Mēbeļu tekstila un tekstilizstrādājumu kopšana

Tekstilizstrādājumi spēlē nozīmīgu lomu mūsdienu interjerā: tie rada mājīgu atmosfēru un palīdz radīt patīkamu telpu akustiku. Mēs vēlamies, lai tos ir viegli kopt un tie kalpotu ilgstoši. Tekstilizstrādājumu un paklāju aizsardzība ir mūsdienīgs veids, lai atvieglotu iekštelpu tekstilizstrādājumu tīrīšanu un saglabātu tos kā jaunus ilgāk.

Tekstilizstrādājumu izvēle

Tekstila materiāls ir visdārgākā daļa no dīvāna un paklāja, un tā parasti nodilst lietošanas laikā. Tādēļ liela nozīme ir pareizā audumu vai paklāju izvēlē. Rūpīgi jāizvērtē to pielietojuma biežums un apstākļi, kopšanas un tīrīšanas veidi.

Parasti augstas cenas audums vai paklājs ir kvalitatīvs produkts arī tad, kad runa ir par tā kopšanu. Mūsdienās modē ir materiāli ar reljefam līdzīgu virsmu, bet viņi diezgan viegli kļūst netīri , un ir grūtāk iztīrāmi nekā audumi ar gludu virsmu. Mikrošķiedras parasti ir izturīgas un viegli tīrāmas. Kokvilnas un lina materiāliem ir patīkami pieskarties, bet viņi ļoti viegli kļūst netīri. Augstas kvalitātes kompozītmateriāli parasti ir izturīgi, to krāsu noturību ir labāka nekā no dabīgām šķiedrām un kopumā tos ir viegli kopt. Vilnai un zīdam ir nepieciešama īpaša,saudzīga kopšana, lai padarītu to tīrīšanu vieglāku, nebojājot materiālu.

Lielākā daļa mēbeļu un paklāju tekstils uzsūc mitrumu. Tas nozīmē, ka viņi absorbē arī netīrumus. Tieši tāpēc kokvilnas un lina materiāli ir ļoti piemēroti mēbeļu un paklāju ražošanai. Ražotāji cenšas uzlabot šo materiālu īpašības, iejaucot tajos atsevišķas mākslīgās šķiedras.

Produkta gala kvalitāte un īpašības ir atkarīgas ne tikai no šīm šķiedrām, bet arī no paša ražošanas veida: vērpšanas, no audumu vai paklāju struktūras un adījuma kā arī dažādiem noslēdzošajiem apdares procesiem. Dažādu šķiedru sajaukums var būt nepieciešama ražošanas metode. Piemēram, padarot lielāku šķiedru sajaukumu, elektriskais lādiņš kļūst mazāks.

Tekstilizstrādājumu un paklāju aizsardzība

Tekstilizstrādājumu un paklāju aizsardzība ir mūsdienīgs veids, lai atvieglotu iekštelpu tekstilizstrādājumu tīrīšanu un saglabātu tos kā jaunus ilgāk. Softcare ir labi pazīstams zīmols visā Pasaulē un lielu atzinību ieguvis arī Latvijas tirgū. Softcare savu labo reputāciju ir ieguvis ar savu kvalitāti. Patērētājs parasti izvēlas produktu, ko viņš pazīst un uz kuru var paļauties.

Softcare aizsardzības produkti ir speciāli izstrādāti mēbelēm, paklājiem, matračiem, apģērbam un ādas izstrādājumiem, kā arī citām ūdensizturīgajām virsmām, kurām ir šķiedras vai poras. Tie veido neredzams vairoga aizsardzību visiem tekstilmateriālu veidiem. Tie var būt ražoti gan no dabīgām vai mākslīgām šķiedrām, gan no abu šķiedru sajaukuma. Softcare atgrūž ūdeni, netīrumus, eļļas, alkoholu, pārtikas traipus, kvēpus un citus - praktiski visu veidu netīrumus, gan uz ūdens, gan eļļas bāzes. (šķidrumi, sausie netīrumi)

