Прозорість та інформаційна відкритість закладу освіти

Підвищення кваліфікації педагогічних працівників на 2022 рік


план підвищення.pdf

Статут





Рішення




Виписка


ПРАВИЛА

ВНУТРІШНЬОГО ТРУДОВОГО РОЗПОРЯДКУ

Догмарівського закладу дошкільної освіти ясел-садка «Оленка» Генічеської міської ради

1. Загальні положення

1.1. Відповідно до ст. 43 Конституції України громадяни України мають право на працю, тобто на одержання гарантованої роботи з оплатою праці відповідно до її кількості та якості і не нижче встановленого державою мінімального розміру, включаючи право на вибір професії, роду занять і роботи відповідно до покликання, здібностей, професійної підготовки, освіти та з урахуванням суспільних потреб.

1.2. Трудові відносини у системі дошкільної освіти регулюються законодавством України про працю, Законом України «Про дошкільну освіту» та іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них.

1.3. Дані Правила внутрішнього трудового розпорядку (далі – Правила) – це нормативний акт, який регламентує порядок прийому, звільнення працівників, основні права, обов’язки і відповідальність сторін трудового договору, режим роботи, час відпочинку, заходи заохочення та стягнення, а також інші питання регулювання трудових відносин. Дія Правил поширюється на всіх працівників ЗДО. Правила затверджуються загальними зборами трудового колективу за поданням адміністрації .

1.4. Правила мають на меті забезпечення чіткої організації праці, належних безпечних умов праці, підвищення її продуктивності та ефективності, раціональне використання робочого часу, зміцнення трудової дисципліни.

1.5. У закладі дошкільної освіти трудова дисципліна ґрунтується на свідомому виконанні працівниками своїх трудових обов’язків і є необхідною умовою організації ефективної праці і навчального процесу. Трудова дисципліна забезпечується методами переконання та заохочення до сумлінної праці. До порушників дисципліни застосовуються заходи дисциплінарного та громадського впливу.

1.6. Метою Правил є визначення обов’язків педагогічних та інших працівників закладу дошкільної освіти, передбачених нормами, які встановлюють внутрішній трудовий розпорядок у закладі дошкільної освіти.

1.7. Усі питання, пов’язані із застосуванням Правил вирішує директор ЗДО, в межах наданих йому повноважень, а у випадках, передбачених чинним законодавством і правилами внутрішнього трудового розпорядку, спільно або за погодженням зпрфспілковим комітетом.

2. Порядок прийняття і звільнення працівників

2.1. Працівники ЗДО приймаються на роботу за трудовим договором, контрактом, страковою угодою.

2.2. При прийнятті на роботу працівники мають подати:

- паспорт;

- довідку про присвоєння ідентифікаційного коду;

- трудову книжку, оформлену у встановленому порядку;

- педагоги зобов’язані подати відповідні документи про освіту чи професійну підготовку, копії яких завіряються керівником закладу в особовій справі працівника;

- медичний висновок про відсутність протипоказань для роботи в дошкільній установі.

2.3. Посади педагогічних працівників заміщуються відповідно до вимог Закону України про освіту, Положення про порядок наймання та звільнення педагогічних працівників закладів освіти, затвердженого наказом Міносвіти України від 5 серпня 1993року № 293.

2.4. Працівники закладу та установ освіти можуть працювати за сумісництвом відповідно до чинного законодавства.

2.5. Прийняття на роботу оформлюється наказом керівника, який оголошується працівнику під розписку.

2.6. На осіб, які працювали понад п’ять днів, ведуться трудові книжки. На тих, хто працює за сумісництвом, трудові книжки ведуться за основним місцем роботи. На осіб, що працюють на умовах погодинної оплати, трудова книжка ведеться за умови, якщо ця робота є основною. Ведення трудових книжок здійснюється згідно з «Інструкцією про порядок ведення трудових книжок на підприємствах, в установах і організаціях», від 29 липня 1993р. №58 (0110-93). Трудові книжки працівників зберігаються як документ суворої звітності в закладах і установах освіти. Відповідальність за організацію ведення обліку, зберігання і видачу трудових книжок покладається на керівника закладу освіти.

2.7. Приймаючи працівника або переводячи його в установленому порядку на іншу роботу керівник зобов’язаний:

- роз’яснити працівникові його права і обов’язки та істотні умови праці, наявні на робочому місці, де він буде працювати;

- визначити працівнику робоче місце, забезпечити його необхідними для роботи засобами;

- проінструктувати працівника з техніки безпеки, виробничої санітарії, гігієни праці та протипожежної охорони.

2.8. Припинення дії трудового договору може мати місце лише на підставах, передбачених чинним законодавством та умовами, передбаченими в контракті.

2.9. Звільнення педагогічних працівників у зв’язку із скороченням обсягу роботи може мати місце тільки в кінці навчального року. Звільнення педагогічних працівників за результатами атестації, а також у випадках ліквідації закладу освіти, скорочення кількості або штату працівників здійснюється у відповідності з чинним законодавством.

2.10. За ініціативи працівника трудові відносини припиняються згідно зі статтями 38 та 39 Кодексу Законів про працю України (далі – КЗпП).

2.11. Припинення дії трудового договору за ініціативою власника може мати місце з підстав, передбачених статтями 40 та 41 КЗпП.

2.12. Дію трудового договору може бути припинено також за умов, передбачених пунктами 1, 2, 3, 5, 6, 7 та 8 статті 36 КЗпП України.

2.13. Керівник закладу зобов’язаний в день звільнення видати працівникові належно оформлену трудову книжку і провести з ним розрахунок у відповідності з чинним законодавством. Записи про причини звільнення у трудовій книжці повинні проводитись у відповідності з формулюванням чинного законодавства із посиланням на відповідний пункт, статтю закону. Днем звільнення вважається останній день роботи.

2.14. У зв’язку із змінами в організації роботи ЗДО № (зміна режиму роботи, кількості груп, введення нових форм навчання і виховання тощо), допускається при продовженні роботи за тією ж спеціальністю, кваліфікацією чи посадою зміна істотних умов праці: система та розмір оплати праці, пільг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміну розрядів і найменування посад та ін.. Про це працівник повинен бути повідомлений у письмовій формі не пізніше ніж за два місяці до їх введення (ст.. 32 КЗпП України). Якщо колишні істотні умови праці не може бути збережено, а працівник не згоден на продовження роботи в нових умовах, то трудовий договір припиняється за пунктом 6 статті 36 КЗпП України.

3. Основні обов’язки адміністрації закладу

Директор закладу дошкільної освіти зобовязаний:

3.1. Забезпечити дотримання вимог статуту ЗДО і правил внутрішнього розпорядку.

