Небайдужим батькам

Розкажіть дитині казку

Психологи стверджують: формування характеру людини багато в чому залежить від того, які казки їй розповідали та читали в дитинстві. Саме тому, шановні батьки, не пропустіть той благодатний час, коли дитині можна привити поняття про добро та зло, про правду та кривду за допомогою казки.

Малюки із задоволенням імітують рухи та звуки казкових тварин, їх дії з різними предметами, що допомагають малечі винаходити нові засоби взаємодії з навколишнім світом. Зверніть увагу на те, що дітям казки краще розповідати, а не читати. А вам, батькам, саме час звернутись до народних казок: перечитати їх, пригадати та розповісти дитині. Згадайте казки "Колобок", "Курочка Ряба", "Ріпка" та інші.

Вже починаючи з трьохрічного віку дитина вже може сприймати чарівні казки, символізм яких розвиває увагу та фантазію малюка. Важливо починати привчати дитину до книжки. Обов'язково оберіть для читання яскраво оформлені казки, що мають багато ілюстрацій. Читайте повільно, роздивляючись малюнки разом з дитиною.

Казки пробуджують допитливість, розвивають інтелект, а головне - допомагають навчитись розуміти свої бажання та емоції. Діти шукають в казках вирішення своїх дитячих проблем, вчаться розуміти, що таке добре, а що - погано.

Тож, шановні батьки, бабусі та дідусі, якщо ви прагнете, аби ваша дитина росла розумною та доброю, обов'язково читайте їй казки.

Шість кроків назустріч книзі

Читайте дитині вголос. Якщо навіть дитина вміє вже читати самостійно, це буде лише на користь.

Приділяйте увагу ілюстраціям з книжок: роздивляйтесь їх разом з дитиною.

Читайте разом з дитиною вголос по черзі, за ролями. Читайте уривки то веселим, то сумним, то сердитим тоном.

Нехай дитина читає перед сном, адже те, що буває в кінці дня, запам'ятовується краще.

Читаючи дитині книжку, ставте питання: як би вчинив ти? Який герой тобі подобається? Чому? Розмірковуючи над цими питаннями дитина краще запам'ятовує прочитане.

Обов'язково відвідайте разом з дитиною дитячу бібліотеку вашого міста. Нехай дитина сама обере собі книжки.

Читач, що не вміє читати

(поради бібліотекарів батькам з виховання юного читача)

Психологи стверджують, що книжки потрібні дитині вже з раннього віку, адже вони:

  • допомагають встановленню особливого зв'язку між дитиною та батьками;

  • допомагають пізнавати мистецтво слова та живопису, завдяки ілюстраціям;

  • розвивають навички слухання;

  • допомагають підготувати дитину до процесу навчання;

  • розвивають кругозір та емоційну сферу;

  • допомагають розвитку уявлення;

  • приносять дитині задоволення.

Малюкам дуже подобається читання разом з батьками. Читаючи з дитиною постійно, ви обов’язково помітите, які книжки їй подобаються найбільше, які вона краще розуміє. Звертайтесь по допомогу до бібліотек та бібліотекаря у виборі книг. Адже, саме у бібліотеці є книги для будь-якого віку та рівня розвитку дитини. Крім того, Вашу дитину може просто надихнути приклад інших дітей – читачів бібліотеки. Відвідування бібліотеки допомагають малюку звикнути до різноманіття книжок, до читацької поведінки дітей та дорослих і обов’язково стане у нагоді в подальшому житті, навчанні, підготує до школи. Світ книги та бібліотеки не буде для дитини невідомою країною, він стане для неї життєвою необхідністю.

Якщо дитина не любить читати...

Комп'ютер, телевізор, мобільний телефон, dvd - все це є майже в кожному домі. А чи багато у Вас книжок? Не просто паперових виробів у привабливих обкладинках, а саме Книжок з великої літери. Тих книжок, які читали Ваші батьки, читаєте Ви, читатимуть Ваші діти? Чи любите Ви читати? Чи знаєте, які книжки читає Ваша дитина? Чи читає вона взагалі? Поміркуйте над цими питаннями і, ми впевнені, що Ви погодитесь з тим, що дитину привчати до читання необхідно саме у молодшому віці, коли вона тільки готується до школи.

Тому радимо Вам: знайдіть хоча б годину на місяць і прийдіть разом з сином чи донечкою до найближчої бібліотеки. Ви будете приємно здивовані розмаїттям дитячих книжок та журналів, особливою бібліотечною атмосферою.

Підійдіть до книжкових полиць і покажіть дитині книжки, які Ви читали в дитинстві, розкажіть чому вони Вам запам'яталися, перегляньте разом дитячі журнали, ознайомтеся з літературою з книжкових виставок.

Нехай дитина самостійно, або за Вашою порадою, обере собі книжечку для читання вдома. Потім разом обговоріть прочитане. Може, маленький читач захоче намалювати відгук на книгу.

Зробіть Ваші відвідини дитячої бібліотеки доброю традицією. Приходьте до нас. Ми допоможемо вашій дитині прищепити любов до читання та книги.