Softcare aizsardzības produkti veido neredzamu molekulāro sietu kā vairogu ap šķiedrām. Tekstils saglabā savu izskatu kā jauns daudz ilgāk, taču tā struktūra, gaisa caurlaidības spējas vai krāsa nemainās. Nav iespējams saskatīt nekādu atšķirību starp aizsargāto un neaizsargāto materiālu. Tikai tad, kad ūdens vai netīrumi tiek izlieti uz virsmas var redzēt atšķirību. Aizsargāts materiāls ar Softcare neuzsūc šķidrumu. Izlijušie šķidrumi vai netīrumi ir viegli savācami ar salveti vai sūkli, nepaliek nekādi traipi. Nekas neliecina par to, ka virsma bijusi notraipīta.

Mūsdienu modernās pasaules patērētāji vēlas lai viss ir vienkārši, viegli un droši. Patērētāji nav gatavi veltīt laiku ilgstošai tīrīšanai, un bieži vien pat īsti nezina kā to darīt. Softcare aizsardzība ir liels atvieglojums mūsdienu patērētājiem. Un, kad ir iespējams aizsargāt ne tikai mēbeles, bet visus tekstilmateriālus, patērētājs ir apmierināts.

Ikdienas netīrumi un traipi var sabojāt skaistos tekstiliztrādājumus diezgan ātri. Aizsargājot tos ar Softcare ir iespējams saglabāt to vērtību un skaisto izskatu. Putekļi un netīrumi ir viegli iztīrāmi ar putekļusūcēju, izlijuši šķidrumi vai eļļas ir viegli savācamas ar salveti ai sūkli un pat iekaltušus traipus var viegli iztīrīt ar mitru sūkli vai drānu. 90 % gadījumu, apstrādātās virsmas var iztīrīt tikai izmantojot ūdeni.

Aizsardzības apstrādes veikšana ar Softcare Textile Protector

Tekstilmateriālu pārbaude

Tīrīšana ar Softcare Textile Cleaner ir viegla un droša. Ja Jums nav informācijas par tekstilizstrādājumu kvalitāti un to kopšanu, ieteicams pārbaudīt materiāla noturību pirms uzsākat tīrīšanu.

Krāsu noturību var testēt uz neredzamas zonas izsmidzinot mazgāšanas līdzekli un ar baltu drānu spēcīgi paberžot. Ja krāsa izbal vai paliek uz drānas, Jums ir jābūt ļoti uzmanīgiem. Tas nozīmē, ka krāsvielas var smērēties, kad tiek samitrināts tekstils. Tādēļ tīrīšana būtu jāveic, izmantojot daudz mazāk ūdens un tīrīšanas līdzekļa. Liekais tīrīšanas līdzeklis un netīrumi uzmanīgi jānoslauka ievērojami mazāk mitru dvieli. Noteikti izvairīties no jebkādas berzšanas. Žūšanas laiku var saīsināt, izmantojot žāvētājus.

Tekstilmateriāla tieksmi uz savelšanos var pārbaudīt ar berzes palīdzību ar raupju materiālu, piemēram frotē dvieli. Ja ir redzamas pūciņas ir jābūt ļoti uzmanīgiem tīrot materiālu. Kad ir uzsmidzināts mazgāšanas līdzeklis uz virsmas un Jūs sākat to noskalot, mēģiniet vienkārši viegli noslaucīt un vienmēr izmantojiet auduma tīro pusi.

Tekstilmateriāla saraušanos var pārbaudīt samitrinot neredzamu vietu un ļaujot tai pilnībā nožūt. Ja audums kļūst blīvs tas ir sarāvies. Šis fenomens ļoti bieži notiek ar kokvilnas un lina audumiem. Ja pamanāt auduma tieksmi sarauties, tad tā tīrīšanu ieteicams uzticēt tikai profesionāļiem. To var iztīrīt tikai ar ķīmisko tīrīšanu.

