ТИЖДЕНЬ біології під слоганом “Вода – джерело життя!”
З 17 по 22 березня у нашій школі відбувся Тиждень біології, який цього року проходив під слоганом “Вода – джерело життя!”. Тиждень було присвячено Всесвітньому дню води, що відзначається щороку 22 березня. Учні активно долучилися до захопливих і пізнавальних заходів, організованих вчителем біології Романовою Л.О.
📌 Програма заходів включала:
✅ Перегляд та обговорення фільму “Водна криза” – дискусія про глобальні проблеми, пов’язані з нестачею чистої води у світі
✅ Челендж “Відеозвернення про важливість чистої води” – учні записали короткі відео, у яких закликали берегти воду.
✅ Вікторина “Що ти знаєш про воду” – школярі перевірили свої знання про воду, її властивості та значення для життя.
✅ Створення фільтру для води – на практичному занятті учні створювали вугільний фільтр та спробували очистити воду самостійно.
✅ Створення інфографіки “Як економити воду” – учні створювали інформаційні плакати про важливість збереження водних ресурсів.
💙 Вода – це життя, і кожен із нас може зробити свій внесок у її збереження! Дякуємо всім учасникам за активну участь!
КАНІКУЛИ! Безпечно, весело, корисно!
Усі учні очікують весняних канікул. І найголовніше, щоб відпочинок дітей був безпечним і змістовним.
Тому в передостанній тиждень напередодні канікул класні керівники разом з учнями опрацювали правила безпечної поведінки в побуті, у громадських місцях, під час відпочинку на природі. Особливу увагу приділили правилам дорожнього руху для велосипедистів. На уроках фізичної культури повторили правила катання на самокатах, скейтах тощо. Також вчителі фізкультури підготували для учнів «Кейс весняних ігор на свіжому повітрі». Педагогічні працівники подбали, щоб дозвілля дітей було цікавим і корисним. Бажаємо всім учням веселих канікул!
ЗАСІДАННЯ атестаційної комісії
17 березня 2025 року в Бердянській гімназії «Лідер» відбулося чергове засідання атестаційної комісії. Атестація педпрацівників здійснювалася на основі комплексної оцінки рівня кваліфікації, педагогічної майстерності та результатів діяльності вчителів. Члени атестаційної комісії ознайомилися з характеристиками вчителів, що атестуються; результатами та досягненнями їхньої професійної діяльності в міжатестаційний період.
За результатами атестації комісією гімназії проатестовано 10 педагогічних працівників, із них:
- кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» та педагогічне звання «учитель-методист» підтвердили 2 вчителі;
- кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» та педагогічне звання «старший учитель» підтвердив 1 учитель;
- кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» присвоєно 2 вчителям;
- кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії» підтвердили 2 вчителі;
- кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії» і педагогічне звання «старший учитель» присвоєно 1 вчителю;
- кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії» присвоєно 1 вчителю;
- кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії» присвоєно 1 вчителю.
Атестаційною комісією відзначено цілеспрямовану роботу освітнього закладу щодо підвищення професійного рівня педагогічних працівників.
Підсумки атестації підвела голова атестаційної комісії, директор гімназії «Лідер» Волкова Н.А., яка зазначила, що проведена атестація свідчить про високий рівень професійної майстерності, творчої активності та розвиток
методичної компетентності педагогів закладу.
ЗБЕРЕЖИ СЕБЕ. Профілактика інфекційних захворювань: ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу та вірусного гепатиту
Учні 1-11 класів Бердянської гімназії «Лідер» на годинах спілкування (протягом 12-14 березня 2025 року) розглянули й обговорили заходи профілактики інфекційних захворювань: ВІЛ/СНІДУ, туберкульозу та вірусного гепатиту. Враховуючи вік, актуальність проблеми та інтереси, учителі разом з дітьми пригадали шляхи зараження, засоби попередження та симптоми захворювання. Головним висновком розмови стало, що для розриву шляхів передачі інфекції необхідно дотримуватися правил особистої гігієни, санітарно-гігієнічних вимог та протиепідемічного режиму. Щоб уникнути хвороб, не можна нехтувати заходами їх профілактики, слід дбати про своє здоров’я і здоров’я оточуючих людей. Відчувши симптоми захворювання, негайно звертайтеся до лікаря!
ЛИСТІВКИ захисникам-добровольцям
14.03.2025 року, у День українського добровольця, учні 11-А класу взяли участь у майстер-класі зі створення вітальних листівок для наших захисників, які добровільно стали на захист нашої держави й майбуття. Учні за допомогою програми Canva (з якою ознайомились на уроках інформатики) створювали листівки, якими привітали воїнів із днем українського добровольця.
ДЕНЬ українського добровольця
14 березня в Україні відбувається вшанування добровольців – людей, які не були військовими за професією, але в критичний для держави момент без повісток чи примусу, добровільно «поставили на паузу» своє попереднє життя й узяли до рук зброю, щоб захистити країну.
Учні Бердянської гімназії «Лідер» долучилися до вшанування наших захисників, які добровільно стали на захист нашої держави, нашого майбутнього. У всіх класах, з 1 по 11, були проведені години спілкування, уроки мужності і слави, на яких учні згадали події 2014 року, коли тисячі добровольців взяли до рук зброю, тоді як росія прийшла на нашу землю. І події 2022-го року, коли історія повторилася, але в ще більшому масштабі. Сотні тисяч людей у перші дні повномасштабного вторгнення стали до бою – без вагань і страху. І тільки завдяки їм ми зараз живемо, навчаємось і віримо!
Дякуємо всім, хто став на захист рідної землі. Вдячні кожному та кожній за мужність та самовідданість. Схиляємо голови в пам’ять про всіх героїв-добровольців, які віддали життя за Україну. Ваш подвиг житиме вічно!
АТЕСТАЦІЙНА вітальня - 2025
Атестація - це підсумок професійної майстерності педагога, демонстрація його найкращих професійних умінь, ценовий етап на шляху до підняття учительського авторитету серед колег та учнів, змога проявити свої здібності. А ще атестація – це свято великої, щедрої, доброї вчительської душі, свято творчості вчителя. Так, 10 березня 2025 року в Бердянській гімназії «Лідер» відбулося засідання святкової педагогічної ради «Атестаційна вітальня - 2025», яке пройшло під гаслом «Серце віддаю дітям!». Учителі, які атестуються в цьому навчальному році, презентували власний педагогічний досвід за міжатестаційний період. Кожний педагог поділився з присутніми своїми професійними досягненнями й родзинками, які використовує у педагогічній діяльності й розкрив себе як особистість, як сучасний учитель.
Адміністрація гімназії побажала присутнім успіху, творчого натхнення та нових вершин у педагогічній діяльності!
ВШАНОВУЄМО пам'ять Т.Г. Шевченка
Традиційно на початку березня учасники освітнього процесу Бердянської гімназії «Лідер» присвятили низку заходів вшануванню пам’яті видатного українського митця слова – Т. Г. Шевченка. Щорічно в перші весняні дні поціновувачі літературної спадщини Кобзаря згадують поетичні та прозові твори видатного митця, які допомагають краще зрозуміти минуле й замислитися над майбутнім. Шевченкове слово надихає, окрилює, стимулює до дій, пробуджує сподівання, надає сили для боротьби за волю та життя!
Учні гімназії взяли участь у Вікторині «Знавець віршів Шевченка» (3 клас), Емоджі квізі «Шевченкіада» (6 класи), Грі «Відомий і невідомий Шевченко» (7 класи), Літературно-артперфомансі «Неочікуваний Тарас Шевченко» (10 класи); вшанували пам'ять Тараса Шевченка на класних годинах спілкування, інформаційних хвилинках (1-11 класи).
Девʼятого березня, у день народження Тараса Григоровича, родина нашої гімназії радо взяла участь у масштабному обласному челенджі «AI vs Kobzar». Учні й вчителі гімназії пофантазували на тему сучасного Шевченка, його творів та актуальності для сучасних українців. У цей день ми пригадали геніального письменника та художника, та спробували згенерувати зображення, аби наблизити Тараса Григоровича до сьогодення.
Всесвітній День КНИГИ
У Всесвітній день книги
учні та вчителі нашої гімназії поділилися своїми книжковими вподобаннями.
Серед молоді своєї популярності не втрачають книги про хлопчика, який вижив. Гаррі Поттер є майже на кожній книжковій полиці наших учнів та вчителів, адже ці історії вчать тому, що щастя можна знайти навіть у найтемніші часи, якщо не забувати звертатися до світла.
Серед вчителів гімназії багато поціновувачів сучасних українських книжок: Канигін Ю. М «Україна в історії людства», Жадан С. В «Арабески» та «Інтернат», Плохій С. М. «Брама Європи» — лише декілька з названих авторів. Також сьогодні наші колеги читають детективи Агати Крісті та мемуари Елізабет Ґілберт «Їсти, молитися, кохати». Багато хто не забуває про професійну і психологічну літературу: «Школа майбутнього» Кена Робінсона та «Токсичний позитив» Уітні Гудман — одні з книг, що назвали наші вчителі.
Учні молодшої і середньої школи все ще полюбляють Всеволода Нестайка і сьогодні перечитують «Дивовижні пригоди в лісовій школі» та «Тореадори з Васюківки». Також популярними залишаються пригодницькі історії: «Пригоди Барона Мюнхаузена», «Пʼятнадцятирічний капітан» і «Митькозавр з Юріївки, або химера лісового озера». Сучасна українська проза також заповнює книжкові полиці наших учнів: «Часодії» Наталї Щерби та «36 і 6 котиків» Галини Вдовиченко.
Старші учні полюбляють антиутопії та фантастику. «451° за Фаренгейтом» Рея Бредбері навчає любити й цінувати книгу, тож саме цей автор став одним з найбільш згадуваних сьогодні. Часто звучала й назва «Хроніки Нарнії».
Люблять учні й Марка Вовчка і Фредеріка Бакмана. Хтось захоплюється Харукі Муракамі, а когось не перестає вражати Іван Багряний.
Приємно знати, що наші учні читають як зарубіжну літературу, так і українських авторів, щиро люблять книгу та читають не тільки твори шкільної програми.
Ми плідно провели Всесвітній день книги і поділилися один з одним ідеями про те, що ще прочитати у вільний час.
ВІТАЄМО переможницю Обласного конкурсу
Вітаємо Марію Хатько, ученицю 5-А класу, яка посіла І місце у Обласному конкурсі авторської дитячої і юнацької поезії та прози «Зима крокує – свята дарує», та учителя української мови Страшко О..П., яка підготувала талановиту дівчинку. Бажаємо подальших успіхів і не зупинятися на досягнутому!!!! Пишаємось!!!!
ТРЕТЯ річниця початку загарбницької війни:
ВІРИМО! БОРЕМОСЬ! ПЕРЕМОЖЕМО!