3.2. Забезпечити необхідні організаційні та економічні умови для проведення навчально-виховного процесу на рівні державних стандартів якості освіти, для ефективної роботи педагогічних та інших працівників закладу відповідно до їхньої спеціальності чи кваліфікації.

3.3. Визначити педагогічним працівникам робочі місця, своєчасно доводити до відома розклад занять.

3.4. Удосконалювати навчально-виховний процес, впроваджувати в практику кращий досвід роботи, пропозиції педагогічних та інших працівників, спрямовані на покращення роботи закладу освіти.

3.5. Організовувати підготовку необхідної кількості педагогічних кадрів, їх атестацію, правове і професійне навчання.

3.6. Укладати і розривати угоди з педагогічними працівниками відповідно до чинного законодавства, Закону України «Про освіту» та Положення про порядок наймання і звільнення педагогічних працівників закладу освіти, що є у загальнодержавній власності, затвердженого наказом Міністерства освіти України від 5 серпня 1993року №293.

3.7. Доводити до відома педагогічних працівників у кінці навчального року (до надання відпустки) педагогічне навантаження в наступному навчальному році.

3.8. Видавати заробітну плату педагогічним та іншим працівникам у встановлені строки. Надавати відпустки всім працівникам закладу освіти відповідно до графіка відпусток.

3.9. Забезпечити умови техніки безпеки, виробничої санітарії, належне технічне обладнання всіх робочих місць, створювати здорові та безпечні умови праці, необхідні для використання працівниками посадових обов’язків.

3.10. Дотримуватись чинного законодавства, активно використовувати засоби щодо вдосконалення управління, зміцнення трудової дисципліни.

3.11. Здійснювати контроль за якістю навчально-виховного процесу, виконанням освітніх програм, організувати харчування дітей дошкільного віку.

3.12. Своєчасно розглядати пропозиції працівників, направлені на покращення роботи ЗДО, підтримувати і заохочувати кращих працівників.

3.13. Забезпечувати належне утримання приміщення, опалення, освітлення, вентиляцію, обладнання, створювати належні умови для зберігання верхнього одягу працівників закладу освіти, вихованців.

4. Основні права та обов’язки працівників

Працівники ЗДО мають право на:

4.1. Захист професійної честі та гідності.

4.2. Належні, безпечні та здорові умови праці.

4.3. На повагу і ввічливе ставлення з боку адміністрації, дітей і батьків.

4.4. Заробітну плату, не нижчу від визначеної законом, колективним договором.

4.5. На роботу за сумісництвом.

4.6. Вільний вибір форм, методів, засобів навчання, виявлення педагогічної ініціативи.

4.7. Участь у громадському самоврядуванні.

4.8. Підвищення кваліфікації, перепідготовку, вільний вибір змісту, програм, форм навчання, організацій та установ, які здійснюють підвищення кваліфікації і перепідготовку.

Працівники ЗДО зобов'язані:

4.9. Своєчасно, до початку зміни, прибути на робоче місце та приготуватися до виконання трудових обов’язків.

4.10. Почати роботу відповідно до діючого режиму робочого дня, бути на робочому місці впродовж всієї зміни за винятком перерви на відпочинок та харчування.

4.11. Працювати сумлінно, дотримувати дисципліну праці, своєчасно і точно виконувати розпорядження адміністрації, не відволікати інших працівників від виконання їх посадових обов’язків.

4.12. Виконувати вимоги з охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії, протипожежної безпеки, передбачені відповідними правилами та інструкціями, про всі випадки травматизму негайно повідомляти адміністрацію.

4.13. Берегти обладнання, інвентар, матеріали, навчальні посібники тощо, виховувати у дітей дошкільного віку бережливе ставлення до майна закладу.

4.14. Проходити у встановлені терміни медичний огляд, дотримувати санітарні норми і правила, гігієну праці.

4.15. Проявляти турботу про вихованців ЗДО, бути уважними, враховувати індивідуальні особливості дітей, їх соціальний статус.

4.16. Дотримувати етичні норми поведінки в колективі, бути уважними і доброзичливими в спілкуванні з колегами, батьками вихованців ЗДО.

4.17. Своєчасно заповнювати і акуратно вести встановлену документацію.

4.18. Коло обов’язків (робіт), що їх виконує кожний працівник ЗДО за своєю спеціальністю, кваліфікацією чи посадою, визначається посадовими інструкціями.

Педагогічні працівники ЗДО повинні:

4.19. Строго дотримувати трудову дисципліну (виконувати п. 4.10 – 4.17).

4.20. Забезпечувати умови для засвоєння вихованцями діючих Програм розвитку дитини дошкільного віку, на рівні обов’язкових державних вимог, сприяти розвитку здібностей дітей.

4.21. Нести відповідальність за життя, фізичне і психічне здоров’я дитини, забезпечувати охорону життя і здоров’я дітей , дотримувати санітарні правила, відповідати за навчання і виховання дітей, виконувати вимоги медичного персоналу, пов’язані з охороною і зміцненням здоров’я дітей, проводити загартовуючи заходи, чітко стежити за виконанням інструкцій про охорону життя і здоров’я дітей в приміщеннях дошкільної установи і на дитячому майданчику.

4.22. Співпрацювати з сім'єю дитини з питань виховання і навчання, проводити батьківські збори, консультації, відвідувати дітей вдома, поважати батьків, бачити в них партнерів.

4.23. Стежити за відвідуванням дітей своєї групи, своєчасно повідомляти про відсутніх дітей старшу медсестру, директора.

4.24. Неухильно виконувати режим дня, наперед ретельно готуватися до занять, розробляти педагогічні посібники , дидактичні ігри, в роботі з дітьми використовувати новітні технології, різні види театру тощо.

4.25. Брати участь в роботі педагогічних рад ЗДО, вивчати педагогічну літературу, знайомитися з досвідом роботи інших вихователів.

4.26. Вести роботу в методичному кабінеті, готувати виставки, каталоги, підбирати методичний матеріал для практичної роботи з дітьми, оформлювати наочну педагогічну агітацію, стенди.

4.27. Спільно з музичним керівником готувати розваги, свята, брати участь в святковому оформленні приміщень.

4.28. Працювати в тісному контакті з другим педагогом і помічником вихователя в своїй групі.

4.29. Чітко планувати свою навчально-виховну діяльність, тримати адміністрацію в курсі своїх планів, дотримувати вимог ведення документації.

4.30. Поважати дитину як особистість, вивчати індивідуальні особливості, знати схильності і особливості характеру, допомагати в становленні і розвитку особистості.

4.31. Допускати на свої заняття батьків, представників громадськості по попередній домовленості.

4.32. Захищати дітей від будь-яких форм фізичного або психічного насильства, від шкідливих звичок.

