Ādas mēbeļu kopšana

Āda ir grezns apdares materiāls. Tas ir mitruma un gaisa caurlaidīgs un ātri pielāgojas ķermeņa temperatūrai. Ādai ir īpaša molekulāra struktūra, tas ir elastīgs materiāls, kas ir izturīgs pret nodilumu. Ādas mēbeles jākopj regulāri, lai āda paliktu elastīga un lokana un nepieliptu netīrumi. Āda būtu jāaizsargā no visiem iespējamiem traipiem un netīrumiem, tādējādi atvieglojot mēbeles kopšanu un uzturēšanu.

Ādas izvēle

Mēbelēm izmanto dažādus ādas tipus:

Anilīna āda: Visplānākā āda kas netiek tālāk apstrādāta. Tikai aptuveni 10-15% no dabiskās anilīna ādas ir izmantojami, bez redzamām skrāpējumu un kodumu vietām. Priekšrocības- āda ir mīksta un maiga, ar saglabātu dabīgo rievojumu, ādas poras labi saskatāmas, saglabāta gaisa un mitruma apmaiņa (elpošana) un temperatūras balans. Nekas nav pievienots virsmas aizsardzībai. Trūkumi- sauss gais īsā laikā izžāvē ādu, saules stari ātri un nevienmērīgi izbalina krāsu, atvērtās poras viegli uzkrāj netīrumus, īpaši ķermeņa un matu taukus, sviedrus, kas sākumā ir gandrīz nepamanāmi, dažādi šķidrumi viegli iekļūst dziļākajos ādas slāņos. Krāsojuma defekti, skrāpējumi, griezumi, tintes švīkas nav izlabojamas. Nepieciešama īpaši rūpīga kopšana- vismaz 4 reizes gadā. Visdārgākais ādas veids.

Pusanilīna āda: Ādas virspusē ir uzklāts neliels krāsas pigmenta slānis, tā izskatās tuvu dabīgajām. Gandrīz visas tās pašas īpašības kā anilīna ādai. Nepieciešama īpaši rūpīga kopšana- vismaz 4 reizes gadā.

Krāsota āda: Visbiežāk izmantotā dabīgās ādas grupa. Uz ādām, ar redzamām kodumu, skrāpējumu vietām, tiek uzklāti vairāki plāni krāsas slāņi. Uz pēdējā krāsas slāņa tiek uzklāts speciāls polimerizējošs aizsargslānis (līdzīgi lakai). Visbiežāk ādām tiek iepresēts dažādais rievojums, kas vienlaikus samazina pamanāmo skrāpējumu pēdas. Krāsas slānis saglabā ļoti nelielas poras gaisa apmaiņai.

Priekšrocības- āda mīksta, krāsas slānis samazina sasmērēšanos, iespēju šķidrumiem nokļūt dziļākos ādas slāņos, vienlaikus izveidota izcila mehāniskā izturība un vienkāršota kopšana. Iespējams skrāpējumu, griezumu, caurumu remonts, viegli iztīrāmas tintes švīkas.

Trūkumi- daudz mazāk mīksta un silta nekā anilīna ādas, bez papildus mitruma izžūst ādas dziļākie slāņi, veidojot dziļas rievas. Kopšana- nepieciešama vismaz 2 x gadā izmantojot speciālus kopšanas un tīrīšanas līdzekļus. Netīrumi, traipi jānotīra nekavējoties!

Vaska āda: By-cast ādai ir poliuretāna pārklājum kas rada biezu vaskveidīgu virsmu, kas atgrūž netīrumus un mitrumu.. Arī Pull-up āda ir pārklāta ar poliuretāna slāni. Viegli pamanāmi skrāpējumi. Virsma kļūst gaišāka šjās vietās. Arī locījumu un stiepumu vietās āda kļūst gaišākas. Taustot āda ir nevis gluda, bet vaskota. Priekšrocības un trūkumi līdzīgi kā anilīn un pusanilīna ādai.

!!!NELIETOT Softcare Protector aizsarglīdzekli!!!Virsma ir pārklāta ar poliuretāna slāni!!!!

Nubuck: Zīdaina āda ar mīkstu, apstrādātu ārējo virsmu. Samtaino ādas virsmu iegūst to slīpējot. To nevasko, bet atstāj samtainu. Viegli nolietojās un kļūst spīdīga. Priekšrocības un trūkumi līdzīgi kā anilīn un pusanilīna ādai.

