11.02.2021

Святковий одяг екіпажу

Особливості національного одягу слов'янських народів. Сітчастий орнамент. Робота модельєрів.

Подія 22. Святковий одяг екіпажу

Сьогодні члени екіпажу зібралися разом, щоб обговорити, як земляни представлять свою команду на мистецькому фестивалі. Крім творчих виступів та художніх виставок, підготовлених митцями, вирішено всім святково вбратися, щоб землян одразу було видно серед учасників і гостей фестивалю. Для створення таких костюмів варто застосувати національні орнаменти.

Скарбничка мистецької мудрості

Національний одяг — важлива складова культури кожного народу. В особливостях крою, декору, у символіці кольорів та рисунку орнаментів збереглися народні традиції, що склалися впродовж багатьох віків. Так, наприклад, теплі кольори: червоний, жовтий, оранжевий здавна в українців символізують сонце, радість, урочистість; зелений колір — життя; синій — небо і волю; фіолетовий — мудрість. Недаремно все розмаїття кольорів поєдналося в українському віночку — оберегу українських дівчат, що, за народними повір'ями, має чарівну силу.

Словник-путівник

Сітчастий орнамент — візерунок, розташування елементів якого створює рух у багатьох напрямках.

Модельер — працівник, який розробляє ескізи одягу.

Чи зберігається у твоїй родині народний одяг? Якщо ти шануєш традиції культури свого народу, збирай текстову та ілюстративну інформацію про його національне декоративно-ужиткове мистецтво.

Уважно переглянь презентацію та відео, виконай практичне завдання

Практичне завдання

Створи ескіз святкового одягу для членів космічної експедиції. Застосуй рослинний орнамент.

Поради

Розробляючи орнамент, зверни увагу, що його можна розмістити на одязі не тільки смугами, а й по всьому полю тканини. У рапорт включи 2-4 стилізовані зображення рослин (квітів, листя, плодів). Розміщуй орнамент на одязі відповідно до його форми та крою. Застосуй акварельні фарби та пензлі різної товщини.

Зверни увагу: фігуру людини можна зобразити схематично. Для прикладу порівняй фотографію моделі та ескізи одягу.

Готову роботу надішли мені на електронну пошту vkoziychuk@gmail.com