5. Робочий час і його використання

5.1. Для працівників ЗДО встановлено п’ятиденний робочий тиждень (крім сторожів, які працюють і у вихідні та святкові дні). Час роботи закладу з 7.00 понеділка до 17.30. За погодженням з профспілковим комітетом окремим групам працівників може встановлюватись інший час початку і закінчення роботи.

5.2. Перерва для харчування і відпочинку надається, як правило, через 4 години роботи і використовується працівником на власний розсуд.

5.3. Вихователі ЗДО повинні приходити на роботу за 15 хв. до початку робочої зміни. Закінчення робочого дня вихователів – в залежності від зміни. В кінці робочого дня вихователі зобов’язані віддати дітей батькам або іншим довіреним особам дорослого віку.

5.4. Тривалість робочого дня (зміни) для керівного, адміністративно-господарського, обслуговуючого персоналу визначається з розрахунку 40-годинного робочого тижня відповідно до графіка змінності. Графіки роботи затверджуються керівником дитячого закладу і передбачають час початку і закінчення роботи, перерву для відпочинку, обіду. Графіки оголошуються працівнику під підпис і вивішуються на видному місці не пізніше, ніж за один місяць до введення їх в дію. Працівники мають право також на короткотермінові перерви санітарно-гігієнічного призначення.

5.5. В межах робочого дня педагогічні працівники закладу освіти повинні виконувати всі види навчально-виховної роботи відповідно до посади та навчального плану.

5.6. У разі нез’явлення на роботу по хворобі працівник зобов’язаний сповістити про це адміністрацію, а також надати листок тимчасової непрацездатності в перший день виходу на роботу.

5.7. При відсутності педагога або іншого працівника закладу освіти керівник зобов’язаний терміново вжити заходів щодо заміни його іншим працівником.

5.8. За наявності умов, передбачених частиною третьою статті КЗпП України, керівник установи може змінювати режим роботи , встановлювати або скасовувати неповний робочий час, попередивши про це працівників за два місяці.

6. Організація і режим роботи ЗДО

6.1. Робота у вихідні та святкові дні не допускається. Залучення окремих працівників до роботи в установлені для них вихідні дні допускається у виняткових випадках, передбачених законодавством, за письмовим наказом (розпорядженням) керівника закладу освіти, профспілкового комітету. Робота у вихідний день може компенсуватися за погодженням сторін наданням іншого дня відпочинку або у грошовій формі у подвійному розмірі.

6.2. Керівник закладу освіти залучає педагогічних працівників до чергування в закладі. Графік чергування і його тривалість затверджує керівник закладу за погодженням з педагогічним колективом і профспілковим комітетом. Забороняється залучати до чергування у вихідні і святкові дні вагітних жінок і матерів, які мають дітей віком до 3-х років. Жінки, які мають дітей-інвалідів або дітей віком від трьох до чотирнадцяти років, не можуть залучатися до чергування у вихідні і святкові дні без їх згоди.

6.3. Під час канікул, що не збігаються з черговою відпусткою, керівник залучає педагогічних працівників до педагогічної організаційної роботи в межах часу, що не перевищує їх навчального навантаження до початку канікулярного періоду.

6.4. Усі працівники, які перебувають у трудових відносинах з дошкільною установою, мають право на щорічну відпустку, тривалість якої встановлюється законодавством.

6.5. Черговість надання щорічних відпусток визначається графіками, які в термін до 15 січня затверджуються роботодавцем за погодженням з профспілковим комітетом і доводяться до відома всіх працівників під розпис. При складанні графіків враховуються інтереси дошкільної установи, особисті інтереси працівників та можливості для їх відпочинку.

6.6. Надання відпустки керівнику закладу освіти оформляється наказом відповідного органу державного управління освітою, а іншим працівникам – наказом освітнього закладу. Поділ відпустки на частини допускається на прохання працівника за умови, щоб основна її частина була не менше чотирнадцяти днів для дорослих і двадцяти днів для осіб, молодших 18років. Перенесення відпустки на інший строк допускається в порядку, встановленому чинним законодавством.

6.7. Засідання педагогічної ради проводяться чотири рази на рік. Всі засідання проводяться в неробочий час і не повинні продовжуватися більше двох годин, батьківські збори – не більше півтори години.

6.8. Педагогічним працівникам забороняється:

- змінювати на свій розсуд розклад занять і графіки роботи;

- продовжувати або скорочувати тривалість занять і перерв між ними;

- передоручати виконання посадових обов’язків;

- без відома керівника, або особи, яка його замінює, залишати робоче місце без поважних причин.

6.9. Забороняється в робочий час:

- відволікати педагогічних працівників від їх безпосередніх обов’язків для участі в різних заходах, не пов’язаних з навчальним процесом;

- відволікати працівників закладів освіти від виконання професійних обов’язків, за винятком випадків, передбачених чинним законодавством.

6.10. В приміщенні ЗДО забороняється:

- голосно розмовляти і шуміти в коридорах;

- палити на території закладу.

7. Заохочення за успіхи в роботі

7.1. За зразкове виконання трудових обов’язків, новаторство в праці і інші досягнення в роботі застосовуються наступні заохочення:

- оголошення подяки;

- преміювання;

- нагородження грамотою.

7.2. За досягнення високих результатів у навчанні й вихованні педагогічні працівники представляються до присвоєння почесних звань, іншими видами морального і матеріального заохочення.

7.3. Керівник закладу дошкільної освіти видає наказ про заохочення і доводить до його відома всього колективу. Відомості про заохочення заносяться до трудової книжки працівника.

8. Стягнення за порушення трудової дисципліни

8.1. Порушення трудової дисципліни, тобто невиконання або неналежне виконання унаслідок самовпевненості, наміру або недбалості працівника покладених на нього посадових обов’язків спричиняє за собою застосування заходів дисциплінарного або суспільного впливу, а також застосування інших заходів, передбачених чинним законодавством.

8.2. Працівник несе відповідальність за порушення трудової та виробничої дисципліни, у тому числі за:

- невиконання або неналежне виконання з власної вини покладених на нього посадових обов’язків, визначених Колективним договором;

- прогул (у тому числі відсутність на роботі більше трьох годин протягом робочого дня) без поважних причин;

- появі на роботі у нетверезому стані або у стані наркотичного сп’яніння;

- розпивання на роботі спиртних напоїв.

8.3. За порушення трудової дисципліни до працівника може бути застосовано один з таких видів стягнення:

- догана;

- звільнення.

Звільнення як дисциплінарне стягнення може бути застосоване відповідно до пунктів 3, 4, 7, 8 статей КЗпП України.

8.4. Дисциплінарні стягнення застосовуються власником або уповноваженим органом безпосередньо після виявлення провини, але не пізніше одного місяця від дня її виявлення, не рахуючи часу хвороби працівника або перебування його у відпустці. Дисциплінарне стягнення не може бути накладене пізніше шести місяців з дня вчинення проступку.

