Új beiratkozóinknak

További információk a zeneművészeti ágról:

Hogyan foglalkoztatjuk növendékeinket?

Főtárgy: a választott hangszer, ami lehet: citera, fuvola, gitár, gordonka, hegedű, ütőhangszerek, trombita, zongora. Időtartama 2*30 perc egyéni foglalkozás hetente, órarendi beosztása szeptemberben az egyéni igények lehetőség szerinti figyelembevételével történik.

Kötelező melléktárgy: kezdőknek szolfézs; később kamarazene. A szolfézsóra 2×45 perc csoportos foglalkozás, elsősorban a zenei írás-olvasás elsajátítására. Órarendje a gyerekek elfoglaltságainak figyelembevételével készül, az évnyitón lesz nyilvános. A szolfézs tanulása 4 évfolyam elvégzéséig kötelező, utána alapvizsgával lezárható. Mivel állami támogatás csak a heti 4 tanítási órán nálunk tanulóknak jár, ezért sikeres alapvizsgát tett növendékek is kötelesek melléktárgyat tanulni a hangszeres tanulás mellett: ők viszont már választhatnak kamarazenét is.

5. évfolyamtól választható melléktárgy: szolfézs helyett kamarazene, társas muzsikálás; csoportos hangszeres órát jelent. Az órák heti 2x45 percesek, a csoport létszáma általában 2-5 fő.

Korrepetíció: zongorakíséretes hangszeres foglalkozások. A zongora és a gitár tanszak kivételével minden más hangszeresnek járnak heti néhány perces foglalkozások alkalomszerűen, melyeken zongorakísérő tanárral játszhat, próbálhat saját hangszerén. A korrepetíciós órákat az iskola belső szabályai alapján osztjuk be az államilag szabályozott időkeret és a gyerekek szükségleteinek / időbeosztásának figyelembevételével.


Mennyibe kerül?


Intézményünkben a tanulók térítési díjat (azaz az állami támogatás miatt alacsonyabb összeget) fizetnek. Az összegekről, a csökkentés lehetőségeiről, a befizetés módjáról honlapunkon a Díjszabás menüpontban tájékozódhat, a pontos időpontról pedig a befizetési időszak közeledtével határozatot küldünk, illetve hirdetményt teszünk közzé a honlapon.

Általánosságban véve óradíjaink sokkal alacsonyabbak a szokásos magánórák díjainál.


Saját hangszer, vagy ingyenes hangszerkölcsönzés?


Hangszeres tanulóink részére citera, fuvola, gitár, gordonka, hegedű, trombita tanszakon tudunk biztosítani a tanuláshoz megfelelő minőségű, ingyenesen kölcsönözhető hangszereket. Ha saját hangszer biztosított, azt kérjük jelezze a felvételinél.


„A” tagozat, „B” tagozat


Első beiratkozáskor mindenki automatikusan “A” tagozaton kezd. A legtehetségesebb növendékeket a tanszak tanárai és a művészeti iskola vezetőségének véleménye alapján 2. évfolyamtól úgy nevezett „B” tagozatra irányíthatjuk, ha alkalmasnak nyilvánítjuk zenei pályára, vagy magasabb szintű versenyzésre. Az alkalmasság feltétele a tehetségen kívül a szorgalom, az egyenletes és igényes otthoni munka, az órán nyújtott fegyelmezett munka és a terhelhetőség, ami a plusz feladatok elvégzésében nyilvánul meg. A képzés rendje a „B” tagozatosok számára is hasonló, de bizonyos részletek tekintetében (az óra időtartama, zongorakíséret igénybevételének időtartama stb.) különbséget teszünk az „A” és „B” tagozatos növendékek között:a növendékek hangszeres óráinak időtartama „A” tagozaton heti 2X30 perc, „B” tagozaton 2X45 perc.


Művészeti iskolába járni választott tevékenység,


… de ha valaki egyszer beiratkozik, azzal bizonyos kötelező szabályok betartását vállalja, éppen úgy, mint az általános iskolában: a növendékeknek tehát jogai és kötelességei vannak. Az év végi bizonyítvány az általános iskolainak a hasonmása, így a a tanulás fajsúlya is ennek megfelelő. Államilag garantált képzés lévén központi tantervekkel rendelkezünk, az oktatás és eredményesség terén előírt eredményességi mutatókkal. Ennek megfelelően a beiratkozás teljes tanévre szól, szerződésnek minősül.


A beiratkozással a tanítási órákon túl a tanulónknak joga van félévente egy koncert / művészeti élményhez ingyenességéhez, évente legalább egy szerepléshez; de segítünk a kottákhoz hozzájutni, egyéni bánásmóddal az időnként felmerülő tanulási, időbeosztási gondokon való átlendítésben is. Az egyéni órák személyessége lehetővé teszi a gyermek saját útjainak, tehetségének megtalálását, képességeinek lehetőséggé válását a művészetpedagógia bizonyítottan eredményes eszközeivel.


Az otthoni egyenletes napi gyakorlás minden növendékünknek feladata (legalább napi 10 perc): csak így lehet hangszeren valóban megtanulni játszani!


„Sem a szorgalom nélküli tehetség, sem a tehetség nélküli szorgalom nem jelent művészetet. Ha a tehetségedet összekötöd a szorgalommal, igazi művésszé válhatsz.”


Horváthné Bózsár Irén,

tagintézményvezető-helyettes