Гурток "Весела англійська"

                                             Керівник гуртка "Весела англійська"    

Василенко Тетяна Миколаївна - має вищу освіту, стаж роботи на посаді  - 7 років.


Навчання дошкільнят іноземної мови віднесено до варіативного компонента Державного стандарту дошкільної освіти. Іноземної мови можна навчати дітей і в сім’ї, і в освітньому закладі (дошкільному чи позашкільному). При цьому слід мати на увазі таку обов’язкову передумову: лише тоді, коли процес навчання будуватиметься на науково обґрунтованих підходах, він сприятиме своєчасній соціалізації особистості дитини, формуванню її особистісної культури (через знайомство з мовою та культурою іншого народу), розвиткові пізнавальних психічних процесів (мислення, пам’яті, уваги, уяви, відчуттів, сприймання).

Навчання дошкільників англійської мови — це особливий вид освітньої діяльності. У процесі навчання мова виступає водночас предметом і провідним засобом навчання. У процесі навчання діти не вивчають складових частин незнайомої мови, а одразу опановують її як засіб спілкування.

Саме дошкільний вік, на думку багатьох дослідників (Н. Басова, М. Безруких, В. Бухбіндер, І. Вронської, Н. Гальскова, Г. Рогова, О. Сідельнікова та ін.), є найбільш сензитивним для цього. Одна з умов підвищення якості навчання — забезпечення мовленнєвої активності дітей дошкільного віку.

На сучасному етапі навчання дітей іноземної мови в дошкільних навчальних закладах досить актуальним є питання збагачення, розширення словникового запасу дітей за допомогою різних засобів, методів та прийомів навчання. Знання іноземної мови асоціюється із знанням слів, в той час як володіння мовою — з лексичними навичками, які саме й забезпечують функціонування лексики у спілкуванні. Отже лексичні навички слід розглядати як найважливіший і невід’ємний компонент змісту навчання іноземної мови, а їх формування саме і є метою навчання лексичного матеріалу. Центральним завданням лексичного розвитку в дошкільному віці вважалося розширення словникового запасу в процесі ознайомлення з навколишнім, тобто кількісне його нагромадження в пасивному та активному словниках.

Найкращим і дієвим методом навчання іноземної мови дітей дошкільного віку є гра. Через гру діти легко засвоюють різні поняття, а вивчення іноземної мови перетворюється на захоплююче заняття. Кожна гра розвиває цілий спектр різноманітних здібностей та позитивних якостей дошкільників. Слід зазначити, що виходячи із сучасних підходів до організації дошкільної освіти, гра вже не є просто дитячою забавою, що дає задоволення. Вона набула статусу дидактичної.

Програма передбачає навчання англійської мови дітей дошкільного віку в дитячому садку. Формування елементарної англомовної комунікативної компетенції полягає шляхом активізації словника через рецептивні, репродуктивні ігри, вірші та пісні, відповідної тематики. Кожна сфера спілкування (тема) містить лексичний матеріал та мовні структури, а також засоби вивчення (добірка ігор, художніх слів). Спілкування організовується таким чином, щоб дитина була безпосереднім учасником навчального процесу.

Мета:

-          розвивати особистість та її соціалізацію;

-          занурити дітей дошкільного віку у нове для них мовне середовище;

-          зацікавити дітей та пробудити в них бажання та інтерес до вивчення англійської мови;

Основні аспекти навчання іноземної мови:

-          мотивація ( особисте значення предмету спілкування);

-          та чи інша установка; — ставлення людини до мови;

-          позитивна чи негативна установка на іноземне мовлення;

-          самоактуалізація і самоствердження мовою;

-          активна особистісна позиція, творчий початок, самостійність;

-          рефлективність навчаючого ( невимушене управління).

Людина в мовленнєвому акті оперує не окремими словами, а семантичними полями, з яких вона обирає слово, щоб висловити думку. Відтак, окрім кількісного росту, головною умовою свідомої будови мовлення є формування в дитини розуміння семантичного значення, смислової структури слів, тобто якісне освоєння лексики. Ця робота передбачає формування вміння добирати найдоцільніші для конкретного висловлювання слова.

Завдання:

Освітні:

-          формувати лексичні навички англомовної компетенції;

-          сприяти збагаченню активного, пасивного словника;

-          активізувати комунікативні здібності;

Розвиваючі:

-          розвивати монологічне та діалогічне мовлення;

-          розвивати слухову та зорову пам'ять;

Виховні:

-          виховувати активність, дисциплінованість та спостережливість;

-          сприяти формуванню самоповаги та взаємоповаги;

-          виховувати дружнє відношення до представників нашої та інших країн.

-          виховувати бажання вивчати англійську мову.

Принципи навчання:

-          відповідність віковим особливостям, рівню фізичного, інтелектуального, психічного розвитку;

-          систематичність, забезпечена тематичною організацією навчального матеріалу;

-          доступність розуміння викладеного матеріалу;

-          повторюваність навчального процесу, що сприяє поглибленню знань;

-          мотиваційна спрямованість, створена шляхом зацікавленості навчанням.