8.5. Для застосування дисциплінарного стягнення керівник установи повинен зажадати від працівника письмового пояснення проступку. Відмова працівника надати пояснення не може бути перешкодою для застосування стягнення. Порядок накладання дисциплінарного стягнення визначається законодавством про працю. За кожне порушення трудової дисципліни накладається тільки одне дисциплінарне стягнення.

8.6. Дисциплінарне стягнення оголошується в наказі і повідомляється працівникові під розписку.

8.7. Якщо протягом року з дня накладення дисциплінарного стягнення працівника не буде піддано новому дисциплінарному стягненню, то він вважається таким, що не мав дисциплінарного стягнення. Протягом року дії дисциплінарного стягнення заходи заохочення до працівника не застосовуються.

8.8. Педагогічні працівники закладу дошкільної освіти, в обов’язки яких входить виконання виховних функцій по відношенню до дітей, можуть бути звільнені за здійснення аморальної провини, несумісної з продовженням даної роботи. До аморальної провини можуть бути віднесені рукоприкладство по відношенню до дітей, порушення громадського порядку, у тому числі і не по місцю роботи, інші порушення норм моралі ,які не відповідають соціальному статусу педагога.Педагоги дитячого закладу можуть бути звільнені в разі застосування методів виховання , пов’язаних з фізичним і психічним насильством над особистістю вихованців (ст..56 Закону України «Про освіту».

Освітнє середовище закладу освіти

вільне від будь-яких форм насильства та дискримінації

Мета:

Створення психологічно-комфортного середовища для вихованців, їхніх батьків та педагогічних працівників та організовувати освітній процес на принципах партнерства, взаємодії та недискримінації.



Інклюзивне, розвивальне та мотивуюче до навчання освітнє середовище

Мета:

- забезпечення доступності здобуття дошкільної освіти;

- забезпечення підготовки дітей до подальшого успішного навчання в школі;

- збереження та зміцнення фізичного, психічного і духовного здоров’я дітей з раннього віку;

- формування свідомого ставлення до власного здоров’я;

- урізноманітнення форм спільної роботи з батьками.




Кошторис




Стратегія розвитку

Догмарівський закладу дошкільної освіти ясла-садок «Оленка» Генічеської міської ради

на 2021 - 2023 роки


Вступ

Стратегія розвитку закладу визначає основні напрями, пріоритети, завдання та їх реалізацію засобами кадрової, соціальної політики, управлінням і фінансуванням, структурними і змістовними змінами в розвитку навчальної системи ЗДО.

Планування розвитку навчальної системи закладу дошкільної освіти до 2023 року зумовлено необхідністю кардинальних змін, спрямованих на підвищення якості і конкурентоспроможності закладу освіти, вирішення стратегічних завдань, що стоять перед колективом закладу в нових економічних і соціокультурних умовах.

Дошкільна освіта – це стратегічний ресурс для всебічного розвитку дитини та забезпечення її національних інтересів, а також зміцнення авторитету та іміджу закладу, де створені умови для самореалізації кожної особистості.

Враховуючи основні положення Національної доктрини розвитку освіти, увага педагогів все більш фокусується на створенні моделі дошкільного навчального закладу, як відкритої цілеспрямованої соціальної системи, яка використовує в своїй діяльності загальні закономірності сучасного менеджменту.

Визнання необхідності свідомого управління змінами, їх передбачення, регулювання, пристосування до зміни зовнішніх умов, прискорює процес оновлення діяльності в ЗДО. Тому питання суттєвих змін до деяких підходів до планування діяльності закладу освіти потребує значного корегування. Потребує оновлення навчальної бази закладу, поширення використання інтерактивних форм впливу на педагогічний процес; організація навчання дітей за методиками та технологіями, які активізують розумову діяльність і творчо організовують освітній простір.

На сучасному етапі плідна співпраця усіх учасників освітнього процесу набуває найактуальнішого змісту, насамперед по створенню та оптимізації гармонійного розвивального середовища для дорослих і дітей.

Стратегія забезпечення якості освітньої діяльності закладу дошкільної освіти визначає стратегічні пріоритети розвитку установи, започатковує організаційні шляхи її реалізації, обґрунтовує ресурсні потреби. Вона скеровує учасників освітнього процесу до реалізації ціннісних пріоритетів особистості, суспільства та держави на засадах європейських вимірів якості освіти.

Програма спрямована у площину цінностей особистісного розвитку, варіативності і відкритості закладу дошкільної освіти, зумовлює модернізацію факторів, від яких залежить якість освітнього процесу, зміст, методи, форми навчання і виховання, система контролю і оцінювання, управлінські рішення, взаємовідповідальність учасників освітнього процесу.


І. Інформаційно-аналітична довідка

про діяльність Догмарівського закладу дошкільної освіти ясла-садок «Оленка» Генічеської міської ради

Діяльність закладу дошкільної освіти спрямована на забезпечення якісної і доступної освіти, гармонійного та різнобічного розвитку дитини дошкільного віку, створення в умовах закладу розвивального життєвого простору для формування життєвих компетенцій вихованців відповідно до Базового компонента дошкільної освіти та освітньої програми для дітей від двох до семи років «Дитина».

Пріоритетними напрямами діяльності

закладу дошкільної освіти є:

· Формувати у дошкільників навички спілкування і ефективної взаємодії з іншими дітьми, дорослими людьми в процесі ігрової діяльності.

· Продовжувати роботу з формування основ безпеки життєдіяльності у дітей дошкільного віку через систему занять, бесід та дидактичних ігор.

· Пропагувати у дошкільників систему цінностей, культуру світобачення через впровадження освіти сталого розвитку.

Головним пріоритетом у практиці роботи ЗДО на сучасному етапі є співпраця з родинами вихованців. Педагогічний колектив сприяє підвищенню педагогічної та психологічної компетентності батьків, залучає їх до активної участі у роботі закладу та групи, покращенню розвивального та ігрового середовища.


Інформація про заклад дошкільної освіти:

Юридична адреса: Херсонська обл., Генічеський р-н., село Догмарівка вул. Центральна,30

Заклад дошкільної освіти функціонує з 1969 року.

Мова навчання – українська.

У 2021/2022 навчальному році функціонують 3 групи.

Очікувана мережа – 45 дітей.

Кадрове забезпечення закладу дошкільної освіти

Завдання щодо задоволення потреб у догляді, оздоровленні, вихованні та навчанні дітей здійснює педагогічний колектив та обслуговуючий персонал закладу.

Всього педагогічних працівників – 7 осіб.

Директор: Мітічкіна Людмила Павлівна, стаж педагогічної роботи 34 роки, на посаді директор - 20 років.

