Методичний кабінет

Новини в соціальних мережах

YouTube

Дивіться ще більше у нас на каналі!

Facebook

Слідкуйте за подіями та будьте в курсі останніх новин!

Герасимова
Ірина Миколаївна

Методист коледжу,

спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії


Даценко
Раїса Павлівна

Завідувач методичним кабінетом,

спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, 

"старший викладач"

  

Організація методичної роботи в коледжі спрямована на забезпечення завдань концепції навчального закладу, постійне вдосконалення освітнього процесу, задоволення освітніх потреб викладачів, створення умов щодо їхнього фахового функціонування і особистої самореалізації, підвищення інноваційного потенціалу педагогічного колективу й навчального закладу в цілому.

У коледжі функціонує методичний кабінет, в якому зібрано зразки навчальної документації, навчально-методичні комплекси, методичні розробки, конспекти окремих занять, виховних годин, матеріали з узагальнення досвіду кращих педагогів.

Окремий розділ методичного кабінету складають методичні розробки, підготовлені викладачами коледжу як виставкові матеріали. Підібрано матеріали та нормативна база для підвищення фахової майстерності та атестації викладачів.

Педагогічний колектив працює над вирішенням методичної проблеми «Формування професійної компетентності майбутніх педагогів до роботи в інноваційному освітньому просторі».

Основу структури методичної роботи становить діяльність:

-         педагогічної ради;

-         методичної ради;

-         методичного кабінету;

-         циклових комісій;

-         методичного об’єднання кураторів.

Методична робота складається з таких компонентів:

1) визначення основних напрямків методичної роботи коледжу на навчальний рік;

2) впровадження методичних розробок у освітній процес та сприяння видавничій роботі;

3) оцінка результатів методичної роботи педагогічних працівників колледжу;

4) сприяння впровадженню інноваційних технологій в освітній процесс;

5) вивчення і поширення досвіду кращих викладачів та циклових комісій;

6) сприяння в організації та проведенні психолого-педагогічних, методичних семінарів, науково-педагогічних конференцій тощо;

7) робота з підвищення педагогічної та фахової майстерності, яка здійснюється у таких формах:

-     підвищення кваліфікації викладачів коледжу та перепідготовки спеціалістів; 

- стимулювання цілеспрямованого безперервного підвищення рівня професійної компетентності викладачів, росту їх професійної майстерності, розвитку творчої ініціативи, підвищення росту їх авторитету, забезпечення ефективності освітнього процесу згідно з Типовим положенням про атестацію педагогічних працівників;

-    участь в роботі обласних методичних об’єднань викладачів закладів фахової передвищої освіти та методичних об’єднань педагогічних фахових коледжів Південного регіону України;

-    участь в семінарах вдосконалення кваліфікації та педагогічної майстерності, педагогічних конференціях;

-     участь в роботі циклових комісій коледжу;

-    самоосвіта викладачів, яка передбачає планування, підбір раціональних форм та способів засвоєння й збереження інформації і оволодіння методикою аналізу і способами узагальнення свого та колективного педагогічного досвіду, поступове освоєння методів дослідницької та експериментальної діяльності;

8) надання допомоги викладачам у самоосвіті, підготовці доповідей та виступів на конференціях, семінарах, у проведенні майстер-класів, запровадженні в освітній процес передового педагогічного досвіду та інноваційних технологій, у розробці навчальної документації (на основі типової), методичних рекомендацій, дидактичних матеріалів та інших методичних засобів навчання.

Методичним кабінетом систематично вивчається та узагальнюється досвід викладачів коледжу. У кабінеті створені папки «Портфоліо викладача», де узагальнено досвід педагогів, виготовлені буклети з описом передового досвіду, оформлено стенд «Методичні знахідки». З урахуванням вимог часу викладачі у короткий термін опанували методи та форми навчання з використанням додатку «Google Classroom» та навчальної платформи G-Suite.

Координатором методичної роботи коледжу є методист коледжу Герасимова Ірина Миколаївна та завідувач методичного кабінету Даценко Раїса Павлівна.

Методичні матеріали

1. Методичні рекомендації з підготовки, написання та захисту курсових робіт (чинна редакція).

2. Методичні рекомендації для викладачів, які атестуються.

3. Вимоги до оформлення публікацій.

Документація методичного кабінету

1. Плани методичної роботи.

2. Звіти про навчально-методичну роботу.

3. Матеріали засідань методичної ради коледжу (протоколи).

Корисні посилання

1.Індивідуальний план викладача.

2.Бланк рейтингової оцінки діяльності викладачів.

3.Протокол огляду кабінету.

4.Журнал додаткових занять (факультативи).

5.Журнал відвідування занять кафедри.

6.Журнал контролю за освітнім процесом.

Нормативні документи

ЗАКОНИ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

1. Закон України «Про освіту» від 23.05.1991 р. № 1060-ХІІ (Відомості Верховної Ради УРСР (ВВР), 1991, №34, ст. 451)

2. Закон України «Про фахову передвищу освіту від 06.06.2019 р. 2745-VIII (набрав чинності 09.08.2019 року) (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2019, 3 30, ст. 119), (зі змінами та доповненнями, внесеними Законами України від 18 грудня 2019 року №392-IX, від 16 січня 2020 року № 463-IX, від 4 березня 2020 року № 524-IX); 

3. Закон України «Про вищу освіту» від 01.07.2014 р. №1556-VII (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2014, №37-38, ст. 2004

4. Закон України «Про дошкільну освіту» від 2001 року (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2001, 3 49, ст. 259 (зі змінами, внесеними згідно з іншими законами по дошкільній освіті); 

5. Закон України «Про повну загальну середню освіту» від 13.07.2020 р. №764 (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2020, №31, ст. 226.

6. Закон України «Про фізичну культуру і спорт» від 24.12.1993 р. (Відомості Верховної Ради (ВВР), 1994, №14, ст. 80); 

7. Закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної (Відомості верховної Ради (ВВР), 2019, №21, ст. 81 (зі змінами)


ПОСТАНОВИ КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

1. Державна національна програма «Освіта» («Україна XXI століття») (зі змінами, внесеними згідно Постановою КМ №576 (576-96-п) від 29.05.96)

2. Український правопис, схвалений КМУ (Постанова №437 від 22 травня 2019 року) спільним рішенням Президії Національної академії наук України (Протокол №22/10 від 24 жовтня 2018 року і Колегії Міністерства освіти і науки України (Протокол №10/4-13 від 24.10.2018 року)

3. Наказ Міністерства освіти і науки України «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо розроблення стандартів фахової перед вищої освіти» від 13.07.20 р. №918

4. Постанова Кабінету Міністрів України від 20.01.1998 р. №65 «Про затвердження Положення про освітньо-кваліфікаційні рівні (ступеневу освіту).