24 лютого - важлива та болюча дата для кожного українця. Три роки тому росія розпочала повномасштабну війну проти України, прагнучи знищити нашу державність, нашу культуру, нашу свободу. Цей день назавжди розділив життя українців на “до” та “після”, він став кульмінацією загарбницької війни, яку ворог розпочав проти нашої держави ще 11 років тому.
І вже три роки війни – великої, важкої, визвольної… Війни, яка торкнулася кожного… 1067 днів сповнених страждань, страшних випробувань, втрат, розпачу, розлук… 1067 днів мужності, незламності, героїчного спротиву….
І впродовж кожного з цих 1067-и днів, наші Захисники та Захисниці на межі людських можливостей роблять все, щоб ворог не досяг своєї мети, наближає нас до Перемоги.
Щиро дякуємо Вам мужні українські Воїни за кожен світанок і за кожен вечір. Дякуємо Вам за Вашу незламність та мужність, сміливість та стійкість.
24 лютого 2025 року учні та вчителі Бердянської гімназії «Лідер» долучилися до вшанування подвигу наших нескорених українців. Пам'ять загиблих героїв вшанували єдиною хвилиною мовчання, а на класних годинах спілкування згадали страшні події того дня, поділилися власними спогадами й переживаннями; говорили про сміливість і нескореність нашого народу з вірою в Перемогу і мирне майбуття.
Цей день залишиться назавжди не тільки в історії, але і в пам’яті кожного українця.
МІЖНАРОДНИЙ День рідної мови
21 лютого світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Цей день нагадує про необхідність збереження та підтримки рідних мов, які є невіддільною частиною ідентичності кожної нації.
Для українців це свято має особливе значення, бо саме зараз українська мова вкотре бореться за виживання. Відзначаючи цей день, ми вшановуємо нашу історію, нашу культурну спадщину, нашу співучу мову.
Учні та вчителі Бердянської гімназії «Лідер» долучилися до відзначення Міжнародного дня рідної мови. Серед проведених заходів: Мовна вікторина "Подорож океаном рідної мови» (1 клас, учитель Хмарній Я.С.), Інтелектуальна гра-вікторина з переглядом відео про День рідної мови (2 клас, учитель Овсяннікова І.В.), Інтелектуальна гра " Кращий знавець рідної мови" (3 клас, учитель Якуніна О.М.), Хвилинка спілкування до Дня рідної мови "Цікавинки про рідну мову» (4 клас, учитель Бессонова Н.М.), Гра-квест до Міжнародного дня рідної мови "Магія рідного слова" (6 класи, учителі Тунда Т.А, Красникова Г.С.), Інтерактивна вікторина "Шануймо рідну мову!" (7 класи, учитель Комісаренко К.Ю.), Інтелектуальна гра "Мова - генетичний код нації" (8-А клас, Кокора Т.В.), Година спілкування "21 лютого - День рідної мови" (8-Б, 8-В класи, учителі Масна А.А., Мокрицька О.В.), Година єднання "Мова - це глибина тисячоліть" (10 класи, Учитель Тунда Т.А.).
Єдиним гаслом усіх заходів були слова: «Говоримо українською!». Хай цей День щорічно буде днем гордості за рідну мову та стимулом до її вивчення, використання та популяризації!
ДЕНЬ пам’яті Героїв Небесної Сотні
20 лютого наша країна вшановує Героїв Небесної Сотні – людей, які віддали свої життя за свободу, гідність і незалежність нашої держави. У 2014 році, нескорені українці на Майдані продемонстрували свою силу духу та прагнення жити у вільній країні. І сьогодні ми знову в боротьбі за свободу, за незалежність нашої держави. Небесна Сотня є згадкою про те, що честь, гідність, національна свідомість – це не просто слова, а основа державності.
До вшанування Героїв приєдналися учні й учителі нашої гімназії. Ми не лише згадували подвиг загиблих, а й говорили про те, що кожен з нас може й має продовжити їхню справу – зберегти й розвинути те, за що вони боролися. У цей день у закладі пройшли хвилинки вшанування пам'яті Героїв Небесної Сотні, години пам’яті, інтерактивні уроки тощо, на яких учасники освітнього процесу вшанували Героїв Небесної Сотні.
Нехай пам’ять про Героїв Небесної Сотні буде для нас не лише шаною, а й дороговказом у творенні сильної та вільної України. Герої не вмирають!
ДЕНЬ Державного Герба України
19 лютого Україна відзначає День Державного Герба. Саме цього дня у 1992 році Верховна Рада затвердила Тризуб як Державний Герб України.
Тризуб має глибоке історичне коріння. Його зображення зустрічаються ще на княжих печатках, монетах і рукописах часів Київської Русі. Цей символ використовували князі Володимир Великий, Ярослав Мудрий та їхні нащадки. У ХХ столітті він став гербом Української Народної Республіки, а після відновлення незалежності – офіційним символом сучасної України.
У цей день у гімназії пройшли різноманітні заходи, на яких учні ознайомились з історією створення Державного Герба. Це і інформаційні хвилинки, і вікторини, і відеолекції, і навіть робота зі ШІ, де десятикласники створювали зображення герба за допомогою штучного інтелекту.
Державний Герб є уособленням нашої національної ідентичності, спадкоємності державності та прагнення українців до свободи. Слава Україні!

ДЕНЬ Єднання
16 лютого в Україні відзначають День Єднання – свято, що стало символом згуртованості, сили духу та спільної боротьби за майбутнє.
Указом Президента України це свято було запроваджене у 2022 році, коли перед нашою державою постали нові виклики. А сьогодні українці доводять: разом ми непереможні! В умовах війни єдність стала не просто гаслом, а життєвою необхідністю. Це єдність наших сердець, думок, вчинків і віри в Перемогу. У єднанні – наша сила, вона плекає надію в серцях всіх українців на очікувану Перемогу.
Бердянська гімназія «Лідер» долучилася до цього свята. У закладі пройшли години Єднання, челендж "Я зможу, ти зможеш, ми зможемо", інформаційні хвилинки, дидактичні ігри тощо. Тільки разом ми можемо побудувати майбутнє нашої країни, підтримуючи одне одного з вірою у світле майбутнє.
Україна єдина, вільна і сильна!
ВІТАЄМО Бондаренка Олександра з перемогою на обласній олімпіаді з фізичної культури!
Щиро вітаємо нашого талановитого учня 11 класу Бондаренка Олександра з II місцем на III (обласному) етапі Всеукраїнських предметних олімпіад з фізичної культури та вчителів, які його підготували: Бондаренка Олега Олександровича і Шестопал Олену Анатоліївну!
Ця перемога є свідченням наполегливої праці педагогів та учня. Бажаємо їм нових успіхів, наснаги та підкорення нових спортивних вершин. Нехай здобутки Олега Олександровича та Олени Анатоліївни і надалі примножують славу нашої гімназії!!! Пишаємось!!!
ТИЖДЕНЬ безпечного інтернету
11 лютого 2025 року світ відзначав День безпечного Інтернету (Safer Internet Day). Цю міжнародну ініціативу, спрямовану на підвищення рівня цифрової грамотності, обізнаності щодо ризиків в онлайн-середовищі та виховання відповідального користувача Інтернету, традиційно підтримав наш освітній заклад. Впродовж тижня учні та батьки були активно залучені до цікавих і корисних заходів, організованих нашими педагогами. Метою проведення щорічного Тижня безпечного Інтернету є не тільки обговорення небезпек Всесвітньої мережі, а й, що найважливіше, навчання захисту та правилам спілкування і поведінки в інформаційному просторі, особливо наймолодших користувачів.
ЗВІТ про проведені заходи в рамках Тижня безпечного Інтернету
ЄДИНИЙ урок з кібербепеки
Учителі Бердянської гімназії «Лідер» відвідали вебінар від ГО "stop_sexтинг" на тему: «Онлайн-ризики та воєнні загрози для дітей: як захистити учнів у цифровому середовищі».
Мета вебінару - надання актуальної інформації щодо воєнних ризиків, з якими можуть стикатися діти в інтернет-просторі, а також вироблення алгоритмів реагування на випадки залучення неповнолітніх до військових злочинів, екстремізму та інших загроз.
У програмі вебінару було розглянуто основні онлайн-ризики для дітей в умовах війни; розглянуто Алгоритми дій у разі залучення дітей до небезпечних ситуацій в онлайн-середовищі; педагоги отримали практичні поради щодо захисту учнів від цифрових воєнних загроз, зокрема від дезінформації, екстремізму, вербування. Також презентовано посібник, що містить рекомендації щодо навчання дітей безпеки в інтернеті та ефективної комунікації між дорослими і дітьми в умовах війни.
Після опрацювання отриманих в ході вебінару матеріалів у кожному класі був проведений Єдиний урок з кібербезпеки.
Також учні 9-11 класів стали учасниками обласного заходу «Єдиний урок з кібербезпеки з метою підвищення обізнаності про цифрову безпеку серед дітей», який відбувся на онлайн платформі CISCO Webex 11 лютого 2025 року.
ВІТАЄМО Бударіну Софію з перемогою на обласній олімпіаді!
ВІТАЄМО Бударіну Софію, ученицю 11 -А класу , з почесним III місцем на обласному (очному) етапі Всеукраїнських предметних олімпіад з англійської мови! Окрема подяка вчителю англійської мови - Кукі Вікторії Іванівні за якісну підготовку нашої переможниці! Пишаємось!!! Бажаємо подальших успіхів та перемог!
ПРОФОРІЄНТАЦІЯ – важливий етап вступної кампанії
04.02.2025 р. відбулася зустріч учнів 10-11 класів Бердянської гімназії «Лідер» з представниками Бердянського державного педагогічного університету: відповідальним секретарем приймальної комісії доценткою Ладою Чемоніною, завідувачкою кафедри початкової освіти доценткою Мариною Нестеренко та старшою викладачкою Тетяною Мухіною. Під час заходу учні дізналися про освітні програми, за якими навчаються студенти Бердянського державного педагогічного університету, перспективи працевлаштування та обговорили чинні правила й особливості прийому до закладів вищої освіти у 2025 році.
ПРЕЗЕНТАЦІЯ збірки "Коли не стукають у двері" у Запоріжжі
5 лютого, у Запоріжжі відбулася презентація збірки історій, створених очевидцями російської окупації.
Захід пройшов в смарт-укритті Палацу культури «Титан» і зібрав літераторів, активістів, представників місцевої влади, переселенців з різних міст Запорізької області, всіх тих, хто цікавиться збереженням правди про війну.
Під час презентації своїми переживаннями поділилися автори книги. Вони наголосили: головна мета видання – показати реальні історії українців та донести неприйнятність життя під російською окупацією.
Першою про свій досвід розповіла наша вчителька зарубіжної літератури Тетяна Черепанова. Молода жінка на початку повномасштабного вторгнення перебувала у рідному Бердянську. На презентації вона поділилася емоціями, що переповнювали її у перші дні захоплення міста. Тетяна висловила щиру вдячність всім тим, хто допоміг їй вибратися із ворожого оточення:
“Моя історія в збірці має фінал, але життя моє продовжується. Завдяки таким же українським військовим, як той, що першим, з усмішкою, зустрів нас в селі перед Запоріжжям. Я тут завдяки тим, хто в тилу кожен день підтримує фронт, завдяки тим, хто вже назавжди на щиті”.