Вихователі:- Логвінова Наталія, освіта вища, стаж педагогічної роботи

14 років;

- Стеблінова Ірина Володимирівна, освіта

середня-спеціальна,стаж педагогічної роботи 20 років;

- Логвінова Олена Олексіївна, освіта вища, стаж педагогічної

роботи – 4 роки;

- Костенко Ірина Володимирівна, освіта вища, стаж педагогічної роботи 19 років;

- Аккієва Севгулназ Ридванівна, музичний керівник, освіта середня-спеціальна, стаж педагогічної роботи 21 рік;

Асистент вихователя-Яковлєва Жанна Олексіївна, освіта середня-спеціальна,

стаж педагогічної роботи 12 років


Мета.

Забезпечувати розвиток якості дошкільної освіти як найважливішого ресурсу, що забезпечує максимальне розкриття потенціалу кожної дитини та її майбутнього у всіх сферах життєдіяльності.

Шляхом залучення бюджетних та позабюджетних коштів створити умови для функціонування розвитку дошкільної освіти, яка забезпечує реалізацію прав громадян на здобуття дошкільної освіти, реалізацію особистісно – орієнтованої моделі, формування життєвої компетентності, базових якостей особистості, розумової, емоційної, соціальної зрілості дошкільника, створення умов для гармонійного розвитку кожної дитини відповідно до її природних задатків, нахилів, здібностей, індивідуальних, психічних та фізичних особливостей, культурних потреб, удосконалення науково – методичної та функціональної підготовки працівників.

Основні завдання стратегії розвитку:

- забезпечувати максимально сприятливі умови навчання та виховання дітей, створювати безпечні умови для навчання, розвитку і виховання дошкільників;

- забезпечувати психолого-педагогічний та медичний супровід організації життєдіяльності дошкільнят в умовах закладу;

- здійснювати особистісно-орієнтований підхід у становлення особистості дошкільника реалізації його інтелектуальних, культурних і творчих можливостей шляхом впровадження інноваційних педагогічних технологій, методик, програм;

- підвищувати якість та ефективність освітнього процесу шляхом впровадження в практику роботи ІКТ та комп’ютерно-орієнтованих технологій;

- удосконалювати професійну компетентність педагогів як в умовах дошкільного закладу, та і в системі підвищення кваліфікації;

- модернізувати матеріально-технічну базу закладу дошкільної освіти;


  • створювати оновлене відповідно до вимог часу програмно методичне

забезпечення закладу;


- удосконалювати механізм моніторингу освітнього процесу;

- формувати комплексну національно-орієнтовану систему виховання дітей дошкільного віку;

- забезпечити педагогічне співробітництво зі школою з питань адаптації вихованців закладу до умов навчання в школі;

- забезпечувати тісну співпрацю з родинами вихованців та громадськістю, урізноманітнювати форми спільної роботи;

- забезпечення якісного функціонування виховного процесу та збереження здоров’я дітей шляхом оновлення навчально-методичної та матеріально технічної бази закладу освіти.


Визначення компонентів внутрішньої системи забезпечення якості

освітньої діяльності та якості освіти закладу:

Для виконання завдань, визначених стратегією розвитку, визначено чотири основних напрямів розвитку, що відображені у розділах:

1. Формування іміджу сучасного закладу освіти:

- комфорт та безпечні умови;

- освітнє середовище закладу освіти вільне від будь-яких форм насильства та дискримінації;

- розвивальне та мотивуюче до навчання освітнє середовище.

2. Система оцінювання освітньої діяльності здобувачів освіти:

- моніторинг

3. Система педагогічної діяльності:

- кадрове забезпечення закладу освіти;

- підвищення рівня компетенції

4. Система управлінської діяльності:

- стратегія і планування в ЗДО

Фінансово-економічне та ресурсне забезпечення програми:

- бюджетне фінансування:

- позабюджетне фінансування;

- цільові кошти.

Очікувані результати:

ü раціональне використання інноваційних педагогічних технологій, методик, програм, розробка власних педагогічних технологій, що сприятимуть підвищенню якості знань дошкільників;

ü підвищення рівня фізкультурно-оздоровчої роботи в закладі;

ü систематичне включення ІКТ в освітній процес ЗДО;

ü модернізація матеріально-технічної бази закладу дошкільної освіти;

ü активна участь громадськості та батьків у формування освітнього простору ЗДО;

ü формування у дошкільників вмінь та навичок, необхідних для продовження освіти в школі;

ü ціннісне ставлення дошкільників до природи, культури, соціуму, високий рівень морально-духовного розвитку;

ü сформованість свідомого ставлення дітей до власного здоров’я як

ü підвищення рівня професійної підготовки педагогічних працівників, зміна якісного складу за освітою та за кваліфікаційними категоріями;

Шляхи реалізації стратегії розвитку

1. Формування іміджу сучасного закладу освіти

Освітнє середовище забезпечує комфортні та безпечні умови навчання та праці

- зробити дизайн освітнього середовища закладу освіти функціональним, який дозволяє максимально ефективно використовувати приміщення та територію закладу в освітньому процесі;

- створювати безпечні умови для перебування вихованців та працівників в закладі дошкільної освіти;

- проводити роботу щодо профілактики та запобіганню дитячого травматизму;

- навчати дітей правилам та нормам безпечної поведінки у довкіллі;

- дотримуватись вимог санітарно-гігієнічних правил і норм;

- створювати умови для здорового харчування;

- створювати умови для безпечного використання мережі Інтернет.



Освітнє середовище закладу освіти

вільне від будь-яких форм насильства та дискримінації

Мета:

Створення психологічно-комфортного середовища для вихованців, їхніх батьків та педагогічних працівників та організовувати освітній процес на принципах партнерства, взаємодії та недискримінації.



Інклюзивне, розвивальне та мотивуюче до навчання освітнє середовище

Мета:

- забезпечення доступності здобуття дошкільної освіти;

- забезпечення підготовки дітей до подальшого успішного навчання в школі;

- збереження та зміцнення фізичного, психічного і духовного здоров’я дітей з раннього віку;

- формування свідомого ставлення до власного здоров’я;

- урізноманітнення форм спільної роботи з батьками.



2. Система оцінювання освітньої діяльності здобувачів освіти

Мета:

Застосування внутрішнього моніторингу, що передбачає систематичне відстеження та коригування результатів навчання кожного здобувача освіти


Система педагогічної діяльності

Кадрове забезпечення закладу освіти

Мета:

- оптимізація кадрового забезпечення закладу дошкільної освіти;

- оновлення змісту і форм професійної діяльності педагогічних працівників;

- підготовка та підтримка компетентного педагога


Постійне підвищення рівня професійної компетентності

та майстерності педагогічних працівників

Мета:

- створення сприятливих умов для підвищення професійного рівня, педагогічної майстерності, творчої ініціативи та самовдосконалення педагогічних працівників;

- надання методичної допомоги педагогічним працівникам щодо організації освітньої роботи з дошкільниками;

- навчально-методичне забезпечення освітнього процесу в закладі дошкільної освіти;

-впровадження інноваційних методик, технологій, програм в практику роботи з

метою забезпечення ефективності освітнього процесу



4.Система управлінської діяльності.