Zamšādas: plāna (šķelta) teļa vai kazas āda ar plūksnainu virsmu. Viegli nolietojās un kļūst spīdīga. Priekšrocības un trūkumi līdzīgi kā anilīn un pusanilīna ādai.

Tekstilāda: Tiek izmantota ādas nošķeltā, apakšējā daļu, kas nereti ir ļoti neizturīga, tām tiek pielīmēta auduma pamatne, stingrības nodrošināšanai. Kopšana- līdzīgi pigmentētajām (krāsotajām) ādām.

Priekšrocības- vislētākā dabīgā āda,

Trūkumi- ievērojami samazināta ādas mehāniskā izturība, relatīvi maz stabils uzklātais krāsas slānis.

Nappa āda: ir speciāls termins ādām, kuras ir dzīslotas, tipiski miecētas ar hroma vai alumīnija sāļiem, ražotas no kazlēnu, jēru, vai aitu ādām, lai panāktu īpašu mīkstumu un izturīgumu. Retāk sastopamas un tikai ļoti augstas klases mēbelēm. Kopšana- skat attiecīgi anilīna, pusanilīna vai krāsotas ādas.

Plēvju un lakādas: Lai izmantotu ādas ar izteikti redzamām skrāpējumu, kodumu vietām, kā arī ādas šķēluma apakšējo daļu (ražošanas procesa sastāvdaļa), tās tiek pārklātas ar PU (poliuretāna) plēvi. Faktiski- ļoti tuvu 30 gadus atpakaļ ražotajām ādām.

Priekšrocības- lētākā dabīgā āda, ļoti vienkārša kopšana.

Trūkumi- sajūtas taustot vairāk līdzinās mākslīgajai ādai, PU plēvi ļoti ātri sabojā ķermeņa, matu tauki un sviedri. Kopšana- pietiek regulāri noslaucīt ar viegli valgu lupatiņu. Aizsargkrēmi nav nepieciešami jo plēve neļauj krēmam iekļūt dziļā ādā.

!!!Nekādā gadījumā NELIETOT Softcare Protector aizsarglīdzekli!!! Tas sabojās lakotās

virsmas!!!

Eko āda: Bieži veikalos ieraugāmais nosaukums „eko āda” ir mākslīgā āda. Nesajauciet! Termins radies, lai palielinātu pārdošanu!! Mums zināma tikai viena ražotāja īsta eko-āda, kas ražota no dabīgajām izejvielām, nenogalinot dzīvnieku un ir pilnīgi draudzīga apkārtējai videi.

Tiek izgudroti arvien jauni ādas paveidi un materiālu salikumi. Iegādājoties jaunas mēbeles

un citus ādas izstrādājumus, nepieciešams precīzi noskaidrot kādi materiāli izmantoti. Ne

vienmēr materiālu nosaukumā izmantotie termini atbilst patiesai būtībai.

Ādas mēbeles ir populāras ar materiāla izturību un vieglāk kopjamas. Daudziem tas ir kā sava statusa simbols.

Pirms iegādājaties ādas mēbeles, Jums vajadzētu rūpīgi izvērtēt apstākļus un apsvērt kāda āda Jums ir piemērotāka. Konsultējaties ar ekspertu vai pārdevēju.

Ādas kopšana

Nenovietot ādas izstrādājumus pārāk tuvu apkures iekārtām, attālums vismaz 30 cm.

Nenovietot ādas izstrādājumus tiešā saules gaismā. Saules UV starojumā zūd ādas krāsa.

Sausums ir kaitīgs ādai. Ja telpā ir spēcīga apkure vai citi sausa gaisa veicinoši apstākļi izmantojiet mitrinošu kopšanas vasku (Softcare Leather Balsam).

Neļaujiet jūsu mājdzīvniekiem kāpt ādas dīvānos, jo to nagi var atstāt skrambas uz ādas virsmas.

Cilvēku sviedri mijiedarbībā ar dažādiem medikamentiem var būt kairinoši ādai un atstāt uz virsmas paliekošus bojājumus.