Підтримати свого педагога прийшли і учні нашої школи: десятий та одинадцятий клас.
Захід викликав значний інтерес серед відвідувачів, а книга - стала ще одним свідченням незламності українців. Презентація показала, що історії зі збірника потрібні суспільству, адже вони дають сили тим, хто пережив подібний досвід, і допомагають іншим краще зрозуміти чому Україна ніколи не змириться з окупацією.
ПОГОВОРИМО про здоров’я та красу
У Бердянській гімназіїї «Лідер» з 20.01.2025 по 31.01.2025 пройшла декада «Поговоримо про здоров’я та красу» під гаслом: «Моє тіло – моє діло».
У кожному класі пройшли тематичні заходи, на яких говорили про активний спосіб життя, заняття спортом, правильне харчування, подолання шкідливих звичок, піклування про себе, шукали та обговорювали висловлювання великих людей про здоров’я. На уроках фізичної культури здобувачі освіти під керівництвом вчителів опрацювали (розробили) цикл фізичних вправ на кожен день для підтримання своєї фізичної форми. На уроках біології старшокласники прослідкували причинно-наслідкові зв’язки впливу ментального здоров’я на фізичне та навпаки, а також, використовуючи релаксаційний сервіс штучного інтелекту Thisissand, який є творчим майданчиком для створення та обміну малюнками з піску, підлітки намагалися виразити своє ставлення до алкоголю, куріння та наркотиків. Сподіваємося, що знання та практичні навички отримані під час тренінгів, інтерактивних занять, тренувань стануть у нагоді кожному школяру, адже здоров’я – це особиста відповідальність кожного.
ВШАНОВУЄМО пам'ять героїв Крут
29 січня у Бердянській гімназії «Лідер» пройшли години спілкування з елементами дискусії, флешмобу; використанням фото-, відеопрезетацій; переглядом фільмів з подальшим обговоренням тощо, які присвячені Дню пам’яті Героїв Крут. Учні разом із вчителями згадали подвиг молодих українців, які 29 січня 1918 року стали на захист своєї держави.
У наш час ця подія має важливе значення, оскільки вона символізує відданість, мужність і прагнення до свободи. Герої Крут є прикладом для всіх нас, оскільки ми й сьогодні продовжуємо боротьбу за незалежність України. Вшанування таких історичних моментів допомагає усвідомити цінність єдності, незалежності та віри.
ВІТАЄМО переможців обласного етапу Всеукраїнського конкурсу-виставки "Космічні фантазії"
Вітаємо переможців обласного етапу Всеукраїнського гуманітарного конкурсу-виставки "Космічні фантазії" та вчителів, які їх підготували:
ІІ місце
– Мірошніченко Анна, 7-В клас (учитель Тохтамиш Н.Г.)
– Єфімова Єсенія, 5-А клас (учитель Комісаренко К.Ю.)
ІІІ місце
– Доронін Тимофій, 5-А клас (учитель Єфімова М.В.)
– Косвінцев Артем, 10-Б клас (учитель Єфімова М.В.).
Диплом учасника – Пшенична Софія, 8-А клас (учитель Комісаренко К.Ю.)
Щиро вітаємо учасників конкурсу та їх наставників, бажаємо не зупинятися на досягнутому, а завжди рухатися вперед, підкорювати будь-які вершини. Нехай на шляху до успіху Вам завжди світить щаслива зірка!
ВІТАЄМО Черепанову Тетяну Вячеславівну
27 січня у м. Києві Громадська організація «Східноукраїнський центр громадських ініціатив» презентувала книгу «Коли не стукають у двері: 25 історій про російську окупацію», написану очевидцями подій з 9 областей України.
Книга містить 25 особистих історій українців, які діляться досвідом перебування в російській окупації. У виданні зібрано спогади жителів Запоріжжя, Київщини, Луганщини, Харківщини, Херсонщини і Чернігівщини, які охоплюють період із 2014 по 2022 рік. Драматичні історії різних за віком і родом занять цивільних українців дають зрозуміти, чому для цих людей є неприйнятним життя під владою росіян.
У книзі опублікована й власна історія вчителя зарубіжної літератури нашої гімназії Черепанової Тетяни про окупацію Бердянська.
Дуже приємно, що саме в нашому колективі працює така активна й талановита колежанка. Пишаємось! Бажаємо Тетяні Вячеславівні невичерпного потоку натхнення, наснаги та творчих успіхів. Хай її твори знайдуть живий відгук в серцях численних читачів.
МЕТОДИЧНА НАРАДА "Готуємось до атестації - 2025"
Січень, лютий – найгарячіша пора для педагогів, бо в березні вчителів
чекає найвідповідальніший етап педагогічної діяльності – атестація.
З метою підготовки до Творчого звіту за міжатестаційний період 23 січня 2025 року в Бердянській гімназії «Лідер» відбулася нарада, де педагогам, що атестуються в 2025 році, нагадали перелік необхідних матеріалів щодо проведення успішної атестації, а саме: завершення розміщення документів в ЄАС, підготовка до презентаційних уроків тощо. Також традиційним у закладі є проведення засідання святкової педагогічної ради «Творчий звіт учителів, що атестуються», який буде проведено перед засіданням атестаційної комісії, де вчителі поділяться власними досягненнями й родзинками педагогічної діяльності. Педагогам надані рекомендації, алгоритм створення презентації – висвітлення педагогічної діяльності у міжатестаційний період.
Адміністрація гімназії побажала присутнім успіху й творчого натхнення, бо кожен з вчителів закладу є сучасним, талановитим, неповторним і відданим своїй справі!
ВІДЗНАЧАЄМО День Соборності України!
22 січня у нашій країні відзначається День Соборності України – день, коли відбулося об’єднання УНР і ЗУНР в єдину державу (1919 р.). Ця подія є символом мрії про сильну, єдину, незалежну Україну!
Сьогодні ми, як ніколи, усвідомлюємо, наскільки важливими є єдність і згуртованість українського народу. І тому учні, учителі і батьки гімназії «Лідер» не залишилися осторонь цієї події.
22 січня в нашій гімназії пройшли різноманітні заходи до цього Дня:
● Конкурс малюнків до Дня Соборності (1-8 класи)
● Робота з додатками ШІ "Як я розумію поняття "Соборність" (9-11 класи)
● Інтегровані уроки до дня Соборності України (1-4 класи)
● Відеоуроки "Захід і схід - одна країна! Це соборна Україна!" (5-9 класи)
● Патріотичний марафон "Ланцюг єднання: разом до Перемоги" (10 класи)
● Інтегроване заняття "День Соборності: події минулого та сьогодення" (11 класи) тощо.
Цей день об’єднав усіх учасників освітнього процесу, став нагадуванням для кожного, що ми – одна родина, ми – єдині!!! Разом ми – сила, і зможемо зберегти й зміцнити нашу рідну неньку-Україну!
МЕТОДИЧНА НАРАДА
20 січня 2025 року у Бердянській гімназії «Лідер» відбулася методична нарада з питань підготовки педагогів до участі у Фестивалі педагогічної майстерності освітянської спільноти Бердянської міської територіальної громади «Нова педагогіка».
Адміністрація закладу ознайомила вчителів з Положенням фестивалю, з номінаціями конкурсу, етапами його проведення та умовами подання матеріалів.
Участь у фестивалі є важливим етапом професійного розвитку педагогів, який відкриває можливості для обміну досвідом, презентації інноваційних методик та підвищення професійної компетентності.
Тож бажаємо нашим учасникам успіху та нових звершень у професійній діяльності.
ВІТАЄМО переможця міського етапу ХХІV Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості "Об'єднаймось ж, брати мої!"
ВІТАЄМО!! Переможця міського етапу ХХІV Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості «Об’єднаймось ж, брати мої…», учня 10-А класу Пилипенка Дмитра, який посів ІІ місце. Окрема подяка вчителю української мови та літератури Тунді Т.А., яка підготувала учня. Журі високо оцінило творчу роботу Дмитра, відмітило оригінальність ідей, яскравість, виразність і новизну та рекомендували роботу до участі в обласному етапі конкурсу. Тож побажаємо йому успіху й перемоги!!!
ВІТАЄМО переможців міського етапу конкурсу імені Тараса Шевченка
28 грудня 2024 року відбувся ІІ (територіальний) етап ХV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.
Нашу гімназію представляли 6 учнів 5-11 класів, пятеро з яких стали переможцями:
Кара Софія, 9-В клас – І місце – учитель Масна А.А.;
Хатько Марія, 5-А клас – ІІ місце – учитель Страшко О.П.;
Пилипенко Дмитро, 10-А клас – ІІ місце – учитель Тунда Т.А.;
Андрущенко Кира, 11-А клас – ІІ місце – учитель Тунда Т.А.;
Завальнюк Діана, 6-В клас – ІІІ місце – учитель Тунда Т.А.
Сертифікат учасника отримав учень 8-Б класу Кайда Захар (учитель Масна А.А.).
Наша шкільна родина щиро вітає переможців та учасників конкурсу учнівської творчості. Пишаємося вашим талантом, старанням та любов’ю до українського слова! Особлива подяка нашим філологіням, які доклали максимум зусиль для розвитку наших творчих зірочок. Бажаємо всім подальших творчих злетів та нових перемог!
ВІТАЄМО переможця Всеукраїнського конкурсу есе «1000 днів війни. Мій шлях»
Щиро вітаємо переможця (ІІІ місце) Всеукраїнського Конкурсу есе «1000 днів війни. Мій шлях» від фонду Ріната Ахметова: учня 10-А класу - Пилипенка Дмитра та вчителя, яка його підготувала, Красникову Г.С.
Усього на конкурс було надіслано понад 4000 есе з усієї України. Від нашого закладу було 5 учасників! Серед кращих - Дмитро!!! Також серед фіналістів - Кара Софія, учениця 9-В класу (учитель Степченкова О.А.). Пишаємось нашими зірочками та вчителями, які їх надихають на участь. Бажаємо творчого натхнення й нових здобутків!!!
ВІТАЄМО шкільну родину з Новим 2025 роком!
ПІДСУМКИ фестивалю престижу закладів освіти Бердянської громади «Школа моєї мрії»
26 грудня 2024 року в онлайн форматі пройшла Церемонія нагородження переможців Фестивалю престижу закладів освіти «Школа моєї мрії» Бердянської міської територіальної громади.
У фестивалі взяли участь усі дев’ять закладів освіти нашої громади. Для визначення переможців було залучено експертів з різних галузей, які оцінювали й аналізували матеріали, представлені закладами освіти.