Стратегія і планування в ЗДО

Мета:

створити та підтримувати атмосферу довіри, інформаційної прозорості, конструктивної співпраці між учасниками освітнього процесу та громадою.






Положення


про академічну доброчесність працівників

Догмарівського закладу дошкільної освіти ясла- садок «Оленка» Генічеської міської ради

1. Загальні положення

1.1. Положення про академічну доброчесність (далі Положення) є внутрішнім нормативним актом Закладу дошкільної освіт «Оленка» (далі ЗДО), який закріплює норми та правила етичної поведінки, професійного спілкування між педагогічними та іншими працівниками спрямованого на забезпечення якісних освітніх послуг наданих здобувачам освіти.

1.2. Положення розроблено на основі Конвенції ООН «Про права дитини» , Конституції України, законів України «Про освіту», «Про запобігання корупції», «Про авторські та суміжні права» , «Про видавничу справу», Цивільного Кодексу України, Статуту закладу, Правил внутрішнього трудового розпорядку, Колективного договору та інших нормативно- правових актів чинного законодавства України.

1.3. Мета Положення полягає у дотриманні високих професійних стандартів в усіх сферах діяльності закладу (освітній, навчальній, виховній, тощо), підтримці особливих взаємовідносин між педагогічними та іншими учасниками освітнього процесу, запобіганні порушень академічної доброчесності.

1.4. Педагогічні та інші працівники, учасники освітнього процесу, усвідомлюючи свою відповідальність за неналежне виконання функціональних обов’язків, формування сприятливого освітнього середовища для забезпечення дієвої організації освітнього процесу, розвитку інтелектуального, особистісного потенціалу зобов’язуються виконувати норми даного Положення.

2. Принципи академічної доброчесності

2.1. Академічна доброчесність – це сукупність етичних принципів та визначених законом правил, якими мають керуватися учасники освітнього процесу з метою забезпечення довіри до результатів навчання, попередження порушень освітнього процесу.

2.2. Порушеннями академічної доброчесності згідно ст.42 п. 4 Закону України «Про освіту» вважається: академічний плагіат, самоплагіат, фабрикація, фальсифікація, списування, обман, хабарництво, необ’єктивне оцінювання.

2.3. Для забезпечення академічної доброчесності в закладі необхідно дотримуватися наступних принципів:

- демократизм;

- законність;

-верховенство права

- соціальна справедливість;

- пріоритет прав і свобод людини і громадянина;

- рівноправність;

- гарантування прав і свобод;

- професіоналізм та компетентність;

- партнерство і взаємодопомога;

- повага та взаємна довіра;

- відкритість і прозорість;

- відповідальність за порушення академічної доброчесності.

3. Дотримання академічної доброчесності

учасниками освітнього процесу.

3.1. Дотримання академічної доброчесності працівниками ЗДО передбачає :

- дотримання Конвенції ООН «Про права дитини», Конституції України, законів України;

- утвердження позитивного іміджу закладу освіти, примноження його традицій;

- дотримання етичних норм спілкування на засадах партнерства, повагу до осіб-учасників освітнього процесу, толерантності стосунків;

- надання якісних освітніх послуг з використанням в практичній професійній діяльності інноваційних здобутків в галузі освіти;

- обов’язкової присутності, активної участі на засіданнях педагогічної ради та колегіальної відповідальності за прийняті рішення;

- незалежності професійної діяльності від політичних партій, громадських і релігійних організацій;

- підвищення своєї кваліфікації ;

- дотримання правил внутрішнього розпорядку, трудової дисципліни, корпоративної етики;

- повагу до здобувачів освіти, до їх батьків та осіб, які їх замінюють, незалежно від віку, статі, стану здоров’я, громадянства, національності, ставлення до релігії, кольору шкіри, місця проживання, мови спілкування, походження, соціального і майнового стану, а також інших обставин;

- не розголошення конфіденційної інформації, інформації з обмеженим доступом та інші види інформації відповідно до вимог законодавства в сфері інформації та звернень громадян.

- запобігання корупції, хабарництву;

- збереження, поліпшення та раціонального використання навчально-матеріальної бази закладу;

- дотримання норм законодавства про авторське право;

- надання достовірноі інформації про результати власної навчальної ( творчої) діяльності;

- невідворотності відповідальності з підстав та в порядку, визначених відповідно Законом України «Про освіту» та іншими спеціальними законами.

- об’єктивне та неупереджене відношення до працівників закладу і учасників освітнього процесу

- уникнення приватного інтересу та конфлікту інтересів ;

- якісне,вчасне та результативне виконання своїх функціональних обов’язків ;

- дотримання правил посилання на джерела інформації у разі використання відомостей, написання довідок, доповідей, методичних матеріалів, творчих робіт, розпорядчих документів ;

- відповідальності за порушення академічної доброчесності ;

3.2 Дотримання академічної доброчесності учасниками освітнього процесу (батьками, вихованцями) передбачає :

- дотримання загальноприйнятих етичних норм;

- особисте виконання покладених функцій і завдань;

- повагу до педагогічних ,інших працівників закладу;

- поважати честь і гідність інших осіб, навіть, якщо їх погляди відрізняються від ваших;

- використовувати у робочій інформації лише перевірені та достовірні джерела інформації;

- не фальсифікувати або не фабрикувати інформацію з метою використання для власних цілей;

- не пропонувати хабар за отримання будь-яких переваг під час вирішення робочих питань; питань ,пов’язаних з організацією освітніх послуг;

- нести відповідальність за порушення академічної доброчесності;

4. Заходи з попередження, виявлення та встановлення фактів

порушення етики та академічної доброчесності.

4.1. При прийомі на роботу працівник знайомиться з цим Положенням під розписку після ознайомлення з Правилами внутрішнього трудового розпорядку закладу.

4.2. Положення оприлюднюється на сайті закладу.

4.3. Працівники ЗДО, в процесі своєї освітньої діяльності, дотримуються етики та академічної доброчесності, умов даного Положення.

5. 5. Організація роботи Комісії з питань етики

та академічної доброчесності.

5.1. З метою виконання норм цього Положення в ЗДО створюється Комісія з питань академічної доброчесності (далі Комісія)

5.2. Комісія наділяється правом одержувати і розглядати заяви щодо порушення цього Положення та надавати пропозиції адміністрації ЗДО щодо накладання відповідних санкцій.

