Безпека в Інтернеті

11 лютого 2020 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”

Англійською мовою звучить як Safer Internet Day. Точний переклад звучить як «День БезпечНІШОГО інтернету», тому що повністю безпечним інтернет зробити неможливо. День безпечного Інтернету, допомагає об'єднати зусилля громадськості, бізнесу та держави для підвищення рівня обізнаності щодо безпечного користування інформаційними технологіями, перш за все, дітей та молоді. Від соціальних мереж – до онлайн-банкінгу: сьогодні Інтернет проник у наше життя і повсякденну діяльність. Окрім комп’ютерів та ноутбуків, ми підключаємо до Інтернету все – мобільні телефони, планшети, холодильники, телевізори й багато інших портативних пристроїв. Саме тому дуже важливо знати якомога більше про безпеку у Всесвітній мережі.

Правила та поради для батьків щодо безпеки дитини в мережі Інтернет http://klasnaocinka.com.ua/ru/article/bezpechnii-internet-3.html

Центр кращого Інтернету https://betterinternetcentre.org/?p=463

Тематична сторінка на сайті Міністерства освіти і науки України https://mon.gov.ua/ua/osvita/pozashkilna-osvita/vihovna-robota-ta-zahist-prav-ditini/bezpeka-ditej-v-interneti

Корисні посилання https://sites.google.com/view/biblioinform

Під час підготовки та проведення заходів до Дня безпечного Інтернету рекомендуємо дотримуватися наступних принципів:

· Інтернет є важливою та невід’ємною частиною життя сучасної дитини, простором реалізації більшості фундаментальних прав дитини. Зосередитися на можливостях, які надає Інтернет та його позитивному впливі на розвиток.

· Намагайтесь створювати позитивний емоційний фон спілкування та навчання, створюйте ситуації успіху.

· Спробуйте створити для учасників заходу можливість обговорювати безпосередній зв’язок теми зі своїм щоденним досвідом користування мережею Інтернет та плануванням подальших дій безпечного використання. Відкритість до думок, міркувань, коментарів, пропозицій може посилити ефективність заходу.

Навчально-методичні ресурси

· Навчально-методичний посібник «Обачність. Пильність. Захист. Ввічливість. Сміливість»

https://nus.org.ua/wp-content/uploads/2018/08/PRESS.pdf

Посібник містить плани уроків призначені для учнів та учениць початкової школи та зосереджені на ключових принципах мережевого етикету й безпеки. Заняття запропоновані у п‘яти темах: обачність в Інтернеті, пильність в Інтернеті, захист в Інтернеті, доброзичливість в Інтернеті, сміливість в Інтернеті.

· Посібник Клан Кліц-Клац. Виховання дітей в цифрову еру

https://edpro.ua/blog/informacijna-bezpeka

Посібник для батьків у доступній формі містить необхідну інформацію та поради, які будуть корисні батькам для сприяння позитивному використанню дітьми цифрових технологій.

· Посібники для вчителів та підлітків the Web We Want (Інтернет, який ми хочемо)

https://betterinternetcentre.org/?p=320

Посібник створений молодими людьми для молоді, спрямований на вивчення прав та обов’язків в Інтернеті та заохочення до роздумів про поведінку в Інтернеті.

Запропоновані 18 завдань допоможуть підліткам перевірити свої навички, дізнатися більше про свої права в онлайн-світі.

· Керівництво із соціально-педагогічного супроводу формування безпечної поведінки підлітків в Інтернеті

https://osvita-omr.gov.ua/wp-content/uploads/2019/01/%D0%A4%D0%BE%D1%80%D0%BC%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%8F-%D0%B1%D0%B5%D0%B7%D0%BF-%D1%96%D0%BD%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%B5%D1%82%D1%83.pdf

Посібник містить опис технології соціально-педагогічного супроводу формування безпечної поведінки підлітків в Інтернеті: теоретичні питання безпечної поведінки в Інтернеті, опис занять та 8 тренінгових вправ із розвитку базових компетенцій безпечної поведінки підлітків в Інтернеті, плани заходів для педагогів та батьків.

· Посібник з протидії мови ненависті «Закладинки»

https://osvita-omr.gov.ua/wp-content/uploads/2019/01/%D0%97%D0%B0%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%BA%D0%B8.pdf

Посібник містить 24 приклади вправ з теми протидії мові ненависті онлайн через навчання з прав людини. У вправах розкриваються теми мови ненависті онлайн, прав людини в Інтернеті, свободи вираження поглядів, приватного життя і безпеки, інтернет-грамотності, демократії та участі.

Безпека в мережі Інтернет.docx
Handbook_teachers_lesson_plans_all_UA.pdf
Clique Click-UKR (1).pdf
WebWeWant_youthUA.pdf