Наша гімназія представила свої наробки в трьох номінаціях фестивалю:
Школа значних педагогічних досягнень;
Школа кращих онлайн практик;
Кращий педагог року.
Наша гімназія стала переможцем у номінаціяї «Школа кращих онлайн практик», а вчитель математики Єфімова Марія Василівна перемогла в номінації «Кращий педагог року».
ВІТАЄМО шкільну родину з перемогою!
Дякуємо за можливість поділитися нашими досягненнями й методичними наробками. Вважаємо, що такий захід є чудовою можливістю для обміну досвідом та натхнення для подальшого вдосконалення та розвитку.
Безпека життєдіяльності під час зимових канікул
Попереду учнів чекають зимові канікули. Дуже важливо, щоб це був цікавий, змістовний, а головне – безпечний час. З метою попередження дитячого травматизму в побуті, дотримання правил пожежної безпеки та дорожнього руху зі здобувачами освіти були проведені тематичні години спілкування, на яких опрацьовані правила безпеки:
Дії в разі оголошення про загрозу виникнення надзвичайної ситуації, у тому числі сигналу «Повітряна тривога».
Правила пожежної та техногенної безпеки під час Новорічних та Різдвяних свят.
Правила безпеки дорожнього руху (ожеледиця).
Безпека при користуванні громадським транспортом.
Профілактика шлунково-кишкових захворювань.
Дотримання правил гігієни в період поширення епідемічних захворювань.
Правила поводження в громадських місцях, з незнайомими людьми та підозрілими предметами.
Безпечне перебування біля річок та водоймищ, що вкриті кригою.
Правила поведінки в умовах низьких температур, попередження випадків переохолодження та обморожень.
Порядок надання домедичної допомоги постраждалим внаслідок нещасних випадків.
Бажаємо всім дітям та їх батькам безпечних, цікавих та щасливих свят. Зустрінемося в ІІ семестрі.
Хвилинки збереження ментального здоров’я
Плідне навчання, предметні олімпіади, творчі конкурси… Усе цікаво та змістовно. Разом з цим не можна забувати про відпочинок та відновлення. Тому одним з пріоритетних напрямків роботи залишається збереження та відновлення ментального здоров’я. Для того, щоб відпочити та поспілкуватися в неформальних обставинах класні керівники провели виховні години з елементами тренінгу:
«Емоції як повітряні кульки» (вправи з повітряними кульками, ІІ заняття) (1-4 класи)
«Казан здоров’я: які навички допомагають володіти собою в різних ситуаціях (складання власного рецепту) (5-8 класи),
«Банка життя: формування позитивного ставлення до себе, свого здоров’я та життя. Визначення пріоритетів» (9-11 класи).
Увесь світ готується до свят, а в нашій країні війна. Як святкувати під час страшних подій. Психолог провела консультування класних керівників «Свято в житті дитини під час військового стану: формальність чи життєва необхідність. Як провести цікаве свято онлайн».
Школярів чекають зимові канікули, а перед батьками постає питання: «Як зробити дозвілля дитини під час зимових канікул цікавим та корисним», тому в рамках батьківських зборів була проведена бесіда про види активного відпочинку дітей та надані рекомендації.
ВІТАЄМО шкільну родину зі світлим Різдвом Христовим!
Щиро вітаємо шкільну родину нашої гімназії з прийдешнім Різдвом!
Нехай це світле свято принесе нам мир, злагоду та безліч щасливих моментів.
Бажаємо здоровʼя, радості, здійснення найзаповітніших мрій та Божого благословення у всіх починаннях.
Хай у нашому шкільному колі завжди лунає сміх, панує тепло та любов, а різдвяна зірка освітлює шлях до нових звершень кожному з нас!
Будьте щасливі й успішні!
ВІТАЄМО призерів ІІ (міського) етапу олімпіади з математики
20 грудня 2024 року на рівні Бердянської територіальної громади відбувся ІІ (міський) етап олімпіади з математики, у якій узяли участь найкращі знавці математики нашої гімназії. Учні виконували завдання підвищеної складності, які вимагали логічного мислення, глибоких знань та творчого підходу до вирішення проблем. Завдання були нелегкими, але надзвичайно цікавими, що дозволило кожному учаснику продемонструвати свої знання, критичне мислення та винахідливість. Наші зірочки достойно з ними впоралися і всі посіли призові місця:
Сєвєрінова Злата (6-А клас, учитель Котова О.О.) – 1 місце
Прядко Анастасія (6-В клас, учитель Котова О.О.) - 3 місце
Мірошніченко Анна (7-В клас, учитель Єфімова М.В. ) – 1 місце
Парасоченко Андрій (8-А клас, учитель Кіосова І.І.) – 2 місце
Кайда Захар (8-Б клас, учитель Кіосова І.І.) – 2 місце.
Пишаємося нашими переможцями та вчителями, які їх підготували, та бажаємо нових звершень, незгасного ентузіазму і ще більше яскравих перемог у майбутньому! Нехай математика й надалі надихає вас на великі відкриття та неймовірні ідеї.
Ви – наша гордість і мотивація для всіх!
ВІТАЄМО призерів ІІ (міського) етапу олімпіади з географії
19.12.2024 серед освітніх закладів Бердянської громади відбувся ІІ (міський) етап олімпіади з географії.
Учні 8-10 класів міста Бердянськ зібралися, щоб перевірити свої знання з предмету. Завдання виявилися справжнім випробуванням для юних географів.
Для їх виконання знадобилися знання політичної, кліматичної, топографічної та загально-географічної карт світу, уміння орієнтуватися в часі та просторі, висловлювати думки з економічних та екологічних питань, аналізувати надану інформацію. Учні показали гарні знання картографічної номенклатури.
Вітаємо учня 10-го класу Андрусенко Костянтина з почесним ІІ місцем та Бойка Олексія з гідним виступом на олімпіаді. Окрема подяка вчителю географії Полтавцевій Тетяні Іванівні, яка підготувала наших призерів.
Результати олімпіади – не просто виконані учнями завдання – це, перш за все, досвід самостійної роботи, розширення кругозору, розвиток предметних компетентностей, адекватна самооцінка, сприяння підвищенню інтересу до вивчення природничих дисциплін.
ВІТАЄМО призерів ІІ (міського) етапу олімпіади з української мови та літератури
18 грудня в дистанційному форматі відбувся ІІ (міський) етап Всеукраїнської олімпіади з української мови та літератури.
Нашу гімназію представляли найкращі знавці української мови та літератури 7-11 класів. Конкурсанти продемонстрували високий рівень знань з предметів та вміння в конкурентній атмосфері порівняти свої досягнення з іншими обдарованими учнями.
Семеро учнів з восьми посіли призові місця: Мірошніченко Анна, 7-В клас - ІІ місце (учитель Комісаренко К.Ю.), Парасоченко Андрій, 8-А клас - ІІ місце (учитель Кокора Т. В.), Настич Гліб, 9-В клас - ІІ місце (учитель Масна А. А.), Пилипенко Дмитро, 10-А клас - І місце, Шумілін Нікіта, 10-А клас - ІІ місце, Бударіна Софія, 11-А клас - ІІ місце, Андрущенко Кіра, 11-А клас - ІІІ місце (учитель Тунда Т.А.).
Настич Гліб і Мірошніченко Анна будуть представляти наш заклад на ІІІ етапі олімпіади в м. Запоріжжі. Бажаємо їм успіху.
Щиро вітаємо учнів та їх наставників з високими результатами, бажаємо творчих успіхів і здійснення всіх мрій. Нехай у майбутті будуть нові досягнення, захоплюючі уроки та приємні шкільні спогади.
У Європу з Україною в серці
З метою реалізації Стратегії комунікації з питань європейської інтеграції України протягом грудня 2024 року в закладі проведено:
♦️ Віртуальна подорож країнами Європи "Європейськими стежками" (1-4 класи).
♦️ Години спілкування "Україна в контексті європейських цінностей" (5-8 класи).
♦️ Історична вікторина "Шлях України до ЄС" (9-11 класи).
Заходи проведено з використанням візуальних матеріалів:
https://drive.google.com/drive/u/2/folders/1JZ4LTCqLHvFBNq6fANl_t95LBGTWaf3s
https://drive.google.com/drive/u/2/folders/14I9hXvlAmIrebKGzVBXO2BHw9Wr5f696
https://drive.google.com/drive/u/2/folders/14smAPk_zIeJpOIECGoz6kUjqyaXibJQv
Профорієнтація – шлях до вдалої самореалізації
З метою допомоги здобувачам освіти Бердянської гімназії «Лідер» з питань профорієнтації та самореалізації практичним психологом було проведено ряд цільових заходів, а саме:
- Групове консультування учнів 9 класів з діагностичним комплексом: «Готовність до вибору професії», «ДДО», «Матриця вибору професії» та надані рекомендації щодо напрямків вибору професійної діяльності.
- Бесіда з учнями 11 класів «Життєві цінності та пріоритети. Розвиток професійних якостей. Самореалізація».
- Консультування класних керівників 8-11 класів «Професійні інтереси дитини та реальні потреби ринку праці».
Здорова нація – багатство країни
З метою пропагування здорового способу життя серед підлітків та дітей та профілактики вживання алкоголю та тютюнопаління в Бердянській гімназії «Лідер» були проведені:
Виховні години для учнів 5-7 класів: "Формування критичного ставлення до підліткового середовища: дружні, недружні та небезпечні компанії".
Тренінг для учнів 8-9 класів: "Уміння вчасно сказати "НІ".
Інформування батьків у рамках батьківських зборів «Здорове харчування під час психологічного навантаження».
Майстер - клас учителя трудового навчання "Мій корисний десерт".
Консультування вчителів: "Вплив психоактивних речовин на фізичне, емоційне та соціальне здоров'я дітей та підлітків. Психоактивні речовини та навчальні досягнення дитини".
Освітній серіал «Кібергігієна: як захиститися від фішингу»
З метою підвищення кіберобізнаності педагогічні працівники Бердянської гімназії «Лідер» пройшли Освітній серіал «Кібергігієна: як захиститися від фішингу» та опрацювали симулятор «Кібергігієна: як захиститися від фішингу» на платформі «Дія. Освіта». У процесі роботи з серіалом вчителі дізналися: що таке фішинг, його види, як розпізнати та захиститися. Опрацювання було цікавим та корисним. Сподіваємося, що отримані знання про фішинг допоможуть не потрапити на уловки шахраїв та захистити себе та своїх близьких.
ВІТАЄМО призерів ІІ (міського) етапу олімпіади з ІТ (інформаційних технологій)
14.12.2024 на рівні Бердянської територіальної громади відбувся ІІ (міський) етап олімпіади з ІТ.
З двох учасників олімпіади маємо двох призерів: Головін Тимур (11-Б) – ІІ місце, Коломоєць Максим (11-Б) – ІІІ місце. Дякуємо Лазукіній Марині Володимирівні за якісну підготовку учнів, а учасникам – за наполегливу працю!
