НОВИНИ

Шкільне життя в Балабинському НВК «Престиж» в 2017-2018 навчальному році

Ось і завершився 2017/2018 навчальний рік в Балабинській гімназії «Престиж» Запорізького району. Рік був дуже насичений подіями і тому можна підвести підсумки.

В цьому навчальному році в кабінети математики, хімії, біології та географії було придбане нове сучасне мультимедійне обладнання. А в кабінеті фізики з`явився 3-Д принтер і вже надруковані перші моделі. В майбутньому цей пристрій можна буде використовувати на заняттях з 3-Д моделювання. Завдяки використанню нових засобів навчання уроки стали набагато цікавішими, бо учні мають можливість отримувати корисні й сучасні знання, які диктує нове життя. Володіння сучасними інформаційними технологіями- це крок до майбутнього і шлях отримати сучасні знання у стінах школи аби в майбутньому їх застосувати.

Учні гімназії в складі різноманітних команд, гуртків брали участь у багатьох заходах, святах, змаганнях. Так, в цьому році для школярів початкової школи було організовано гурток Лего і утворені команди Лего-фантазери та Лего-винахідники. Діти з великим задоволенням залучилися до них і регулярно впродовж року їздили на фестиваль лего в Київ і вигравали різні нагороди та призи.

Під керівництвом вчителя фізики Касьянової Олени Юріївни для учнів 7-х класів діє гурток Робототехніка, де юні винахідники вчаться втілювати в життя різноманітні проекти: складають роботів, проектують «розумні будинки», створюють різноманітні моделі механізмів.

В травні було проведено свято нагородження талановитих і розумних учнів гімназії «Зорепад», яке показало велику кількість дітей, що брали участь у різноманітних предметних конкурсах та олімпіадах таких як «Соняшник», «Левеня», «Геліантус», «Лелека», «Бобер», «Грінвіч», «Колосок» тощо і продемонстрували високі досягнення і результати, перемоги і зацікавленість навчанням.

Учні школи активно залучаються до навчальних, спортивних, танцювальних змагань, конкурсів, заходів. Життя у стінах гімназії вирує і сповнене приємних спогадів і перемог. Свята, змагання, ігри, олімпіади, турніри, відкриті уроки, позакласні заходи, лінійки, суботники, флеш-моби, конференції, зустрічі гостей- все це Балабинська гімназія сьогодні і все це залишиться приємним спогадом про минулий навчальний рік.

У школі діє учнівське самоврядування, яке очолюють одні з кращих учениць гімназії Шалагінова Валерія, Тітовська Софія та Берестенко Аліна, а отже- справа в надійних руках і попереду багато цікавої роботи. Учні школи вчаться бути соціально активними, самостійними, творчими, вчаться демократичним принципам й готовності відстоювати свою громадянську позицію.

Балабинські школярі давно славляться своїми спортивними перемогами у різноманітних турнірах, змаганнях, іграх. Балабинська школа боксу-одна з найкращих і титулованих команд не тільки в області, а й за її межами. Полюбляють діти також і тхеквондо. Багато школярів відвідують цю секцію , здобувають власні перемоги і приносять славу рідному селищу.

Багато учнів гімназії з великим задоволенням відвідують танцювальні колективи «Стейдж» та «Фокстрот» та театр вогню «Магай». Діти не тільки вдало виступають на фестивалях і конкурсах, а й постійно радують гостей своїми неперевершеними танцювальними і вогняними композиціями на шкільних святах і заходах, а також виступають на різноманітних заходах за межами Балабиного. І це свідчить про їх популярність, майстерність і визнання.

З цього року в школі діє туристично-краєзнавчий гурток «Джури». Учасники гуртка мандрують рідним краєм, вивчаючи його природу та історію, а також вчаться берегти навколишній світ. А що може бути кращим за вогнище на березі річки і смачної козацької каші у колі друзів та однокласників!

В цьому році у школі з`явилася секція чирлідінгу «Адреналін» і вже відбулося кілька виступів учасників на шкільних заходах. Чирлідінг - це не тільки вид спорту, а й видовищні спортивні виступи на підтримку команд та перед гостями гімназії.

