Кібербулінг

Протидія кібербулінгу та кібергрумінгу в Україні

 

         В Україні щорічно зростає кількість підлітків, які мають доступ до мережі Інтернет та вільно користуються інтернет – простором. Та на жаль, більшість із них не володіють інформацією про безпеку в інтернеті, не знають як себе поводити у випадку порушення їх прав, а інколи, самі того не розуміючи, порушують права інших людей.

      9 лютого 2022 року для здобувачів освіти 8А та 9А класів у Закладі загальної середньої освіти "Камінь-Каширський ліцей №1 імені Євгена Шабліовського" Камінь-Каширської міської ради фахівчиня бюро правової допомоги провела захід на тему «Протидія кібербулінгу та кібергрумінгу в Україні».

      Тому доволі часто діти, жартуючи, фотографують один одного на уроках чи перервах та з образливими підписами виставляють фото в соціальні мережі. Насправді – це правопорушення, яке має назву «кібергулінг»,

 «На перший погляд, кібербулінг може здатися менш серйозним явищем, ніж реальна агресія. Але насправді його наслідки бувають дуже важкими і включають в себе не тільки негативні емоції (сором, страх, тривога), але і суїцидальні думки та спроби», – зазначила юристка бюро.

      Отже, кібербулінг, як і будь-яке інше цькування, небезпечний перш за все для психологічного здоров’я жертв. Досить часто цькування  призводить людей (особливо дітей і підлітків) до депресії та інших розладів, у них знижується самооцінка, вони виявляються в ізоляції також психічним здоров’ям ризикують не тільки жертви, а й кривдники цькування та ті, хто просто спостерігає зі сторони.


02.pdf
03.pdf
Doslidzhennya-buling.pdf
Підліткам.docx
01.pdf