Освітньо-виховна робота

Освітньо-виховний процес у дошкільному навчальному закладі здійснюється відповідно до Закону України "Про дошкільну освіту" і спрямована на реалізацію основних завдань дошкільного виховання. Діяльність дошкільного навчального закладу регламентується планом роботи на рік, що схвалюється педагогічною радою закладу, затверджується його керівником.

Методична робота спрямована на вирішення запланованих завдань, на реалізацію Освітньої програми для дітей від 2 до 7 років «Дитина». Проводиться робота над удосконаленням системи розвитку мовленнєвої компететності дошкільників, виховання у дітей патріотизму, сенсорно-пізнавального розвитку, забезпечення питань з фізичного виховання та захисту здоров'я і життя дітей, створення умов для постійного професійного вдосконалення педагогічних працівників, підвищення їх майстерності, вивчення та впровадження в освітній процес кращого педагогічного досвіду. Для своєчасного корекційного впливу на розвиток дітей з особливими освітніми потребами з дітьми працюють фахові спеціалісти.

В освітньо-виховному процесі використовуються такі основні форми організації дітей:

- спеціально організована навчальна діяльність (заняття), - ігри;

- самостійна діяльність дітей (художня, рухова, мовленнєва, ігрова, трудова, дослідницька, музична та ін.); - індивідуальна робота;

- спостереження, екскурсії, походи, свята та розваги, гуртки тощо.

Основною формою організованої навчальної діяльності дітей дошкільного віку є заняття з різних розділів програми (тематичні, комплексні, комбіновані, інтегровані. домінантні). В залежності від віку дітей, педагогічної мети, заняття організовуються фронтально, підгрупами чи індивідуально. Під час занять враховується навантаження на одну дитину (психічне, фізичне, емоційне), передбачається раціональне чергування видів діяльності (розумова, рухова, практично-прикладна) на кожному з них.

Спеціалізована структура закладу накладає на педагогічний колектив підвищені зобов’язання щодо запровадження педагогічних методів на створення відповідних умов для формування навичок мовленнєвого спілкування; використання технологій: корекційних, мовленнєвих, здоров’язбережувальних. У закладі створено єдину модель мовленнєвого освітньо-корекційного простору, як цілісної, спільної системи діяльності колективу.

Психологічна, соціальна служба забезпечують проходження процесу соціалізації та адаптації вихованців для  розвитку повноцінної особистості. Виховна робота з дітьми з особливими освітніми потребами спрямовується на їх соціалізацію, формування позитивної самооцінки. Медичними працівниками закладу, постійно проводиться санітарно-просвітницька робота з батьками з питань оздоровленням дітей та попередження різних видів захворювання. Колектив дошкільного навчального закладу здійснює планомірну цілеспрямовану роботу з батьками з метою знизити емоційне навантаженням та піклуватися про здоров'я, безпеку та розвиток дітей.