Ми відкриті, цілеспрямовані, сучасні, креативні, спортивні, розумні й талановиті. Наші учні та їх досягнення- це наша гордість і надія. Попереду літні канікули та відпочинок, а отже-восени школа знову гостинно відкриє свої двері і шкільне життя завирує по-новому. До нових зустрічей і незабутніх канікул!

Вітаємо учителів учасників обласної виставки "Освіта Запорізького краю - 2018":

Переможець - Тарасенко Вікторія Георгіївна - Студія «Українська та російська філологія». Номінація «Інноваційні підходи до викладання навчальних предметів».

Лауреати дипломів ІІ ступеню:

- Черкасова Лариса Валентинівна - Номінація «Розвиток єдиного інформаційно-освітнього простору регіону»;

- Дегтярьова Маргарита Сергіївна - Номінація «Нова українська початкова школа: досвід і перспективи».

Лауреат диплому ІІІ ступеню Касьянова Олена Юріївна - Номінація «Упровадження STEAM-освіти в освітній процес» Студія «Робототехніка».

Дипломи учасників отримали:

- Правда Наталія Миколаївна - Номінація «Інноваційні підходи до розбудови інклюзивної освіти як умова розвитку соціальної компетентності дітей і молоді з особливими потребами»_

- Шевченко Тетяна Миколаївна - Студія «Математика». Номінація «Інноваційні підходи до викладання навчальних предметів".

18 квітня на базі Новоолександрівської ЗОШ І – ІІІ ступенів відбулося засідання РМО вчителів української мови та літератури. Привітала гостей господиня навчального закладу В. В. Калниш, побажавши плідно попрацювати, обмінятись досвідом та отримати від спілкування лише позитивні емоції. Розпочала захід методист районного методичного кабінету О. А. Жук, яка ознайомила присутніх з методичними рекомендаціями щодо проведення ДПА та ЗНО в 2017-2018 н.р.. Далі ініціативу перехопили філологині Новоолександрівської ЗОШ, які презентували свою доповідь на тему: «Формування національної гідності і патріотизму на уроках української мови та літератури та в позакласній роботі» у вигляді тренінгового заняття. З метою налаштування на патріотичний лад присутнім було запропоновано об’єднатись у групи шляхом складання пазлів із зображенням української символіки: державної, рослинної та козацької. Першим завданням був мозковий штурм, відповідно до якого учасники повинні були створити асоціативний кущ до слова «патріот». Після такої своєрідної розминки виступила вчитель української мови та літератури С. А. Когут, яка розповіла про форми і методи роботи на уроках української мови та літератури, спрямовані на формування в учнів національної гідності та патріотизму. Вчитель Л. П. Гаращенко ознайомила з можливостями формування патріотизму в учнів засобами сучасних інформаційно-комунікаційних технологій, показавши майстер-клас з використання сервісів для створення кросвордів, ребусів, колажів та відеороликів. Далі естафету перейняла Т. М. Самарська, яка почала свою доповідь з патріотичної руханки, а потім розповіла про особливості формування в школярів патріотизму в позакласній діяльності, наводячи приклади з власного досвіду та ділячись надбаннями педагогів Новоолександрівської ЗОШ.

На закріплення почутого присутнім було запропоноване завдання на рефлексію, яке вони виконували відповідно до утворених груп: І група складала ланцюжок перетворення дитини в патріота, ІІ група писала лист патріотично байдужій людині, а ІІІ група створювала рекламу на тему «Патріотом бути модно».

Завершився захід вправою «Від щирого серця», під час виконання якої учасники утворили сердечно-центрове коло і побажали один одному щастя, добробуту, благополуччя, наснаги і креативності у формуванні громадянської компетентності здобувачів освіти.


10 листопада 2017 р.

Результати районного етапу конкурсу імені Т.Шевченка

Учениці нашої гімназії

Новицька Поліна (5-А),

Подопросветова Анастасія (9-А)

та Пилипенко Марина (11 кл.) зайняли 3 призові місця.

Вітаємо з гарним результатом учнів тв їх вчителів Запару В.Т., Толматову Т.М., та Пересунько Т.М.