5.3. У своїй діяльності Комісія керується Конституцією України, нормативно-правовими актами Міністерства освіти і науки України, Статутом ЗДО, Правилами внутрішнього трудового розпорядку , іншими нормативними актами ЗДО та цим Положенням.

5.4. Склад Комісії затверджується наказом директора ЗДО . Строк повноважень Комісії становить 3 роки.

5.5. До складу Комісії за посадами входять: вихователь- методист, представники педагогічного колективу , представник профспілки, відповідальна особа із питань запобігання корупції, представник трудового колективу;

5.6. Будь-який працівник ЗДО, може звернутися до Комісії із заявою про порушення норм цього Положення, внесення пропозицій або доповнень.

5.7. Комісія зі свого складу обирає Голову, заступника та секретаря. Голова Комісії веде засідання, підписує протоколи та рішення, тощо. За відсутності Голови його обов’язки виконує заступник. Повноваження відносно ведення протоколу засідання, технічної підготовки матеріалів до розгляду їх на засіданні, тощо здійснює секретар.

5.8. Організаційною формою роботи Комісії є засідання. Засідання можуть бути чергові, та позачергові, що скликаються при необхідності вирішення оперативних та нагальних питань.

5.9. Рішення приймаються відкритим голосуванням. Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більше половини присутніх на засіданні Комісії. У разі рівного розподілу голосів- голос Голови (головуючого) є вирішальним.

5.10. Засідання Комісії оформлюється протоколом, який підписує Голова та секретар.

5.11. Комісія не менше одного разу на рік звітує про свою роботу на педогогічній раді ЗДО.

5.12. Будь-який учасник освітнього процесу, якому стали відомі факти порушення норм цього Положення чи підготовки про можливість такого порушення, повинен звернутися до Голови або секретаря Комісії ЗДО з письмовою заявою на ім’я її голови. У заяві обов’язково зазначаються особисті дані заявника (П.І.Б., контактні дані: адреса, телефон, місце роботи, посада, особистий підпис). Анонімні заяви чи заяви, викладені в некоректній формі, Комісією не розглядаються.

5.13. На засідання Комісії запрошуються заявник та особа, відносно якої розглядається питання щодо порушення Положення про академічну доброчесність.

5.14. За результатами проведених засідань, Комісія готує вмотивовані рішення у вигляді висновків щодо порушення чи не порушення норм цього Положення. Зазначені висновки носять рекомендаційний характер, подаються директору для подальшого вживання відповідних заходів морального, дисциплінарного чи адміністративного характеру.

5.15. Повноваження Комісії:

- одержувати, розглядати, здійснювати аналіз заяв щодо порушення норм цього Положення та готувати відповідні висновки;

– проводити інформаційно – роз ?яснювальну роботу щодо популяризації принципів академічної доброчесності та професійної етики педагогічних працівників ЗДО ;

– надавати рекомендації та консультації щодо способів і шляхів більш ефективного дотримання норм цього Положення.

6. 6. Відповідальність за порушення академічної доброчесності

6.1. За порушення норм цього Положення учасники освітнього процесу притягуються до відповідальності згідно вимог чинного законодавства України.

6.2. Порушенням академічної доброчесності вважається:

- академічний плагіат;

- самоплагіат;

- фабрикація;

- фальсифікація;

- списування;

- академічне шахрайство;

- виконання на замовлення та (або) продаж академічних текстів (планів роботи,конспектів занять, сценаріїв свят, розваг, ранків, курсових, кваліфікаційних робіт, оформлення досвіду);

- приписування результатів колективної діяльності одній або окремим особам без узгодження з іншими учасниками авторського коллективу, або внесення до списку авторів навчально-методичної праці осіб, які не брали участь у створенні продукту;

- академічний обман;

- академічне хабарництво;

- конфлікт інтересів;

- приватний інтерес;

- службова недбалість;

- зловживання впливом.

6.3. Академічний плагіат – оприлюднення (частково або повністю) результатів роботи , виконаних іншими особами, як результатів власного дослідження (творчості), та/або відтворення опублікованих текстів (оприлюднених творів мистецтва) інших авторів без зазначення авторства, без належного оформлення посилань.

Використання запозичених текстів у письмових роботах допускається за умови, що зазначені всі джерела запозичень. Перевірці на академічний плагіат підлягають:

- навчальні проекти, кваліфікаційні роботи (проекти) , методичні праці , досвід роботи, конспекти занять, сценарії свят, розваг), а також дистанційні курси.

Форми академічного плагіату:

- використання у власному творі чужих матеріалів (зображень, тексту), у тому числі з мережі Інтернет, без належних посилань;

- фрази або цитування матеріалу, створеного іншою особою, як опублікованого, так і ні, без належного дотримання правил цитування;

- спотворене представлення чужих ідей;

- представлення в якості власного твору матеріалу, що був отриманий з Інтернету, або від третіх осіб в обмін на фінансову винагороду / послугу чи соціальні зв’язки.

Самоплагіат - оприлюднення (частково або повністю) власних раніше опублікованих методичних матеріалів, як нових результатів.

Фабрикація - вигадування даних чи фактів, що використовуються в освітньому процесі .

Фальсифікація - свідома зміна чи модифікація вже наявних даних, що стосуються освітнього процесу .

Списування - виконання письмових робіт із залученням зовнішніх джерел інформації, крім дозволених для використання.

Необ’єктивне оцінювання - свідоме завищення або заниження оцінки результатів навчання здобувачів освіти.

Академічне шахрайство - передбачає будь-які дії учасників освітнього процесу змістом яких є:

- посилання на джерела, які не використовувалися в роботі;

- списування - використання без відповідного дозволу зовнішніх джерел інформації ;

- повторна публікація своїх методичних наробок та матеріалів.

Академічний обман – надання завідомо неправдивої інформації стосовно власної освітньої діяльності чи організації освітнього процесу.

Академічне хабарництво - надання (отримання) учасником освітнього процесу чи пропозиція щодо надання (отримання) коштів, майна чи послуг матеріального або нематеріального характеру з метою отримання неправомірної вигоди в освітньому процесі. В свою чергу, неправомірна вигода-це грошові кошти або інше майно, переваги, пільги, послуги, нематеріальні активи, будь-які інші вигоди нематеріального чи не грошового характеру, які обіцяють, пропонують, надають або одержують без законних на те підстав.

Конфлікт інтересів - наявність у особи приватного інтересу у сфері, в якій вона виконує свої службові чи представницькі повноваження, що може вплинути на об’єктивність чи неупередженість прийняття нею рішень, або вчинення чи не вчинення дій під час виконання зазначених повноважень.

Приватний інтерес – будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв’язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних організаціях.