Nedrīkst izmantot kodīgas ķimikālijas vai krāsas. Arī nagu laka, nagu lakas noņēmējs, matu laka vai dezodorants var bojāt ādu.

Āda noput tāpat kā jebkura cita mājas virsma. Smiltis saskarē ar ādu ir kā smilšpapīrs un putekļi iekļūst ādas porās. Tīrot izmantojiet mīkstu tekstilmateriālu vai sūkli, lai nesaskrāpētu ādas virsmu

Ādas mēbeles būtu jāapstrādā ar aizsarglīdzekli (Softcare Leather Potector), tad alkoholiskie dzērieni, karsta kafija, sula, tauki, eļļas, sausie netīrumi netiek absorbēti un virsma ir viegli tīrāma.

By-cast/pull-up āda nav jāapstrādā ar aizsarglīdzekli, jo tā ir pārklāta ar poliuretāna kārtu.

Ādas lielākais ienaidnieks ir dehidratācija. Sausu ādu ir regulāri jākopj, lai novērstu tās plaisāšanu un izžūšanu. Tīriet ādu regulāri, lai nepieļautu netīrumu un tauku uzsūkšanos ādā.

Ādas bojājumi

Virsmas sacietēšana un plaisāšana - dabīgām eļļām un vaskiem izžūstot. Tam par cēloni var būt siltums, tiešā saules gaisma, mitras vai nepareizas mazgāšanas sekas. Nepieciešama rūpīga kopšana.

Izmaiņas ādas krāsā - izraisa saules stari vai šķidrums, īpaši ūdens. Nepieciešams izvēlēties pareizu vietu mēbeles novietošanai.

Skrāpējumi un nobrāzumi - rodas no nepareizas lietošanas vai mājdzīvniekiem. Šādu bojātu virsmu ir praktiski neiespējami labot.

Ādas aizsardzība (Softcare Leather Protector)

!!!Izmantot tikai dabīgās ādas virsmām !!!Neapstrādāt lakotas virsmas!!!!!! Veicot apstrādi, neapstrādājamās virsmas apsegt!!!

Apstrādi ar Softcare Leather Protector veic tikai uz tīras un sausas virsmas. Pirms lietotu mēbeļu apstrādes noteikti pārliecināties, vai nav vecu, iekaltušu traipu. Ar putekļusūcēju iztīrīt no putekļiem.

Sakratīt pudeli pirms lietošanas. Virsmu apstrādāt tikai izmantojot iepakojumu ar smidzinātāju. Smidzinātājs aizsargā ādas virsmu no pārmērīgas samitrināšanas. Nedrīkst ādu mērcēt vai mazgāt aizsarglīdzeklī. Aizsarglīdzekļa patēriņš ir aptuveni 100 ml uz kvadrātmetru. Tādā veidā Jūs varat aprēķināt, ka 500 ml iepakojums ar smidzinātāju ir pietiekams piecu sēdvietu dīvāna apstrādei. Softcare Leather Protector nožūšanas laiks ir apmēram 5-10 minūtes. 100% virsmas aizsardzību tas sasniedz apmēram pēc 2-3 stundu žūšanas istabas temperatūrā. Veiciet apstrādi labi ventilējamās telpās!!!

Softcare Leather Protector ir piemērots visiem ādas tipiem. Tas nemaina ādas izskatu, struktūru, krāsu vai gaisa caurlaidību. By-cast/pull-up ādu nav ieteicams aizsargāt, jo tai ir poliuretāna pārklājums.

Ja esat uzsmidzinājuši pārāk daudz aizsarglīdzekļa vienā vietā (veidojas aizsarglīdzekļa notece), tad pavisam nedaudz uzsmidzināt līdzekli uz blakus platības (neapstrādātas) un ar mīkstu lupatiņu viegli izlīdzināt no vienas vietas uz otru.

Ja Jums ir bail no jutīga materiāla reakcijas, vispirms varat izmēģināt aizsarglīdzekli uz mēbeles neredzamās puses.

Pēc apstrādes aizsardzība, pie normālas izmantošanas (mājas apstākļos), darbojas apmēram 2 gadus. To ir viegli pārbaudīt, uzpilinot vienu pilienu ūdens. Ja ūdens pile paliek uz ādas virsmas un neiesūcas, tad aizsardzība vēl darbojas.