Aizsargāto tekstilaizstrādājumu un paklāju kopšana un tīrīšana

Arī par tekstilu un paklājiem, kas ir aizsargāti ar Softcare nepieciešams rūpētie regulāri. Sūknēt ar putekļusūcēju mēbeles un paklājus. Sausi netīrumi uzsūcas pakāpeniski dziļāk audumā un tas sāk izskatīties kā notraipīts. Pilsētu teritorijās sadzīves putekļi bieži vien ir nedaudz melns un kodīgi. Tie strauji ieēdas audumu šķiedrās. Izsūknēt ar putekļusūcēju aizsargātas mēbeles ir daudz vieglāk, jo tie neiekļūst audumu šķiedrās.Vienmēr lietojiet tekstila sprauslu putekļu sūcēju nevis kaitēt virsmu. Sūknējot tekstila mēbeles un izstrādājumus, vienmēr izmantojiet uzgali kurš paredzēts tekstilam. Tādējādi Jūs novērsīsiet tekstilmateriāul bojājumus. Cietais uzgalis var atstāt redzamus un paliekošus nospiedumus uz mīkstajiem VSP tekstilizstrādājumu veidiem.

Izlījušus šķidrumus nekavējoties savākt ar salveti vai virtuves dvieli. Esiet uzmanīgi, lai neiespiestu netīrumus dziļāk šķiedrās. Tādēļ šķidrumu savākšana ir jāveic viegli uzklājot salveti vai dvieli. NEBERZT!!!

Lielus, biezus, cietus netīrumus (mērci, ievārījumu, kečups) nekavējoties noņemt lielumu ar karoti vai neasu nazi. Esiet uzmanīgi, lai neizsmērētu to. Ja paliek traips, noņemt to ar mitru drānu. Slaucīt t virzienā no traipa ārpuses uz tā centru. NEBERZT!!! Ja netīrumi ir taukaini Jūs varat izmantot vieglu mazgāšanas līdzekli, piemēram Softcare Textile Cleaner un ūdeni, lai samitrinātu drānu.

Arī aizsargātas tekstila virsmas, laiku pa laikam būtu jātīra pamatīgi. Tīrot ir svarīgi ievērot ražotāja dotās pamācības. Ja tīrīšana tiek veikta neievērojot ražotāja norādījumus, patērētāju tiesību aizsardzības likums, nevar saukt ražotāju pie jebkādas atbildības. Tomēr bieži vien pamācības ir nepietiekamas vai tādu vispār nav. Šādos gadījumos vajadzētu apsvērt vai tas būs Jums pa spēkam vai tomēr labāk to uzticēt profesionāļiem.

Pirms aizsargātās virsmas mazgāšana, noņemt visus liekos putekļus ar putekļusūcēju. Tad izsmidzināt Softcare tekstila tīrīšanas līdzekli uz vienas virsmas daļas, piemēram, tikai vienas sēdvietas. Ļaut mazgāšanas līdzeklim iedarboties apmēram 3 minūtes. Noskalot ar frotē dvieli, kas ir samitrināts ar tīru, remdenu ūdeni. Noslaucīt platību 2-3 reizes un pārliecināties, ka katru reizi izmantojat tīru dvieļa pusi. Visi no tekstilmateriāla izceltie netīrumi un tīrīšanas līdzeklis ir jānoskalo rūpīgi. Nekas nedrīkst palikt uz virsmas. Nenoskalots līdzekļa atlikums viegli padarīs audums netīru vēlreiz. Ja vēl ir manāmi traipi uz auduma virsmas, atkārtoti izsmidzināt tīrīšanas līdzekli un ļaut tam iedarboties 5-7 minūtes. Aizsargātu materiālu tīrīšanai, tīrīšanas līdzeklis nepieciešams ievērojami mazāk.

Vairumā gadījumu rūpīgi mazgāt nav nepieciešama vispār, ja mēbele vai paklājs tiek regulāri noslaucīts ar Softcare tīrīšanas līdzeklī samitrinātu dvieli.dvieli samitrināta ar maigu Softcare tīrāku risinājumu. Tomēr atcerieties, ka vienmēr mazgāšanas līdzeklis ir jānoskalo noslaukot ar tīru, mitru dvieli.

