Педагогічна діяльність педагогічних працівників закладу освіти

Спостереження за проведенням навчальних занять, бесіди з учителями, засвідчили, що педагоги приділяють значну увагу плануванню та прогнозуванню власної діяльності. Усі вчителі мають розроблені ними календарно-тематичні плани, що відповідають наскрізній освітній програмі закладу та навчальним програмам. Вчителі самостійно визначають кількість годин на вивчення тієї чи іншої теми, змінюють порядок їх вивчення відповідно до освітніх потреб учнів. Теми навчальних занять відповідають календарно - тематичному плануванню. Аналіз результативності планування роботи вчителя здійснюється після закінчення першого семестру та навчального року на засіданнях шкільних предметних методичних комісіях.

У ході відвідування навчальних занять спостерігалось формування педагогами в учнів таких ключових компетентностей, як спілкування державною мовою, навчання впродовж життя, математична грамотність, компетентності у галузях природничих наук, культурна компетентність та інші. Для налагодження позитивно-емоцiйного фону i комунiкативностi мiж учнями початкових класів вчителями проводять ранковi зустрiчi.

Спостереження за навчальними заняттями показало, що вчителі розвивають наскрізні уміння учнів, сприяють формуванню суспільних цінностей. Зміст навчальних занять спрямований на формування загальнолюдських цінностей. У першу чергу це стосується розвитку навичок співпраці та культури командної роботи. Частина педагогів розвивають в учнів соціальну емпатію та толерантність. Серед наскрізних умінь найбільша увага приділяється екологічній безпеці.

Учителі Боринського ЗЗСО І-ІІІ ступенів-ЗДО розробляють власне програмово-методичне забезпечення модульно-розвивальних занять, використовують їх в освітньому процесі, окремі вчителі розробили власні сайти і блоги.

Частина навчальних кабінетів забезпечені інтерактивними засобами навчання, що дає можливість учителям розвивати свої навички у використанні ІКТ. Інформаційно-комунікаційні технології використовуються вчителями на різних етапах педагогічної діяльності: при підготовці та проведенні навчального заняття , для зворотного зв’язку , інформування учнів. В основному, педагоги застосовують у своїй роботі комп’ютерні презентації, ілюстрації для демонстрації, тестування, акетування. Частина вчителів використовує інтерактивні освітні платформи для виконання учнями завдань онлайн.

Педагоги закладу освіти постійно підвищують свою професійну майстерність, кваліфікацію, проходять навчальні курси в інтерактивних освітніх проєктах «На урок», «Прометеус», «EdEra».

93% педагогів здійснюють безперевне навчання у ЛОІППО. Пріоритетною формою підвищення кваліфікації є дистанційна.

В закладі розроблено комплекс організаційно-педагогічних заходів, створено шкільні методичні комісії з реалізації концептуальних засад та завдань НУШ для забезпечення потреб здобувачів освіти.

Переважна більшість опитаних педагогів (86,5%) працюють на засадах педагогіки партнерства. Значна частина педагогів вислуховує та сприймає думки учнів. Викладання здійснюється у відповідності до їхніх вікових та інтелектуальних можливостей. 76% опитаних учнів вважають, що їхня думка враховується під час освітньої діяльності, але не з усіх предметів. Також переважна більшість опитаних батьків (84,5%) вважають, що педагоги здійснюють зворотний зв’язок у навчальній діяльності учнів.

Комунікація в закладі освіти здійснюється через індивідуальну роботу, консультування, спілкування в соцмережах, зокрема спільнота у мережі Facebook. Анкетування батьків засвідчило, що 83,3%задоволена або в цілому задоволена комунікацією з педагогічними працівниками.

У Боринському ЗЗСО І-ІІІ ступенів-ЗДО розроблене Положення про дотримання принципів академічної доброчесності, яке розміщене на WEB-сайті закладу. Академічна доброчесність є невід’ємною складовою забезпечення якості освітньої діяльності і якості освіти, а дотримання принципів академічної доброчесності під час освітнього процесу впливає на якість освіти. Для запобігання випадкам порушень академічної доброчесності серед здобувачів освіти 78,8% педагогів дотримуються принципів академічної доброчесності,проводять бесіди щодо її дотримання, знайомлять учнів з основами авторського права, пропонують учням такі завдання, які унеможливлюють списування. Крім цього 42% вчителів закладу для забезпечення академічної доброчесності у своїй професійній діяльності дотримуються авторського права, використовують власні методичні розробки та формують власні основи академічної доброчесності. 62% учнів за результатами опитування вказали, що педагогічні працівники інформують учнів про дотримання принципів академічної доброчесності.

Згідно опитування, 97% педагогів пройшли підвищення кваліфікації при ЛОІППО, серед інших форм підвищення кваліфікації педагогів віддають перевагу методичним семінарам та тренінгам, вебінарам, майстер-класам. Переважна більшість педагогів закладу, а це 55,1% тематикою свого професійного зростання (протягом останніх 5 років) обрали: використання інформаційно-комунікаційних технологій в освітньому процесі, що є вимогою сучасності та оптимізує освітню діяльність на занятті, методичні аспекти викладання окремих предметів та курсів(63,6%), надали перевагу формам організації освітнього процесу (30,3% педагогів).

За результатами опитування:

-найбільш вагомими умовами для творчого зростання кожного педагога, є обмін досвідом, матеріально-технічне забезпечення та психологічна готовність до професійного зростання.

- 57,6 % респондентів вважають, що в закладі відсутні перешкоди для їх професійного зростання та розвитку, а 33,3 % вважають головною перешкодою матеріально-технічне забезпечення.

- 94,1% учасників анкетування зазначили, що в закладі створенні умови для постійного підвищення кваліфікації педагогів їх чергової та педагогічної атестації, добровільної сертифікації.

Разом з тим є ряд питань, що потребують вирішення та удосконалення. А саме:

- розробка індивідуальних освітніх траєкторій учнів, які наразі розробляються лише за заявою батьків;

- підвищення якості методичного супроводу учасників професійних конкурсів.

Рівні оцінювання за вимогами:

- Ефективність планування педагогічними працівниками своєї діяльності, використання сучасних освітніх підходів до організації освітнього процесу з метою формування ключових компетентностей здобувачів освіти —достатній.

- Постійне підвищення професійного рівня і педагогічної майстерності педагогічних працівників — високий.

- Налагодження співпраці зі здобувачами освіти, їх батьками, працівниками закладу освіти – високий.

- Організація педагогічної діяльності та навчання здобувачів освіти на засадах академічної доброчесності – достатній.