Softcare Leather Protector ir droši lietot un tas neizraisa alerģiju vai citus veselības apdraudējumus. Tomēr, aizsarglīdzeklī ir šķīdinātājviela – izopropilspirts, kurš pēc apstrādes viegli noārdās dabā un nožūstot neatstāj nekādas kaitīgas paliekas vai smakas. Apstrādes laikā nodrošināt pietiekamu ventilāciju, piemēram, turot logu vai durvis atvērtas, vai ieslēdzot centrālo ventilācijas sistēmu uz maksimālo jaudu. Neizsmidzināt līdzekli tuvu atklātai liesmai vai smēķēšanas laikā. Izvairīties no kontakta ar ādu un acīm. Apstrādes laikā bērniem un mājdzīvniekiem jābūt citā telpā. Pēc šķīdinātāja iztvaikošanas, virsma nerada nekādu risku un kaitējumu veselībai. Tā ir pilnīgi droša gan lietotājiem (arī bērniem), gan mājdzīvniekiem. Līdzeklim nožūstot, apstrādātās virsmas īpašības paliek nemainīgas. Piemēram :uzliesmojamība, gaisa caurlaidība u.c.

Ar aizsarglīdzekli apstrādātas ādas kopšana

Ar aizsarglīdzekli apstrādātai ādai nav nepieciešama īpaša kopšana. Netīrumus no aizsargātās virsmas daudz vieglāk noņemt. Svaigu šķidrumu un netīrumus var noslaucīt ar papīra dvieli, iestāvējušos netīrumus un traipus var viegli izņemt noslaukot ar mitru drānu. Izvairīties no pārmērīgas berzšanas, jo tas bojā aizsardzību. Regulāra parasta kopšana. Izvairīties no pārāk lielas mazgāšanas un berzēšanas. Nelietojiet šķīdinātājus vai mazgāšanas līdzekļus, kuri sausina ādu (trauku ziepes, mazgāšanas līdzekļus, tekstilmateriāliem paredzētos)!

Ādas balzamu izmantojat tikai PĒC aizsarglīdzekļa pilnīgas nožūšanas. Ieteicams pat nogaidīt pāris nedēļas Ja izmantosiet balzamu pirms aizsarglīdzekļa, tad aizsarglīdzekļa iedarbība nebūs pilnīga. Balzams traucēs aizsarglīdzeklim piekļūt virsmas šķiedrām un porām. Tā rezultātā aizsardzība būs ļoti vāja.

Ādas tīrītājs (Softcare Leather Cleaner)

Ādas mēbeļu kopšana

Softcare Leather Cleaner ir speciāli izstrādāts ādas tīrīšanas līdzeklis. Tas nesausina un necietina ādas virsmas, bet efektīvi attīra virsmu no traipiem un netīrumiem un saglabā tās dabīgo elastību. Softcare Leather Cleaner var izmantot visiem ādas tipiem. Nubuck un zamšādai ļauj nožūt pēc mazgāšanas. Pēc tam Nubuck ādu apstrādā ar smalku smilšpapīru, bet zamšādu ar zamšādas suku vai gumijas sūkli. Tā var atjaunot to skaistās virsmas.Āda jātīra regulāri. Ja šķidrumi un traipi no ādas virsmas netiek laicīgi notīrīti, tad pastāv risks, ka tie tiks absorbēti caur ādu un to iztīrīšana būs gandrīz neiespējama. Sevišķi tauku netīrumi būtu jānomazgā pēc iespējas ātrāk. Dīvānu, krēslu roku un skausta balsti ir jātīra regulāri, kamēr tie nav piesūkušies ar ķermeņa izdalītajiem sviedriem un taukiem. Tas pats attiecas uz avīžu tipogrāfijas krāsu nospiedumiem u.c.. Tie ir jānotīra nekavējoties.

Tintes un pildspalvu zīmes var notīrīt ar Softcare Leather Cleaner uzreiz, kamēr svaigas, jo pēc ilgāka laika tās iztīrīt būtu grūti. Arī berzēšana nav ieteicama. Tintes traips var izplūst un materiāla virsma var zaudēt krāsu. Labākais risinājums, atstāt iestāvējušos tintes traipu neskartu. Ar laiku tas uzsūksies ādā un paliks pavisam blāvs.

