БЕЗПЕКА ДІТЕЙ В ІНТЕРНЕТІ

матеріали, рекомендації, пам'ятки Міністерства освіти і науки України

Зараз в Україні майже 22 млн користувачів інтернету, питання безпеки в мережі більш ніж актуальне. У цьому контексті турбота про дітей набуває більших масштабів. якщо раніше треба було говорити з дітьми про їх безпеку поза домом тощо, то вже давно має сенс застерігати їх від негараздів під час перебування в інтернеті.

Від чого варто захищати дитину:

Інформаційна безпека стосується захисту життєво важливих інтересів людини ( і більш глобально - суспільства, держави). Неправдива, неповна, невчасна інформація може нести шкоду. Особливо вразливі у цьому контексті діти.  вони можуть не знати, яку інформацію можна викладати в мережу, а яку не варто.

Інколи діти не можуть правильно зреагувати на матеріали з мережі з різних причин. Робота у цьому напрямку для вихователів та батьків дуже важлива. Безконтрольний доступ до інтернету може мати негативні наслідки для дитини.

ТИПИ ЗАГРОЗ

Стосуються особистої безпеки:

Стосуються безпеки інших:

Стосуються загрози витоку персональної інформації:

Це найбільш поширені типи загроз, з якими може зіштовхнутися дитина в інтернеті, викладаючи чи переглядаючи сумнівну інформацію. Від деяких з них можна захиститися технічними засобами, але більшість вимагають комплексного підходу.

Пам'ятка. Основні правила безпечної роботи в інтернеті, про які варто сказати дітям :




ЯК ВИЯВИТИ ОЗНАКИ  ІНТЕРНЕТ - ЗАЛЕЖНОСТІ У ДИТИНИ

Якщо були виявлені можливі симптоми інтернет - залежності у своєї дитини,необхідно дотримуватися

наступного алгоритму дій:

Наприклад, для багатьох комп'ютерних ігор існують паналогічні настольні ігри, в які можна грати всією сім'єю або з друзями, при цьому спілкуючись один з одним наживо. Важливо,щоб у дитини були не зв'язані з Інтернетом захоплення, яким би вона присвячувала свій вільний час.