Поради батькам

Шановні батьки майбутніх першокласників!

Триває набір дітей до 1 класу на 2020-2021 навчальний рік.

Мова викладання – українська. Іноземні мови – англійська (з 1-го класу).

Для молодшої школи (1-4 класи) організоване безкоштовне гаряче харчування.

Документи приймаються: з 10.00 до 15.00

Безпека дітей влітку

Ось і наближається радісна і весела пора року – літо, а разом із ним довгоочікуваний відпочинок. Саме під час літнього оздоровлення діти потребують особливої уваги з боку батьків. Щоб оздоровчий період був безпечним, а відпочинок залишив тільки приємні спогади, ми – дорослі – повинні подбати про це. Тож до вашої уваги цілий комплекс корисних правил безпечного відпочинку.

Безпека дітей на воді

Щоб уникнути трагедії на воді, варто подумати про правильний вибір та обладнання місць для купання, суворе дотримання поведінки під час купання і катання на плавзасобах, постійний контроль за дітьми у воді. Безпечніше відпочивати на воді у світлу пору доби. Купатися дозволяється в спокій безвітряну погоду. Не варто купатися в незнайомих місцях, слід уникати води зі швидкою течією, не плавати наодинці. Море також може бути підступним. Не намагайтеся плисти проти хвиль, слід бути обережними біля водорізів.

Пустощі з вогнем та вибухонебезпечними предметами

Щоб не трапилася пожежа, не можна користуватися відкритим джерелом вогню. Не слід користуватися і несправними побутовими електроприладами, а також намагатися самостійно їх полагодити. Батькам потрібно розповідати дітям про шкоду вогню та пояснювати, як діяти, якщо трапилася пожежа. Також батьки повинні постійно розповідати дітям про можливі трагічні наслідки від контакту з незнайомими предметами, які можуть бути вибухонебезпечними. Виявивши вибухонебезпечний предмет, потрібно сповістити про це працівників місцевого самоврядування, поліції. До жодних самостійних дій вдаватися неможна!

Обережно: дорога!

Аналіз ДТП свідчить, що їх основною причиною є неуважність, недисциплінованість, невміння дітей урахувати особливості навколишніх умов. Вони влаштовують ігри на проїзній частині або поблизу неї, переходять на протилежну сторону дороги посередині вулиці, не переконавшись у повній безпеці, перебігають дорогу перед транспортом, що наближається. А це часто призводить до біди. Батькам варто нагадувати дітям основні правила переходу вулиць і доріг, застерігати їх від ігор поблизу проїзної частини. Не зайве нагадати своїй дитині елементарні правила безпеки: не можна виходити на проїзну частину з-поза якоїсь перешкоди, а вийшовши з громадського транспорту, можна рушати через дорогу після того, як він від’їде від зупинки і не закриватиме поле зору.

Отруєння дітей

З настанням літнього періоду виникає небезпека гострих кишкових інфекцій, частішають випадки їх спалахів та харчових отруєнь, пов’язаних із вживанням забруднених продуктів харчування та питної води. Щоб запобігти отруєнню, потрібно пам’ятати:

· не купувати продукти харчування на стихійних ринках;

· не використовувати воду для пиття з незнайомих джерел водопостачання;

· не вживати продукти з протермінованою придатністю для вживання;

· не споживати незнайомі гриби, ягоди, інші рослини;

· при споживанні овочів, фруктів та ягід їх необхідно добре промити водою, при споживанні дітьми – обдати окропом;

· перед вживанням їжі та після відвідування туалетів обов’язково мити руки з милом.

Небезпека підстерігає дітей на кожному кроці, а відтак вони завжди повинні бути насторожі, зокрема:

· не сідати до незнайомих в автомобіль;

· не розмовляти на вулиці з п’яними людьми, оскільки їх вчинки можуть бути непередбачуваними;

· при переслідуванні незнайомцями слід зайти в найближчий магазин чи іншу установу і попросити у працівників допомоги.

Шановні батьки! Пам’ятайте, щоб не трапилось біди під час літнього оздоровлення та відпусток, по можливості не залишайте дітей без нагляду! Дбайте про безпеку своїх дітей, дотримуючись правил безпечної поведінки в побуті. Це варто зусиль! Виховуйте у дітей навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, побутовою хімією, ліками, на воді. Знайдіть декілька хвилин на відверту розмову з дітьми про це. Пам’ятайте, що вимірюватимуться ці хвилини ціною життя! А щоб небажана мить не стала початком великої біди – потрібно давати дітям чіткі рекомендації, як діяти в тій чи іншій ситуації.

Пам’ятайте, що життя наших дітей залежить тільки від нас самих!


