Освітній процес у змішаному навчанні по КЗДО КТ №70 КМР

Наказ на змішане навчання КЗДО КТ №70 КМР

Змішане навчання ЗДО 70

Розклад занять спільно-організованої діяльності по КЗДО КТ №70 КМР на 2022-2023 н.р. на старших дошкільних групах

АЛГОРИТМ ДІЙ

 учасників освітнього процесу

 у разі оголошення сигналу "Повітряна тривога" 


1. При оголошенні сигналу «Повітряна тривога!» перед початком освітнього процесу працівники закладу,  діти та їх батьки, які під час оголошення сигналу «Повітряна тривога!» перебувають вдома або у дорозі до закладу освіти, мають терміново прослідувати до найближчого укриття.


2. У разі оголошення сигналу «Повітряна тривога!» під час прийому дітей до закладу освіти, вони, разом із працівниками закладу та батьками або іншими супроводжуючими особами, терміново переходять в укриття закладу освіти.


3. Під час повітряної тривоги, після того, як всі учасники освітнього процесу перейшли в укриття, діти до закладів освіти не приймаються до оголошення сигналу «Відбій повітряної тривоги!».


4. Після надходження сигналу «Відбій повітряної тривоги!»:

4.1. В закладі освіти після відбою тривоги продовжуватимуть освітній процес у цей день очно або у дистанційному форматі. Адміністрація закладу приймає рішення щодо організації освітнього процесу та його режиму, про що оперативно інформуватиме працівників і батьків.

4.2. Заклади дошкільної освіти розпочинають роботу не пізніше, ніж через годину. Рішення приймає адміністрація закладу, про що інформує працівників та батьків.

4.3. Якщо дитина перебуває в укритті закладу освіти під час сигналу «Повітряна тривога!», батьки можуть її забрати лише після надходження сигналу «Відбій повітряної тривоги!».

 

5. Дії  педагогічних  працівників під час повітряної тривоги, якщо педагогічний працівник перебуває в закладі освіти

5.1. Відповідальна особа у разі надходження сигналу вмикає наявну систему оповіщення закладу. 

5.2. Педагог миттєво сповіщає дітей (словесно) про загрозу або виникнення надзвичайної ситуації та припинення заняття. 

5.3. Відповідальна особа разом із педагогами має скоординувати хід евакуації  дітей від приміщення  до укриття. 

5.4. Відповідальні за евакуацію особи повинні знаходитись у заздалегідь визначених місцях та допомогти в організації та регулюванні швидкого руху до захисної споруди.  Дітям дошкільного віку необхідно надати помічників.

5.5. Медичний працівник повинен знаходитись у відведеному для нього місці для швидкого надання медичної допомоги. 

5.6. Відповідальні за евакуацію особи повинні знаходитися біля виходу із укриття для здійснення контролю за порядком укриття учасників освітнього процесу та швидкого реагування у разі, якщо виявиться, що хтось відсутній. 

5.7. У середині укриття  відповідальні особи повинні забезпечити, щоб діти  швидко та обережно зайняли свої місця. Після того як усі діти займуть свої місця відповідальний  повинен перевірити наявність усіх дітей. 

5.8. Під час перебування в укритті  педагоги та відповідальні особи повинні провести заходи, щоб заспокоїти дітей та всіх, хто знаходиться в ній.

6. Якщо батьки хочуть забрати під час тривоги дитину з укриття – педагогічний працівник не має права передавати їм дитину. 

7. Дії працівника, якщо тривога застала перед початком робочого дня: 

7.1. Якщо працівник має змогу швидко за 5-7 хвилин дістатися до закладу освіти і в закладі освіти є укриття, то працівник переміщується до укриття закладу освіти. 

7.2. Якщо у закладі освіти немає укриття, то працівник закладу має переміститися до найближчого до нього укриття за місцем його перебування. 