Samitrināt līdzi pievienoto sūkli ar ūdeni un uzputot tīrīšanas līdzekli. Var izmantot arī citu, lielāku, mīkstu sūkli. Uzklāt putas uz traipa vai netīrās virsmas ar vieglām apļveida kustībām. Līdzeklim ir jābūt pietekami samitrinātam ar ūdeni. Ja tas būs par sausu, tā iedarbība nebūs pietiekami efektīva un nesasniegsiet vēlamos rezultātus. Saziepēto virsmu tīrīt ar tīru, mitru, mīkstu drānu vai Softcare sūkli. Izskalot, nospiest un atkārtoti noslaucīt virsmu. Lai izvairītos no nevienmērīga rezultāta, tīriet katru virsmas detaļu vai laukumu atsevišķi. Piemēram spilvenus, roku balstus, sēdvietas u.c. Jūs varat izšķīdināt nelielu ziepju daudzumu ūdenī, tādējādi radot šķidru mazgāšanas līdzekli. Ar tajā samitrinātu drānu vai mīkstu sūkli varat apslaucīt ādas mēbeles reizi nedēļa vai vismaz divas reizes mēnesī. Tādējādi Jūs neļausiet uzkrāties netīrumiem un taukvielām uz ādas virsmas, kā arī novērsīsiet to iesūkšanos ādā.

Pirms mazgāšanas noteikti pārbaudiet virsmas krāsas izturību uz neredzamas vietas. Samitriniet baltu drānu ar mazgāšanas līdzekli un paberziet. Ja uz drānas paliek ādas krāsa, esiet uzmanīgi tīrot šo virsmu. Nekādā gadījumā neberziet. Bieži vien no ādas izstrādājumiem krāsa nāk nost vairāk nekā no tekstilizstrādājumiem.

Vienmēr sekojiet ražotāja ādas kopšanas instrukcijai! Ja Jūs darīsiet jebkādas citas tīrīšanas darbības, izņemot ādas ražotāja ieteiktās, Jūs uzņematies visu atbildību un risku par iespējamām sekām.

Vienmēr notīrīt traipus, tiklīdz tie radušies. Izmantojot Softcare Leather Protector, Jums nav nepieciešams neviens cits traipu tīrītājs. Izvairīties no sēdēšanas uz neapstrādāta, balta dīvāna slapjās drēbēs.(Tekstilizstrādājumi var atstāt krāsas traipus)

Ādas kopšana un mitrināšana

Āda žūst. Tai ir nepieciešama kopšana un mitrināšana. Ādai izžūstot tā var sākt plaisāt. Tam par iemeslu var būt nepareiza mazgāšanas līdzekļu izvēle, tieša saules gaisma, apkure un citi. Softcare Leather Balsam ir īpaši paredzēts līdzeklis ādas kopšanai. Tas satur bišu vasku un dabīgās eļļas, un tā līdzsvarotā formula saglabā ādu elastīgu un gludu. Tas nesatur šķīdinātājus, tādēļ, ja Jūs vienā reizē uzklājat vairāk līdzekļa nekā āda var absorbēt, virsma var būt nedaudz taukaina. Noslaukiet lieko balzama daudzumu ar tīru, sausu lupatiņu.

Uzklājiet Softcare Leather Balsam ļoti plānā kārtā 2-3 reizes gadā. Iespējams, ka virsma kļūst nedaudz tumšāka. Šis efekts pilnībā izzūd, kad balzams ir pilnībā absorbējies ādā. Sintētiskās ādas dīvānus nav jāapstrādā ar balzamu.

Kopšana ar Softcare Leather Balsam ir ieteicama jau jaunām ādas mēbelēm. Pat tām, kuras vēl atrodas noliktavās vai veikalu stendos, pirms nonākšanas patērētāja dzīvojamā istabā.

Ievērojat, ka ādas virsma ir kļuvusi cieta un sēdvietās parādās nelīdzenumi – IR PĒDĒJAIS LAIKS SĀKT ĀDAS KOPŠANU!!! Nākamās parādīsies plaisas un šis bojājums būs neatgriezenisks. Mēbele būs sagrauta. Ādas pareiza kopšana nekad nevar būt par daudz, taču nepareiza var ievērojami samazināt tās kalpošanas laiku vai pilnībā to sabojāt.