Шановні батьки майбутніх першокласників!

На сайті «Електронна реєстрація в заклади загальної середньої освіти» Ви маєте можливість подати заяву на вступ дитини до школи. Для цього необхідно зареєструватись на сайті, обрати заклад загальної середньої освіти, створити заявку та підтвердити її документами у закладі після завершення карантину.

Нова школа: що потрібно знати
батькам першокласників

Зарахування до перших класів відбувається за територіальним принципом, який застосовують в більшості країни Європи, що гарантує кожній дитині навчання в школі біля дому.

Кожному первачку гарантується навчання в школі поряд з місцем проживання. Дитина повинна мати право навчатись в школі, що знаходиться поблизу її будинку, хоча за вибором батьків можна віддавати дитину в будь-яку школу. Для підтвердження місця проживання дитини батькам потрібно надати будь-який з понад десяти типів документів, який рекомендовано Міністерством освіти та науки (це може бути не лише паспорт, а й договір оренди на житло, документ, що засвідчує право власності на житло тощо).

ОБОВ’ЯЗКОВІ ДОКУМЕНТИ ДЛЯ ЗАРАХУВАННЯ ДИТИНИ ДО ШКОЛИ:

· заява;

· копія свідоцтва про народження дитини;

· копія або оригінал медичної довідки;

· для дітей з особливими освітніми потребами – копія або оригінал висновку інклюзивно-ресурсного центру.

Присутність дитини при подачі документів необов’язкова!

· За бажанням дитина може вступити на вільні місця в іншій школі. Зарахування на вільні місця в школі відбувається за жеребкуванням, яке проходить публічно і на ньому можуть бути присутніми всі охочі – батьки, журналісти, громадськість. Жеребкування здійснюється в прозорому барабані, учасники витягають жереб і оголошують результат.

· Скасовуються будь-які конкурси для зарахування до 1 класу. Шестирічні діти не повинні складати жодних іспитів для того, щоб потрапити до школи. Вони не навчались за жодною спільною програмою, окрім того, їх психологічні можливості не дозволяють проходити подібні конкурси.

· Безпрецедентні інвестиції в оснащення шкіл. Уряд виділив 1 млрд грн. на потреби початкової школи. 40% цих коштів спрямовано на закупівлю підручників та навчальних матеріалів, 40% - на придбання нових меблів, 20% - на оснащення класів комп’ютерним обладнанням. Всі перші класи отримають два типи наборів LEGO: кожен першокласник – набір Six Bricks, кожен перший клас – набір LEGO Play Box. Мета реформи – зробити всі школи однаково якісними.

· Вчителі навчатимуть за новими методиками. Всі вчителі, які цього року беруть перші класи, пройдуть навчання. 22 тисяч вчителів вже завершують навчання на курсах підвищення кваліфікації.

· Можливість зарахування до спеціалізованих шкіл залишається. Якщо дитина впродовж навчання у початковій школі виявила здібності до окремих предметів (наприклад, до фізики, математики), після її закінчення вона має можливість потрапити до школи з поглибленим вивченням окремих предметів на конкурсних засадах. Учні вже психологічно готові брати участь в таких конкурсах та мають знання, які можна перевірити.

ДОКУМЕНТИ, ЩО МОЖУТЬ ПІДТВЕРДЖУВАТИ МІСЦЕ ПРОЖИВАННЯ ДИТИНИ (ОДНОГО З ЇЇ БАТЬКІВ) ТА МОЖУТЬ БУТИ ПРЕД’ЯВЛЕНІ ПІД ЧАС ПОДАННЯ ЗАЯВИ ПРО ЗАРАХУВАННЯ ДИТИНИ ДО ШКОЛИ:

· паспорт громадянина України (тимчасове посвідчення громадянина України, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист, довідка про звернення за захистом в Україні) одного з батьків дитини;

· документ, що засвідчує право власності на відповідне житло (свідоцтво про право власності, витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, договір купівлі-продажу тощо);

· документ, що засвідчує право користування житлом (договір найму, піднайму, оренди тощо);

· довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;

· довідка про реєстрацію місця проживання/перебування особи (дитини або одного з її батьків);

· витяг з Єдиного державного демографічного реєстру щодо реєстрації місця проживання/перебування особи (дитини або одного з її батьків);

· довідка про проходження служби у військовій частині;

· рішення суду, яке набрало законної сили, про надання особі права на вселення до житлового приміщення, визнання за особою права користування житловим приміщенням або права власності на нього, права на реєстрацію місця проживання;

· акт обстеження умов проживання, акт обстеження матеріально-побутових умов.