НОВИНИ

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ОСВІТНІЙ NON-STOP «ЦЕНТР STEM-ОСВІТИ ЯК ПРОСТІР ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИХ МОЖЛИВОСТЕЙ УЧАСНИКІВ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ»

11-12 квітня 2024 року у фокусі Всеукраїнського фестивалю «STEM-весна – 2024» на базі комунального навчального закладу «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» відбувся Всеукраїнський освітній non-stop  «Центр STEM-освіти як простір інтелектуальних можливостей учасників освітнього процесу».


Черкащина гостинно приймала педагогів-новаторів із 15 областей України, а саме: Вінницької, Донецької, Дніпропетровської, Житомирської, Запорізької, Київської, Кіровоградської, Миколаївської, Полтавської, Сумської, Тернопільської, Хмельницької, Чернігівської, Чернівецької, а також міста Київ та Біла Церква. 

Захід відбувся з метою консолідації зусиль провідних STEM-педагогів країни з питань системного впровадження та розвитку компетентнісної моделі SТЕМ-освіти, створення сучасного освітнього середовища для збалансованого гармонійного формування науково-орієнтованої системи освіти на основі модернізації освітніх галузей, презентації, популяризації та поширення кращого досвіду STEM-орієнтованого напряму в системі освіти та на виконання наказу Міністерства освіти і науки України №741 від 12.08.2022 р. «Про реалізацію інноваційного освітнього проєкту за темою «Організаційні та науково-методичні умови створення STEM-центрів у червні 2022-травні 2027 років».

Партнерами та співорганізаторами заходу є Міністерство освіти і науки України, ДЕРЖАВНА НАУКОВА УСТАНОВА «Інститут модернізації змісту освіти», Управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації, БФ «Фонд освітніх ініціатив».

У межах дводенної програми педагоги відвідали пленарне засідання, долучилися до огляду різних локацій, а саме: 

Ø    презентації технічних рішень для закладів освіти від Accord Group та STEM-class;

Ø    виставки-презентації інноваційних STEM-засобів та сучасного STEM-обладнання;

Ø    презентації сучасного навчального обладнання в Україні 2d:3d;

Ø    презентації професійного оснащення від STEM-CLASS.

 Accord Group представили сучасні технологічні рішення для освітян, спрямовані на оновлення навчального процесу в умовах цифрової трансформації, диджиталізації та SMART-підходу.

Компанія «2d:3d» презентувала сучасне обладнання для адаптації викладання предмета «Захист України» до сучасних викликів, зокрема для Нової Української Школи 10-11 класів.

У фокусі заходу ТОВ «Стем-клас» учасникам була представлена виставка сучасного обладнання та засобів, які належним чином допоможуть впровадити STEM-орієнтований підхід в умовах Нової української школи.

Крім того, вчителі були ознайомлені з можливостями навчально-тренінгового центру STEM-освіти, розташованого на базі комунального навчального закладу "Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради", та обговорили питання щодо подальшої реалізації інноваційного освітнього проєкту з теми "Організаційні та науково-методичні умови створення STEM-центрів".

Родзинкою non-stop була презентація технологій літальних апаратів, яку продемонстрував В’ячеслав СКІЧКО, координатор волонтерської організації «Наш батальйон» та голова «Об’єднання «Самопоміч» у Черкаській області.

Захід пройшов в дружній атмосфері. Кожен з учасників заходу надихнувся новими ідеями щодо створення сучасного освітнього середовища для формування науково-орієнтованої системи освіти на основі модернізації освітніх галузей, презентації, популяризації та поширення кращого досвіду STEM-орієнтованого напряму в системі освіти.



Обласна конференція: 

“STEM-навчання як сучасний інструмент підвищення якості інклюзивної освіти”


30 квітня 2024 року в онлайн-режимі відбулася обласна конференція “STEM-навчання як сучасний інструмент підвищення якості інклюзивної освіти” в межах Всеукраїнського фестивалю «STEM-весна – 2024»


Конференція була присвячена обговоренню ролі науки, технологій, інженерії та математики (STEM) у підвищенні якості інклюзивної освіти. Учасники мали змогу ознайомитися з новітніми дослідженнями, практичним досвідом та кращими практиками в галузі використання STEM-підходів для забезпечення рівних можливостей для всіх учнів.

