Рекомендації з харчування дітей

Як організувати харчування в умовах сьогодення

В умовах сьогодення дітям важливо максимально повертатися до звичної рутини (якщо є змога), бодай мінімально відпрацювати режим. Мають бути три основні прийоми їжі, малечі бажані два додаткові перекуси.Формуючи раціон,зважайте на вік, стать та витрачання енергії своїх сина, доньки. Необхідна приблизна кількість калорій на добу:

Тепер поговоримо про раціон. За можливості додайте основні групи продуктів: -цільнозернові; -харчові волокна (овочі, фрукти);
-білок; -кисломолочні продукти; -жири. В ідеалі половину раціону мають складати овочі, фрукти. Четвертинка — цільнозернові або інші зернові — це всі крупи, цільнозернові хлібці, хліб, макаронні вироби. І ще четвертинка — білкова їжа — мʼясо, риба. Завжди має переважати цільнозернова, білкова їжа та волокна, адже вони триваліше насичують і корисніші за часті перекуси швидкими вуглеводами. Щодо десерту (доданого цукру), то збалансоване харчування дозволяє його до 10% із денного раціону. При цьому не забувайте про рух своїх дітей, бодай кілька мінімальних вправ щодня.

Рекомендоване меню яке додає здоровʼя і бадьорості:

Що їсти в дорозі

Війна відправляє нас у виснажливі подорожі й не завжди вдається мати нормальну їжу з собою. Але загалом мандрівку легше пережити з поживним перекусом. Тому, за можливості, спакуйте дитині канапки з нежирним мʼясом, курятиною, індичатиною, з овочами та на цільнозерновому хлібі. Це ідеальний варіант. Добрий перекус — цільнозернові хлібці, яблука, банани, сухофрукти. У дорозі вкрай важлива саме білкова їжа, адже вона довше насичує. Також хороше джерело білка — твердий сир, горіхи (це і поліненасичені жири). Горіхи варто брати несолоні, тому що високий вміст солі має свої ризики, наприклад, підвищення артеріального тиску, утворення камінців у нирках.

Під час війни цінна кожна калорія

Дієтологи акцентують, що за нинішньої ситуації в Україні їмо залежно від ресурсів — тепер вся їжа є плюсом. Дітям в укриттях категорично не можна голодувати. В умовах стресу кожна калорія — важлива. Якщо нема можливості обирати, то використовуємо те, що є. Максимально важливо мати доступ до глюкози хоча би в оптимальній кількості, і до питної води. Якщо є тільки вуглеводи — харчуємося тільки ними. Важливо загалом їсти, тому що зазвичай діти в період активного росту потребують багато калорій. Якщо ситуація є критичною, нема їжі — тоді треба давати підсолоджену воду. Головне правило — намагайся дотримуватися тарілки раціонального харчування для дітей — від малюків до підлітків. Якщо є змога готувати збалансовано, то так і робимо. Якщо — ні, то виходимо з наявного. Кожна калорія є важливою, а особливо — для діток. Звертайте увагу на термін придатності і цілісність пакування. Тому впевнено йдемо до перемоги заради щасливого майбутнього наших дітей.

Матеріал підготувала старша медична сестра Ларіна А.А.