Tekstilizstrādājumiem lielāku kaitējumu nodara netīrumi un spēcīga mazgāšana nekā viegla un regulāra tīrīšana.

Neaizsargāto tekstila izstrādājumu un paklāju kopšana un tīrīšana

Neaizsargātus tekstilizstrādājumus un paklājus var mazgāt izmantojot to pašu metodi kā aizsargātajiem. Tomēr parasti ir jāizmanto daudz vairāk mazgājamā līdzekļa un traipu likvidēšana var būt grūta un pat neiespējama. Softcare tīrīšanas līdzeklis ir efektīvs arī pret grūti tīrāmi traipi. Bez pārspīlējumiem, traipi, kurus nevar noņemt ar Softcare Textile Cleaner ir apgrūtinoši pat profesionāļiem. Lai noņemt traipus no neaizsargāta auduma, nepieciešama lielāka berzēšana, un tīrīšanas procedūra ir vairākkārt jāatkārto.

Visbiežākā kļūda tīrot audumu ir nepacietība. Tīrīšanas līdzeklim ir jāļauj iedarboties vismaz pāris minūtes pirms tā noskalošanas. Ar ļoti grūti tīrāmiem traipiem ir nepieciešama ilgāka iedarbība. Jūs varat vispirms izsmidzināt Softcare tīrīšanas līdzekli uz traipa un pārklāt ar karstā ūdenī samitrinātu dvieli. Jūs varat to atstāt šādi uz pusstundu. Tas parasti lieliski iedarbojas.

Mazgājot plīša vai VSP tekstilizstrādājumus ar mīksto virsmu, neaizmirstiet virsmu izķemmēt, kamēr tā vēl mitra. Sausu, pēc mazgāšanas to būs grūti savest kārtībā. Atkārtoti to vajadzētu izķemmēt pēc pilnīgas nožūšanas

Softcare tīrīšanas līdzeklis ir piemērots traipu likvidēšanai arī no drēbēm. Izsmidzināt uz traipa, ļaut tam iedarboties 5 min un izmazgāt veļasmašīnā kā parasti.

5 galvenie noteikumi tekstilizstrādājumu un paklāju kopšanā

· Aizsargāt paklājus un tekstilizstrādājumus no netīrumiem ar Softcare Textile Protector aizsarglīdzekli

· Noņemt traipus nekavējoties.

· Neļaujiet netīrumiem ieēsties – viegla, bet bieža tīrīšana

· Regulāri tīrīt ar putekļusūcēju.

· Glabāt Softcare Textile Cleaner tīrīšanas līdzekli vienmēr pa rokai.

Traipu tīrīšana

Pacietība ir būtiska. Ļaujiet mazgāšanas līdzeklim iedarboties pietiekami ilgi pirms Jūs sākat berzēt ar samitrinātu drānu.

Izvairieties no pārāk spēcīgas berzēšanas - Jūs nevēlaties kaitēt virsmai vai noņemt krāsu. Vienmēr sākt procedūru ar saudzīgām metodēm un pāriet uz spēcīgākiem tīrīšanas līdzekļiem, ja pirmie centieni nav veiksmīgi.

Pārliecinieties, vai pirmais tīrīšanas līdzeklis ir kārtīgi noskalots pirms pielietojat citu. Daži tīrīšanas līdzekļi var ķīmiski reaģēt viens ar otru un noteikt netīrumus pastāvīgi.

Trauku mazgāšanas līdzeklis nav paredzēts tekstila tīrīšanai. Tas bieži vien atstāj lipīgus atlikumus un šīs vietas parasti kļūst netīras ļoti ātri.

Ja traips ir vecs un iekaltis tekstilā, izsmidzināt Softcare Textile Cleaner tīrīšanas līdzekli uz traipa un tad pārklāt to ar kārstā ūdenī samitrinātu dvieli. Ļaut iedarboties 30 minūtes, tad noskalot traipu ar tīru mitru dvieli, sūkli.

