Поради психолога

ПОРАДИ БАТЬКАМ МАЙБУТНІХ ПЕРШОКЛАСНИКІВ

Перед тим, як ваша дитина піде до школи, переконайтесь, що він/вона може дотримуватись правил,перерахованих нижче. Ви, будь ласка, дотримуйтесь такого ж кодексу поведінки.

Основні правила поведінки:

1. Уважно слухайте, коли хтось говорить.

2. Вітайте інших та відповідайте на запитання відповідально та помірно гучно.

3. Зберігайте в належному стані свої речі.

4. Майте чітке розуміння, що інші речі вам не належать.

5. Сидячи на стільці тримайте спину прямо.

6. Завжди носіть чистий одяг.

7. Тримайте своє робоче місце охайним та організованим.

8. Необхідно рано лягати спати і рано вставати самостійно.

9. Щільно снідайте.

10. Не забувайте чистити зуби.

11. Умійте зав’язувати шнурки.

11. Ніколи не брешіть.



Кодекс навчання та виховання дитини в сім'ї

Пам'ятайте,

що дитина-дзеркало

життя своїх батьків

* Пам'ятай, що навчання -- один із найважчих видів праці і що розумові сили та можливості дітей не однакові.

* Будьте милосердні до своїх дітей. Найпростіший метод виховання, що не потребує ні часу, ні розуму -- побити дитину і цим її образити, озлобити або й зламати. Забудьте про опіку, крик, насильство й наказовий спосіб. Вони викликають опір дітей, психічні травми, пригнічують охоту й інтерес до навчання, змушують шукати порятунку в брехні.

* Запам'ятайте, що над виконанням усіх домашніх завдань учні першого класу повинні працювати не більше як одну годину, 2-го класу -- 1,5 години, 3--4-х класів -- до 2 годин, 5--6 класів -- до 2,5 годин.

Навчіть дітей користуватися годинником і не дозволяйте їм засиджуватися за виконанням домашніх завдань довше, ніж годиться. Бо це відіб'ється на їхньому здоров'ї та розумовому розвитку.

У вихідні та святкові дні діти від виконання домашніх завдань звільняються.

* Не змушуйте учня спочатку писати у чернетках, по кілька разів переписувати виконане ним домашнє завдання -- це веде до перевтоми й викликає нехіть до навчання.

* Не хвилюйтесь, якщо ваша дитина не принесе таку оцінку як вам хотілося б, за виконану роботу. По-перше, оцінка відіграє виховну роль, а по-друге, це не остання робота й неостання оцінка.

* Перевіряйте виконані дітьми домашні завдання, особливо, на першому етапі навчання. Проте вашим оцінками мають бути такі: "Я задоволений", "Я не задоволений". Можна додати слово "дуже" і будьте впевнені--завтра ваша дитина докладе всіх зусиль, щоб ви нею були задоволені.

* Здоров'я дитини -- крихка кришталева куля, і тримають її три атланти: спадковість, спосіб життя й виховання. Організуйте правильний режим життя, раціональне харчування, навчання й відпочинок дітей.

* Організовуючи ігри й відпочинок дітей, приділяйте увагу фізичному розвиткові, надто розвиткові дрібних рухових м'язів (пальців, кисті рук). Від цього залежить почерк дитини, якість малювання, креслення, гра на музичних інструментах тощо.

* Обов'язково помічайте й заохочуйте навіть малопомітні успіхи дітей у навчанні й поведінці, використовуйте для цього слова схвалення, поцілунки, різні види морального й матеріального заохочення.

* Дитина, яка зазнає менше образ, виростає людиною, що більше усвідомлює свою гідність.

* Батько та мати -- найкращі вихователі й повинні впливати на поведінку своїх дітей, як казав А.С. Макаренко, навіть тоді, коли їх немає дома.


Пам’ятка для батьків «Діти. Інтернет. Мобільний зв'язок»

1. Будьте пильними до дозвілля своїх дітей, особливо учнів 7, 8 та 9-го класів.

2. Спостерігайте, чи спить дитина вночі, з ким переписується в мережі.

3. Звертайте увагу на малюнки та записи дитини.

4. Проглядайте акаунти і сторінки у соцмережах разом із нею.

5. Звертайте увагу на особливо темні або незвичні аватарки.

6. Попросіть розказати про власника таких аватарок (якщо ви це робите відкрито, з дитиною).

7. Щось насторожило Вас — знайдіть привід, спровокуйте ситуацію, яка виведе вас на відверту розмову.

8. Важливо не провокуйте і не додумуйте, а дотримуйтеся "золотої середини".

9. Навчіть дітей і підлітків безпечного поводження в інтернеті.

Безпека в Інтернеті

Спілкування через Інтернет: чого від нього чекати і як з ним поводитися

Можливість отримати будь-яку інформацію не виходячи з дому – зараз це не фантастика, а реальність. І це стало можливим завдяки Інтернету. Крім того, що Інтернет дозволяє тобі знайти потрібну інформацію, мережа значно розширює коло твого спілкування. І це стало можливим завдяки Чату, вКонтакті та іншим подібним сайтам.

Тобі відомо, що таке Чат? Так, дійсно, це швидкий спосіб знайти для себе нових друзів, поспілкуватися з ними на будь-які теми, отримати корисні поради. А вКонтакті ще можна побачити фотокартки, відеоролики і мати уявлення з ким розмовляєш, завдяки тій інформації, яку розміщує на своїй сторінці людина. Але спілкування в Інтернеті приховує небезпеку, яка проявляється в тому, що ти не бачиш свого віртуального знайомого, а тому не можеш бути впевнений у тому, що ця людина безпечна для тебе. Ти можеш вважати, що спілкуєшся зі своїм однолітком, а він або вона насправді може виявитися дорослим чоловіком або жінкою, а ще гірше – злочинцем.

Отже, пам’ятай про те, що спілкування у чаті, вКонтакті та на інших подібних сайтах поряд з користю може приховувати і суттєву небезпеку для тебе. Тому, щоб уберегти себе від неприємностей ти повинен постійно пам’ятати нескладні правила безпечної поведінки під час бесіди з незнайомцями або новими друзями, з якими ти познайомився саме в Інтернеті, а не в реальному житті.

Ми розповімо тобі про ці правила, а також про ті небезпечні ситуації, в які вже потрапляли юні користувачі, які спілкувались по Інтернету. Ти маєш знати про всі небезпеки, які містить у собі подібне спілкування.

Увага!Завжди пам’ятай про те, що ти спілкуєшся з людиною, про яку тобі нічого невідомо, тому не довіряй їй свої таємниці або думки. Краще поділися ними зі своїми батьками чи справжніми, а не віртуальними друзями.