Актуально

Підготуйтесь до візиту

Шановний клієнте!

Лікарі ветеринарної клініки "VetLik" завжди готові прийти на допомогу Вам та Вашому улюбленцю. Плануючи візит до ветеринарного лікаря, ми просимо Вас притримуватись деяких порад, які допоможуть нам з Вами якісно допомогти Вашому звіру.

1. Обов'язково візьміть з собою всі документи, які маєте на тварину. Це може бути паспорт, попередні результати аналізів, історію хвороби або виписки з інших лікарень.

2. Підготуйте інформацію про щеплення, обробки від паразитів, запишіть назву корма, яким харчується наш пацієнт.

3. Згадайте коли Ви вперше виявили зміни у стані Вашого улюбленця, що на Вашу думку могло стати причиною данного стану. Важлива кожна дрібниця у Вашій розповіді, так як саме Ви є представником хворого у лікарні.

4. Не годуйте пацієнта перед відвідуванням лікарні як мінімум 9 годин. Аналізи крові, УЗД діагностика, можлива транквілізація для проведення необхідних маніпуляцій потребує голодної дієти.

5. Візьміть з собою другу людину на випадок необхідності додаткової фіксації. Це може бути потрібно під час проведення відбору аналізів або при проведення рентгентерапії.

6. Якщо причиною відвідування є підорілі виділення чи ураження шкіри, наприклад облисіння, ні в якому разі не обробляйте самостійно цю ділянку - можливо з цього місця необхідно буде відібрати зразок для проведення діагностики.

7. Для багатьох тварин,як і для людей, візит до лікаря - це стрес. Тому якщо це можливо, ми просимо Вас виміряти температуру тіла пацієнта самостійно, перед виїздом.

8. Аналізи калу та сечі, якщо це необхідно, краще відбирати вдома зранку, до прийому їжі. Аналіз сечі можна відібрати з попередньо вимитого лотка у чисту посудину (шприц, скляна банка тощо).Проба сечі повинна бути свіжа, зберігатись не більш як 3 години.

Для транспортування аналізу калу підійдуть спеціальні спеціальні посудини, або герметичні посудини. Кількість калу повинна бути рівна вмістимому сірникової коробки. Максимальний термін зберігання зразка - 24 години, для дослідження на кишкові паразити - якомога свіжіший (2-3 години).

9. Якщо причиною звернення є напади, наприклад судоми, втрата свідомості, кашіль тощо - просимо Вас зафільмувати моменти цього стану.

Дякуємо Вам за розуміння :)



Пам'ятка «Обережно – кліщі!»


У природі сезонна активність кліщів спостерігається з березня по листопад, має два виражених піки активності: у квітні-травні та у серпні-вересні. Кліщі можуть нападати у будь-який час дня і ночі, у будь-яку погоду. Як правило, їх меншає у суху жарку погоду і більшає у прохолодну, похмуру. Живляться кліщі кров’ю людей і тварин, занурившись хоботком глибоко у шкіру.

Сказ (Rabies)

Гостра вірусна хвороба тварин і людини, що передається зі слиною через укус. Характеризується важким ураженням центральної нервової системи і високою летальністю.

Збудник

Збудником є нейротропний вірус. У крові хворих тварин вірус виявляють рідко. У зовнішньому середовищі збудник малостійкий.

Епізоотологічні дані

Сказом хворіють тварини всіх видів. Резервуаром сказу в природі є дикі м'ясоїдні, серед яких важливе місце займають лисиці, а в населених пунктах - собаки і кішки. Джерело збудника - хворі тварини і вірусоносії.

Природне зараження відбувається в результаті укусів скаженими тваринами. Найбільшу небезпеку становлять множинні і глибокі укуси в області голови та шиї або попадання зараженої слини на слизові оболонки та пошкоджену шкіру. Потрапивши в організм, вірус поширюється вздовж нервових стовбурів і досягає спинного та головного мозку. Розмноження вірусу в мозку веде до розвитку запального процесу, супроводжується підвищеною рефлекторної збудливості паралічами внаслідок дегенеративних змін в центральній нервовій системі.

Симптоми

Інкубаційний період 3-8 тижнів, в окремих випадках - до трьох років. Найбільш типово сказ протікає у собак. Найчастіше перші симптоми з'являються через 10-15 днів після зараження. При типовому розвитку хвороби у собак розрізняють дві форми: буйну і паралітичну, тиху. Буйна форма протікає в три стадії: продромальну (меланхолійну), маніакальну (збудження) і паралітичну. У продромальної стадії, що продовжує 1-3 дні, змінюється поведінки собаки: тварина пригнічений, намагається сховатися, на поклик господаря відгукується неохоче.

В інших випадках собака стає надмірно жвавої: стрибає, намагається лизнути в обличчя, вистачає, але не кусає руку господаря. Вона стає неспокійною, безцільно бродить по двору, раптово зупиняється, безпричинно гавкає, клацає зубами, як би ловлячи мух. Апетит перекручені, ковтання утруднене, статевий інстинкт посилений. Потім настає стадія порушення, що триває 3-4 дні. Напади люті змінюються депресією. Стадія порушення переходить поступово у стадію паралічів.

Профілактика

Профілактика полягає в упорядкуванні змісту і реєстрації всіх собак, з обов'язковим профілактичним щепленням проти сказу!