History‎ > ‎

Boys Past Champions

Class A

Class AA

Class AAA

 

 

Year

Champion

Year

Champion

Year

Champion

 

 

1985

Midway

1985

Allardt

1985

Ooltewah

 

 

1986

Frank Hughes

1986

Celina

1986

Central Middle

 

 

1987

Van Buren County

1987

York Elementary

1987

Whitthorne

 

 

1988

Walter Hill Elementary

1988

Westover Elementary

1988

White County

 

 

1989

Allons Elementary

1989

Pickett County

1989

Cookeville

 

 

1990

Huntland

1990

York Elementary

1990

Whitthorne

 

 

1991

Burchfield Elementary

1991

York Elementary

1991

Central Middle School

 

 

1992

DeKalb West

1992

Walter Hill Elementary

1992

Central Middle School

 

 

1993

DeKalb West

1993

Walter Hill Elementary

1993

Central Middle School

 

 

1994

DeKalb West

1994

McKenzie Junior High

1994

White County

 

 

1995

Woodbury Grammar

1995

Lascassas Elementary

1995

White County

 

 

1996

Kittrell Elementary

1996

Rockvale Elementary

1996

Central Middle School

 

 

1997

Pickett County

1997

Rockvale Elementary

1997

Central Middle School

 

 

1998

Friendship Christian

1998

Dayton

1998

Avery Trace

 

 

1999

Ezell Harding

1999

R.M. Fox

1999

White County

 

 

2000

Pickett County

2000

Southside

2000

W.J. Baird

 

 

2001

Middle TN Christian

2001

Pickett County

2001

W.J. Baird

 

 

2002

Friendship Christian

2002

Caywood

2002

Siegel

 

 

2003

Pine Haven

2003

Bridgeforth

2003

White County

 

 

2004

Allons

2004

Dekalb Middle

2004

White County

 

 

2005

Allons

2005

Goodpasture

2005

Ocoee

 

 

2006

Allons

2006

Waynesboro

2006

Avery Trace

 

 

2007

Nashville Christian

2007

Southside

2007

Avery Trace

 

 

2008

Crab Orchard

2008

Southside

2008

Cleveland

 

 

Small Division Boys

Large Division Boys

 

 

Year

Champion

Year

Champion

 

 

2009

Crab Orchard

2009

Smith County

 

 

2010

Thurman Francis

2010

Cornerstone

 

 

2011

Waverly

2011

Cornerstone

 

 

2012

Trinity Christian

2012

Cornerstone

 

 

2013

Southside

2013

Grassland

 

 

Class A

Class AA

Class AAA

 

Year

Champion

Year

Champion

Year

Champion

 

2014

Van Buren County

2014

Smith County

2014

Macon County

 

2015

2016

2017

Westside

Pickett County

Pickett County

2015

2016

2017

CPA

Lipscomb 

Rickman

2015

2016

2017

Macon County

Walter J Baird

Prescott South

 

5th and 6th Grade Boys

 

Year

Champion

 

2010

Mt. Juliet Middle

 

2012

South Cumberland

 

2013

Heritage

 

Small Division

Large Division

 

Year

Champion

Year

Champion

 

2014

York

2014

Mt. Juliet Middle

 

2015

2016

2017

Pickett County

Thurman Francis

Homestead

2015

2016

2017

Grassland

Black Fox

Avery Trace

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Comments