Track Champions

Team Champions (since 2008)

2008- Boys LVC Champions

2008- Boys LVC Meet Champions

2009- Girls LVC Champions

2009- Girls LVC Meet Champions

2010- Girls LVC Champions

2010- Girls LVC Meet Champions

2011- Girls LVC Champions

2011- Girls LVC Meet Champions

2015- Girls EPC Champions

2016- Girls EPC Champions

2016- Girls EPC Meet Champions

2018- Boys EPC Champions


District Champions (since 2008)

2008- Trevor Van Ackeran 800m

Stephen Lewis 110m HH

4x100 (Orlando, Rodriguez, Rodriguez, Rivera)

4x800 (Piazza, Hoffman, Van Ackeran, Bogert)

2009- Jessica Cygan 3200m

Stephen Lewis 110m HH

Devin Street Long Jump

2010- Amy Darlington 1600m

4x800 (Darlington, Cygan, Horwath, Gonzalez)

2011- Amy Darlington 1600m

4x800 (Darlington, Cygan, Reynolds, Tomlin)

Casey Harewood High Jump

Gracie Hargrove Shot Put

Luke Uliana 400m

4x100 (Uliana, Jones, Holmes, Vital)

2012- Amy Darlington 1600m

Amy Darlington 3200m

Gracie Hargrove Shot Put

Gracie Hargrove Discus

2013- Casey Harewood High Jump

Gracie Hargrove Shot Put

2014- Jaylyn Aminu 100m

Casey Harewood High Jump

2015- Jaylyn Aminu 100m

Jaylyn Aminu 200m

Rachel Finn Pole Vault

Kaylin West Triple Jump

4 x 100 (Finn, Aminu, West, Mittl)

Louis Csaszar Shot Put

2016- Jaylyn Aminu 100m

Payton Shaffer 200m

Rachel Finn Pole Vault

Jochebed Arthur Shot Put

4 x 100 (Shaffer, Aminu, Finn, Mittl)

4 x 800 (Stuckey, Valladares, Kochmaruk, Sahaydak)

2017- Jochebed Arthur Shot Put

Olivia Sahaydak 800m

Darian Street Long Jump

2018- Greta Stuckey 800m

PIAA State Champions (since 1925)

1925- Garrett Miller 100yd.

1925- Harold Hudak 220yd. Hurdles

1925- Harold Hudak Long Jump

1926- Harold Hudak 220yd. Hurdles

1926- Harold Hudak Long Jump

1935- Robert Clark Pole Vault

1936- Grover Trumbauer 880yd.

1941- Bill Shuman 440yd.

1946- John McCall Mile

1946- Orrin Correll Pole Vault

1947- Robert Agocs High Jump

1958- Dave Seiler Discus

1958- Al Senavitis Long Jump

1977- Jerry Hatfield Triple Jump

1991- Kelly Jones 3200m

1994- Janelle Thomas 3200m

1996- Janelle Thomas 3200m

1997- Rob Arnold High Jump

1998- Rob Arnold High Jump

2002- Lauren Birkhead Pole Vault

2016- Jaylyn Aminu 100m

State Indoor Champions (since 2002)

2007- Rebecca Finn Pole Vault

2010- Stephen Lewis 60m Hurdles

Team State Champions

1925- Boys Team