Tijdens de Kinderboekenweek (1 t/m 12 oktober 2025) kan er bij boekhandel de Drvkkery weer gespaard worden voor nieuwe boeken voor onze schoolbibliotheek. Help je ook mee?
Hoe werkt het?
- Koop een kinderboek in boekhandel de Drvkkery tijdens de Kinderboekenweek (1 t/m 12 oktober 2025).
- Neem de originele kassabon mee naar school en lever deze bij de leerkracht of juf Lijda in.
- De school verzamelt alle ingeleverde kassabonnen. Hoe meer bonnetjes, hoe hoger het bedrag waarvoor de school nieuwe boeken mag kopen! We krijgen een cheque ter waarde van 20% van het bedrag aan gekochte kinderboeken.
Tijdens dit feestelijke evenement openen we officieel het OPEN Straatatelier: een unieke creatieve plek voor jongeren, met nieuwe graffitiwanden én het allereerste openbare fingerboardpark van Nederland: MINI-WIM.
Het festival staat in het teken van urban cultuur, talentontwikkeling en ontmoeting. Geniet van inspirerende workshops, spectaculaire skate- en stepwedstrijden, live muziek en demonstraties.
De officiële opening vindt plaats om 13:00 uur, met een welkomstwoord door Aschwin van den Abeele (directeur Cultuurpunt Walcheren) en Ruben Maduro (leerling van Scholengemeenschap Nehalennia).
Programma (onder voorbehoud)
13:00 uur: Officiële opening
13:20 – 15:15 uur: Skate- en BMX clinics
15:30 – 18:00 uur: Skate-, step- en BMX-wedstrijden
14:00 – 17:00 uur: Workshops graffiti
14:20 – 16:30 uur: Live optredens van startende en lokale bands
16:30 – 18:00 uur: DJ-set
18:00 uur: Afsluiting
Toegang is gratis. We hopen u te mogen verwelkomen op deze bijzondere dag!
Praat over vapen voordat je kind ermee begint:
1 op de 10 kinderen van 12 jaar heeft al eens gevapet. Vapen is erg schadelijk én verslavend. Daarom is het belangrijk dat ouders hier met hun kind over praten, voordat het begint. Om ouders hierbij te helpen, organiseert het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS) samen met het Trimbos-instituut de Nationale Ouderavond Nee tegen Vapen op woensdag 1 oktober van 19:30 tot 20:30 uur. Tijdens deze online ouderavond krijgen ouders onder leiding van presentator Edson da Graça handvatten van experts om met hun kind over vapen te praten. Deelname is gratis. Aanmelden kan via neetegenvapen.nl/ouderavond.
In vapes zitten allerlei gevaarlijke stoffen, zoals nicotine, zware metalen en fijnstof. Vapen is supersnel verslavend. Daarom is het belangrijk om op tijd met je kind in gesprek te gaan over vapen, óók als hij of zij nog niet vapet. Maar hoe pak je dat aan? Wat zeg je wanneer je kind reageert met: ‘Ik ga toch nóóit vapen!’ of ‘Iedereen doet het, straks hoor ik er niet meer bij’? En helpt het om duidelijke afspraken te maken over vapen?
Tijdens de online ouderavond gaat presentator Edson da Graça in gesprek met verschillende experts. Zo vertelt Heike Garritsen expert jeugd en middelen van het Trimbos-instituut over de dilemma’s waar veel ouders tegenaan lopen en geeft ze concrete gesprekstips. Longarts Frank Borm vertelt hoe schadelijk vapen is voor je longen en wat je daarvan merkt op de korte en lange termijn. En neuropsycholoog Jelle Jolles legt uit hoe het tienerbrein werkt en hoe je met je kind in gesprek komt en blijft. Ook deelt een ouder hoe zij het gesprek met haar kind voert en kunnen ouders via de chat vragen stellen aan de experts.
Nicole, 45 jaar: “Ik had achteraf gezien minder naïef willen zijn. Je moet ervan uitgaan dat je kinderen wél gaan vapen. Ik maak me nog steeds zorgen over de gezondheidsschade die er nu al bij mijn dochter is aangericht door het vapen.” Zeg ook Nee tegen Vapen De Nationale Ouderavond Nee tegen Vapen is een initiatief van het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport, in samenwerking met het Trimbos-instituut. Meld je gratis aan voor de online ouderavond via Nee tegen vapen: ouderavond - Helderopvoeden.nl
· Datum: woensdag 1 oktober 2025
· Tijd: 19:30 – 20:30 uur
· Plaats: online
· Voor wie: alle ouders/verzorgers met kinderen in de leeftijd van 12 tot en met 16 jaar. Wil je de ouderavond vanwege je beroep of uit andere interesse volgen? Ook dan ben je van harte welkom.
De volgende activiteiten staan voor uw leerlingen op de planning voor de maand Oktober 2025:
---------------------------------------
Schoolhandbaltoernooi EOC Zeeland 2025
Voor de groepen 5 t/m 8 / Doe mee aan het schoolhandbaltoernooi! | in agenda Middelburg Ontmoet
Dansschool Danzette
Voor de groepen 1 en 2 / Kleuterdans - Sportkennismaking bij Dansschool Danzette | in agenda Middelburg Ontmoet
MLTC
Voor de groepen 1 t/m 4 / Gratis clinics tennis en padel voor jouw kind! | in agenda Middelburg Ontmoet
Voor de groepen 5 t/m 8 / Gratis clinics tennis en padel voor kids | in agenda Middelburg Ontmoet