8. Дії батьків до та під час повітряної тривоги

8.1. Долучитися до каналу комунікації закладу освіти між адміністрацією закладу та учасниками освітнього процесу, щоб володіти оперативною та необхідною інформацією у разі повітряної тривоги;

8.2. Надати адміністрації  закладу свої контакти і контакти  тих, хто може забирати дитину із закладу, деталі стану здоров’я дитини, зокрема про особливі потреби дитини.

8.3. У рюкзак дитини варто покласти записку від батьків, у якій вказано прізвище, ім’я, по батькові дитини, дата народження, адреса проживання, контакти батьків, сімейне фото (за можливості й, бажано, з підписами, хто на ньому зображений). Також варто зазначити в цій записці резус-фактор та групу крові дитини.

9. Вимушена евакуація зі споруди фонду захисних споруд проводиться, якщо: 

9.1. Відбулося пошкодження споруди, що виключає подальше перебування в ній осіб, які укриваються.

9.2. Відбулося затоплення споруди.

9.3. Сталася пожежа у споруді та утворилися в ній небезпечні концентрації шкідливих газів.

9.4. Було досягнуто граничних параметрів внутрішнього повітряного середовища, наприклад, в укритті суттєво знизився рівень кисню або у повітря є якісь небезпечні речовини.

10. Правильне рішення під час повітряної тривоги – батькам залишатися там, де вони є, і шукати найближче безпечне укриття для себе, а дитині – перебувати в укритті закладу освіти або закріпленому за закладом освіти укритті. 

11. Що робити учасникам освітнього процесу, якщо не встигли добігти до укриття під час обстрілу: 

11.1. Негайно перейти в приміщення без вікон або скористатися правилом двох стін (перша стіна бере на себе силу вибуху, друга – руйнування).

11.2. Якщо виникла пожежа чи пошкодження будинку – зателефонувати 101, вказавши точну адресу, поверх та покинути небезпечне місце.

11.3. Якщо в будинку стався вибух – слід якнайшвидше самостійно залишити будівлю та залишити двері відчиненими, щоб рятувальники не зрізали їх.




ПОЛОЖЕННЯ

 про змішану форму навчання у Комунальному закладі дошкільної освіти (ясла-садок) №70 комбінованого типу Криворізької міської ради

  

1. Загальні положення

1.1. Це Положення визначає основні засади організації освітнього процесу із використанням технологій змішаного навчання, є нормативним документом, що регламентує організацію процесу змішаного навчання в закладі освіти.

1.2. Метою впровадження змішаного навчання у закладі освіти є:

– організація освітнього процесу за рахунок застосування сучасних інформаційно-комунікаційних та інноваційних освітніх технологій, у тому числі особистісно-орієнтованого підходу;

– забезпечення рівного доступу здобувачів освіти до навчання;

– забезпечення систематичного моніторингу якості освіти.

1.3. Основне завдання змішаного навчання:

– забезпечення можливості реалізації права дітей на здобуття освіти:

– підвищення якості та ефективності освітнього процесу шляхом застосування сучасних освітніх технологій;

– створення додаткових можливостей спілкування педагогів та дітей  у межах активної освіти;

– забезпечення контролю якості освіти;

зменшення ризику (захворіння учасників освітнього процесу), відвідування закладу освіти в період військового стану.

1.4. У Положенні використані наступні терміни:

– асинхронний режим – взаємодія між суб’єктами змішаного навчання, під час якої учасники взаємодіють між собою із затримкою у часі, застосовуючи при цьому інтерактивні освітні платформи, електронну пошту, форуми, соціальні мережі тощо;

– електронні освітні ресурси – засоби навчання на цифрових носіях будь-якого типу або розміщені в інформаційно-телекомунікаційних системах, які відтворюються за допомогою електронних технічних засобів і можуть застосовуватися в освітньому процесі при спеціально-організованій діяльності;

– електронне освітнє середовище – сукупність умов навчання, виховання та розвитку дітей, що забезпечуються за допомогою сучасних освітніх, інформаційно-комунікаційних (цифрових) технологій;