Службова недбалість - невиконання або неналежне виконання службовою особою своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, що завдало істотної шкоди охоронюваним законом правам, свободам та інтересам окремих громадян, державним чи громадським інтересам або інтересам окремих юридичних осіб.

Зловживання впливом - пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди особі, яка пропонує чи обіцяє (погоджується) за таку вигоду, або за надання такої вигоди третій особі вплинути на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави.

6.4. За порушення правил академічної доброчесності працівники ЗДО притягуються до таких форм відповідальності:

- дисциплінарна;

- адміністративна та кримінальна;

- відмова в наданні (присвоєнні) педагогічного звання чи кваліфікаційної категорії;

- інші форми відповідно до вимог чинного законодавства України.

Порушення норм цього Положення може передбачати накладання санкцій, в т.ч. звільнення з ЗДО, за поданням Комісії з питань академічної доброчесності.

7. 7. Попередження академічної недоброчесності.

7.1. Для попередження недотримання норм та правил академічної доброчесності в ЗДО використовується наступний комплекс профілактичних заходів:

- інформування педагогічних та інших працівників про необхідність дотримання правил академічної доброчесності, професійної етики;

- розповсюдження методичних матеріалів;

- проведення роз'яснювальної роботи з педагогічними та іншими працівниками щодо питань інформаційної діяльності ЗДО, правильності написання методичних робіт (конспектів, сценаріїв, оформлення досвіду) та правил опису джерел та оформлення цитувань;

- посилення контролю щодо правильного оформлення посилань на джерела інформації у разі запозичень ідей, тверджень, відомостей тощо;

- ознайомлення педагогічних та інших працівників ЗДО з цим Положенням;

8. 8. Заключні положення.

8.1. Це Положення затверджується рішенням педагогічної ради ЗДО та вводиться в дію наказом директора ЗДО.

8.2. Зміни та доповнення до Положення вносяться за рішенням педагогічної ради ЗДО та вводиться в дію наказом директора ЗДО.




Стоп булінг


Порядок подання та розгляду заяв

про випадки булінгу (цькування) у закладі освіти


1. Заяву про випадки булінгу у закладі освіти має право подати будь-який учасник освітнього процесу.

2. Заява подається керівнику закладу освіти відповідно до Закону України «Про звернення громадян».

3. Педагог або інший працівник закладу освіти, який став свідком булінгу або отримав повідомлення про факт булінгу від здобувача освіти, який був свідком або учасником булінгу, зобов’язаний повідомити керівника закладу освіти про цей факт.

5. Керівник закладу освіти має розглянути звернення.

6. Керівник закладу освіти створює комісію з розгляду випадків булінгу, яка з’ясовує обставини булінгу.

7. Якщо випадок цькування був єдиноразовим, питання з налагодження мікроклімату в дитячому середовищі та розв’язання конфлікту вирішується у межах закладу освіти учасниками освітнього процесу.

8. Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт, то керівник закладу освіти повідомляє уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей.

9. З питань булінгу можна звернутись на гарячу лінію ГО «Ла Страда - Україна» з протидії насильству в сім’ї або із захисту прав дітей; до соціальної служби з питань сім’ї, дітей та молоді; Національної поліції України; Центру надання безоплатної правової допомоги.

Після отримання звернення , відповідна особа або орган інформує керівника закладу освіти у письмовій формі про випадок булінгу.

Керівник закладу освіти має розглянути таке звернення та з’ясувати всі обставини булінгу


Процедура подання учасниками освітнього процесу заяв провипадки булінгу (цькування)

Педагогічні працівники зобов’язані повідомляти керівництво закладу освіти про факти булінгуцькування) стосовно здобувачів освіти, педагогічних, інших осіб, які залучаються до освітнього процесу, свідком якого вони були особисто або інформацію про які отримали від інших осіб, вживати невідкладних заходів для припинення булінгу (цькування).

Учасником освітнього процесу (педагогічніпрацівники, батьки) на ім’я керівника освітнього закладу подається заява про випадок цькування

Зразок заяви

Директору ЗДО

П.І.Б

від кого _____________________


ЗАЯВА

Доводжу до Вашого відома,що останнім часом моя донька (син), ПІБ, постійно зазнає морального та фізичного тиску з боку ……(ПІБобразника). Прошу терміново розібратися в ситуації що склалася.

Дата Під

Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в закладі освіти та відповідальність осіб причетних до булінгу (цькування)

1.Відповідно до заяви провипадок булінгу (цькування) керівник закладу освіти видає рішення про проведення розслідування із визначенням уповноважених осіб.

2.Наказом керівника закладу освіти по ЗДО пишеться наказ про створення Комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) за участі директора, педагогічних працівників, психолога та батьків потерпілого, нших зацікавлених осіб.

3.Розглянувши письмову заяву, керівник закладу освіти скликає засідання комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) і окреслює подальші дії.

4.Комісія протягом однієї доби проводить розслідування, з’ясовує всі обставини цькування та приймає відповідне рішення.

5.За умови визнання Комісією результатів розслідування фактом булінгу (цькування), керівник освітньої установи протягом однієї доби повідомляє уповноважені підрозділи органів Національної поліції України, Службу у справах дітей.

6.Рішення Комісії з розгляду випадків булінгу(цькування) реєструється в окремому журналі (паперовий вигляд) з оригіналами підписів усіх її членів.

7.У разі не визнання Комісією факту булінгу (цькування) і незгоди з результатами рішення потерпілим (його представником), керівник освітньої установи рекомендує звернутись постраждалому (його представнику) іззаявою доорганів Національної поліції України.

8.За будь-якого рішення Комісії з розгляду питань випадків булінгу (цькування), керівник закладу освіти забезпечує психологічну підтримку усіх учасників відповідного процесу.

План заходів, спрямованих

на запобігання та протидію булінгу

І. Робота з педагогами та колективом


1.Консультація: «Методи подолання булінгу»

2.Проведення круглого столу «Профілактика жорстокого поводження з дітьми»

3.Консультація: «Булінг у дитячому садку»

4.Вивчення психологічного клімату в педагогічному колективі

5.Психологічні та соціально-психологічні дослідження за запитами адміністрації, педагогів, працівникі

ІІ. Робота з дітьми


1.Психологічне вивчення дітей «групи ризику»

2.Бесіда «Мої права та обов’язки»

3.Організація та проведення занять та бесід, що формують у дітей уявлення про толерантність по відношенню до різних людей, справедливість, порядність

4.Корекційно-розвивальні заняття з дітьми старших груп

5.Організація виставки малюнків «Я маю право»

ІІІ.Робота з батьками


1.Активізувати просвітницьку роботу з питань правової освіти серед родин вихованців

2.Забезпечити консультативну допомогу батькам з питань соціально-правового захисту дошкільників (за потребою.