Екскурсія в травні 2016 року

21-22 травня 2016 року для учнів НВК проведено екскурсію в смт. Меденичі (зоопарк «Лімпопо»), с. Нагуєвичі (музей І.Франка), с. Кульчиці (музей Сагайдачного), с. Розлуч (витік р. Дністер) разом з учнями Бібрської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів імені Уляни Кравченко.

Меденицький зоопарк

Розташований в межах Дрогобицького району Львівської області, при східній околиці смт Меденичі.

Площа зоопарку бл. 4 га. Це — найбільший у Львівській області приватний зоопарк. Станом на 2016 рік в ньому проживає понад 500 тварин — представників різних видів фауни з різних континентів світу, в тому числі з Південної Америки й Австралії[1]. Більшість тварин утримуються у просторих вольєрах, наприклад, полярні вовки, тигри, лами.

На території зоопарку розташовані кафе, літній дворик, майданчик для дітей та сувенірна лавка.

Музей Франка в Нагуєвичах

Збудований в 1986 році до 130 річчя від дня народження Івана Франка.Літературно-меморіальний музей Івана Франка із скульптурною композицією «Іван Франко і світова література» та будинком літератора.

Туристи мають змогу не тільки ознайомитися із музейними експонатами архіву Івана Франка, але й з артефактами пов’язаними із історією Нагуєвич та околиць, зокрема автентичними давніми рукописами, предметами сакральної культури та етнографії. Найціннішими експонатами музею є метричні та амбарні книги, «золота книга» Дрогобицької василіанської нормальної школи ХІХ ст., в якій записано ім’я та прізвище учня – І. Франка і його однокласників та вчителів, численні прижиттєві видання його творів, посмертна маска мислителя та ще багато цікавого. Серед іншого у музеї діють креативні пізнавальні програми та наукові конференції, які відбуваються у сучасному конференц-залі.

Батьківська садиба Івана Яковича Франка

Навпроти літературно-меморіального будинку, через дорогу розташована музей-садиба батьків І. Франка, яка відтворена за етнографічним нарисом письменника «Моя вітцівська хата» ще у 1981 році. До садиби входять хата, кузня Якова Франка – батька письменника, стодола, криниця, пасіка та незрівняний яблуневий сад.

У хаті хранителі музею зберігають речі, яких торкалась і рука Івана Франка: книжки, за якими він навчався, сервіз, який він подарував на весілля своїм родичам під час відвідин села, обідній стіл родини, ікони, фотокартки молодого Франка, речі того часу, які, можливо, знаходились в хатам сусідів поета, або навіть в його хаті, колиска, піч та ін.

Музей гетьмана Сагайдачного

Розташований у селі Кульчиці Самбірського району Львівської області.

Ідея створення музею виникла 1992 р., коли був відкритий пам’ятник Гетьману Війська Запорізького Петру Конашевичу Сагайдачному. Тоді оргкомітет вирішив створити музей у рідному селі Сагайдачного.

Надзвичайно велику роль відіграв в історії українського козацтва гетьман Петро Конашевич Сагайдачний (1616-1622), шляхтич села Кульчиці. Закінчивши Острозьку академію, подався на Запорізьку Січ. Брав участь у походах на Молдавію і Лівонію, брав штурмом Кафу і Варну, наводячи страх на самого султана. У 1620-1621 рр. Сагайдачний очолив 40-тисячне козацьке військо, яке разом з польською армією завдало поразки турецько-татарському війську, захистивши Польщу і Україну від іноземного поневолення.

Запорізьке військо під його проводом увійшло в новий період розвитку. Ніколи раніше козаки не мали такої сили й слави, як за Сагайдачного. Він провів основну реформу війська: партизанські ватаги перетворив у регулярне військо, в якому усунув своєвільні елементи і завів сувору дисципліну.

Музей гетьмана Сагайдачного

Починаючи з 1993 р., у кожну третю неділю квітня, щорічно біля пам’ятника Петру Сагайдачному проводяться урочистості під назвою "День пам’яті Сагайдачного".

Музей було влаштовано у колишньому приміщенні початкової школи. За своїм профілем музей — історико-краєзнавчий. У фондах музею нараховується близько 900 експонатів.

Музей гетьмана Сагайдачного

Безперечною атракцією музею є матеріали, присвячені життю і діяльності ще одного відомого виходця із Кульчиців — Юрія-Франца Кульчицького, який відкрив Європі запашний кавовий напій. Саме Юрій Кульчицький відкрив у Відні кав’ярню "Дім під синьою пляшкою", яка стала одним із популярніших місць австрійської столиці. Із вдячності й за каву, й за визволення міста від турків городяни встановили на віденській вулиці Kolschitzky-gasse пам’ятну статую славетному українцеві.

Для любителів ужиткового мистецтва буде цікавою виставка предметів народного побуту, яка експонується в старовинній зрубній бойківській хаті, початку ХХ ст., поруч із будівлею музею.

Привал

Привал під час пререходу до витока річки Дністер

Виитік р. Дністер

Ви́тік р. Дністе́ркомплексна пам'ятка природи місцевого значення в Україні. Розташована в межах Турківського району Львівської області, між селами Розлуч, Вовче та Шум'яч.

Площа — 54 га. Заснована рішенням Львівської облради від 9.10.1984 року № 495. Перебуває у віданні Турківського ДЛГ, Вовчанське лісництво.

Створена з метою збереження комплексу хвойних насаджень, які є частиною лісового масиву з мальовничими карпатськими ландшафтами, а також джерела, яке вважається витоком річки Дністер.