– змішане навчання є підходом, педагогічною й технологічною моделлю, методикою, що поруч із онлайн-технологіями спирається також і на безпосередню взаємодію між здобувачами освіти та педагогами;

– синхронний режим – взаємодія між суб’єктами змішаного навчання, під час якої учасники одночасно перебувають в електронному освітньому середовищі  або спілкуються за допомогою засобів аудіо-, відеоконференції;

–  суб’єкти змішаного навчання – діти, педагогічні працівники, батьки або інші законні представники малолітніх дітей (далі – батьки), які беруть участь в освітньому процесі за дистанційною формою здобуття освіти або з використанням технологій дистанційного навчання в іншій формі здобуття освіти;

технології змішаного навчання – комплекс освітніх технологій (технології розвивального, проєктного, змішаного, диференційованого, програмованого, модульного навчання тощо), а також інформаційно-комунікаційних (цифрових) технологій, що дають можливість реалізувати процес дистанційного навчання. Інші терміни вживаються у значеннях, наведених у Законах України “Про освіту”, “Про дошкільну освіту”.

 

2. Принципи та моделі змішаного навчання

2.1. При організації освітньої діяльності педагог повинен володіти різними моделями змішаного навчання (або вказати конкретні моделі обрані закладом).

2.2. Змішане навчання передбачає поєднання очних та дистанційних методів навчання, де дистанційне навчання складає 30 – 70%.

2.3. Основними принципами змішаного навчання є:

– головне – мета, а не спосіб доставки інформації;

– підтримка персональних стилів навчання;

– наявність форм та методів формування життєвих та предметних компетентностей дітей.

 

3. Порядок запровадження змішаного навчання

3.1. Змішане навчання організують і реалізують в закладі освіти в межах покладених на них повноважень.

3.2. Рішення про використання змішаного навчання приймається на засіданні педагогічної ради школи. На основі рішення педагогічної ради складається наказ по закладу, щодо запровадження змішаного навчання.

3.3. На веб-сайті закладу освіти розміщується інформація щодо форми навчання (змішане навчання).

3.4. Обов’язковою вимогою є наявність дидактичних матеріалів та результатів освітнього процесу (наявність робіт дітей, зворотного зв’язку від батьків).

 

4. Організаційні засади змішаного навчання

4.1. Основним документом, який визначає організацію освітньої діяльності за технологією змішаного навчання є освітня програма закладу освіти. Змішане навчання впроваджується на період визначений наказом директора закладу освіти та містить дистанційні та очні періоди.

4.2. Дистанційний період для здобувачів за потреби, визначається та затверджується наказом по закладу.

4.3. Тривалість та послідовність періодів дистанційного та очного навчання відзначається у графіку освітньої діяльності.

4.4. Під час дистанційного періоду здобувачі освіти послідовно опановують навчальний матеріал під керівництвом педагогів закладу. Здобувачі освіти приймають участь у заняттях синхронної та асинхронної взаємодії  відповідно до розкладу спеціально-організованої діяльності та запланованих видів діяльності.

4.5. Очні навчальні заняття проходять за розкладом. Під час їх проведення у здобувачів освіти формуються практичні уміння та навички і здійснюються контрольні заходи.

4.6. Дотримання графіка освітньої діяльності є обов’язковим. Здобувачі дошкільної освіти за допомогою батьків  зобов’язані вчасно виконувати завдання дистанційного та очного періодів навчання.

4.7. Поточний моніторинг результатів навчання здобувачів освіти за допомогою дистанційних технологій здійснюється під час проведення спеціально-організованої діяльності.