Учні показали надзвичайний рівень підготовки, спритно вирішуючи задачі, що вимагали не лише знань, але й креативності. Зрештою, завдяки своєму вмілому та швидкому виконанню завдань, Тимур здобув почесне II місце, а Максим, незважаючи на непередбачувані перешкоди (дворазове вимкнення Інтернету), що не зупинило його, – III місце. Ця олімпіада залишиться в пам'яті учнів, і вони ще не раз будуть обговорювати й розбирати складні та захоплюючі олімпіадні завдання.
Пишаємось і бажаємо учасникам майбутніх досягнень і творчих здобутків!
ВІТАЄМО призерів ІІ (міського) етапу олімпіади з історії
12 грудня 2024 року наші юні знавці історії змагалися в знаннях на міському рівні, узявши участь у ІІ (територіальному) етапі Всеукраїнської олімпіади з історії. В олімпіаді взяли участь 9 учнів 8-11 класів: Хатько Мирослава та Парасоченко Андрій ( 8-А клас), Кайда Захар (8-Б клас), Настич Гліб (9-В клас), Пилипенко Дмитро та Шумілін Нікіта (10-А клас), Бударіна Софія, Андрющенко Кира та Янченко Михайло (11-А клас).
Результати участі наступні:
ІІ місце - Бударіна Софія, Андрущенко Кіра - 11-А клас (учитель Курбіцька А.О.)
ІІІ місце - Пилипенко Дмитро - 10-А клас (учитель Красникова Г.С.), Настич Гліб - 9-В клас (учитель Степченкова О.А.).
Вітаємо наших переможців та вчителів, які їх підготували! Бажаємо їм успіхів і подальших перемог!!!
ВІТАЄМО призерів ІІ (міського) етапу олімпіади з англійської мови
09 грудня 2024 року серед освітніх закладів Бердянської громади відбувся ІІ (міський) етап олімпіади з англійської мови. Нашу школу представили найкращі знавці іноземної мови: Парасоченко Андрій (8-А), Пшенична Софія (8-А), Бигар Антоніна (9-А), Шумілін Нікіта (10-А), Пилипенко Дмитро (10-А), Бударіна Софія (11-А), Андрущенко Кира (11-А) та Янченко Михайло (11-А).
Учасники продемонстрували високий рівень знань лексики та граматики найпоширенішої мови світу, змогли зорієнтуватися в непростих завданнях, які швидко змінювали: аудіювання, усна тема, есе.
Хоча цього року олімпіада проходила в не зовсім звичному форматі (онлайн), наші учні досягли високих результатів: Парасоченко Андрій – ІІІ місце, Пшенична Софія – ІІІ місце, Бигар Антоніна – ІІІ місце, Янченко Михайло – ІІІ місце, Андрущенко Кира – ІІ місце! А Бударіна Софія завоювала І місце та буде представляти нашу школу на обласному етапі!
Щиро дякуємо всім учасникам, а також педагогам, які підготували юних талантів: Мокрицьку О.В., Парасоченко І.В., Куку В.І.
Вітаємо переможців!!! Бажаємо успіхів та нових досягнень, а Бударіній Софії – вдалого виступу та перемоги на обласному рівні!!!
ВІТАЄМО переможців ІІ (міського) етапу XXV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика
07 грудня 2024 року в дистанційному форматі відбувся ІІ (міський) етап XXV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Наш заклад гідно представили дев’ять найкращих знавців рідної мови з 3 по 11 клас, семеро з яких стали переможцями Конкурсу.
Наші конкурсанти продемонстрували високий рівень знань з української мови, уміння застосовувати їх творчо й нестандартно. Семеро учнів посіли призові місця:
Хатько Марія - 5-А клас - І місце (учитель Страшко О. П.)
Янченко Катерина - 4-А клас - ІІ місце (учитель Бессонова Н. М.)
Кайда Захар - 8-Б клас - ІІ місце (учитель Масна А. А.)
Настич Гліб - 9-В клас - ІІ місце (учитель Масна А. А.)
Бударіна Софія - 11-А клас - ІІ місце (учитель Тунда Т. А.).
Шумілін Нікіта - 10-А клас - ІІІ місце (учитель Тунда Т. А.)
Прядко Анатасія - 6-В клас - ІІІ місце (учитель Тунда Т. А.).
Цікавими були роботи шанувальників слова: учениці 3-А класу Скоч Аріни (учитель Якуніна О.М.) і учениці 7-В класу Мірошніченко Анни (учитель Комісаренко К.Ю.).
Успіх наших учасників є свідченням наполегливості, любові до української мови та невпинного прагнення до знань. Окрема подяка нашим учителям, які супроводжують учнів на шляху до перемог, діляться своїми знаннями, надихають своєю пристрастю, творчістю та вірою в успіх.
За результатами міського етапу представляти наш заклад на ІІІ (обласному) етапі конкурсу в м. Запоріжжі буде учень 9-В класу Настич Гліб. Тож побажаємо йому успіху й перемоги!
ВІТАЄМО призерів ІІ (міського) етапу олімпіади з інформатики
01.12.2024 серед освітніх закладів Бердянської громади відбувся ІІ (міський) етап олімпіади з інформатики.
Позмагатися в уміннях програмування зібралися найталановитіші учні міста. Завдання виявилися справжнім випробуванням для юних умільців коду. Атмосфера була наповнена напругою та азартом, адже кожен учасник прагнув продемонструвати свої навички та отримати почесне місце на п’єдесталі, деякі учні навіть хотіли виграти з допомогою штучного інтелекту, але справжніх програмістів в журі не проведеш!
Вітаємо учнів 11-го класу Головіна Тимура і Водатурського Олександра з почесними ІІ-ми місцями у міській олімпіаді. Окрема подяка вчителю інформатики Лазукіній Марині Володимирівні, яка підготувала наших призерів. Нехай ця перемога стане для вас мотивацією до нових звершень, глибшого пізнання основ програмування. Продовжуйте розвивати свої таланти, досягайте нових перемог!
Акція «16 днів проти насильства»
ЩОРІЧНО В УКРАЇНІ, З 25 ЛИСТОПАДА ПО 10 ГРУДНЯ, ПРОВОДИТЬСЯ
АКЦІЯ «16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА», ЯКА З 1991 РОКУ ПІДТРИМУЄТЬСЯ МІЖНАРОДНОЮ СПІЛЬНОТОЮ
МЕТОЮ АКЦІЇ Є:
Привернути увагу громадськості до проблем насильства в сім’ї, торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків.
Підвищити обізнаність населення з питань попередження насильства, формування нетерпимого ставлення до будь-яких форм агресії.
Учні школи взяли активну участь у Міжнародній акції «16 днів проти насильства». Були проведені цікаві інтерактивні виховні години, учні переглянули тематичні кіно- та мультфільми з подальшим обговоренням проблемних питань, зробили віртуальний флешмоб долоньок тощо.
День пам’яті жертв голодоморів
23 листопада Україна та світ вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років і масових штучних голодів 1921-1923 і 1946-1947 років. Ми згадуємо про мільйони людських життів, які Україна втратила внаслідок Голодомору і масових штучних голодів.
У школі пройшли заходи з вшанування жертв голодоморів, учні й учителі приєдналися до Всеукраїнської акції «Запали свічку». Заради самого життя. Пам’ятаймо!
День Гідності та Свободи. Акція «Жовта стрічка»
День Гідності та Свободи. Акція «Жовта стрічка»
21 листопада в Україні відзначають День Гідності та Свободи. Одинадцятий рік поспіль дата нагадує про дві знакові для українців історичні події –Помаранчеву революцію 2004 року та Революцію Гідності 2013-го.
Під час великої війни цей день – нагода переглянути власні цінності. Пригадати історію нашої боротьби за справедливість. Вшанувати пам'ять загиблих – що й стало основою шкільних заходів до цього знакового дня.
Також цього дня проводилася Акція «Жовта стрічка. Підтримай людей в окупації». Українці продовжують спротив росії на тимчасово окупованих територіях: залишають жовті стрічки та послання окупантам. Кожен класний колектив нашої школи теж приєднався до Акції з підтримки руху супротиву, узявши участь у всеукраїнському флешмобі й одягнувши жовту стрічку - символ єдності та підтримки для тих, хто захищає українське в оточенні ворога.
Формуємо навички здорового харчування РАЗОМ!
Відповідно до плану заходів щодо сприяння формуванню в учасників освітнього процесу навичок здорового і правильного харчування в Бердянській загальноосвітній школі І-ІІІ ст. №1 з 14 по 19 листопада 2024 р. упродовж тижня було проведено низку різноманітних заходів. Так, у початкових класах вчителі провели години спілкування з тем «Моя тарілка здорового харчування», «Абетка харчування». У 8-10-х класах пройшли години, конкурси, вікторини з тем «Принципи здорового харчування», «Смачно-корисний тайм», «Фітнес-фуршет: перекуси для чемпіонів», «Формування навичок здорового харчування». Тиждень мав не тільки розважальне наповнення, а й був спрямований на формування культури вживання їжі, збереження і розвиток здоров'я школярів, вміння робити свідомий споживчий вибір.
Єдиний національний урок "Безпечна дорога додому"
На виконання Листа Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації від 14.11.2024 № 4704/03214,
15 листопада 2024 року в Бердянській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 1 пройшов Єдиний національний урок «Безпечна дорога додому».
Метою даного заходу є акцентування уваги на проблемах щодо забезпечення захисту життя та здоров’я дітей у процесі дорожнього руху, поліпшення засвоєння дітьми норм безпечної поведінки, формування навичок безпечної поведінки у надзвичайних ситуаціях або виявленні мінно-вибухових предметів.
Методичний семінар для студентів БДПУ
15 листопада 2024 року, на прохання викладачів Бердянського університету, учитель зарубіжної літератури Комісаренко Катерина Юріївна провела для студентів та викладачів соціально-гуманітарного факультету Бердянського державного педагогічного університету методичний семінар "Особливості модельних навчальних програм із зарубіжної літератури в 5-7 класах НУШ, практичні поради”. Захід пройшов у контексті виробничої практики студентів-філологів третього і четвертого курсів.
Під час зустрічі вчитель поділилася досвідом щодо вибору модельної програми, застосування онлайн платформ під час як дистанційного, так і очного навчання, особливостей реалізації Державного стандарту базової середньої освіти в сучасних умовах. Педагог закликала майбутніх колег з оптимізмом і впевненістю дивитися в майбутнє, адже справжня любов до слова, свого фаху і до дітей здатна подолати всі виклики та перешкоди.
1000 днів від початку повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну
19 листопада – тисячний день від початку повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну.
«Це — тисяча днів стійкості. Тисяча днів мужності і вдячності українським захисникам, волонтерам та кожному свідомому громадянину. Тисяча днів неймовірної єдності й сили всього українського народу.
