Протидія домашньому насильству
Згiдно Законодавства України за вчинення домашнього насильства
передбачена вiдповiдальнiсть:
стаття 77З2 Кодексу України про адмiнiстративня правопорушення передбачас собою накладення штрафу вiд десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходiв громадян або громадськi роботи на строк вiд тридцяти до сорока годин, або адмiнiстративний арешт на строк до семи дiб (https:/izakon.rada.gov.uallaws/show/807Ы-lq)
стаття 126I Кримiнального кодексу України передбачає покарання у виглядi громадських робiт на строк вiд ста пятдесяти до двохсот сорока годин, або арештом на строк до шести мiсяцiв, або обмеження волi на строк до пяти poків, або позбавлення волi на строк до двох (https ://zakon rada" gоv" uallawsistrrow/23 4 1 - t 4).
Інформацiя
куди звертатися у випадках домашнього насильства:
до Нацiональної полiцiї за номером l02 та повiдомити про факт насильства;
на Урядовий контактнйй центр 15-47, де цiлодобово надаються інформацiйнi, психологiчнi та юридичнi консультацiї чоловiкам та жiнкам, якi постраждали вiд домашнього насильства, насильства за ознакою статі, насильства стосовно дiтей, або з питань загрози вчинення такого насильства та психологічної допомоги потерпiлим вiд домашнього насильства жiнкам, чоловiкам, дiтям;
до безкоштовного номеру системи безоллатноi правовоi допомоги 0 800-21З-103;
до нацiональної «гарячої лінії» з питань запобiгання домашнього насильства, торгiвлею людьми та гендерної дискримiнацiї 0_800_500_335 або 116-123 (короткий номер з мобiльного).
Щорічно, в Україні, з 25 листопада до 10 грудня проводиться Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства» з метою привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми та протидії торгівлі людьми.
Часто вважають, що домашнє насильство — це лише про побої.
Насправді ж воно включає десятки форм небезпечної поведінки.
Усі її різновиди мають спільні ознаки: відсутність поваги до іншої особи, прагнення влади та контролю над нею, керування її рішеннями та діями.
Які форми має домашнє насильство? Що робити, якщо ви опинилися у небезпечних стосунках? Як допомогти близькій вам людині у випадку домашнього насильства?
На всі ці запитання щодо домашнього насильства ви почуєте відповіді в даному відеоролику
Усі її різновиди мають спільні ознаки: відсутність поваги до іншої особи, прагнення влади та контролю над нею, керування її рішеннями та діями. Які форми має домашнє насильство?
Що робити, якщо ви опинилися у небезпечних стосунках? Як допомогти близькій вам людині у випадку домашнього насильства? На всі ці запитання щодо домашнього насильства ви почуєте відповіді в даному відеоролику.
Інформація
«Щодо запобiгання та протидії сексуальному насильству, пов’язоного зі збройною агресією російської федерації на території України»
В цьому випадку варто зробити наступне:
звернутися за медичною допомогою для фіксації стану здоров’я до медичного закладу 103;
повідомити про злочини Нацполіцію 102;
Генеральну прокуратуру 0 800 507 001 або Урядову гарячу лінію 15 47
Алгоритм дій:
1.Зафіксувати злочин та можливих свідків. 2. Описати обставини та місце. 3. Дату та час злочину. 4. Детальну інформацію про злочинців. 5. Інформацію про схожі випадки в Вашій місцевості. 6. Завдану шкоду ( фото/відео з місця подій)
Важливо фіксувати злочини свідками чи постраждалими від яких стали учасники освітнього процесу та збирати максимум доказів для притягнення до відповідальності.
Інформація
«Щодо надання допомоги потерпілим, які перебувають на тимчасово окупованій території і не мають змоги звернутися до уповноважених органів влади»
В цьому випадку варто зробити наступне:
повідомити про злочини Офіс Генерального прокурора телефоном 096 755 02 40;
електронна пошта conflict2022.ua@gmail.com
Передати інформацію для подальшого розслідування можна:
на сайті Офісу Генерального прокурора України;
через телеграм боти: @stop_russian_war_bot або @war_crime_bot.
Звертатись за психологічною допомогою:
Урядова гаряча лінія 15 47
Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації 116 123
соціально-психологічна служба закладу освіти (за потреби)
Вчасна і професійна психологічна допомога може запобігти подальшому травмуванню та розвитку депресії.