4.8. Педагогам під час змішаного навчання необхідно:

– ознайомити дітей та їх батьків з вимогами ( правилами) під час змішаного навчання;

– налагодити особистий зв’язку з дітьми;

– перевірити наявності дітей під час синхронних занять;

– підготовити додаткові навчальні матеріали;

– надсилати ясно написані повідомлення, які містять інструкції, добре структуровані та не мають помилок; відповіді батькам писати  у доброму тоні (дружньо, ввічливо, тактовно, професійно);

– взаємодіяти з дітьми і додатково працювати з тими, хто уникає занять;

– взаємодіяти з батьками, щодо необхідності навчання дітей під час дистанційного навчання; 

– у разі ухилення батьків від відповідальності щодо навчання дитини звертатися до адміністрації закладу;

– слідкувати за роботою дітей та підтримувати (заохочувати) сумісну діяльність;

– будувати на основі коментарів дітей конструктивні шляхи освітньої діяльності та використовувати проблемні питання для підтримки та активізації діалогу;

– надавати першу психологічну допомогу учням.

4.9. Практичному  психологу під час змішаного навчання необхідно:

– проводити психологічну підтримку дітей та педагогів;

– взаємодіяти з учасниками освітнього процесу, надавати консультації;

– надавати практичні поради батькам: що робити, якщо тривожно, стрес, як можна собі допомогти впоратись та надати допомогу дітям;

– надавати психологічну підтримку учасникам освітнього процесу;

– реагувати на запити вихователів щодо роботи з дітьми, які потребують допомоги.

 

5. Забезпечення змішаного навчання

5.1. Змішане навчання в ґрунтується на використанні технологій дистанційного навчання для забезпечення безперервного освітнього процесу.

5.2. Реалізація освітнього процесу з використанням технологій дистанційного навчання здійснюється за організації комунікації всіх суб’єктів дистанційного навчання за допомогою електронних засобів використання яких затверджено на засіданні педагогічної ради.

5.3. Інформація щодо особливостей забезпечення змішаного навчання розміщується на сайті закладу освіти.

6. Прикінцеві положення

6.1. Положення набуває чинності з моменту введення його в дію наказом директора закладу.

6.2. Контроль за виконанням Положення покласти на вихователя-методиста.

6.3. У випадку внесення змін або доповнень у державні нормативно-правові документи, що регламентують питання цього Положення, відповідні пункти Положення втрачають свою чинність і вступають у дію внесені.



РЕКОМЕНДАЦІЇ ДЛЯ БАТЬКІВ

щодо відвідування дітьми переддошкільного віку (5-6 років) очного навчання в приміщенні школи.

В умовах воєнного стану очну форму навчання в закладах освіти відновлять лише при наявності укриттів. Освітні заклади, які повернуться до навчання офлайн, матимуть "паспорт безпеки".

· Мати, батько/законний представник/ повинні дати згоду на навчання дитини у приміщенні навчального закладу /школи/ в умовах воєнного стану з 01 березня 2023 року. (заява).

· Попередньо ознайомитися з картою укриттів між місцем проживання та закладом освіти, перевірити наявність доступів до укриттів.

· Спланувати шлях дитини до школи так, щоб у разі повітряної тривоги батьки разом з дитиною могли сховатися в укритті.

· Розробити алгоритми дій у разі повітряної тривоги по дорозі до школи та зі школи до місця проживання.

· Батьки повинні сприяти здобуттю дитиною дошкільної освіти відповідно до вимог Базового компонента дошкільної освіти.

· Батьки повинні своєчасно приводити дитину до школи, розраховуючи час, необхідний для зустрічі дітей біля школи – 9:50.

· Ознайомитися із структурою та тривалість навчального тижня, дня, занять:

- офлайн-заняття в приміщенні школи КЛАС “МІЖНАРОДНІ ПЕРСПЕКТИВИ” КМР, проводяться два рази на тиждень: вівторок, четвер;

- початок навчальних занять о 10.00 (відповідно розкладу).

- Батьки повинні своєчасно забрати дітей – о 11:50. Після закінчення занять вихователь виводить дітей до батьків, які їх зустрічають на подвір’ї школи.

- Щодня особисто передавати і забирати дитину у вихователя, не передовіряючи її неповнолітнім та малознайомим особам.

- в понеділок, середу та п’ятницю заняття проводяться дистанційно.

· Приводити дитину здорову, повідомляти вихователя про її самопочуття вдома.