Тисячі днів, як ворог руйнує українські міста та села. І ми – українці – знаємо, що ця тисяча для нас злилася в довгу безсонну добу. Кожен з нас хотів би прокинутися наступного ранку і зрозуміти, що ця доба жахіття була сном, але правда в тому, що ми не прокидаємося тисячу днів війни – ми живемо в ній майже одинадцять років!
І сьогодні ми хочемо сказати: ці одинадцять років довели, що ми сильніше за «другу» армію в світі, сильніше кожного, хто пророкував нашу поразку. Ми довели, що спроможні боротися, адже сміливо захищаємо нашу землю, передану нам і виплекану минулими поколіннями. Сьогодні ми говоримо про те, що повинні передати цей спадок нашим наступникам, адже це наш зв’язок між мертвими, живими і ненародженими.
Ми повинні зберегти мову, яку намагалися вкрасти імперці, землі, що діставалися нам в запеклих боях. Повинні повернути втрачене, аби наші нащадки дивилися на нас з гордістю, аби наші діти повернулися додому! Адже жодна країна в світі, окрім України, не була створена для нас — для українців. У жодній іншій країні світу ми не будемо вдома, на своїй землі.
І ми не повинні згадувати це на тисячний день. Ми пам’ятаємо про це кожну добу».
Такими словами розпочався перегляд документального фільму режисера Алана Бадоєва «Довга доба» в рамках Кінолекторію. На заході учні та вчителі не тільки мали можливість переглянути фільм, а ще й поділитися власними думками щодо подій повномасштабного вторгнення. Учні підготували виступи про російсько-українські війни та особисті історії з початку вторгнення росії на територію України.
Попри важкі спогади і сльози на очах, наша шкільна родина стала ще сильнішою та ближчою завдяки цьому заходу, адже ми знаємо, що наша сила в єдності. Тож єднаймося з усіх куточків світу та нашої рідної України!
Тиждень заощаджень – 2024
На початку листопада в межах святкування Всесвітнього дня заощаджень у закладі проведено Тиждень заощаджень – 2024, який включав низку освітніх заходів, спрямованих на підвищення рівня фінансової грамотності дітей та молоді. Серед проведених заходів: години спілкування "Моя фінансова грамотність, гра "Вчимося заощаджувати", фінансові онлайн-пазли, практичні заняття "Мій перший бюджет" та "Витрати і Заощадження", майстер-класи "Банкнота у 10 кроків", "Випікаємо з вигодою", "Виготовлення скриньки-сейфу для зберігання грошей та секретних речей" тощо. Для проведення заходів використано матеріали до Тижня заощаджень.
XXV Конкурс з української мови імені Петра Яцика
09 листопада в ЗОШ І-ІІІ ст. №1 відбувся шкільний етап XXV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, у якому взяли участь учні 3-11 класів. Захід пройшов у дистанційному форматі, тому участь змогли взяти всі бажаючі, незалежно від того, де вони зараз перебувають.
На початку заходу конкурсанти познайомилися з історією заснування мовознавчого свята, відомим меценатом, вихідцем з України, Петром Яциком. У ході виконання робіт учні продемонстрували високий рівень знань з предмету, уміння застосовувати їх творчо і нестандартно.
Шанувальники слова вкотре підтвердили, що конкурс став тим ланцюжком, який допомагає нам об’єднатися в сильну, незламну й вільну націю, де б ми не знаходилися.
Найкращі учні будуть представляти нашу школу на ІІ (міському) етапі мовознавчих перегонів.
За результатами шкільних змагань отримали найвищі бали і стали переможцями: Бударіна Софія (11-А клас), Пилипенко Дмитро (10-А клас), Настич Гліб (9-В клас), Кайда Захар (8-Б клас), Мірошниченко Анна (7-В клас), Прядко Анастасія (6-В клас), Хатько Марія (5-А клас), Янченко Катерина (4-А клас), Скоч Аріна (3-А клас). Тепер попереду в дітей – участь у міському етапі Конкурсу. Тож побажаємо їм успіху і перемог!!!
ТИЖДЕНЬ української писемності та мови
У рамках Тижня української писемності та мови в закладі з 04 листопада по 09 листопада 2024 року проведено низку заходів, серед яких: мовно-літературний турнір «Мово українська, гордосте моя!» (8-А клас), свято-конкурс до Дня української писемності та мови «Розквітай же, рідна українська мово» (6-Б клас), інтелектуальна гра «Ми – українці» (7-А клас), мовознавчий квест «Пошуки мовних скарбів» (5-6 класи), вікторина до Дня української писемності (3-А клас), гра-КВК «Я люблю рідну мову» (1-А клас), година єднання «Українська мова – серце наше» (8-Б,В класи), онлайн – флешмоб «Переходь на українську» (з історії традиційних українських страв, одягу, традицій, звичаїв) (11 класи), інтелектуальна філологічна гра до Дня української писемності та мови (9 класи), конкурс декламаторів «СловоГрай» (7-В клас), конкурс лінгвістичних загадок «Рідне слово у безмежжі часу» (відео, презентація з кросвордами, загадками, малюнками, ребусами) (10 класи), виховна година "Без мови немає країни - мову, як матір, любіть" (4-А клас).
Завершився Тиждень проведенням 09 листопада шкільного етапу Конкурсу знавців української мови ім. П. Яцика, де учні з 3 по 11 клас продемонстрували свої знання, ерудицію, виявили творчість.
Усі проведені заходи сприяли вихованню інтересу до уроків мови та літератури, народних традицій, любові й поваги до спадщини українських поетів, письменників; а також розвитку творчих здібностей здобувачів освіти та формуванню високоморальної особистості, громадянина-патріота.
ЗАХОДИ до Дня української писемності та мови
27 жовтня, напередодні осінніх канікул, в Україні відзначався День української писемності та мови. У ЗОШ №1 розроблено низку заходів (вікторини, конкурси, квести тощо), які будуть проходити з 04 листопада по 09 листопада 2024 року. Завершальним заходом Тижня буде проведення 09 листопада шкільного етапу Конкурсу знавців української мови ім. П. Яцика, де учні з 3 по 11 клас зможуть продемонструвати свої знання, ерудицію, виявити творчість. Кращі знавці української мови візьмуть участь у міському етапі, який відбудеться 07 грудня 2024 року в онлайн-форматі. Тож з нетерпінням чекаємо початок наступного тижня, який, сподіваємося, буде цікавим і насиченим!!!
Методичні посиденьки "Особливості оформлення основної документації вчителя НУШ (5-7 класи)"
Методичні посиденьки "Особливості оформлення основної документації вчителя НУШ (5-7 класи)"
30 жовтня 2024 року в закладі пройшов методичний захід з теми "Особливості оформлення основної документації вчителя НУШ (5-7 класи)", у якому взяли участь всі вчителі, які працюють 5-7 класах. У дружньому колі професійних однодумців педагоги обговорили особливості оформлення основної документації вчителя НУШ базової середньої школи, серед яких: розробка і оформлення навчальних програм та календарно-тематичного планування з предметів, здійснення записів у електронних журналах відповідно до нових рекомендацій щодо оцінювання результатів навчання. Торкнулися й питання реалізації діяльнісного підходу до навчання в контексті сучасного компетентнісно-орієнтованого уроку. Учителі із задоволенням поділилися власним досвідом з аспектів, що обговорювалися. Захід пройшов у дружній атмосфері співпраці.
Вітаємо переможців кубку України з шотокан карате
26-27 жовтня в Києві відбувся Кубок України з шотокан карате версія FSKA.
Турнір зібрав 400 спортсменів з 10 областей України, серед яких були і наші учні разом зі своїм наставником, учителем фізичної культури Бондаренком О.О.
За результатами змагань наші учасники здобули численні перемоги:
♦️ Бондаренко Олександр (11-А клас) - 2 золота та срібло в категорії 15-17 років;
♦️ Парасоченко Андрій (8-А клас) - 2 золота та 2 срібла в категорії 13-14років;
♦️ Бондаренко Олег (учитель фізичної культури) - 3 золота в категорії 21-39 років.
Спортсмени школи потрапили до складу збірної України та візьмуть участь у чемпіонаті Світу в 2025 році!
ВІТАЄМО!!!!! ПИШАЄМОСЬ! Бажаємо успіхів та перемоги в наступних змаганнях і звичайно ж у чемпіонаті Світу -2025!!!

Всеукраїнський радіодиктант національної єдності-2024
25 жовтня педагоги та старшокласники закладу вперше приєдналися до Всеукраїнського заходу та взяли участь у написанні ювілейного 25-го Радіодиктанту національної єдності. Це було символічно й потужно! Чудова нагода відчути звʼязок зі своїм, рідним!
Тепер учасники з нетерпінням чекають оприлюднення тексту диктанту, щоб перевірити свої правописні вміння. Хоча головне, що цей захід об'єднав тисячі українців по всьому світу навколо української мови та культури, і ми відчули себе невід’ємною частинкою міцної української родини!
Осінні канікули – час для відпочинку без хвороб та сумних подій
Збереження життя та здоров’я учнів – один з пріоритетних напрямків роботи школи. Напередодні осінніх канікул з усіма учнями 1-11 класів проведені тематичні виховні заходи, на яких розглянуто правила дорожнього руху та безпечної поведінку у громадських місцях та в побуті. Школярі з класними керівниками опрацювали питання:
1. Правила поведінки в громадських місцях. Обережно, натовп.
2. Один вдома. Джерела небезпеки.
3. Профілактика застудних захворювань.
4. Правила пожежної безпеки.
5. Правила користування газо- та електроприладами.
6. Мої дії у разі виникнення надзвичайних ситуацій.
7. Протимінна безпека (будь обережним з незнайомими предметами).
8. ПДР для пішоходів (Будь уважним: перетинаючи проїжджу частину, вимкни навушники та не розмовляй по телефону).
Сподіваємось, що осінні дні відпочинку будуть наповнені яскравими та цікавими подіями.
ТИ ЯК?
Зберігаємо ментальне здоров’я учасників освітнього процесу
З метою збереження ментального здоров’я учасників освітнього процесу в школі реалізовані наступні заходи:
♦️ Групове консультування педагогічних працівників: особливості спілкування з дитиною, яка переживає період адаптації (особлива увага учням 1, 5 класів, новоприбулим учням).
♦️ Години спілкування з елементами тренінгу «Ти як?» та створення асоціативної хмари "Мої емоції та почуття".
♦️ Опрацювання питання "Складові здоров'я (квітка здоров'я): місце ментального здоров’я" в рамках навчального предмету «Основи здоров'я», «Здоров'я, безпека та добробут».
♦️ Індивідуальне консультування психолога здобувачів освіти та їх батьків (опікунів), які переживають посттравматичні розлади (переїзд, евакуація, смерть матері, розлука з батьками).
Формуємо здорові звички харчування
З метою формування здорових звичок харчування зі здобувачами освіти ЗЗСО № 1 проведені тематичні виховні години:
«Вернісаж фото та малюнків: мій корисний поживний сніданок» (1-4 класи);
«Презентація сучасної корисної страви» (5-8 класи);
«Історія одного кулінарного шедевра: в гостях у Євгена Клопотенка» (9-11 класи).
