Інклюзивне навчання

ХТО ТАКІ ДІТИ З ОСОБЛИВИМИ ОСВІТНІМИ ПОТРЕБАМИ 

Наразі законодавчо схвалено вживання терміну «діти з особливими освітніми потребами». Його використовують щодо дітей до 18 років, які потребують додаткової навчальної, медичної і соціальної підтримки з метою покращення здоров’я, розвитку, навчання, загальної якості життя та соціалізації, тобто включення в громади своїх однолітків та інших дітей.

До цієї категорії належать і діти з постійною або тимчасовою інвалідністю.


МЕТА ІНКЛЮЗИВНОГО НАВЧАННЯ

Інклюзивне навчання має покращити навчальне середовище, забезпечити потреби всіх учнів з повагою до їхніх здібностей та можливостей.

Учителям та учням відкривається все розмаїття способів навчання, а його методи мають бути особистісно орієнтованими – з урахуванням індивідуальних особливостей навчально-пізнавальної діяльності дітей з особливим потребами.


ПЕРЕВАГИ ІНКЛЮЗИВНОГО НАВЧАННЯ

ПРО ІНКЛЮЗИВНЕ НАвЧАННЯ У ЛІЦЕЇ


Відповідно до Порядку організації інклюзивного навчання у закладах загальної середньої освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.09.2021 №957  (зі змінами), Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 05 травня 2018 року за № 564/32016, листа МОН від 06 вересня 2022 р. № 1/10258-22 «Про організацію освітнього процесу дітей з особливими освітніми потребами у 2022/2023 навчальному році»  та з метою рівного доступу осіб з особливими освітніми потребами до навчання у 1 (1 учень), 3-А (1 учень), 4-А (1 учень з ООП), 6-Б (2 учні з ООП) і 7-А (1 учень з ООП) ЗЗСО №31 на 2023/2024 н.р. утворено інклюзивні класи. Командою психолого-педагогічного супроводу розроблено Індивідуальні програми розвитку. Відповідно до рекомендацій ІРЦ проводяться корекційно-розвиткові заняття (по 2-4-5-6 годин для кожного учня ).