Lielākā daļa traipus var iztīrīt ar Softcare Textile Cleaner. Tas ir vienīgais Jums nepieciešams traipu mazgāšanas līdzeklis.

Traipu tīrīšanas metodes

A. Izsmidzināt Softcare Textile Cleaner un ļaut tam iedarboties 3-5 minūtes. Noskalot netīrumus ar tīru mitru frotē dvieli, sūkli.

B. Izsmidzināt Softcare Textile Cleaner uz traipa un pārklāt to ar karstā ūdenī samitrinātu dvieli. Ļaut iedarboties 30 minūtes, tad noskalot traipu ar tīru mitru frotē dvieli, sūkli.

C. Uzkaisīt pāris šķipsniņas sāls uz traipa un samitrināt vietu ar aukstu ūdeni. Noskalot netīrumus ar samitrinātu frotē dvieli.

D. Viegli noslaucīt ar Trihloretilēnu. Pievērsiet uzmanību vēdināšanai telpā. Viela ir toksiska un cilvēkiem un dzīvniekiem, kancerogēna.

E. Nokasīt lielumu ar neasu nazi. Ietīt nedaudz kartupeļu miltus virtuves papīrā (papīra roku dvielis), uzlikt to uz traipa un nogludināt pa virsu ar karstu gludekli, liekot traipam kust un iesūkties papīrā ar kartupeļu miltiem.

Traipu tipi / to tīrīšanas metodes

Vīns, alkohols, sulas, citi dzērieni:

Svaigus - Lielumu nosusināt ar papīra dvieli un tad A metode

Nožuvušus – A un, ja nepieciešams B metode

Asinis:

C un, ja nepieciešams B metode

Šokolāde un kafija:

Uzmanīgi noskrāpēt šokolādes lielumu ar neasu nazi un tad A. Ja nepieciešams, B metode

Augļi, ievārījums, dārzeņi, kečups:

A un, ja nepieciešams, B metode

Urīnu, dzīvnieku ekskrementus:

Noņemt lielumu. Šķidrumu absorbēt ar papīra dvieli, tad A metode

.

Eļļa un tauki, mērce, sinepes:

A un, ja nepieciešams B vai D

Dubļi, māls:

Noņemt lielumu, ļaut nožūt. Atlikumu izsūkt ar putekļusūcēju. Tad, ja nepieciešams, A metode.

Stearine (sveču vasks):

Vispirms E. Ja stearīns ir krāsains, tad pēc E pielietojam D metodi.

Košļājamā gumija:

Softcare traipu tīrītājs

Tintes, pildspalvas, marķieri, lūpkrāsas, apavu krēmi:

Atkārtot A metodi vairākas reizes. Ja traips ir nostāvējis ilgu laiku, tas var būt neiztīrāms. Jūs varat arī izmēģināt metodi D.

Pēc traipu iztīrīšanas uz materiāliem var būt redzama pāreja starp tīrīto vietu un pārējo netīrīto virsmu. To var izlīdzināt noslaukot ar samitrinātu drānu tādējādi sapludinot pāreju kopā. Var arī ar mitru drānu pāriet visai detaļai uz kuras bijis traips ( no šuves, līdz šuvei, vai spilvenam visai spilvena pusei.

Vienmēr tīrīt traipus no traipu ārpuses uz centru, lai izvairītos no tā izsmērēšanas plašākā laukumā. Pirmo vienmēr noņemt netīrumu lielumu. Vienmēr tīrīt traipus nekavējoties.