У робочий групі вчителів ЗЗСО № 1 Meet ПЕДРАДА розміщено матеріали «Психологічні розлади харчування».
До дня боротьби з торгівлею людьми
У школі пройшли виховні години з елементами бесіди та тренінгів (за участю психолога):
• «Правила спілкування з незнайомою людиною» (вдома та у громадських місцях) (1-3 клас)
• «Великі права маленької людини» (4-6 клас)
• «Людина – не товар». Перегляд мультфільму «Дві маленькі дівчинки» (7-9 класи)
https://www.youtube.com/watch?v=qTtMWtXhS1g
• Бесіда «Легальне працевлаштування – шлях до безпеки». Перегляд фільма для підлітків «Станція призначення – життя» (10-11 класи) Станція призначення Життя
Вітаємо Єфімову Марію Василівну!
Щиро вітаємо ЄФІМОВУ МАРІЮ ВАСИЛІВНУ, учителя математики, з отриманням щорічної обласної педагогічної премії та нагородженням дипломом за вагомий внесок у розвиток освіти!
Такая подія вперше в нашій школі. Ця нагорода - заслужене визнання праці й таланту нашої колежанки, приклад наполегливості та відданості своїй справі. Нехай це буде лише початком її професійних звершень!!!
Пишаємось!!!! Бажаємо подальших успіхів, натхнення та сил у вашій благородній справі!
ВІТАЄМО! Півфіналістів «Всеукраїнського творчого конкурсу «Що для мене Україна»
ВІТАЄМО! Півфіналістів «Всеукраїнського творчого конкурсу «Що для мене Україна» в категорії «Пісня», на сьогодні вже випускників базової школи: Вареник Валерію і Кудряшеву Поліну та їх творчого натхненника – учителя української мови і літератури Тунду Тетяну Антонівну з високим результатом участі в конкурсі Всеукраїнського рівня!!! Пишаємося нашими зірочками!!!
Переглянути виступ дівчат можна за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=JSN8DxRdv-c
ВІТАЄМО учасників міських фестивалів «Палітра Бердянська» та «Літературний бриз»!
ВІТАЄМО учасників Фестивалів до 197-ї річниці міста Бердянська та вчителів, які їх підготували:
♦️ з образотворчого мистецтва «Палітра Бердянська»: учня 10-А класу ПИЛИПЕНКА ДМИТРА (учитель Тунда Т.А.);
♦️ з літературної творчості «Літературний бриз»:
● ученицю 10-А класу ТЕРЕШИНУ ГАННУ (учитель Шестопал А.В.);
● учня 10-А класу ПИЛИПЕНКА ДМИТРА (учитель Тунда Т.А.);
● учителя з індивідуального навчання ШЕСТОПАЛ АЛЬОНУ ВОЛОДИМИРІВНУ!
Учасники нагороджені Дипломами і подарунками.
Дякуємо, ваша творчість надихає!!!
ВІТАЄМО з перемогою!
Вітаємо наших учнів: Бондаренка Олександра (11-А клас) і Парасоченка Андрія (8-А клас) та вчителя фізичної культури Бондаренка Олега Олександровича з перемогою на відкритому чемпіонаті Київської області по карате!!!!!! Молодці!!! Пишаємось!!! Бажаємо удачі, наполегливості, наснаги до перемог!!!!
ЗАХОДИ щодо протидії скоєнню терористичних проявів
На виконання Листа Департаменту освіти і науки від 06.09.2024р. №3559/03.2-18 "Про протидію скоєнню терористичних проявів у закладах освіти", були розроблені та реалізовані заходи.
У рамках запланованої роботи дане питання було розглянуто на нараді при директорові. Педагогічні працівники пройшли навчальні онлайн-курси «Основи кібергігієни» («Кіберняня»): правила користування електронною поштою, соціальними мережами, мобільними пристроями. З учнями 7-11 класів проведені роз’яснювальні бесіди (інструктажі) щодо загроз терористичної діяльності на території України, відповідальності, недопущення втягування до протиправної діяльності. Під час батьківських зборів батьки проінформовані про негативні тенденції втягування спецслужбами рф неповнолітніх осіб до злочинної діяльності терористичного характеру та суспільно небезпечні наслідки скоєння злочинів терористичного характеру.
Звернення до учнів та батьків щодо протидії протиправної діяльності терористичного характеру

День захисників і захисниць України
У день Покрови Пресвятої Богородиці, 1 жовтня, в Україні відзначається державне свято – День захисників і захисниць України. Це герої, які втілюють в собі патріотизм, відвагу та відданість. Сьогодні учні згадали про тих, хто став на захист незалежності, свободи та територіальної цілісності України. Це свято символізує єдність нації та підтримку наших військових, адже вони щодня ризикують своїм життям заради нас, наших родин і нашого майбутнього. У цей день учні в класних родинах згадали наших захисників і захисниць, подякували за наш захист! У рамках відзначення цього Дня в школі проведено:
♦️ Урок-презентацію "В єдності наша сила" (1-4 класи)
♦️ Літературно-музичний квест "Ми - нащадки козаків" (5-7 класи)
♦️ Виховну годину "Героїв країна - моя Україна!" (8-9 класи)
♦️ Виховну годину "Від козаків до кіборгів. Герої Запорізького краю" (10-11 класи).
ВІТАЄМО лауреата Всеукраїнського конкурсу творчих проєктів "Код нації"
Щиро вітаємо лауреата Всеукраїнського конкурсу творчих проєктів "Код нації" в номінації есе на тему "Погляд у майбутнє України: світле чи затьмарене"- ученицю 11-А класу БУДАРІНУ СОФІЮ і її вчителя Курбіцьку Аллу Олександрівну!!! Пишаймося та бажаємо нових успіхів, наснаги, невичерпної енергії й творчого натхнення до нових досягнень і здобутків!
World cleanup day
У рамках Всесвітнього дня «World Cleanup Day» у закладі проведено:
♦️ Практичне заняття в рамках уроку технології "Порядок в думках починається з порядку біля твого будинку" (учні 1-4 клаасів). ♦️ Бесіда з учнями про необхідність сортування сміття в рамках уроків трудового навчання (5-9 класи). ♦️ Обговорення проблемної теми: "Чому не можна спалювати опале листя?" у рамках уроків біології та екології (10-11 класи).
З днем народження, Бердянськ!
У Бердянській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 1 з 09 вересня по 17 вересня 2024 року в кожному класі на Годинах спілкування були проведені різноманітні заходи до 197 – річчя нашого рідного міста Бердянськ. Серед них: віртуальні подорожі, майстер-класи, квізи, вікторини, квести, історичні екскурси, перегляди відеофільмів та відеороликів про наше рідне місто тощо.
Учні подорожували стежками рідного Бердянська, пригадали історію його заснування, через гру-вікторину згадали визначні памʼятки нашого міста, передивлялися власні фото, зроблені з різних куточків нашого міста. Милувалися сучасними мальовничими місцями, віртуально побували на Приморській площі біля відомих пам’ятників, у музеях, на Бердянській косі, у зоопарку «Сафарі», у клубі «Неон», «Немо», в Аквапарку. Згадуючи найулюбленіші куточки рідного Бердянська, школярі отримали позитивні емоції.
Діти слухали пісні про Бердянськ, які надихали спогадами й вірою в перемогу; згадували героїв нашого краю, які роблять неможливе для визволення або ж віддали свої життя за свободу нашої країни. Учні робили подарунки рідному місту: вітальні листівки, аплікації, малюнки з креативними підписами до них; в інтерактиві за допомогою комп’ютерних технологій грали, знаходили асоціації, створювали побажання, загадували бажання, серед яких провідним було обовʼязково повернутися до нашого рідного, вільного, нескореного Бердянська.
Усі заходи пройшли в теплій родинній атмосфері з вірою в перемогу та визволення нашого рідного міста.
Вшановуємо пам'ять захисників України
Щорічно 29 серпня українці вшановують пам'ять захисників, які віддали життя за незалежність України. Наша шкільна родина традиційно долучається до вшанування на початку вересня, коли учні повертаються до школи після літнього відпочинку.
6 вересня 2024 року у всіх 1-11 класах пройшли заходи до Дня пам'яті захисників України, які розпочалися хвилиною мовчання за загиблими захисниками нашої держави.
У рамках заходів відбулися:
♦️ Години спілкування «Нині – вільна й незалежна Україна-ненька. Її ревно захищають нові козаченьки» (1-5 класи)
♦️ Презентація + обговорення «Українські звитяжці. Історична подорож у часі. Славетні імена України» (6-8 класи)
♦️ Урок пам’яті «Україна – мати. Вмій її захищати» (9-11 класи).
ПАМ’ЯТАЄМО тих, хто загинув, ДЯКУЄМО тим, хто наразі боронить кордони України та оберігає наш спокій!
Зі святом Першого дзвоника-2024!
2 вересня о 9 годині ранку в кожній класній родині відбулося свято Першого дзвоника-2024! Для всіх учнів з 1 по 11 клас пролунав перший дзвоник, який розпочав новий навчальний рік. Це особливе свято для тих, хто цього року прийшов до першого класу, і тих, хто вийшов на фінішну пряму. Але водночас особливим воно є для всіх учасників освітнього процесу нашого закладу: дітей, учителів, батьків, бо сьогодні, в умовах воєнного стану, коли всі розкидані по світу, повернення до навчання після літнього відпочинку, зустрічі з рідними вчителями й однокласниками є вкрай важливими й довгоочікуваними.
Тож побажаємо всій шкільній родині впевненого старту, попутного вітру і Божого благословіння в новому навчальному році. Батькам – терпіння, педагогам – гордості за своїх учнів та творчої наснаги. Крокуємо далі разом!!!
ВІТАЄМО!!!
З вірою в мирне майбуття починаємо новий навчальний рік!
Цьогоріч навчальний рік стартує 2 вересня. Працюємо дистанційно! Навчання організовується за різними формами: онлайн (за сталим розкладом); сімейна та екстернатна форми (з консультаціями з основних предметів протягом року), педагогічний патронаж. Забезпечуємо індивідуальний підхід до навчання кожного учня!
У першу чергу, надаємо освітні послуги дітям із закріпленої за Бердянською загальноосвітньою школою І-ІІІ ступенів №1 території обслуговування, але раді навчати всіх бажаючих! Дякуємо, що ВИ з нами! Крокуємо далі РАЗОМ!!!
ЗВІТ директора школи за 2023-2024 н.р.
30 травня 2024 року в Бердянській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 1 Бердянської міської ради Запорізької області відбувся ЗВІТ директора школи Волкової Наталії Анатоліївни за 2023-2024 н.р.

Невигадані історії життя шкільної родини ЗЗСО №1 2023-2024 навчального року
День вишиванки
Кожного року в третій травневий четвер українці святкують День вишиванки 💙💛
В нашій школі вчителі та учні одягають вишиті сорочки, щоб вшанувати культурні традиції нашого народу.