 

У заході брали участь педагогічні та науково-педагогічні працівники КЗВО «Вінницька академія безперервної освіти», педагогічні працівники закладів загальної середньої освіти, професійної технічної освіти, та зацікавлені педагоги.

 

З вітальним словом до учасників форуму звернулись Олена Герасімова, проректор з науково-педагогічної роботи КЗВО «Вінницька академія безперервної освіти» та Тетяна Браніцька, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри  педагогічних наук, початкової та корекційної освіти КЗВО «Вінницька академія безперервної освіти»

 

Після вітальних слів учасники конференції мали можливість послухати захоплюючі виступи спікерів, які представили унікальні погляди та практичний досвід щодо впровадження STEM-навчання для здобувачів освіти з ООП.

 

Молошнюк Людмила Василівна, методист відділу «Ресурсний центр підтримки інклюзивної освіти» при КЗВО «Вінницька академія неперервної освіти», розглянула питання етики взаємодії в умовах інклюзивної освіти, висвітливши складові безбар'єрності та правила мови

 

У своїй доповіді Маляр Олена Іванівна, кандидат психологічних наук, доцент КЗВО «Вінницька академія безперервної освіти», представила огляд категорій дітей з особливими освітніми потребами та надала психолого-педагогічні рекомендації щодо організації їхнього навчання та виховання.

 

Доцент кафедри педагогічних наук, початкової та корекційної освіти, кандидат педагогічних наук у КЗВО «Вінницька академія неперервної освіти», Жаровська Олена Петрівна, у своїй доповіді підкреслила важливість застосування СМАРТ-ОСВІТИ І STEM-ТЕХНОЛОГІЙ для розвитку громадянської компетентності у дітей з різними особливостями навчання.

 

Надія Іванівна Салтановська, кандидат педагогічних наук та керівник лабораторії математики у КЗВО «Вінницька академія безперервної освіти», висвітлила STEM як ключовий тренд у загальній середній освіті на початку ХХІ століття та продемонструвала застосування STEM-технологій у навчанні математики через конкретні приклади.

 

Інна Миколаївна Смаковська, педагог з розвитку мовлення в Прибузькій спеціальній школі Вінницької обласної Ради, представила свій навчальний заклад та поділилася своїм досвідом у виступі на тему "Впровадження елементів STEM-освіти у заняттях з розвитку мовлення в спеціальній школі". У своєму виступі вона наводила конкретні приклади та інсайти, які можуть бути корисними для учасників конференції.

 

Заступник директора з навчально-виховної роботи у КЗ «Вінницький ліцей 33», Лариса Миколаївна Мишакова, представила заклад та продемонструвала практичні приклади інтеграції STEM-освіти та інклюзивних практик з метою розвитку творчих здібностей учнів. Вона поділилась досягненнями учнів у навчанні.

 

Олена Костянтинівна Сокольвак, заступник з навчально-виховної роботи у КЗ «Вінницькій початковій школі №5», представила школу та розповіла про процес формування STEM компетентностей у дітей з особливими освітніми потребами. Також вона поділилась успіхами учнів у STEM-навчанні.

 

Під час свого виступу Олена Петрівна Михайляк, завідувач лабораторії фізики та астрономії у КЗВО «Вінницькій академії безперервної освіти», ознайомила учасників конференції з застосуванням штучного інтелекту в STEM-освіті для учнів з особливими освітніми потребами.

 

У своєму виступі Ірина Борисівна Согур, вчитель фізики у КЗ "Вінницькому ліцеї 22", показала практичні прилади, створені учнями під час STEM-уроків з фізики, які дозволяють визначити наявність вад зору.