· Підтримувати зв’язок з вихователями щодо місця перебування та стану здоров’я дитини. Своєчасно повідомляти вихователя групи про хворобу дитини та інші причини її відсутності в ЗДО у Viber групі.

· Кожна дитина повинна мати бейджик, де вказані дані про неї та номери телефонів батьків.

· Батькам та особам, які їх замінюють, забезпечити наявність у дитини наплічника «рюкзачка», із набором речей: водичка, печиво, бейджик, картка, де вказано особисті дані батьків та домашня адреса, невеличкий ліхтарик.

· Бажано наявність на одязі Світловідбивної стрічки флюоресцентного кольору.

· Забороняється, приходити за дітьми в стані алкогольного чи іншого сп’яніння.

· Батьки несуть повну відповідальність за життя та здоров’я дитини під час дороги до навчального закладу, до передачі її особисто вихователю.

· Про всі випадки дитячого травматизму з вихованцями батьки повинні негайно інформувати заклад освіти, вихователя.

ВАЖЛИВО:

· Не допускати пропусків дитиною занять без поважних причин, запізнень, порушень режиму установи.

· Своєчасно повідомляти вихователя про причини відсутності;

· Дотримуватися режиму дня, звичних ритуалів, що допоможе дитині встановити зв’язок не лише з минулим, а взагалі з життям та безпекою;

· Проінформувати рідних де знаходиться дитина, на випадок втрати мобільного зв’язку.

· Слідкувати, щоб в кишенях дитини не було гострих, ріжучих предметів.

· Форма навчання може змінюватися впродовж навчального року в залежності від безпекової ситуаці.

ПРОСИМО ВАС ДОТРИМУВАТИСЯ ПРАВИЛ




ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УКРИТТІ ДЛЯ ДОРОСЛИХ І ДІТЕЙ 

- З метою мінімізації та запобігання виникненню посттравматичного синдрому під час перебування дітей в укриттях здійснювати їх психологічний супровід.

-Облаштувати в укритті різні ігрові осередки: куточок творчості; сенсорно-пізнавальний осередок; осередок настільно-друкованих ігор (пазли, мозаїка, шашки, шахи та ін.) тощо

- При організації освітнього процесу в очному режимі слід забезпечити безумовне переривання освітнього процесу у разі включення сигналу «Повітряна тривога» або інших сигналів оповіщення.

- Слідувати до найближчого укриття необхідно після оголошення сигналу про повітряну тривогу. Повідомити про сигнал батьків вихованців.

- Вікова група має бути забезпечена своїми місцями для сидіння, ігор-занять, лежання, і дорослі за цим уважно слідкують.

- Діти не повинні переміщатися з одного приміщення в інше, а обов'язково залишатися у відведеному для групи місці під пильним наглядом вихователя, помічника вихователя.

- Покидати укриття можна з дозволу відповідальної особи після отримання сигналу «Відбій повітряної тривоги» (або у разі аварійного стану, що створює загрозу життю і здоров'ю громадян, наприклад, якщо в укритті сталася пожежа, підвищено концентрацію шкідливих газів, закінчується повітря тощо).

- Якщо основні виходи не можна використовувати, евакуацію дітей потрібно проводити через аварійні виходи.

-Знайомити дітей з правилами поведінки в укритті, а саме: покидати укриття можна після сигналу «Відбій повітряної тривоги» з дозволу дорослих та разом з вихователями і дітьми своєї групи.

- Допоможіть дітям під час руху, навчайте їх не штовхатися, а йти один за одним.

- Перебуваючи в укритті проводьте змістовну, заздалегідь продуману освітню роботу з дітьми в ігрових осередках.

- Заздалегідь створіть вайбер-групу батьків своїх вихованців та підтримуйте з ними тісний зв'язок.

-Учасники освітнього процесу повинні організовано прослідувати в укриття та перебувати в них до завершення тривоги.