Пишаємося бути українцями!
Відзначення Дня Європи
09 травня в День Європи в нашій школі традиційно пройшли години спілкування.
Ми говоримо про важливість європейського вектору для України, а також про нашу державу в контексті європейських цінностей, проводимо віртуальні подорожі для наймолодших та історичні вікторини для учнів старших класів.
У цей день ми наголошуємо, що вступ України до ЄС вигідний не тільки українцям, але й самому Євросоюзу. І більшість громадян країн ЄС це чудово розуміють. Вони достатньо відкриті до ідеї приєднання України, а теза про те, що ЄС не зацікавлений у приєднанні - це «вкид», який поширює російська пропаганда в країнах ЄС.
Завдяки Україні Євросоюз посилить свою геополітичну роль, зміцнить обороноздатність, отримає можливість цифровізувати державні послуги за українським досвідом та стане більш підготовленим до викликів сьогодення. Україна надасть новий поштовх для ще більшого розвитку Європейського Союзу.
У рамках відзначення Дня Європи в школі проведено:
Віртуальна подорож країнами Європи "Європейськими стежками" (1-4 класи).
Години спілкування "Україна в контексті європейських цінностей" (5-8 класи).
Історична вікторина "Шлях України до ЄС" (9-11 класи).
Заходи проведено з використанням візуальних матеріалів:
https://drive.google.com/drive/u/2/folders/1JZ4LTCqLHvFBNq6fANl_t95LBGTWaf3s
https://drive.google.com/drive/u/2/folders/14I9hXvlAmIrebKGzVBXO2BHw9Wr5f696
https://drive.google.com/drive/u/2/folders/14smAPk_zIeJpOIECGoz6kUjqyaXibJQv
ВІТАЄМО переможців обласного етапу виставки-конкурсу з декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край»
І місце
Прядка Олександра, 3-А клас (підготувала Бессонова Н.М.)
Михайленко Артем, 2-А клас (підготувала Тихоненко О.Г.)
Укпакха Кіра, 3-Б клас (підготувала Стекачова А.М.)
ІІ місце
Терещенко Єгор, 3-Б клас (підготувала Стекачова А.М.)
Пономарьова Вінессія, 3-Б клас (підготувала Стекачова А.М.)
Лабуткіна Вікторія, 3-Б клас (підготувала Стекачова А.М.)
Вареник Ілля, 3-Б клас (підготувала Стекачова А.М.)
Гальченко Кіра, 3-Б клас (підготувала Стекачова А.М.)
Михайлова Наталія, 3-А клас (підготувала Бессонова Н.М.)
Янченко Катерина, 3-А клас (підготувала Бессонова Н.М.)
Кузьменко Ілля, 3-А клас (підготувала Бессонова Н.М.)
Нікончук Марк, 3-А клас (підготувала Бессонова Н.М.)
Саута Марія, 4-Б клас (підготувала Хмарній Я.С.)
Онищук Дарина, 4-Б клас (підготувала Хмарній Я.С.)
ІІІ місце
Хачатрян Тигран, 4-Б клас (підготувала Хмарній Я.С.)
Янченко Катерина, 4-Б клас (підготувала Бессонова Н.М.).
Приємно, що всі 16 учасників отримали призові місця!!!!
Бажаємо нашим зірочкам та їх наставникам нових творчих злетів і перемог у майбутньому!
ВІТАЄМО переможців обласних конкурсів!
Обласний конкурс авторської дитячої і юнацької поезії та прози «Зима крокує – свята дарує»:
І місце - Настіч Гліб, 8-В клас.
Обласний конкурс авторської дитячої і юнацької поезії та прози «Я – за єдину Україну!»:
ІІ місце - Мірошніченко Анна, 6-В клас;
ІІ місце - Кара Софія, 8-В клас.
Переможців підготувала вчитель української мови Тімченко О.І..
Бажаємо нашим зірочкам і Олені Іванівні творчого натхнення, нових звершень і досягнень!
ВІТАЄМО призерів міського етапу фестивалю «Заговори, щоб я тебе побачив»
ІІ місце: Вареник Ілля (підготувала Стекачова А.М.), Пахоменко Таїсія (підготувала Шумілова Л.Б.), Мірошніченко Анна (підготувала Тімченко О.І.)
ІІІ місце: Чипіжко Микита (підготувала Шумілова Л.Б.).
Молодці! Так тримати!
Ще п’ятеро учнів отримали дипломи учасника: Мокрицький Ігор
(підготувала Іванічева О.О.), Саута Марія (підготувала Хмарній Я.С.), Бондаренко Вероніка (підготувала Комісаренко К.Ю), Кара Софія (підготувала Черепанова Т.В), Вакал Гліб (підготувала Тунда Т.А.).
Бажаємо нашим учасникам і призерам нових звершень і перемог!
ВІТАЄМО переможців конкурсу на краще прочитання поетичних творів до ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ ПОЕЗІЇ і вчителів, які їх підготували
І місце - Шурпан Владислав, 7-А клас (учитель Тімченко О.І.)
ІІ місце - Єфімов Даніїл, 3-А клас; Сосновська Меланія, 6-Б клас (учитель Комісаренко К.Ю.); Кара Софія, 8-В клас (учитель Степченкова О.А.); Доронін Тимофій (учитель Шумілова Л.Б.)
ІІІ місце – Парасоченко Андрій, 7-А клас (учитель Тімченко О.І.); Підгайна Поліна, 6-Б клас (учитель Комісаренко К.Ю.); Герасименко Микита, 4-Б клас (учитель Хмарній Я.С.)
Ще 2 учасники: Левінова Злата, 4-А клас (учитель Шумілова Л.Б.) і Іванова Анастасія, 7-А клас (учитель Тімченко О.І.) - нагороджені Дипломами. Пишаємося нашими талановитими зірочками й учителями, які їх підготували. Бажаємо нових досягнень і перемог! Нехай на шляху до успіху вам завжди світить щаслива зірка!
ВІТАЄМО переможців міського online-конкурсу "Шевченком натхненні" і вчителів, які їх підготували
І місце - Кара Софія, 8-В клас (учитель Степченкова О.А.), Вареник Валерія, Кудряшева Поліна, 9-Б клас (учитель Тунда Т.А.), Карасьов Ярослав з мамою, 8-В клас (учителі Степченкова О.А. Тімченко О.І.), Єфімов Даніїл, 3-А клас (учитель Комісаренко К.Ю.);
ІІ місце - Драгулова Маргарита, 8-Б клас (учителі Масна А.А. Шандровська А.С.), Шурпан Владислав, 7-А клас (учитель Тімченко О.І.), Настич Гліб, 8-В клас (учитель Степченкова О.А.);
ІІІ місце - Пилипенко Дмитро, 9-Б клас (учитель Тунда Т.А.), Бондаренко Вероніка, 7-А клас (учитель Тімченко О.І.).
Усього в конкурсі взяли участь 25 учнів і 2 вчителі школи, які представили 32 роботи. Усі учасники конкурсу нагороджені іменними дипломами. Пишаємося нашими талановитими зірочками й учителями. Бажаємо нових успіхів, наснаги, невичерпної енергії й творчого натхнення для нових досягнень і здобутків!
ВІТАЄМО переможця обласного етапу Всеукраїнського конкурсу-виставки "Космічні фантазії"
Щиро вітаємо учня 9-В класу Неживанова Тимура та його вчителя Єфімову Марію Василівну з перемогою (І місце) у обласному етапі Всеукраїнського гуманітарного конкурсу-виставки "Космічні фантазії"
Бажаємо нових успіхів , наснаги, невичерпної енергії й творчого натхнення до нових досягнень і здобутків!
Вибір підручників 7 клас НУШ
Вчителі-предметники ознайомилися на веб-сайті Інституту модернізації змісту освіти з електронними версіями оригінал-макетів підручників для 7-го класу НУШ, переглянули презентації та здійснили наступний вибір підручників
ВІТАЄМО призера обласної олімпіади з фізичної культури!
Щиро вітаємо учня 10-А класу Бондаренка Олександра та його вчителя Бондаренка Олега Олександровича з почесним ІІ місцем у обласному етапі учнівської олімпіади з фізичної культури!
Бажаємо нових успіхів, наснаги, здійснення мрій та нових спортивних досягнень!
Заходи, які було проведено в ЗЗСО №1
1. Вшанування подвигу учасників Революції Гідності та памʼяті Героїв Небесної Сотні. Виконання гімну та загальношкільна хвилина мовчання о 9.00 (1-11 класи).
2. Години спілкування "Над усіма нами – варта Небесної Сотні " (1-4 класи), "Вони помирали, щоб жила Україна" (5-9 класи).
3. Урок-презентація "Нові часи, нові герої (до дня памʼяті Героїв Небесної Сотні)" (10-11 класи).
Вибір підручників 2 клас 2024
Вчителі початкової школи ознайомилися на веб-сайті Інституту модернізації змісту освіти з електронними версіями оригінал-макетів підручників для 2-го класу та здійснили наступний вибір підручників
ВІТАЄМО переможця Всеукраїнського конкурсу есе «Війна за СВІЙ шлях» (дитячий погляд)
Щиро вітаємо ученицю 8-В класу Кару Софію та її вчителя Черепанову Тетяну Вячеславівну з перемогою у Всеукраїнському конкурсі есе «Війна за СВІЙ шлях» (дитячий погляд).
Робота Софії визнана однією з найкращих на обласному етапі Конкурсу (І місце) і стала учасником Всеукраїнського етапу.
На Всеукраїнський етап було надіслано майже 500 творів есе з багатьох регіонів України. Діти писали про війну: про те, як вони втратили близьких, як втікали від вибухів за кордон, про безсонні ночі під обстрілами та про віру в перемогу України. Кожне есе – це унікальна особиста історія дітей та їхніх сімей. Це історії не вигаданих героїв, а реальних дітей, яким, на превеликий жаль, довелося і доводиться переживати трагічні часи. Дітей, яких позбавили права на щасливе дитинство, рідну домівку, навчання в школі, спілкування з друзями й рідними, але які з гордістю усвідомлюють свою приналежність до незалежної й сміливої нації українців. Цими почуттями сповнений кожен рядок і кожне слово маленьких письменників про велике горе і тверду надію в перемогу добра над злом
Цього річ експертна комісія приняла рішення визнати переможцями всіх учасників Всеукраїнського етапу Конкурсу.
Отже, вітаємо переможницю та її вчителя й бажаємо нових успіхів, наснаги, здійснення мрій та нових творчих злетів!
Заходи, які було проведено в ЗЗСО №1
1. Єдиний урок-бесіда "Свята, могутня, соборна!" (1-11 класи)
2. Тест УІНП "Що ви знаєте про Соборність?" (10-11 класи, педагогічний колектив, батьки)
3. Конкурс творчих робіт "Моя соборна Україна" (1-9 класи)