 

Людмила Миколаївна Дзигаленко, кандидат педагогічних наук та завідувач лабораторії технологій у КЗВО «Вінницькій академії безперервної освіти», у своєму виступі наголосила на важливих аспектах використання елементів STEM-освіти на уроках трудового навчання та технологій у контексті інклюзивної освіти.

Після завершення конференції, всі присутні відзначили позитивну атмосферу спілкування. Кожен з учасників спроєктував ідеї впровадження STEM-навчання для підвищення якості інклюзивної освіти  у своїх освітніх галузях та навчальних закладах.


Підсумкова конференція Всеукраїнського фестивалю «STEM-весна-2024»

30 травня в Українському кризовому медіа-центрі відбулася масштабна подія – Підсумкова конференція Всеукраїнського фестивалю «STEM-весна-2024»


На заході зібралися 17 обласних координаторів STEM, представники інститутів післядипломної педагогічної освіти, керівники регіональних STEM-центрів та лабораторій, щоб обмінятися досвідом, обговорити виклики та перспективи розвитку STEM-освіти в Україні. Онлайн-трансляція дозволила приєднатися до події широкому колу зацікавлених осіб.

Конференція охопила різноманітні теми:

- Розвиток STEM-освіти в умовах війни: фахівці Міністерства освіти і науки, Міністерства цифрової трансформації та інші експерти поділилися своїм баченням майбутнього STEM-освіти в Україні.

- Результати фестивалю: представники з різних регіонів презентували свій досвід організації STEM-навчання.

- Найцікавіші STEM-кейси: педагоги поділилися досвідом проєктної роботи з учнями.

- Жінки в STEM-професіях: спікерки поділилися секретами успіху та досвідом кар'єрного зростання.

Конференція стала платформою для пошуку рішень та визначення пріоритетів розвитку STEM-освіти, таких як:

- Активне залучення до STEM-навчання дітей дошкільного віку.

- Пропаганда STEM серед батьків, освітніх керівників та адміністраторів.

- Підсилення ролі громадських організацій та бізнесу у підтримці STEM-освіти.

Фонд освітніх ініціатив, організатор конференції спільно з Інститутом модернізації змісту освіти МОН, планує такі наступні кроки:

- Подальша підтримка Всеукраїнського змагання «STEM House».

- Участь у новому проєкті «Біоінженерія STEM».

- Допомога у розбудові матеріальної бази STEM-класів та лабораторій в рамках проєкту «Незламна освіта».

- Спільна робота з ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» над інноваційним проєктом створення STEM-центрів.

- Продовження роботи з міжнародної STEM сертифікації закладів освіти для оцінки готовності до впровадження STEM-навчання.

Конференція «STEM-весна-2024» стала потужним стимулом для розвитку STEM-освіти в Україні, сприяючи формуванню нових стратегій та бачень для підготовки майбутніх фахівців.



МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
щодо організації освітнього процесу та викладання предметів
«Фізика» та «фізика та астрономія» у закладах загальної середньої освіти
у 2023/2024 навчальному році

docs.google.com/document/d/1J7JLwBMG__2PAgyOduUcR-BKUe42XtVv/edit?usp=sharing&ouid=103339519335784510367&rtpof=true&sd=true 

https://docs.google.com/presentation/d/1esP4L9crUsq92_2aOwBQnKPODmx07Ujx/edit?usp=drive_link&ouid=103339519335784510367&rtpof=true&sd=true

курси вчителів фізики (12.04.- 15.04)


курси вчителів фізики і астрономії (10.05. -13.05.)


курси вчителів фізики (07.06. -10.06.)


ДИСТАНЦІЙНА ЛІТНЯ ФІЗИКО-МАТЕМАТИЧНА ШКОЛА ВФМЛ №17

2021-2022 н.р.

запрошує до співпраці та навчання


Методичні рекомендації щодо навчання змісту предметів «фізика», «фізика та астрономія» у 2022-2023 навчальному році.pptx

3-Й ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ДЕНЬ ВЧИТЕЛЯ FUSION!


