ПСИХОЛОГІЧНА СЛУЖБА
Рекомендації від шкільного психолога для батьків у межах щорічної акції "16 днів протидії насиллю"
ПІЗНАЙ СВОЄ. ВІДКРИЙ СВІТ storiya.info/
СторіЯ — це безоплатна читацька онлайн-платформа для українських дітей та підлітків, що допомагає їм зрозуміти світ, у якому вони живуть, свою національну ідентичність та реалізувати власне Я.
Щоб отримати повний доступ до матеріалів сайту, увійдіть у свій акаунт або зареєструйтеся. Це швидко та безкоштовно. Матеріали з розділу «Спецпроєкти» доступні без реєстрації.
Щотижня тут на вас чекають нові електронні книжки для дітей різного віку (6+, 8+, 11+, 14+), розробки завдань до кожного тексту, а також корисні поради для батьків і педагогів.
Як використовувати платформу дітям:
- читати історії самостійно, з друзями чи з батьками
- виконувати завдання
- шукати матеріал для підготовки до уроків
Як використовувати платформу батькам:
- заохочувати дітей до самостійного читання
- шукати разом із дітьми відповіді на тисячі «чому?»
- читати та обговорювати тексти (кожна історія має відкриті запитання, які допоможуть дорослим краще зрозуміти свою дитину)
- брати на озброєння корисні поради, які допоможуть зробити читання улюбленою звичкою вашої сім'ї
Як використовувати платформу вчителям:
доповнювати навчальні матеріали з різних предметів: я досліджую світ, українська мова, читання, мистецтво, історія, географія, українська література, економіка тощо
використовувати завдання на розвиток критичного й творчого мислення, мовних навичок
використовувати тексти для реалізації інтегрованого підходу до опанування певної теми
пропонувати матеріали дітям для самостійної та дистанційної роботи, диференційованого навчання
надихатися корисними порадами та збагачувати освітній процес цікавими педагогічними прийомами
радити батькам зареєструватися на СторіЯ й надавати посилання на тексти для опрацювання
ШКОЛА І МІНТАЛЬНЕ ЗДОРОВ'Я ДИТИНИ
В межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої першою леді України Оленою Зеленською старувала комунікаційна кампанія.
Мета кампанії – сприяти формуванню в суспільстві культури піклування про ментальне здоров'я, дати розуміння та показати інструменти, які допоможуть українцям дбати про свій внутрішній стан.
За даними соціологічних досліджень, понад 90% українців мали хоча б один із симптомів тривожного розладу, а 57% перебувають у зоні ризику розвитку ментальних порушень. Українці не мають звички звертатися до фахівця: 31% громадян не вважають свої проблеми достатніми для цього. Зараз це основний бар’єр на шляху звернення по психологічну допомогу.
Так само, як здатність до адаптування, функціонування й навіть певного розвитку під час війни, перспективи повоєнного відновлення України значною мірою залежать від рівня емоційної солідарності громадян та культури піклування про ментальне здоров’я. Психологічні проблеми наростають непомітно, впливають на всі сфери життя та знижують здатність протистояти викликам.
Дізнатися більше інформації про ментальне здоров’я можна також на сторінках у соціальних мережах:
https://howareu.com/materials/shkola-i-mentalne-zdorovia-dytyny