результати районного конкурсу Т.Шевченка-2017 - копия.docx

29 березня 2018 р., в актовому залі Запорізького національного університету відбулася цікава й емоційна зустріч з відомим українським філологом, автором багатьох підручників й посібників з української мови і літератури, мовним експертом і ,як виявилося, нашим земляком та випускником ЗДУ , Олександром Авраменком. Це був не просто авторський семінар, а тепла зустріч, яка подарувала багато позитивних емоцій та вражень і сподівань на майбутні зміни.

26 жовтня 2017 р.

В останні дні жовтня на базі Балабинського НВК «Престиж» дружня родина учнів навчальних закладів Запорізького району зібралася з нагоди проведення зонального етапу Всеукраїнського спортивно-масового заходу «Олімпійське лелеченя».

Проект «Олімпійське лелеченя» вже сьомий рік поспіль відбувається за ініціативою Національного Олімпійського Комітету України. Він спрямований на реалізацію одного із найважливіших напрямів діяльності Міжнародного олімпійського комітету – заохотити

дітей та молодь всього світу долучитися до спорту, сприйняти його філософію, жити за олімпійськими цінностями – дружби, досконалості та взаємоповаги, а також залучити їх до активних занять фізичною культурою та спортом.

За підсумками усіх етапів перемогу здобув Балабинський НВК «Престиж», 2 місце – у представників Кушугумського НВК «Інтелект», а третє – в учнів Малокатеринівського НВК «Мрія».

17 жовтня 2017 року на базі Балабинського НВК «Престиж» проведено семінар-практикум «Інклюзивне навчання: практичний аспект» для адміністративних працівників Запорізького району, які навчають дітей за інклюзивною та індивідуальною формами.

Учасниками семінару-практикуму були 30 осіб, а саме керівники закладів освіти. Метою проведення семінару-практикуму було визначити ефективні шляхи формування інклюзивного освітнього середовища для дітей з особливими освітніми потребами у загальноосвітніх закладах нашого району, представити та популяризувати позитивний досвід впровадження інклюзивного навчання у загальноосвітніх навчальних закладах Запорізької області. Наша школа представила досвід роботи і теоретичні засади з даної теми, ознайомила учасників семінару з організацією корекційно-розвивальних занять з дітьми з ООП, надала рекомендації.


13 жовтня 2017 р.

Балабинський НВК «Престиж» став переможцем грантового конкурсу FIRST LEGO League Junior від Благодійного Фонду LEGO Foundation . Його мета – надихнути дітей початкової школи вивчати науку, технологію, математику, а також долучатись до вирішення актуальних світових питань за допомогою їхньої улюбленої іграшки – конструктора LEGO! Кожен рік, у всьому світі, навчальні заклади формують команди (від 2 до 6 дітей) і беруть участь у фестивалі FIRST LEGO League Junior. Влітку всі команди реєструються і дізнаються Тему Сезону, над якою вони будуть працювати протягом декількох місяців. Вона завжди пов’язана з актуальною світовою проблемою, тож у дітей є унікальна можливість дізнатися, що трапляється в світі та долучитися до його покращення.

На основі мотиваційних листів та особистих зустрічей журі відзначило наш навчальний заклад. Ми отримали грантову підтримку, а тренери команд уже в жовтні пройдуть навчання. Насамперед, ця перемога вказує на те, що у нашому НВК дуже багато інноваційних педагогів, які мають бажання та прагнуть працювати з найбільш сучасними технологіями та можливостями!

Грант розрахований на три роки і включає в себе наступну підтримку:

1й рік участі – базовий набір LEGO Mindstorms Education EV3 та поле для виконання місій роботом;

2й рік участі – ресурсний набір LEGO Mindstorms Education EV3 та поле для виконання місій роботом;

3й рік участі – 1 великий сервомотор EV3, 2 середніх сервомотора EV3, 2 датчика кольору, набір з кабелями та поле для виконання місій роботом.

Кожен рік тема FIRST LEGO League присвячена різним актуальним науковим проблемам, таким як сміття, глобальний клімат, допомога літнім людям та ін., тому поле для виконання місій щороку нове. Таким чином наші діти отримали змогу займатися на заняттях з сучасними роботами, навчатися проектній роботі, співпраці в команді, кооперації для досягнення поставлених цілей та знайомитись з професіями майбутнього. Бажаємо в майбутньому нашим командам великих перемог!