ПАМ’ЯТАЙТЕ дорослі, що дітей у приміщенні школи, тим більше в укритті, не можна залишати ні на хвилину! Ви несете відповідальність за їхню безпеку і життя!



Інструкція для батьків щодо дотримання порядку організації освітнього процесу в очному режимі:

Щоб перебування дитини у закладі було комфортним, виконуйте будь ласка наступні правила:

1. Запізнення – завжди стрес для дорослих і дітей. Будь ласка, приходити вчасно 09:50.

Передавайте дитину педагогу та медичній сестрі під особистий підпис в табелю обліку з відміткою часу (прибув/вибув).

2. Забирати дитину з закладу вчасно об 11:50 год.

3. Медична сестра проводить огляд дитини з обов’язковим записом у журналі ранкового прийому про стан здоров’я дитини.

4. В заклад завжди приходити в медичній масці.

5. Не доручати неповнолітнім особам приводити або забирати дитину із закладу.

6. Прослідкуйте, щоб у дитини були чисті та коротко підстрижені нігті.

7. Прослідкуйте, щоб в кишенях дитини не було гострих, ріжучих предметів. Не давайте дитині з собою жувальні гумки, солодощі, тощо.

8. Під час повітряної тривоги евакуюватися разом з дітьми в укриття.

9. Під час евакуації в укриття зберігати спокій та дотримуватися дій відповідно алгоритму.

10. Просимо до 09:55 повідомити вихователя або медичну сестру у зручній для Вас формі про можливості відсутності або хвороби дитини.

11. Після хвороби дитини приймається в заклад при наявності медичної довідки.

12. Виконувати поради – рекомендації працівників закладу, щодо виховання та навчання дітей.

13. Бути взаємоввічливими, дотримуватися морально – етичних норм у спілкуванні.

Пам’ятка про безпеку дитини під час евакуації

1.Заспокойтеся самі. Чим молодші діти, тим сильніше їхній психоемоційний стан залежить від стану батьків. Тому спочатку знайдіть точку рівноваги для себе. Доступний практично всім спосіб – дихальні вправи. Лише після того, як стабілізуєтеся самі, починайте говорити з дитиною: спокійно та не надто голосно.

2.Скажіть слова підтримки.«Ми в порядку. Ми будемо робити все, що в наших силах»,«Я доросла, я знаю, що робити»,«Я з тобою». За необхідності повторюйте.

3.Домовтеся про правила поведінки. У небезпечній ситуації дитина повинна виконувати ваші розпорядження миттєво і без сперечань.Ваші прохання повинні бути лаконічними та зрозумілими.

4.Іграшку-супергероя — з собою! Попросіть дитину вибрати маленьку іграшку або талісман, який вона зможе покласти в кишеню. Це може бути навіть мушля з відпустки на морі або камінчик з рідного двора. Скажіть, що у хвилини, коли буде страшно чи самотньо, дитина може брати цю іграшку в руки, розмовляти з нею, розповідати їй про свої почуття.

5.Прикріпіть до верхнього одягу дитини бейдж з повною інформацією про неї.Ім‘я, прізвище, вік, контактні дані батьків, особливі медичні потреби дитини (якщо такі є), вкажіть групу крові. Окрім бейджа на одязі, покладіть дитині у кишеню записку та/або напишіть цю інформацію на її руці стійким маркером або ж наклейте цупкий скотч на одяг. У стані стресу забувати прості речі можуть навіть дорослі, а діти й поготів.

6.Перебувайте у фізичному контакті з дитиною. Тримайте її за руку або на руках, везіть у візку. Підтримуйте безпосередній контакт весь час, аж допоки поруч не з’явиться інший дорослий, якому ви можете довіряти. Передавайте дитину сторонній людині тільки у крайньому випадку, або якщо це військові або представники рятувальних служб – пам’ятайте, що існує небезпека викрадення дитини під час евакуації.

7.Домовтеся про місце, де ви зустрінетеся, якщо загубитесь (якщо дозволяє вік дитини).

8.Якщо дитина загубилася.