Aizsardzības līdzeklis Softcare ir veidots ilgstošai darbībai. Ar regulāru profesionālu apkopi tas dod vairāku gadu aizsardzību – bieži vien tik pat ilgu, kā paša materiāla lietošanas ilgums. Aizsardzības ilgums ir atkarīgs no materiāla lietošanas intensivitātes un tīrīšanas biežuma. Dīvāniem, krēsliem - sēdvietās aizsardzība nolietosies ātrāk nekā uz to atzveltnēm. Apstrādātie tekstilmateriāli parasti iztur 2-3 mazgāšanas reizes. Veicot virsmu profesionālu aizsardzības apstrādi, aizsardzība var darboties pat līdz 4-5 gadiem. Pirms apstrādes ar Softcare aizsarglīdzekli, virsmai noteikti jābūt tīrai un sausai. Vienmērīgi Izsmidzināt uz sausas, tīras virsmas no 15 - 20 cm attāluma, līdz virsma ir kļuvusi mitra. Pārliecināties, vai nav palikuši neapstrādāti laukumi. Pilnīgs virsmas aizsardzības efekts ir sasniegts pēc virsmas nožūšanas 2-3 stundu laikā, istabas temperatūrā. Sēžamvietas var izmantot uzreiz pēc to nožūšanas. Pēc tekstilmateriālu mazgāšanas sakarsējot virsmu ar gludekli vai matu žāvētāju, aizsardzība atkal atjaunojas.

Sekojot norādēm lietošanas pamācībās, "Softcare Textile Protector„ ir pilnībā drošs lietošanā. Kā aizsarglīdzekļa šķīdinātājs, sastāvā ir izmantots alkohols, ko sauc par izopropilspirtu. Tam ir ļoti spēcīga, asa smarža, tādēļ apstrādes jāveic labi vēdināmās telpās. Smarža ir ātri izvēdināma un pilnībā pazūd virsmai nožūstot. Izvairīties no līdzekļa nokļūšanas uz cilvēka ādas, jo šķīdinātājs to var sausināt. Ja tā ir noticis, tad nomazgāt ar ziepēm un ūdeni, lietot mitrinošu krēmu. Ja nokļūst acīs, skalot ar lielu ūdens daudzumu un , ja kairinājums nepāriet, konsultēties ar ārstu. Sargāt no bērniem. Izvairīties no ieelpošanas apstrādes laikā, jo var izraisīt miegainību un reiboni. Uzglabāt cieši noslēgtu. Šķidrā veidā ir viegli uzliesmojošs. Nelietot uguns tuvumā. Pēc nožūšanas ir pilnīgi ugunsdrošs un nekaitīgs.

Softcare nesatur CFC savienojumus (sintētiski organiski savienojumi) un PFOA (perfluoroktānskābe) savienojumus. Softcare sastāvā netiek izmantoti propelenti. Softcare smidzinātāji apgādāti ar sūkņiem, uz kuriem jāuzspiež ar pirkstu, vai ar rasinātājiem. Softcare aizsarglīdzekļiem kā šķīdinātāju izmanto izopropilspirtu. Tas pilnībā bioloģiski noārdās, un to var droši lietot. Iedarbīgā sastāvdaļa, fluorpolimērs, bioloģiski nenoārdās. Tas ir ķīmiski inerts un dabā nereaģē ne ar kādu citu materiālu, jo tas nav ne mēslojums, ne arī kādu mikrobu vai dzīvnieku barības viela. Tas arī nav indīgs. Visi iepakojumi ir pārstrādājami. Arī plastmasas pudeles ir pārstrādājamas.

Netīrumu un traipu novēršana

Izvairīties no ēšanas sēžot dīvānā, neļaut bērniem gleznot vai zīmēt uz dīvāna vai paklāja, izvairīties no sēdēšanas uz dīvāna ar slapjām drēbēm - īpaši ar tumšiem džinsiem. Nestaigāt ar āra apaviem pa māju un paklājiem. Iespējams uzskaitīt vēl un vēl, taču lai kā Jūs censtos, reālajā ikdienas dzīvē negadījumi notika un notiks.

Paturiet prātā, ka ātrums ir būtiski traipu noņemšanai. No neaizsargāta tekstilizstrādājuma ļoti svarīgi ir iztīrīt visus traipus nekavējoties. Jo ātrāk tas tiks izdarīts, jo labāks būs rezultāts. Lielākā daļa traipus var noņemt ar tīru ūdeni, ja to dara uzreiz.

