"ЯК РОЗВИВАТИ ЛОГІЧНЕ МИСЛЕННЯ У ДІТЕЙ?"

Логічне мислення - це оволодіння дитиною прийомами логічної обробки знань, тобто встановлення узагальнених зв'язків між новими знаннями і раніше вивченим матеріалом, приведення знань у певну впорядковану систему.

Якими б Ви хотіли бачити своїх дітей у майбутньому? Думаю, Ви б бажали, щоб вони завжди були на висоті: швидше за інших знаходили вихід зі складної ситуації, завжди могли б зорієнтуватись в нестандартних умовах і були знавцями в будь-якій справі. Але все це під силу лише тому, в кого розвинута здатність логічного мислення. Насправді розвиток мислення – важкий та довготривалий процес. Не один десяток років людина удосконалює цю здатність. Але чим раніше Ви почнете розвивати у своєї дитини логічне мислення, тим більше успіхів вона зможе досягнути в майбутньому.

Тому пропоную Вам кілька порад:

1.Заохочуйте дитину висловлювати свої судження, давати оцінку подіям, будувати припущення.

2.Розв’язуйте з дітьми логічні завдання та ігри.

Майже всі вони розв’язуються наступним чинном:

- дитина аналізує ситуацію;

- робить певні висновки;

- приходить до логічного висновку.

Для того, щоб дитина навчилась такій послідовності мислення, раджу Вам, спершу озвучувати для неї хід Ваших думок, наприклад: “Нам потрібно знайти, що тут зайве. Дивимось на картинки, що в них спільного? Туфлі – це взуття, тапочки – також взуття, кросівки – теж взуття, а ось штани – це не взуття. Це одяг. Вони зайві, тому забрати потрібно їх!”

3. Навчайте дитину грати в шашки, шахи і інші настільні ігри.

4.Тренуйтеся складати логічні ланцюжки. Попросіть дитину намалювати коло, квадрат, трикутник, а потім повторити таку послідовність геометричних фігур кілька разів. Слідкуйте за тим, щоб малюк не порушував задану послідовність.

5.Приділіть увагу математичним іграм та завданням. Рішення задач на відповідність, проходження лабіринтів, складання логічних ланцюжків також сприяє розвитку логічного мислення.

6.Попросіть дитину розкласти в певному порядку картинки, на яких зображені дії одних і тих персонажів. Це можу бути фрагменти знайомої малюкові казки чи просто набір сюжетів, в яких простежується чітка логічна послідовність.

Отже, кожна дитина має величезний творчий і інтелектуальним потенціалом, але саме від батьків, які виховують його і займаються його розвитком, залежить, чи виявиться цей потенціал в повній мірі, або залишиться нереалізованим. Дуже важливо своєчасно зайнятися розвитком дитячого логічного мислення – від цього залежить майбутнє життя вашої дитини, і те, наскільки проявляться в подальшому його здібності і таланти, а також його логічні та аналітичні здібності.