сьогодні відкриті двері оздоровчих центрів та пришкільних майданчиків. Студенти коледжу успішно проходять педагогічну практику в літніх оздоровчих центрах. Гарні враження справила на студентів педагогічна практика,яку вони проходять в дитячому оздоровчому таборі «Артек-Прикарпаття» м. Трускавець, Дитячому оздоровчому таборі «Артек-Закарпаття»,Дитячому таборі оздоровлення та патріотичного виховання дітей та молоді в Карпатах «Соколята». Тут студенти мають змогу продемонструвати свої вміння творчо організувати дитяче дозвілля ,залучити дітей до активного відпочинку. Практиканти турботливо ставляться до кожної дитини,піклуються про їх життя та здоров'я в умовах воєнного стану. Віримо в Збройні Сили України! Разом наближаємо Перемогу! 

Закриття табірної зміни у

КЗ «Балтський педагогічний фаховий коледж»

   На базі коледжу для учнів структурного підрозділу закладу початкової школи працював літній оздоровчий майданчик «Діти Балтщини». Не дивлячись на воєнні дії агресора на нашій Україні, завдячуючи Збройним Силам України, усім, хто захищає нашу країну від ворога, ми маємо змогу навчатися, працювати та зробити все для того, щоб наші діти могли активно відпочити, оздоровитися та з новими силами приступити до нового навчального року. Під час табірної зміни було проведено ряд цікавих виховних заходів, колективних творчих справ, спортивних змагань, екскурсій. Все це надовго залишиться в пам'яті дітей.

   А для наших вожатих – це неабиякий досвід роботи з дітьми в літній період. Майбутні фахівці переконалися, що професія вчителя потребує терпіння, професійних знань, практичних вмінь, щоб зробити життя дітей активним, веселим, цікавим. Студенти підтримували дітей і в хвилини повітряних тривог, піклуючись про їх збереження їхнього життя та здоров'я.

    На урочистому закритті табірної зміни, окрім вожатих та дітей, були присутні адміністрація коледжу, викладачі, вихователі та батьки. Діти тішили присутніх своїми талантами декламувати вірші, танцювати та співати. Дирекція коледжу нагородила загін «Невгамовні» Грамотою за творчість та активність під час літнього відпочинку, а вожатих – Подячними листами за креативність та сумлінне ставлення до педагогічної практики, за те, що загартовували дітей, розважали та створювали їм веселий настрій. Слова вдячності були від батьків «Дякуємо за оздоровлення, за цікаве та змістовне дозвілля наших дітей». Отож гарними справами всі разом ми наближаємо перемогу.

                                                            Слава Збройним Силам України! Слава Україні! Героям Слава!

Педагогічна практика в літніх оздоровчих центрах

    Літо – найулюбленіша пора року для наших дітей. Вони з нетерпінням чекають літніх канікул, які принесуть різноманітні розваги, нових друзів, нові емоції.

   Дякуючи Збройним Силам України, наші діти мають можливість оздоровитись, відвідати оздоровчі центри та пришкільні майданчики, а студенти – пройти один з найцікавіших та найважливіших видів педагогічної практики.

   Створення інноваційного освітнього Хабу сприяє тісній співпраці закладів та установ освіти, які розташовані на території Балтської міської територіальної громади.

     1 червня розпочали роботу пришкільні майданчики.

    Літня педагогічна практика – це завжди яскраві події в житті студента. Тут практикант бачить, яке ж воно життя дітей влітку. Студенти набувають практичних вмінь застосовувати різноманітні форми і методи організації активного відпочинку дітей, встановлювати дружні педагогічні відносини з дітьми, особливо сьогодні, в умовах воєнного стану. Практиканти мають нагоду розвивати відповідальне і творче ставлення до проведення виховних заходів, вчаться залучати дітей до активних творчих справ, пропагувати здоровий спосіб життя, виховувати віру в Перемогу нашої країни, вдячність захисникам держави.

   Наші студенти під керівництвом досвідчених вчителів освітніх закладів успішно організовують колективну творчу діяльність дітей – пізнавальну, естетичну, спортивно-оздоровчу, творчо готуються до загально-табірних справ, до конкурсів, квестів, флешмобів тощо.

   Також практиканти слідкують за дотриманням дітьми правил техніки безпеки під час повітряних тривог, правил дорожнього руху, систематично проводять індивідуальну виховну роботу з дітьми.

 Літня практика є запорукою практичної підготовки майбутнього фахівця початкової ланки освіти.

                                                                                                           Завідувач  навчально-виробничої практики    В.П.Печарська

Переддипломна практика студентів ІІІ-го курсу

     Триває переддипломна практика студентів ІІІ-го курсу КЗ «Балтський педагогічний фаховий коледж», яка є важливим етапом фахової підготовки майбутніх вчителів початкової освіти.

  Практиканти активно проявляють свої знання та вдосконалюють практичні вміння в роботі з учнями, демонструють свій творчий потенціал, повагу до дітей, любов до педагогічної професії.

                                                                                                     

                                                                                                         Завідувач навчально-виробничою практикою Печарська В.П.