Ar aizsardzības līdzekli apstrādātiem tekstilizstrādājumiem ir daudz vairāk priekšrocību. Aizsarglīdzeklis novērš netīrumu pielipšanu un iesūkšanos - pat ja tas izžūst. Jums ir daudz vairāk laika, lai iztīrītu traipu. Tomēr ir svarīgi saprast ka ar aizsarglīdzekli apstrādātās tekstilmateriālu virsmas nevar „APĒST” netīrumus. Tie nepazudīs paši no sevis. Aizsargātā virsma tāpat kļūst netīra, tikai tas notiek daudz lēnāk. Atšķirībā no neaizsargāta tekstilmateriāla, aizsargāto to ir ļoti viegli un vienkārši iztīrīt un tam nepaliek traipi.

Mēbeļu tīrīšanas vārdnīca

Tīrīšana ar ūdeni. Mēbeļu tekstilizstrādājumu mazgāšanu ar ūdeni var izdarīt ar mašīnu vai ar rokām. Ja izmantojat veļas mašīnu pievērsiet uzmanību, pareizās programmas izvēlei. Ja ražotājs nav īpaši norādījis vai ieteicis mazgāt ar veļas mašīnu, tad labāk to darīt ar rokām Mēbeļu tekstilizstrādājums nenospiest sausu centrafūgā. Ļaujiet spilveniem nožūt horizontāli uz līdzenas virsmas, labi vēdināmā telpā.

Tāpat ir iespējams mazgāt tekstilizstrādājumus, izmantojot ūdeni, neņemot polsterējums nost no mēbeles. Šī procedūra tiks izskaidrota turpmāk.

Ķīmiskā mazgāšana/tīrīšana Par ķīmisko mazgāšanu sauc mazgāšanu ar perhloretilēnu slēgtā mašīnā profesionālā tīrītavā. Perhloretilēnu (PERH) jeb tetrahloretilēnu izmanto audumu ķīmiskajā tīrīšanā un kā metāla attaukotāju; iztvaikojot tas rada ēterim līdzīgu smaku. Jūs nevarat pastāvīgi mazgāt dīvānu ar šo metodi.

Sausā tīrīšana. Sausā tīrīšana nozīmē to pašu ķīmisko mazgāšanu/tīrīšanu.

Noslaucīšna ar mitru dvieli. Noslaucīt tekstilizstrādājumu ar ūdenī samitrinātu, nospiestu frotē audumu. Pievienot ūdenim mazgāšanas līdzekli. Ieteicams VSP tipa audumiem. (velvets, samts...)

Bieži vien ražotāji arī uz ūdenī mazgājamiem tekstilmateriāliem norāda ķīmiskās tīrīšanas zīmes. Tas ir tādēļ, ka ražotāji baidās, ka patērētāji var mazgāt materiālu nepareizā veidā, kas var novest pie nevajadzīgas un negatīvas reklamācijas.

Ja mazgāšana ar ūdeni ir atļauta to var izdarīt veļas mašīnā, ar rokām vai izmantojot izsmidzināšanas iekārtu. Profesionāļi izmanto speciālus miglotājus.

Softcare Textile Cleaner ir mazgāšanas līdzeklis speciāli izstrādāts iekštelpu tekstilizstrādājumiem. Tas ir pārsteidzoši efektīvs traipu noņemšanai. To ir viegli noskalot. Softcare tīrīšanas līdzeklis ir videi draudzīgs, īpaši maigs audumu šķiedrām un piemērots visiem tekstilizstrādājumu veidiem. To ir viegli izmantot, un tas nesatur alerģijas izraisošus parfīmus. Tas ir gatavs lietošanai. Iesakām vienmēr glabāt Softcare Textile Cleaner Jūsu mājā - tas ir gatavs lietošanai, kad notiek nākamais negadījums.