Подія, що має на меті ознайомити вчителів середніх шкіл по всій Європі з цікавим світом фізики  плазми та

керованого термоядерного синтезу. Обговорити викладання знань про фізику плазми учням середніх шкіл та

викликати ентузіазм у галузі фізики та термоядерного синтезу на рівні середньої освіти.

 

ПОДІЯ ПЕРЕДБАЧАЄ ДВІ ЧАСТИНИ: НАЦІОНАЛЬНА СЕСІЯ ТА ЄВРОПЕЙСЬКА СЕСІЯ.

 

НАЦІОНАЛЬНА СЕСІЯ - це розповідь від представників української наукової спільноти про поточні дослідження в галузі фізики плазми та керованого термоядерного синтезу в Україні.

 

ЄВРОПЕЙСЬКА СЕСІЯ запропонує Вам розповіді від європейських колег, та віртуальні тури до великих фізичних дослідних установок, на яких працюють вчені із різних країн Світу.

Подія запропонує пряму трансляцію, під час якої будуть представлені нові (безкоштовні) навчальні матеріали.

 

ПРОГРАМА: European Fusion TEACHER DAY_agenda [3]

ДАТА ПОДІЇ - 14 ЖОВТНЯ 2022

  Час української частини: 10:00 - 13:00

  Час європейської частини: 15:00 - 18:00

ПОДІЯ Є БЕЗКОШТОВНОЮ, ПОВНІСТЮ ДИСТАНЦІЙНОЮ (ON-LINE) ТА ВІДБУВАТИМЕТЬСЯ

В ZOOM.

  КІЛЬКІСТЬ МІСЦЬ УКРАЇНСЬКОЇ ЧАСТИНИ Є ТЕХНІЧНО ОБМЕЖЕНОЮ ДО 100 УЧАСНИКІВ.

  Реєстрація триватиме до 09 жовтня 2022.

 

УЧАСНИКАМ БУДУТЬ ВИДАНІ ЕЛЕКТРОНІ СЕРТИФІКАТИ УЧАСТІ У EUROPEAN FUSION TEACHER DAY.

 

  ЗАПРОШУЄМО ВАС ДО РЕЄСТРАЦІЇ НА 3-Й ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ДЕНЬ ВЧИТЕЛЯ FUSION!

 

РЕЄСТРАЦІЯ НА УКРАЇНСЬКУ ЧАСТИНУ ПОДІЇ: https://forms.gle/8Yx8zczNtf339qU8A [1]

 

РЕЄСТРАЦІЯ НА Європейську ЧАСТИНУ ПОДІЇ: https://indico.fusenet.eu/event/39/ [2]

 

З більш детальною інформацією можна  ознайомитись на сайті

https://indico.fusenet.eu/event/39/ [2]

 

Контакти організаторів:

 

Українська частина - uaineuratom@gmail.com

Європейська частина - teacherday@fusenet.eu,

feo@fusenet.eu

Links:

------

[1] https://forms.gle/8Yx8zczNtf339qU8A

[2] https://indico.fusenet.eu/event/39/

[3]

https://drive.google.com/file/d/1PIukMacshOQeIyGeQAJk3fjHw25wBnTF/view?usp=sharing












Реєстрація на вебінари онлайн-курсу підвищення кваліфікації  від австрійського відділу академічних обмінів (OEAD) docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf3MqWd6NAldfHg_dk8HQAQHcE6RSNV9SmryU6TIOJ415gO1w/closedform 

Шляхи та засоби розвитку професійних компетентностей учителів природничої галузі (1).pptx

Шляхи та засоби розвитку професійних компетентностей учителів природничої галузі

ІІІ етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів 2023/2024 н.р.

Увага АНОНС!!!  

Шановні колеги!

29 березня 2024 року

відбудеться педагогічний форум  

"STEM-Tech Mastery: навчання та уроки для майбутніх інженерів та винахідників"


Початок о 10.00 за покликанням:

https://meet.google.com/frz-unan-qna